Opinie o McDonald's w Gniezno

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy McDonald's. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie McDonald's o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o McDonald's w Gniezno

Pyskata

Awansować można i to bardzo szybko :) W obecnej chwili nie ważne jest kto dostanie awans, ważne by uzupełnić braki w kadrze menadżerskiej. Kierownik chodzi po Restauracji i otwarcie się pyta "chcesz niebieską koszulę?". Jeśli się więc zgodzisz, to też szybko awans dostaniesz, niezależnie od twoich umiejętności i szkoleń :)

xyz

Norbert, daj w koncu sobie spokoj z MCD Gniezno. Jak przyjezdzasz - piszesz skargi, pracowales - pisales skargi. To juz nudne.... zachowujesz sie jak dziecko. Jak tesknisz za praca w PL - wroc. I tak Cie nie przyjma :D

@xyz

Zastanów się wpierw za czym miałbym tęsknić... Dalej - jeżeli wydaje się Tobie mówienie prawdy na głos, to wcale nie musisz tego czytać, a co ważniejsze - brać udziału w dyskusji. Stwierdzanie oczywistych faktów nie jest zabronione i choć pracownicy McD Gniezno nie mają odwagi by powiedzieć to wprost, mają chociaż tyle odwagi by anonimowo tutaj się wypowiedzieć. Nadto - mam teraz porównanie w kwestii pracy w McD Gniezno, dzięki pracy w McD w Anglii i dlatego zabrałem tu głos, gdyż teorie prawione przez niektóre osoby w McD Gniezno to zwykły stek bzdur, którymi karmią innych, ażeby zasłonić swoje wady. A co do skargi na M.R. - instruktor nie znający standardów, który nie uśmiecha się do gościa Restauracji, a wręcz przeciwnie, który ma minę jakby za karę był w pracy, zamówienia wydawane bez zachowania kolejności i wydanie mojego zamówienia po 30 minutach od jego przygotowania wraz ze starymi frytkami - ogromny szacunek. Ktoś chyba zapomniał, że jestem BYŁYM pracownikiem i w obecnej chwili, składając zamówienie, jestem już GOŚCIEM. Jeszcze masz jakieś pytania, sugestie, czy jakiś inny interes?

@xyz

Żebyś nie miała się czego uczepić... zjadłem jedno słowo, to też się poprawię :) Dalej - jeżeli wydaje się Tobie nudne mówienie prawdy na głos, to wcale nie musisz tego czytać, a co ważniejsze - brać udziału w dyskusji.

Szatynka

,,Wujuś '' kimkolwiek jesteś SZACUN za przenikliwie uroczą a jakże prawdziwa w swoim rodzaju wypowiedz :) No cóż prawda jest taka , ze ekipa , która zbudowała McDonald's rozsypała się w pył tylko i wyłącznie z powodu obecnego kierownictwa ... Czy nikt tego nie widzi ?! Tych nagłych zwolnień , L4 ... Czy to naprawdę jest normalne ? Hmmm .... no cóż teraz ,,tyłek '' się pali a jeszcze całkiem nie dawno najcześciej słyszane słowa z ust kierownika to ,,NIKT CIEBIE NA SIŁĘ TU NIE TRZYMA'' na nasze miejsce jest milion chętnych ... Stoję obok , obserwuję i tłumów nie widzę ... Co do M.SZ no cóż karma wraca moja droga , gdybys kiedyś zwątpiła :)

@Szatynka

Praca w Mc w Gnieźnie ciężka nie była, ale atmosfera? Dała się we znaki. Do dziś pamiętam te oryginalne słowa kilku osób "Atmosferę sami sobie tworzycie". Guzik prawda. Jeżeli nie ma szacunku względem pracownika, to też nie ma co liczyć na to, że pracownik będzie zmotywowany i zadowolony z takiej pracy. Czasy A.S. i B.S były najlepsze. Choć były tarcia, różne sprzeczki, jakieś małe niedomówienia, to do pracy człowiek szedł z uśmiechem na twarzy i pełen sił. Kierownik się zmienił i wszystko stanęło na głowie. Można wymagać, a nawet powinno się wymagać, ale nie sztuką jest brać, a od siebie nic nie dawać. Można wspomnieć też o jawnym faworyzowaniu pracowników, menadżerów - gołym okiem to widać. Jednym podkłada się świnie i podkopuje autorytet, a innych się stawia na piedestał i wychwala niczym bóstwo - gdzie w tym wszystkim logika? W temacie słów "Atmosferę sami sobie tworzycie": Pracuję w McDonald's w Anglii. Na samej rozmowie kwalifikacyjnej widać gołym okiem, jakie podejście mają menadżerowie oraz kadra kierownicza względem pracowników. To właśnie oni tworzą tą atmosferę, gdzie pracownik czuje się doceniony, zmotywowany, zadowolony. Niby jest to ta sama Restauracja, a jednak różni się w wielu aspektach, jak choćby system oceny pracownika, PRAWDZIWIE elastyczny grafik pracy, wynagrodzenie zgodne z posiadanym doświadczeniem. Porównania z tym, z czym miałem styczność w Gnieźnie, nie ma żadnego. Cóż - Anglia to Anglia, Polska to Polska - nie ma co porównywać. Wracając do Gniezna: Szatynka masz rację. Kierownictwo żyje słowami "Nikt Ciebie na siłę nie trzyma" , "Jeśli nie odpowiada tobie ta praca, to możesz się zwolnić" , a przychodzi co do czego, to trzeba prosić się o zwolnienie za porozumieniem stron. Współczuję wielu pracownikom tej Restauracji, a zarazem nie dziwię się, że tak wielu pracowników jak i menadżerów odchodzi - wiele można wytrzymać, ale bez przesady. Ale skoro kierownictwo idzie takim torem, a nie innym... niebawem ta Restauracja będzie mieć załogę-widmo :D Pozdrowienia :)

Szatynka
@Stary Pracownik

Generalnie stoję obok , widzę , słyszę i ... McDonald's Gniezno już jest załogą widmo ! Wszyscy wartościowi ludzie , którzy tworzyli ten zespół wraz z A i B po prostu odeszli :( Pytanie dlaczego ?! No cóż odpowiedz jest niezwykle prosta dobitna i zwięzła * Nowy kierownik restauracji dał wszystkim popis swojej uprzejmości , szacunku oraz przeogromnej pomocy ... ? Dziś KARMA wraca ze zdwojoną siła , także ŻAL przeogromny patrzeć jak teraz się błazni by nadal mieć swoje ,,JA'' do powiedzenia . Wymagasz szacunku , okaż go innym - Proste i banalnie logiczne :)

Milenka
@Szatynka

Nie wiedzialam ze Beata i Agnieszka sobie odeszly??Szkoda ,takie fajne i mile kobietki i doskonale w swoim zawodzie!!!!A teraz jest Kto???moze ktos opisze zmiana kierownictwa w Gnieznie.Tym Paniom zycze dobrego awansu na wyzsze szczeble tego zakladu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Milenka

dobry temat
@Milenka

Kto napisze ze jest nowa miotla w Mc-Donalds gniezno

była

a jak tam teraz w piekiełku w Soplach?

Pracownik Restauracji

Wysłałem zgłoszenie. Następnego dnia zadzwoniono do mnie i zaproszono na rekrurację. Na rekrutacji padły pytania podane poniżej. Po rekrutacji powiedziano mi że do końca tygodnia odezwą się jeśli będą chcieli przyjąć. //Odnośnie zarobków: Zarobki za godzinę w Kielcach w McDonald to 9,50 na rękę, przy czym dostaje się jeszcze dodatkowo pieniądze za noszenie własnych butów oraz za pranie ubrań roboczych, oraz dostaje się zniżki na produkty, jest możliwość awansu a zazwyczaj po 3 miesiącach dostaje się umowę na pełny etat bo na początku pracuje się na 3/4 etatu + 40 godzin jeśli się chce. Za pracę w nocy (od 22:00-7:00) jest wyższa stawka ale pracują tam przeważnie sami mężczyźni bo jest to praca przy czyszczeniu całego sklepu, sprzętu itp.

"Opisz siebie", "Na jaki czas chciałbyś pracować tu?" (wolą przyjmować ludzi którzy chcą pracować na stałe niż na pare miesięcy) "Jakie masz plany?" "Czy jakiś Twój znajomy pracował albo pracuje w MacDonald's?" "Czy wiesz na czym polega praca tu?"

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Gniezno
logo firmy Asystent / Asystentka księgowości
Gniezno
Tex Year Europe Sp. z o.o.

kulfon

Wypłata jest zawsze w terminie. Ale skąd wam się to 2500 zł wzięło to ja nie wiem. Może przy 15 nockach w miesiącu, kilku nadgodzinach i premii za tajemniczego gościa albo najlepiej dwóch tyle się wyciągnie. A, i jeszcze trzeba być starszym menadżerem, bo młodszy nawet wtedy nie ma co na tyle liczyć.

dobry temat

Milena,milena,to nie porozumienie ze jeszcze pracuje!!!!

Wujuś

Wszyscy chcieli, aby A.S. i B.S. odeszły. Teraz zadajcie sobie pytanie, czy to wyszło na dobre? Nie. Obecna kierowniczka pozostawia wiele do życzenia pod kątem traktowania kadry menadżerskiej jak i pracowników. Wytypowała sobie swój krąg ulubieńców, któremu słodzi i w tyłek wchodzi, a pozostałych traktuje jak zwykłe nic - "jesteś to jesteś, jutro może ciebie nie być". Co śmieszniejsze - jej metodą "nagradzania" pracownika awansem okazały się słowa "jak nie chcesz przyjąć awansu, to możesz złożyć wypowiedzenie" - swoją drogą od kiedy to przyjęcie awansu jest przymusowe? Do tego dołączmy marną imitację Beaty - M.S. Droga M.S. - wiemy, że to forum czytasz - wiedz, że nigdy nie dorównasz B.S. i takiego szacunku jak ona nie uzyskasz - zwyczajnie to nie ten poziom dla Ciebie. W obecnej chwili spora część starych pracowników ucieka, składa wypowiedzenia, kombinuje, byle się uwolnić od tego psychiatryka/więzienia/czy jak to nazwać jeszcze... Taka atmosfera udziela się również gościom restauracji, wielu zapewne też widzi/słyszy jak pracownicy są traktowani. Warszawa w tej kwestii milczy, nie robi kompletnie nic, chyba że szanowna konsultantka wszystko skrzętnie przed Warszawą tuszuje. Przyszłości dla tej p. kierownik i jej "Wielkiej, Przecudownej" pani "próbuję być Beatą" M.S. nie widzę. Cieszę się z tego, że niebawem mnie już w tym przedszkolu nie będzie.

eeee
@Wujuś

W końcu i ona wyląduje w psychiatryku ma ku temu zadatki

lila

Chodzi o Milena,to fatalna praca na zmianie,wszyscy wiedza a kierownik Mc ufa jej i trzyma ja w tym fatalnym Mc-u

Ktoś

I jak do tej pory nikt na Nią takowej skargi nie złożył. Dlaczego? Z prostej przyczyny - mimo że M.Sz. potrafi doprowadzić człowieka na skraj psychicznego wyczerpania, to i tak uchodzi za jednego z najbardziej pomocnych i pracowitych menadżerów. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, by M.Sz. postawiła swoje widzimisię ponad pomoc pozostałym pracownikom. Najwyraźniej odpowiada Wam taka kadra menadżerska, która zezwala na nieróbstwo i obijanie się w pracy. Jest wielu takich pracowników, którym należy się jedynie wilczy bilet w jedną stronę za wyzysk na kolegach/koleżankach z pracy. I to właśnie Ci pracownicy biorą udział w tej chorej dyskusji, czepiając się tych, którzy trzymali/trzymają tą Restaurację na (jeszcze) jakimś poziomie.

szaraczk
@Ktoś

No prosze jakie piekne i trafne okreslenie o M.Sz. cytuje Twoje slowa (...) potrafi doprowadzić człowieka na skraj psychicznego wyczerpania (...)brawo, nic dodac nic ujac w tym temacie. Nikt nie mowi ze nie pomaga i nie jest pracowita bo to prawda ale wszyscy wiemy jak sie zneca psychicznie nad innymi. Myslisz ze jesli wplynie na Nia skarga to Ci sie do tego przyzna? Haha ales Ty naiwny Ona zachowa to dla siebie i z nikim sie dzielic ta informacja nie bedzie. Zauwazyles jak zle w pracy sie dzieje? W przeciagu 2 tyg zwolnilo sie kilku pracownikow dwoch menagerow i na tym nie koniec i wiesz o tym dobrze. O czym to swiadczy tylko o tym ze ludzie nie wytrzymuja psychicznie. To jedna wielka porazka. Zle to swiadczy ze tak wielka jest rotacja ostatnimi czasy. Gdyby bylo tak super w pracy to nie byloby takich zwolnien.

MałaMi
@szaraczk

Gdzie tu widzisz znęcanie psychiczne? W wymaganiu od pracownika? Czy może w udzielaniu reprymendy? Czy może w mobilizowaniu do szybszej pracy? Pracuję już bardzo długo i nie zauważyłam, żeby M.Sz. się "znęcała". To, że gada jak nawiedzona i ma 5 milionów pomysłów na minutę może człowieka zmęczyć, ale znęcaniem nie jest. Jestem szczerze ciekawa kim jesteś kolego/koleżanko, że tak jej nie znosisz. A co do odejść - praca w MC nie jest pracą na całe życie i nie dziwi mnie wcale, że odchodzą osoby, które znalazły inną pracę, może lepiej płatną, która bardziej odpowiada ich wymaganiom. W końcu nie każdy lubi pracować w weekendy, inni nie lubią nocek, a następni pracy na takich obrotach. Za chwilę przyjdzie naście nowych pracowników, sypną się kolejne awanse i luki stworzone przez odchodzących, zostaną załatane. W czym widzisz problem?

@szaraczk

Ach !to tak wyglada praca w Mc-u Gniezno!!Tragedia,gdzie ci pracuja t tymi dwiema Glorami maja jeszcze rozum?????Je na bruk!!!!!!!!!!!!!!!

Szaraczek
@MałaMi

M.Sz.dala sie we znaki nie jednej osobie pracujacej w McDonald's. Jest bezczelna ze swoimi chamskimi odzywkami do innych i wszystkich traktuje z gory jakby byla lepsza od innych. To ona jest gorsza od innych, bo potrafi psychicznie wykańczac. Nawet z innymi menagerami nie potrafi sie zgodzic. Inni menagerowie maja ludzkie odruchy i sa normalni, u każdego menagera trzeba pracować, jednak potrafia wszystkich traktowac na rowni, ale nie M.Sz. Pracuje juz troche w tej firmie i niejednokrotnie co niektorzy przez nia plakali, a ona ma z tego wielka satysfakcje. To co napisał "Ktos", ze M.Sz potrafi doprowadzić człowieka na skraj psychicznego wyczerpania jest zgodne z prawda. Pogratulowac mu tylko za to ze w takim swietle ja przedstawil, bo nie ma w tym ani krzty klamstwa tylko szczera prawda.

Szaraczek

Mialo ale niestety nie jest.Nie ma B nie ma A i to prawda zostala jeszcze M.Sz ktora ma cechy przywodcze.Jest tyranem w pracy.Chcialaby zeby wszyscy trzymali jej prosto palec w d......jesli tak nie jest to masz przechlapane. Jak sie na kogos uwezmie to umarl w butach potrafi gnebic.Jej teksty i odzywki do pracownikow sa chamskie. Polowa ekipy miala z nia scysje.Ale kilka osob postanowilo ze jak nadal tak bedzie to beda pisac pismo wyzej tzn do W-wy.Nie wiem jakie ma u nas uklady ale tu na nic sie zdaja skargi na nia.Jak informuje sie W-we to oni przynajmniej reaguja.Tak juz bylo kilka razy wiec teraz tez tak zrobimy moze to odniesie jakis pozadany efekt i ktos p.M.Sz utemperuje.

klient zawiedziony

Brud, smrod , malaria .Totalna porazka wyzucic na pysk kierujacych , zero organizacji . Dlaczego wydajemy nasze pieniazki na te zasyfiale stoliki , klejaca podloge MASAKRA NA BRUK

ktoś
@klient zawiedziony

no własnie to po jaka cholerę wydajesz te pieniążki - nikt takich baranów nie zaprasza - bo tacy własnie syfią :-)

@klient zawiedziony

Po pierwsze jeśli korzystasz z usług restauracji McDonald's, to nie jesteś klientem, ponieważ to nie sklep, tylko gościem :) Po drugie - taki jak Ty to nazwałeś "syf" pozostawiacie w restauracji Wy Goście. Nie odnosicie po sobie tacek i tego co zostaje po jedzeniu, tylko zostawiacie na stołach, ponieważ ciężko jest wychodząc zabrać ze sobą śmieci i wyrzucić do kosza. Zachowujecie się skandalicznie, do tego jeszcze obrażacie cały personel. Jestem ciekawa, czy w domu, mamie, żonie etc. Po trzecie - zawsze możesz zmienić lokal i stołować się gdzie indziej :) Gdyby każdy zostawiał po sobie porządek, nie byłoby takiego jak Ty to nazwałeś/aś "syfu" :)

nocka

Ale ten ktos napisal bzdury,warte pozalowania i stukniecia sie w glowe co ta czy ten napsal.Agnieszka i Beata nic sa nie warte a ich postapowanie krytyczne w zwiazku z ich praca poprostu pranie mozgu dostaly i wytyczne z gory tj.Warszawa!!!Dominik to byl gosc i zawsze tak bede pisala!!!!!!Praca w Mc-u jest jedna z lepszych na jakiej podstawie ten ktos napisal.Pewnie sie chce podlizac temu obecnemu kierownictwu.Zmiana kierownikow to jest najlepszy pomysl,albo jak ktos napisal,otworzyc bar mleczny dla biednych mieszkancow Gniezna.Dobry punkt i szybko zalapie!!!!!!

ona
@nocka

a ty chyba robiłas loda Dominikowi ze tak piszesz - to juz się robi nudne

@ona

Tak odpowiadam,do satysfakcji kto czyta

@nocka

Ty się człowieku palnij w głowę. Podlizać? Żeby to jeszcze Kierownictwo wiedziało kim jestem :D Nie muszę się podlizywać - wystarczy nienaganna praca i Kierownictwo to widzi. Wystarczy zachować standardy, utrzymać tempo i mieć w głębokim poważaniu te wszystkie nienajedzone prosiaki co przyjdą, zamówią i jeszcze dodatkowo obrażą, bo nie mogą wydębić gratisów. Co do Agnieszki i Beaty - to chyba normalne, że słuchają poleceń z Warszawy. Z tego co się orientuję, to One nie założyły firmy McDonald's (może się mylę i nie wiem), więc logicznym jest fakt, że podlegają warszawskiemu Kierownictwu. A jak już o tym mowa, to tym bardziej logicznym jest fakt, że skoro Warszawa mówi "tak ma być", to ani Agnieszka, ani Beata do powiedzenia mają nie wiele i muszę się do tego stosować. One też pracują, One też pomagają (nie tylko Nam w pracy, ale również rozmową), One też mają wiele na głowie i ponoszą ogromną odpowiedzialność za całą Restaurację. Nie wiem kim jesteś i mało mnie to obchodzi, ale po dziś dzień w tej pracy użerać się trzeba z ludźmi Twojego pokroju, którzy wyżej (usunięte przez administratora) niż (usunięte przez administratora)mają, nic nie ogarniają, nic nie robią, a stoją i komentują czyjąś pracę i zachowanie. Wpierw należy spojrzeć na siebie samego i dokonać obiektywnej oceny. Nie pozdrawiam!

@Ktoś

No proszę, mamy do czynienia z osobą, która jest idealna, a podobno nie ma ludzi idealnych :) Gratuluję wykonywania nienagannie swoich obowiązków i schlebianie samemu sobie. Procedury, są procedurami i nikt tego nie neguje. To zrozumiałe, że kierownictwo ma je narzucone z góry i każdy musi ich przestrzegać. Nie o to w tym wszystkim chodzi i sama o tym dobrze wiesz, powinno się szanować pracownika, a nie Go poniżać. Nie dość, że w obecności pracowników, to jeszcze gości. Jeśli ktoś źle wykonuje swoją pracę lub ma się do niego jakieś inne zastrzeżenia, powinno się takiemu pracownikowi zwracać uwagę na osobności, nie przy świadkach, a tym bardziej przy gościach. Na takie poniżanie nikt nie zasługuje. Czyż nie mam racji "Madame Perfect"?, bo chyba jesteś perfekcyjna? :)

@Sarenka

Problem tkwi w Waszym postrzeganiu. Osoby, które pracują zgodnie ze standardami, które wykonują polecenia służbowe i nie wykłócają się, gdy racji nie mają, nie są (jak Ty to napisałaś) "poniżane". Z resztą nie zauważyłem, by ktokolwiek kogokolwiek poniżał w tej Restauracji. Uprzedzę - nie nie jestem ślepy, ani głuchy :) Są tarcia jak w każdej pracy, do której się pójdzie, są ludzie fajni, ciężcy, nieogarnięci, ogarnięci, tacy z którymi się gada i na odwrót. Wystarczy tylko nabrać dystansu do samego siebie oraz do miejsca, w którym się pracuje :) A z resztą - co ja będę Wam udowadniać? Mi się pracuje tutaj bardzo dobrze, czasem sobie z nudów ponarzekam na jakiś cięższy dzień - coś trzeba robić i trzeba na coś narzekać :) Komu nie odpowiada MC - zawsze istnieje PUP oraz bezrobocie :) Albo taczka na budowie :) Miejsc pod lampami, w lasach i przy autostradach również nie brakuje :P Pozdrowienia :)

Dupek
@Ktoś

Przy tej wypowiedzi jeste Dupkiem i nie znajacym sie temacie!!!!

klient zawiedziony
@Ktoś

gniezno ,towielka porazka , kierownictwo do wymiany , klejace stoliki, podloga jeden syf, zero organizacji pracy.Dlaczego nie bojkotujecie tego syfu i brudu . wydajecie ciezko zarobione pieniadze .MASAKRA

Sarenka

Zawsze możesz się zatrudnić i zobaczyć jak się pracuje w McDonald's, a przekonasz się, że większość opinii się pokrywa :)

nocka

(usunięte przez administratora) to pierwszy kierownik McDonalds,tak sie domyslam,wspanialy kierownik i opikunczy i znajacy sie na sprawie krotko ujmujac.Zostal rzecznikiem i fajnie a zycze mu jeszcze wyzej aby sie spelnil i ludzie Mc-a byli zadowoleni!!!

Mc Sarenka

Czas zamknac w Gnieznie Mc.a,bo to juz przesada,aby na krzywdzie ciezko ludzi pracujacych tzn mlodych ma funkcjonowac a wiecej przy takim kierowniczkach jak sie trzymaja twardo,bo maja wsparcie,widocznie jest tak u nich ,ze wszystko potrafia ukryc,a moze tez dobre chody !!!!!!Otworzyc Bar mleczny,a tyle dla miasta zysku i dla biednych takze aby przetrzymac czasy ciezkie jakie sa.Wiec Agnieszko i Beato zapiszcie sie do bezrobotnych,bo przyszlosc nie dobrze Wam wrozy a opinie o Was to tragedia!!!!!!!

A MIAŁO BYĆ LEPIEJ
@Mc Sarenka

No cóz ... A. odeszła i wcale lepiej nie jest , uważam nawet ze jeszcze gorzej - odchodzi B. - możecie otworzyć szampana ale została ta M.Sz. TERAZ TO DOPIERO BĘDZIE MASAKRA !

m/a
@A MIAŁO BYĆ LEPIEJ

Ty chyba nudzisz się w tym domu ? Zajmij się robotą i przestań wypisywać takie głupoty. Masakra może do Ciebie bo jesteś totalnym gniotem w pracy. Może lepiej spojrzeć na siebie i wziąć się do roboty ? Ehhhh.....

Sarenka

Pierwszy McDonald's w Polsce otwarto 23 lata temu Złota litera M nie była wówczas jeszcze symbolem niezdrowego stylu życia. Polacy zbyt dobrze pamiętali czasy pustych półek sklepowych za komuny. Garnęli się do nowego zjawiska, byli spragnieni kolorowego świata, a hamburger, podobnie jak Coca-Cola, pachniały Zachodem. Był 17 czerwca 1992 r. Przed kasami budynku doklejonego do Sezamu na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie ustawiły się tłumy Warszawiaków. Udostępnij 0 Skomentuj Komentarze 8 8 slajdów Foto: Iza Procyk-Lewandowska, Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta Podziel sięPrzypnij na Pinterest Pierwsi goście pierwszego McDonalda ustawili się w ogromnych kolejkach, w eleganckie ubraniach. Otwarcie uświetniła obecność Jacka Kuronia (przecinał wstęgę), Agnieszki Osieckiej (zostawiła wpis w księdze pamiątkowej), Kazimierza Górskiego czy Zygmunta Broniarka. Policja pilnowała porządku jeszcze przez kilka dni. Big Mac kosztował wtedy 25 tys. zł, frytki 10 tys. zł, a Coca-Cola 11 tys. zł. To ceny sprzed denominacji, dziś odpowiednio byłoby to 2,5 zł, 1 zł i 1,1 zł. Kto nie zawitał w progach pierwszego McDonald'sa w kraju, ten już tego nigdy nie zrobi. 1 października legendarna placówka została zamknięta i przeznaczona do rozbiórki wraz z całym budynkiem Sezamu. Zobacz galerię Udostępnij 0 Polub Onet Biznes 12 tys. Autor: Iza Procyk-Lewandowska, Fotoedytor Źródło: Onet Polecamy także REKLAMA Zobacz także Priorytety nowego szefa ZDM: upłynnienie ruchu i otwarcie na dialog Najdroższe miasta dla obcokrajowców Wydatki firm technologicznych na badania i rozwój są niedoszacowane Niższe stawki interchange i stopy procentowe przełożyły się na wyższe… Tematy: Fotoreportaże, MCDONALDS, PRL, Warszawa Komentarze popularne najnowsze wątki moje Brak zdjęcia ~zxc : Tsa... przed McDonalds kiedys byl MAX przy placu konstytucji....To byly czasy tyle nowego, tyle sie dzialo, ludzie pelni nadzieji na lepsze jutro. A teraz? Zacytuje naszego ministra uj, upa i kamieni k.upa. 6 minut temu | ocena: 66% odpowiedz oceń: -1 +1 Brak zdjęcia ~wiz : Po raz pierwszy w artykule o McDonald's nie użyto bezmyślnie słowa "restauracja". Brawo. W końcu jakiś postęp w onecie. 18 minut temu | ocena: 100% odpowiedz oceń: -1 +1 Brak zdjęcia ~ja : miejmy nadzieję, że niebawem padnie 8 minut temu | ocena: 100% odpowiedz oceń: -1 +1 Brak zdjęcia ~asd : naprawdę wam smakuje ten syf? 15 minut temu | ocena: 100% odpowiedz oceń: -1 +1 Brak zdjęcia ~SZS : Zanim zaproszę do "Restauracji" (sic!) - parę faktów..... 1. Shake - Do przygotowania tego pysznego deseru, używa się tajemniczej mikstury składającej się z ponad 50 związków chemicznych, m.in. octanu, alkoholu fenetylowego oraz specjalnego rozpuszczalnika. Wszystko po to, by stworzyć "naturalny" ... rozwiń całość 3 minuty temu | ocena: 100% odpowiedz oceń: -1 +1 Brak zdjęcia ~JJJ do ~SIMON: CHYBA RACZEJ NIE. TAM SERWUJĄ "BIBLIJNĄ DIETĘ"- CZYLI WOŁOWINĘ 6 minut temu odpowiedz oceń: -1 +1 Brak zdjęcia ~Patriota : To była jedna z pierwszych franczyz, gdzie Polski przedsiębiorca mógł dostać gotowy biznes, już z odpowiednią marką i gotowymi produktami. Dziś większość Polaków prywatnych ludzi, którzy po 1990 roku otworzyli takowe bary dziś są milionerami. Tam są naprawdę wysokie obroty. 7 minut temu odpowiedz oceń: -1 +1 Brak zdjęcia ~SIMON : TYLKO ATEISTYCZNA CIEMNOTA JE W TAKICH BARACH. 13 minut temu | ocena: 100% | odpowiedzi: 1 odpowiedz oceń: -1 +1 PRZEJDŹ DO PROFILU Szukaj REKLAMY Warsaw Innovation Days Warsaw Innovation Days Dowiedz się więcej >> Buty męskie Ręcznie szyte, klasyczne obuwie biznesowe - już od 560 zł, sprawdź nasza ofertę » Polferries Świnoujście – Ystad. Max. 5 osób + samochód osobowy od 580 zł. Sprawdź » Koniec bloku reklamowego Z OSTATNIEJ CHWILI MCI (walor) Tomasz Czechowicz zastąpi Cezarego Smorszczewskiego na stanowisku prezesa MCI 12:20 Komentarze walutowe EUR/USD - dziś konferencja FED 12:15 Komentarze walutowe Ważny dzień 12:09 Komentarze walutowe Raport poranny – waluty świat 10:54 Wiadomości giełdowe (kraj) Cena akcji w ofercie Pekabeksu ustalona na 10 zł 10:32 Komentarze giełdowe (kraj) Komentarz z rynku akcji 10:28 Fotoreportaże Pierwszy McDonald's w Polsce otwarto 23 lata temu 10:10 Komentarze giełdowe

@Sarenka

Jestem ciekawa kto jest tak inteligentny, podszył się pod mój Nick i powklejał te wszystkie bzdury. Zachowanie godne pożałowania.

Sarenka

Moja powyższa wypowiedź tyczy się wpisu "Ktoś - 2015-04-28 09:15:56"

Sarenka

Jeśli tak nienagannie pracujesz, jak piszesz, to tylko pogratulować :) W jednej wypowiedzi dwa błędy ortograficzne :) nic dodać nic ująć. Czas zaczerpnąć wiedzy ze słownika ortograficznego :) Z RESZTĄ w tym znaczeniu jakiego użyłeś piszemy w obu przypadkach razem :) Gdzie chodziłeś, kiedy uczono Nas tego w szkole? :) Gratuluję również podejścia do poszanowania innych osób. Sam sobie wystawiasz opinię. Po przeczytaniu wszystkich opinii na forum, w jednej z moich wypowiedzi, napisałam, iż każdy może wyrazić własne zdanie i opinię bez obrażania i poniżania innych. To co pisano i jak obrażano kierowniczkę i Jej zastępczynię, było żenujące. Każdy, powtarzam każdy z Nas zasługuje na szacunek. Jeśli ktoś nie potrafi pokazać klasy i zniża się do poziomu innych cały czas obrażając, nie jest nic wart. Jakie wartości Tobie wpoili Twoi rodzice wychowując Ciebie?, skoro odsyłasz innych do pracy przy taczce, czy pracy pod latarnią?. Kim Ty właściwie jesteś, żeby w ten sposób pisać do innych? W dalszym ciągu podtrzymuję opinię, że źle się pracuje w takiej atmosferze, jaka panuje w pracy,ale nie zarzucisz mi, że kogokolwiek obraziłam. Mnie po prostu nie stać na zniżanie się do Twojego poziomu. Zanim napiszesz jakąkolwiek odpowiedź na moją opinię, skorzystaj ze słownika ortograficznego, aby się ponownie nie ośmieszyć, pisząc z błędami :) Nie wydaje mi się, żebyś wykonywał swoje obowiązki w pracy nienagannie, tak jak to siebie przedstawiłeś w jednym z wpisów tu na forum :) I z całym szacunkiem dla Ciebie, bez obrazy, jest pewne stare polskie przysłowie "Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje" Przeanalizuj je sobie i wyciągnij odpowiednie wnioski. Pozdrawiam :)

@Sarenka

To co Ty nazywasz "wartościami wpojonymi przez rodziców", ja nazywam "szczerością do bólu". Istnieje wiele rodzajów pracy, którą możesz wykonywać w danym zakładzie, natomiast - skoro ktoś narzeka na "fatalną atmosferę w Mc, poniżanie, mobbing itp.", narzekać również będzie na inne firmy. Wybacz "droga" Sarenko, ale sam jestem ciekaw co by było, gdyby ten wątek na forum tyczył się pracy Merchandisingu w supermarkecie. Prawda jest jaka jest - jeżeli ktoś tak strasznie narzeka na jedno, to narzekać będzie na drugie, trzecie, dziesiąte, pięćdziesiąte. W tym przypadku człowiekowi zostanie taczka, lampa, bezrobocie - 3 najbardziej "rozchwytywane" pozycje społeczne. Skoro o przysłowiach mówisz - znasz zapewne też to: "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". Na uboczu dodam jeszcze, że zbyt głośno rycząca sarenka, ściąga uwagę wilków. Pozdrawiam Serdecznie.

@Ktoś

Jeśli "szczerością do bólu" nazywasz obrażanie i poniżanie innych, to nie mam w tej kwestii nic do dodania. Co do Twojej opinii napisanej wyżej,to wydaje mi się, że w niektórych przypadkach nie znasz znaczenia co niektórych słów i mylisz pojęcia :) Odnośnie przysłowia, o który napisałeś wyżej znam doskonale i jakbyś czytał uważnie wszystkie posty, to wiedziałbyś, że użyłam go już wcześniej w jednej ze swoich wypowiedzi :) Powiadasz ściągam uwagę wilków...no cóż może dlatego, że piszę prawdę o sytuacjach panujących wśród załogi i jak domniemam, nie każdemu ta prawda się podoba. Niestety nie "trawię" hipokryzji, zawsze mówię głośno to co myślę i dbam o to, czy komuś się to podoba, czy też nie. To tyle w temacie :)

nocka

Dobra wiadomosc!!!Zamykaja kolejne 900 lokali na calym swiecie.Mc Donalds Gniezno tez sie nie utrzyma a szczegolnie z takim mobbingiem jaki panuje tam.Teraz kolej na bar mleczny co przyniesie biednym ludziom wiele korzysci!!!

@nocka

"Nocka" kiedy czytam Twoje komentarze, to mam wrażenie, iż masz problem czytania ze zrozumieniem. Naprawdę jeśli nie wiesz, co się u Nas dzieje, to proszę nie pisz takich bzdur jak do tej pory. Bardzo mnie ciekawi skąd posiadasz takie informacje, że kierowniczka zrobiła zebranie? Jeśli zrobiła, to może mnie uświadomisz kiedy to było?, ponieważ nic mi na ten temat nie wiadomo. Po drugie zapewniam Ciebie, że nie jestem P. A tak jak to napisałaś. Czytaj uważnie, to co jest pisane na forum. Gdybym była P.A, to nie pisałabym o złej atmosferze i mobbingu panującym w pracy. Dlatego zanim cokolwiek napiszesz, zastanów się dwa razy, czy na pewno wiesz, co chcesz napisać :)

nocka

Ta syrenka to P.A???Tak mi na to wyglada a P.B.trzyma Jej pletwy i tak se plawaja i zbijaja kase na uciemiezonych pracownikach Mc-Donalds Gniezno.Te Panie to nieporozumienie i trzymaja sie tylko brzytwy i niczego wiecej!!!

Zostaw merytoryczną opinię o McDonald's - Gniezno

• Jak się pracuje w McDonald's?

Zobacz opinie na temat firmy McDonald's tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w McDonald's?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy McDonald's?

Kandydaci do pracy w McDonald's napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

McDonald's