Ashland Poland Sp. z o.o.

Toruń

Opinie o Ashland Poland Sp. z o.o.

Aneta

@łubudubu ale czy to nie o to chodzi w tym forum, żeby weryfikować oferty pracy z opiniami pracowników, którzy wiedzą, jak te wszystkie aspekty wyglądają w praktyce?

Laki luk
@Aneta 07.09.2017 08:23

Ja chetnie chcialbym sie zaznajomic z przeprowadzanymi badaniami stezen pylow i styrenu w powietrzu tj jakie sa sposoby i przygotowania do tego rodzaju badań......... moze dostane baaaaaardzo rzetelna odpowiedz????

Aneta

@łubudubu, ale brakuje informacji dotyczących rodzaju umowy, godzin pracy, możliwości awansu, premii, dopłat do urlopów, bonów, dodatków, itp. To są warunki pracy, na które wiele osób zwraca uwagę przy poszukiwaniach zatrudnienia. Więc warto byłoby poznać te obowiązujące w Ashland Poland Sp. z o.o.

@Aneta 30.08.2017 13:11

Większość z tego co Pani wymieniła jest zamieszczona w komentarzach; brak chęci aby je przeanalizować. Wszystkich inf się Pani nie dowie, gdyż są to poufne dane. Natomiast wystarczy choćby znaleźć ogłoszenie o pracę i już wiadomo więcej....., jakoś nie widzę z Pani strony chęci wnikliwego przeanalizowania inf o firmie, tylko pragnienie aby ktoś wyłożył kawę na ławę, co daje wieeeelee możliwości pewnym osobom, którym nie w smak złe opinie o zakładzie. Z mojej strony to tyle.

Aneta

W żaden sposób moje wypowiedzi nie są stronnicze @łubudubu, cały czas staram się dopytać jakie jest Twoje stanowisko, jakie są argumenty, wyjaśnienia? Tylko takie wypowiedzi można uznać za bezstronne i ukazujące Ashland Poland najbliżej prawdy. Moją rolą na forum jest moderacja i wprowadzenie merytoryki, robię to na zalecenie serwisu gowork.pl, a nie samej firmy.

@Aneta 22.08.2017 10:56

Na tej stronie zawarte jest mnóstwo wypowiedzi osób pracujących lub byłych pracowników...... wszystko podane jak na tacy- jakich argumentów, wyjaśnień zatem jeszcze Pani potrzeba??Jaka jest atmosfera-można wyczytać; na czym polega praca i z jakimi problemami ludzie sie borykają-można wyczytać; jaki jest stosunek ludzi do pracy, do współpracowników- można wyczytać..... czego zatem Pani oczekuje??Wskazanie imiennie osób które odpowiedzialne są za to jak jest?? Tego zapewne Pani już się nie dowie- po resztę odsyłam do komentarzy.

łubudubu

Niestety, ale z Pani wypowiedzi można wysnuć wnioski, że nie jest Pani osobą bezstronną- wręcz przeciwnie, obiera Pani stanowisko stronnicze dla wizerunku firmy, tym samym dając czytelnikowi domysły że są to celowe działania zakładu. pzdr

Aneta

@łubudubu ale co dokładniej się aktualnie zmieniło w firmie? Rozumiem, że jest to zmiana na lepsze? Czasami to bardzo dobry znak, w zasadzie każda firma powinna się zmieniać - w odpowiedzi na zmiany na rynku pracy.

Aneta

@łubudubu oczywiście, zapoznaje się z opiniami zostawionymi na tym wątku. Jednak w firmie mogą zachodzić zmiany, a na tą stronę trafiają ciągle nowe osoby. Dlatego też myślę, że warto sprawdzać co jakiś czas, czy np. możliwości rozwoju się w Ashland Poland pojawiły. W ogłoszeniach o pracę firma wspomina, o takich możliwościach, więc warto też dopytać. Możliwe też, że sytuacja jest zależna od działu firmy. A Ty w którym z nich pracujesz? @Polo widzę, że Ty również nie masz najlepszej opinii na temat Ashland Poland. Mógłbyś powiedzieć dlaczego? Co konkretnie nie odpowiada właśnie Tobie?

@Aneta 03.07.2017 10:24

Niestety, ale z jakiego działu kto i jak pisze, tego się Pani nie dowie, z wiadomych przyczyn, jeśli chodzi co komu nie odpowiada, to myślę,że po przeczytaniu raptem kilku wpisów na tej stronie (mimo, że było ich znacznie więcej) można wysnuć jasne wnioski co do pracy w tej firmie. Póki co coś się zmieniło- ale to efekt zwalniania się ludzi i braku nowego "narybku". Lecz można być pewnym,że to tylko przejściowe zamknięcie ust i udawanie miłych, tak się dzieje co jakiś czas niestety- a potem i tak wychodzi kto jaki naprawdę jest..... Szkoda, bo potencjał załogi jest naprawdę duży, ale jeśli lejce ciągnięte są w drugą stronę, to nie może z tego wyjść nic dobrego...

@Aneta 27.03.2017 11:37
A co jeśli chodzi o możliwość rozwoju w firmie? Chętnie dowiemy się na jakie szkolenia mogą liczyć pracownicy Ashland Poland?...

Pani "Aneto"..... wierze w to, że czyta Pani wpisy na tej stronie, więc wnioski myślę powinny wysnuć się same, pzdr

Polo
@Aneta 27.03.2017 11:37

Możliwość rozwoju ?. Tak, ale chyba choroby nowotworowej !.

Uciśniony

Wszyscy przedmówcy mają rację. Firma Ashland spełnia wszelkie europejskie i amerykańskie standardy w każdej dziedzinie poza wynagrodzeniami dla pracowników. A te nie zmieniają się od conajmniej 10 lat (nietrudno wypytać tych najstarszych stażem). A kierownictwo nadal zdziwione, że co miesiąc zwalniają się kolejne osoby, a nowy narybek rezygnuje po max 2-3 dniach. W szatni już słychać głosy kolejnych rozważających odejście bo jak sie okazuje firma nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą i poza jej murami też istnieje życie. A wszelkie obiecanki, że coś, gdzieś, kiedyś już niedługo zmienimy to tylko mrzonki i gra na czas, żeby zatrzymać falę uciekinierów. Skończyły się czasy niewolnictwa, ludzie nie będą całować po rękach za samą możliwość pracy i noszenie z dumą logo na piersi. Coś do miski trzeba włożyć. Szkoda, że taki potencjał marnieje w oczach...

Aneta

Jeśli ktoś jest zainteresowany głębiej tym jak działa Ashland Poland oraz przyjętych procedur zachęcam do zapoznania się z globalnym kodeksem postępowania, który w firmie obowiązuje. http://www.ashland.com/file_source/Ashland/Footer%20Links/Code%20of%20Conduct/IN-9390.2_Code_Conduct_Book_PL.pdf

Sokole oko
@pedrigo 20.03.2017 12:50
szczerze powiedziawszy to ten kodeks to psu na bude, robią pokazuwe, że niby firma ma za.....te standardy, cele, kryteria itp i...

Grzesiu czy to Ty ? :)

Grzesiu
@Sokole oko 21.03.2017 12:39
Grzesiu czy to Ty ? :)

Nieeee !.To nie ja,ale ktoś wykorzystał moją rezygnację z pracy i pewnie ma wyglądać jakbym to ja był autorem.Jestem za stary na takie głupoty.Pozdrawiam.

Pankracy

Tylu chętnych do pracy że brame zaczeli poszerzać. Film sexmisja to dobre porównanie do ashlanda. Jak ktoś jest chętny na 4 brygady niema wąsów , brody, trzyma się zawsze poręczy, jeździ bezpiecznie samochodem,udziela się na zebraniach ,pracuje ponad norme,nie choruje,jest aktywny z bhp,wykonuje bezwzględnie rozkazy,zgłasza wszystkie uchybienia kolegów do przełożonych. Zapraszamy- kurort ashland wspaniałe widoki na doline miszewską ,rodzinna atmosfera,wszechobecna woń aromatycznego styrenu (taki olejek eteryczny) ,błoga cisza na produkcji,sterylne warunki pracy,sprzęt z najwyższej półki itd.

Oszukany

Firma ma chyba jakiś układ,bo usuwa wpisy.Negatywne

abrakadabra
@Oszukany 19.02.2017 17:34
Firma ma chyba jakiś układ,bo usuwa wpisy.Negatywne

ogólnie usunięto duuuużo komentarzy, z 3-4 chyba stron, zostały 2.........., widać to sól w oku firmy, broniącej swojego wizerunku na zewnątrz

Tubylec
@abrakadabra 20.02.2017 12:41

Ta firma nie ma żadnego pozytywnego wizerunku.Znamy ją w całym okręgu.

Wyzwolony wolny człowiek

Pralnia mózgów.Ludzie trzymajcie się jak najdalej od tej firmy.Totalna lipa.Jak jesteś koniem z kaszubskiej wsi to idealnie nadajesz się do tej pracy.One czekają na takich koni jak ty.Matrjarch niesamowity.Kobiety nie mają pojęcia o produkcji,zarządzaniu,oraz LABORATORIUM.Rządzą tylko konfidenci,oraz rodziny pracujące w tej firmie.Na produkcji totalny smród.Chemia obecna w waszych płucach.Zdychajcie Kaszubi bo taka jest wola.

Dobity

Jeeeezu ludzie uciekajcie z tej firmy.

łubudubu

ejjjjj, tyle ostatnio się dzieje w firmie....gdzie wpisy:)

dsdcscs
@łubudubu 31.01.2017 19:07
ejjjjj, tyle ostatnio się dzieje w firmie....gdzie wpisy:)

hmmm, do wygrania teraz jest talon, na ..............................;) smacznego

obserwator

propozycja to raczej nie była, nie podawałem szczegółów, bezpośrednie proponowanie przejścia pracownika do firmy konkurencyjnej mógłby ktoś odebrać jako czyn nieuczciwej konkurencji. Chodziło raczej o pokazanie że na jednej firmie świat się nie kończy i jeżeli warunki pracy są faktycznie tragiczne to warto się rozglądać za następną tym bardziej że rynek zmienia się na korzyść pracownika. Im bardziej praca podobna do obecnej i zakres obowiązków do dotychczasowego doświadczenia tym większa szansa na zatrudnienie....w pobliżu np. macie zakład fluggera ......na stronę trafiłem szukając w google informacji pod hasłem Ashland, a google pozycjonuje ją dosyć wysoko :) .... na stronę pewnie wchodzą też przypadkiem kontrahenci lub np. potencjalni klienci, czy odbiorcy półproduktów w przemyśle chemicznym szukający informacji o waszej firmie.

Brudas

Szukasz pracy ? Chcesz być głuchy ślepy i mieć raka wszystkiego ta oferta jest dla Ciebie wyślij szybko CV Polecam Pozdrawiam.

obserwator

widzę same narzekanie, ......wygląda zdecydowanie zniechęcająco ........... czy wiecie że na południu Polski w podkrakowskich Niepołomicach wyrosła wam właśnie konkurencja żelkotowa i brakuje tam chętnych do pracy na każdym praktycznie szczeblu - od produkcyjnych i magazynierów po handlowców. Zapewne jeszcze będą rekrutacje bo rotacja coraz większa, nic nie stoi na przeszkodzie aby tam aplikować. Co prawda ten sam wszechobecny styrenowy smród, te same składniki (pewnie tylko inne nazwy handlowe) ale za to: sprzęt nowy, relacje między ludźmi z tego co piszecie mniej "toksyczne". Czegoś się przecież przez tyle lat nauczyliście no nie? Nawet jeśli wasze aplikacje nie wzbudzą zaufania zarządu z przyczyn oczywistych to za wysłanie CV nikt was chyba do więzienia nie zamknie, i jeśli oczywiście nie odstrasza przeprowadzka ...można się jeszcze czegoś nauczyć lub chociaż zobaczyć jak to wszystko wygląda z szerszej perspektywy, np. jak powstają nienasycone żywice poliestrowe które wy sprowadzacie i co można z nich jeszcze zrobić , 3 zakłady w jednym miejscu: żywice, żelkoty i kompozyty.

@sdfs 13.12.2016 00:46
słaba prowokacja......

prowokacja do czego twoim zdaniem?

sdfs
@obserwator 13.12.2016 13:57
prowokacja do czego twoim zdaniem?

sposób w jaki zostało to opisane..., ale jeśli to prawda,to propozycja raczej dla kawalerów lub starych Panien:), ręsztę ludzi myślę za dużo tu trzyma na miejscu, pzdr

abrakadabra

"Wszystko jest moje:) Muszę wszystko wiedzieć...., dlaczego nikt mi nie dziękuje..... przecież tyle dla nich robię;) " od to taka osobowość:)

naczelnik
@abrakadabra 05.11.2016 13:28
"Wszystko jest moje:) Muszę wszystko wiedzieć...., dlaczego nikt mi nie dziękuje..... przecież tyle dla nich robię;) &quot...

Ludzie potraktowani jak bydło, zastraszanie poziom BIG master. Ale taka bezczelność ma swoje granice, z WŁASNEJ woli odeszły kolejne osoby, a na odchodne jeszcze bezczelne komentarze. Proponuje nabrać trochę pokory, a nie tylko pilnować w jaki to sposób i za co dać naganę. Dzięki takiemu stosunkowi do ludzi, odejdzie jeszcze więcej osób, bo zwyczajnie ile można wytrzymać?! Ustalane zasady, których twórcy sami nie rozumieją i się nie stosują do nich- wybitnie ukazują to alarmy. Co jest z wami?? Co nie które osoby zupełnie odpłynęły w swojej głupocie. Czasy kiedy na biurku leżało po kilkanaście CV minęły, rozeszło się po okolicach co tak naprawdę reprezentuje sobą ASHLAND i za nie długo zostaniecie z palcem w ........ i trzeba będzie zacząć się tłumaczyć z tego stanu rzeczy. Ogarnijcie się za nim ktoś za was zacznie to robić w bardziej dotkliwy sposób. pzdr

podtruty
@naczelnik 20.11.2016 14:51

Tak zgniłej atmosfery jeszcze nie było czy są to celowe działania

Wywrzeń

Wiesz co, nie wiem do końca co nim powoduje, ale powiem to co mówiłem już kilkakrotnie, prawda jest taka, że niektórym może się podobać praca i co w tym złego, generalnie chyba nic i niech bronią firmy

ksnakjdka

Masz płacone za to, czy czujesz się aż tak "lojalny"??

robokop

wazeliniarz z biura

@robokop 29.06.2016 08:53
wazeliniarz z biura

Zapewne:) ciekawe czy języki jeszcze nie bolą lub pogiętych palców brak:):):)):):)

Rumcajs i Haneczka

Kiedyś było tu dużo szczerych wpisów o warunkach pracy w Ashlandzie i ktoś to pokasował. Pewnie firma słono zapłaciła. A zarządzającym zakładem w Miszewie to by rury zmiękły jakby pracownicy założyli związek zawodowy. Przestaliby być traktowani jak bydło.

sdfs

dobre sobie:) ale w kwestii sprostowania... piszesz o Warszawie czy Miszewie?? Sytuacja w oby dwóch oddziałach raczej się różni.

Rysiu

Wyjątkowo słaby pracodawca. Glownie dzieki zarzadzajacym.

gie-plus

Praca w tej firmie to dno do kwadratu.

jshfdbvsh

Wierz mi ,ale wiem co pisze.... a nie którym po prostu nie da się wytłumaczyć nie których rzeczy, a tym bardziej jeśli chodzi o poprawę atmosfery itp. Mają po prostu swój świat- przekonanie o własnej nieomylności sprawia,że buta takich osób przyćmiewa wszystko nawet najbardziej obiektywne opinie.

abudabi

JA pierdziu, bystrzak z ciebie, no faktycznie odkrycie,że w Polsce liczy się polski język...... MORON.

lol

Warunki.....hmmmm sama praca ujdzie w tłumie, ale atmosfera pracy.... jednoznacznie sięgnęła dna. Zdaje się,że tak niskie morale nie było tutaj od lat, ale widać przecież na tym zależy wyższemu szczeblowi. Wiadomo- skłócona załoga to dobra załoga- nie trzeba ich pilnować, każdy każdego pod....la ogólnie wtedy raj;) tylko,że nikt nie pomyśli nad tym, że niekiedy ważniejszą kwestią jest komfort psychiczny, bo póki co to widać tylko knucie, afery koperkowe itd, itp. Trzeba mieć naprawdę twardą d..ę aby nie dać się sprowokować i wciągnąć w przeróżnego rodzaju intrygi i gierki. A jeśli chodzi o awansy, hmmmm... bardziej się chyba tyczą ludzi z "tej drugiej-właściwej strony"

marianek

Pracownikom biurowym nie jest wstyd wypisywać tutaj takie brednie,koloryzowanie faktow ? Placa Wam za to? Jak myślicie komu uwierzy normalny człowiek, osobie ktora pracuje w biurze ma ciepłą posadkę,jedyny wysiłek który ma to ruszanie ręką z myszką,czy osobie która ciężko pracuje fizycznie na tą ciepła posadkę ? Więc WY BIUROWI wstydzcie sie wypisywać jakie kol wiek swoje opinie wybielające to jak jest w Ashland. Wstydzcie sie usuwać i blokować posty jak ktoś napisze prawdę,bo to tylko o czymś świadczy. Normalna szanująca się firma powinna przyjąć z godnością jaką kol wiek krytykę,a czy Ashland też potrafi ?

alfons

achhh szkoda rozpisywać się na tego typu brednie; ewentualnie to trzeba robić wrażenie,że się zajmuje czymś pożytecznym, "upychac palce" gdzie tylko się da, zostać jednym z zakładowych satelit i wtedy wtedy... można sobie coś wysmarować:) a do tego trzeba po prostu mieć taki cyniczny charakter..

wielbiciel kadzi z Madzi

"wraz z rozwojem firmy w końcu i pracownicy będą mieli lepsze zarobki" Czyli gdzieś tak około 2025 roku? :))

z dystansu

wiecie co w tej firmie i w tym zakładzie jest najbardziej toksyczne? wcale nie chemia, to osoba, nazwiska ani inicjałów nie napiszę bo mi admin strony usunie, ale kto pracuje w Ashlandzie ten wie o kogo chodzi, wysokie to i chude i mądrala z niej :) ale wiedzcie: wszystko co człowiek robi kiedyś do niego wraca, pod taką albo inną postacią

jgugg

wiesz jak to bedzie wygladac? pomysłowi ludzie zrobią "wyjątek":) niestety tak sie dzieje; cos co jest nie wygodne zaczyna po jakims czasie byc "wyjatkiem".... a robi sie to tak- "jak bedziecie to robic ubierzcie maske itd itd... bo jest to niebezpieczne, podpisik i gitara pracownik przeszkolony:) żal

krisstof

Obcy
@krisstof 31.03.2015 15:28
pracowałem tutaj , wielki syf i gnój , pieniądze oczywiści śmieszne są i to jak ;-) Polecam naiwym kaszubom...

Jak oni Kaszuby to ty krisstof kartofel i burak zielony!.

barbaric

Kolejna afera się rozpoczyna...............i po raz kolejny chęć zamiecienia pod dywan...$$$$$$$$$$$$$$$

zuchpanabąka

z tego co czytam nic się w tym syfie nie zmieniło.mam nadzieję że ludzie z mojej zmiany zmienili pracę,jeżeli nie to szkoda.nie wszyscy byli idiotami.dla mnie ashland to odległe,żenujące wspomnienie.

alex

praca na 3 zmiany - Nocna zmiana tylko dla pracowników fizycznych ( moim zdaniem była to pewnego rodzaju dyskryminacja , gdyż pracownicy biurowi za moich czasów nie musieli pracować w nocy ) dodać trzeba też , że jako pracownik fizyczny ciężko jest zarobić tyle co pracownik umysłowy za tyle samo godzin pracy , jeśli w ogóle było to możliwe. Czy to nie dyskryminacja - wychodzi na to , że niezależnie od tego jak intensywnie i ciężko fizycznie pracownik będzie pracował nie zarobi tyle co pracownik biurowy - więc o czym mowa ? na pewno nie o motywacji.

aaaa

Pewny poziom inteligencji to jedno a szacunek do drugiego człowieka to drugie,a tego jest brak w tej firmie.Jedno powinno isc w parze z drugim.

aaaaa

Z niektórymi w tej firmie wogule nie da się pracować,a na pewno nie z BARANAMI,bo te to najmądrzejsze @ w tej firmie.

Kogut

Widzimy,widzimy porzadek na hali by lepiej sie pracowalo. Dbamy bo to jest nasze i dla nas.

wiechu

Marudzic kazdy umie. A nie widzicie ile sie dobrego w firmie dzieje od kilku miesiecy? Nowe inwestycje sa robione dla nas? Kotlownia nowa, jak zwykle robiona przed zima. Po co robic kotlownie w lato, lepiej zima przeciez? Ciekawe co bedzie jak cos sie zepsuje w zime? Czy nasz nie zawodny dzial techniczny sobie da rade? Watpie, bo tylko potrfia srubki przykrecac i filtry czasem wyczyscic, a jak trzeba cos zrobic z glowa to firmy z zewnatrz biora. A nie widzicie jaki porzadek od paru miesiecy jest na hali? Czysciej sie zrobilo jakby. Ludzie bardziej dbaja o to co maja, co im sie dalo. Na pewno juz niedlugo bedzie czysto i porzadnie i nie bedzie trzeba niczego nosic tylko maszyny to beda robic za nas. Tylko troche wiary w nowe zmiany i cierpliwosci.

mak-gajwer

p.s. jako ,,robole, ashlanda na waszym miejscu skopiowałbym link do tej strony z opiniami , i wysłałbym ( anonimowo ) do głównego zarządu w USA czy Finlandii a może jak jest takie biuro w PL - czy na forum bezpośrednim strony ashlanda( w co wątpię bo solidarność w firmach istnieje tylko na stanowiskach biurowych ). I czekać na odzew :) może być ciekawie

mak -gajwer

ahahaahaha widzę ,że w firmie coraz ciekawiej - jeszcze jak ja pracowałem to dopiero robiło sie h...o ale teraz to już totalne apogeum :))) - ciekawy jestem ile osób tam pracuje z poprzedniej ekipy rok 2011. I czy Pan P. ,,korelacja,, jest tam jeszcze bossem. Widzę ,że z umowami jeszcze gorzej jak było i ze stężeniem chemii również. Pamiętam jak był audyt i badali stężenie oparów na hali - jeden z pracowników produkcji przez pół dnia trzymał wężyk od aparatury w butelce z acetonem - tak by nie zamoczyć wężyka , butelka była pełna tylko do połowy. Oczywiście audyt nie stwierdził aby były jakieś niezgodności :))). Pytanie czy audyt w tym wypadku można traktować wiarygodnie ? Pamiętam też słupki - nowe rekordy a pensje w miejscu ( widzę , że od 2011 roku pensje ciągle takie same - żal d..e ściska - bo wyjechałem z kraju i w rok zarobiłem tyle co w ashlanidzie w lat 10 :))) - pamiętam też , że baby najwięcej wymyślały , żeby się pokazać , że coś robią a koniec , końców te wymysły były tak głupie , że ból p@ły. Sztaplarki też były magiczne - co chwile to się jedna psuła - wszystko się co chwile psuło z wyeksploatowania - bo nikt nie jest tak głupi żeby niszczyć swoje stanowisko pracy , które daje mu środki do życia - no w tym wypadku do egzystowania - dziwie się , że ludzie tam ciągle pracują w takich chemikaliach za tak mizerne pieniądze

kędziorek

Przecież to dla naszego "bezpieczeńtwa";). A dla tego to napisał o wielu zadowolonych- człowieku nie wiem co wąchałeś/aś ale widać że ci synapsy poszły:). Nie długo kolejnm krokiem może będzie podłączenie ludziom takich obroż jakie mają więźniowie i wtedy wiadomo gdzie dokładnie dana osoba jest:) Chociaż po wprowadzeniu takiej ilości kamer to i tak będą widziec każdy nasz ruch....... oczywiście nie w biurach....;)brawooooo polityce 'równości'. Jest taka piosenka,a raczej wycinek z niej- 'Ale to już było i nie wróci więcej....", a może nie długo " To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść...":)

domestos

Sporo osób zadowolonych? :D Chyba w biurze :D W tym "fachu" w tej fabryce wiele się nie nauczysz a możesz jedynie dużo zdrowia stracić... No ale jak w tym miesiącu zainstalują prawie 50 kamer na zakładzie to "nauka" będzie szła gładko i wydajność też wzrośnie ;)

saddam

Nie ma to jak ciągnąć sznurki tylko w swoją stronę............ co nie ekipa rzą...a??

emigrant

Eee tam, chłopaki nie narzekajcie, nie jest aż tak źle... oczywiście jak są weekendy :))) wtedy atmosfera jest zaj...sta, pozdrawiam wszystkich, (usunięte przez administratora)

Tajny

Firmo Ashland zastanów się nad swoją polityką. Powinniście szanować swoich pracowników wiedząć,że nie każdy popracuje w Waszej firmie z 15 lat,bo nikt tego nie wytryzma. Wiuęc troche szacunku,bo macie nie fajną opinię na rynku i skończą Wam się chętni ludzie do pracy,ktorych i tak jest coraz to mniej,bo wprowadzacie jakieś durne przepisy wypełniania wniosków o zagrożeniu. Chore jest to,że nie doceniacie pracownika za jego prace tylko czy donosi na kogoś czy też nie. I pytanie,czy ten post również bedzie usunięty z forum ? Bo po co jest forum ? Myśle,że macie problem z definicją słowa FORUM,skoro usuwacie wpisy osóbktore chcą się podzielić rzeczywistością. Pamiętajcie nie jest to problem znalezienia Waszej głównej strony Ashalndu i napisania tam co robicie tutaj w Polsce. Więc zastanówcie się lepiej,bo to jest przedszkole. Medale ?? Po co pracownikom medale ? Bo medale dostają sportowcy,a nie pracownicy produkcji! Jeśli chcecie dać nagorodę pracownikowi to logiczną rzeczą,że bedzie starać się lepiej pracować osiągać lepsze wyniki jeśli otrzyma dodatkową premię,ale myślę,że szkoda Wam wynagrodzić pracownikowi jego ciężką pracę,bo ważniejsze jest to zeby zapchać żołądki Pracownikom bourowym,ktorzy wykonują bardzo ciężka prace siedzeniem na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] 8 godzin!! Czy Wy sie bawicie w dom wielkiego brata,ktory obserwuje każdy krok ? JaK pracownik ma pracować wydajniej skoro jest wiecznie obserwowany,powinniście jeszcze w toaletach zamontować kamery! Drogi personelu z biura zacznijcie po sobie sprzątać,a nie,że potem macie pretensje,że pracownicy zostawiają po sobie syf!! Co to w ogole ma być przerzucanie ludzi na inne zmiany? Stwierdzenie,że pracownikowi nie zależy na pracy jest infantylne! Nie dziwcie się,że tak jest skoro wprowadzacie jakieś dziwactwa. W żadnej pracy nie jest kolorowo,ale opinia ciągnie za wami. Donieniajcie ludzi,ktorzy jeszcze u Was pracyją,a nie,że karzecie naganami za to,że ktoś światła nie zgasił,czy uszkodził zawór albo sztaplarkę? Wszystko idzie do przodu,wszystko się zmienia,tylko Wy stoicie w miejscu KOMUNO!! I nie bawcie się w urażone dzieci,ktore usuwają dowody prawdy. POzdrawiam Obrarciuchów z biura i pracowników sumiennych Ashland.

leszczyna

Tyranie w weekend? Jeśli opieprzanie się w weekend i szukanie zastępczych zadań nazywasz tyraniem, to jak wygląda twoja praca w ciągu zwykłego tygodnia? Najlepsze są prace dodatkowe takie jak, posprzątanie tego co przez cały tydzień rozwalałem udając że nie ma czasu na nic........ Praca w weekend to zwykła ściema, szybko i byle jak, a potem na obiadek za free bo się przecież należy. Ale ty biedny człowieku z produkcji jesteś tylko malarzem, albo piekarzem któremu ktoś dał więcej niż całe twoje pokolenie miało wcześniej. Mimo że masz dobre ciuchy, środki ochrony osobistej i obiadek, na który nie umiesz przez cały tydzień zapracować, to jeszcze narzekasz, że ci źle..........;) Naucz się najpierw robić coś dobrze i sumiennie, zasłużyć choć w połowie swojej byle jakiej pracy na pensję, to będziesz mógł powiedzieć cokolwiek więcej. Mimo to, że narzekasz, jak zwykle bezpodstawnie, bo tylko to umiesz dobrze robić, weź pod uwagę że twój kolega w laboratorium w weekend pół dnia przesiedzi przy kompie oglądając [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i pójdzie na tak samo "zasłużony" obiadek jak ty......... Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda praca w weekend i w nocy. Ciesz się, że oczy są przymykane, tak samo na twoje niechlujstwo jak i byle jakość, no i możesz bezkarnie ponarzekać do woli......... zawsze. ;)

Pizza Man
@leszczyna 05.04.2014 22:47

Z twojej wypowiedzi wynika jasno jaki biurowi i Warszawka mają stosunek do pracowników produkcji. Pracownicy produkcji to według ciebie niechluje i nieroby którzy nie doceniają tego co mają, wszystko psują i obijają sie przez cały tydzień. Do tego to niedouczeni piekarze i malarze. Chyba rzeczywiscie żal ściska twoje 4 litery o ten darmowy posiłek regeneracyjny który się nam należy za pracę w weekend zgodnie z przepisami. Ale wedlug ciebie wszyscy chodzą w weekend żeby się nażreć darmo na koszt firmy,w tym czasie kadzie same się przesuwają, surowce same sypią i beczki też się same nalewają. Ludzie z produkcji siedzą wtedy przed halą,opalają się, jedzą pizzę i bekają nie wdychając tego syfu z hali. I tak leci nam dzionek,w tym czasie dzieci nie widzą ojca kolejny weekend,ale co tam, grunt to nażreć się za darmo i poobijać, nie? W nocy też się samo wszystko robi bez ludzi, pełna automatyka?? Tylko skąd kolejny miesiąc słupki rosną? Poza tym co to za szczucie produkcji na lab???? Jakby u nas tak jak we Francji w Ashlandzie był związek zawodowy to by Warszawka i centrala w USA [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ami trzęsła że produkcja w Polsce może stanąć zanim nie poprawią się warunki pracy i płaca. Zawsze lepiej jednak poprzenosić produkcję do Polski, taniej tu i nie trzeba szanować ludzi. I można kity nawciskać głupim malarzom i piekarzom, medalik albo długopis dać w nagrodę. Bo jak mu nie pasuje to niech sie zwolni prawda?

Tajny
@lol 06.04.2014 13:15
hahahahaha, za to ściemnianie w biurze i wymyślanie na siłę idiotyzmów lub przechadzanie się po magazynie lub produkcji niczym...

Jak można pisać o tym,że pracownicy w weekend przychodzą najeść sie za darmo ? Oczekujecie linczu leszczynko ?? Nie dość,ze człowiek pracuje w takich warunkach przez cały tydzień,to jeszcze przyjdzie dorobić trochę grosza w weekend i to nie zawsze żeby posmarować dzieciom chleb masłem. Wy codziennie jadacie w Mulku za ok 45 zł dania,bo Was obżarciuchy stać na to,a biednym robotnikom jest to wypominane. W stoczni ludzie w okresie zimowym dostają ciepła zupe i to codziennie,a u Was ? A już nie wspomnę o tym jakie warunki są na hali zimą,(usunięte przez administratora)

robotnik

Ludzie na produkcji traktowani jak tania siła robocza. Trzeba tyrać w wekendy żeby wyjść na swoje. Zarobki żenujące jak na pracę jaką trzeba wykonywać i szkodliwe środowisko. Warunki pracy i kasa gorsza jak w chińskiej fabryce asfaltu. Ale na zatrudnienie 50 osób do fakturowania i przerzucania papierków w klimatyzowanych biurach w Warszawie to forsa jest.

leszczyna
@robotnik 01.04.2014 18:01

Zapomniałeś dodać o słupkach i wykresach:) no i kolejnym rekordzie....... cisza..... a TY pracowniku dalej zginaj kark......... ot to cała filozofia;)

Zostaw opinię o Ashland Poland Sp. z o.o. - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ashland Poland Sp. z o.o.