Opinie o BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. w Warszawa

Pracownik działu kadr i płac

Moja opinia dotyczy pracy w zespole kadrowo-płacowym w Wa-wie. Dział HR pozytywnie mnie zaskoczył, już od pierwszego kontaktu a sama rekrutacja odbyła się na bardzo profesjonalnym poziomie na każdym etapie: spotkanie z HR, weryfikacja wiedzy merytorycznej oraz spotkanie z przełożonym. Od tego roku nastąpiło dużo zmian: pracujemy na dwóch systemach Enova i Navision – w zależności od specyfiki klienta; jest nowy kierownik, który stworzył otwarte i partnerskie relacje z pracownikami więc atmosfera się zmieniła i wiele spraw się wyprostowało. Zespół też się sporo zmienił, gdyż zatrudnione zostały nowe osoby zróżnicowane wiekowo i to jest na plus. Najważniejsze jest że sobie pomagamy i dzielimy się wiedzą. Są plany na zwiększenie etatów i z tego co wiem można już rekrutować. Jest praca hybrydowa ale po okresie pandemii wolę pracować z biura. Cennym benefitem są szkolenia organizowane przez BDO Academy, na które można się zapisać. Są organizowane także wspólne śniadania, gdzie jest okazja do spotkań i bezpośrednich rozmów z pracownikami z innych działów. Wynagrodzenie jest ok, natomiast to moja subiektywna ocena. Jestem zadowolona z pracy w BDO, bo można się wiele nauczyć z obszaru kadr i płac ale przede wszystkim chwalę sobie przyjazne relacje, jakie tu panują.

@ABC

Tak, w Dziale Kadr i Płac jest możliwość pracy hybrydowej.

Jestem zainteresowana posadą i praca tu jako manager w dziale audytu. Ja mam pytanie o tę oferowaną Akademię BDO. Jak rozumiem, to jest jakaś wewnętrzna platforma e-learningowa? Czy to jest pakiet szkoleń oferowanych przez zewnętrzne podmioty? I czy ta akademia ma jakiś budżet dla każdego pracownika, czy można jednak korzystać z tego dowolnie, bez limitów?

@Pracownik Działu HR

To prawda, firma oferuje wiele szkoleń o różnorodnej tematyce - są to szkolenia merytoryczne, ale także te kształcące umiejętności miękkie. Wszystkie, w których dotychczas uczestniczyłam były bardzo ciekawe i odbywały się w godzinach pracy.

Obecny Pracownik BDO

Opinia dotyczy: BDO, Dział Kadr i Płac, biuro Warszawa W Dziale Kadr i Płac w BDO Warszawa pracuję już od ponad roku. Stworzone w zespole warunki oraz szeroki wybór szkoleń pozwoliły mi się przez ten czas bardzo rozwinąć i ogromnie dużo nauczyć. W przeciągu roku mojej pracy nasz zespół bardzo się zmienił i powiększył, zatrudnione zostały nowe osoby, zróżnicowane wiekowo. Nasza Managerka – osoba, która jest ogromnym wsparciem dla nas oraz osobą, na którą zawsze można liczyć, stworzyła zespół, w którym panująca atmosfera bardzo pozytywnie wpływa na komfort pracy. Osoby pracujące w zespole są bardzo otwarte i pomocne, zawsze, gdy tego potrzebuję otrzymuję ogromne wsparcie, a koleżanki z zespołu chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Atmosferę w biurze również oceniam pozytywnie, jest sporo integracyjnych wydarzeń podczas, których jest możliwość poznania osób z innych działów: wspólne śniadania, pizzowe piątki, imprezy oraz wyjazdy integracyjne. Uważam, że wynagrodzenia w BDO są w porządku – ja jestem zadowolona, dodatkowo BDO oferuje bardzo atrakcyjny system premiowy. Ciężka praca jest zauważana i doceniana przez przełożonych. Dużym atutem dla mnie jest również możliwość pracy hybrydowej, a więc możliwość pracy z domu, gdy tego potrzebuję. Bardzo zachęcam do dołączenia do naszego zespołu :)

Teraz firma szuka konsultanta podatkowe i oferuje na tym stanowisku pracę hybrydową? Mogę wiedzieć jak to w praktyce wygląda? Bo nie chciałabym żeby się okazało, że zdalnie pracuje się dwa dni z domu, bo kiedyś właśnie spotkałam się z takim przypadkiem. Podoba mi się, że oferują wdrożenie na początek. Ile tygodni konkretnie ono trwa?

Specjalistki_DUK Nowy wpis

Piszę w imieniu własnym i koleżanki. Bardzo pozytywnie oceniamy pracę w BDO, szczególnie wielkie uznanie należy się naszemu działowi HR. Na każdym etapie rekrutacji dziewczyny profesjonalnie reprezentowały firmę. Wiadomości zwrotne na temat poszczególnych etapów zatrudnienia były przekazywane w umówionym terminie i personalnie. Już po zatrudnieniu i w początkowym okresie rozpoczęcia pracy nasz HR dba o to, żeby nowozatrudniony Pracownik czuł się, jak najbardziej komfortowo. Pomaga to bardzo, w tym dość stresującym momencie życia Pracownika w firmie. Wielkie dzięki dziewczyny, ze jesteście :)

Asystent w dziale audytu może sobie wybrać, czy chce umowę o pracę czy zlecenie? Kilkanaście dni temu było takie ogłoszenie i tam faktycznie podali obie. A ciekawe, czy czymś to się różni w zależności od tego, jaką się wybierze? Ma ktoś doświadczenie w ogóle jakieś z tym stanowiskiem coś powie? Dzięki jak coś.

abc

Możesz brać umowę taką jaką preferujesz, nie ma to znaczenia podczas dalszej pracy, wpływu na przydzielane zadania oraz ścieżkę awansu.

Pracownik Dzialu HR
@abc

Dokładnie tak. Jest także możliwość zmiany formy umowy podczas zatrudnienia. :)

Willy
@Pracownik Dzialu HR

Pasowałoby mi to. Zwłaszcza umowa o pracę na czas nieokreślony. Jest ona u was osiągalna? A jeśli tak, to po jakim czasie?

Gigi Nowy wpis
@abc

A na wysokość pensji też nie? Jakie najczęściej umowy wybierają tutaj pracownicy? Jakbym zdecydował się na umowę o pracę to na jaki czas można rozważać tę pierwszą?

Kamil Nowy wpis

Ile aktualnie zarabia się w dziale audytu z rocznym doświadczeniem (jednego sezonu, leci drugi)?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Asystent w Dziale Audytu w firmie BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.

Cześć, powiedzcie proszę jak ze ścieżką awansu w firmie. Łatwo jest się piąć wyżej? Szukają aystenta w dziale audytu, podobno są jakieś oceny roczne. Czy one zawsze się wiążą z podwyżką, albo chociaż możliwością negocjacji? W ofercie wspominają, że trzeba znać dobrze Excela. Powinnam szykować się na testy w trakcie rekrutacji czy wierzą na słowo? ;)

abc

Na własnym przykładzie widziałam jak traktuje się w tej firmie, zaangażowanych, ambitnych ludzi / zainteresowanych tematem finansów - śmiało aplikuj, polecam :)

Pracownik Działu HR

Dzień dobry, w naszej firmie mamy jasno określoną ścieżkę kariery oraz system ewaluacji rocznej. Coroczna ewaluacja najczęściej jest podsumowaniem dotychczasowych osiągnięć i przedstawieniem wyzwań na kolejny rok. Często w tym okresie mają miejsce także awanse. Podczas rekrutacji do Działu Audytu nie prowadzimy testów ze znajomości Excela, natomiast mogą zdarzyć się pytania weryfikujące wiedzę z tego programu, ponieważ Excel wykorzystywany jest w codziennej pracy.

Pracownik Działu HR

Dzień dobry, już odpowiadamy w zakresie Akademii BDO :) są to szkolenia wewnętrzne organizowane w czasie rzeczywistym przez Naszych Ekspertów z BDO. Staramy się zorganizować co najmniej kilka szkoleń miesięcznie, w większości są w formule online i trwają około półtorej godziny. Tematyka szkoleń jest zależna od potrzeb Pracowników. Czasami organizujemy także szkolenia z umiejętności miękkich - również online. Te szkolenia prowadzone są często przez firmy zewnętrzne, również w czasie rzeczywistym, aby była możliwość interakcji :) Jeśli chodzi o biegłych rewidentów - to organizujemy także szkolenia, które wliczają się do samokształcenia, a także obligatoryjne doskonalenie zawodowe. Pozdrawiamy Zespół HR

@Pracownik Działu HR

pojawiło się także pytanie o możliwości korzystania ze szkoleń - szkolenia są oczywiście bezpłatne dla Pracowników BDO i aby z nich skorzystać wystarczy jedynie zgoda Przełożonego :) W sytuacji, gdy Pracownik nie ma czasu na uczestnictwo w szkoleniu w czasie rzeczywistym (chociażby z uwagi na audytowy sezon) wówczas można wrócić do nagrania ze szkolenia. Zapraszamy do aplikowania, w razie dodatkowych pytań można też skontaktować się z Nami bezpośrednio na adres: rekrutacja@bdo.pl Pozdrawiamy :)

Felix
@Pracownik Działu HR

Co to znaczy, że szkolenia są również obligatoryjne? To znaczy, że od czasu do czasu jest mus wziąć udział w którymś z tych szkoleń? I czy odbywają się one kosztem czasu wolnego, po pracy w tygodniu lub w weekendy?

@Felix

"Obligatoryjne doskonalenie zawodowe" to termin odnoszący się do szkoleń, które mają obowiązek realizować osoby z uprawnieniami biegłego rewidenta, aby uprawnienia te utrzymać :) Biegli rewidenci w BDO mogą skorzystać z tych szkoleń wewnętrznie w firmie lub zrealizować je zewnętrznie - to zależy od preferencji danej osoby. *Wszystkie szkolenia organizowane przez Naszą Akademie BDO odbywają się w ramach czasu pracy i w standardowych godzinach pracy firmy.

@Pracownik Działu HR

Szkolenia są bezpłatne ale jest haczyk…. Szkolenie jest wyceniane na jakaś kosmiczna kwotę która się niby „amortyzuje przez pare lat”. Jak się zwolnisz np po roku to musisz zapłacić tą niezamortyzowaną cześć :)

Pracownik Działu HR

Nie jest to zgodne z prawdą. Szkolenia organizowane wewnętrznie w ramach Akademii BDO nie są objęte umowami amortyzacyjnymi. Ze wszystkich tych szkoleń Pracownicy mogą korzystać za darmo, jeśli chcą. Te szkolenia obejmują tematykę z zakresu finansów, podatków, księgowości, ale też są to szkolenia z umiejętności miękkich. W dużej mierze szkolenia te organizowane są przez Naszych Ekspertów zatrudnionych w BDO.

@Pracownik Działu HR

Ja to potwierdzam. pracuje w firmie ponad 3 lata i nigdy nie płaciłem za żadne szkolenia...a jest ich dużo. W każdym miesiącu firma proponuje temat, który jest zgodny z tym co dzieje się w branży. czasem wiadomo - nie ma możliwości korzystać ze wszystkiego na bieżąco bo w audycie pracy jest dużo

@Pracownik Działu HR

Czy zarobki oferowane przez BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. są adekwatne do zakresu obowiązków?

Zdecydowanie nie, na stanowisku asystenckim często robi się obszary seniorskie czy nawet menadżerskie. Przy tym najczesciej nie otrzymujesz zadnych wskazowek i pomocy gdyz nie ma na nia czasu w sezonie

abc

" Przy tym najczesciej nie otrzymujesz zadnych wskazowek i pomocy gdyz nie ma na nia czasu w sezonie " - ale to chyba standard w branży, widziałam to w BDO, ale również w B4 od znajomych znam podobne historie. Wydaje mi się że w BDO jest to na mniejszą skalę, ponieważ mamy inną organizacje pracy, bazującą bardziej na stałych zespołach.

Nie, firma wychodzi z założenia, że musisz wykonywać zadania ktorę są na stanowisku wyżej aby pokazać, że potrafisz :) w praktyce wynagrodzenie jest zawsze niższe niż wykonywane obowiązki

A jak firma, a raczej pracujące tu osoby, reagują, jak robi się to, na co umawialiśmy się na rozmowie o pracę, co jest przypisane do stanowiska na które się zatrudnialiśmy? Czy pracownik może dostrzec starania firmy, by człowiek był zadowolony z pracy dla nich? Jak i często można otrzymywać podwyżkę, czy skorzystać z organizowanych przez firmę szkoleń?

Czy zdarzają się nadgodziny w BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.?

Nadgodziny obowiązkowe, często również w weekendy

ABC

Jak się obecnie pracuje w dziale płac?

Lidia
@ABC

Oj też bym chciała coś wiedzieć. A tobie chodzi o jakieś konkretne stanowisko pracy? Pytam, bo nawet nie wiem, czy to jakiś duży dział. Jest podział na stanowiska juniorskie i dla bardziej doświadczonych?

@ABC

W Dziale Kadr i Płac w BDO Warszawa pracuje się moim zdaniem bardzo dobrze. Stworzone w zespole warunki oraz szeroki wybór szkoleń pozwalają na rozwój. W przeciągu ostatniego roku zespół bardzo się zmienił i powiększył, zatrudnione zostały nowe osoby, w różnym wieku. Managerka jest ogromnym wsparciem dla zespołu, w zespole panuje miła atmosfera, która pozytywnie wpływa na komfort pracy. Osoby pracujące w zespole są bardzo otwarte i pomocne, zawsze chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wsparciem.

@Obecny Pracownik BDO

Zawsze fajnie, jak są szkolenia. Super. Czy firma daje jakiś limit roczny szkoleń, z których można korzystać? Czy jest pełna dowolność i można robić ich, ile się chce? Jak się robi takie szkolenia często, to one wpływają pozytywnie na opcje awansu?

@Julia

W tej pracy nie ma czasu na szkolenia!!!!! Praca conajmniej po 12h, wymuszanie nadgodzin. Przez caly czas trwania mojej pracy nie zrobilem ani jedengo kursu po godzinach nie mówiąc juz o szkoelniach w czasie pacy

@Obecny Pracownik BDO

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko managera w dziale kip. Skąd rekrutacja?

nowy pracownik

Jak wygląda praca jako asystent ds. Data Analytics?

Asystent

Witam, jak wygląda praca na stanowisku asystenta w dziale audytu? Czy często zdarzają się nadgodziny? Czy w firmie obowiązuje dresscode i jeśli tak to jaki? Nadmienię, że chodzi mi o krakowski oddział. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Big4
@Asystent

Startuj do big4. szkoda czasu na bdo, kasa słaba, metodologia też robiona na kiju, szkoda nawet gadać:)

Asystent
@Big4

Kasa słaba to znaczy? Możesz podać widelki jeśli nie chcesz pisać dokładnej kwoty ;)

@Asystent

Nie czesto, one sa codziennie nawet w weekendy :)

Rysiek
@Zapracowany

to chyba dobrze, że można sobie dorobić więcej pracując nadgodziny? A tak swoją drogą to one są tylko dla chętnych? Jeśli już pracujecie w soboty to po ile godzin?

@Rysiek

Nie sa dobrowolne, a stawka i tak jest absurdalnie smieszna. Jak nie zrobisz czegos na poniedzialek to jest wielka afera. Nikt nie pyta cie czy masz plany na weekend czy nawet na popoludniowe godziny w tygodniu

Kornelia
@Zapracowany

No ale jak taka sfera wygląda? Co robią? Jest jakaś kłótnia, obcięcie premii, czy jak? Zwalniają jak ktos nie chce nadgodzin robić?

@Kornelia

Masz rozmowe z przeloznym ze powinienes sie bardziej starac, ze wiedziales na co sie piszesz, ze audyt taki jest, ze jeszcze chwila i bedzie koniec sezonu. A jak sie nie wykażesz to mozesz zapomniec o awansie i podwyzce po rozmowach rocznych.

@Zapracowany

Aż ciekawe ile takiej podwyżki dają jak ktoś przy sezonie bedzie się wykazywał i robił nadgodziny? Warto się starać? I czy rzeczywiście mozna potem jakiś awans zdobyć?

M

Jakieś opinie o stanowisku asystena w dziale audytu w oddziale w Poznaniu? Bo nigdzie nic nie można znaleźć.

Pracownik BDO- kadry i płace

Pracuję w BDO w dziale Kadr i Płac od jakiegoś czasu i mogę napisać, że jestem zadowolona; zgrany zespół, super atmosfera. Są także możliwości rozwoju w dziale poprzez liczne szkolenia :) Polecam !

Gośka
@Pracownik BDO- kadry i płace

Jak długo tu pracujesz? Dogadujecie się między sobą czy szefostwo jest również przyjazne? Chciałabym jeszcze wiedzieć co macie za szkolenia i jak często się odbywają.

Czy po II etapie rekrutacji kandydat otrzymuje informację zwrotną, jeżeli tak to po jakim czasie?

@Kandydat

Nie dostałeś informacji odnośnie tego na rozmowie? A tak w ogóle to dobrze rozumiem, że drugi etap jest ostatnim etapem skoro feedback chcesz? Czy jeszcze zapowiadali dalszą rekrutację? Czy rozmowy w ogóle odbywały się w miłej atmosferze?

@Kandydat

kandydat otrzymuje standardowego maila "dziękujemy, nie możemy zatrudnić". po pytaniu o powody firma nabiera wody w usta i udaje że pytania nie było

Joanna
@Kandydat

A to wiadomo ile tych etapów jest? Udało ci się poznać warunki zatrudnienia podczas tych 2 etapów?

Pracownik działu kadr i płac

ABC
@Pracownik działu kadr i płac

Czy na pewno w BDO jest możliwa praca hybrydowa? Ile dni w miesiącu/tygodniu?

White
@ABC

Wszystko idzie w kierunku stacjonarnej 100% nie pakuj sie w to. Od maja większość ma 3 dni z biura.

@White

A skąd ta decyzja? Wiele firm po pandemii została przy pracy zdalnej / hybrydowej a tu proszę - do biura wracacie.

@Pracownik działu kadr i płac

Komentarz napisany chyba przez HR. W dziale kadr i płac od 2 lat jest dramat. Wszyscy odchodzą pracy ponad miarę.. Praca po 20 godzin na dobę wymuszane nadgodziny... NIE POLECAM!

Grzegorz

No co ty? Nikt przecież nie da rady pracować 20 godzin na dobę. Nie przesadziłeś trochę? Za nadgodziny chociaż płacą lepszą stawkę?

były
@Grzegorz

Niespecjalnie lepszą.

@ABC

Tak, w Dziale Kadr i Płac jest możliwość pracy hybrydowej.

Julia

Widziałam, że jest jakaś nowa oferta na księgową. Czytałam tam, że można pracować hybrydowo, ale ciekawi mnie czy więcej jest pracy z biura czy z domu? Poza tym ile etapów ma rekrutacja? Zależy mi na czasie i trochę się waham z aplikowaniem.

Czy w firmie BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. są regularne szkolenia pracownicze?

Pracownik Działu HR

Tak :) w BDO funkcjonuje akademia szkoleń wewnętrznych dedykowana dla Pracowników - "Akademia BDO". W każdym miesiącu Pracownicy otrzymują katalogi szkoleniowe z dostępnymi tematami, na które mogą się zapisywać. Tematyka szkoleń nawiązuje do naszej biznesowej działalności tzn. dotyczy między innymi badania sprawozdań finansowych, naliczania list płac czy zmian w przepisach podatkowych.

Czy w firmie BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. występuje system zmianowy? Jak to wygląda na stanowisku Specjalista ds. Kadr i Płac?

Pracownik Działu HR

Dzień dobry, pracujemy w podstawowym systemie czasu pracy. Większość Działów rozpoczyna pracę między 8.00 a 9.00. :)

Uczestniczyłam w procesie rekrutacji do firmy BDO. Nie jest on przyjemny. Czujesz się bardziej jak na przesłuchaniu niż na rozmowie o prace. Powietrze jest tak ciężkie, że można by je ciąć nożem, a spotkanie z potencjalnym przełożonym bardzo nieprzyjemne. Mówi on jednostajnym monotonnym tonem, przewraca oczami. Oczywiście po przejściu drugiego etapu brak kontaktu zwrotnego, który oczywiście jest obiecywany. Na prawdę tak trudno jest napisać maila, że dziękujemy za udział w procesie ale nie możemy Pani zatrudnić itp. Jednak do tego trzeba mieć klasę, a widać jej braki podczas rozmowy.

Hej
@Kandydat

Podobnie było u mnie. Na drugim etapie dostałem informację ,że firma jest zainteresowana współpracą ze mną . Gdy zapytałem czy faktycznie tak jest odpowiedziano mi ,że za jakiś czas otrzymam telefon zwrotny ze szczegółami oferty . Minął miesiąc i cisza. Brak kultury ,nawet pomimo mojego maila przypominającego z zapytaniem czy wciąż są zainteresowani współpracą .

@Hej

O kurczę to szkoda ale może mieli jakiś konkretny powód. A jak wyglądała cała rekrutacja? Co w tych etapach się działo?

@Julia

Proces rekrutacji zazwyczaj ma dwa etapy :) Pierwszy etap to rozmowa z Działem HR - zazwyczaj jest to rozmowa online, która trwa od 30 do 45 minut. Rozmawiamy wówczas o dotychczasowym doświadczeniu zawodowym kandydata, opowiadamy o firmie i potwierdzamy aspekty formalne - oczekiwania finansowe, dyspozycyjność i dostępność. Drugim etapem jest rozmowa z Hiring Managerem - czyli osobą merytoryczną, która rekrutuje do swojego Działu. Na tej rozmowie poza pytaniami nawiązującymi do CV, pojawiają się także pytania sprawdzające wiedzę merytoryczną. Są one oczywiście dostosowane do poziomu stanowiska, na jakie kandydat aplikuje. *czasami etapy rekrutacji są łączone i wówczas jest to tylko 1 spotkanie - rozmowa z przedstawicielem Działu HR i Hiring Managerem. W razie dodatkowych pytań serdecznie zachęcam do kontaktu na nasz adres mailowy: rekrutacja@bdo.pl

Zostaw merytoryczną opinię o BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. - Warszawa

• Jak się pracuje w BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 7 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
3.9/5 Na podstawie 60 ocen.
  • Postępu 12
    02-676 Warszawa

BDO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.