Opinie o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy O.S.M. Łowicz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w O.S.M. Łowicz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Mleczarnie

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.M. Łowicz w Łowicz

Remik

Mam zamiar aplikować do pracy w firmie. Słyszałem , że to bardzo dobra firma. Warto starać się?

Norman R

Jakie są przyczyny tak niskiej w porównaniu z dobrymi mleczarniami ceny mleka skupowego? Ten proceder radykalnie zaniżonej ceny trwa już drugi a właściwie 3-4 rok! Oparcie dużej części biznesu firmy na sprzedaży mleka przerzutowego oraz sprzedazy niskomarżowych produktów UHT , nie rokuje, że cena za mleko skupowe będzie w porównaniu z innymi mleczarniami przynajmniej przyzwoita. A raczej w nie należy się spodziewać że cena za mleko skupowe będzie zbliżac suę do cen płaconych przez uczciwie, dobre mleczarnie. Czyli hm.... Co robić? Czy są jacyś radni , którzy to rozumieją? I sa w stanie zmienić bieg zdarzen z drogi upadku na drogę stabiizacji a potem rozwoju?

Stefan

jak ci płaca za litr mleka mniej o około 45 groszy niż w dobrych uczciwych mleczarniach, to przy 10000 litórw tracisz miesiąc w miesiąc 4500 PLN!!!!!!!!!!!!!! To jest granda!!!! Ryki teraz płacą średnio ponad 1.65PLN za litr !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ryki Tiki
@Stefan

Nie wiem komu płacą po 1,65 zł, 1,40 teraz u nas to dobrze mówię już z lipcową podwyżką 10 groszy

Mario

Mleczarni działa tak jak chcą rolnicy-dostawcy. Rada nadzorcza wybrana spośród delegatów. Delegaci wybrani na zebraniach przez dostawców. Zarząd wybrany przez radę. Pracownicy nie głosują. Pracownicy jeśli im się coś nie podoba, mogą sobie pracę zmienić, nikt ich na siłę nie trzyma a dostawcy mają to co wybrali. W czym PROBLEM? Jak mi się nie będzie podobać to poszukam pracy gdzie indziej. Dodam, że pracuje za 2 tyś. Żeby zaraz ktoś nie napisał że pewnie kilka tysięcy zarabiam i mi się podoba. Nie, wiele rzeczy mi się nie podoba ale nie zawsze da się tak jak byśmy chcieli.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.M. Łowicz odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
Rty

Co się dzieje z tym forum? Czy to tylko u mnie wszystko jest wyczyszczone na biało?

Pracownik III

Ludzie! Odpuśćcie sobie. Za slabi jesteśmy aby cos zmienic na lepsze! Rolnikom nie przeszkadza drastycznie niska cena. A co my pracownicy mozemy? Chyba sie pociąć;(((

Jkl
@Pracownik III

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał to po prostu musi umrzeć własnym życiem jak jedna osm z woj kujawsko-pomorskiego

Stanislaw
@Jkl

Jesli dla rolników wazniejsze jest trzymanie tego zarzadu niz dobre zarzadzanie i normalna/ przyzwoita cena za mleko supowe i rozwoj spoldzielni to coz mozna zrobic?

Matka Teresa
@Pracownik III

To jest właśnie demokracja kiedy to zrozumiecie. Większości rolników ta cena odpowiada kiedy to w końcu zrozumiecie? Po co przywołujecie ile kto płaci? Naszym rolnikom ta cena wystarcza. Podobnie pracownikom większości ten rodzaj zarządzania odpowiada, a jak nie to trzeba szukać nowego pracodawcy.

Proste

Jezeli spoldzielnia placi kilkanascie do kilkudziesieciu groszy za litr mleka mniej, to po prostu rolnicy inwestują w beznadziejne zarzadzanie przez dany zarzad!!!!! To jes k.u..wa proste !!!!!!

Gut

jak sie oddalo przez 5 lat 2 mln litrow mleka. I jesli cena , na skutek zlego rzadzenua, jest nizsza od sredniej krajowej o 30 groszy , to znaczy ze sie traci przez te 5 lat aż 600 000 złotych!!!! Czyli rocznie aż 120 000 złotych!!!!! Nosz w mirde jeża!;((( . Panie Wałachowski , nie zostawiaj nas Pan z tym pasztetem samych!!!!!!!!!!

Rolnik Łódzkie

oddajcie nam nasze kilkaset milionów złotych!!!!

Nie bójcie się prawdy

ktoś komu prawda ciąży , chce to forum zbanować!

Stefan

ta władza musi byc oddana, aby uratować mleczarnie! POdajta się do dymisji wreszcie! POmyslcie o tysiącach spółdzielców i ich rodzinach!!!!!

d3

Będą chyba zmiany na szczytach władzy!

R+Z+R+S

NAjpierw Cie ignorują, potem się z Ciebie śmieją. A potem zały zarząd podaje się do dymisji. Rada powołuje kompetentnych , zaangażowanych , mądrych ludzi i spółdzielnia zostaje uratowana. AMen

Stanisław Sobierajski Łowicz

Drogi Rolniku-Spółdzielco. Mleczarnia kupuje od Ciebie mleko średnio za 1.35 PLN za litr po czym sprzedaje je w przerzucie za chyba 1.41 PLN za litr.... Czyli zarobek malusieńki! ...NO ALE ILE KOSZTUJE koszt transportu mleka z gospodarstw średnio? Plis ile kosztuje koszt transportu w przerzucie? Czyli ponad 40% mleka skupowego idzie w przerzut,gdzie zarobek jest albo minimalny na granicy błedu statystycznego albo go nima w ogóle. Więc gdzie tu jest sens i logika? Po co właściwie spółdzielnia z zarządem, kierownictwem, kadrami, pracownikami , kosztami ogólnymi, marketingu, handlu, sprzedaży, ochrony środowiska itd itd itd? Włos ( przynajmniej mi) jeży się na główie...:(((

Dokładność
@Stanisław Sobierajski Łowicz

to dotyczy zeszłego roku w tym roku cena jest niższa znacznie!!!!!!!!!!!!!!!!!

Benek
@Stanisław Sobierajski Łowicz

Wystarczyło że w grudniu obcieliby cenę surowca o 5gr i wyszliby na zero haha Ceny mleka przerzutowego ost spadają jak i ceny pozostałych produktów.

Bij mnie bij
@Benek

Placenie rolnikom sporo PONIŻEJ średniej krajowej to jest „ rozbój w biały dzień”!!! To jest wlasciwie bezczelnosc. No ale częsc rady tak lubi. Przypominamisie kawal o zonie co to nie dosoliła i zupy i dostala w łeb , powiedziala: bij mnie jeszcze bij mnie!;))

Prawda na wyzwoli
@Benek

Wynik tskiej dużej spoldzielni powinien byc licxony przy zalożeniu , ze srednia cena mleka placona rolnikom wynosi : średnia krajowa + 15 groszy! I wtedy wynik by byl prawdziwy i by pokazywal rzeczywiste umiejetnosci i prawdziwą wartosc calego zarzadu

Matematyka
@Stanisław Sobierajski Łowicz

Gdyby liczyc do wyniku srednia krajową cene mleka skupowego to by by ła strata w wysokosci okolo -120 000 000 PLN. Czy to die komus podoba czy bie ale tak to wygląda!!!!

co się dzieje

czemu forum nie zamieszcza moich wpisów

Nadzieja na przyszlosc
@co się dzieje

Prosze sie nie denerwowac. Odejscie z zarzadu to jeszxze nie koniec swiata.

Niewiedza

Patrzac na te dokumenty ciekawie to nie wyglada. Jak firma placi rolnikom za mleko majac 8 mln zl na koncie? Ktos to wytlumaczy?

Heniek

Czytajac te dokumenty , to wszyscy co krytykuja sytuacje to powinni isc siedziec. A zarzad nagrode Nobla- ale z kabaretu;(( Tj TRAGEDIA!!!

Ar
@Heniek

Wszystkie te firmy z porównania niezbyt stoją. Piątnica wypada najlepiej. Łowicz niezbyt krótkoteminowo, Mlekpol w długiej perspektywie. BTW nie powinno się umieszczać takich dokumentów na forach.

Kris Kros
@Ar

Hmmm . To porownanie nie uwzglednia ceny za mleko placone spoldzielcom. Piatnica placi aktualnie srednio o 55 gr wiecej. A to jest KOSMICZNA roznica. I ta cena jest miernikiem w ekonomii spoldzielni mleczarskich.

Geny
@Kris Kros

A ten wzrost zobowiązań długoterminowych z 12mln do 52mln to jest ok? Czyli sytuacja się potwierdza niska cena za mleko i pobierane udziały utrzymują spółdzielnie przy życiu z tym że udzialowcy lawinowo uciekają i kiedyś trzrba będzie zapłacić te udziały i tani surowiec też się kończy.

Dib
@Geny

Rolnicy placą za wszystko! I dlatego wszelkie bledy w zarzadzaniu pokrywa sie rolniczymi pieniedzmi. Jesli to pokrywanie trwa za dlugo , to konczy sie stanem bankructwa i w kosekwencji przejeciem. Wysoka cena mleka w skupie jest ZAWSZE wynikiem dobrego zarzadzania. Niska- zlego

Matematyka liryka
@Ar

Porównywanie tych trzech firm w ten sposob nie ma sensu, poniewaz to porownanie NIE UWZGLEDNIA ceny placonej za mleko rolnikom. Czyli to porownanie jest jak mierzenie temp wrzenia wody kątomierzem.

Rolnik
@Matematyka liryka

Po tej lekturze widać że dłuższe czekanie w nadziei na lepszą cenę skupu dłużej nie ma sensu. Po wskaźnikach widać że ich nigdy nie będzie stać na lepszą cenę w skupię mam dość finansowania działalności osm Łowicz.

aawq
@Matematyka liryka

Oczywiście, że uwzględnia. W zobowiązaniach krótkoterminowych. Ogólnie wszystkie zobowiązania wobec rolników są uwzględnione w tym wskaźniku + oczywiście są tam też inne zobowiązania. Cena płacona rolnikom za mleko wynika z zysku/straty mleczarni. Mając takie straty podniesienie ceny dostawcom spowoduje jeszcze większe problemy.

vvc
@Geny

Prawdopodobnie tak właśnie jest. Niska cena surowca skupowanego i udziały dostawców utrzymują mleczarnie przy życiu. Ciężko jest określić dlaczego zobowiązania długoterminowe wzrosły o 50 mln zł. Mogą być to też inwestycje.

test
@Ar

Wyniki finansowe są jawnymi materiałami i można je publikować. Udziałowcy mają PRAWO WIEDZIEĆ co dzieje się ze spółdzielnią.

Geny
@vvc

Ale inwestycje to tylko 19mln a wzrost zobowiązań jest o 40mln dziwne że biegły rewident nic o tym nie napisał

vvc
@Geny

Biegly rewident sprawdza czy bilans zostal przeprowadzony rzetelnie. Raczej nie komentuje czy kroki podjete przez osoby decyzyjne ida w dobrym kierunku.

Jan Nowak
@vvc

oczywiście. I WARTO PAMIĘTAĆ ,ZE BŁĘDNE DECYZJE ZARZĄDY MOGĄ PODEJMOWAĆ, JESLI WŁAŚCICIELOM PASUJE TAKA SYTUACJA ( NO RADYKALNIE ZANIŻONA CENA ZA MLKEO DLA SPÓŁDZIELCÓW, LUB BRAK ZYSKÓW W PRYWATNYCH FIRMACH.). W spółdzielczości jest problem rzeczywistego nadzoru i ustaleniu przez Rady Nadzorcze rzeczywistych , realnych i przede wszystkim SENSOWNYCH WSKAŹNIKÓW. I sytuacja jest taka że zarządy spółdzielni w Polsce generalnie nie są rozliczane, chyba że cena za mleko w skupie staje się w porównaniu z innymi spółdzielniami naprawdę drastycznie niższa. Podobną sytuację mamy u nas ! Na Walnym Delegaci pokrzyczeli, powkurzali się , dali w bezsilności absolutorium oraz wybrali w równej przecież bezsilnści radę i....koniec. Cisza. A rynek mleczarski gna do przodu, a my mamy mleko uht ( Matko Boska, mleko uht! naprawę. !!!!!). No i spieniężenie litra mleka skupowego jest niskie. Tym bardziej , że tam , jak widze w tych materiałach , przerzuty stanowią spory % sprzedaży itd itd. Szkoda gadać. Sytuacja jest naprawę bardzo kiepska:(( POdziwiam rolników i pracowników za ich cierpliwość i otwartośc na ustepstwa i wolę inwestowania w chyba beznadziejne przedsięwzięcie....

d2
@Jan Nowak

No ale te materiały należy czytac PAMIĘTAJĄC, że one nie uwzględniaja faktu znacznie niższej ceny mleka w porównaniu z innymi duzymi podmiotami! i to o jakieś 40-65 groszy do litra mleka mniej niż wiodące spółdzielnie w Polsce. Czyli jesli przemnożymy 500 mln litrow mleka ( tyle skupiliśmy w 2017 roku!) przez chociaż te 35 groszy ( różnica w cenie za mleko , to nam wychodzi te 175 mln PLN ( 175 000 000 PLN!!!!), które muszą być doliczone do wyników, żeby można jakoś w miare obiektywnie ocenic sytuację i porównac sytuacje firmy z innymi spółdzielniami!!! Czyli uważam, że nalezy dodac około 175 mln do rubryki kosztów , no a wtedy wszystko się sypie i to katastrofalnie! I przypominam,że Piątnica płaciła w zeszłym roku około 1.85-1.95 PLN za litr mleka skupowego a inne spółdzielnie właśnie 40-65 PLN do litra więcej!!!!!!!!! Prosimy aby szanowna Komisja pamiętała o tym i nie dała sie zmanipulowac nikomu!

Ryszard R

Wszelkie pogaduchy na temat udostępnionych, jak rozumiem z kół zblizonych do zarządu i części rady nie maja sensu bez świadomości , że trzeba wiedziec o ile cena mleka skupowego wypłacana społdzielcom była niższa ! Czyli jesli się te conajmniej 150 000 000 PLN ( 150 milionów złotych) doda jako koszt do wyniku, to okazuje się ,że mamy do czynienia z katastrofalna wręcz sytuacją!!!!!!!! Pamiętajmy że w skrajnym przykładzie cena w porównaniu z Piatnica była/jest niższa nawet o 60-70 groszy!!!!!!!!!!!!!!!!! W porównaniu z innymi spółdzielniami ( tymi wiekszymi) to jest około 35-45 groszy itd itd :(((( Żal tych ciężko pracujących rolników, którzy np przy 10 000 litrów w tamtych mleczarniach by mieli około 4000 -5000 PLN więcej! No mieć a nie mieć, co nie?

Edek R
@Ryszard R

Łatwo policzyć o ile bym miał więcej nawet w takim Sierpcu: 8000 litrów x 35 gr ( różnica w cenie) =2800 PLN by mi zostało więcej. Czyli jeśli jest strata nawet przy cenach dużo poniżej średniej krajowej, to znaczy że jestesmy na równi pochyłej. No a plan przedstawiony na przyszłość to jest za słaby żeby nas wyciągnąc na cene powyżej średniej krajowej w najbliższych 5ciu latach:((((! Tylko czy RAda policzy to wszystko? Czy Rada zorientuje się co i jak? KOMISJO! LICZYMY NA WAS!

@d2

Pamiętam jak Rypin płacił 1.90,i już go nie ma.chyba jednak cena skupowa nie jest aż tak dokładnym przelicznik iem kto jak stoi. Wtedy Rypin dobrze stał a dziś leży.

Najlepiej jakby spoldzielnia placila spoldzielcom 85 groszy za litr. Nooooo wtedy to by same zyski byli!!!! Przerzut by my sprzedawali i by wychodzili na wskaznikach plynnosci bieżącej dobrze. A sibie by my placili pensje apanaże premie .

Genek

Trzeba by jeszcze sprawdzić zakłady zależne i powiązane czyli Konin, Kalisz no i urządzone przez mężusiem Kutno i wtedy zobaczyć co wyjdzie. Przecież skup w tych regionach i sprzedaż sobie Łowicz wliczył a w tych zakładach to właściwie wyniki to wyniki Łowicza bo Łowicz dyktował cenę za mleko i ustalał ceny sprzedaży. Co mógł zrobić taki Wojdyński? Jak się podaje to wszystko. A może to podaruje wyniki Łowicza.

Rolnik II
@Genek

Wojdański mógł zaprotestowac jak się zorientował co się dziej! A reakcji za bardzo nie było i teraz my tu mamy pasztet z tym bałaganem personalnym!

@Genek

Czyli realnie rzecz ujmując strata całej grupy Łowicz może być około 10mln za zeszły rok. W tym roku będzie jeszcze gorzej bo mniej zakładów mleka co raz mniej koszty rosną a ceny produktów spadły. Także zwijamy się.

dfdgdg

Zweryfikujemy!

ekonomista Łódź
@Paweł

no a różnica w cenie mleka? w sensie różnica do średniej? 10 mln plus 125 000 000 PLN( 500 000 000 litrów mleka w 2017 roku x 0,25 pln=125 000 000 PLN)= 135 000 000 PLN w tzw. plecy!!!!!:(((

Krzysztof R
@ekonomista Łódź

Dzwonią do mnie znajomi i mówią, że różnica do średniej była chyba mniejsza....OK.,OK.,....Tyle tylko, że płacenie nawet średniej, przy tak dużej firmie z tradycjami, to jest żenada!!!! Jesli sobie uświadomimy, że działająca w tym samycm kraju, zatrudniająca POlaków, odbierająca mleko od polskich rolników, czyli działająca niemal w IDENTYCZNYCH warunkach Piatnica płaciła w zeszłym roku prawie 2 PLN za litr mleka! Ludzie! Ta różnica nie jest wynikiem jakichś działan magicznych! Jest wynikiem bardzo dobrego zarządzania, dobrego marketingu, dobrej jakości produktów, podążania za trendami konsumenckimi ( mleko w butelce z rączką, produkty ekologiczne, itd itd.!!!!!!. A tu mleko uht

Walery The End

Handlowe objawienie roku, dyrektor Walerjańczyk, opuszcza tonący okręt. Pozostała część zespołu "profesjonalistów" pana Jezierskiego również zwija żagle i szuka sobie roboty. Brawo chłopcy, wystarczyło wam 10 miesięcy, żeby doszczętnie rozp...handel i zrujnować firmę. Widocznie zabrakło wam przestrzeni....

Furgo
@Walery The End

Jezusie! Tj chyba krytyka!!!!!!dzial prawny nie bedzie zadowolony!!! A dz. Handlu szykowany chyba na ofiare, prosze wysokiego sądu

Sprzedawca lodów w Koszalinie
@Walery The End

Czy przed odejściem padło znamienne "panie prezesie, melduję wykonanie zadania!"?

Dyro
@Furgo

Jak zwykle. Czy w tej firmie będzie kiedyś nastawienie prohandlowe. Może byście spróbowali sprzedać te pasiaste mleko. Wszyscy się mądrują, pouczają tylko niech coś sami sprzedadzą. Wiadomo jak u nas z jakością. Jak byśmy dostali produkt taki jak w Mlekpolu czy całkowicie to jeszcze można zawalczyć. Może jak przyjdzie nową zmiana na produkcję to zmieni się nastawienie że handel musi sprzedać wszystko co produkcja wyprodukuje. A tu nawet inne mleczarnie reklamują jakość produktów od nas kupionych. Nawat w nidkiej cenie nie chcą tego chłamu kupić. Jak tu pracować Pani Prezes?

Robert
@Dyro

Tj krytyka jakosci! Nie wolno! Za krytyke jakosci chyba do lat 5 bez zawieszenia;)))

Hdd
@Sprzedawca lodów w Koszalinie

Nie wolno krytykowac wieceorezesa ds handlu! Oszaleliśta? Toć onemu bedzie przykro;((

Chomik
@Walery The End

Walery nie poddawaj się. Może jest jeszcze szansa żeby zostać naczelnym.

Gdvj
@Chomik

Niech startuje do zarzadu i wymieni p. Wojtka.

Wiem
@Walery The End

A ty to jesteś jeden z tych co już ich zwolnili czy jeden z tych co tez uciekli na L4?

Gdc
@Wiem

Nie uciekac na L4! W morde jeza! Co mąż tłustej na to powi?;((

Ph
@Walery The End

Przecież on jest o niebo lepszy od Jezierskiego.

Donald
@Ph

I dlatego musi odejść.

Powiedzcie mi proszę jak wygląda praca w działach marketingu i eksportu? Kierownicy spoko? Jak wygląda praca w tzw. Sochaczewie? Czy to prawda że niektórzy biorą nogi za pas?

Grdy

NIE PODZIELICIE ROLNIKOW I PRACOWNIKÓW ! JESTESMY RAZEM! Nikt nas nie zastraszy!

Asystent zarządu
@Grdy

Nam się bardzo podoba, a że rolnicy są niezadowoleni to ich sprawa. Nam mleka starcza jak będzie mniej to nie będziemy musieli w przerzutach sprzedawać i nasza sytuacja wtedy będzie lepsza. Pani Prezes ma głowę na karku że potrafiła się przeciwstawić rolnikom. Nie to co poprzedni prezes. Ona to umie liczyć. Rolnicy dostaną wtedy więcej jak mleka zacznie brakować, a nie teraz jak jest jego za dużo. I tak nie będą pamiętali bo dla nich zawsze liczy się teraźniejszość. Wiwat nasza ukochana Pani Prezes za to że potrafiła wprowadzić w życie innowacyjną metodę zarządzania.

Idb
@Asystent zarządu

Wiwat! A rolnicy niech idą do radnych zeby im lepiej zaplacili za mleko jak tacy mocni są! Rolnicy niech do p. Walachowskiego ida po lepsza cene! Uwazam ze prezeska jest na pewni w trojce najlepszych prezesow razem z Borawskim o Sapinskim!

grom

co tu się dzieje na tym forum. gowork to ponoć miejsce do pisania o pracodawcy. ale nie wiem czy pisać czy nie a o wcześniejszym prcodwcy na tym forum pisałem... praca na produkcji nie powala ciekawościa. nie jest odpowiedzialnym stanowiskiem. przychodzisz, robisz, wychodzisz. ale jak na produkcje to może być. lepiej mi niż wcześniej. mimo sytuacji płacą mi na czas

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.M. Łowicz - Łowicz

• Jak się pracuje w O.S.M. Łowicz?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.M. Łowicz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.M. Łowicz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.M. Łowicz
3.2/5 Na podstawie 532 ocen.
  • Przemysłowa 3
    Łowicz