Opinie o rossmann.pl - Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Rossmann. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Rossmann na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rossmann w Warszawa

Jaka atmosfera jest między działami w Rossmann?

Jagoda

Interesuje mnie praca w centrali, bo nie przepadam za bezpośrednią sprzedażą. Jestem w trakcie studiów, myślałam o tym ogłoszeniu na pracownika sekcji nowych otwarć. Tylko czemu dają zlecenia, to jakaś praca zadaniowa czy stała?

Ale masz świadomość tego, że ten wyjazd na openera to forma marketingu i reklamy dla firmy… I jest oczywistym, że będą tam ludzie, którzy zajamuja sie tym na codzien. Bilet na opener można kupić i jechać, nikt nie broni przecież…

xyz

Pracowałam w sklepie Rossmann przez podfirmę na umowę zlecenie. Byłam zatrudniona konkretnie na kasę, ale z uwagi na brak ruchu w sklepie i tak dostawałam dodatkowe zadania i uczyłam się robić różne rzeczy poza zakresem moich obowiązków, co mi pasowało. Czas wtedy szybciej leciał i się nie nudziłam. Praca sama w sobie, patrząc również na swoje koleżanki, które miały więcej obowiązków ode mnie była ciężka. Dostawy, ciężkie kartony - wysiłek fizyczny. Sama polityka sklepu i ich zasady narzucane z góry były często wręcz absurdalne. Zakaz opuszczania miejsca pracy nawet po zakup jedzenia w sklepie obok, zakaz wychodzenia zapalić podczas swojej jedynej przerwy podczas całego dnia w pracy. Najgorsze ze wszystkiego było zmienianie grafiku. Nie można było nic zaplanować, bo i tak później zachodziły jakieś zmiany, bo doszły godziny odgórnie, które trzeba rozdać między pracowników. Wszystko zależy od ekipy na jaką się trafi. Większość kobiet, z którymi pracowałam były bardzo przyjazne, koleżeńskie i miło się z nimi współpracowało. Nie było żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Kierowniczka, na którą trafiłam była bardzo fajna i wyrozumiała. Prawie zawsze ustalając grafik brała pod uwagę moje prośby. Kiedy grafik się zmieniał rozumiała, że w danym nieplanowanym dniu nie mogę przyjść do pracy.

Aż tyle osób prowadzi rozmowy kwalifikacyjne? Mają na to czas i pieniądze w czasach kryzysu? Dziwne... Ta bańka mydlana pewnego dnia pęknie. Pierwsze symptomy już są. Wszystko w ich sklepach podrożało.

Jakie pytania?

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Niezadowolony Klient

To miała być szybka akcja. Odebranie paczki zamówionej przez internet. Najprostsza forma zakupów. Na miejscu, okazało się, że internet nie działa, dlatego nie wydadzą paczki. Panie kasjerki powiedziały, żeby przyjść jutro. Poinformowałem je, że niestety nie ma takiej możliwości. Na odbiór jest tylko 48h. Starałem się jakoś porozumieć. Inaczej rozwiązać tę sytuację. Nieuprzejma Pani zaatakowała mnie, że to nie jej problem. Nie chciała w żaden sposób mi pomóc. Musiałem na nowo wszystkiego szukać. Nie polecam wizyt w tym sklepie, jeżeli pracownik ma tak ogromny problem, żeby pomóc klientowi z jego OPŁACONYM zamówieniem. Jeżeli na odbiór jest 48h, a sklep nie jest w odpowiedniej dyspozycji do odbioru, to powinien w jakiś sposób pomóc klientowi, a nie ATAKOWAĆ GO, że to nie ich problem. Ps. Wszystkie kasy miały internet. Ferio Wawer Warszawa @Pracodawca

@Niezadowolony Klient

To, ze na kasach działa terminal nie oznacza ze maja one połączenie z internetem…mogą działać ale dużo wolnej i w większości przypadków transakcje nie przejada. Jeśli chodzi o wifi na sklepie to dla klientów jest inne, a sklep jest podliczony do innej sieci. Skoro pracownik nie miał dostępu do internetu to nie miał jak wydać tego zamówienia, bo nie wiedział jakie… Plus paczki można odebrać po 48h szczególnie jeśli jest to związane z problemami technicznymi- wystarczy zadzwonić na infolinie i oni wydłuża czas odbioru lub poinformują sklep o tym fakcie.

Nie polecam pracy w rosmanie Sopot, osoba kierującą sklepem jest nie miła dla pracowników traktuje ich jak podludzi a siebie uważa za chodzący ideał, odzywa się w nieprzyjemny sposób, pogania i znieważa, atmosfera w tym sklepie jest okropna, każdy chodzi struty najlepiej jest gdy nie ma jej w pracy.

Mam pytanie czy ktoś kiedyś pisał pismo o zapomogę i wie jak wyglądają procedury , jak długo się czeka za odpowiedzią i wgl ?

Trójmiasto

Nie polecam pracy w tej firmie, biały fartuszek i uśmiech na twarzach dziewczyn to zwykła farsa, na rozmowach mydlą wam oczy wysokimi premiami które po odciągnięciu przez firmę podatku można sobie wsadzić... o ile kierownik ci ja wogle przyzna, ciągłe szantażowanie, nie zgodzisz się przyjść w wolny dzień albo zostać dłużej bo masz plany? ... kierowniczka zrobi Ci taki grafik na kolejny miesiąc że się nie pozbierasz, bo Ty masz żyć rossmanem nie możesz mieć planów, życia prywatnego albo dzieci. Zwolnienia też są źle odbierane trzeba chodzić chorym do pracy bo nie ma obstawy a i oczywiście pozbawiom Cię premii! (usunięte przez administratora) jest stosowany przez kierowniczki i nikt z tym nic nie robi, nawet nsj się poskarżysz HR to i tak jesteś najgorsza, kiedyś zgadałyśmy się wszystkie i powiedziałyśmy co się dzieje i jak nas traktóje kierowniczka nic z tym nie zrobili zespół się pozwalniał. Szkoda zdrowia psychicznego, nie pakujcie się tu.

Łucja
@Trójmiasto

To ile na rękę wynoszą te premie? Za co kierownik może ich nie przyznać, są jakieś konkretne zachowania lub sytuacje? Może warto do głównej siedziby się odezwać i omówić sytuację? Długo tutaj pracowałaś?

@Łucja

Zabierają od każdej premii 32%, to zależy jak dobrze żyje się z kierownikiem, ja akurat pracowałam 2 lata, bez chodzenia na L4 bo zwolnienia nie są mile widziane, i za cały rok pracy zostało mi przyznane 1000 premii, oczywiście odlicz sobie 32%, więc zwolniłam się bo szkoda zdrowia, dziś pracuje w firmie która szanuje pracowników i docenia ich pracę.

Odpowiedź

Firma nagrodziła swoich pracowników. Firmy zewnętrze są „wypożyczane”. Nie zatrudnia ich Rossmann, wiec taka osoba nie jest pracownikiem Rossmana.

Rossmanica

Hej, Kiedy wypłacana jest premia za inwenture, oraz na jaka sumę mozna liczyć jako kasjer sprzedawca w 1 progu. Czy są jakieś dodatkowe zasady przyznania tej premii (ilość dni na l4)

@Rossmanica

Przeczytaj regulamin, który podpisywałas w momencie zatrudnienia, tam masz wszytsko opisane

Zocha

Witam, mam pytanie czy jest ktoś z Państwa kto pracował lub może pracuje w Rossmann ul.Annopol Warszawa, jak tam jest atmosfera pracy i traktowanie pracowników? bo czytałam tu ogólne opinie i raczej nie są pozytywne

Klaudia

Hejka czy wypowiedzenie powinnam składać 1 dnia danego miesiąca czy może to być np.16 maja i w tedy pracuje do 16 czerwca?

Admi1234
@Klaudia

Wypowiedzenie składasz kiedy chcesz ale liczy się od pierwszego dnia następnego miesiąca, więc jak złożysz np. 16 maja to będzie obowiązywać od 1 czerwca do jego końca. W Rossmanie nie licz na zwolnienie z obowiązku wykonywania pracy, najlepiej złożyć ostatniego dnia miesiąca i mieć tylko miesiąc do przepracowania (albo wybrać urlop ect.)

@Klaudia

Generalnie to możesz złożyć wtedy kiedy chcesz i jeśli Twój kierownik jest w porządku(zdarzają się tacy)to pójdzie na rękę i następnego dnia juz nie będziesz musieć iść do pracy :)

To_ja
@Klaudia

@Klaudia - na Twoje pytanie trudno odpowiedzieć, po pierwsze jaki jest staż pracy, jak nie masz pół roku stażu to wypowiedzenie jest 2 tygodniowe skutkujące na sobotę, jak powyżej pół roku to miesięczny okres wypowiedzenia skutkuje na ostatni dzień miesiąca (czyli wypowiedzenie 10.05 i 31.05 skutkuje na 30.06), , kolejna sprawa zawsze można złożyć wniosek o wykorzystanie przysługującego urlopu, a jeśli przełożeni są ok to zostaje jeszcze opcja rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron na dzień wskazany w porozumieniu.

Gość1234.90

A ja mam pytanie. Jak to wygląda zatrudnienie pracownika z firmy zewnętrznej? Raz mowią że bez problemu mogą zatrudnic pracownika z firmy zewnętrznej na etat do rossmana , a jak przychodzą zatrudnienia to zatrudniają osobę beż doświadczenia a pracownika z firmy zewnętrznej nue chcą twierdząc że jednak nie mogą? Jak to wygląda ?

Rossa
@Gość1234.90

A czytałeś swoją umowę z firmą zewnętrzną? Może tam masz zapis, że nie możesz podejmować pracy bezpośrednio w Rossmannie przez dany okres czasu. Tzn. Pracujesz w firmie zewnętrznej, zwalniasz się i np po pół roku mógłbyś przejść do Rossmanna bezpośrednio, nie wcześniej.

@Gość1234.90

Jak osoba z zewnątrz pracuje już jakiś czas i radzi sobie to kierownik sam może zgłosić(o ile jest zapotrzebowanie),że chciałby ją do swojego zespołu.

Cześć, czy w Rossmanie dostaje się osobno premie obrotowa i za nie chodzenie na l4? Czy w ogóle coś takiego jest?

@Ewa

To jest jedna premia, wiec jak będziesz mieć l4 chociaż 1 dzień nie masz premii.

Klaudia

Hej. Chciałbym się zorientować czy wypowiedzenie powinno się składać z początkiem nowego miesiąca czy to nie ma znaczenia i mogę je złożyć np 16 dnia miesiąca

Wojtek

Jak wygląda praca w Rossmanie jako pracownik dostaw?

@Wojtek

Przychodzisz, rozkładasz dostawę i wychodzisz. :) Rozkładanie dostawy to znaczy: wyładowanie produktów z boksu, ułożenie ich na półkach w odpowiednich miejscach i odpowiedniej ilości, następnie zmagazynowanie nadstanów na magazynie za pomocą kolektora.

Ikol

Cześć, strasznie nurtuje mnie jedna rzecz. Od jakiegoś czasu pracuje w jednym z Rossmanów przez agencję jako pracownik zewnętrzny jedynie na dostawy (nie jestem kasjerem, ja jedynie przychodzę na dostawy na kilka h). Moje pytanie brzmi czy takiego pracownika mogą wysłać do innego sklepu chwilowe zastępstwo czy to bardziej tyczy się kasjerów i osób wzwyż?

@Ikol

Moga ale tylko wtedy gdy wyrazisz zgode

@Ikol

Nie mogą wysłać Cię na inny sklep bez Twojej zgody. Jeżeli macie blisko jakis inny Rossmann to w razie potrzeby kierowniczka może zapytac czy chciałbyś pójść na dostawę do innego sklepu. Jednak takie sytuacje się bardzo rzadko zdarzają. Delegacje obejmują pracowników zatrudnionych bezpośrednio w Rossmannie. :)

Myśle, że kierownictwo nie interesuje się takimi rzeczami. Praca to praca, a życie prywatne nikogo nie interesuje

Łucja
@Gość

To chyba tylko w Stanach Zjednoczonych w regulaminach mają takie rzeczy określone, w Europie się osobiście nie spotkałam, żeby pracodawca wnikał w relacje, które się w pracy nawiązują. No bo czy to jakoś wpływa na atmosferę albo pracę ogółem, że ktoś się lubi bardziej? Jak tam jest w ogóle z atmosferą?

Stefan

Praca jest beznadziejna mój znajomy tam pracuje nie dojść że praca mega ciężka porównywalna do pracy w markecie To często po nocy wychodzisz o 4:00 Jak masz zmianę nocna roztowarowanie Pieprzenie się z kolektorem, skakanie po drabinie żeby znaleźć 2 szampony a co jeszcze najlepsze to nawet na fajka nie możesz wyjść bo zakazują to jest (usunięte przez administratora) przerwa tez beznadziejna bo wszyscy idą na przerwę przynajmniej przy zmianie nocnej i jedyne co możesz tam robić to gadać z nimi albo coś zjeść na fajka nie wyjdziesz Ogólnie znajomy mówi ze nikomu tam nie poleca pracować

….
@Stefan

Horror trzeba rozmawiać z innymi ludźmi…i jeszcze siedzieć w jednym pomieszczeniu. Faktycznie bardzo przydatna opinia o pracy w tej firmie

Wisnia

Witam jak wygląda odejście z Rossmana czy przez następne 6mc nie można robić w sklepach typu drogeria czy w każdym sklepie handlowym?

Zostaw merytoryczną opinię o Rossmann - Warszawa

• Jak się pracuje w Rossmann?

Zobacz opinie na temat firmy Rossmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 265.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rossmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 195, z czego 9 to opinie pozytywne, 114 to opinie negatywne, a 72 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rossmann?

Kandydaci do pracy w Rossmann napisali 35 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rossmann
2.1/5 Na podstawie 546 ocen.

Rossmann