Opinie o KZGM Katowice w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy KZGM Katowice. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w KZGM Katowice na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KZGM Katowice w Katowice

Justyna

@Anonim udało Ci się dowiedzieć, jakie były pytania na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie kzgm katowice? Jeśli tak, to podziel się swoją wiedzą. Może posiadacie informacje na temat tego, czy firma szuka akurat pracowników?

Kris
@Dawid

Mówię o średnim szczeblu, czyli tzw.pracownikach na stanowiskach biurowych.

Widzę, że wisi ogłoszenie dla konserwatora elektryka. Zasady pracy jasno zostały określone w ogłoszeniu jak i wynagrodzenie 4242,00 zł brutto. Jest jeszcze wzmianka o dodatku stażowym. Ile wynosi taki dodatek i po jakim przepracowanym ogłoszeniu przysługuje?

Justyna

@Justyna

Pytania raczej nie związane ze stanowiskiem na które kandydujesz... Rozmowa krótka, mało profesjonalna. Potrafią oceniać kierunek studiów kandydata, przy czym mało kto pracujący w kzgm ma w ogóle wyższe wykształcenie, więc wszystko to wygląda dziwnie.

Pytający

To jakie wyksztalcenie mają pracownicy kzgm - podstawowe ?????

Nie przeceniając roli wyższego wykształcenia u pracowników i jego znaczenia dla właściwego wypełniania zadań prostuję wypowiedź co do wykształcenia pracowników KZGM w Katowicach (dalej - KZGM). Wg stanu na koniec grudnia 2021: - 79,2% urzędników KZGM ma wykształcenie wyższe, - 62,3% urzędników KZGM ma tytuł mgr lub równoważny, - 21,9% urzędników KZGM ma ukończone co najmniej jedne studia podyplomowe (jest grono osób z ukończonymi co najmniej dwiema "podyplomówkami"), - 2,7% urzędników KZGM posiada dwa fakultety (np. dwa tytuły mgr albo tytuł mgr i ukończone wyższe studia zawodowe o kierunku nie związanym z ukończonymi studiami magisterskimi). W statystyce tej nie uwzględniono ukończonych studiów typu MBA, czy posiadanych tytułów naukowych. Też by się znalazły :) Dane te można zweryfikować w Zakładzie. Stanowią one tzw. informację publiczną.

Kris

znam ponad 10 osób pracujących w kzgm i nikt z nich nie ma wyższego wykształcenia. Może statystyki poprawiają młodsze osoby, bo na pewno nie te w średnim i nieco starszym wieku

@Kris

Ale to coś zmienia? O jakich stanowiskach mówisz?

Brie
@Dawid

No zmienia, nie uważasz że głupio że nie mają?

@Brie

A rozwiniesz ten argument? Co to znaczy, że "głupio" chyba że to coś konkretnego w ich pracę wnosi ale co?

@Joanna

Wnosi to, że siedzą tam z tzw "zasiedzenia", bo to ich pierwsza praca od 20 czy 30 lat, albo mają znane nazwisko i nie robią nic, bo po co, jak i tak ich nikt nie zwolni a winę za błędy zawsze można zwalić na kogoś innego. A osoby po studiach nie dość, że (usunięte przez administratora) za nich wszystkich, to jeszcze za wszystko otrzymują baty. Głupio?? No raczej.

@Ona

Aha... Nie no jeśli to faktycznie miałoby w ten sposób wyglądać.. Ciekawa bym była co by zrobili gdyby wszystkie te osoby, które wykonują te potencjalne czynności odeszły. Tych osób "z zasiedzenia" jak to ujmujesz to ile tak mniej więcej na wszystkich tutaj jest?

@Joanna

Było by to, że cały KZGM byłby w ciemnej (usunięte przez administratora) I Zależy na jakiej administracji i w jakim dziale, tam gdzie pracowałam, to była prawie połowa załogi...

@Ona

Połowa? A zdradzisz, który to? O innych coś wiesz?

Kris Nowy wpis
@Dawid

Mówię o średnim szczeblu, czyli tzw.pracownikach na stanowiskach biurowych.

Na jakie wsparcie w KZGM Katowice mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Hanna

Interesuję się stanowiskiem inspektora ds. sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej i widzę, że właśnie szukają takich osób. Po jakim czasie dostaje się dodatek stażowy, to się liczy jakoś w latach? Dużo ludzi aplikuje na takie lub podobne etaty?

Anonim Nowy wpis
@Hanna

Jeżeli przepracowałaś 5 lat dodatek stażowy dostaniesz od razu 5 % - z każdym rokiem wzrasta o 1% - maksymalnie 20%

Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Blondi

Możecie napisać jakie to te prymitywne zachowania są stosowane? Jakieś przykłady bym chciała poznać bo mnie zaciekawił ten wpis. Dacie znać kto sprawdzał wiedzę tej pani kierownik że wyszło czego nie wie?

Czy KZGM Katowice zatrudnia studentów?

A co możecie powiedzieć o pracy w dziale czynszowo - windykacyjnym?

Iwona

to aplikujesz do tego działu? Widzę właśnie na ich stronie jest taka oferta. Dzwonili już do Ciebie może? Ile się czeka na odzew od firmy?

@Iwona

tak, mam termin rozmowy

Jakie narzędzia pracy zapewnia KZGM Katowice? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Żadnych. Telefon służbowy komórkowy ma jedynie kierownik/zastępca kierownika i majster. Wszyscy pozostali korzystają z telefonów stacjonarnych, nie rzadko jest to jeden aparat na dwa biurka. Komputery stacjonarne - każdy ma swój. Jeśli chodzi o artykuły biurowe to jest jeszcze większy dramat. Przydział to jeden długopis na pół roku + wymienne wkłady, jedno opakowanie zszywek i spinaczy również raz na pół roku. Ekologia pełną gębą. O papier też trzeba dbać i nie marnować.

@ja

Te długopisy mnie rozbroiły… niezły odlot. A pensje też są tu tak okazałe jak benefity i narzędzia pracy?

PanT
@Dawid

Pensje, benefity i długopisy jak to w budżetówce do kompletu humory kierowniczki i fatalne warunki pracy np. rejon 6. Zarządzanie w stylu kija i marchewki.

Jaka umowa obowiązuje w KZGM Katowice podczas okresu próbnego?

mic

Umowa na czas określony. Półroczna

Ilona
@mic

A znasz kogoś kto ma już na czas nieokreślony? Lub może sama masz?:)

Umowa

Wokresie probnym obowiazuje umowa na czas określony. Zarobki sa niskie ale wynagrodzenie jest aż nadto adekwatne co do jakości pracy osób tam zatrudnionych! To co robi w KZGM caly dział w sektorze prywatnym robi jedna osoba. Najlepiej sie starać o stanowisko kierownicze. Wtedy nie robisz nic.

@Umowa

1. A po okresie próbnym jaka ta umowa? 2. Tzn ile te zarobki dokładnie wynoszą ?

PanT
@Umowa

Eee, to nie prawda, że na stanowisku kierowniczym nie robisz nic. Możesz na przykład poustawiać podwladnych po kątach i jeszcze na nich nawrzeszczeć. W najgorszym wypadku zrobią im szkolenie "jak sobie radzić ze stresem". .

@PanT

Czyli mówiąc w skrócie ustawić ludzi do pionu i nimi zarządzać? No bo chyba kierownik głównie po to jest. ;p A ludzie faktycznie ze stresem sobie w pracy radzą czy niekoniecznie? Co go powoduje?

Ja.
@Joanna

Umiejętne zarządzanie nie ma nic wspólnego z "ustawianiem ludzi do pionu", chyba że kierowniczki w kzgm przeszły inną szkołę ????. Jak powszechnie wiadomo, trudno jest realizować nawet najprostsze zadania, jak ktoś ci wrzeszczy nad głową i nie panuje nad emocjami.

PanT.

Zauważyłem, że wypowiedzi na temat KZGM są skrajnie różne. Pracownicy, kandydaci i mieszkańcy wypowiadają się niezbyt pochlebnie na temat tej instytucji, a służby (prawdopodobnie centrala) czuwają nad tym, aby pewne fakty nie wychodziły na jaw, i "wygładzają" wypowiedzi przedstawiając firmę w samych superlatywach. Dane statystyczne na temat wykształcenia pracowników - bezcenne ;-)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w KZGM Katowice?

Pod warunkiem, ze ktos tam się chce integrowac.

Z okazji Dnia Pracownika Samorządowego organizowane są wiosną spotkania integracyjne. Zostały one zawieszone w okresie pandemii koronawirusa.

Czy istnieje możliwość rozwoju w KZGM Katowice?

Oczywiście. Jest możliwość uczestniczenia w szkoleniach fachowych - indywidualnych, poza Zakładem, ale także grupowych, organizowanych okresowo w firmie. Ze względu na dużą różnorodność realizowanych w Zakładzie zadań istnieje tu możliwość rozwoju w wielu dziedzinach. Z Zakładu wywodzi się wielu specjalistów doskonale radzących sobie na rynku nieruchomości, w tym na wysokich stanowiskach np. w spółdzielniach mieszkaniowych. Osoby te zdobyły doświadczenia kierownicze właśnie w KZGM.

Rekrutacja wyglada tak ze 3 osobowa k9misja robi z ciebie wala a wygrywa i tak ten kto mial zostac wybrany

szczesciarz

to nieprawda

Trochę zawiedziony kandydat
@ja

Niestety muszę się zgodzić. Byłem na 2 rozmowach kwalifikacyjnych. Na pierwszej z nich wg mnie wypadłem bardzo dobrze. Na wszystkie pytania odpowiedziałem, także te ponadprogramowe. Nawet wymieniliśmy się drobnymi żartami. Problem chyba pojawił się, gdy zaczęliśmy mówić o zarobkach. Niemniej zdziwiony byłem, że zostałem pominięty. Druga rozmowa - troszkę gorzej, ale też myślę, że w miarę ok. Poszedłem trochę pro forma. Po poprzedniej rozmowie nie zdziwiłem się, że mnie nie wybrali. Skoro wtedy nie, to teraz tym bardziej. Jak dla mnie, to szkoda zachodu i całego tego wysiłku, żeby pracować za 2 tysiące, podczas gdy jakiekolwiek inne korpo jest w stanie dać tyle na praktykach.... Dziwne porządki tam panują. Praca tam byłaby chyba jednak receptą na skostnienie intelektualne.

@ja

Czy to oznacza że osoby rekrutujące dowolnie dzielą stanowiskami ? Przecież to sektor publiczny finansowany z publicznych pieniędzy! Nawet w samych "ofertach pracy" jest wyraźnie napisane ,że kandydat ma posiadać wiedze na temat Ustawy o pracownikach samorządowych. (?).

Zdegustowany
@ja

I może dlatego zarządzanie mieszkalnictwem komunalnym wygląda tak jak wygląda i wszyscy mieszkańcy dopłacają do tego interesu ????

@Zdegustowany

A co ci nie pasuje w zarządzaniu? Napisz coś więcej

Zdeg.
@Dawid

Ale w zarządzaniu czym, o co konkretnie pytasz Dawid ? Zarządzanie to szerokie pojęcie. W swoim poście odnioslem się akurat do zarządzania mieszkaniami komunalnymi, które są własnością gminy Katowice i obsluguje je (zarządza nimi) kzgm. Jak poczytasz na ten temat to dowiesz sie np. jaki chaos panuje jeśli chodzi o gospodarowanie tego typu mieszkanami lub ile wynoszą dlugi lokali komunalnych względem gmin.

Wik

EB6 to totalna porażka. (usunięte przez administratora) na porządku dziennym, pani kierownik swoje frustracje wylewa na pracowników, roboty ogrom i choćby skały sra... To nie da się tego przerobić. Ogólna atmosfera między pracownikami całkiem niezła, pierwsza umowa o pracę na pół roku, potem zależy. Wynagrodzenie 3300 brutto, premii w moim przypadku brak.

Tytus
@Wik

A czy nadal jest tak, że na wlasny koszt np. swoim autem, jeździsz w teren, ewentualnie dostajesz bilet na autobus i popylasz przez pół dnia po 1000- leciu, Dębie tudzież innych lokalizacjach należących do rejonu 6?

wik
@Tytus

Dokładnie tak było. Już na szczęście nie popylam bo opuściłam tą nieszczęsna administrację

Mine
@wik

Czyli byłaś w tym ostatnim, czerwcowym naborze. Czy rozmowa kwalifikacyjna była trudna?

Mi.
@Mine

Podejrzewam, że rozmowa kwalifikacyjna do Rejonu 6 będzie szła jak po maśle, bo nie ma chętnych do pracy w tym oddziale z wiadomych powodów :-) Przyjmą każdego który tylko się pojawi... Smutne to.

wik
@Mine

Nie. Ja trochę wcześniej. A rozmowa była dosyć konkretna, pytania o przeglądy, KOBy itp. już nie pamiętam dokładnie.

Berg
@Mine

Chętnych jest tyle samo, co do innych oddziałów na podobne stanowiska, jeśli potrafisz się zorganizować, to spokojnie sobie poradzisz. Przed rozmową trzeba również ze zrozumieniem przeczytac ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego. W KZGM jest o tyle dobrze, że zawsze jest się kogo zapytać, jeśli się czegoś nie wie.

I.
@Berg

Ilu jest chętnych do danego oddzialu można zaobserwować śledząc otwartą rekrutację prowadzoną na stronie kzg. Kto śledzi ten wie, że najczęściej (w tym konkretnym oddziale) jest napisane że "nie wpłynęła żadna oferta pracy".

@Berg

Zapytać można, pytanie, tylko czy ktoś będzie znał odpowiedź ????.

Aneta

Zapoznałam się z Waszymi opiniami i mam mieszane uczucia. Na pewno praca nie jest zbyt ambitna, ale jednocześnie roboty nie brakuje ale kwestia tego że jeździsz w teren swoim autem na własny koszt to przegięcie. Nikt się nie zbuntował żeby to zmienić?

dix
@Aneta

Oczywiście, że kwestionowalismy. Niestety wniosek został odrzucony...

Aneta
@dix

A zostało Wam to wyjaśnione dlaczego został odrzucony? Ja bym się chyba wkurzyła i za każdy razem wypełniała kilometrówkę, a za paliwo płaciła fakturą na firmę. Albo nie jeździła w teren. No ile można dokładać ze swoich?

dix
@Aneta

Dyrektor odrzucił. Wiesz, na administracjach mamy kierowców z samochodami służbowymi, ale że awarii i prac jest tak dużo to korzystają z nich konserwatorzy. Zazwyczaj samochody służbowe dostajemy 2 osobowe, więc nawet nie ma szans, żeby się zabrać z konserwatorem na rejon. Więc niby samochód służbowy jest, ale korzystają z niego tylko konserwatorzy. Co do faktur to i tak by mi ich przecież nie przyjęli, Nawet jak bym brał na firmę. Jeszcze pewnie bym został oskarżony o wyłudzenie..

Zibi
@dix

Samochód jest, ale wiecznie niedostępny, szczegolnie dla nowych pracownikow, ktorzy "jakoś sobie muszą radzić ". Autem poruszają sie konserwatorzy, albo ktoś akurat jedzie nim do centrali wiec pozostaje własny. W kzgm wogóle panują dziwne warunki, jest grupa tzw. starych wyjadaczy, ktorzy pracują tam po sto lat i nauczyli się pozorować pracę i mają w kzgm swoją loże komfortu, wakuja natomiast stanowiska na których trzeba zasuwać, bo pracy w terenie jest mnóstwo. Wszystko też zależy od oddzialu i kierownika, a z tym akurat bywa bardzo różnie.

Ona

Ta administeacja zenada i totalna porazka. Likwidowalam mieszkanie po zmarlej babci. Babcia zmarla w grudniu 2013, mieszkanie zdane do administracji styczen 2014. Panie z administracji ponad dwoch latach przypomniały sobie, ze istnieje rzekomy dlug tj za luty i maj 2015. Mam wrazenie, ze tam pracuja same blondynki. Duch mial zrobic te dlugi?

katrin
@Ona

Robiłam zamianę mieszkania w 1998/1999r. na moją kartotekę w 1999r. przypisali zadłużenie poprzedniego lokatora, a jemu nadpłatę z mojego starego mieszkania. SZok. Rozmowy, pisma nic nie dały bo tam nikt nic nie kuma. No i zadłużenie dalej sobie wisi

Maria
@katrin

O którą administrację chodzi?

Czy w firmie KZGM Katowice są regularne szkolenia pracownicze?

Nie sądzę. To nie jest praca dla ambitnych...:-)

Jadzia
@ja

A dla dogorywających przed emeryturą to jest praca? Chcialabym sie załapać na ostatniej prostej ????

Tadeusz

Dlaczego w tych czasach w EB 2 Szopienice pracownicy szczególnie 3 konserwatorów i murarz chodzą w pracy pod wpływem alkoholu ? to delikatnie mówiąc! To że mieszkania socjalne to nie oznacza że byle kogo na usterki muszą wysyłać ,elektrycy i ten pseudo stolarz nie są lepsi.

Obserwator
@Tadeusz

Ciekaw jestem co stanie się, gdy ww. zarzut pod adresem konserwatorów zostanie zbiorowo zgłoszony na Policje.... hmm , albo przez przypadek natknie się Pan na kolegów z pracy....Miałbym do siebie obrzydzenie pisząc takie brednie o innych na Pana miejscu.

grześ
@Tadeusz

oj Andrzej Andrzej ty jak zwykle tylko zmyślasz w nowej robocie zachowujesz się podobnie

Kot
@Tadeusz

Czemu nie wezwales na miejscu policji, takze rzeczy trzeba od razu zglaszac

TC
@Tadeusz

Marek mówił Andrzejowi ,że nic się nie zmieniło.

Sylwia

Hej, poniżej padło pytanie o zarobki na jakie można liczyć w KZGM Katowice jako elektryk. Dlaczego nikt nie odpowiedział na nie? Warto by było się dowiedzieć jakie wynagrodzenie jest oferowane w firmie. Ktoś się wypowie na ten temat? Z góry dziękuję.

K9lo
@Sylwia

2800 brutto

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie KZGM Katowice?

W KZGM nie ma liderów.

Zostaw merytoryczną opinię o KZGM Katowice - Katowice

• Jak się pracuje w KZGM Katowice?

Zobacz opinie na temat firmy KZGM Katowice tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KZGM Katowice?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KZGM Katowice?

Kandydaci do pracy w KZGM Katowice napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KZGM Katowice