Wojcik Fashion

Sosnowiec

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 99 ocen.

Opinie o Wojcik Fashion

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wojcik Fashion

Rafał

Z sentymentu Może niektórym pracowało się dobrze..

Justa
@Rafał 02.03.2018 16:25

A może wygodnie.

Stella

Wójcik Fashion. R.I.P.

Gość
@Robert W. 27.02.2018 22:16

Nikt dawno się już o niego nie martwi.

Piotr B
@Gość 01.03.2018 09:35

To po co to zainteresowanie i komentowanie ???

Baśka

A jak tam praca w sklepie wojcik dobrze płacą?

Widziałam to ????

Przeczytałam..... większość komentarzy-szok?To za mało!Jeden zły ruch w firmie i poleciało ale dlaczego tak wszyscy tutaj na siebie plują? Pracowałam w tej firmie,były złe i dobre czasy.Nikt nikogo nie trzymał na siłę nikt nogogo nie zmuszał do nadgodzin.....wy się na zgodziliście!Oddbraliscie sobie same godność,brak przerwy śniadaniowej , jedzenie przy mnie maszynie! Masakra w imię premi 20 procent.... Ja odeszłam bo nie chciałam tak nisko upaść .Był to dobry wybór!A dla wszystkich krzykaczy mam prośbę,załóżcie własną firmę i spróbujcie coś sprzedać !Każdy tylko gadać potrafi i siedzieć na etacie....to jest luksus . Była ,,krawcowa "was pozdrawia

Modliszka
@Widziałam to ???? 26.01.2018 18:35

Wprowadźmy mili Państwo jakąś logikę do tych wpisów. Proszę "byłą krawcową" aby zwrócić się z tą reklamacją bezpośrednio do Pani Ilony Wójcik, jej męża. Konwersacji z Córka, Synem i Synową nie polecam. Choć i gwarancji merytorycznej odpowiedzi ze strony Pani Wójcik też nie zapewnię. Oderwanie od rzeczywistości. Po całości i w całości. I tak na skróty : misterny plany Pani Wójcik dotyczący wyciągnięcia niebotycznych pieniędzy z upadającej Spółki został osiągnięty. Podziwiam ludzi, którzy "kupują" przyklejony sztuczny uśmiech i deklaracje bez pokrycia. Firmę położyła ta, co nie akceptowała tego, że na tronie może siedzieć ktokolwiek oprócz niej samej. Lata miną, kurz opadnie. Wójcik przechodzi do historii. Do archiwum. Umieszczą dokumentację gdzieś w segregatorze na półce z sygnaturą "UPADŁOŚĆ". Nie trzeba zakładać własnej firmy, aby być przyzwoitym człowiekiem. Mniejszościowy udziałowiec dysponował wystarczającymi narzędziami i informacjami , aby powstrzymać to warneckie i beltranie i pajakowe szaleństwo. A "była krawcowa" (wpis powyżej) najwyraźniej zapomniała, że sama była na etacie i wszyscy traktowali ją jak pączek w maśle - pensję dostawała jako pierwsza. W całej historii tej firmy nie zaobserwowano jedzenia kanapek przy maszynie. Dział produkcji miał własną kuchnię. Nie sposób zrozumieć takie przywileje. Do kompletu zabrakło trzynastej pensji i dodatków funkcyjnych. W związku z tym gorąco namawiam kooperantów tej firmy, którzy zostali z komornikami na plecach, bo Wójcik zamówił i nie zapłacił, aby postulować zwrot nie tylko kwot wynikających ze złożonych zleceń ale również za utracone planowane zyski. Dlatego też "była szwaczko" , która była zatrudniona na etacie - najpierw załóż swoją firmę. Potem podyskutujemy merytorycznie. Pani Wójcik jakoś nie potrafiła zagwarantować Ci pracy. Co więcej - kazała Ci jeść kanapki przy maszynie do szycia. Wprowadź do swojego myślenia logikę - łatwiej to wszystko przyswoisz.

Klient

Witam, czy coś wiadomo o sytuacji w jakiej jest teraz firma Wójcik Fashion ? Czytając komentarze przypuszczam, że to już koniec firmy ? Chociaż wciąż czekam, aż w sklepach pokaże się nowa kolekcja wiola-lato 2018... ale myślę, że to tylko złudna nadzieja... na stronie internetowej nie ma już nic fajnego tak samo w sklepach, a jeśli coś już jest to nie ma rozmiaru...

anonymous
@Klient 15.01.2018 19:17

Wal się hieno cmentarna nie masz się czym zajmować tylko podsycać negatywnie emocje ? Widać ludzie już maja dosyć - bo szkoda już słów. Wszystko zostało powiedziane więc idź sobie do innego sklepu i nie zadawaj głupich pytań.

Zainteresowana

Czy można jeszcze kupować na stronie internetowej ubranka, czy nie będzie to ryzyko ? Patrząc na wpisy poniżej to chyba nie jest dobrze :(

anonymous
@Byly franczyzobiorca 03.01.2018 12:35

Dziękuje za odpowiedz, kupię cos a nóż nie trzeba będzie reklamować :)

Kamila
@anonymous 03.01.2018 19:18

Dla upewnienia, mozna nadal bezpiecznie kupowac ? Sa to orginalne obuwie firmowe, czy jakies podrobki ? Strona internetowa www. ciasta-wojcik.pl ?

Agnieszka

Czy naprawdę to juz koniec takiej dużej firmy ??? Czy ktoś wie do kiedy firma istnieje ??

Były pracownik

Czy jeszcze ktoś tam pracuje? Czy to już definitywny koniec WF?

b-b
@w-wa 19.12.2017 15:38

Też im się niedługo obowiązki skończą...co nie zmienia faktu, że trzymamy kciuki za online. Bo pod młotek licytacyjny pójdzie wszystko, co tylko da się spieniężyć. Podobno obecnie można wykupić wiele. Nawet kwiatki w donicach z korytarza. Dekoracje świąteczne w firmie - fajnie przystrojone, miło, naprawdę... Tylko w zaistniałych okolicznościach formułka "zdrowych i szczęśliwych świąt" jakoś w tym roku ciężko wchodzi w uszy... Nie mniej jednak - zdrowych, wszystkim.

Podzielmy się opłatkiem
@Były pracownik 16.12.2017 11:21

A teraz zamykamy oczy, wyciszamy emocje...wdech..wydech...wdech..wydech... Podzielmy się opłatkiem, zaśpiewajmy kolędy. Zapalmy świece, cieszmy się zapachem choinki . Życzmy sobie wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, wybaczmy naszym oprawcom, postarajmy się zrozumieć ich głupotę. Ulepmy ze śniegu pod stawem z firmowymi rybkami bałwany, pięć bałwanów, trzy rodzaju żeńskiego i dwa męskiego i dajmy rybkom ze stawu przemówić w noc wigilijną. Po 30 latach marka wójcik osiągnęła dno. Co tam dno, pod nią jeszcze 2 metry mułu w stawie. Pięć bałwanów, dwa rodzaju męskiego, trzy rodzaju żeńskiego, które raz na zawsze utopiły ten zakład i ich pracowników. Bałwany, oby nadchodzące za dwa/trzy miesiące ciepłe wiosenne Słońce spowodowało, że poczujecie, jak umiera się powoli. .

elle

Pracowałam w tej firmie, kilka lat,przy produkcji, zmuszane byłyśmy pracować dwie zmiany podrząd 16 godzin(2 i 3 zmiana) dziennie, jeżeli ktoś się sprzeciwiał dostawał zwolnienie. Normy nie do wykonania, zarobki coraz mniejsze, traktowane byłyśmy jak zło konieczne,a to my wytwarzałyśmy produkt który przynosił zysk firmie. Na dywaniku za nie wyrobienie normy usłyszałyśmy od Ilony Wójcik- cytuję; Takie g...o zatrudniam,,, Dzisiaj mieszkam za granicą, prowadzę własną firmę i moja kondycja finansowa jest dużo większa niż kondycja finansowa firmy Wójcik, Sprawiedliwość jednak istnieje..Cieszy mnie upadek tej firmy

Była pracownica
@elle 10.04.2016 15:22

Tez pracowałam w tej firmie, 6 lat, 6 długich lat. Wtedy firma była w szczytowej formie, w przeciwieństwie do mnie. Traktowanie nas roboli, najgorsze w całej mojej karierze zawodowej (35 przepracowanych lat) Nikogo nie interesowało czy mamy ochotę, siłę i możliwość pracy w chorym systemie nadgodzin. Dywanik u szefowej był normą, gdy się odmawiało pracy po godzinach. Strach, uczucie, że jestem nikim, towarzyszyło mi przez cały ten czas. Odeszłam z ciężką depresją. Już nigdy więcej nie pracowałam pod taką presją i z takim brakiem szacunku do człowieka. Żal mi tylko tych, którzy wytrwali do końca, bo to koniec firmy. Żyją w niepewności o każdy następny dzień i pytają co z nami ? Co dalej ? Przykre.

Krajalnica

Ja bardzo proszę nowego inwestora (albo tego starego), bo już nie wiem, kto w końcu jest właścicielem tej firmy, aby wpadł na chwilę, zgasił światło, pozamykał drzwi i założył plomby. A potem niech na noc otworzy bramę i niech Ci, którzy stracili tam pieniądze przyjdą i zabiorą swoje. Bank, wierzyciele etc. Serdecznie rzygam tymi przepychankami i rozprawianiem, kto plotkował, kto donosił, kto z kim spał, kto był a kto nie był lojalny, pijany lub naćpany. A na parkingu, obok stawu z najważniejszymi na świecie rybka mi proponuję wmurować tablicę okolicznościową z nazwiskami tych wszystkich zarozumiałych zarządów i rad nadzorczych, którzy skutecznie, definitywnie raz na zawsze położyli wszystkich na łopatki. Nadto proponuję zlicytować publicznie pod ratuszem w Bielsku na oczach wszystkich mieszkańców tego miasta pozostały majątek tej spółki; co więcej zaprosić prezydenta miasta, prezesów największych spółek w regionie. Po co ? Ku przestrodze : że mogą tak samo skończyć, jak wyłączy im się myślenie, zacznie się brawura, wyjdą braki edukacyjne a wzrok przesłonią MILIONY. Z najlepszymi życzeniami na jakże radosne wójcikowe święta.

ilONA WOJCIK

ILONA Szymala JEDNA z lepszych pracownikow FIRMY WOJCIK. Dziękuję za pracę i życzę powodzenia ILONA WÓJCIK

Brawo
@ilONA WOJCIK 15.12.2017 17:16

Widać dzisiaj zmiana nastroju wczoraj hejt dzisiaj plebiscyt na najlepszego pracownika ??? Czyżby dział kadr uległy rozpadowi ? Paluszki nierozłączki się rozdzieliły ? Ilość intryg i plotek zatem w firmie zmaleje chociaż teraz to już i tak chyba nie ma o czym plotkować chyba ze o osobach które już w firmie nie pracują i ułożyły siebie życie zawodowe gdzie indziej.

Krakus
@ilONA WOJCIK 15.12.2017 17:16

Pani Ilono chyba zapomniała Pani o BM przecież to Pani prawa ręka i najlepsza pracownica w historii firmy !!! Nigdy Pani BM nie zawiodła zawsze była lojalna i wypowiadał się o Pani tylko w dobrych słowach. Kulturalna i nigdy nie związana z żadnymi plotakimi intrygami i aferami.

Nicole Wójcik

Moja opinia "Wielcy Panowie" będzie krótka, zwięzła i na temat. Poziom waszych wypowiedzi sięga dna. Fakt, że tylu ludzi wypowiada się jako fachowcy na temat o którym nie maja zielonego pojęcia skłania mnie do myślenia że mamy tu do czynienia z bandą kretynów, którzy dla swojego lepszego samopoczucia wieszają psy na drugim człowieku. Skoro wszyscy tu zebrani się tak dobrze znają na temacie to chętnie popatrzę jak rozwijacie własne firmy. Nie mam zamiaru patrzeć na te wszystkie oszczerstwa rzucane w kierunku mojej mamy ale tez nie mam zamiaru się zniżać do poziomu niektórych i tutaj zakończę. Życzę wam wszystkim żebyście zaczęli się interesować własnym życiem tak jak się interesujecie Wójcikiem.

Dawid
@rybka 12.12.2017 21:28

A , jak myślisz idiotko?

Marek
@Dawid 14.12.2017 18:05

Mam na myśli Martusię.Ha,Ha.ha

Robert W.

A co z kolekcją wiosna lato 2018 ??? zawsze o tej porze pojawiały się już pierwsze modele w sklepach przed świętami?

Hafciara
@NIE ANONYMOUS 13.12.2017 13:05

Znawczyni internetu się znalazła. Automatyczny Anonymous się odezwał. A tak z ciekawaości, jak Pani opiera się tak na tym zdjęciu na instagramie o latarnię czy tam o drzewo, czy tam o palmę, czy tam o skuter, czy tam o poręcz, czy tam o murzyna (bez znaczenia) to co...to wszystko Pani tak...dobrze robi...mizia po plecach, uciska na nerw w kroku i stąd te wypięte pośladki i ten odlot w oczach pt: "oooh...chwilo trwaj bez końca" ?? To może szanowna Pani pora tam wrócić i tym samym odpuścić to szare, smutne i przykre miejsce, w którym ktoś według Pani ma czelność nazywać rzeczy po imieniu...a Pani, po prostu, to się nie podoba. Jeśli kiedykolwiek zostanie Pani uznanym autorytetem - wrócimy do rozmowy. A na dzień dzisiejszy...

Marek
@Bye 13.12.2017 22:03

Marta, o ile wiem , to zapijasz się codziennie na śmierć. Wiem o tym od twoich bliskich!

ABCD,,,,

Co obecnie dzieje się teraz w WF?

Zawiedziona miłość
@Krok 10.12.2017 22:59

I każdego jak zwał tak zwal

Żaneta
@pracownik 08.12.2017 17:42

Będę k...a miała taką samą opinię. Zawsze. I wszędzie. I wbij sobie to na zawsze do głowy.

RYBA

S O S Firma tonie, nawet na tym okręcie już kapitana nie ma- tylko ratunku już nie ma! Ciekawi mnie jak Pani I.W. się czuje, jak jej chore samopoczucie? Boże KOBIETO co TY dobrego narobiłaś!

Potok

W sklepie online wyprzedaż -90% to chyba już jasny dla wszystkich sygnał ...

Anna12
@Potok 21.11.2017 21:42

-90 % dotyczy drugiej sztuki ....

Opinia
@krystyna 22.11.2017 10:50

Aby powiedzieć otwarcie jak jest, trzeba najpierw wiedzieć jak jest. A że nikt nie wie jak jest - a każdy by chciał - ciężko rzeczywiście funkcjonować i komunikować się w takich warunkach. Ponad wszelką wątpliwość są tacy, co już wiedzą. W niepewności zaś są wszyscy : pracownicy, partnerzy biznesowi, wierzyciele. Przepraszam, o jakiej wiośnie - lato tutaj się mówi ? W tej sytuacji chyba 2019 roku. Należy zrozumieć irytację wszystkich, poprzedni fundusz obiecał dużo wiedząc, że wkrótce "pozbędzie się ciężaru" . Cała reszta zaś została na lodzie. I tak kończy się ta historia. Czas wyłączyć światło. Zaamknąć drzwi. I nakleić plombę.

Małopolska

Ja mam tylko kilka pomocniczych pytań do przedmówców : - Pani Wojcik nie ma sobie nic do zarzucenia w historii tej firmy ? - gdzie jest i co robi Warnecki ? - gdzie jest i co robi Beltrani ? - gdzie jest i co robi Witkowska ? - gdzie jest i co robi Pająk ? - gdzie jest i co robi Rada Nadzorcza w składzie z roku 2016 składająca się z inwestora CONCORDIA oraz Pani Wójcik? I na koniec pytanie kluczowe, według stanu na dzień dzisiejszy : KIM JEST NOWY WŁAŚCICIEL tej pokaleczonej firmy ? I pytanie pomocnicze - kto k...a jest temu wszystkiemu winien ????

Anna12
@Małopolska 18.11.2017 21:57

Cały czas cisza, nikt nic nie wie a franczyzobiorcy chcą wiedzieć co dalej ????

LA LA...Sól mi się skończyła..

Ponieważ jakiś taki "stan zawieszenia" powstał ... to mam taki mały postulat kierując go do obecnego, nota bene wciąż skrytego właściciela firmy Wójcik Fashion, aby zamiast wtajemniczać kolejne (przyjezdne) osoby i tłumaczyć im miesiącami specyfikę pracy tej firmy ..zostawił to wreszcie w naszych (doświadczonych i do tej pory niedocenionych pracowników WF) rękach...my sobie z tym poradzimy...my wiemy, co mamy robić. Inwestorze - wyznaczymy cele, określimy środki, zrobimy swoje i jeszcze raport napiszemy. Niech tam sobie Pani W...k pozbiera swoje obrazy, malunki, gadżety i suweniry i niech sobie powiesi na Spiechowicza. My na Wyzwolenia to wszystko ogarniemy, w ramach wąskiej już kadry, ale ogarniemy. Coś tam w organizacji i personalnie zmienimy, kogoś tam sprowadzimy na ziemię , kogoś przeszeregujemy, zweryfikujemy i damy radę i mamy sukces. My to znamy na pamięć...tylko, że nikt nas do tej pory nie słuchał, bo uważał, że jest mądrzejszy. Teraz też tak uważają. I wciąż nie słuchają. W tej branży pieniądz leży na chodniku. Wystarczy się po niego schylić.

Dominika
@123 31.10.2017 23:15

Szczególnie dystrybutor z Przemyśla. O tak. Ten to dopiero był kreatywny. I dziwnym trafem ciągle nawalony.

Oхотник
@Dominika 15.11.2017 22:59

A co Ci dystrybutor z Przemyśla zrobił? Czas kontraktacji to czas również nieformalnych spotkań. I tak jest w firmach o takim profilu. Był czas, że to właśnie kasa dystrybutorów utrzymywała firmę na powierzchni. A to czy ktoś pił czy nie to jego problem. Pracownicy też pili, w tym ja, na tych spotkaniach. Zarząd też pił. Ten stary, nie ten nowy. I nie wiem doprawdy co w tym sensacyjnego. A co do kreatywności, to zdziwiłabyś się Dominiko ile ten gość tematów obskoczył, by następnie oddać wypracowane tematy i klientów innemu, bardziej "zaprzyjaźnionemu" dystrybutorowi. Albo znasz temat od podszewki i chciałaś sie za coś odegrać, albo bazujesz na legendach.

Zasmucona

Witam, może ja opowiem swoją krótka przygodę z tą oto firma...otóż, zostałam przyjęta do pracy,n rozmowie było powiedziane że umowa na 3 miesiące później na rok...zgodziłam się na takie warunki.pensja podstawa,ale miałam dostawać dodatek aktywizaxykny z urzędu pracy,więc nie byłoby źle na początek. Cztery dni czekał na umowę...po cz umowa została i uwaga....z datą zatrudnienia na dwa i pół tyg....mówię no jak to..n rozmowie na trzy miesiące a tu nagle dwa tygodnie? Firma niepoważna,bo miałam inne propozycje pracy z których zrezygnowałam,bo już zaczęłam pracę w wojciku. po rozmowie kierownika z panią z kadr..nic się nie dowiedziałam.nie wiadomo,czy umowa zostałaby przedłużona,bo inne pracownice też mają umowy do końca listopada. Mało tego, pojawił się pan z firmy windykacyjnej z pismem o zajęcie mebli w sklepie....nikt nie wie jak,po co...umowy oczywiście nie podpisałam,bo nie będę wyrejestrowywać się n dwa tyg a potem znowu iść do urzędu n rejestrację....opinii o firmie...DNO...tak ludzi się nie traktuje!!!!!!! Nie polecam !!!!!!!

Mały pionek

Może jakiś wywiad ?

Krawcowa

Pani Wójcik, proszę nie zapomnieć zabrać spod sufitu nad centralnym wejściem swój kolorowy witraż "WÓJCIK"..bo już definitywnie wkur...a wszystkich w tej firmie, tak samo, jak Pani rozdwojenie jaźni i dziwne pytania, czy w tej firmie ktoś jeszcze pracuje. Sztab ludzi pracował przez 30 lat na Pani emeryturę a Pani wciąż ze wszystkich robi (usunięte przez administratora) i oszustów. Wybaczy Pani - nie kupujemy już tego.

Zosia
@Aabb 15.11.2017 20:52

Anonimowo... Hmm...Ano przedstaw nam się anonimie (wiek ok 20 lat z tatuażem na ręce). "Aabb"... Pseudonim artystyczny czy też przez przypadek klawiatura Ci się zacięła ?

Dominisia
@Lala 15.11.2017 21:10

Wieczorowe lizanie patelni. Kumasz ?

Beza

A co z tym Wojcikiem się dzieje ?

Ble, ble, ble

Opinia na temat pracy w WF - komentarz kolejny ; Warnecki, ostatnio w nasze ręce wpadło Twoje sprawozdanie do RN za rok obrotowy 2016. Stworzymy do niego stosowny (publiczny) komentarz ze szczególnym uwzględnieniem Twoich komentarzy dotyczących "fal odejść" , problemów w restrukturyzacji i słabej postawy działu sprzedaży , który w 30 stopniowym upale miał sprzedawać kurtki po 650 zł. Omówimy to w najbliższym czasie z Zespołem WF i przekażemy do publicznej wiadomości na odpowiednich portalach. Motywem przewodnim będzie Twoja postawa wobec byłych podwładnych i nadrzędne traktowanie MP. Ciekawe, jak wyjaśnisz progresję zarobków (usunięte przez administratora) w okresie od 01.04.2016 do 24.06.2016 o prawie 100% ? Jeśli argumenty będą na poziomie twojego sprawozdania czyli "wszyscy są winni, tylko nie ja" to naprawdę słaby z Ciebie zawodnik. P.S. Do wszystkich firm headhunterskich : omijajcie tego człowieka szerokim łukiem.

Krolewna Sniezka
@Ble, ble, ble 04.11.2017 21:16

Brawo,czekam na ten wpis i wyniki RW,niech sie pochwali!!

Nicole

Kto zarządza tą firmą na dzień dzisiejszy ? Czy ktoś może wreszcie nazwać z imienia i nazwiska jej właściciela - we wszelakiej konfiguracji : większościowy czy tam mniejszościowy...bez różnicy...ktokolwiek ? Jak długo można nie wiedzieć, kto to ma wszystko ogarniać ? P.B. Historia. R.W. historia. O.W. historia. M.P. historia. M.L. ..praktycznie historia, bo samochód służbowy zabrali. Codziennie zwolnienia L4 lub rezygnacje z pracy. Ci, co na L4 nie wiem, w co wierzą i na co liczą; Ci, co się sami zwolnili...mieli powody. ..i należy je uszanować... Czekamy na kolejny dzień...co przyniesie...i tak każdego dnia...

Pracownik
@Nicole 24.10.2017 21:37

Podobno sprzedali nas jakimś ruskim

kermit
@Pracownik 25.10.2017 20:03

Jakich Was ? Chyba firmę ... czasy niewolnictwa się skończyły z tego co pamiętam ... każdy jest wolnym człowiekiem i może poszukać sobie innej pracy ...

Natalia

@ABCD-jeszcze raz jeśli zniknęły jakieś wpisy, oznacza to, że zostały one zarchiwizowane przez administratora portalu za naruszenie zasad regulaminu. Każdy ma prawo do zostawienia opinii zgodnej ze swoim doświadczeniem. Nie jest tu brane pod uwagę, czy jest to opinia negatywnie, czy też pozytywnie oceniająca daną firmę. Jedyną podstawą do usunięcia wpisu jest naruszenie przez niego zasad regulaminu. Zachęcam do zapoznania się z jego treścią: http://www.gowork.pl/regulamin @Gośćpodlinkowany przez Ciebie artykuł dobrze świadczy o dalszych losach firmy. Jest tam informacja o nowym inwestorze, ukończeniu restrukturyzacji oraz rozwoju na dalsze rynki i budowaniu struktur na Ukrainie oraz rozmowach z potencjalnym dystrybutorem na rynku amerykańskich. Nie do końca więc rozumiem Twoją uwagę.

ANALIZA SWOT

Szczerze ? Zróbmy podsumowanie. Moim skromnym zdaniem firma ma duży potencjał - - załoga (czekająca w końcu na normalnego człowieka który ich poprowadzi) - produkt (nie do końca spełniający oczekiwania ale idącym w dobrym kierunku) - park maszynowy (dostęp do dużego zakresu technologii) - bogate know how Co było złe: - wiele można byłoby wymienić, każda firma popełnia błędy natomiast te której wygrywają wyciągają z nich wnioski. W tej firmie tych wniosków nie było dlatego obecna sytuacja nie jest zadowalająca. Co można osiągnąć ? Wejść w nisze która tylko dobry zarządzający dostrzeże, tym właśnie odróżnia się dobry zarządzający od tego ktory nie nadaje się do plantacji marchewki na balkonie. Natomiast niczego nie osiągną w tej firmie jeżeli nie zwołane zostanie zebranie, burza pomysłów ludzi tworzących ta firmę ustali jak mogą sobie razem pomoc i osiągnąć to co chcą, a później beda podążać jasno wytyczona linia. Prosze Was, ludzie weźcie kartkę papieru a4, zwolajacie ludzi, nas pracowników, spiszcie wszystkie problemy, zaproponujcie rozwiązania, przydzielcie kto za co będzie odpowiadał i za jaki problem i rozwiązanie dając określony ramy czasowe. Zróbmy dobra kolekcje, przestańmy otwierać sklepy, a za 3 lata zamiast nagłówka „Nowe dzieci wojcik fashion” napiszą w gazecie „Wojcik Fashion wraca do gry” Licze na Was!

Pati
@ANALIZA SWOT 19.10.2017 21:55

Raczej proponuje zejść na ziemie ... ta firma nie ma już przyszłości ... jezeli ktoś jeszcze wierzy że po tym wszystkim ktoś jeszcze zaufa firme Wojcik Fashion czy jakkolwiek ja nazwiecie to powodzenia ... nikt nie będzie chciał z Wami współpracować chyba ze przy założeniu płatności przed wykonaniem usługi czy dostawa towaru ... a załoga to była kiedyś tylko ktoś ja rozpierdzielił

Końcowe odlicznanie

Mam taką małą refleksję...weekendową...odnośnie byłych inwestorów z hotelu Marriott w Warszawie. Potraktowali pracowników jak bydło z prowincjonalnego miasteczka, w którym - w odróżnieniu od Warszawy - liczą się nie tylko pieniądze. Zero wyjaśnień, wstali, zamówili taksówkę, wsiedli do EIP pojechali do Warszawy. Inwestor siedzący na milionach nie poradził sobie zarówno z akcjonariuszem mniejszościowym, który najwyraźniej ma rozdwojenie jaźni, jak i z dwoma niedoukami z Krakowa oraz jedną Panią...a nie...ściślej mówiąc - dwoma...którym pieniądze najwyraźniej przesłoniły racjonalne myślenie lub po prostu efekty ich pracy i brak jakiejkolwiek odpowiedzialności nie były warte zapłaconych im pieniędzy. Wszyscy wstali i wyszli. Ot tak. Jak z toalety : napaskudziłem/napaskudziłam i wyszedłem/wyszłam. Jakby co : to nie ja. A reszta Zespołu, klientów, kooperantów czeka. Na..cokolwiek. Garść informacji. Wyjaśnień. Na ciężko zarobione pieniądze. Psie...ale uczciwie i ciężko zarobione. Tylko, że ktoś liczy setki tysięcy i miliony...a inny muszą używać kalkulatora, bo ważne jest nawet czwarte miejsce po przecinku...by przeżyć.

Kopciuch
@Końcowe odlicznanie 15.10.2017 18:22

W takim razie co nadal trzyma pracowników w tej firmie ??? Skoro jest źle to trzeba szukać czegoś nowego .... sentyment chyba w grę nie wchodzi bo pracownicy z najdłuższym stażem albo zostali już dawno zwolnieni albo sami odeszli ...

XYZ
@Kopciuch 18.10.2017 19:15

Kopciuchu...to nie jest tak proste i oczywiste, jak Ci się wydaje. Są jeszcze w tej firmie tacy ludzie, którzy wierzą, że to co robią, ma przyszłość. O Wójciku można napisać książkę... Proponowany tytuł: "Wójcik, jak bić głową w ścianę, aby nie bolało" . Tak. Marazm. Tak. Niepewność. ale spróbuj to powiedzieć tym wszystkim pracownikom, którzy przez lata zostawili w tej firmie swoją wiedzę, zdrowie, determinację. Taka mała przewrotność losu. O losach naszego "być / nie być" decydują metropolie, dla których Bielsko-Biała produkowała tkaniny do ich pierwszych koszul. Metropolie, w których oprócz galerii handlowych, ekskluzywnych restauracji i błyszczących wieżowców nie ma nic. W mieście liczącym 140 tys. mieszkańców jest wystarczająca ilość menadżerów po MBA z doświadczeniem, która z powodzeniem może poprowadzić tę firmę do sukcesu. Nie pojęte jest to, że zawsze musi to być Warszawa i Karków, którym wydaj się, że adres meldunkowy w dowodzie osobistym zezwala na traktowanie Bielska jak wasali. Porównajmy przyjezdni Panowie "menadżerowie" wiedzę,. doświadczenie i zawartość teczek...Od projektantów, technologów, szwaczki aż do sprzedaży włącznie... Przez te wszystkie lata, kiedy pojawialiście się w firmie i próbowaliście udawadniać nam, że na wszystkim znacie się lepiej...lecieliśmy w dół...równia pochyła.... A na koniec ... Panowie i Panie z Warszawy i Krakowa ...niech Was ten film zainspiruje... Bo jako Bielsko-Biała nie mamy się absolutnie czego wstydzić... A Wy.. ? https://www [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] com/watch?v=9bDOfipgWaU

Gość

Dokładnie rok wystarczył temu panu żeby wykoleić firmę przy użyciu dużych pieniędzy - trzeba być wyjątkowym nieudacznikiem, straszna kompromitacja. Skąd oni wzięli takiego szkodnika : https://www.pb.pl/nowe-dzieci-wojcik-fashion-845025

Calineczka - c.d.

I mam jeszcze taki jeden wniosek - wyrażając opinię n/t pracy w WF - aby były "osadzony na członka" Zarządu Spółki WF krakowski pokurcz P.B. przestał siać defektyzm i aby przestał opowiadać o pracownikach WF zmyślone historie i może zamiast tego wykorzystał wreszcie czas na naukę, jak sprzedawać z sukcesem w branży odzieżowej; co więcej : jak sprzedawać zachowując choć minimum etyki w biznesie i w relacji z klientami oraz kooperacją. Bo trzęsące się ręce, "rozbiegane oczy", słowotok bez sensu i siane na rynku brednie - to już na nikim nie robi wrażenia. Wszystko co złe uczynione - wróci. Panie P.B.

Calineczka

Opinia o pracy w WF.. Jaka ona może być...Hm pomyślmy. Co może powiedzieć o tej firmie jej dowolny pracownik, który nic nie wie, bo każdego dnia karmiony jest stekiem bzdur a scenariusz zmienia się nie z godziny na godzinę lecz z minuty na minutę. Co więcej - taka arka się utworzyła : jeden nieudolny pracownik ściąga do nowej firmy drugiego nieudolnego pracownika, dzięki którym sieć WF w kraju legła w gruzach. Oj, oj, oj...więcej pokory, zabolało tych, którzy wiedzą, o kim mowa? Jest parę tysięcy w nowym miejscu "do przytulenia"? Co może powiedzieć o tej firmie klient, któremu wciska się głupoty i niczym nie pokryte obietnice...klient, który tak najzwyczajniej po ludzku ma już tego dość...? Żagle w Grecji, ciche transfery w Krakowie, "pomroczność jasna" w Warszawie i w rezultacie ignorancja tych, którzy w prowincjonalnym Bielsku ("prowincjonalnym" w opinii wyżej wymienionych) próbują cokolwiek ratować. No i jak ma w tej firmie być dobrze ? Widocznie, nie ma. Były Prezes R.W. ma wszystko w d...e, Były Członek Zarządu P.B. ma wszystko w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] były główny projektant M.P. ma wszystko w d...e; były udziałowiec większościowy ma wszystko w d...e, udziałowiec mniejszościowy żyje w nie wiadomo jakim świecie (z całą pewnością oderwanym od rzeczywistości). A w tym wszystkim jakoś muszą odnaleźć się pozostali, szeregowi, etatowi, pracownicy), którzy zostali z niczym, bo wyżej wymienieni spieprzyli z tonącego okrętu licząc, że ich reputacja nie zostanie nadszarpnięta. Steki bzdur, obietnic, deklaracji bez pokrycia. Nadmuchane życiorysy ze średnią ocen na świadectwach"dostateczny minus" w wszystkim. Specjaliści od wszystkiego i niczego. Ręce opadają. P.S. Gosia...widzieli Cie w Krakowie. Jak postępy w rozmowach ?

A......C

Witam, czy ktoś jest w stanie na tym forum odpowiedzieć mi na jedno pytanie ....Czasem człowiek wini się że mógł komuś zrobić krzywdę , uprzykrzyć życie, doprowadzić że ktoś stracił pracę itd...itp.Ciężko na sercu komuś takiemu kto uważa że mógł do czegoś się przyczynić ..Jakim trzeba być człowiekiem w środku, żeby nie zwracać uwagi na innych ludzi.. ? nie zastanawiając się nawet przez moment wyrzucając ich z firmy czy ten człowiek będzie miał za co żyć,czy będzie miał za co wyżywić rodzinę ,czy znajdzie pracę ,czy sobie poradzi ....Tylu wspaniałych ludzi było zmuszonych pożegnać sie z firmą i odejść.....Po tylu latach ....Ludzi którzy byli związani z firmą od samego początku .....Aż miło było przyjechać ,spotkać się i porozmawiać z takimi ludżmi jak pan D.Panowie W i M...ludzie którzy byli pomocni w każdej sprawie Wszyscy ....dosłownie wszyscy pracownicy dostali takiego kopniaka ... .....szok po prostu wierzyć się nie chce .Wielcy fachowcy ,współtwórcy ,dyrektorzy ..itp.........brak słów

ABCD-jeszcze raz

Szanowni czytelnicy / odwiedzający niniejszy portal, Pozostaje pogratulować Panom P.B. i R.W. wpływów na administratora niniejszego portalu, który wciąż i wciąż usuwa niewygodne dla nich wpisy, które najwyraźniej ciut przeszkadzają im w realizacji swoich nowych „lukratywnych” biznesów. Tylko że ktoś po drodze zapomniał, że całokształt działań tych Panów rzutuje na opinię o tej firmie na rynku. To co przeraża najbardziej to ich arogancja, brak poczucia jakiejkolwiek winy. Przeraża przerost formy nad treścią i brak kompetencji w zarzadzaniu tak dużą strukturą. Przeraża to, że do dziś nie rozumieją, że się do tego - po prostu - nie nadają. Szanowni czytelnicy niniejszego portalu – bardzo zła pamięć o wyżej wymienionych pozostanie na rynku i wśród setek ludzi bez względu na to, ile razy administrator usunie (w rezultacie ich żałosnego apelu) wpisy o na ich temat. Pozostaje czekać, kiedy wpis zostanie usunięty…po kolejnej…żałosnej skardze w/w. Wszystkim, którzy jeszcze walczą w tej firmie i się nie poddają – życzę wytrwałości. A wyżej wymienionym…Wy już wiecie co… F.

Natalia

@gośćco według Ciebie nie zgadza się z treścią oferty pracy i proponowanych warunków? Widzę właśnie, że jest to fragment ogłoszenia na stanowisko technologa skopiowany ze strony internetowej firmy. Możesz powiedzieć coś więcej o pracy w tym dziale Wojcik Fashion?

gość

Naszym Pracownikom proponujemy: • pracę w renomowanej, dynamicznie rozwijającej się firmie, • dużą samodzielność w działaniu oraz możliwość samorealizacji, • udział w budowaniu wysokiej pozycji marki na rynku w Polsce i za granicą, • wyjątkową atmosferę pracy w zgranym, profesjonalnym i doświadczonym zespole, • stabilne warunki zatrudnienia, • atrakcyjne wynagrodzenie powiązane z efektami pracy. Jeżeli te oferty rekrutacyjne pisał Pinokio, to nosem wybił już szybę.

lala

no i co z tym wójcikiem - psy szczekają karawana jedzie dalej ...?

CBA
@lala 25.08.2017 08:32

Już nie jedzie ....

CBA

Panie Robercie, Panie Piotrze, Pani Oksano, Pani Małgorzato...tak po ludzku...nie wstyd Wam...? Ktoś kiedyś dał Wam przysłowiowe "lejce". 100% decyzyjności. W zasadzie żadnych stresów, kapitał do zagospodarowania. Jakim trzeba być deb.lem ekonomiczym i jak dalece wykazywać brak doświadczeni, aby rozpiepr...yć firme w jeden rok ? Naprawdę nie macie żadnych skrupułów ? Aż tak jesteście cyniczni ? Pytam ; kto i na podstawie jakich Waszych osiągnięć dopuścił Was do "koryta"? Czy szanowni Państwo macie choć odrobinę poczucia odpowiedzialności i macie świadomość, że będąc członkami Zarządu tej firmy odpowiadacie i odpowiadać będziecie za cały okres, w którym obejmowaliście swoje funkcje zarządcze ? Wpieprz..ście firmę w sytuację, w której setki najprawdopodobniej ludzi straci pracę ? I co, kolejny raz były członek Zarządu wyśle prośbę do administratora tego portalu o usunięcie niniejszego wpisu ? Na co wy wszyscy liczycie ? Gdzie są główni udziałowcy - pytam - gdzie byli cały 2016 rok ? Doktorzy nauk ekonomicznych z dziedziny finansów, absolwenci szkół w USA... Gdzie byliście jak Wam były Zarząd kłamał i sprzedawał teorie, przeczące zdrowym zasadom ekonomii oraz realiom rynku mody dziecięcej...? Setki ludzi, od szwaczek aż do struktur sprzedażowych Wam zaufało. Macie tyle cywilnej odwagi i pomysł by powiedzieć tym wszystkim ludziom, co maja dzisiaj ze sobą zrobić ??? Były Zarządzie - jesteście "genialni" w rozkładaniu firm na łopatki. I wiecie co - jesteście tak żałośni, że aż szkoda słów.

BYE

Przepięknie usunięte wpisy niewygodne dla byłego Zarządu. Brawo. Wyrażanie opinii, bazujących na FAKTACH a nie mitach o firmie Wójcik nie ma na tym forum najmniejszego sensu. Jak widać, wszystko da się załatwić.

xXx

Pracownik najniższą krajową plus ewentualna premia za wyrobiony plan około 100zł, ale częściej dużo mniej. A kierownik około 1800zł netto z tego co wiem.

zainteresowana

Witam. Czy jest tu ktoś kto mógłby powiedzieć jakie wynagrodzenie otrzymywali sprzedawcy i kierownicy w sklepach ? Będę wdzięczna za odpowiedź.

jumi

teraz to zamykaja sie wszystkie sklepy wlasne... ale oczywiście sciemy walą ludziom do samego konca.... przykre to jest, że tak sie nie szanuje ludzi...

gość
@1taki 18.07.2017 07:49

Tak, Wójcik to firma bez pieniędzy i nie ma co gdybać o innym podejściu do pracownika (takim ludzkim). W tej chwili pracują tam ludzie, którzy zapewne nie mają innego wyjścia, ale jestem 100 % pewna, że większość z nich (a nawet wszyscy) zaczynają dzień od strony z ofertami pracy i kiedyś odejdą. Wójcik ich nie zatrzyma, gdzie "menadżer" (pisownia oryginalna ze strony oferty pani Pająk) w garniturze za kilka tysięcy złotych będzie im pokazywał tabelki, że firmy nie stać na podwyżki i normalność. Skoro firmy nie stać na pracowników, to nie ma prawa bytu. Co do komunizmu. Dzisiaj formy pozapłacowej gratyfikacji pracowników są raczej normą, a nie zaszczytem. Takie pojęcie, że pracownikowi należy się tylko kasa i to najlepiej jak najniższa, i niech się cieszy, że ma papier toaletowy w toalecie, wynika raczej z kultury polskiego pracodawcy. Ale fajne porównanie do dawnych czasów - przypomniał mi się wyjazd na "grzybobranie" ze Zmienników - dzisiaj to wyjazdy na imprezy integracyjne, na narty i tym podobne, kiedyś wręczanie goździków dzisiaj to biżuteria, karnety na siłownię, fitness, paczki dla dzieci, bilety do kina, kiedyś wyjazd do ośrodka zakładowego na wczasy - dzisiaj refundacja pobytu pracownika i jego rodziny (również za granicą). Zmieniło się tylko określenie dobra, i może cel. Dzisiaj to sprawia, że pracownicy nie czują się tylko jak roboty, że są związani z firmą, a przez to wydajni i efektywni. Tak macie rację, Wójcik nigdy nie będzie na takim poziomie, a więc nie będzie miał kadry specjalistów, ludzie odejdą do innych firm, koncernów, gdzie pracownik ,to zasób ludzki, ale tam wiedzą, że ten zasób ludzki jest konieczny to uzyskiwania zysków. Koło się zamyka.

karo
@gość 18.07.2017 10:10

I tutaj kompletnie się nie zgadzam .... w czasach poprzednich właścicieli Państwa Wójcik pracownicy nie mieli na co narzekać a i kadra specjalistów była dość szeroka ... pensje były na czas i na dobrym poziomie adekwatnym do umięjętności i zaangażowania ...

OPOZYCJA

Odpowiadając na Twoje pytanie, tak najogólniej rzecz biorąc - różnica pomiędzy tym, jak traktował Pan Warnecki i Pani Pająk podwładnych vs. to, jak traktuje personel WF obecny Zarząd wraz z Akcjonariuszami, jest taka sam jak między piekłem a niebem. Ale to, co najważniejsze - to dialog, szukanie wspólnego mianownika, rozmowy pomiędzy ludźmi, którzy znają się na rzeczy. Nie ma czasu i miejsca na bzdety Warneckiego i Pająk, jest przestrzeń na szukanie rozwiązań. Na tym polega sukces firmy - ZESPÓŁ. O czym najwyraźniej Warnecki i Pająk zapomnieli. Gramy do jednej bramki. Możemy spotykać się na sali konferencyjnej... i Warnecki nas stąd nie wywali. Bo mu się to nie podoba, ściślej mówiąc Pająkowa nie miała gdzie (oprócz ok 400 m2 własnych Działów) roztaczać wizje napoleońskie. Działamy, mamy strategię, pomysł, determinację i wsparcie. I wreszcie czujemy się jak ZESPÓŁ a nie banda zmuszonych (przez Warneckiego i Pająk) do rywalizacji - pomiędzy sobą - pracowników. Będzie dobrze. I tutaj zwracam się do pozostałych Kolegów i Koleżanek w WF o potwierdzenie. Czas w końcu zadać kłam twierdzeniu, że WF nie zna się na tym, nad czym pracuje od 30 lat.

OPOZYCJA
@bayo 11.07.2017 11:01

Tak, firma szuka nowych pracowników a pojęcie desperacji jest nam obce. Może po prostu chcemy pokazać, że dużo się zmieniło. Być może mamy szereg argumentów przemawiających za tym. Zapraszamy do merytorycznego dialogu...a nie siania defektyzmu...

gość
@OPOZYCJA 11.07.2017 23:09

CO SIĘ ZMIENIŁO? JAKIE SĄ TE ARGUMENTY PRZEMAWIAJĄCE ZA TYM? JAKIE? WTEDY MOŻE WSZYSCY ZAPOMNĄ O DEFETYŹMIE.

bb

Czy ta strona to miejsce do wymiany spostrzeżeń między kontrahentami czy źródło wiedzy o pracodawcach? Co do zasady: kiepski kontrahent z problemami finansowymi jest także słabym i niepożądanym pracodawcą ale niekoniecznie tak jest zawsze. Kolejne wpisy to ataki ze strony kontrahentów, rozumiem tę frustrację ale nie dowiadujemy się niczego na temat podejścia Wójcik Fashion do swoich pracowników

ŻZKTZM – żeby zareagować konkretnie trzeba zmobili

Wtajemniczeni wiedzą...jak prawidłowo rozszyfrować :-)

Wierzyciel

P.S. Dla wszelkich zainteresowanych pytaniami o obecną i przewidywaną kondycję finansową tej Spółki przypominam adres Wyzwolenia 93 w Bielsku-Białej...a gdyby ktoś miał wciąż wątpliwości do kogo kierować pytania w w/w sprawie odsyłam do reprezentacji Spółki zgodnie z KRS. Przypominam, że zgodnie z obowiązującym prawem w naszym kraju członkowie zarządu odpowiadają przed wszystkimi organami za okres, w którym sprawowali stanowiska zarządcze. Mówiąc najogólniej i używając delikatnej przenośni - nawet jeśli komuś się wydaje, że jak opuścił piaskownicę i nie musi się rozliczyć z zabawek - to jest w błędzie. Odpuśćmy szeregowym pracownikom - bo są Bogu ducha winni. Lektura w postaci wypisu z KRS za cały 2016 roku winna być swego rodzaju przewodnikiem, do kogo składać reklamacje, że "zupa była za słona". Apeluję o rozsadek. Mądre głowy pracuję teraz nad tym, jak wyjść z dołka i zadośćuczynić tym, którzy ucierpieli. I nie są to osoby z KRS według stanu z 2016 roku. Cierpliwości.

realista
@Wierzyciel 27.06.2017 22:38

Twoja wypowiedź jest sprzeczna z wieloma wpisami w tym serwisie. Kto i nad czym pracuje? W innych wpisach widać, że nie ma nowej kadry, salony są zamykane, pomysłu na firmę brak itd. Odgrzewasz starą melodię, że winny jest poprzedni zarząd i że teraz będzie już dobrze. To propaganda mająca odsunąć winę i odpowiedzialność od spółki i jej właścicieli. Nie sądzę abyś był wierzycielem. Gdyby tak było to oczekiwałbyś np. dokapitalizowania spółki przez właścicieli na spłatę długu, zapytałbyś, czy właściciele wyciągnęli konsekwencje wobec poprzedniego zarządu, którego oficjalnie obwiniają. Zastanowiłoby cię dlaczego proponowana spłata długu ma trwać aż cztery lata, a może lepiej dla wierzycieli zamienić dług na udziały. A Ty piszesz o KRS z 2016... Nie mieszaj ludziom w głowach. Długi ma spółka a nie zarząd.

Wierzyciel
@realista 28.06.2017 23:23

Tak jestem Wierzycielem a to co Tobie się wydaje to nie jest moim problemem. I jako Wierzyciela bardziej mnie interesuje odzyskanie pieniędzy w perspektywie czterech lat niż brak możliwości odzyskania ich w ogóle. Pracowałem przez lata z tą spółką i wszystko było dobrze, dopóki nie pojawił się nowy zarząd w 2016 roku. Tak, co do winy upieram się , że za całość odpowiada Zarząd. I nie muszę publicznie informować, co ja jako Wierzyciel ustaliłem z właścicielami. Chyba, że w swej naiwności twierdzisz, że na sugerowane i zadane przez Ciebie pytania na tym forum otrzymasz odpowiedź o tych, którzy Spółkę reprezentują i za nią odpowiadają. I nie bardzo rozumiem dlaczego winą za powstałą sytuację należy obarczać kogoś innego poza byłym zarządem i właścicielami. Kto Tobie / mnie ma zwrócić pieniądze ? Bogu ducha winne szwaczki ? Trzeba było uważać co się podpisuje i na jakich warunkach z Panem Warneckim. Ja byłem mało czujny, Ty byłeś mało czujny - konsekwencje odczuwamy do dziś. Być może należysz do tego grona outsourcingu, który sparzył się już przy pierwszej transakcji z tą spółką. Wystarczyło poczytać o radosnej twórczości części byłego zarządu w innych spółkach. Nie mam szacunku do byłego zarządu, mam w związku z jego decyzjami i postępowaniem kolosalne problemy finansowe. Mam natomiast szacunek do wielu innych osób z tej Spółki. I mam do tego prawo. Ale w zasadzie można Cię zrozumieć. Gdybym oceniał rzeczywisty stan Dłużnika wyłącznie po zamieszczanych na tym forum wypowiedziach (czym najwyraźniej Ty się sugerujesz) to na Twoim miejscu pomyślałbym to samo. Ale to nie jest mój problem.

Wierzyciel

Myślę, że powodzenie układu z wierzycielami winno się raczej opierać na konkretach finansowych a nie opiniach, które swobodnie wyrażać może każdy - pracownik, były, obecny, wierzyciel - kooperant albo taki, co lubi zamącić, choć w gruncie rzeczy nie zna istoty sprawy. Od jakiegoś czasu słyszę o fali hejtu wobec firmy Wójcik więc postanowiłem poczytać przytoczone tu wypowiedzi. I tak sobie myślę, że górę biorą emocje - jak najbardziej zrozumiane. W końcu chodzi o pieniądze. Mnie jednak bardziej zastanawia, dlaczego nie ma tutaj ani jednego dobrego słowa o ludziach-pracownikach, którzy robią wszystko, aby układ się powiódł a wszystkie pytania dotyczące byłego zarządu są kierowane do szarych pracowników. Nie należy chyba tłumaczyć nikomu, że są to osoby, od których w żadnym stopniu nie zależy, kto ma być w zarządzie. Myślę, że istotniejszą sprawą jest to, co mają ze sobą zrobić ludzie, którzy są na kilka lat przed emeryturą (i wśród pracowników Wojcika i kooperacji) a którym realnie grozi utrata pracy. Zarządzanie firmą, finansami, podległym personelem, relacjami z klientami, kooperacją - to nie są za przeproszeniem jaja. Wobec powyższego nie bardzo rozumiem, kto i nad czym winien się zastanawiać zgodnie z przedmówcą.

Alex
@Wierzyciel 27.06.2017 18:56

Zapomniałeś o jednej istotnej grupie ludzi o pracownikach którzy wiele lat tworzyli ta firmę i już ich nie ma bo albo zostali w bezczelny sposób zwolnieni ale sami odeszli widząc co się dzieje !!! Kto im zadośćuczyni ? Pracowali wiele lat na swoją pozycje w firmie ciężka praca a ktoś ich zastapił pseudo ekspertem i efekty dzisiaj widać !!! Firma straciła wielu fachowców wartościowych zmienników brak. Sztuczne wewnętrze roszady gdzie ludzie bez wykształcenia i wiedzy są kierownikami lub zajmują stanowiska kompletnie nieadekwatne do ich kompetencji !!! Do czego to może doprowadzić ? Każdy chyba łatwo na to pytanie odpowie ....

Entliczek pentliczek
@Alex 28.06.2017 09:39

A można prosić o przykłady braków tych kompetencji...? Bo tak jakoś ogólna ta opinia ... Innymi słowy wszyscy absolutnie do du..y. Dobrze zrozumiałem ?

ciekawski

Nie widziałem na tym forum żadnego dobrego słowa o Waszych prezesach i zarządach. Powiedzcie mi proszę skąd Ich bierzecie. Przy okazji zastanówcie się jakie szanse ma, w tym kontekście, powodzenie Waszego układu z wierzycielami.

Zosia

Oj jak pięknie administrator usuwa komentarze... A tak pojechaliśmy po Warneckim....

AMARGEDON

Kot ma opinię cwanego zwierzęcia...i takiego, co zawsze spada na 4 łapy... Strategia PB godna podziwu...nie znam przypadku, kiedy jeden z członków zarządu robi sobie z zarządzania spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zasłaniając się brakiem możliwości wpłynięcia na drugiego członka a potem wraca jako bohater. To taka strategia PB w stylu "Oni wszyscy potrzebują nasz produkt, nawet jeśli jeszcze o tym nie wiedzą - mówiłem o tym od lat, lecz nikt nie słuchał". I tak od wypłaty do wypłaty, trochę "mądrych" teorii, fałszywego uśmiechu, amnezji, chwilowej pomroczności i lansu p.t. - "gdyby nie ja ... I wynik 5-cio cyfrowy w fakturze na koniec miesiąca...NA BOGA - ZA CO ??? ZA CO ???? Za doradztwo, które nie ma przełożenia na realne wyniki finansowe ? Za super sprzedaną bajkę "pewnego dnia będziemy..."? Czy pan PB ma naprawdę poczucie, że ma do czynienia wyłącznie z debilami, którzy o niczym nie wiedzą, do których nie trafiają takie czy inne informacje i którzy uwierzą w każda bajkę ? Gratuluj e naiwności i/lub tupetu.

O starym bacy
@wkurzony wierzyciel 29.06.2017 20:51

Pewnego razu stary baca przyszedł do zgrzybiałej gaździny i rzekł…hej gaździno kupię większość Twojego pola za 10 kóz i zrobimy interes na produkcji mleka! Gaździna spojrzała z niechęcią i odpowiedziała, kupisz za 15 kóz albo nie ma o czym gadać. Stary baca podrapał się po starej głowie, wzruszył ramionami i przystał na jej warunki. Na drugi dzień stary baca przyszedł na pole i nie widzi żadnej kozy, tym pędem biegnie do zgrzybiałej gaździny i pyta gdzie kozy? Ona odpowiada…kupiłeś większość pola, ale co się dziwisz? Zagnałam moje kozy na drugie moje pole… Stary baca ponownie podrapał się po głowie i westchnął, dobrze to weźmiemy teraz wspólnie kredyt na 10 nowych kóz i rozpoczniemy produkcję mleka! I tak się stało. Na trzeci dzień stary baca biegnie z uśmiechem na pole i widzi ,że z 10 kóz zostało tylko 7 …z pretensjami do zgrzybiałej gaździny, gdzie reszta? Ona odpowiada: oddałam 3 kozy za moje stare długi. Zrezygnowany stary baca proponuje ..no to znajdziemy jurnego pastuszka, który zadba o pole, wykarmi kozy i wyprodukuje więcej mleka niż kiedykolwiek udało się jakiemukolwiek pastuszkowi, potroi stado kóz i dodatkowo weźmiemy w kredyt kupiecki na nawozy od sąsiadów, żeby trawa rosła szybko . I tak się stało…wynajęto jurnego pastuszka, któremu obiecano dokupienie 5 kolejnych kóz za kilka miesięcy… Po kilku miesiącach… zgrzybiała gaździna zrobiła konkurencyjną produkcję mleka, bez bacy na drugim swoim polu, a stary baca nie kupił 5 nowych kóz obiecanych pastuszkowi… Finał jest taki, że - pastuszek cisnął brzozową witką i odszedł, - bank prosi o oddanie pożyczonych 10 kóz, - sąsiedzi(wierzyciele) domagają się kasy za dostarczone nawozy, - zgrzybiała gaździna robi interes na swoim drugim polu robiąc w trąbę starego bacę, - stary baca robi w trąbę bank oraz resztę wierzycieli obiecując gruszki na wierzbie… Morał z tego taki…mizeria w głowie starego bacy oraz chytry i przewrotny charakter zgrzybiałej gaździny spowodowały, że na polu pomimo iż wyrosła piękna trawa to kozy się nie sklonowały i mleka brak…niestety wokół słychać tylko szloch zaskoczonych sąsiadów(wierzycieli)…

NIE DLA POZORANTÓW
@O starym bacy 29.06.2017 22:05

Nie wiem kim jesteś, ale po przeczytaniu historii o starym bacy...stałeś się/stałaś się...moim idolem. RESPECT. Nic dodać, nic ująć. Gdyby: a) przeciąć obecny Zarząd na połowę i zostawić tę część, która naprawdę zna się na finansach (a ta część naprawdę się zna!), b) zebrać do kupy pozostałych ludzi w firmie, którzy znają się na rzeczy to: efekt nr 1 - znajdą się pieniądze na układ, efekt nr 2 - da się uregulować długi, efekt nr 3 - da się funkcjonować dalej, Będzie sprzedaż, będą pieniądze. Będą pieniądze, będzie spłata zaległości. Będą spłacone zaległości, będą wolne środki na inwestycje. Będą środki na inwestycję, firma będzie się rozwijać. Firma będzie się rozwijać - wróci wiarygodność finansowa. Banały ? Może. Podstawy makro- i mikroekonomii. Polecam podręcznik Mieczysława Nasiołowskiego.

Wierzyciel

Dwóch członków tzw. byłego zarządu narobiło smrodu. Wrócił jeden z nich, który twierdzi, że zamiast brzydkich bąków nauczył się nagle "purkać" kolorowym pudrem... Co za bohaterstwo... Jakaś refleksja dalece spóźniona ? A pieniądze kiedy zobaczymy ?

Bayo

Niestety dopóki w zarządzie będzie dalej osoba z poprzedniego układu nic się nie zmieni !!! Swoją drogą ciekawe jest to ze jedna osoba z poprzedniego zarządu nadal (po krótkiej przerwie) pracuje i jest członkiem zarządu !!! To jest zagadka ...

Pitagoras
@Pytający 22.06.2017 10:58

Odpowiadam : ponieważ są w życiu TALENTY, które bez uzasadnienia opierającego się na prawach ekonomii oraz podstaw finansów i tak Ci udowodnią, że 2+2 = 12. Mając w duecie kogoś takiego, jak Pani, która nie skończyła żadnych studiów ale uważa, że jest "the best" w zarządzaniu sklepami w Polsce i z całego zespołu WF zrobiła sobie grupę asystentów p.t. "przynieś, podaj, pozamiataj" - to na miłość boską - jaki może być rezultat takiej "strategii" ? To jest strategia byłego tzw. prezesa : ile się da, ciągniemy, a potem jakoś będzie. Pytam nieco przewrotnie - używając porównania dla prostoty sprawy: jeśli ktoś sprzedawał wyłącznie karpie ze stawów hodowlanych, z automatu jest ekspertem od rynku rybnego? Jakie kompetencje powinna posiadać osoba, która winna odpowiadać całym swoim stanowiskiem za decyzje związane z otwarciem sklepów (estymacją ich obrotów vs. realia rynkowe, działania konkurencji) - sklepów, które jedyne co maja do zaoferowania to upusty cenowe; sklepów, które nadają się do zamknięcia bo są nierentowne ? Jak głupi musi być klient końcowy aby na początku sezonu pójść do salonu i kupić cokolwiek z nowej kolekcji, skoro doskonale wie i jest do tego przyzwyczajony, że za jakiś czas kupi to samo po przecenie 50-70%? Proszę o wpis Rodziców, którzy przy 30oC upale w sierpniu kupują kurtki zimowe za niebotyczną cenę. A kiedy naprawdę robi się chłodno/zimno w październiku/listopadzie to mogą tę samą kurtkę kupić z 50-70%rabatem - co więcej : dostaną parę rajstop w gratisie !! Hallloooo...to było dobre 20 lat temu, gdy otwierały się pierwsze galerie...ale przez tych 20 lat konsumenci coś bardzo dobrze zrozumieli...mechanizmy...kombinacje...strategie cenowe 9,99 (ale zawsze przy wydaniu paragonu pada pytanie "mogę być grosik dłużny/dłużna"?) Takie bla, bla, bla...i za to bla, bla, bla ktoś :-) zgarnia niebotyczną (niczym nie uzasadnioną) pensję... Podsumowując : trzeba się po prostu znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie; dobrze się sprzedać i mieć tupet. Trochę zamącić, zasiać ziarno niepokoju, pogłaskać podwładnych, udać bohatera, odpowiednio dać pozory bycia po uszy zapracowanym w stylu "gdyby nie ja!" a potem dobrze podsumować "sukces" w oczach tych, co płacą. I tak co miesiąc.. A w razie czego..."to nie ja, to nie tak, kiedyś to wytłumaczę, ależ nie, źle zrozumieliście, oj oj oj, jestem dla Was, gdyby nie wy, zawsze będę pamiętał, doceniał, możecie na mnie liczyć... Nie wiem k....a, czy to bardziej śmieszne, czy tragiczne. Na Boga - w przypadku tej ciekawej, będącej doskonałą inspiracją do niejednej pracy doktorskiej w obszarze ekonomii, finansów i psychologii firmy...wszystko jest możliwe. Porównując stopień wiedzy oraz poziom kompetencji niektórych osób w Zarządzie przypomina mi się opowieść o mrówce, która wraz ze słoniem idzie po drewnianym moście i która w pewnym momencie mówi do słonia : "Ale tupiemy, nie ?" Wyrozumiałości wszystkim życzę. I pamiętajcie...co się odwlecze to....

Otwieracz
@Pytający 22.06.2017 10:58

Poniewaz się na tym nie zna.

Zostaw opinię o Wojcik Fashion - Sosnowiec

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Wojcik Fashion