ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Szkliwiernia to najlepszy dział zapraszam

Błażej

Dzięki pracowalem 2 godziny i mi sie nie podobało, dlatego poszedłem do domu. Wole bezrobocie. Ferdek.

Konrad
@Błażej

Trzeba było poprosić o zmianę na inny dział. Nie ma ludzi którzy się nadają na każdy dział. Jeden 8dnajduje się na szkliwierni, inny np. na kontroli końcowej, a inny na odlewni. Po prostu trzeba spróbować wszystkiego aby zobaczyć w czym idealnie byś sobie radził.

Albert
@Konrad

A tak można? Spróbować swoich sił na innych dzialach..

Endriu

Panowie, nie ma się co gorączkować. Przepracujmy cały miesiąc, a wtedy wypłaty będą takie jak być powinny. Najważniejsze aby w końcu jak najszybciej też wróciła normalność w zakładzie i nie ma co narzekać. Maj był skazany na porażkę ze względu na przestój, ale to nie z winy firmy, lecz mocno okrojonych zamówień na nasze produkty.

A na ile liczyłeś ,jak pół miesiąca siedziałeś na postojowym?

Maciek
@pracownik

Może i siedzieliśmy na postojowym, ale nie dlatego że chcieliśmy (nikt w firmie nie raczył poinformować w jaki sposób to pomogło firmie, a każdy kto jakiś czas pracuje w firmie interesuje się tym w jakiej kondycji jest zakład by z dnia na dzień nie zostać bezrobotnym) Ja byłem gotowy każdego dnia kiedy byłem na postojowym wrócić i pracować. No ale trzeba też zrozumieć ludzi którzy, też mają rodziny i zobowiązania, a nie tylko zasada że zarząd się wyżywi i ludzie niech sobie radzą sami...

Romek

No cóż widać dzisiaj kierowników jak na lekarstwo, gdy tylko się okazało że przyszły przelewy z wynagrodzeń. No jeśli się nic nie zmieni na lepsze do przerwy w sierpniu, to część ludzi zmieni prace, bo za to się nie da przeżyć mając na utrzymaniu rodzinę czy kredyt mieszkaniowy.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w ROCA Polska?

BuBo

Kadrą zarządza się bardzo dobrze!

dupenfeck

co sie tu odpie......, nie można czytać postów!

No i mamy przestój ekonomiczny + zaczynają się rozkręcać ze zwolnieniami.

sotk
@Marek

@A.R.W, jakieś wnioski?

KORONAWIRUS

Dziękuję że się zwolniłem rok temu ????

Mati

Ogólnie zarobki słabe. Podstawa to najniższa krajowa, a inne składowe to różnego rodzaju dodatki. Nigdy nie wiesz ile dostaniesz wypłaty. Najpierw przychodzi przelew do 7 dnia miesiąca. A dopiero później dostaniesz pasek z wynagrodzeniem za poprzedni miesiąc. Warunki pracy są na poziomie dobrym, nie jest idealnie, ale i nie jest źle. W zakładzie jest nacisk na ilość, co się odbija na jakości, niestety taka mentalność jest od zawsze w tej firmie. Każdy chce wypracować coraz to wyższe normy, a to niestety powoduje że jakość produktów jest coraz niższa. Szczególnie to widać na kontrolki końcowej, mocno obniżono wymogi co powoduje że sztucznie jakość wychodzi całkiem nieźle. Przy normach sprzed kilku lat, dzisiaj jakość była by na poziomie 25-35 %.

Artur
@Mati

Mógłbyś napisać, ile dokładnie można zarobić przy maksymalnym zaangażowaniu w wykonywane obowiązki? Przypuszczam, że system pracy jest 8 bądź 10-godzinny, więc chciałbym oszacować mniej więcej wysokość zarobków z doliczonymi już dodatkami.

Pimpek
@Artur

Co parę postów piszą ile można zarobić, tak ciężko to ogarnąć?

Xxx
@Mati

Co to rozumiesz słabe zarobi .to wytumacz ile jest naprawdę jak na olx jest 4800zlbruto.jest coś nie prawdziwie .powinno być 3600zl netto a nie jest.?

Nikt

Czy dojazd 5.48 z przystanku. Stare Łabędy ROCA .jest możliwie zdążyć do pracy na stanowisko szliwierni .gdy jest mieszkancem z Miechowic. Jakie wypłaty są z szlifierni w lipcu i sierpnia gdy są postoje .A tak ogólnie czy warto pracować w Roca na szlifierni lub innych. Bo pracodawca żadnego z Miechowic transportu nie oferuje?

Witam, przeczytalem wlasnie ze mozna w Roca pracowac rowniez na jedna zmiane? Jest to poranna zmiana oraz czy pracuje sie na niej od poniedzialku do piatku po 8h? Na jakim dziale mozna pracowac na tej jednej zmianie? Z gory dziekuje za odpowiedz.

xxxx

na odlewni od 6 do 15 z przerwa godz o ile sie nie myle

@xxxx

A zarobki chociaż dobre przy pracy po 9h dziennie?

@Zainteresowany

Na odlewni tradycyjnej jest jedna zmiana od on do pt .

Pimpek
@Zainteresowany

Przy dobrym miesiącu dostaniesz około 3tys ale praca w temp ponad 30 stopni i dużej wilgotności

W necie pojawilo ogloszenie. Stawka 4800zl brutto. Wiec dzwonie i pytam czy ta kwota jest to podstawa czy z dodatkami.A facet gada ze z wszystkimi dodatkami.muslalem ze (usunięte przez administratora) mnie trzasnie. (usunięte przez administratora)

BAU
@Nowy

Mam tylko pytanie : do kogo dzwoniłeś w danej firmie ? kto Ci takiej informacji udzielił przez telefon ? chodzi mi o kasę ? :):) bo jakoś sobie nie wyobrażam że dzwoni "ktos" do firmy i otrzymuje informację o wynagrodzeniu :): ) Nie wiem czy do sekretariatu ? połączenie z dyrektorem ? prezesem ?

Ktoś
@BAU

Prezes nie udziela takich informacji. ????

Mateo

Mam pytanie o ile mniejsze są zarobki na jedną zmianę bo słyszałem że jest różnica ciekawy jestem czy duża ?

Bbc

Hej. Rzeczywiście można zarobić 4800 brutto na jedną zmianę? Ciężka robota?

Mateo
@Bbc

Podobno można ale na 3 zmianach na jednej mniej

Były Pracownik

Pracowałem tu z rok dawno temu ,praca bardzo ciężka pieniądze nie są złe jak się dłużej pracuje w tej firmie.Na Bumarze bardzo dobrze płacą znam znajomych ,Huta Łabędy ale pod hutą wyłącznie słyszałem ponoć 20zł a 25 na godzinę .Ponoć rotacja tu bardzo spora w Roca .Sam wyjechałem zagranicę pracować teraz .Firma dobra do ludzi z niewielkim stażem pracy ale jak ma się dom rodzinne ,dzieci a chcę się na wakacje jeszcze to zarobek ten nie ma oszałamiający .W Neexterze bardzo dobrze płacą w NGK też polecam a w oby dwu firmach pracowałem ,Do Neextera krótko byłerm na produkcji szybko na kontrolę jakości się dostałem .Praca w Tenneco lżejsza niż tutaj a można z 2 sobotami zarobić i to na start z 2800 gdzieś na rękę .Fakt są benefit tutataj .Vlassenrot dość fajnie płaci ślusarzom spawaczom a wózkowym choć trzeba być już naprawdę dobrym.Próbki spawalnicze trzeba bardzo naprawdę dobrej jakości nie jeden dobry spawacz się nie dostał co słyszałem od kolegów co robili a robią .Najogólniej pozytywne nastawienie do pracy a zagryżć zęby jeżeli chcę się zarabiać sporo naprawdę to niestety trzeba się zangażować w to co się robi a chodzić do pracy a nie pić nałogowo %% a potem w takim stanie do pracy albo nie przychodzić .Życzę każdemu powodzenia w Roca najlepiej przyjść samemu się przekonać na własnej skórze dodam do tego że kobiety pracują na produkcji i też w pracach gdzie jest ciężko a są nie raz wytrwalsze od mężczyzn nie obrażająć moja dziewczyna pracuje np w NGK na produkcji ,nie narzeka w marcu 5 lat bd miała stażu tu pracy ,zmieni kiedyś pracę powiedziała .Jest INŻ budownictwa ale póki co woli fizycznie .Jak bd myślęć o rodzinnie dziecku to zmieni pracę na tą co studia skończyła .Sam też jestem INŻ spawalnictwa ale uznałem po roku praca nie dla mnie to ,spawać nawet też umię każdą metodą .

Konstruktor z Inventorem

Witam, Czy Roca prowadzi jeszcze rekrutację do działu konstrukcyjnego? Pozdrawiam

Ciekawy

Jakie jest wynagrodzenie na start netto oraz jak wygląda praca - ciężka?

@Ciekawy

Wynagrodzenie 14,68 brutto praca ciężka . produkcja ciężka . Magazyn trzeba dźwigać do 100 kg Nie polecam na 1000%

Administracja
@Ciekawy

Drogi użytkowniku "Ciekawy" Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. W celu otrzymania rzetelnych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem HR pod numerem telefonu (usunięte przez administratora) Informacje podane przez "anonima" są delikatnie mówiąc nieprecyzyjne Pozdrawiamy, Administracja

youngboy
@Administracja

Brawo @administracja. Trzymacie rękę na pulsie. Swoją drogą ktoś czyta wpisy w godzinach pracy czy już po? Bo siedzieć w internecie w pracy nie wypada. @ciekawy, nie liczył bym na to, że @administracja prawdę Ci powie. Praca do łatwych niestety nie należy. Jest wyczerpująca i wymaga swoistych umiejętności manualnych, które niestety nie każdy posiada.

Kamila

Super fima

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w ROCA Polska?

xxxx

calosc na konto

Witam. Czy przyjmują tutaj na produkcję kobiety? Ile mozna zarobic na rękę?

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska