Opinie o ARCO sp.j. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie ARCO sp.j.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ARCO sp.j. o rekrutacji.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ARCO sp.j. w Katowice

Adaś

TOTALNIE ODRADZAM PRACY w tej "firmie" nie dość że oczekiwania z góry są nierealne nie ma sezonowych towarów na sklepie. W dodatku 95% reklamacji jest odrzucana ze względu na osoby które je realizują. Próbując się zwolnić zostaniesz praktycznie z gołą podstawą. Naprawdę jest wiele innych miejsc pracy niż ta rzekoma firma która cię tylko zniechęci do pracy w tej branży ... Totalna porażka

@Ciekawsko

Wg prawa, jeżeli pracodawca karze Ci chodzić w uniformie, musi Ci go zapewnić. Nie może pobierać za niego pieniędzy

Blondi Nowy wpis

Hejka, jest tu może ktoś kto uzasadni czemu odradzana jest aplikacja na kierownika gdzie nie wiadomo o który konkretnie salon chodzi? ja widziałam ofertę do Magnolii we Wrocławiu ale ze trzy tygodnie temu mi wygasła. tam jest rotacja? zastanawiam się czy jeszcze wznowią

Julia Nowy wpis

Hej. :) zauważyłam, że oferta dla kierownika salonu chyba została wznowiona, skoro już w styczniu ktoś do niej się odnosił. Czy faktycznie tak trudno się dostać? jeśli różnica w widełkach wynosi 2 500 zł czy może przy tym chodzić o te premie z opisu?

Gość Nowy wpis
@Julia

Do jakiego miasta chcesz aplikować ? Szczerze odradzam

Tak czytam te ostatnie wątki z grudnia i zastanawiam się jakie morale maja tu ludzie teraz po nowym roku już? jakieś plany w takim okresie są w ogóle wdrażane? I czy wystąpiły albo dopiero maja wystąpić podwyżki?

Gość Nowy wpis

Do jakiego miasta chcesz aplikować?

Adaś

Ciekawsko
@Adaś

Mało tego ze z gola podstawa co jeszcze wyłudzają pieniądze za ubranie pracownicze w którym sami zmuszali chodzić a teraz chcą chorych pieniędzy za ubranie którego nawet nie określili w jaki sposób będą „rozliczać” wszystko kończy się drogą sądowa. Także tak wyglada szacunek pracodawcy do pracownika. Młodzi nie wiedza o swoich prawach a później wieki biznesmen pracodawca może sobie żerować na takich

@Ciekawsko

Sprzedawca

5- minutowa rozmowa, kierowniczka trzyma na stoliku do kawy stare CV zeby zrobić wrażenie ilością.

Ile chcesz zarabiać, Dlaczego chcesz tam pracować - zerowy poziom umiejętności przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej wymiana pracowników co miesiąc. Ogólnie rzecz biorąc nie dostałeś się tu, to nie szukaj pracy, bo jej nie znajdziesz.

Czy to oznacza z tego co piszą, że w grudniu praca średnio się opłaca? A co z innymi miesiącami, kiedy bywa najmniej ruchu? Te widełki z oferty dla kierownika tez mnie zastanawiają, bo prawie 3 tysiące piechota nie chodzi. a był ktoś teraz tam na rozmowie może? jak w ogóle rekrutacja wygląda?

Magda

Miesiące najlepsze dla handlu wiążą się z tym że jest największą sprzedaż, najwięcej dostaw ale też z najwuzszym planem sprzedażowym który ciężko wyrobić. Więc nie zarobisz więcej. W miesiącach gorszych typu listopad plan jest niższy ale to samo trudny to wykonania. Tu naprawdę nie ma się co zastanawiac. W Arco mydlą oczy dobra kasa, ale to obietnice. Wszędzie się tyle zarobi albo i lepiej. Szkoda zdrowia i nerwow. Nie znam nikogo kto dobrze by wspomniał pracę tam. Ja tylko dobrze wspominam ludzi.

Faktycznie tak jak ktoś wspomniał jakiś czas temu o tych Mikołajkach to w tej ofercie dla kierownika także nie ma o nich mowy. Ale w sumie to jest tak, że premie się rozkłada miedzy ludzi, prawda? Czy z niej można uznać cos za „świąteczne”? ta grudniowa będzie wyższa?

Magda

Nie można uznać za świąteczne. Ja pracowałam tam 3 lata w tym jako kierownik. Tylko raz pracownicy dostali po 150 zł ale było to do ręki . Premia do podziału jest że sprzedazy. Natyrasz się w grudniu dla kogoś a Ty jako pracownik i tak z tego nic nie masz. Kierownik pracuje tak samo jak inni na sklepie plus jego obowiązki. Więc nie dajcie sobie wmówić że praca w Arco jest taka super. Szczególnie jako kiero. Jest dużo innych firm które szanują pracowników i tu już nie mówię tylko o premiach świątecznych.

Magda

I jak Mikołaj w tym roku ? Mikołaj nie rychliwy ale sprawiedliwy ! Pamiętamy panie Pawle. Takiego bezczelnego zachowania wobec swoich pracowników się nie zapomina. Pozdrawiam wszystkich byłych pracowników Arco i totalnie współczuję aktualnym. W żadnej innej firmie nie ma takiego (usunięte przez administratora) i braku szacunku do drugiego człowieka jak w Arco .

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w ARCO sp.j.?

Nela

Widziałam w ogłoszeniu na Kierownika salonu że oczekują gotowości do pracy w weekendy etc. Szczerze zaskoczyło mnie to bo tam gdzie pracowałam wcześniej to kierownik był jedyną osobą, która nie pracowała w tym czasie, tylko pon-pt. a tu dopłacają w ogóle za to jakoś?

Exxx
@Nela

Jestem zaskoczony bo akurat w moim salonie kierownik pracował jak i zastępca w weekendy. Miałaś doświadczenie z nike/adidasem i w jakim miejsce jeśli mogę wiedzieć

Rose

To co się dzieje w jednym z warszawskim sklepów to chyba jedno wielkie nieporozumienie. Góra nie potrafi ogarnąć sobie zespołu, zatrudniając młodych ludzi, którzy nie oszukujmy się , nie znają jeszcze na swoich praw w pracy przez co może nimi manipulować na lewo i prawo. Co to jest, żeby pracownik musiał wyłączać co zmianę telefon? Ciekawe kto mi odda za uszkodzoną baterie. Masz problem, bo nikt Ci nie pokazał jak rozwiązać daną sytuację z klientem? No niestety musisz się samemu uczyć, a pomyje zbierać od klientów na siebie. Zwalnianie pracowników przez SMS? Standard. Na umowię nie masz nawet napisane jaka jest Twoja stawka godzinowa. Szkoda mi nowych pracowników, bo nie zdają sobie sprawy w jakie (usunięte przez administratora) się wpakowali. Jednym słowem podsumowując- cyrk.

ciekawski
@Rose

Czy to o Galerii Mokotów?

kazzy

Jedyny plus tego całego cyrku to zgrani ludzie współtworzący salon. Firma wybitnie śmieszna i nieprofesjonalna. Najlepiej wychodzi im udawanie, że dbają o swoich pracowników, którzy wkładają całe serce w funkcjonowanie sklepu żeby później im uświadomić, jak bardzo ma ich za nic. Pracownicy z sąsiednich lokali w galerii potrafili zachować większą klasę niż wielki szef :) (usunięte przez administratora)

Julia
@kazzy

Piszesz tak że wyobraźnia zaczyna działać ale właściwie to nie wiadomo o co Ci chodzi. Czemu mówisz o udawaniu że dbają o pracowników? Na czym te udawanie polega niby?

@Julia

Myślę, że jeśli czyta to ktoś dalej związany z tą firmą to doskonale rozumie o co mi chodzi. ;) Mówiąc udawanie mam na myśli zapewnienia o dalszych dostawach, nowe umowy, nowe ubrania pracownicze, wypłaty na czas i generalnie wszystko co jest związane z prawidłowym funkcjonowaniem sklepu. Problem pojawia się w momencie, kiedy 2 godziny przed zakończeniem pracy sklepu okazuje się że to zamknięcie będzie tym ostatnim ;) Generalnie wyobraźnia jest tu dobrym i cennym sposobem odbierania, bo w tej firmie niektórym jej zdecydowanie brakuje ;D

Helena
@kazzy

To znaczy, że wypłata nie jest terminowo? W tych trudnych czasach ciężko sobie wyobrazić, że jest poślizg z wypłatą;( nie mówiąc o zwolenieniu z dnia na dzień. Chyba, że źle zrozumiałam ostatnie zamknięcie;)

@Helena

Będąc szczerym, wypłata zawsze była w terminie, niezależnie czy to UZ czy UoP. A jeśli chodzi o ostatnie zamknięcie to dokładnie to miałem na myśli, tylko w tym przypadku nastąpiło ono z godziny na godzinę bez wcześniejszego uprzedzenia kogokolwiek. Także za takie potraktowanie swoich pracowników dozgonny brak szacunku do tej firmy :)

Zofia

Pytanie mam o zarobki sprzedawcy w stacjonarnym sklepie, jeśli kierownik dwa lata temu miał oferowane 4-6 tysięcy?

Xxxx
@Zofia

Najniższa krajowa plus premia uznaniowa

Przemysław
@Xxxx

Trochę słabo. Ile wychodzi premia? Bo może jest wysoka?

@Przemysław

Nie.

Alicja

To ile mniej więcej wynosi? Ponad 500 zł chociaż jest? A jakieś dodatki na święta albo coś w ten deseń się zdarza?

OLO
@Zofia

WSZYSTKIE REKLAMACJE ODMOWNIE I DO TEGO TE BESZCZELNE IRONICZNE UŚMIESZKI NA TYCH (usunięte przez administratora)PRACOWNIC

Xxxx

Nie polecam pracy w tej firmie .zwłaszcza w sklepach Adidas

Jest wysoce zastanawiający odsetek opinii na niekorzyść klientów wystawionych przez rzeczoznawce tego sklepu!!!!! Jeśli i waszą opinię wystawił niejaki Zbigniew Fabiś z Przytkowic, nie widzę problemu by dać znać Izbie w ktorej jest zrzeszony. Jesli będzie się eliminować rzeczoznawców działających w sposób nierzetelny, niezgodny z prawem, to i firmy choćby chciały odrzucać hurtowo reklamacje, będą to robić bez poparcia autorytetem i pieczątką Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego w jakiej figuruje Zbigniew Fabiś. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, ze dotarłam telefonicznie do osoby poprzedniego rzeczoznawcy firmy ARCO s.j ktory zaprzestal szybko wspolpracy ze wzgledu na naciski szefa ktory wkraczal w jego kompetencje. stalo sie to zupelnie przypadkiem, szukalam swojego rzeczoznawcy który ocenilby moje buty, w momencie kiedy padla nazwa firmy, pani niezle sie usmiala, i tak jak ktos nizej mi pisze ze opinia drugiego rzeczoznawcy nic nie pomoże ani nawet rzecznik praw konsumenta, dopiero sąd! Nie mam pytań, ręce opadaja, bardzo prosze jeśli wasze reklamacje ocenial rowniez Zbigniew Fabiś a macie watpliwosci co do ich rzetelnosci, zgloscie je do PIPS, ja juz to zrobilam wiec nie bedziecie pierwsi

@Karolina

Nie wiem czy ten Pan nadal pracuje dla firmy, bo od jakiegoś czasu wszystkie reklamacje rozpatrywala osoba z biura, która była do tego przeszkolona, zapewne wg zasad szefa

Martek
@Karolina

Ja również mam opinię pana Fabisia odrzucającą moją reklamację. Pan Fabiś obecnie współpracuje z firmą Sportroom (sklep Puma w Outlecie w Modlniczce). Buty sportowe noszone pół dnia (dosłownie) w szkole rozszedł się materiał na szwie. Pan Fabiś stwierdził, że to uszkodzenie mechaniczne i wina klienta, nie zauważył, że na drugim bucie ten sam materiał zaczął się rozłazić już w kolejnych 2 miejscach. Buty pół dnia na nogach, nonsens i bezczelność. Facet ma tupet.

@Martek

Próbuj przez rzecznika praw konsumenta, pan F. działa na rzecz osoby która mu płaci więc nie w interesie klienta

Jacek
@Martek

Dokładnie, wszystko się zgadza. Gość odrzuca reklamacje z niedorzecznych powodów poimomo informacji że buty użyte kilka razy dziura na wylot.

sabrina30
@Karolina

jesli chodzi o tego Rzeczoznawce , nie znam Sklepu , ale Opinie Pana Fabisia , to rzetelny , madry Rzeczoznawca , pozdrawiam serdecznie , Pani Irena ze Swidnicy

irena swidnica
@Karolina

Pan Fbis jest swietnie przygotowanym do Swojej Pracy Bieglym ! rzetelny , uczciwy , nie boi sie stawac przeciwko wielkim Gigantom mody , np. Phillip Plein , bylam pod wrazeniem Opini , rzeczowa , konkretna , bez tzw. lania wody , ale jak Ktos przez 2 lata nosi jedno i to samo i chce jeszcze 100 procent zwrotu , to chyba oszaleli ! mi Producent Plein na odleglosc zrobil Reklamacje , nie majac Artykulu w reku ! i co teraz zrobic , bo jestem w sytuacji rekl niezbyt pomimo , ze spodnie sa nowe , nie uzytkowane , raz badz dwa mialam na sobie , a Sprzedajacy jest w Lugano , w Szwajcarii , juz ponad tysiac zlotych to koszty reklamacji , wiec nie piszcie bzdur , ze inzynier Fabis jest taki niedobry , Ludzie , gdzie jest Wasz rozsadek ? to Profesjonalista ! Prosze , zaufajcie mi !

Kk

Pracowałem w tej firmie jakiś czas temu. Pracownicy są zmuszani do podpisania oświadczenia, ze nie chcą pobierać co miesiąc podatku, bo nie dostaną premii. Na początku podpisałem oświadczenie, a premii i tak nie zobaczyłem przez cały okres mojej pracy. Chore zasady, nakaz wyłączania telefonów. Nakaz stania na baczność bez możliwości oddzwania się do innych pracowników. Śmieciowa „umowa” podpisywana co miesiąc

Była pracowniczka

Kierownik bardzo w porządku, świetna osoba. Natomiast kadrowe i odgórne zasady są komiczne. 12 godzin pracy i 2 przerwy 10 I 15 minut. 9h pracy= 1 przerwa 10 minut. Kadrowe cały czas na kamerach. Nawet kiedy sklep jest cały poprawiony, 0 klientów, 0 ruchu, wszystko błyszczy to i tak nie wolno gadać ze sobą czy oprzeć się o kasę bo zaraz telefon od kadrowych wariatek. Nie istnieje coś takiego jak premie, wręcz nowi pracownicy są przymuszani do rezygnacji z ulgi dla młodych i rozliczania się z podatku na własną rękę. Zniżki dopiero po 9 miesiącach umowy o pracę I to 40% od ceny pierwotnej, a wszystko na sklepie jest przecenione minimalnie 30%, więc jest to śmiech na sali. Praca ta ma też zalety: wyrozumiały szef, który nie traktuje Cię z góry, chętny do wytłumaczenia wszystkiego oraz świetny zespół młodych ludzi. Niestety firma nie zauważa starań jej pracowników. Wszystko ma się odbywać zero jedynkowo, a żadne premie nie są przewidywane. Zdecydowanie odradzam pracy tutaj.

Przemysław
@Była pracowniczka

Takie monitorowanie pracowników faktycznie nie jest zbyt komfortowe, ale zgłaszając się do pracy pewnie zostałaś o tym powiadomiona. Zresztą tak jest w wielu sklepach. A jak z wypłatami bo rozumiem że nie jesteś zbyt zadowolona. Ile dają na początek nowym pracownikom? Więcej niż najniższa krajowa?

Renata

Firma działa w branży odzież, obuwie sportowe. Spółka nie posiada strony internetowej, więc nie ma też informacji na tamat działalności ARCO. Atukanie również firma nie rekrutuje. Powiedzcie proszę, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje ten pracodawca?

@Renata

Umowa na zlecenie bóg wie ile czasu, żadnych benefitow, raczej wszechobecny mobbing. Wszystkie negatywne opinie zawarte na tej stronie są prawda. Szkoda nerwów i zdrowia na pracę w tej firmie. Pracują tam tylko fanatycy.

A ja mam kilka słów odnośnie rzeczoznawcy Z tego co się dowiedziałem to współpraca między firmą a Zbigniewem Fabisiem układa się bardzo dobrze bo Zbyszek ponad 90% reklamacji odrzuca a oto przecież chodzi właścicielom. Wiele tych ekspertyz jest lekko mówiąc naciąganych. Zastanawiające jest jak specjalista z wyższym wykształceniem może pisać "skakanie pięty w bucie". Kiedy zabrakło mu argumentów w opinii napisał też że ściągam na siłę zasznurowane buty. No lepszych bajek już wymyślić nie mógł przeskakując samego siebie jak widać liczy się interes sklepu no i oczywiście wynagrodzenie Zbyszka. Nie polecam tego sklepu jako klient i współczuje pracownikom tego co tu wypisują na forum.

@9832459827834645

Na p. Fabisiu jest wynoszone odrzucanie reklamacji. Pomimo że np. Dana seria obuwia jest wadliwa i ludzie reklamują buty po miesiącu użytkowania na potęgę to niestety reklamacje zawsze były odrzucane z tytułu złego użytkowania. Także omijajcie arco, jako klienci i pracownicy.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie ARCO sp.j.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Rozliczenie się jest kwartalne. Jeśli jednego miesiąca masz nadgodziny to jest to wyrównywane w kolejnym i masz wtedy mniej godzin.

Czy w obrębie jednego działu w ARCO sp.j. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

A co to za różnica? Taka funkcja istnieje tylko z nazwy, nie masz tego w umowie. Nie dostajesz też za to pieniędzy.

Zostaw merytoryczną opinię o ARCO sp.j. - Katowice

• Jak się pracuje w ARCO sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy ARCO sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ARCO sp.j.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 0 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ARCO sp.j.?

Kandydaci do pracy w ARCO sp.j. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ARCO sp.j.
1.9/5 Na podstawie 95 ocen.

ARCO sp.j.