Pytanie Nowy wpis

Czy zdarzają się nadgodziny w Uniwersytet Śląski?

Anonim Nowy wpis
@Pytanie

Oczywiście zdarzają się, niestety nie ma co liczyć na wypłacenie wynagrodzenia za nadgodziny... można je wybrać, problem polega na tym, że pracy jest tyle, że nie bardzo jest je kiedy wybierać.

Zwolnienie

Witam praca w UŚ tylko dla korpo karierowiczow z mocnymi plecami znajomości wewnątrz, mocna kasta rodzinna, siedzisz cicho jest ok, ale jak coś głośniej wyrazisz to od razu spotkasz się z niechęcią przełożonego i jego lizusow, nie przedluzajaja umów okresowych, niektórzy kierownicy traktują ludzi jak własny folwark, omijają przepisy znajomościami, dla odmiencow bez znajomości brak premii i nagród, zwalniają bezpodstawnie ot tak bo mogą! Teraz zwalniają pracowników którzy mają rodziny na utrzymaniu, podobno przez lockdawn, ale emeryci byli pracownicy uniwersytetu pracują dalej, ot taka polityka kadrowa

Paulina Nowy wpis
@Zwolnienie

Praca w środowisku akademickim należy do bardzo specyficznych i podejmując pracę w takim miejscu należy się po prostu z tym liczyć. A co do nie przedłużania umów to wiesz - wszędzie teraz niestety jest z tym problem. A właściwie to na jakim stanowisku pracowałeś w Uniwersytecie Śląskim?

zwolnienie Nowy wpis
@Paulina

Specyficznosc specyficznoscią, mam też ukończone studia i moja praca na UŚ trwała kilka lat więc znam temat specyficznosci tego środowiska jednak nie ją tu mam na myśli a działania które podchodzą już właściwie pod mobbing, uważam że moje stanowisko miało już w zanadrzu jakiegoś nepotycznego następcę.

Leon

Jeśli ktoś wykaże się dobrą pracą to z pewnością ma szanse na awans.

Nick
@Leon

Nie ma

Abcd

Jeżeli komuś zależy na stałej pracy w administracji to tutaj taką znajdzie z tym, że bez perspektywy awansu, lepszej płacy i rozwoju. Tutaj czas się zatrzymał dawno temu, struktury są tak skostniałe, że poza pracą odtwórczą nie można zrobić nic. Mile widziana postawa szarej cichej myszki, która na każdym kroku wykazuje wdzięczność za możliwość pracy w tym miejscu i jest całkowicie podporządkowana.Kierownictwo bez szacunku do pracownika. Atmosfera średnia- cała masa sfrustrowanych pracowników, którzy chcą jakoś dotrwać do emerytury. Młodym ambitnym ludziom po studiach szczerze odradzam.

Renata
@Abcd

Może jednak jeszcze coś się zmieni w tych kwestiach (awans, płaca, rozwój) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach? Może po prostu - jak na wszystko - potrzeba czasu. Czy mogę zapytać, na jakim stanowisku pracowałeś w tym miejscu i jak wyglądał Twój przykładowy dzień pracy?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Nn

Nie polecam. Każdy sprzeciw lub zdanie niezgodne z opinią kierownictwa kończy się awanturą, zero szans na podpisanie kontraktu bezterminowego i rozwój, brak inwestowania w dobrych pracowników, którzy chcą się rozwijać, wciskanie na siłę zajęć do prowadzenia nawet z nie swojej dziedziny, byle zapełnić grafik. O szacunku do pracownika można zapomnieć po przekroczeniu progów uś, a niektóre sytuacje ocierają się o mobbing.

Renata
@Nn

Mówisz o kontraktach - czy masz tutaj na myśli umowę o pracę, czy też inną formę zatrudnienia? Nie znam specyfiki tej branży, dlatego też pytam. Jak wygląda taki grafik zajęć do przeprowadzenia - po ile godzin w tygodniu, czy można dawać odnośnie swojej dostępności jakieś dyspozycje?

antywazelina

Jeżeli chcecie podjąć pracę bez perspektywy awansu to dobra instytucja. Póki siedzisz cicho i nie pyskujesz jest ok i oczywiście wykonujesz najbzdurniejsze polecenia nie zastanawiając się nad ich zgodnością z przepisami. Nigdy tam nie awansujesz bo stanowiska obejmują osoby "zaprzyjaźnione" , zarobki też żałosne . Podsumowując chcesz być bezmyślnym robotem bez własnego zdania zatrudnij się na Uniwersytecie Śląskim.

hjhjkl

no to jak na takie stanwoisko wydaje mi się dość rozsadne wymagania. Ale niestety juz znaleźli taka osobę @fd i nikogo teraz niestety nie poszukują. Jak sie zmieni to dajcie znac prosze. Z góry bardzo dziekuje

mieszkaniec Katowic

Omijaj z daleka, chyba, że chcesz być traktowany jak śmieć. I to bez względu na to, czy jesteś technikiem, magistrem, czy doktorem. O umowie na czas nieokreślony można zapomnieć. Jest maj i kończy Ci się druga umowa na czas określony? Zostaniesz zwolniony na 4 miesiące, po czym zatrudniony od nowa. A jeśli masz pecha i umowa skończy się w grudniu? Cóż, dowiadujesz się o tym dzień przed końcem owej umowy, po czym gorączkowo szukasz nowej pracy...

Zostaw merytoryczną opinię o Uniwersytet Śląski - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Uniwersytet Śląski