Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Piątkowicz

Chciałbym gorąco "podziękować" kierownictwu "piątki" za dodatkowe pieniążki w formie dodatkowej premii. Kierownicy innych wydziałów potrafili wystąpić o dodatkowe kwoty i dostali. Widocznie, tak istotny wydział montażu, gdzie jest obciążony szczególną odpowiedzialnością, nie zasługuje na docenienie. Szkoda. Bo jest złość? Niemoc? Niezrozumienie postępowania? Frustracja? Niezadowolenie? Chęć odejścia? Brak motywacji ? Może jakaś refleksja? Wystarczy mieć jaja i świadomość, że ze swojej kieszeni się nie daje. Kiedyś montaż był docenianym wydziałem z uwagi na charakter pracy, dziś niestety, pukamy w (usunięte przez administratora) Szczęśliwego Nowego Roku 2022, może będzie lepszy? Może będzie rokiem osobistych odważnych decyzji w trosce o lepsze życie

Biurowy
@Piątkowicz

Kierownictwo "piątki" to nie jedyne kierownictwo, które zapomniało o swoich pracownikach bo u nas też nic. Na innych wydziałach gdzie wieje wiatr od kilkunastu miesięcy, bo nie ma roboty a ludzie ukrywają się po składnikach zostali za taką "robotę" docenieni premią specjalną, a ten kto naprawdę zasuwa obchodzi się smakiem. Połowa zakładu dostała dodatkowe środki, połowa nie. Nie ma sprawiedliwości. Odechciewa się pracować

Bez premii
@Piątkowicz

Na 5 nie pracuje a premii nie dostałem i ludzie w koło też nie. Z tego co słyszałem to tylko na DLC dali im premie specialne.

Częsta naganna praktyka

@Biurowy

Niestety to wszystko się zgadza i kierownictwo zarówno naszej piątki jak i innych wydziałów gdzie kierownicy nie zgłaszali wniosków dla swoich pracowników powinno zostać wymienione tak jak łatwo wymieniani są ludzie w biurowcu na nowych..jak to wyglada że jedni wnioskują a drudzy nie ? W jakim świetle stawia to Nasz wydział, który tak naprawdę efektywnie pracuje i zarabia na ten zakład cały czas….przecież to z wojskowych samolotów się utrzymujemy tak było jest i będzie…naprawdę odechciewa się jak nigdy dotąd…

Gondol
@Piątkowicz

Kolega z mechanicznego mowil ze u nich tez nie bylo wyzszej premii.

@Bez premii

TAM to już mieli kilka miesięcy temu nawet po 10 tysięcy premii za swoje TE „wielkie” dochody i „ogromny” rozwój dla naszej firmy hahaha przynamniej co niektórzy nieźle się dorobili…

Robert

Spokojnie przylecą C -130 i F-16 to zakład ruszy jak z kopyta : ) Pozytywnie patrzmy w przyszłość !

???
@Robert

Pytanie kto zrobi tą robotę bo na tą chwilę to więcej ludzi myśli o zmianie pracy niż przyszłości zakładu? Na samych "starych" pracownikach zakład nie ujedzie.

Kuracjusz

Kiedy beda podwyzki wynagrodzen? Inflacja rekordowa w tym wieku, a pracownivy WZL2 bez podwyzek inflacyjnych od dwoch lat...czy to jest takie lagodne szukanie oszczednosci nie podnoszac wynagrodzen pracownikom? Zarobki sie kurcza, jak mamy byc prestizowym zakladem to powinnismy wzglednie zarabiac.

Klient

Dolkadnie, zaczęli od zwalniania pracowników oraz kierowników którzy całe życie przepracowali w zakładzie i zatrudniają w ich miejsce ludzi którzy pojęcia nią mają o zakładzie ani o samolotach... Powinniście również nagłośnić to w prasie póki nie jest za późno, bo zarząd nowy pan prezes oraz pani M działają na granicy prawa i myślą że im wszystko wolno. Tymi działaniami dążą do upadłości... Mam nadzieję że związki nie obudzą się za późno...

Lidia
@Klient

Faktycznie coś jest na rzeczy. Piszą tutaj ludzie którzy pół życia tam przepracowali i z żalem patrzą na to co się teraz dzieje w firmie.

inzynier
@Klient

Prawda jest taka,że powinni rozliczyc wszystkich kierownikow i innych dyrektorow za stan faktyczny. Mam nadzieje ,ze skonczy sie ta sielanka co byla i (usunięte przez administratora) Dajmy szanse nowemu prezesowi ,ma ciezka sytuacje niestety ale wierze ze da rade.

dłudoletni pracownik
@inzynier

Trudno się z tym nie zgodzić. Ciężka praca czeka nowy Zarząd. Trzymamy kciuki.

Leszno
kogo

Jestem byłym pracownikiem - 35 lat pracy w zakładzie na różnych stanowiskach. Bywało raz lepiej raz gorzej, ale w sumie fajne się pracowało. Żal serce ściska, jak się czyta co teraz się dzieje w firmie. Szkoda

Lidia
@kogo

Ile lat? (usunięte przez administratora) czasu i cały czas w tej samej firmie? Bardzo podziwiam :)

Serce boli

Zgadzam się z nickiem ,prawda, cokolwiek człowiek napisze oczywiście prawdę to zaraz zostaje usunięte. Bylo w firmie kilku prezesów ale takiego buuur... to jeszcze firma nie miała. Tylko snują kogo tu z 52 wyrzucić aby wstawić swojego człowieka za podwójną pensję. Ludzie otwórzcie oczy nie widzicie tego jak niszczona jest od wewnątrz firma.

Dobromir
@Serce boli

Ja za to zgadzam się z inna prawdą, ponadczasową "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Co było dalej można sprawdzić samemu...

@Dobromir

Ty tu biblią zajazdzasz a tu idzie o los pracowników. Jak się nikt nie ocknie to nie będzie co zbierać z zakładu. W Bydgoszczy na terenie powstanie kolejny market a w Warszawie osiedle bloków.

Zniesmaczona
@Prawda

Zajeżdża Biblią... ciekawe określenie. A co do reszty każdy wie jak było i żyło się niektórym bardzo miło...

KK
@Prawda

To żeś popłynął obrażając wszystkich wierzących. Szkoda słow

jui

żenujące

sztygar
@Prawda

oj wilczku w owczej skórze przesadziłeś, obraziłeś tych którzy są bogobojni i uczciwie i cięzko pracują na chleb. czujesz się lepszy od nas i kpisz. brawo

Prawda

Co to za forum skoro nie można napisać żadnej krytycznej opinii o obecnym zarządzie. Cokolwiek się pojawi administrator od razu usuwa. Jak boicie się prawdy to napiszcie że jest to forum tylko dla wam wiernych.

GW_Admin
@Prawda

Szanowni forumowicze, można wyrażać swoje opinie z poszanowaniem obowiązującego prawa w którym to zawierają się dobra osobiste. Każdy jest zobowiązany do poszanowania godności i innych dóbr osobistych. Dobrem osobistym, na podstawie art. 23 ustawy z 23.04.1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 2020 r. poz. 1740 ze zm.) jest m.in. dobre imię pracownika, jego prywatność oraz tajemnica korespondencji, która nie może być naruszona pośrednio bądź bezpośrednio. Poprzez publiczne ujawnienie treści treści objętych ramami prawnymi. Zgodnie z dyspozycją przepisu art. 24 Kodeksu cywilnego, każdy czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie (np. przeprosiny). Na zasadach przewidzianych w kodeksie cywilnym może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. Przepisy przewidują także możliwość żądania naprawienia szkody na zasadach ogólnych, jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa. Tym samym, w przypadku, gdy osoba uzna, że doszło do naruszenia jego dóbr osobistych, może dochodzić roszczeń przewidzianych w przepisie art. 24 Kodeksu cywilnego.

@GW_Admin

Od razu widać, że ktoś bojacy się podszywa się pod admina. Żenada po stokroć!!!!

@GW_Admin

Nie wymieniaj artykułów tylko rzetelnie oceniaj wszystkie wpisy a nie tylko te które oceniają bieżącą ekipę rządząca w firmie. Na byłego Prezesa można wszystko napisać ale na nowego tylko laurki. Żenada

poczytna

Zdaje się ze zrozumialam co autor mial na mysli. Jezeli ktos ma cos na mysli niech pisze z poszanowaniem prawa.

KK
@poczytna

w sumie logiczne. nikt o zdrowych zmysłach nie będze namawiał do łamania prawa

@poczytna

Czyżby prawda była dla Pani taka niewygodna? A może Pani dotyczył ten usunięty post...????

poczytna

zdaje sie ze niewygodny moze byc tylko falsz. prawda kojarzy mi sie z dobrem... tak jak to kojarzy sie kazdemu dziecku, jest to logiczne

@Prawda

Ten wpis co został usunięty nikogo nie obrażał, przekleństw też nie było, sama prawda…ehhhh

baba

Siała baba mak. Nie wiedziała jak. A dziad wiedział nie powiedział. A to było tak...

#muremzaPrezesem

Nie oddamy naszego Zakładu!

???
@#muremzaPrezesem

Jaki masz na to plan? Bo na tą chwilę to są tylko slogany

@#muremzaPrezesem

Najwyższy czas na zmiany...

inzynier
@#muremzaPrezesem

Gdzie sa ci wszyscy co krzyczeli na tym smieszynm strajku pod biurowcem? Mam nadzieje ,ze nowy prezes zobaczy kto tam byl i njaglosniej krzyczal i zwolni oczywiscie . Sama smietanka byla...

BH
@inzynier

Święta prawda. Wszystkie zdjęcia są na internecie. Bardzo wyraźne twarze. Niestety część tych osób, to działacze objęci ochroną. Ale, na moim przykładzie mogę stwierdzić "dla chcącego nie ma nic trudnego". :)

@inzynier

W pierwszych rzędach ludzie z związków przemysłu elektromaszynowego Grzegorz, Dariusz i reszta plejady.

@inzynier

Błędnie mówisz. I teraz powiem dlaczego : 90% ludzi co tam była nie wiedziała co sie dzieje w wzl, zz i kierownicy albo kazali tam isc albo straszyli jak to będzie zle jak zwolnią prezesa. A potem ludzia sie udzieliło i tyle. Wiadomo było tam kilka twarzy o których juz wiemy więcej ale reszta to niczemu świadomi (usunięte przez administratora) ludzie. Z tego co słyszałem kilku wstydzi sie tego, ze tam byli i krzyczeli, i gdyby wiedzieli to co teraz nigdy by ta nie poszli. A zamiast zajmować się zwykłymi pracownikami, którym teraz będzie się ucinac z wyplaty lepiej zająć się tymi co sa odpowiedzialni za stan firmy i tymi którzy czerpali dodatkowe profity ze starego układu

Misio

To forum dotyczące pracy w wzl 2. Nie powinno się w tym miejscu obrażać osób o innych poglądach politycznych

jeszczeBędzieDobrze

Ten zatrudniony na nieistniejące stanowisko Dyrektor Prasowy to chyba tylko po to, żeby prasę przynosił Prezesowi... (a przepraszam TYLKO Pełniącemu Obowiązki Prezesa)..bo raczej za dużo obowiązków nie będzie miał, poza (usunięte przez administratora) w stołek... żenada. Dyrektor Finansowy to chyba stanowisko obsadzone teraz bezprawnie..bo nowy schemat jeszcze nie klepnięty... tym bardziej, że ten Pan już od dawna chciał namieszać w Spółce... dogadał się z Panią rozdającą karty i "włala" jest! kierownik controllingu jest po to, żeby robić zestawienia, wykresy i tabelki w taki sposób, aby pokazać, że jest ciulowo ...chociaż nie jest! ZZ do boju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obserwator

Aktualnie firma zwalnia wiele osób (nie przedłuża umow) a poszukuje dyrektora prasowego pewnie za worek forsy. Bede wysoce zdziwiony jeśli tym dyrektorem nie zostanie osoba która pamiętamy z przeszłości...to niestety pokazuje obraz tego zakładu...jak nie masz pleców to nie ujedziesz. Szkoda, firma ma potencjał

fanlotów
@Obserwator

Stanowisko skrojone pod Loczka! SD i DC już na pewno lobbują!

@Obserwator

Bardzo dobry strzał! Nowy prezes jak i zarząd usilnie próbują wmówić załodze jaką to mamy trudną sytuację finansową. Zwalniają ludzi a koledze po lini partyjnej dają stanowisko kierownika kontrolingu który ma pod sobą dwie osoby? Związki zawodowe poprosiły o sprawozdanie finansowe w oparciu o cyfry, niestety bezskutecznie. Daje to do myślenia patrząc na to co aktualnie wyprawia nowy prezes. W dodatku oficjalnie mówi się o sprzedaży ziemi w Warszawie jak i hotelu Ikar należącego do spółki. Hotel po remoncie, z dużym obłożeniem, przynoszący zyski. Czy to nie jest działanie na szkodę spółki?

@fanlotów

nie spełnia kryteriów ;))))))))))

Czemu prezes został wybrany bez konkursu ? Kiedy oddacie 13stki? Dlaczego tyle ludzi się zwalnia?

Czarny
@pracownik

O to chodzi w tym zakładzie żeby sami ludzie odchodzili. Niestety zarządzający zadbali tak o pracę dla załogi że jej praktycznie nie ma. By uratować ten zakład musi wydarzyć się cud albo nastąpić sprzedaż bardzo drogich gruntów. Wszystko drożeje paliwo, jedzenie, czynsze i wiele innych a niestety zarobki tu nie wzrosną bo nawet nie mają pieniędzy by oddać zaległe nagrody pracownikom.

pip

Dlaczego nowy prezes został wybrany bez konkursu ? Kiedy będą trzynastki za rok 2020 ? Dlaczego tak dużo ludzi zwolniło się w październiku ?

Mam pytanie. Jaki pomysł ma tymczasowy prezes i zasiadający w dyrekcji zakładu na to by powstrzymać narastająca fale zwalniających się osób? Bardzo często to ludzie z bogatym doświadczeniem i dużą wiedzą. Wiedzieć trzeba, że sam kierownik czy też mistrz niewiele sami zrobią bez udziału tych ludzi. Co dyrekcja zamierza zrobić by tych ludzi zatrzymać, a tych co jeszcze się wahają, przekonać o tym że są tymi ludźmi na których warto stawiać i inwestować. Teksty typu: To nie właściwy czas lub Obecnie trudna sytuacja zakładu nie pozwala na podwyżki dla załogi. - stają się już oklepane. A by było jasne to chodzi o pensje dla pracowników z 8,9,10,11,12 grupy uposażenia. Inflacja najbardziej dotyka właśnie te osoby, najczęściej młode z kredytami i na dorobku dlatego będą odchodzić tam gdzie więcej płacą a odpowiedzialność jest nieporównywalna.

Robert

Ciekawy zakład by zdobyć jakieś doświadczenie i obycie w pracy. Aczkolwiek na dłuższą metę bez perspektyw rozwoju. Pensja jest płacona na czas ,chociaż jej wysokość nie powala.

Cukiernik

Może mi ktoś powiedzieć czy to prawda że na kontrolera jakości na dziale mechanicznym przyjmują po znajomości i do tego bez odpowiedniego wykształcenia

Skąd taki pomysł?

QQQ
@Cukiernik

Prawda. Nie jest wymagana jakakolwiek wiedza. Co prawda są egzaminy ale egzaminujący też dostali stanowisko po znajomości i też od nich nikt nic nie wymagał.

Kolega z działu mechanicznego.
@Cukiernik

Prawda jest taka, że żeby odpowiedzieć na to pytanie to trzeba spróbować aplikować na to stanowisko. Podpisując się nickiem "cukiernik" na CV masz małe szanse, chyba że wykształcenie masz ambitniejsze niż nick. Z tego co ja wiem do tej firmy dużo ludzi przyszło po znajomości, ale jeśli robią robotę to ja nie widzę w tym nic złego. Jeszcze wracając do wykształcenia, co znaczy odpowiednie wykształcenie? Np. dla mnie odpowiednim wykształceniem jest takie jakie jest wymagane przez rekrutującego, a znając specyfikę tego działu i zakładu mogę śmiało powiedzieć, że żadna szkoła nie jest w stanie "wyprodukować" pracownika. Każda nowa osoba, nie tylko na stanowisko kontrolera wymaga przeszkolenia, a co do ludzi z kontroli (Działu mechanicznego) to trzeba przyznać że od minimum 10 lat nie zatrudniono osoby bez wykształcenia wyższego, wiec jakiś tam poziom trzymają :) P. S. CUKIERNIK TO DO SOWY, PO DRUGIEJ STRONIE SZUBINSKIEJ.

Tokarek

Prawda niestety :(

@Cukiernik

Masa jest tu ludzi bez pojęcia o swojej pracy, technolodzy, kontrola jakości na innych działach. Większość kopiuj wklej, technologie napisane tak że zwykły pracownik pracujący 2-3 lata napisałby lepiej. Brak wiedzy generuje stres pracowników, brak decyzjności która uważam że technolodzy powinni mieć

Stefan

Teraz to już może być tylko lepiej...

Adam G.

Czytając opinie, jako były pracownik, życzę kolegom i koleżankom mimo wszystko zadowolenia i satysfakcji jaką miałem z wykonywanej pracy . Szczególnie pozdrawiam załogę "5" i " bliźniaczą ekipę" ...

Henryk
@Adam G.

Witam kolegę.My też miło Cię wspominamy .Może jeszcze los sprawi że do nas wrócisz.Bo jak widzę nie możesz o nas zapomnieć ;) Powodzenia w nowej pracy oraz samych sukcesów zawodowych oby ta praca przyniosła Ci większą satysfakcje od poprzedniej i oczywiście ( WYNAGRODZENIE ) .

Adam G.
@Henryk

Praca z ludźmi którzy podzielają pasję to sama przyjemność, może WZL otworzy filię w Słupsku:) pierwszy wyślę CV:). Odchodząc twierdziłem i nadal twierdzę, że lepszej pracy nie mogłem sobie wymarzyć, niestety czasem trzeba dokonywać wyborów. Szkoda, że nie ma Air Fair. Pozdrawiam serdecznie...

Przemo

Witam przepraszam troszkę źle sformuowałem pytanie SAMODZIELNY OPERATOR CNC KTÓRY WSZYSTKO SAM USTAWI DOBIERZE NARZĘDZIA NAPISZE PROGRAM ITP. ILE ZAROBI U WAS NA POCZĄTKU I PO PARU LATACH ? ALE PROSZĘ BEZ ŚCIEMY

jeden
@Przemo

Niestety w wzl nie napiszesz programu, są od tego mądrzejsi ludzie.

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 188.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 169, z czego 23 to opinie pozytywne, 51 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.