Aktualności

Nova Trading S.A.
pracodawca

Poszukujemy ludzi, którzy cenią to co my
 

Nova Trading to firma dynamiczna, szybko reagująca na oczekiwania klientów. Takich też szukamy pracowników: otwartych na wyzwania, z inicjatywą, energicznych i skutecznych w działaniu.


Nova Trading jest nastawiona na długofalową współpracę – zarówno z kontrahentami, jak i z pracownikami. Firma stwarza dobre, bezpieczne warunki pracy. Dzięki temu pracujemy w odpowiednio wyposażonych biurach i budynkach magazynowych – korzystamy z nowoczesnego sprzętu, pracujemy na innowacyjnych urządzeniach i liniach produkcyjnych, mamy zapewnione wszelkie narzędzia do pracy, jak również w pełni wyposażone zaplecze socjalne.


Nova Trading od wielu lat jest liderem na rynku stali nierdzewnej i aluminium. Źródłem tego sukcesu są ludzie - zaangażowani, uśmiechnięci, życzliwi, a prywatnie – z ciekawymi zainteresowaniami, potrafiący zarazić innych swoją pasją. Widząc ich starania, firma często pomaga im w realizacji prywatnych celów, zwłaszcza gdy dzięki tym działaniom integruje się zespół – pracodawca pokrywa koszty startów w zawodach sportowych, wynajęcia sali do treningów, zakupu strojów sportowych itp.


Firma inwestuje w rozwój pracowników – pomaga w zdobyciu nowych kwalifikacji, pokrywa koszty szkoleń, dodatkowej nauki, opłaca prenumeratę fachowych czasopism itp.


Nova Trading wyjątkowo dba o jakość oferowanych produktów i usług. Klienci bardzo to cenią. Doceniają  nas również za słowność, rzetelność i uczciwość. Jeżeli bliskie są ci te wartości, to zgłoś się do nas – odpowiedz na nasze ogłoszenia o pracę, które zamieszczamy na firmowej stronie internetowej http://www.ntsa.pl oraz na portalu: .
 

Nova Trading S.A.
pracodawca

Szkolenia dla pracowników z doskonalenia techniki jazdy samochodem

Pracownicy Nova Trading odbyli w tym roku szkolenia z doskonalenia techniki jazdy samochodem. W serii szkoleń wzięło udział kilkadziesiąt osób, które na co dzień korzystają z samochodów służbowych.

Szkolenie miało za zadanie podniesienie świadomości kierujących z zagrożeń występujących na drodze,  doskonalenie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz weryfikację błędnych nawyków podczas prowadzenia samochodu.

Pierwszym etapem szkolenia było zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa drogowego zakończone testem. Chwilę później wszyscy uczestnicy kursu mieli okazję doświadczyć dachowania pojazdu przy użyciu symulatora. Następnie przeszli oni szkolenie praktyczne, które polegało m.in. na pokonaniu przeszkody pojawiającej się w nieoczekiwanym momencie, hamowaniu przy 40, 50 i 60 km/h oraz slalomie na suchej i mokrej nawierzchni – również przy różnych prędkościach samochodu. Ostatnim etapem instruktażu były zajęcia z ratownictwa drogowego.

Nova Trading S.A.
pracodawca

W lutym 2018 nasza firma została zaproszona przez Politechnikę Śląską w Gliwicach do wzięcia udziału w projekcie stażowym dla studentów: „Doświadczony absolwent kierunku z obszaru Inżynierii Materiałowej – odpowiedzią na oczekiwania Przemysłu 4.0”.


Dla młodych inżynierów przygotowaliśmy ofertę odbycia stażu w Nova Trading w dwóch naszych śląskich lokalizacjach – w Sosnowcu oraz w Jaworznie.


Staże w Sosnowcu przeznaczone były dla osób zainteresowanych zdobyciem praktyki w zakresie obsługi linii produkcyjnych oraz wiedzy dotyczącej właściwego postępowania ze stalą nierdzewną – w szczególności podczas procesu szlifowania i polerowania, a także magazynowania i transportu.


Praktyki w Jaworznie skierowane były do osób, które chciały zdobyć doświadczenie w pracy w Dziale Sprzedaży, w Księgowości oraz w Magazynie.

Dwie osoby właśnie zakończyły staż. W sumie każdy ze stażystów przepracował 220 godzin.


Projekt stażowy jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza-Edukacja-Rozwój. Zdobyte doświadczenie pracy w przemyśle ma na celu umożliwienie absolwentom studiów technicznych płynne przejście z etapu edukacji do etapu zatrudnienia.

Nova Trading S.A.
pracodawca

Nova Trading jako członek Stowarzyszenia Stal Nierdzewna poleca szkolenia branżowe organizowane przez to stowarzyszenie:
 
·         Stal nierdzewna – kurs podstawowy i zaawansowany
·         „Aluminium w praktyce”
 
Na stronie internetowej SSN na bieżąco pojawiają się informacje o tematach i terminach szkoleń – najbliższe odbędą się w  październiku i listopadzie 2018. Polecamy je wszystkim osobom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę na w/w tematy.
 
 
Szkolenia branżowe dla pracowników Nova Trading:

Z uwagi na fakt, że praca w Nova Trading wymaga od zatrudnionych na wielu stanowiskach specjalistycznej wiedzy w zakresie stali nierdzewnej, aluminium, ich gatunków, właściwości fizycznych i chemicznych itp., firma stawia nacisk na szkolenie pracowników z tego zakresu. Ze szkoleń branżowych mogą korzystać pracownicy Działu Sprzedaży, Zakupów oraz Działu Jakości, jak również pracownicy magazynowi oraz operatorzy linii produkcyjnych.
Informacje na temat szkoleń oraz zapisów są publikowane na stronie intranetowej
naszej firmy.

 
Popularyzacja wiedzy branżowej poza firmą:
Nova Trading stara się, aby niewykorzystany potencjał rynku wynikający z braku wiedzy, doświadczenia lub barier w dostępie do informacji był jak najmniejszy.

Firma popularyzuje wiedzę dotyczącą stali nierdzewnej i aluminium m.in. poprzez dystrybucję fachowych broszur wydawanych przez branżowe instytucje, wsparcie finansowe konferencji organizowanych przez SSN, warsztatów dla studentów kierunków technicznych, współfinansowanie stoisk SSN na targach branżowych, przyjmowanie na staż studentów itp.

Dzięki tym działaniom wiedza na temat stali nierdzewnej i aluminium jest bardziej powszechna – firmy, z którymi współpracujemy, lepiej rozumieją zasady pracy z tak specyficznymi produktami, łatwiejsza staje się komunikacja, popełnianych jest mniej błędów.
 

Nova Trading S.A.
pracodawca

Nova Trading od wielu lat jest sponsorem koncertów dla dzieci organizowanych przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną (TOS). Właśnie rozpoczyna się nowy sezon cyklu „Symfonika Familijna”.

W najbliższą niedzielę 16 września 2018r. o godz. 16.00 odbędzie się koncert pt. „Historia Pana Beethovena” w sali CCK Jordanki w Toruniu*.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie:
Pracownicy Nova Trading mają możliwość skorzystania z bezpłatnych wejściówek. Informacje o zapisach na bilety zamieszczane są w Intranecie.

Serdecznie zapraszamy!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nasza firma wspiera finansowo koncerty dla dzieci organizowane przez TOS, gdyż jest nam bliska idea wspólnego spędzania czasu z rodziną oraz muzyczna edukacja młodego pokolenia, które dzięki koncertom może poznać różne rodzaje muzyki (od folku po muzykę klasyczną), brzmienie mniej lub bardziej znanych instrumentów muzycznych, rozwijać wiedzę, wyobraźnię oraz wrażliwość muzyczną.


Uczestnictwo w koncertach TOS to świetna zabawa dla całej rodziny.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

*Polecane dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Nova Trading S.A.
pracodawca

W naszej firmie jest obecnie zatrudnionych 350 osób. Prawie dwie trzecie załogi stanowią pracownicy produkcyjni i magazynowi.

Opisana wyżej struktura zatrudnienia ma bezpośredni wpływ na statystyki dotyczące rekrutacji – najczęściej pojawiają się ogłoszenia o pracę właśnie na stanowiska magazynierów, operatorów linii produkcyjnych i urządzeń znajdujących się w naszym Centrum Serwisowym.

Nova Trading posiada magazyny w następujących lokalizacjach: Toruń (magazyn główny), Warszawa, Jaworzno i Sosnowiec. Natomiast produkcja odbywa się w Toruniu oraz w Sosnowcu.

Ogłoszenia o pracę pojawiają się głównie z uwagi na ciągłą rozbudowę Centrum Serwisowego. Firma wciąż rozwija zakres świadczonych usług.

Współczynnik rotacji pracowników jest bardzo niski. Średni staż pracy w Nova Trading wynosi 9 lat – jest to bardzo dobry wynik na tle innych firm.

Nova Trading S.A.
pracodawca

Dzień dobry,

Serdecznie witamy wszystkich użytkowników platformy GoWork.pl szukających opinii oraz informacji na temat firmy Nova Trading S.A.

Dziś uruchamiamy nasz oficjalny profil, który staje się kolejnym środkiem komunikacji Nova Trading z otoczeniem, by móc rzeczowo i kompletnie przedstawić obraz naszej firmy jako pracodawcy. Będziemy tu publikować aktualności z życia Nova Trading, opisywać jakie warunki zatrudnienia oferuje firma, informować o pomocy, jaką otrzymujemy jako pracownicy, by rozwijać się zawodowo, a także realizować swoje pasje poza pracą itp.

Dużo wiadomości na powyższe tematy znajdziecie już teraz na zakładce „Odpowiedzialny Pracodawca”, gdyż wiele działań Nova Trading realizuje od lat, a uczciwość względem pracowników była, jest i będzie jednym z najważniejszych priorytetów w polityce firmy.

Bardzo dziękujemy za wszystkie wpisy – za dotychczasowe i przyszłe. Każdy komentarz jest dla nas ważny i będzie poddany analizie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mimo naszych starań, mogą istnieć obszary wymagające udoskonalenia. Słuchamy cennych uwag, wyciągamy wnioski z konstruktywnej krytyki, mając na celu nieustanny rozwój.

Jako rzetelna firma pragniemy odpowiedzieć na wszystkie pytania. W związku z tym wszelkie kwestie wymagające wyjaśnienia prosimy przesyłać na adres gowork@ntsa.pl.


Serdecznie pozdrawiamy,Zespół Nova Trading S.A.