FMC Technologies

Kraków

Opinie o FMC Technologies

Maja

Dziękuję za odpowiedź @FMC Jarząbek, teraz wiadomo na co postawić nacisk przed samą rozmową. Wcześniej zagadywałam też innych o warunki pracy, podobne nie zmieniły się one po zmianach w firmie. Pytanie tylko jak wyglądają, np. pod względem socjalu i benefitów?

A

Mam krotkie pytanie. Czy ABAQUS jest uzywany w firmie? Czy macie ludzi z doswiadczniem w analizach platycznych?

Maja

@A. Brzmi to całkiem zachęcająco. Czy w takim razie w obecnej sytuacji - firma wymaga znajomości jakiegoś języka obcego? To bardzo ważna informacja, a ponad to może wskazywać, że znajomość ta będzie również sprawdzana podczas procesu rekrutacyjnego w FMC Technologies.

Maja

A czy warunki pracy uległy zmianie @Pracownik? Jednak połączenie dwóch firmy może wnieść zupełnie inne porządki. Jak było w tej kwestii? Bo na pewno ta, interesuje osoby, które rozważają w FMC Technologies zatrudnienie.

Maja

FMC Technologies i Technip połączyły się obecnie tworząc TechnipFMC. Jak ta zmiana wpłynęła na pracę w firmie? Chętnie dowiemy się jak teraz wygląda praca i warunki zatrudnienia w firmie.

Adi

No nie przesadzaj koleżnko, nie przesadzaj, przecież tutaj jest tyle ofert że na pewno da się coś wybrać dla siebie na już, polecam taki styl życia Tobie

zainteresowany

Cześć wszystkim! Czy wiecie jak tam rekrutacja na planera i inżyniera ? Te dwie pozycje na które można było aplikować bodajże do 30 stycznia 2016 są już obstawione ? Czy może jest tak jak to w dużych firmach że proces ciągnie się dość długo (1mc-2mc) nim dostanie się telefon ?

new

a czy ktos wie jak wyglada rekrutacja na to stanowisko material planner?

kjxbdkdk

Cała branża oil&gas przeżywa trudne chwile ze względu na bardzo niską cenę ropy naftowej. FMC Technologies ma cięcia personelu ale to głównie Norwegia, UK oraz USA. Polscy pracownicy są bezpieczni, nie ma żadnych zwolnień, ale też chwilowo nie poszukuje nowych pracowników.

oldeng

naiwność początkujacych inzynierów nie dziwi, firma co prawda "zachodnia" czy "międzynarodowa" ale nie instytucja harytatywne rozdające pieniądze inżynierom które mogą zyskać zachodni menagers, ale jak inne firmy które zagościły PL proponują zarobki polskie jak najbardziej, żadne odkrycie że można zwolnić 5 na "zachodzie" bo i tak za te pieniądze super zadowolony i dumny z siebie pracownik w "międzynarodowej" firmie w polskim odziale wykona tą samą prace ....i tu odpowiedz dlaczego nie mówi się wprost o widełkach wynagodzenia w PL choć w innych krajach nie ma problemu; nie wymagajcie od pań z HR wiedzy inżynierskiej ...bo jej po prostu nie posiadają i nie wytumaczą czym byście się zajmowali, wystarczy że firma międzynarodowa i gaz&oil, już jest super, czysty prozak, one też są podjarane że tam już są (sam fakt że nie trzeba miec wiedzy specjalistycznej po danym kierunku studiów, co najmniej dziwi, choć może engineer wie wszstko o wszystkim co inżynierskie ;) z każdej dziedziny), ewentualnie wyrecytują ulotkę i raczej też nie pochwalą się brakiem możliwości realnego awansu, co bedziesz robił nauczysz sie właśnie w pracy, z czasem stanie się monotonna i powtarzalna, sam stwierdzisz że najlepiej przejść do konkurencji na "zachodzie" po 2 latch bycia trybikiem, w końcu zarobisz...choć można było od tego zacząć :), jak na pl oferty pracy bez szału i nie najgorzej.

ABC_

Do "Haters gonna hate", widze ze to bardziej Twoje ego ucierpialo niz "klu:. Nie dziwie sie ze "klu" srednio ocenił HR-wskie metody sprawdzania kompentecji, jak nie potraficie odpowiedziec petentowi na podstawowe pytania jakimi sa: produkty firmy, płaca i warunki. Takze kolejny przyklad polskawego podejscia do przyjmowania ludzi. SMUTNE!

Haters gonna hate

Jesli dla Ciebie Panie Klu pytania z testu z mechaniki płynów (na poziomie wiedzy z fizyki z liceum), wytrzymałość materiałów, mechanika ogólna nie maja nic wspólnego z gas&oil to moze powinieneś zaaplikować ale do szkoły policealnej Cosinus. A jeśli chodzi o pytanie dot.prowadzenia samochodu sprawdzało umiejetność logicznego myslenia, której widocznie u Ciebie brakuje. Zranione ego z powodu braku oferty pracy ze strony firmy zawsze boli, prawda?

klu

Doradzam ostrożność. Na moje oko to jest jakaś firma zbierająca dane personalne. Byłem tam kiedyś na rozmowie i zachowywali się niepoważnie. Rozmawiał ze mną młodziutka dziewczyna która nie umiała wyjaśnić czym zajmuje się firma poza tym że działa w branży gas&oil. Mówiła że szukają projektantów ale do projektowania czego też nie wiedziała ( nie potrafiła podać wymagań ). Nie wiedziała jakie są warunki pracy - płaca i umowa. Jak zacząłem się bardziej dopytywać to zmieniła temat pytając mnie jak podobały mi się moje studia ( które skończyłem 11 lat temu ). Na koniec dała mi do rozwiązania test "zawodowy" nie mający prawie nic wspólnego z gas&oil. Kilka pytań z mechaniki i jedno o dotyczące prowadzenia samochodu ( nie wiadomo z jakiej parafii to jedno o samochód ).

horong

@ja, skoro macie, to może napiszecie chociaż kilka słów co to za doświadczenia? Czy to zbyt wielki problem napisać chociaż 4-5 zdań, które zawierają zarówno podmiot, jak i orzeczenie? Ja teraz poszukuje pracy, szukam rzetelnych opinii, ale z tego co widzę pracownicy FMC technologies średnio chca sie takimi dzielić.

ja

mamy

Jobseeker

Witam, Czy posiada ktoś możne jakieś informacje na temat rekrutacji do FMC do TSP lub na Project/Support Engineerów?

eirhfbs[ws

Szybki rozwój i awans nie zależy tylko od firmy. W dużej mierze można to osiągnąć tylko dzięki swojej pracy i postawie wobec firmy i zadań, które się otrzymuje. Trzeba dać coś z siebie a nie tylko brać i oczekiwać. No ale młodzi gniewni to dzisiaj tylko o awansach myślą a nie o pracy. Nie to co my, starsze pokolenie (35+) które jest zadowolone z ciekawej pracy w stabilnej firmie, która dba o pracowników.

zzzzz

rekrutacja@fmcti.com

jacek

Czy ktoś mógłby podać maila na ktorego mozna do nich wysylac swoje CV?

Zizuu

wizjonerka- na stronie pracuj.pl masz wszystkie aktualne ogłoszenia FMC. Każde stanowisko jest raczej dokładnie opisane, a słowo "design" w tym przypadku tyczy się raczej projektowania, ale inżynierskiego (rurociągi, pompy itp.).

Czyżby

A co jeśli ta międzynarodowa korporacja straci klientów? Podobno opłacalność wydobycia ze złóż morskich oscyluje w granicach 70$ za BRENT. To nie instytucja charytatywna a jakoś nikt nie mówił że niedawno była spora redukcja zatrudnienia. I tak ona dba o swoich pracowników flexi. Niepotrzeba - wyrzucić.

yordis

Hej Ktoś może się orientuje jakie widełki cenowe są na stanowisku Junior Design Engineer? 3500 brutto realne?

Offshore Norge

Designerzy w FMC pracuja w NX i Pro/E (tylko Norwegia). Do konca przyszlego roku w calym FMC bedzie juz tylko NX. Norwegia obecnie przechodzi z Pro/E na NX. Pozdrawiam.

Offshore Norge

Polska zakladka pojawia sie tylko wtedy, gdy sa akurat jakies otwarte wakaty w polskim oddziale FMC :-) Gdy tylko pojawia sie jakies nowe oferty, Polska wskoczy na liste dostepnych lokalizacji w ''careers''. Pozdrawiam.

kulkaMac

Witam, mam pytanie odnośnie oprogramowania w jakim pracują designerzy. Catia, NX, Solidworks, Inventor z tych czy coś jeszcze innego?

Maciek

Ja chciałbym się dowiedzieć czy FMC wznawia rekrutację na stanowisko "3D Designer". W sierpniu uzyskałem informację, że są takie plany, ale od tego czasu nie pojawiła się, niestety, żadna nowa oferta pracy.

hymhym?

A co chcesz wiedzieć?

cIEKAWY

Są może jakieś przecieki odnośnie rekrutacji do TSP? Field Service Eng lub podobne. Ktoś wyżej napisał, że praca poniżej kwalifikacji, ale to chyba właśnie tak wygląda praca w "polu" trzeba się ubrudzić.

sda

Czy ktos mógłby napisać czy przyjmują tam ludzi po elektrotechnice i czy istnieje jakis program stażowy ???

jan

Czy mógłby ktoś coś więcej powiedzieć o Condition and Performance Monitoring Engineer. Teraz jakoś rekrutują. Może ktoś pracuje w tym dziale. Z góry dzięki za jakieś info.

inżynier

ile chciałeś i ile ci zaproponowali?

lolek

Czy ktoś pracuje w FMC Technologies w Krakowie na stanowisku Senior drafter? Jakie są Wasze opinie, jak wygląda praca i jak przedstawia się przedłużenie umowy po 3 miesiącach na czas nieokreślony? Będę wdzięczny za opinie dzięki serdeczne

Marek

Wojtek- co to znaczy "zarobki na poziomie rynkowym"?

tiaaaa

Wszystko to prawda. Nie zapomnij tylko że firma ma kłopoty ze znalezieniem ludzi. Czemu? Bo pensja wcale nie jest taka rynkowa, atmosfera jak kolega napisał baaardzo wakacyjna więc roboty mało i rozwój mizerny. Standardem jest obiecywanie i obiecywanie a później żydzenie na każdej możliwej rzeczy. Obiecanki cacanki po prostu.

Wojtek

Dzień dobry. Prześledziłem cały wątek i chciałbym zapytać czy ktoś z Was może mi udzielić informacji na temat pracy biurowej w krakowskiej siedzibie firmy FMC. Chodzi mi głównie o kilka rzeczy, a mianowicie o: obowiązkowe szkolenia w Norwegii dla nowych pracowników, poziom wynagrodzeń inżynierów - specjalistów, klimat w samym biurze. Czy FMC ma własną flotę samochodów służbowych, a jeśli tak, to czy mogą z nich korzystać jedynie przedstawiciele kadry zarządzającej czy również inżynierowie? Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

gosc

W FMC polska na stanowisku field eng. pracuje sie na rotacji 28/28 ale to praca docelowo w Afryce ( Angola/Nigeria w zaleznosci od projektu, wiekszosc ludzi siedzi w Angolii). Co do doswiadczenia to w PL szukaja ludzi mega doswiadczonych itp. a praca jest duzo poniezej kwalifikacji. Jedynie Ci co pracuja jako inzynierowie w biurze przy operacjach pracuja w zawodzie. Field eng to tak naprawde technik pracujacy fizycznie na morzu lub warsztacie.

kolo

Witam, Jakiś czas temu byłem na rozmowie w FMC stanowisko Field Eng. Praca na rotacji 28/28 kasa bardzo dobra. Rozmowa z dwoma Paniami z Norwegii HR. Pytania głównie o motywację do pracy, konfliktowość itp. Żadnych technicznych pytań, jedynie życiorys. Niestety okazało się, że mam za mało doświadczenia :) Panowie ze Szkocji czy można prosić do Was o jakiś kontakt matee2@wp.pl

Inzynier ze Szkocji

ludzie jestescie glupcami. wezcie se znajdzie na miejscu prace tutaj w norwegii, albo w szkocji, na norweskich albo szkockich warunkach pracy, bez owijania w bawelne, jakichs smiesznych diet, ciaglych przelotow do/z PL. bo to jest zalosne, ze dajecie sie tak wykorzystywac. po co pracowac w polsce w branzy, w ktorej trzeba jezdzic za granice, bo u nas tego nie ma prawie w ogole. to juz lepiej robic to bedac za granica. cyrografu nie podpisujecie - i do konca zycia nie musicie tu pracowac. jest spora rotacja :) bo ludzie sie dosc szybko dorabiaja w kilka lat i rzucaja ta branze w mysle, ze pewnie jakis 1 rok pracy w szkocji/norwegii = 3-5 lat pracy w polsce. sami sobie policzcie, policzcie co chcecie robic, miec, i gdzie sie widzicie za 5-10 lat. dla zachety dodam tyle - ja mam prace w biurze w wiekszosci ale jesli mam jechac na platforme, to 7 dni obecnosci na platformie = ok. +2000 GBP netto do mojej i tak nie malej podstawowej pensji. tyle, ze ja jestem inzynierem. technicy/operatorzy maja mniejsze stawki. i nie musze sie bujac po jakichs lotniskach tracac cenne chwile + ciagle zyc na walizkach. Jest tu sporo Polakow i innych narodowsci bedzie ich jeszcze wiecej. bo jest dobra kasa (i tak mala, jak na to, ile taka platforma zarabia w 1 dzien).

abc

To ja napiszę bez owijania w bawełnę. Ilość wyjazdów zależy od tego w którym dziele inżynieryjnym się pracuje - jeden pracuje więcej ze szkotami i tam praktycznie nie ma wyjazdów, drugi z norwegami, gdzie wyjazdów jest znacznie więcej. Czasami jest nawet przewaga pobyty w Norwegi nad pobytem w Polsce.

nowy

Wypowie się ktoś w końcu na temat z sensem czy każdy będzie owijał w bawełnę, że firma usuwa posty itp.? Chodzi mi dokładnie o szkolenia i obiecywane wyjazdy do norwegi w pierwszych miesiącach pracy. Dzięki za odpowiedź.

Hmmm

to zadna nowosc ze ta firma wykupila sobie "pakiet kontrolny", by zostawiac pozytywne lub w miare pozytywne komentarze.

nowy

jak wyglądają 3 miesiące podczas okresu próbnego na stanowiskach junior engineer? trudno potem o przedłużenie kontraktu? dość intensywnie się spędza czas, dużo jest wyjazdów, szkoleń?

inny_nowy
@stary 14.04.2014 17:24
@nowy: pierwsze 3 miesiące spędza się dość intensywnie, głównie na poszukiwaniu innego pracodawcy. Niestety czas ucieka bardzo...

a jak przedstawia się praca dla młodych inżynierów zaraz po studiach? czy odbywają się wcześniej wspomniane szkolenia i wyjazdy do norwegi? jeśli tak to można dużo się tam nauczyć?

stary
@inny_nowy 15.04.2014 22:16

Nie wiem, jak długo i jak uważnie śledzisz ten wątek, ale większość (wszystkie?) miarodajnych opinii, z których mógłbyś wydedukować odpowiedzi na swoje pytania, zostało wyciętych/wymoderowanych/ocenzurowanych (niepotrzebne skreślić). Tej być może też nie zdążysz przeczytać ;)

SDE

Uchyli ktos rabka tajemnicy jakiej pensji moze oczekiwac potencjalny Senior Design Engineer? Kwota 8000brutto/m-c jest realna?

odp Gratuluje Odwaznym

To Ci powiem ze te 45 tys brutto to szalu nie robi. Ile wynosci podatek w Szkocji 40-50%? Nie mowiac o tym ze tam mimo wszystko drozej jest. Tutaj chlopaki jezdzacy na rotacji zarabiaja duzo wiecej i to mieszkajac w PL. Ze Ty wyladowales w Szkocji dobra Twoja ale nie twierdz że chwyciłes Pana Boga za nogi a my sie tu w PL frajerujemy.

Lenorrro

ap możesz do mnie napisać na gg 4471930, ja mam rozmowę w czwartek i chcę się coś dowiedzieć :)

ap

Normalnie :). Ja dostalem przyzwoitą ofertę na stanowisko designera, zdecydowalem się i przenoszę się do Krakowa. Bez hurraoptymizmu. Patrzac z boku wygladalo tam przyzwoicie, ale wszystko wyjdzie w praniu..

dfgdfgdf

oooo widze ze ktos juz dostal rozczarowywujaca odpowiedz;) jak designerzy?

Zostaw opinię o FMC Technologies - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FMC Technologies