Balton Sp. z o.o.

Opinie o Balton Sp. z o.o.

Stanowczo na nie!

Mimo niewielkich plusów firmy stanowczo odradzam pracę w firmie Balton, myślę, że po nie krótkim okresie pracy w tej firmie (stanowczo zbyt długim). PRACA: na stanowisku nie kierowniczym (bo takie było moje stanowisko) jest typowo produkcyjna: zrób, załóż, wyjmij, oceń czy jest ok - dla osób sprawnych manualnie nic trudnego.... o ile ktoś jest w stanie wysiedzieć cały dzień pracy w jednym miejscu, na białej sali z koordynatorem produkcji krzyczącym przez megafon w najmniej oczekiwanym momencie żeby nie rozmawiać. Ogólnie praca nie wymagająca żadnej większej wiedzy. CZAS PRACY: często więcej niż 8h dziennie, także w soboty. Niestety w mojej byłej komórce dodatkowe godziny zaczęły być obowiązkiem, nawet jeżeli pracy nie było na tyle, żeby robić nadgodziny (a nie jak to było przedstawiane na samym początku współpracy - oczywiście tylko jeżeli będzie taka potrzeba), a odmowa przyjścia kończyła się fochem, pretensjami i wypominaniem kierowniczki/brygadzistki, no bo jak ty możesz chcieć odpocząć w weekend lub mieć inne plany! Porażka. PŁACA: kokosów to w tej firmie nie da się zarobić. Pensja składa się z podstawy i premii UZNANIOWEJ, której możesz nie dostać np. za zwolnienie lekarskie. Oczywiście jest możliwość dorobienia przez branie płatnych nadgodzin i sobót, żeby mieć W MIARĘ normalną pensję. Rzeczywiście raz w roku lub raz na dwa lata niewielka podwyżka, która wlicza się do premii uznaniowej, a nie do podstawy. To tyle jeżeli chodzi o oferowane atrakcyjne wynagrodzenie. SOCJAL: na święta paczka dla Ciebie i dla dzieci jeśli je posiadasz, premia świąteczna z bonusem, czasem bankiet świąteczny, jajeczko, dopłata do ubezpieczenia, do pakietu medycznego, do obozu dla dzieci jeżeli masz, brak multisportu - ogólnie w tym aspekcie nie ma się za bardzo do czego przyczepić - jest ok! WARUNKI ZATRUDNIENIA: tu jest różnie - na początku zlecenie, potem umowa o pracę - zależy os stanowiska. Ogólnie raczej stabilnie, nie zwalniają ludzi, pracownice wracają do pracy po macierzyńskim. No chyba, że nadepniesz komuś na odcisk - wtedy poleci po tobie lawina.. np twoja przełożona przedstawi prezesowi "swoją" wersję zdarzenia, zanim zdążysz z nim porozmawiać i on już wie swoje.. nie macie o czym rozmawiać. Umowę standardowo dostajesz po terminie, ale jeżeli umowa nie zostaje przedłużona dowiadujesz się ostatniego dnia. KARIERA: przyjmują cię na dane stanowisko i jest twoje. No ewentualnie mogą cię przenieść na inne, ale na tym samym poziomie. Lub zmienić nazwę stanowiska. I to jest właśnie twój awans. Jeżeli chodzi o rozwój, to czego ty w tej firmie nie możesz robić... tylko powiesz, że chcesz zrobić coś nowego i masz taką możliwość. A tak kończąc z żartami na temat rozwoju, to w tej firmie rozwoju nie ma. Zero. Nic. Ma być zrobione to co robisz, teraz już natychmiast, nie ważne czy masz jak, czy masz do tego warunki - ma być zrobione. Najlepiej w tej firmie rozwija się papier toaletowy. LUDZIE I ATMOSFERA: crème de la crème całej firmy... Nie mam pojęcia jak osoby, które zajmują kierownicze stanowiska na nich się znalazły i jak pomimo swojej nieudolności, braku wiedzy i kompetencji albo chociażby kultury osobistej utrzymały się tyle czasu na tych stanowiskach. Oprócz tego, że w większości to rodzina/znajomi. Osoby, których obowiązki są zupełnie inne, znacznie ważniejsze i pilniejsze zajmują się pierdołami typu w jakim rządku pracownicy powinni stawać na parkingu dla pracowników, codzienne kontrolowanie kto jak stanął albo nie daj boże ktoś niepowołany stanął na parkingu pod samą firmą - parkingu dla wybranych, który jest w 3/4 pusty, na którym można stanąć i wyjechać przez cały dzień pracy w przeciwieństwie do parkingu dla pracowników, który na czas pracy jest zamykany a w razie bardzo pilnej potrzeby w ciągu dnia (np. sytuacja awaryjna z dzieckiem, choroba itp.) znalezienie kogoś kto otworzy ten parking graniczy z cudem. Oprócz tego przerost formy nad treścią tych osób to standard, tak samo jak wchodzenie w kompetencje innych oraz nieustanne podważanie wiedzy osób pracujących na danym stanowisku X lat w momencie kompletnego braku pojęcia o tym co te osoby robią i wiedzy na dany temat. Szary pracownik "nie umie nic i nie musi nic wiedzieć". Atmosfera jaka panuje w firmie na pierwszy rzut oka - super. Ludzie życzliwi, nawet może się wydawać, że pomocni (oczywiście są wyjątki - świetni, na prawdę dobrzy ludzie potwierdzający regułę ;) ). Ale po pewnym czasie, od różnych osób i przez cienkie ścianki w twojej komórce dowiadujesz się świeżutkich ploteczek, bardzo często w połowie nieprawdziwych lub podkoloryzowanych, o czym się przekonujesz jak są one na twój temat wygłaszane przez najbliższych współpracowników. Ploty, ploty i jeszcze raz ploty oraz fałszywe przymilanie. Są osoby, które jeżeli coś nie idzie po ich myśli zrobią wszystko, żeby się odegrać a przy okazji odwrócić kota ogonem i siebie wybielić. Tak więc pomimo plusów jakimi są bonusy socjalne, nie jest to praca do której kiedykolwiek chcę wrócić.

Stanowczo na nie!
@Stanowczo na nie!

Jeszcze mogę dodać, że jeżeli liczysz na pracę w młodym i dynamicznym zespole (tak jak to jest napisane w ogłoszeniu) to w tej firmie ani młodo ani dynamicznie... niestety

Zośka
@Stanowczo na nie!

Pracuję tam świeżutko i jakby to krótko ująć...nic dodać!. Nie wiesz gdzie się odwrócić by fałsz, jad, skanery w oczach cię nie sięgały. Pierwszego dnia przeżyłam niejako szok, bo okazało się że coś o czym rozmawiałam z np koordynatorką (zwykłe ustalenia np co do mojej pracy) po chwili wszyscy o tym wiedzieli!! To jakaś dziecinada (nie obrażając dzieci) Nie wiem czy to się dzieje z nudów ? Praca jest ciężka (nie oczekiwałam ,że będę leżała i pachniała) ,ale mam wrażenie , iż to miejsce jest tak nieszczęśliwie skonstruowane ,że nie posiada żadnych ułatwień/udogodnień dla pracownika fizycznego. Zła energia aż przytłacza, takie udawanie, obserwowanie czy (usunięte przez administratora) bo jeśli nie masz języka wywieszonego i zdartych kolan to na pewno się nudzisz. Z dala od takich toksyków. Płoty, płoty i jeszcze raz płoty! Pozdrawiam:)

Jak wygląda praca PH? Jakie warunki Podstawa? Premia? Atmosfera? Auto? Teren? Dziękuję za podpowiedź.

INES

Firma Balton, to w mojej subiektywnej ocenie, najbardziej toksyczne miejsce w jakim kiedykolwiek byłam, a raczej precyzując ludziska z produkcji. Fatalna atmosfera, plotki na każdym kroku, zazdrość, zawiść, pomówienia, oszczerstwa, wazeliniarstwo, (usunięte przez administratora) krytykanctwo, (usunięte przez administratora) wszech obecne, prostactwo, nie zdrowa rywalizacja, długo jeszcze mogłabym wymieniać, jeśli nie jesteś obstawiony rodziną to nie będziesz miał łatwego życia, bez tzw znajomości i pleców, atmosferę w pracy mogę porównać do zakładu karnego dla kobiet z tą różnicą, że nie dochodzi do rękoczynów, bardziej przemoc werbalna, jeżeli chodzi o kadrę kierowniczą to zwykły pracownik fizyczny nie ma nic do powiedzenia, ma posłusznie wykonywać polecenia i nie dyskutować

Jerzy

Jakie jest Wasze zdanie na temat pracy w Baltonie? Na jakie wynagrodzenie można obecnie liczyć? Czy wysokość stawki godzinowej wynosi więcej niż minimalne wynagrodzenie? Można liczyć na jakiekolwiek dodatki, takie jak chociażby benefity czy premia?

MiśYogi

Mialem okazje pracowac w tej firmie jakoo pracownik fizyczny przez kilka ładnych miesiecy. Wiec tak: Praca czesto powyzej 8h dziennie, Firma lubuje sie w procedurach i ich znajomosci Duza rotacja pracownikow, Kierownicy czesto sa znajomkami tych na wyzszym stołku i pracowali z nimi w innych firmach, Model firmy pod tytułem 5 pracuje na kierownika a on nic nie wie bo go nie ma a jak jest to ma oretensje ze jest bo nie powinien i wali FOCHA! Pracujac trzeba sie zawsze usmiechać Ogolnie nie polecam, duze czepialstwo i sztywniactwo.

Potencjalny pracownik
@MiśYogi

Przyznam szczerze, że odpuszczę sobie składanie cv do tej firmy. Ilość negatywnych komentarzy jest megaprzeważająca nad pozytywami, co daje do myślenia. To dziwne, że ludzie ,którzy zarządzają tą firmą nic nie robią aby poprawić jej wizerunek. Ja odpuszczam sobie tę firmę. Myślę, że każda osoba, która ma choć trochę szacunku do siebie, zrobi to samo!

Zainteresowana
@MiśYogi

Interesuje mnie ile może zarobić na start montażysta/ka tworzyw sztucznych?Napiszcie proszę jakieś konretne kwoty a nie jakieś bla,bla

@Zainteresowana

Nowy pracownik ok.1900 netto (to już jest pensja z premią).

@MiśYogi

Czepialstwo na pierwszym miejscu P.Ela nic innego nie potrafi.

Pachnąca ze stażem
@Potencjalny pracownik

Może nie należy sugerować się opinią jednej sfrustrowanej osoby i jednak spróbować:-)

!!!
@Pachnąca ze stażem

Ale to nie jest opinia jednej osoby!!! O czym my mówimy? Proporcje się chyba Pani zachwiały się proprcje !

Zainteresowana
@Oki

A po jakim czasie dają umowę na czas określony i po jakim czasie jest szansa na podwyżkę?

@Zainteresowana

Po pół roku dostaniesz umowę,a podwyżki ,zapomnij.Jak się trafi to raz na rok.Ale nie chciałabym tych podwyżek i tych paczek na Mikołaja. Tam pracują znajomi znajomków. Mama,córka,siostra,ciocia .itp.Jedna wielka rodzina ale nikt nikogo nie szanuje.

Lolo
@Pachnąca ze stażem

Spróbuj jesli chcesz sie przekonac na wlasej skórze . Pani koordynator to obsesyjna osoba kieruja zakladem wraz ze swoja corką i siostra w kadrach

Artur
@Lolo

Osoby niemające powiązań rodzinnych z przedstawicielami firmy Balton również mogą aplikować do pracy w tym miejscu? Zapytałem o to, ponieważ w wątku pojawiły się informacje, że firma zatrudnia dużą część rodziny, więc chciałem potwierdzić, czy rzeczywiście tak jest oraz dowiedzieć się, czy osoba z zewnątrz również ma szansę na zatrudnienie. Odpowiesz?

Sprytna
@Artur

Przyjmując się do Baltonu nie znałam tam nikogo, wychodzi na to że nie musisz mieć znajomości by tam pracować

@Sprytna

A długo już pracujesz w firmie Balton? Ciekawa jestem, bo może masz jeszcze dość "świeże" porównanie z innym pracodawcą. Jak wypada Balton na tle innych, podobnych firm z branży, w której działa? Oczywiście pod względem oferowanych pracownikom warunków.

Aneta

Firma Balton aktualnie poszukuje pracowników. Pełną listę ofert pracy możecie znaleźć na stronie internetowej firmy. Podaję tutaj link - https://balton.pl/pl/kariera Według informacji na stronie istnieje możliwość podnoszenia własnych kwalifikacji. Zatem, czy firma regularnie organizuje szkolenia dla swoich pracowników? Pytanie to kieruję do pracowników firmy i zachęcam Was do wypowiedzi na ten temat.

@Aneta

Tak ogłoszenie jest cały czas że ludzi potrzebują do pracy,ale starych pracowników zwalniają.UWAGA. Czepialstwo na pierwszym miejscu.

X
@Aneta

Taaaak, szkoleń jest multum. Wszystkie na papierze, który masz podpisać.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Balton Sp. z o.o.?

Elka

Zależy czy jesteś znajomą/znajomym a jeśli jeszcze nie to zależy komu zaczniesz spijać z dzióbka popijając kawusię. Jak polubisz plotkowanie to jesteś po odpowiedmiej stronie barykady .Niestety brak profesjonalizmu w zarządzaniu.... a szkoda bo firma ma potencjał....

Witam, interesuje mnie stanowisko operatora maszyn w Bolton, w jakich godzinach odbywa się praca czy zmianowo? I na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Kalosz
@Nowy

Pracowałem na tym stanowisku co mogę powiedziec. Koordynacja nawet nie na poziomie przedzszkola. Brak umiejętności zarządzania z resztą pół firmy to rodzina nie da się tam pracowac. Co do maszyn to ciekawa praca zarobki jak na firmę medyczna bardzo slabe

@Kalosz

Piszesz o zarobkach, ale nie podajesz w sumie żadnych konkretów... Możesz powiedzieć coś więcej? Ciekawa jestem, jak wyglądają widełki właśnie na stanowisku operatora maszyn oraz na jaką formę umowy można liczyć w warszawskim Balton.

Dawid

@BP a czy firma zapewnia jakieś premie czy nie bardzo?

Operatorka

Witam, na stronie jest ogłoszenie o pracę na stanowisku Operatora. Może mi ktoś przybliżyć pracę na tym stanowisku i mniej więcej wysokość pensji? Jestem operatorem procesu w dużym zakładzie produkcyjnym od kilku lat i zastanawiam się nad zmianą pracy, by nie tracić 2h dziennie na dojazdy. Będę bardzo wdzięczna :)

BP

Zarobki wysokie, ale chyba jak już zamierzasz odejść na emeryturę. Ponad połowa firmy to taki wiek. Na start polecam, ale jeśli szukasz rozwoju daruj sobie...

Czy jest szansa rozwoju w firmie?

@Marek

Dowiedziałeś się, jak to jest z tymi możliwościami rozwoju w Balton? A może nawet dziś już pracujesz u nich? I masz inne informacje o pracy w tym miejscu

Pachnąca ze stażem

Jeśli ktoś zostaje zwolniony, to tylko dlatego, że działał na niekorzyść firmy albo po prostu się nie nadawał. Generalnie są to przypadki sporadyczne, średnio jeden na kilkanaście lat, zwykle każdy dostaje szansę, której zwyczajnie nie wykorzystuje. Dziewczyny zachodzą w ciążę, wracają i zastają do osiągnięcia wieku emerytalnego. Zarobki wysokie, możliwość nadgodzin. Podwyżki coroczne, premie i paczki świąteczne. Praca dla sumiennych, ze zdolnościami manualnymi, choć wszystkiego się można nauczy, wystarczą chęci. Polecam Lubię atmosferę w Balton Sp. z o.o. za: Mnóstwo życzliwych, oddanych firmie ludzi.

@Pachnąca ze stażem

Wysokie zarobki chyba że po dwudziestu latach pracy... Nowe pracownice zostają po godzinach i przychodzą w soboty żeby dorobić do tej swojej miernej pensji. Atmosfera? Ploty, ploty, zawiść, kamery, no ale niektóre to lubią!

@Oki

Niektóre dziewczyny chciały wrócić po macierzyńskim i jakoś nie miały tej szansy albo po zwolnieniu lekarskim. Ewentualnie zapraszamy jeszcze raz na umowę zlecenie!

Oki,czysta prawda

Xxxxx
@Pachnąca ze stażem

Podwyżki co rok? Nie zauważyłam ????

Słodko pachnąca

Tak tak,to wszystko prawda.

Słodko pierdząca

Uwaga uwaga,robią nagonkę na starych pracowników,zawlniają,a ogłoszenie jest aktualne,poszukujemy pracowników. Śmiecie śmiecie nie polecam tej firmy.

Filip

Są różne zdania na temat firmy. Wiem, że to dobry pracodawca a opinia zależy od tego jak się pracuje?

gossipGirl
@Filip

słabo na maksa decydujący głos nawet na biurach ma Pani koordynator produkcji bez doświadczenia i szkoły która zresztą obstawia wszystkie stanowiska swoją rodzinką. według mnie porazka Ale widać coś jest na rzeczy skoro Szanowny prezes spółki owej sobie na to pozwala - co bardziej szanujący się człowiek odrazu wyczuje Pismo nosem i podziekuje

Aneta

@Krys, obecnie otwarte rekrutacje znajdziesz pod tym adresem zhttps://balton.pl/pl/kariera Jeśli zdecydujesz się wysłać tam CV i wybierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną podziel się proszę jak ona wyglądała, takie opisy są bardzo pomocne dla kandydatów. Jednocześnie zachęcam do dzielenia się swoimi wrażeniami z pracy w firmie Balton, jako byli lub obecni pracownicy możecie mocno przyczynić się do podjęcia decyzji osób poszukujących tu pracy na temat zatrudnienia w tej firmie.

Krys

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

rob

Byłem tam na rozmowie o pracę. Kiepskie wrażenie. Ludzie, którzy przeprowadzali ze mną "wywiad" nawet nie próbowali zrobić dobrego wrażenia - od samego początku byli niemili. Jedynie Pani z kadr ratowała wizerunek firmy, ale potencjalni przełożeni - bardzo słabe wrażenie. Nie polecam wysyłać tam CV.

Atu

Czy ktoś byl na rozmowie u nich na stanowisko sprzedawca na okeciu? Jakieś opinie? Z gory dzięki

aaa
@Atu

To nie ta firma!

Zostaw merytoryczną opinię o Balton Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Balton Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Balton Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Balton Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Balton Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Balton Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Balton Sp. z o.o.