4 Dodaj opinię
4 142 154 5 1

Opinie o Nova Trading S.A.

Szanowni Państwo,

Jesteśmy firmą otwartą na opinie zarówno obecnych, jak i byłych pracowników. W związku z tym śledzimy także treści pojawiające się na GoWork i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki.

Prosimy jednak pamiętać, że każda wolność ma swoje ograniczenia. Na podstawie konsultacji z GoWork oraz kancelarią prawną przypominamy, że swoboda wypowiedzi nie oznacza prawa do obrażania kogokolwiek czy naruszania czyjejś godności. Dobre imię, szacunek, reputacja oraz inne dobra osobiste są pod ochroną prawa. Prawo zakazuje między innymi wypowiedzi znieważających inne osoby lub grupy ludzi, wypowiedzi zawierających treści obraźliwe, naruszających czyjeś dobre imię i wizerunek. Takie same prawa do ochrony swojego wizerunku i dobrego imienia ma również firma. Odpowiedzialność za bezprawne działania przewiduje zarówno prawo cywilne, jak i karne. W związku z powyższym prosimy o rozwagę w wypowiedziach oraz informujemy, że komentarze zawierające treści niezgodne z prawem będą usuwane przez administratora GoWork. Będą również usuwane wpisy, które szerzą nienawiść bądź nie zawierają merytorycznych treści.

Przypominamy, że we wszystkich niepokojących Państwa kwestiach można kontaktować się z nami bezpośrednio pod adresem e-mail: gowork@ntsa.pl.

Tak37Nie19
Zaniepokojony pracownik Nowy wpis

Witam wszystkich mam takie pytanie ?! Dlaczego podwyżki nie obowiązują wszystkich tylko wybranych ?? Czyżby co nie których otaczał jakiś wielki mur ?? Ja myślałem że jak już dojdzie do podwyżek to dostaną je wszyscy a nie wybrańcy i nie mówię tu o osobach ktorym się kończyła umowa czy zmieniał angaż...

Karol Nowy wpis
@Zaniepokojony pracownik

Rozumiem że Ty nie dostałeś podwyżki? Czy próbowałeś dyskutować na ten temat z szefostwem Nova Trading? Jakie obecnie stawki obowiązują w firmie, powiesz mi coś na ten temat?

TakNie4
Zaniepokojony pracownik Nowy wpis
@Karol

Moge Ci napisać tyle że nie raz była poruszana kwestia podwyżek to zbywali tekstami że kryzys w Niemczech i nowa inwestycja Nova Metale musi sie rozkręcić, wiec szkoda iść i wysłuchiwać głupot. Jeśli chodzi o stawki to polityka firmy i tej strony pewnie usunie mój wpis ale im więcej donisisz i im więcej dziobiesz to masz więcej. Kwestia podwyżek np na produkcji nie obejmuje wszystkich maszyn wiec wychodzi na to że nie wszyscy sa równo...

Tak4Nie1
MrG
Nazwa działu: Produkcja

Witam. Wszystko pięknie cudownie dla osób co zarabiają normalne pieniądze godne życie dla rodziny. Osoby komentując super praca (pracownicy (usunięte przez administratora) ponad 4 net k co miesiąc)reszta no wiadomo mniej brutto niż netto Zmiana stanowisk tym co już mają ponad 4k dołożymy damy 5 k A ci co mają 3 wystarczy (pomimo że praca tych za od 4 do 5 jest taka sam jak innych) I święte krowy produkcja najlepsi z najlepszych godzin pod korek ile fabryka dała, a pytanie co potrafią może test na magazyn im dac bo ludzie z magazynu pracują na wszystkich stanowiskach pracy (Trzeba być uniwersalnym słowa przełożonego) A gdy temat podwyżek (Nie rentowni,jak się nie podoba to se można zmienić, dlaczego Ty mnie ciągle atakujesz,ja nie chce indywidualnie ,chce dla wszystkich)wymówek ile się da ile można słuchać tych samych wymówek co nas pracowników interesuje slynne NM że oni nie zarabiają z tego co było wiadomo oddzielne firmy nagle gdy ludzie chcą domagają sie to NM TO samo co NT To że NM nie zarabia czy to wina NT? TEMAT PODWYŻEK to jest rok dwa i nic przeciagnie i zbywanie ludzi. NM to nowa firma która więcej zarabia pensji bo zarabiać na siebie tak jak widać a przy tym PRACOWNICY NT cierpią (Nie wszyscy bo dokładać tym co już mają pensje (usunięte przez administratora) Trzeba dac więcej zmiana umowy itp.) Ludzie już są (usunięte przez administratora).brakuje tylko zwolnień może WIELKIE morze coś się ruszy lecz wątpliwe. Wszystko powodzenia komentujący i nie Pozdrawiam

Tak5Nie7
MrT
@MrG

Ej, zbolaly magazynierze - czego jeczysz o nadgodzinach na produkcji skoro na sektorach sa braki w ludziach wiec jest okazja do nadgodzin? Prawda jest taka ze jestes leniwym (usunięte przez administratora) i szukasz problemow gdzie ich nie ma :) produkcja pozdrawia!

Tak7Nie2
Produkcja pozdrawia
@MrG

Kolego z magazynu (usunięte przez administratora) bo na pewno jesteś jeszcze młody (usunięte przez administratora), jesteś taki uniwersalny to przyjdź na produkcję pokaż jaki jesteś cwany. Co do nadgodzin to chodzimy bo MUSIMY żeby jakoś nasze wypłaty wyglądały co miesiąc. Nie wszędzie są kokosy. Więc nie znasz realiów (usunięte przez administratora)albo się zwolnij.

Tak11Nie
headomir Nowy wpis
@MrG

A Ty kolego magazynierze, skoro jesteś taki uniwersalny odnalazłbyś się na produkcji ? Chciałbym to zobaczyć :) Praca nie jest zła, pracuję już sporo w NT i nie narzekam. Nie rozumiem tych wszystkich marudzących, jak się komuś nie podoba to czemu się nie zwolnią ?? Nikt nikogo nie trzyma na siłę :)

Tak6Nie1
Ok

Praca nie jest zła, firma się rozwija, ale większe zarobki by się przydały, jest dużo pracy.

Tak7Nie
Jack
Nazwa działu: Produkcja

Potwierdzę że ostatnio nieco jest kłopotów z właściwym obłożeniem pracą poszczególnych działów i część obsady zasuwa za innych jednak pracując tu kilka lat wierzę że to przejściowe problemy spowodowane kiepskim przygotowaniem do tak dużej zmiany jak otwarcie NM, pół roku i powinno wszystko się unormować oby tylko najbardziej wartościowi pracownicy nie odeszli bo robią świetną robotę na której NT budowała i buduje swój potencjał. Ja nadal jestem dumny z pracy w NT a ta grupa narzekaczy wcale nie jest taka duża jak to tu wygląda.

Tak15Nie3
tak
@Jack

Też wydaje mi się, że narzekania są naciągane… Mam wrażenie, że złe opinie piszą ciągle te same osoby, żeby zamącić… A jaki to ma sens?... Czy koledzy słyszeli o przypadku, że ktoś dostał podwyżkę, bo nasmarował coś na Goworku? Rozumiem, że każdy chce ugrać coś dla siebie, ale czy koledzy aktywiści nie robią złej roboty dla reszty zespołu, która niekoniecznie wyrywa się do pisania? Brzmi to jak szantaż „dajcie podwyżkę!!”, a efekt może być odwrotny… Kierownictwo nie ulegnie szantażystom i nie da podwyżek dla zasady. Bo po podwyżkę nie startuje się z obelgami, chamskimi tekstami, krytyką wszystkiego, tylko grzecznie, a stanowczo, z argumentami dlaczego, a jak kierownik czy dyrektor nie jest w stanie niczego załatwić, to trzeba umówić się na spotkanie z kimś wyżej… Jeżeli rzeczywiście nie będzie tych podwyżek, to koledzy mogą wam tylko podziękować… A tak w ogóle takie smarowanie na pracodawcę na tej stronie to jest słabe… Nawet jeżeli jest coś nie tak, to się to rozwiązuje w firmie. A jak kłócisz się z żoną czy dziewczyną, to zdajesz relację na Facebooku czy patostiming na YT? No nie… Znajomi poczytają, popatrzą i zdziwią się, że jeszcze z nią jesteś… Tu to samo – jak jest tak źle, to chłopie uciekaj, co ty tam jeszcze robisz? Ale (usunięte przez administratora) A jak dostaniesz podwyżkę, to usuniesz te wpisy?... Nie da się, a smród zostanie… Chyba że liczysz na fejm w sieci… - ale kozak… ale przywalił. A na koniec komu robisz krzywdę? Sobie i innym, którzy tu pracują. A fejmu też nie ma , bo wpis anonimowy… A „dziękuję” po sporej premii na święta też jakoś nikt tu nie napisał… Odwagi zabrakło?… Raczej kultury. Koledzy bądźcie sprawiedliwi – przynajmniej tyle…

Tak15Nie3
tak2
@Jack

Dokładnie tak… I to komentowanie przez magazynierów i kierowców pracy innych działów… Kontrolerzy od finansów i zarządzania się znaleźli… Sami specjaliści... Niech każdy robi to co nalezy do jego obowiązkow i nie komentuje spraw, o których nie ma pojęcia… Gdyby firma robiła same nierentowne sprzedaże, to już dawno by zbankrutowała, a jak na razie wyniki ma bardzo dobre. Praca w NT to własnie teraz jest większy prestiż niż kiedyś. Dawniej też ludzie narzekali, tylko nie było Gowork, a teraz jakies sentymenty co było... Pamiętam dobrze zawsze szło o kasę. Nigdy nikt nie byl zadowolny w Magazynie z płacy, a teraz okazuje się że było jednak dobrze... Bardzo dziwne...

Tak10Nie5
Black

Kiedyś praca w NT była renoma i ludzie z satysfakcją chodzili i pracowali dla firmy. Aktualnie kto ma większe ambicje szuka innej pracy bo niestety,ale na produkcji i między innymi CNC ,szlifierni nie ma szans na awans stanowiskowy i finansowy !! Ludzie robią od x lat to samo i bez żadnego zaangazowania chyba, że premie za wydajność na CNC i sami sobie fundują wyścig szczurów i zasuwają cały miesiąc za parę zł więcej a zamiast iść w jakość ( czym szczyci się NT)to najważniejsza jest ilość i co chwilę reklamacje. Magazynierów jest połowę mniej po otwarciu NM i każdy pracuje za dwóch co również zarząd powinien docenić i w zamian za okrojona ilość osób wynagrodzić pracę. Ludzie pracują po nocach zaczynaja pracę o 2,4 w nocy i pracują po 12,16 godzin co jest Chore !! Do tego ",gwiazdy" pracujący po znajomości a w każdej innej firmie co najwyżej mogliby sprzątać podłogi... W jednej z firm z Bydgoszczy ludzie przestali robić nadgodziny, firma zaczęła mieć problemy z kontrahentami , dla których czas był najważniejszy a tymczasem ludzie po 8 godzinach spokojnej pracy szli do domu ma zasłużony wypoczynek. Dopiero wtedy zarząd i prezesi zrozumieli że to ludzie produkcji/ magazynu wykonują najcięższa pracę i aktualnie pracownik nie ma mniejszej stawki niż 3500 netto. Firma nie jest potentatem, ale dzięki godziwej stawki ciągle się rozwija a ludzie z chęcią i zaangażowaniem chodzą do pracy.

Tak10Nie6
Prawda
@Black

Niestety tutaj najlepiej mają nieroby, Ci co udają że pracują i gwiazdy siedzące przed komputerami co nie miałyby siły wytrzymać jednej zmiany na magazynie. Niestety jest tak jak piszesz, magazynierów jest mało, jedna osoba robi za dwie a nawet trzy osoby. Magazyn robi jakieś 60% roboty, ale kogo to obchodzi, ważne że osoby na stanowiskach dyrektorów widzą że towar wyjeżdża, Panowie Prezesi raczej nie wiedzą co się dzieje na magazynie. Gadanie, że w Niemczech spadła sprzedaż to przez to nie ma podwyżek, magazyn pracuje w TORUNIU a nie tam. Zamówień coraz więcej, ale przecież jest kryzys, podwyżek nie ma.

Tak8Nie7
Ściema
Nazwa działu: Finanse

Oszczędności, bo to bo tamto, nie ma na podwyżki. (usunięte przez administratora)Podwyżki dla wybranych się znalazły. Robienie z ludzi idiotów na siłę.

Tak6Nie10
@Ściema

Może problem tkwi gdzie indziej? Podwyżki dla wybranych? Może zasłużonych! Widać, że staranna i sumienna praca jest doceniana.

Tak8Nie11
obs
@Pracownik

Problem polega na tym, że "staranna i sumienna praca" jest kompletnie niedoceniana, a przysłowiowe darmozjady potrafią zarabiać o wiele więcej niż osoby zaangażowane w wykonywanie obowiązków.

Tak
@obs

Potwierdzam. Odnośnie podwyżek - nadal wybrani dostają pomimo że nikt nie miał dostać, kłamstwo na kłamstwie poganiane kłamstwem. Nowi klienci, pracy coraz więcej, magazynierzy nie dostają podwyżek.

Kierowca

Jeżdżę dla Nova Trading już kilkanaście lat. Ogólnie nie jest źle, jednak pewne rzeczy przestają mi się podobać. Uważam, że coraz gorzej jest pakowany materiał. Kiedyś kątowniki tekturowe na blachach były grusze i szersze, przez co wytrzymalsze. Zupełnym nieporozumieniem są kartonowe przykrycia z "wbudowanymi" narożnikami. Jest to totalnie niepraktyczne dla nas kierowców. O jakości i trwałości palet nawet nie wspomnę. Kolejną rzeczą, która powinna się zmienić, to częste opóźnienia na załadunkach. Ostatnio miałem zaplanowany załadunek na godzinę 2:00, przybyłem 5 minut przed czasem, a czekałem do godziny 4:15. O 5:30 wyjeżdżałem z firmy. To niestety ponad 2 godziny czasu pracy kierowcy, który przecież jest ograniczony, w plecy. Nie podoba mi się także wieczne dopisywanie kolejnych miejsc dostaw przez handlowców już po godzinach pracy logistyki, o czym dowiaduję się po przyjeździe na magazyn. Ja rozumiem, że to większy zysk dla firmy, ale często dla nas kierowców stwarza to problem z powrotem do domu. I ostatnia chyba sprawa - kiedyś była zasada, że firma nie realizuje dostaw materiału poniżej 500kg. Już od jakiegoś czasu zdarza się nam wozić po 70 czy 100kg. A rekordem była dostawa 24mb rury bezszwowej o średnicy 6, czy 8mm - żeby dostarczyć te kilkanaście kilogramów nadrobiłem ok 50km. Ciekawe czy te rury były tego warte. Fajnie byłoby gdyby czasem ktoś posłuchał co kierowcy mają do powiedzenia.

Tak6Nie11
Tak
@Kierowca

Handlowcy zgadzają się na wszytko co klient powie, nie ważne że jest pełno pracy, że brakuje pracowników. Wystawiają zamówienia jednego dnia i w tym samym ma jechać 15 ton które trzeba na mniejsze paczki przekładać lub wyciągać papier z pod arkuszy (trzeba ręcznie przekładać po jednym arkuszu nawet 10 ton). Żyją chyba w innym świecie. Coś nie pojedzie to zaraz pretensje.

Tak8Nie9
Tytus
@Kierowca

Doskonale rozumiem pana panie kierowco ale jak chodzi o pakowanie materiału i załadunek można to określić takim powiedzonkiem że jaka płaca taka praca. Ludzie tracą motywację do pracy... Rośnie coraz większa demotywacja co można tu zauwazyc co wpływa również na pańskie niezadowolenie w wyżej wymienionych sprawach. Taka polityka firmy. Ceny rosna, minimalna pensja rośnie a NT stoi w miejscu. Nikt nie chce pracować i do tego dobierać kredytu żeby przeżyć miesiąc. A wynagrodzenie w firmie jest że tak powiem studenckie. Ludzie niebawem zaczną uciekać żeby zapewnić byt swoim rodzinom. Niestety... Dla prezesów najważniejsza jest firma sprzedaż i inwestycje. A dla nas pracowników najważniejsze jest godne życie naszych rodzin. To normalne i nic tego nie zmieni.

@Kierowca

Proszę to zgłosić do Przełożonego. Firma korzysta z usług firm zewnętrznych.

Tak8Nie7
Jzk
@Kierowca

Czasami bywa tak, że trzy auta mają załadunek na godzine 2:00 do tego trzy na 2:30 i niestety tyle trzeba czekać. Wiadomo, że nie da się załadować trzech samochodów na raz, ale takie są ustalenia osób myślących, to do nich kierować pretensje.

Tak4Nie
Haha

Podwyżki na pewno znalazły się dla dyrektorów, handlowców, ludzi w biurowcu. Wypłaty coraz później, pieniądze na sponsorowanie są, na rozdawanie samochódow są. Pracownicy magazynu zbywani różnymi wymówkami. Serio obudźcie się, macie bardzo dobrych zaangażowanych pracowników. Ciekawe co będzie jak kilka osób odejdzie. Sezon urlopowy się zacznie, będzie znowu problem z jescze większymi brakami pracowników. Nie docenicie ludzi, ktoś inny to zrobi.

Tak16Nie10
@Haha

Pula na dofinansowanie kultury to zupełnie inna kwestia finansowa. Wypłaty zgodnie z tym co w umowie. Warto pamiętać „nie ma ludzi niezastąpionych”. Firma funkcjonuje od 30 lat i życzę kolejnych :).

Tak9Nie4

Czy pracodawca Nova Trading S.A. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak15Nie48
@Pytanie

Tak, zarówno szkolenia wewnętrzne i zewnętrzna w zależności od potrzeb.

Tak9Nie11
Zaintetesowany
@Pracownik

Czy możesz podać przykłady i na jakich działach takie szkolenia się odbywają???

Tak2Nie
@Zaintetesowany

Wszystko zależy od potrzeb w działach. Są szkolenia branżowe dedykowane sprzedaży, logistyce, jakości itp. Można zgłosić indywidualnie do przełożonego potrzebę uzupełnienia wiedzy w konkretnym zakresie.

Tak9Nie3
Zaiteresowany
@Pracownik

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie chciałem uzmysłowić Ci ten problem wymieniałeś różne działy firmy itp... Nie było tam pracowników magazynu czy produkcji. Niestety nie są to od osobnione odczucia ale jesteśmy traktowani jak by w firmie były dwie katygorie pracowników... Negatywne opinie na temat firmy pochodzą tylko i wyłącznie od pracowników magazynu.

Tak19Nie8
@Zaiteresowany

Jeżeli czujesz braki to trochę odwagi i ruszaj do przełożonego. Nie zostaniesz z tym sam ????.

Tak5Nie8
ABC

Niestety, z bólem serca po kilkunastu latach pracy stwierdzam, że w fiirmie jest coraz gorzej. Strach pomyśleć co będzie dalej...

Tak11Nie8
@ABC

To twoje na szczęście indywidualne odczucie do którego masz prawo. Firma rozwija się i pełen szacun dla Założycieli.

Tak10Nie15
Egos
@Pracownik

To nie jest indywidualne odczucie. Kogo interesuje rozwój firmy?! skoro sami nie możemy się rozwijać to chyba nikogo. To jest odczucie zdecydowanej większości i nie ma co się oszukiwać. Nawet jeśli firma się rozwija itp. to by wychodziło że poprostu kosztem pracowników.

Tak7Nie7
Nazwa działu: Finanse

Firma blokuje podwyżki bo druga hala nie zarabia pomimo że to jest inna firma. Braki kadrowe , pracy coraz więcej.

Tak17Nie11
Hehe
@My

Ciekawa opinia. Jedno wyklucza drugie ????.

Tak4Nie
@Hehe

Takie są tłumaczenia, co jakiś czas inne wymówki.

Tak3Nie5
Kwiatek

(usunięte przez administratora) Podwyżek nie dają, bo ciągle głupie tłumaczenia, bo: (nowa hala powstała, jesteście nierentowni, nie ma zleceń - jak ściągacie (usunięte przez administratora) z Chin, trzeba sponsorować symfonię). Kto to widział, żeby wypłaty dawać ostatniego dnia tygodnia, zwłaszcza gdy jest to piątek. Ludzie mają zobowiązania, robią przelewy, które można zrobić tylko do 13:30, bo później już nie wyjdą. Odkąd solidna Pani(usunięte przez administratora)odeszła i przyszła czyjaś znajoma, wiecznie pieniądze przeciąga, ale biura dawno dostały.(usunięte przez administratora)

Tak8Nie12
Zagrzybiały
@Kwiatek

Taaaaaaaa, podzielam i popieram. Dla siebie kasę zawsze mają, by imprezy dla biura robić, by sponsorować (usunięte przez administratora), ale podwyżek nie ma, wypłata ostatniego dnia ostatnim przelewem!!

Tak8Nie12
cojest
@Kwiatek

chyba się za bardzo przyzwyczaiłeś, że zawsze jest na czas. a w umowie masz wypłatę do ostatniego dnia miesiąca czy w połowie? skąd wiesz, że biura DAWNO dostały? Dawno czyli kiedy? Tydzień temu? Bzdury piszesz.

Tak13Nie6
ajest
@cojest

To chyba dobrze, ze wyplata jest na czas, a nie na ostatnia chwile, no nie? Tu nie chodzi o przyzwyczajanie sie, czy o wyplate w polowie miesiaca (bo teraz to ty piszesz bzduzy) a o zasady. Zasady, ktorych coraz wiecej jest w firmie lamanych. Od podwyzkowych obietnic przez wewnetrzne ustalenia, po wyplaty na ostatnia chwile.

Tak1Nie8
Zmień pracę
@Kwiatek

Sprawdź umowę w kwestii terminu wypłaty, przecież sam podpisałeś ????. Wszystko zgodnie z warunkami zatrudnienia.

Tak7Nie1
Droga wolna
@Zagrzybiały

Mówisz o rodzinnych piknikach? Koncertach Nova Band? Gwiazdkach? Z tego co wiem to imprezy dla wszystkich pracowników.

Tak6Nie2
Super

Coś gdzieś się kiedyś skończyło czy to za dużo zysków że Prezesi zaufali nie odpowiednim osobą, to co się dzieje na magazynie wymaga pilnej interwencji (usunięte przez administratora) My to doświadczamy na codzień.!!!

Tak19Nie8
Nazwa działu: Finanse

Firma blokuje podwyżki bo druga hala nie zarabia pomimo że to jest inna firma. Braki kadrowe, pracy coraz więcej.

Tak7Nie8
Babor

Dali co na święta w tym roku?

Tak4Nie3
Rufi
@Babor

Tak, jak zresztą w poprzednich latach

Tak20Nie

Szanowni Państwo,

Tak37Nie19
Odpowiedzialny
Nazwa działu: Produkcja

Wszystko ładnie opisane prawnie ale kogo obraża wpis albo narusza dobra osobiste jeżeli jest prawdą o treści cytuje"Zajmijcie się polityką kadrową" Kiedyś praca w NT była prestiżem, było to bardzo dawno...

Tak72Nie28
Zadowolony inaczej...
Nazwa działu: Produkcja

Pracując naście lat mogę obiektywie stwierdzić że sytuacja w firmie pogarsza się co roku na niekorzyść pracowników fizycznych tzn magazyn produkcja płace są nie adekwatne do zajmowanych stanowisk i wykonywanej pracy. Trafiają się "Kwiatki" które zarobkami biją innych na głowę i nie koniecznie jest to zasługa doświadczenia i przełożonego wypracowanego zysku dla firmy.Tak więc Panie i Panowie zadowoleni dobrej i ciepłej kawki życzę...

Tak77Nie32

Tak8Nie4

Poczytaj sobie raport CSR „Po godzinach” -wspieranie aktywności pracowników. Od lat tego typu akcje są wspierane przez Zarząd.

Tak31Nie9

Świąteczny konkurs dla dzieci pracowników Nova Trading

Tradycją w naszej firmie są konkursy bożonarodzeniowe dla dzieci pracowników. W tym roku również ogłosiliśmy konkurs – tym razem na własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną. Na prace czekamy do poniedziałku 16 grudnia 2019 r. Szczegóły w Intranecie.

Tak38Nie4
obs

"Pracodawca" wrzuca w dział "Opinie" informacje, które powinny trafić do "Aktualności" i zupełnie NIECHCĄCY przesuwa niepochlebne autentyczne OPINIE na dalsze strony wyników. Bezczelne, ale skuteczne, bo komu chce się przeglądać 2, 3, czy 4 stronę wyników. A w firmie z miesiąca na miesiąc coraz gorzej, niestety.

Tak19Nie26

@obs

Informacyjnie (prosimy przeczytać do końca mimo długiego tekstu :) : To nie PRACODAWCY zamieszczają AKTUALNOŚCI na zakładce OPINIE, tylko w ten sposób jest skonstruowana strona GOWORK. To GOWORK, chcąc uwolnić się od swojego złego wizerunku, sam proponuje pewne rozwiązania, by również PRACODAWCY mieli możliwość wyrażenia swojej opinii – nie tylko pracownicy. Chodzi o to, aby czytelnik mógł wyrobić sobie zdanie na temat danej firmy nie tylko na podstawie samych opinii anonimowych uczestników dyskusji, ale w świetle wszystkich działań, które podejmuje dana firma. CZYTELNIKAMI profilu są nie tylko pracownicy danej firmy, ale również kandydaci na pracowników, klienci firmy, firmy kooperujące, konkurencja itd. Z uwagi na szeroki zakres czytelników zadaniem PRACODAWCY jest informowanie w jak NAJSZERSZY sposób o wszelkich działaniach, które skierowane są do: - pracowników, np. możliwość uczestnictwa w szkoleniach, imprezach firmowych, imprezach sportowych, konkursach, możliwości korzystania z dojazdu do pracy itp. - rodzin pracowników, np. akcja CZAS DLA RODZINY, konkursy dla dzieci, spotkania Mikołajkowe, paczki świąteczne itp. - potencjalnych pracowników, np. informowanie ich o naborze na wolne stanowiska w naszej firmie, o naszych zasadach - dbałości o bezpieczeństwo pracy, o jakość produktów i usług, o tym jak ważne jest zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym itp., o samych produktach i usługach, które oferujemy klientom itp. - lokalnej społeczności, np. sponsorowanie imprez kulturalnych, dzięki czemu niektóre wydarzenia są bezpłatne nie tylko dla naszych pracowników, ale także dla wszystkich chętnych - środowiska branżowego, np. informacje o konferencjach i szkoleniach branżowych, wypowiedzi eksperckie w czasopismach branżowych, sponsorowanie wydarzeń istotnych dla branży itp. Zarzut o SPAMOWANIU strony jest nieuzasadniony, gdyż wszystkie informacje, które zamieszczane są przez firmę na profilu GOWORK są istotne dla poszczególnych odbiorców. Ponadto są one PRAWDZIWE, poparte rzeczywistymi działaniami. Mają także zadanie uświadomić czytelnikom jak dużo firma podejmuje działań, aby stworzyć dobre warunki pracy, pomóc pracownikom spędzić wspólnie czas z rodziną w wartościowy sposób, pomóc lokalnym organizatorom imprez w realizacji ambitnych celów, dać możliwość skorzystania z wydarzeń kulturalnych i sportowych zarówno pracownikom, jak i mieszkańcom naszego miasta itp. CZYTELNIK ma więc możliwość wyrobienia sobie zdania na temat firmy na podstawie dwóch stron – anonimowych opinii pracowników (i nie tylko pracowników) oraz pracodawcy, który stara się rzetelnie przedstawić swoje działania. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z zakupionego produktu czy usługi, rzadko piszemy dobrą opinię na ten temat na różnych forach. Natomiast niezadowolenie, złe informacje rozprzestrzeniają się znacznie szybciej niż te dobre. Zadowoleni pracownicy rzadko piszą pozytywne opinie na temat pracodawców, gdyż nawet nie pomyślą o tym, aby szukać forum, na którym mogliby to zrobić. GOWORK się zatem zmienia, aby dać szansę także drugiej stronie, czyli pracodawcy. Stąd także ich akcja reklamowa kładąca nacisk na zwiększenie kultury wypowiedzi na forum oraz działania zmierzające do zachęcenia jak największej liczby firm, aby aktywnie prowadziły swoje profile. Kolejna sprawa - każda strona społecznościowa jest inna, inny jest czytelnik na Facebooku, inny na Linkedin, inny na GoWork, inne są jego oczekiwania i sposób wypowiedzi. Firmowe konta staramy się prowadzić rzetelnie i wywiązywać sie ze swoich obowiązków jak najlepiej. Chyba nie zdradzimy żadnej tajemnicy, jak ujawnimy, że nasz profil jest bardzo dobrze oceniany przez sam GoWork i dawany jako przykład dobrze prowadzonej strony. Następna sprawa - najwięcej informacji dotyczących firmy publikowanych jest jednak w INTRANECIE, a nie na GoWork. Zachęcamy zatem wszystkich pracowników do korzystania przede wszystkim z tej platformy. Tam też publikujemy informacje m.in. o premiach świątecznych :). W przypadku kłopotu z logowaniem prosimy o kontakt. Przy okazji przypominamy o tym, że wszelkie pytania dotyczące wewnętrznych spraw firmowych, uwagi dotyczące prowadzonego przez nas profilu na Gowork i nie tylko (również polemikę na temat tego wpisu), zgłoszenia przypadków nieprawidłowości itp., prosimy przesyłać na adres gowork@ntsa.pl . Będziemy starali się pomóc.

Tak42Nie9
Zadowolony
@obs

Bezczelne to jest wypisywanie takich bzdur w opiniach. Pracuję w firmie kilkanaście lat i uważam, że jest rewelacyjna. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie. Jednak jeżeli miałbym odczucia, że tak mi źle to poszukałbym innej firmy. obs i inni wcześniejsi "narzekacze" rada dla Was: rynek pracy jest wolny - nikt nikogo na siłę nie trzyma. Powodzenia w poszukiwaniu "idealnej" firmy.

Tak40Nie63
Ruufi
@Zadowolony

popieram w 100% Twoje słowa, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, Nova to solidny pracodawca i nie brakuje osób pracujących po kilkanaście lat przy w zasadzie otwartym rynku pracy obecnie, coś w tym musi być, niektórzy marudzenie mają w naturze widać.

Tak38Nie62

Aktualność

Pierwsza pomoc – szkolenia dla pracowników

Właśnie zakończyliśmy cykl szkoleń dla pracowników Nova Trading z udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniach wzięli udział wszyscy, którzy zgłosili chęć udziału w kursie. Ochotników było prawie czterdziestu. Szkolenia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Uczestnicy po szkoleniu podkreślali, że warto było wziąć w nim udział choćby ze względu na możliwość odbycia ćwiczeń na fantomie przy asyście specjalisty, który na bieżąco korygował ich błędy. Kolejną korzyścią było zaznajomienie się z aktualnie obowiązującymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, które cały czas podlegają zmianom, aby uczynić je na tyle prostymi i łatwymi do zapamiętania, by każdy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia był w stanie je skutecznie zastosować.

Tak36Nie6
Zalamany

Dla przypomnienia dla Pracodawcy, rzadko kiedy gdziekolwiek publikujecie takie informacje. Informacje na temat paczek i premii świątecznych powinny być podawane na początku grudnia. Ludzie i tak watpia w premie no bo przeciez inwestycje. Dotego doszły podwyżki dla Nova Metale i ostatnie kolosalne nadgodziny na owej hali. Dużo ludzi myśli o odejściu z firmy. W zaistniałej sytuacji ( gdzie już jest brak ludzi) radzę lepiej przemyśleć politykę personalna. Pozdrawiam

Tak24Nie26
Drugi zalamany
@Zalamany

Wazniejszy jest spam na goworku i zakopywanie postow - nawet na profilu fb firmy nie ma az tylu informacji co tutaj - typowa zagrywka aby schowac nieporzadane komentarze :/ O zwyklych szarakach przypomna sobie jak juz bedzie noz na gardle i atmosfera jeszcze bardziej zepsuta niz teraz. (usunięte przez administratora)

Tak17Nie24
Załamany podwójnie
@Zalamany

Zgadzam się z przedmowca !! A do tego dochodzą jeszcze "dziecięce marzenia" :)

Tak16Nie19

Po targach SSW 2019 w Maastricht

W ubiegłym tygodniu w Maastricht w Holandii odbyły się targi Stainless Steel World, w których brała udział również Nova Trading. Na naszym stoisku odbyło się wiele spotkań z klientami, które mamy nadzieję zaowocują kolejnymi zamówieniami. Odwiedzili nas dotychczasowi oraz nowi klienci z różnych krajów. Tym razem dużo uwagi poświęciliśmy na promowanie naszych nowych usług oraz materiałów gorącowalcowanych, a także gatunków żaroodpornych oraz duplex.

Tak42Nie6
Zainteresowany

A dadzą coś na święta? (usunięte przez administratora)

Tak11Nie8

@Zainteresowany

Dla przypomnienia: Informacje na temat polityki płacowej, w tym podwyżek oraz premii świątecznych, NIGDY NIE BYŁY i NIE BĘDĄ PUBLIKOWANE na portalu GoWork. Nie jest to miejsce do poruszania tego typu spraw. Sprawy pracownicze załatwiamy wewnątrz firmy.

Tak47Nie5
@Zainteresowany

Idź zapytaj w kadrach albo dyrektora

Tak25Nie3
Faktor
@Nova Trading S.A.

Myślę że to poprostu zbywanie człowieka. Na Gowork nie porusza się takich tematów A w firmie niestety już w ogóle. Nie ma się co dziwić ludzie chcą wiedzieć jakie czekają ich święta bo zaczyna się okres przygotowań. A w zakładzie ani słowa na ten temat. Ani w jedna ani druga stronę. Ludzie byli by spokojniejsi jakby wiedzieli na czym stoją zarówno w kwestii pieniędzy na święta jak i podwyżek. A gdy każdy dzień jest wielka niewiadoma to nastroje się psują. Tak to wygląda i łatwo zauważyć to w komentarzach. Pozdrawiam

Tak17Nie23
Ciekawski
@Pracownik

ty poszedles? Co ugrales?

Tak1Nie1
@Ciekawski

Co ugralem moja sprawa, idź porozmawiaj z kierownictwem to może stwierdza że też zasługujesz na podwyżkę penscji

Tak36Nie1
Rufi
@Faktor

Zaplanuj sobie tak budżet jakby premii nie było, a w razie wypłacenia będzie to miła niespodzianka, dodatek za który zrealizujesz jakiś dodatkowy plan, nie będziesz się tak stresował ponadto.

Tak37Nie1

Aktualność
Kibicujemy naszej drużynie piłkarskiej – turniej już jutro!

W najbliższy weekend 23-24.11.2019 odbędzie się kolejna edycja branżowego turnieju halowej piłki nożnej STEEL CUP, w którym weźmie udział zespół piłkarski Nova Trading.

Do turnieju zgłosiło się 15 zespołów, które zostały podzielone na trzy grupy. Reprezentacja Nova Trading weźmie udział w turnieju już po raz trzeci.

W sobotę 23 listopada odbędą się eliminacje, a w niedzielę 24 listopada - runda finałowa turnieju. Zagramy w grupie B, a naszymi przeciwnikami będą Bowim Sosnowiec, Stel-mark Bronowo Kmiece, Marcegaglia Poland oraz Arcelormittal Distributions Solutions.

Podział na grupy:

CELSA HUTA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI
 THYSSENKRUPP MATERIALS POLAND
 ZZRG ZIEMOWIT LĘDZINY

Powodzenia!:)

Turniej będzie transmitowany na żywo w serwisie YouTube:

SOBOTA

NIEDZIELA
Tak43Nie5

Targi Stainless Steel World już w przyszłym tygodniu

W najbliższy wtorek, 26 listopada 2019 r., rozpoczynają się targi Stainless Steel World. Jest to ważna dla naszej branży impreza, która odbywa się co dwa lata w Maastricht w Holandii. Wśród gości targowych i wystawców jest dużo firm nie tylko z Europy, ale i z całego świata. W jednym miejscu spotykają się przedstawiciele najważniejszych przedsiębiorstw, które zajmują się produkcją, dystrybucją i przetwarzaniem stali nierdzewnej. Targom towarzyszy konferencja.

Nova Trading weźmie udział również i w tej edycji SSW. W tym roku oprócz prezentacji usług świadczonych przez nasze Centrum Serwisowe, szczególną uwagę poświęcimy promowaniu materiałów gorącowalcowanych, żaroodpornych i duplex.

Jak zawsze miło będzie gościć na naszym stoisku również klientów z Polski :). Serdecznie zapraszamy – hala N, stoisko C81.

Tak43Nie3

Aktualność

Polecamy ostatnie w tym roku szkolenie z zakresu stali nierdzewnych:

SZKOLENIE PODSTAWOWE

Szkolenie to jest skierowane do osób zaczynających pracę w branżach, w których ma zastosowanie stal nierdzewna.  Niejednokrotnie praca handlowca, pracownika firmy usługowo-produkcyjnej itp. wymaga znajomości grup stali nierdzewnych, ich cech charakterystycznych oraz różnic między nimi pod względem  własności mechanicznych, odporności korozyjnej oraz wykończenia powierzchni. Szkolenie ma na celu ugruntowanie wiedzy podstawowej z zakresu stali nierdzewnych.

ZAKRES SZKOLENIA:

o    stal nierdzewna a inne gatunki stali – nazewnictwo, zasady

o    oznaczania według PN, PN-EN, AISI/ASTM, UNS, normy i atest

o    historia stali nierdzewnych

o    podział: stale nierdzewne, żaroodporne, żarowytrzymałe

o    grupy stali nierdzewnych, charakterystyka stali austenitycznych, ferrytycznych, ferrytyczno-austenitycznych, martenzytycznych, umacnianych wydzieleniowo

o    zastosowanie

o    wytwarzanie

o    wykończenia powierzchni

o    skład chemiczny i rola pierwiastków stopowych

o    wpływ cen dodatków stopowych na cenę stali rmy i atesty,

Szkolenie poprowadzi dr Zbigniew Brytan, wykładowca Politechniki Śląskiej, jeden z najbardziej cenionych ekspertów w Polsce.

Termin: 3 grudnia 2019 r. w Katowicach

Czas trwania: 9:00 – 15:00, z przerwą na lunch

Organizator: Stowarzyszenie Stal Nierdzewna

Szkolenie jest odpłatne.

Pracownicy Nova Trading mogą zgłaszać chęć udziału w powyższym szkoleniu – szczegóły w Intranecie.

Kontakt do organizatora szkolenia dla pozostałych zainteresowanych:

Stowarzyszenie Stal Nierdzewna - Anna Rekusz, tel. 508 027 529, e-mail: anna.rekusz@stalenierdzewne.pl

Tak35Nie4
Ciekawa

Czytam,czytam i czytam.... Stwierdzam fakt że wszędzie te same problemy. Jedni chwalą, drudzy narzekają. Zabawne to :) bo czytam opinii firmy a czuje jak bym czytała o swojej :) Ale jestem ciekawa ile zarabia taki magazynier?

TakNie2

@Ciekawa

Zgodnie z przyjętą polityką temat wysokości zarobków jest poruszany podczas rozmów o pracę tylko z kandydatami, którzy deklarują poważne zainteresowanie pracą w naszej firmie. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, gdyż zależy m.in. od doświadczenia i umiejętności - posiadanych uprawnień, skończonych kursów itp. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń, które publikujemy na portalu Pracuj.pl, GoWork oraz na naszej stronie internetowej http://www.ntsa.pl.

Tak59Nie2
Magazynier
@Ciekawa

Na początek za magazyniera dostaniesz 2100 netto po okresie próbnym dostaniesz 2300 netto bez nadgodzin oczywiście. Z nadgodzinami oraz nockami dostaniesz 3500-4000 netto ale czy dostaniesz się na nadgodziny to jest pytanie.

Tak2Nie
Iwona
@Magazynier

Dziękuję Ci za opinię. Dopiszesz tu, na forum GoWork.pl od czego uzależnione jest to, czy pracownik Nova Trading S.A. otrzymuje możliwość wzięcia nadgodzin? To przydatna informacja, także dla tych, którzy chcieliby starać się o pracę w tej spółce.

Magazynier
@Iwona

Na nadgodziny jest zawsze więcej chętnych niż miejsc z nockami jest ta sama sytuacja a właściwie gorsza bo za nocki lepiej płacą a do tego dochodzi premia załadunkowa. (usunięte przez administratora)

Tak1Nie1
Karol
@Magazynier

Mam przez to rozumieć, że pracodawca wprowadził limit osób, które mogą skorzystać z możliwości pracy w nadgodzinach? W sumie się nie dziwię, ponieważ z nadgodzinami oraz nockami pensja wygląda o wiele atrakcyjniej.

Hej
@Ciekawa

3000 brutto takze jak student w markecie.

Largo

A ja mam pytanie. Jak można wywalczyć podwyżkę, skoro ciągle się słyszy od kierownictwa że niema pieniędzy. Tylko inwestycje. A teraz podwyżki 30 proc dla pracowników nova metale. Śmieszne to jest

Tak10Nie5
Zainteresowany
Nazwa działu: Finanse

Dzień dobry???????? Czy w Nova trading będą jakiekolwiek podwyżki ? (usunięte przez administratora) Pozdrawiam

Tak11Nie2

@Zainteresowany

Zmiana polityki płacowej, w tym także sprawa podwyżek dla pracowników, z pewnością nie zostanie ogłoszona przez kierownictwo za pośrednictwem GoWork. Tak jak w każdej firmie na tematy dotyczące naszych wewnętrznych spraw rozmawiamy wewnątrz firmy – platforma GoWork jest portalem otwartym, który nie jest przeznaczony do załatwiania spraw wewnątrzorganizacyjnych. Temat wynagrodzeń, podobnie jak inne sprawy pracownicze, wymaga rozmowy z przełożonym. Każdy pracownik ma inne kwalifikacje, faktyczne umiejętności, staż pracy, zaangażowanie w obowiązki, wydajność, komunikatywność i inne cechy osobowościowe, jak również inne oczekiwania płacowe. W związku z tym należy zwrócić się do przełożonego z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia wraz z podaniem rzeczowych argumentów popartych prawdziwymi danymi. Anonimowość wpisów (nie wiadomo kto wnioskuje o podwyżkę i czy w jego przypadku jest ona uzasadniona) oraz ton niektórych z nich nie dają dobrego startu do negocjacji płacowych i nie zastąpią rzeczowej rozmowy.

Tak47Nie6

Zostaw opinię o Nova Trading S.A. - Toruń

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie