Aktualności

Nova Trading S.A.
pracodawca

Warsztaty drukarskie dla pracowników Nova Trading oraz ich dzieci


Pod koniec listopada odbędą się warsztaty drukarskie dla pracowników Nova Trading oraz ich dzieci.

Poznamy metodę sitodruku przy okazji drukowania kartek świątecznych dla naszych klientów i innych współpracujących z nami firm.Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące akcji znajdują się w Intranecie.


     

Nova Trading S.A.
pracodawca

Jubileusz 25-lecia pracy w Nova Trading

Nova Trading działa na rynku już od ponad 28 lat. Początkowo zatrudniane były pojedyncze osoby, które stopniowo budowały firmę i jej strukturę organizacyjną – Dział Księgowości, Dział Sprzedaży, magazyny, oddziały itd.

Wśród nas są pracownicy związani z firmą niemal od początku jej istnienia. Piękny jubileusz 25-lecia pracy obchodziło już w Nova Trading kilka osób: w 2016r. – 1 osoba, w 2017r. – 3 osoby, w 2018r. – 2 osoby. Zostały one nagrodzone oraz otrzymały kwiaty i okolicznościowy dyplom z listem gratulacyjnym od Zarządu firmy. Na Jubilatów i ich współpracowników czekał również słodki poczęstunek.

Miło jest wspólnie świętować tak wyjątkowy jubileusz. Życzymy wszystkim Jubilatom dalszych sukcesów zawodowych i satysfakcji z pracy.

Nova Trading S.A.
pracodawca

W dniu 9 listopada 2018r. w Sali Koncertowej CKK Jordanki w Toruniu o godz. 19:00 odbędzie się “Koncert Niepodległościowy”Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.


Wystąpią:
Bogdan Czapiewski – fortepian
Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – przygotowanie Arkadiusz Kaczyński
Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy – przygotowanie Bernard Mendlik
Członkowie Orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Mariusz Smolij – dyrygent
Adam Rozlach – słowo o muzyce


W programie:
I.J. Paderewski – Uwertura Es-dur
H.M. Górecki – Trzy tańce na orkiestrę op. 34
K. Serocki – Koncert fortepianowy “Romantyczny”
P. Moss (PL) , A. Veisman (LV), I. Karkow (SE), A. Senderovas (LT) – Toruńska Symfonia Niepodległości (Probaltica) - premiera
W. Kilar – Exodus
Nova Trading współpracuje z Festiwalem PROBALTICA przy okazji organizacji tego koncertu. Uwagę wszystkich kierujemy właśnie na prapremierę wyjątkowego utworu – Toruńską Symfonię Niepodległości, która została specjalnie skomponowana w związku z rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Dzieło zostało zamówione przez Festiwal Probaltica w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca.


Pracownicy naszej firmy mają możliwość skorzystania z dwuosobowych wejściówek na koncert - szczegóły w Intranecie.

Nova Trading S.A.
pracodawca

Serdecznie polecamy sponsorowany przez naszą firmę koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, który odbędzie się w dniu 11 listopada 2018 r. w Sali Koncertowej CKK Jordanki o godz. 16:00 w ramach cyklu "Symfonika familijna" – "Polskie melodie dla Niepodległej”.


Adresatami koncertu są całe rodziny, a szczególnie dzieci w wieku szkolnym. Muzycy przybliżą dzieciom i rodzicom historię muzyki oraz prezentowanych utworów i ich twórców.


Wystąpią:

Soliści: uczniowie ZSM w Toruniu

Członkowie Orkiestry ZSM w Toruniu

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Mariusz Smolij – dyrygent


W programie:

W. Żeleński - Uwertura W Tatrach

F. Chopin - Rondo a la Krakowiak

I. J. Paderewski - Nokturn B-dur (opr. J. Maksymiuk)

H. Wieniawski - Obertas op. 19 nr 1

W. Lutosławski - Mała Suita

H. M. Górecki - Trzy tańce na orkiestrę op. 34


Pracownicy Nova Trading zainteresowani udziałem w tym wydarzeniu mogą zgłosić się do Działu Marketingu po odbiór zaproszeń.

Nova Trading S.A.
pracodawca

Nasz zespół na targach Aluminium 2018 w Dusseldorfie

Na początku października odbywały się w Dusseldorfie targi Aluminium 2018. Jest to jedna z największych tego typu imprez branżowych w Europie. W targach tych biorą udział m.in. czołowi producenci i dystrybutorzy wyrobów hutniczych z aluminium prawie z całego świata. Mimo, że impreza ta odbywa się w Niemczech, to wśród zwiedzających jest mnóstwo gości nie tylko z Niemiec, ale także z różnych - nawet pozaeuropejskich – krajów. Targi Aluminium 2018 odwiedziło w sumie 24 tys. zwiedzających z 123 krajów z całego świata.


Nova Trading była reprezentowana na tych targach przez kilkunastoosobowy zespół pracowników głównie z Działu Eksportu oraz z Marketingu. Wszyscy w codziennej pracy używamy języka angielskiego, ale oprócz tego wśród nas są osoby, które świetnie władają językiem niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim, słowackim, czeskim itd.


Praca w Dziale Eksportu jest wymagająca. Oprócz wiedzy technicznej na temat stali nierdzewnej czy aluminium handlowcy muszą znać specyfikę danego kraju, sposób załatwiania spraw handlowych, mentalność danej nacji itp. Jest to często praca pod presją czasu – wymaga szybkiej reakcji na zapytania klientów, a po złożeniu przez nich zamówienia  – czuwania nad koordynacją procesu produkcji i dostaw.


Targi są dobrą okazją do tego, by w krótkim czasie odbyć wiele spotkań handlowych z dotychczasowymi klientami, jak i nowymi. Rozmowy pozwalają na poznanie oczekiwań klientów, ich potrzeb i opinii na temat współpracy. Dzielimy się wiedzą i zdobywamy kolejne doświadczenia.Zdjęcia: Nova Trading oraz Aluminium Messe

Nova Trading S.A.
pracodawca

Poszukujemy sumiennej i samodzielnej osoby do pracy w Dziale Kadr w Toruniu na stanowisku:

Specjalista ds. płacowych


Oferujemy ciekawą pracę w pełnym etacie z możliwością rozwoju osobistego, w prężnie rozwijającej się firmie o ustabilizowanej pozycji rynkowej, w zespole gwarantującym przyjazną i miłą atmosferę pracy oraz atrakcyjne benefity dla pracowników.

Opis stanowiska:
Osoba zatrudniona na powyższym stanowisku będzie odpowiedzialna za samodzielne naliczanie wynagrodzeń pracowników i zleceniobiorców, prowadzenie dokumentacji płacowej i zasiłkowej, sporządzanie dokumentacji do ZUS i US, tworzenie raportów i zestawień na potrzeby wewnętrzne firmy z wykorzystaniem systemu zintegrowanego Impuls.
 
Od kandydatów oczekujemy:


  • wykształcenia ekonomicznego,

  • doświadczenia na podobnym stanowisku (preferowane w dużej firmie),

  • dobrej znajomości regulacji prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz umiejętności praktycznego ich stosowania, dobrej znajomości programu Płatnik, mile widziane znajomość systemu ERP,

  • dobrej komunikacji interpersonalnej,

  • umiejętności organizowania pracy i ustalania priorytetów,

  • dokładności i zaangażowania przy wykonywaniu swoich obowiązków.
Dołącz do firmy z przyszłością.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o przesłanie oferty zawierającej CV oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na adres e-mail rekrutacja@ntsa.pl

Odpowiemy na wybrane oferty.


Uprzejmie informujemy, że w związku ze złożeniem przez Ciebie dokumentów aplikacyjnych administratorem Twoich danych osobowych jest Nova Trading SA z siedzibą w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej 5.
Twoje dane osobowe są przetwarzane w celu wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a RODO).
Twoje dane nie będą przekazywane innym podmiotom ani udostępniane poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Dane będą przechowywane przez czas niezbędny do przeprowadzenie procesu rekrutacji. Przysługuje Ci prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez podania przyczyny, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne do rozpatrzenia oferty w procesie rekrutacji.
W razie potrzeby prosimy o kontakt na e-mail: iodo@ntsa.pl.

Nova Trading S.A.
pracodawca

Nova Trading od kilku lat jest sponsorem Artus Festival organizowanego przez Dwór Artusa w Toruniu.


W tym roku w ramach festiwalu odbędzie się kilkanaście wyjątkowych wydarzeń kulturalnych – koncertów, warsztatów, wystaw i spotkań z ciekawymi ludźmi. Część atrakcji jest biletowanych, część – bezpłatnych.


Jako sponsor nasza firma posiada pulę bezpłatnych 2-osobowych wejściówek na imprezy biletowane. Pracownicy mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w tych imprezach - właśnie trwają zapisy na Intranecie.


Serdecznie zapraszamy.


Linki do stron wydarzeń festiwalowych:      

Nova Trading S.A.
pracodawca

Nova Metale - siostrzana spółka Nova Trading inwestuje w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Rok temu została utworzona siostrzana spółka firmy Nova Trading pod nazwą NOVA METALE. Celem działalności spółki jest prowadzenie działalności produkcyjnej w Ostaszewie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie powstanie nowoczesne centrum serwisowe wykonujące komponenty ze stali nierdzewnej i aluminium dla odbiorców z różnych gałęzi przemysłu.

Właśnie rozpoczęła się budowa obiektu, który będzie składał się z części produkcyjno-magazynowej oraz biurowo-socjalnej. Centrum serwisowe będzie wykonane zgodnie z założeniami koncepcji „Przemysłu 4.0”.

Inwestorem jest spółka NOVA METALE. Wykonawcą inwestycji jest firma ERBUD. Planowany termin ukończenia budowy to wrzesień 2019.


Na zdjęciach - działka przed rozpoczęciem realizacji inwestycji.

Nova Trading S.A.
pracodawca

Nova Trading sponsorem Festiwalu Filmowego TOFIFEST
 

Nasza firma od wielu lat wspiera finansowo organizację Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST, który odbywa się w Toruniu. TOFIFEST to świetna okazja, aby zapoznać się z najlepszymi produkcjami filmowymi ostatnich miesięcy oraz uczestniczyć w ciekawych spotkaniach z reżyserami, aktorami i producentami filmowymi. W latach poprzednich gośćmi festiwalu byli m.in.: Marek Koterski, Jan Kidawa-Błoński, Małgorzata Szumowska, Agata Kulesza, Jan Englert, Marek Kondrat, Robert Więckiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Figura, Olga Bołądź, Sonia Bohosiewicz, Jakub Gierszał i wiele innych znanych postaci.

Współpraca z organizatorami TOFIFEST przekłada się również na możliwość uczestniczenia w wydarzeniach festiwalowych przez pracowników naszej firmy. Trwają właśnie zapisy na karnety. Wszelkie informacje na ten temat są dostępne w Intranecie.

Zapraszamy na Tofifest. Festiwal odbędzie się w dniach 20-28.10.2018.

Nova Trading S.A.
pracodawca

Sukces! Jesteśmy na liście „1000 companies to inspire Europe 2018” londyńskiej giełdy!
 

London Stock Exchange Group, czyli Giełda Papierów Wartościowych w Londynie, po raz trzeci opracowała raport 1000 najbardziej dynamicznych, najszybciej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Europie – „1000 Companies to inspire Europe 2018”. Znaleźliśmy się wśród 30 firm z Polski wyróżnionych mianem „inspirującej firmy”. To właśnie do takich firm należy przyszłość – to one będą się rozwijać, tworzyć miejsca pracy, realizować innowacyjne projekty, tworzyć i stosować nowoczesne technologie, kształtować przyszłość europejskiej gospodarki, rozwijać świat.

 

Ranking powstał na podstawie analizy danych finansowych prywatnych i publicznych przedsiębiorstw z całej Europy pod kątem efektywności finansowej.

 

Cieszymy się, że nasza firma została dostrzeżona wśród wielu polskich firm i doceniona za dynamiczny rozwój. Udział w rankingu wzmacnia nasz wizerunek jako firmy ciągle rozwijającej się, nowoczesnej, inspirującej.

 

 

Więcej informacji: >http://www.1000companies.com