Opinie o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Grupa HASCO to spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Są to: PPF Hasco-Lek S.A., CF Hasco-Lek Sp. z o.o., PCF Procefar Sp. z o.o., CBR Novasome Sp. z o.o., Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej Sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Dziecięce Sp. z o.o. oraz Fundacja Hasco-Lek.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Julia

Czas płynie a w HL ciągle tak samo słabo. Płace nie konkurencyjne, wymagania bardzo duże, premii praktycznie brak, narzędzia do pracy zużyte i wiekowe. Szczęśliwie z nowym rokiem zmieniłam pracodawcę. Stanowczo odradzam.

mm

Niektórym po awansie sodówa uderza do głowy, kompleks niższości zasłaniają manią wyższości. Byle się ludzie bali (nie mylić z „szanowali”). Bardzo krótkowzroczne.

ogłoszenie
@mm

Zero tolerancji dla mobbingu w firmie! Byłeś świadkiem? Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie Potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

FCB
@mm

O kim mówisz? Awans na kierownika, dyrektora czy może vice-prezesa? ;) No w Hasco zastraszanie jest na porządku dziennym. Dlatego każdy siedzi cicho pomimo tego że widzi że coś jest źle albo coś można zrobić lepiej

cichy

Ktoś się tu pode mnie podszywa :( - co prawda nie jednemu psu Burek na imię ale ...

abc
@mm

Przed awansem powinny być robione testy psychologiczne ale najlepiej - ocena przez współpracowników (anonimowa dla bezpieczeństwa). Zaoszczedziliby sobie ludzie nerwów na przyszłość...

pytam
@FCB

pewnie żaden z wymienionych....

Bartoli

Witam! Czy ktoś wie jak wygląda stanowisko Referenta? Jest możliwość awansu? Czy premie są co miesiąc?

Black

Jestem po rozmowach rekrutacyjnych do firmy Hasco. Podczas z pozoru profesjonalnej rekrutacji, kilkukrotnie podkreślano jak wysokie są standardy firmy i że zawsze informują kandydata o swojej decyzji. Do dnia dzisiejszego nie ma takiej informacji, mimo że termin na decyzję dawno już minął. Czyżby nagle zmieniły się standardy firmy? Czy po prostu malowanie szacunku do drugiej osoby jest potrzebne tylko do czasu zakończenia rozmowy. Podobno rozmowa to też możliwość wyboru pracodawcy. Cieszę się bardzo, że nie będę jednak doświadczać "standardów" Hasco jako ich pracownik.

PECEEF
@Black

Jeśli jesteś po rozmowach na stanowisko PA to przygotuj się, że czas etapu rekrutacji jest znacznie dłuższy niż czas złożenia wypowiedzenia, tu już jest znacznie szybciej, zapewniam :) także wyszedłeś na plus, nie zmarnowałeś czasu, a wręcz oszczędziłeś... w tej firmie liczy się oszczędność, byłbyś idealnym kandydatem ;), ale widzisz oszczędzają również na wynagrodzeniach, szukaj chłopie szczęścia poza Hasco

Zespół HR
@Black

Dzień dobry, rzeczywiście bardzo dbamy o utrzymanie najwyższych standardów i udzielamy informacji zwrotnej kandydatom. Jest to sytuacja nietypowa, dlatego bardzo prosimy o kontakt z osobą z HR, która brał(a) Pan(i) udział w rekrutacji, wówczas jak najszybciej postaramy się wyjaśnić sytuację i udzielić Pani/Panu pełnej odpowiedzi zwrotnej. Pozdrawiamy Zespół HR

White
@Zespół HR

Nawet to już śmieszne nie jest, tylko żałosne... taki poziom właśnie reprezentujecie..., nietypowa sytuacja? nie potraficie poważnie potraktować kandydata bo wśród całej masy osób szukacie tylko tych, które zgodzą się pracować za jak najmniejszą stawkę i jeszcze będą szczęśliwe z tego powodu...

3 osoby, około godzinki. Firma zarzekała się że da odpowiedz w ciągu tygodnia niezależnie od rezultatu. Oczywiście nie dała a minęły 4. Nie dziwne że ma takie oceny jak niepoważnie traktuje ludzi. Kłamią na rozmowie to strach pomyśleć jak by bo gdybym tam pracował. Ocena 1.8 mówi sama za siebie .

Standardowe historię z poprzednich prac itd

logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
Fudeko S.A.
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska

Czas pracy jest tu regularny?

Zadowolony

Jestem bardzo zadowolony, że już tam nie pracuję!!! Nigdy więcej nie chcę mieć z tą firmą nic wspólnego, kilka miesięcy wystarczyło by „poznać” firmę i odejść z godnością i bez żalu... ostry PRL wizualnie i mentalnie, nie ważne, w której spółce się jest i czy jest to Wawa czy Wrocław. „Premie” ????????? Tak są te niewidoczne niby 20%, których nie masz w umowie tylko na gębę... czyli tak na serio rozmawiasz o warunkach finansowych podstawy, jedynie co mi się podobało to atmosfera w Warszawie, ludzie mniej spięci, ogarnięci i pomocni... z dobrego źródła wiem, że Ci, którzy mają coś więcej do zaoferowania (niż tylko udawanie, że pracują), albo szukają już pracy, albo sami odchodzą, przedstawiciele to samo, podczas mojej pracy było nas wielu, a w covidzie kiedy odchodziłem było 12 wakatów! I wszyscy będą odchodzić jeśli nic się nie zmieni, czy jest się w marketingu czy w innym dziale..., dla przykładu kilku naprawdę wartościowych osób już nie ma: asystentka zarządu z Warszawy odeszła, kilka osób z marketingu, ludzie z sąsiedniego Procefaru, którzy mieli pojęcie o pracy, a reszta pewnie czeka aż się covid skończy i zrobią to samo! Czego z całego serca im życzę!!! A.

@Zadowolony

Odszedłeś z firmy, nie załapiesz się już na prawie „darmowe” kabanosiki i całą resztę, z krótkim terminem ważności????! Żarcik... Tez z łezką w oku wspominam te świąteczne rarytasy, w normalnych firmach są dodatki świąteczne w postaci: 1. Premia 2. Bony świąteczne 3. 1+2 Niestety w Hasco już zawsze zamiast świętami i fajną atmosferą będzie pachniało kabanosami od T, jakimiś tam produktami spożywczymi, które możesz sobie sam kupić wedle preferencji i potrzeb (o ile nie masz alergii:), i nędznymi pseudo paczkami dla pociech... nie dziwię się, że powoli każdy rezygnuje z pracy, nawet covid pokazał, że Ci co coś reprezentują sobą i chcą godnie pracować potrafią znaleźć inna, lepszą pracę! Jak czytam te komentarze to widzę, że mimo upływu lat w tej firmie nic się nie zmienia...

Kiedyś

Kiedyś byłam na rozmowie kwalifikacyjnej ale czarna sorka konkretnie zniechęciła a później informacja o stawka brutto potwierdziła decyzje o rezygnacji z rekrutacji .nadal rekrutuje ? Do dziś słysząc" sorka" mam nieprzyjemne skojarzenie ...

Doświadczony Metrolog

Pytanie do działu HR: Na stronach internetowych pojawiło się ogłoszenie dotyczące specjalisty ds. metrologii. W jakim dziale/zespole zatrudniona jest ta osoba? Komu podlega? Jak liczny jest zespół? Czy jest to nowe stanowisko, czy też wakat z innych powodów? Jakich? Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Czy praca jest wielozmianowa?

Doświadczony Metrolog
@Doświadczony Metrolog

Pytanie do działu HR: Dlaczego od dwóch tygodniu nie uzyskałem odpowiedzi na postawione pytanie? Czym się Państwo zajmujecie? To zupełny brak szacunku do kandydatów. Po przeczytaniu postów na tutejszym forum, rozumiem, że pochłonięci jesteście ciągłymi rekrutacjami powodowanymi nadmierną rotacją personelu?

@Doświadczony Metrolog

Notabene odpowiedź już otrzymałeś, takie postepowanie w HASCO jest typowe i tak samo byłbyś traktowany już po zatrudnieniu. Ciesz się, że jednak tam nie pracujesz.

Dział HR
@Doświadczony Metrolog

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie rekrutacją na stanowisko Metrologa. Jeżeli ma Pan pytania dotyczące stanowiska - serdecznie zapraszamy Pana do kontaktu drogą mailową oraz drogą telefoniczną. Dane kontaktowe nie stanowią tajemnicy i są udostępnione m.in na naszej stronie www. hasco-lek.pl. Dane Kontaktowe tel. (+48) 71 352 95 22 mail: rekrutacja @ hasco-lek.pl oraz hasco @ hasco-lek.pl Portal GoWork nie jest narzędziem komunikacyjnym należącym do PPF Hasco-Lek S.A. W związku z tym zachęcamy naszych Pracowników oraz Kandydatów do kontaktu z Działem HR oficjalnymi ścieżkami komunikacyjnymi. Portal nie daje gwarancji, że osoba podpisująca się w nicku jako Dział HR, Przedstawiciel HR, Kadry itp., faktycznie jest pracownikiem tej jednostki organizacyjnej, a nawet firmy, w związku z tym nie ma pewności co do źródła pochodzenia informacji. Prosimy o kontakt bezpośredni – tylko w ten sposób będą mieć Państwo pewność co do rzetelności pozyskanych informacji. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy Zespół Działu HR

Maasa

Ile czeka się oa odpowiedz w sprawie pracy z hr

Również kandydat
@Maasa

Powiedziano mi, że do dwóch tygodni, odpowiedź dostałam po trzech dniach.

@Również kandydat

I co dostales prace?

Hej. Mam pytanie do osób pracujących w Dziale Zapewniania Jakości. Jak to wygląda w rzeczywistości z dostawaniem co miesiąc premii w wysokości 20% od kwoty widniejącej na umowie? Rekruterka powiedziała mi, że ten system premiowy jest tylko umową słowną i trochę mnie to niepokoi przed decyzją podjęcia pracy w Hasco.

Pc
@Kandydat

Premia wyglada tak samo we wszystkich działach, na papierze jej nie widzisz wiec po prostu omijanie składek przez firmę, w razie zwolnienia itp możesz po prostu nie dostać. To omijanie składek np w razie zwolnienia. To przekręt

Również kandydat
@Pc

Hej, a czy ta premia 20% od podstawy jest faktycznie co miesiąc wypłacana i faktycznie w jest to 20%? Dla mnie to trochę słabo jeżeli jest dodatkowa kasa, ale nie zapisana w umowie, to jest równoznaczne z tym, że może być a może jej nie być.

Rekrutacja

Cześć. Poproszę o informację, na temat pracy PF na terenie woj.mazowieckiego, bo pojawiło się ogłoszenie do firmy Procefar. Interesuje mnie opinia na temat: pracy dla firmy, atmosfera, współpraca z kierownikiem, sprzedaż kluczowych brendów do aptek, i jaka flota? Dziękuję.

Rudy koteł
@Rekrutacja

Szukaj dalej. Nie idź tu. Bardzo źle zarządzana firma, z kiepskimi zarobkami oraz narzędziami. 4200 brutto i tyle będziesz mial bo premii nie zobaczysz. Flota stara po 200 tys przebiegu. Kierownik ma zakaz jeździć z PA z uwagi na covid ale mimo to jeździ. Szkoda czasu nerwów na tę firmę.

Góralka
@Rekrutacja

Potwierdzam. Jeżeli potrzebujesz pracy na już to okej ale w tym czasie szukaj dalej, tak jak reszta.

milles85
@Rekrutacja

Witam, Jak wygląda praca w dziale archiwum firmy?

Dramat

Jedno obiecują, drugie dają. Ogólny bałagan i brak jakiegokolwiek planowania. Do tego ta wypłata jak z przed 15 lat. Żenada.

Człowiek z branży

Na jakie warunki zatrudnienia mogę liczyć w Hasco na Przedstawiciela Farmaceutycznego? Pensja, Jaka flota samochodowa? Mam 15 lat doświadczenia w branży jako PF.

@Człowiek z branży

Dobra rada - szukaj dalej ale gdzieindziej. Dla czego, to niżej masz masę odpowiedzi.

Glosny
@cichy

@cichy- jakim trzeba być nieukiem, żeby w jednym zdaniu zrobić kilka błędów, skąd ty jesteś dziwny, skrzywiony wynalazku, kto cię tak w życiu skrzywdził??

pytanie do HR

Chciałbym zapytać, jakich widełek wynagrodzenia można spodziewać się na stanowisku Konserwator Elektryk/Automatyk? Ogłoszenie o pracę jest stronie HL od kwietnia . czytałem opinie nt. firmy i daje to do myślenia.Można 6000 brutto wyciągnąć? chodzi o kwotę na umowie.Bo premie to są albo ich nie ma Czy warto sobie głowę zawracać?

@pytanie do HR

Jeżeli chcesz się zachaczyć tylko na krótko, to śmiało i nie spodziewaj się kokosów - wynagrodzenie zbliżone do min krajowej a na pewno kasjerka z biedry więcej zarobi. Premia to jest albo jej nie ma a najlepeirj o niej zapomnij, nie będziesz zawiedziony a co najwyżej mile zaskoczony. Z tego stołka w ostatnim roku wielu uciekło za co najmniej 2-krotnie wyższe wynagrodzenie u innych pracodawców.

ARB
@cichy

Cichy naprawdę znajdź sobie jakieś inne hobby - szkoda Ci na subskrypcję na Netflixa? Przecież Ty od dawien dawna tu kwiatuszku nie pracujesz - więc się nie wypowiadaj. Niektórzy pracują tu po kilkanaście lat - to o czymś świadczy. Słowo klucz - pracują.Mi się stan konta co miesiąc zgadza pomimo koronawirusa.

cichy

Ty, @operator - wazeliniarzu! może to właśnie na ciebie tak narzekają pod nieobecność kierowniczki, pełniąc funkcję "PO zmianowego" bądź nawet PO kierownika? Opieprzać się przez 8h udając wielkiego OPERATORA i gnębić jeszcze innych to super robota? Dział akurat nie jest tu istotny, bo na każdym są takie „czarne owce” – taka polityka firmy. Ja nie chciałem się płaszczyć, ani ambicja i honor mi na to nie pozwalała a obecnie nawet nie muszę się nad takimi dylematami zastanawiać.

Glośny
@cichy

Nie dziw się mysiu pysiu, ze mało zarabiasz jak nie masz odpowiedniego wykształcenia. Jak można popełniać tyle błędów ort. koszmar jakiś. Wróć do szkoły, przeszkol się i spróbuj ponownie, teraz nie ma szans.

MARYSIA

W Hasco powiało grozą, podobno nie będzie podwyżek, ale w ''nagrodę'' za bardzo wzmożoną pracę w czasie Covid 19 mogą zwalniać pracowników. No cóż pracodawca już swoje zarobił, pracownicy są niepotrzebni. A mogło być tak pęknie, pan (usunięte przez administratora)mógł dać ludziom premię za trud jaki wnieśli w budowanie jego imperium, a da wypowiedzenia. Proza życia, Kali zrobił swoje Kali może odejść.

Batman
@MARYSIA

Ale ktoś dostał wypowiedzenie czy to miejska Legenda ?

What?
@MARYSIA

Potwierdzałaś gdzieś to info czy tylko domniemasz?

@MARYSIA

Już dawno sugerowałem, że tą firmę należy traktować tylko jako krótki przystanek i najwyżej jako trampolinę do innej lepszej pracy, kariery, a nie jako miejsce w którym można "zabawić" na dłużej :)

operator
@cichy

Cichy Ty jesteś psychiczny. Wszedłem tutaj po roku, a Ty dalej marudzisz. Pisałeś daaaaawno temu, że niby nie pracujesz już w HL - idź do psychiatry! Od siebie dodam, że jest to jedna z nielicznych fabryk, która chroni miejsca pracy! Inne zakłady albo zwalniają, albo tną pensję!

Łukasz
@operator

być może chroni miejsca pracy ( jeszcze) ale między czasie straszy i grozi zabraniem tej pracy. Postkomunistyczna mentalność wyższych kadr zarządzających. Kontrola, kontrola, kontrola i dokręcanie korbki oraz totalnie pomieszany przepływ informacji. Twarze opuchnięte od kortyzolu. Zdrowia życzę

opearator
@MARYSIA

Hej bardzo się cieszę, że prostackie (cichy) wypowiedzi są usuwane :) Doceńcie moi mili HL - nie macie na co narzekać. Premia, premia frekwencyjna, majówka, paczki, zabawa mikołajkowa. Macie pracę, macie wypłatę, nic Wam nie potrącono... ja z uśmiechem przychodzę każdego dnia do pracy.

@opearator

operator, Ty to chyba jesteś ten misiaczek, co to lubi się podlizywać kierownictwu. Jasne że Ciebie nie zwolnią, podobno nieżle się płaszczyłeś, zanim osiągnąłeś swoją "pozycję''. Powodzenia i dalszych sukcesów stary.

Krzysiu

Bystry brzmi radykalnie ale co do Twojego wpisu to nie pomaga a oczy bolą. Poza tym w tej firmie ludzie są traktowani jak tanie części. Cele są nierealne a stosowanie zwrotu "cel jest ambitny" to nadużycie, realnie nie ma możliwości wypracowania premii. Ludzie nie odchodzą jedynie za sprawą sytuacji na rynku a firma na tym żeruje.Ciężko odnieść, że pracujemy w jednej firmie. Sukces jest przypisywany "szczytą władzy" a brak wyników szeregowym pracownikom. Jedyną słuszną narracją jest ta narzucana z góry. Tutaj ciężko coś załatwić, wszystko jest zawiłe i nie jasne. A tutaj powinniśmy pisać o konkretach. Warto próbować pisać o problemach i niesprawiedliwościach, które napotykamy. Zastanawiam się czy założyciel firmy ma na uwadze, że prestiż organizacji buduję się latami a traci stosunkowo szybko.

Niewolnik

Właściciel firmy jak i jego wierne psy, wiadomo o kogo chodzi - pokazują w przykrych i nerwowych dla większości czasach epidemii swoje (tu z braku szacunku z małej litery) prawdziwe oblicze. Mobing, niszczenie poczucia wartości pracownika przekracza wszelkie granice, a myślę że może być jeszcze gorzej. Jesli kiedyś sytuacja na rynku pracy w Polsce się poprawi, to ostrzegam wszystkich, którzy będą myśleli o współpracy z tą korporacją, nie próbujcie.....

Anonimowy Przedstawiciel

Witajcie, żyjemy w okresie zastraszania wirusem. Jak zapewne każdy z właścicieli, prezesów firma farmaceutycznych wie , że jest to okres przejściowy i prędzej czy później wrócimy do pracy – extra zmotywowani : ) . Reprezentujemy Dział Sprzedaży – to dzięki niemu każda firma farmaceutyczna funkcjonuje. Ja się akcja wirus zakończy to jedni przedstawiciele wrócą do pracy dodatkowo zmotywowani : ponieważ ich firma zachowa się Fair-Play (Wypłaci premię, nie zmniejszy wynagrodzeń, nie dokona redukcji etatów) …. Niestety będą też firmy , których przedstawiciele wrócą do pracy z nastawieniem: podczas wirusa firma zaoszczędziła pokazując co myśli o ich pracy przed wirusem – o tym jak zbudowali rynek – z takich firm ludzie będą odchodzić). Pragnę zaznaczyć poziom oszczędności na paliwie. Pamiętajmy też, że konkurencja też nie pracuje – więc nie zabiera udziałów w rynku. Mam nadzieję, że moja wiadomości trafi do wszystkich Prezesów i Dyrektorów firm farmaceutycznych. Pozdrawiam Anonimowy Przedstawiciel.

MARYSIA

Praca w Hasco to praca na starym sprzęcie, mającym 30 i więcej lat. Kolesiostwo, układy i układziki. Praca za marne zarobki, bliskie najniższej krajowej. (usunięte przez administratora) jest premiowane, kadra kierownicza chętnie wysłuchuje donosicieli, jak kolesie cię nie lubią to zaszczują donosami.

KAROLINA
@MARYSIA

a to prawda z tymi premiami na OPIECE ? Może HR BIZNES MANAGER zabierze głos ?

Były

Zdecydowanie odradzam, oddział Siechnice,mobbing, niskie zarobki, ludzie chodzą cała zmianę napięci i wystraszeni,kierowniczka i mistrzyni chamskie do granic możliwości.Pierwszy raz spotkałem się z takim czymś.

Dział HR
@Były

Szanowny Panie, ogromnie nam przykro, że doszło do zakończenia współpracy zanim udało się wyjaśnić nieporozumienia z przełożonymi. Żałujemy też, że nie skontaktował się Pan ze swoim opiekunem z HR, który zawsze wspiera w takich kwestiach, pomaga zrozumieć obie strony i znaleźć najlepsze rozwiązanie. Mamy nadzieję, że nowe miejsce pracy spełni Pana oczekiwania. Pozdrawiamy serdecznie, życzymy powodzenia i dużo zdrowia! Dział HR

Opiekun HR
@Dział HR

Buahahaha

Zostaw merytoryczną opinię o PPF Hasco-Lek S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w PPF Hasco-Lek S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PPF Hasco-Lek S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPF Hasco-Lek S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPF Hasco-Lek S.A.?

Kandydaci do pracy w PPF Hasco-Lek S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPF Hasco-Lek S.A.