ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Poszukuje obecnie pracy jako: Operator w mieście Gryfice. Czy wiecie coś na temat dostępnych ofert pracy?

PANIE ADMINISTRATORZE

Przede wszystkim Roca Poolspa w Gryficach to osobny zakład. W tym serwisie istnieje jako "Pool-spa w Gryficach" gdzie ma kilka komentarzy, oraz "Roca Poolspa w Gliwicach" gdzie nic się nie dzieje, bo nikt z Gryfic nie będzie tam nic pisał. Poolspa jest zakładem produkcyjnym, córką Roca Polska i w papierach jest zarejestrowana pod tym samym adresem w Gliwicach. Żeby było ciekawiej, to kiedy wprowadzano SAP Roca Poolspa stała się na jakiś czas Rocą Polska. Ktoś już coś z tego rozumie? ;)

@PANIE ADMINISTRATORZE

a jakie to ma znaczenie dla zatrudnienia? 2 zakłady - jeden w Gliwicach i jeden w Gryficach.

Mati

Jurek Sz jesteś mistrzem dzięki za nową inwestycję ( Stacja robotów ) żyj sto lat bo żeby to dobrze działało do setki może to opanujesz ????

Erwin

Na Firmie w ciągu dalszym nic nie zostało zrobione w sprawie wielokrotnych kradzieży z szafek w szatni. Wiele razy była podejrzewana jedna z osób pracujących na OT ( Odlewnia Tradycyjna ) mimo to nie było to szczególnie zweryfikowane gdyż ta osoba w ciągu dalszym tam pracuje i nie poniosła za to żadnych konsekwencji a skradzione przedmioty nie zostały zwrócone. W najbliższym czasie za nie dopilnowanie Sprawdzenia podejrzeń wielu osób ktoś może za to zapłacić swoja ciepłą posadą gdy o wszystkim dowie się Dyrektor generalny firmy i będzie mieć dowody, że ludzie mieli racje co do danej osoby … Zajmijcie się tym póki nie jest jeszcze za późno. Liczę na to że ten post nie zostanie usunięty, ponieważ (usunięte przez administratora) musi ponieść konsekwencje. Pozdrawiam

Slodziak
@Erwin

No w końcu ktoś się odezwał... Bo jak widać firma roca zamiata wszystko pod dywan żeby nie zepsuc sobie opinii... I najlepiej odrazu usuwa takie komentarze.... Ale czy myślą wtedy że sprawa ucichnie??? Nie sądzę w tej firmie pracują też ludzie uczciwi którzy nie pracują tam by (usunięte przez administratora) ludzi ale żeby zarobić na chleb czy utrzymać rodzinę tak... A taka (usunięte przez administratora) która przyjdzie i okradnie parę osób myśli sobie ze wiecznie będzie bezkarna.. A więc droga Administracjo proszę nie usuwać postów bo to nie ładnie mam nadzieję że w końcu ktoś zajmie się tym tematem bo jak widzę ludzie wciąż piszą... Pytanie co zrobicie jak rzeczywiście okaże się że ktoś posiada wszelakie dowody na tych (usunięte przez administratora) Traktujcie pracowników poważnie jak powinien być traktowany człowiek który dla was pracuje.. Bo mimo wszystko czy to polak czy Ukrainiec ma takie same prawa jak każda osoba która pracuje tu legalnie...

Franek kimono
@Erwin

To trzeba zadziałać wyżej skoro się za Pana A.P nie biorą ..????????

Mati

Hej ciekawe czy ktoś w końcu odlewni dobierze się (usunięte przez administratora)...y traktują ich tam jak święte krowy więcej ludzie siedzą na L4 niż chodzą do pracy może dajcie im jeszcze jedną godzinę żeby mogli sobie poleżeć w szatni widać że Marian słabo sobie radzi

Anonimowy

Telenowela na firmie jeden dostaje w łeb od drugiego, bo posuwa mu żonę haha.. Dobre zagranie dla obu graczy Brawa dla Pana Andrzeja...

Witam jaki jest obecnie system pracy ?

Były więzień

(usunięte przez administratora) coś tam płacą. Coś tam bo normy tak podkręcają że ciężko o premie. Wieczne dźwiganie wieczne bieganie. (usunięte przez administratora). System 4 brygadowy więc pożegnajcie się. Z życiem prywatnym. 6 dni do pracy 2 dni wolnego. Wiecznie w każde święta oprócz Bożego Narodzenia w pracy. Wolny weekend raz na 7 tygodni. Nie polecam. Ps. Pozdrawiam łysego brygadzistę z ciśnieniówki. Dla takich jak Ty powinno być specjalne miejsce w piekle .

Podobno ludzie wypisuja sie ze zwiazków jestem bardzo ciekawy dlaczego?

Mati

A co się dziwić, życie coraz droższe z tygodnia na tydzień. I teraz nie każdego stać aby jeszcze oddawać pewną część swojej wypłaty na składki członkowskie. Z powodu COVID 19 ludzie wiedzą że raczej żadnych podwyżek przez kolejne 2 lata nie ma się co spodziewać, a niestety życie kosztuje coraz więcej, stad taki trend, a to dopiero początek. Pracownikom zabrano codziennie posiłek czyli kanapkę, do tego pozbawiono ich nawet automatów z jedzeniem niby z powodu COVID 19. Ciekawe bo w innych zakładach automaty są czynne, niektóre oferują obiady, a u nas jest coraz gorzej. Związek łatwo się na to zgodził, stąd ludzi to zezłościło, i tak już jest od grudnia, COVID 19 tylko przyspieszył decyzje o tym aby zacząć się wypisywać ze związku.

@Mati

Dobre i 40 zł jak zostanie a na rok 500 a gdzie się można wypisać w kadrach czy do związków trzeba isc A co do bólek można przeżyć teraz się chodź bólki po koszach nie walaja

Mati

W związkach. Zdarzały się w koszach. Ale to wina brygadzistów że biorą nie pytając się swoich pracowników kto chce a kto nie. Przecież brygadzista nie ma nie wiadomo ilu ludzi pod sobą, aby zapytać. Dla wielu jednak to było ważne. No niby związki wynegocjowały po 300zł z socjala które ma być przelane w przyszłym tygodniu. Ale bądźmy szczerzy w tym roku nie będzie imprezy firmowej, wiec po prostu to jest powód że ta taka trafi do nas. Ludzie nie są głupi jak to w biurze czy w związku myślą.

Szybki
@Mati

Raczej wieśniactwa, skoro nie jem dam komuś innemu, chłopaki z megana albo z ery chętnie wezmą, to że człowiek nie szanuje jedzenia to już kwestia wychowania, nie jem dam komuś innemu, zawsze znajdzie się ktoś chętny, myślisz że jak ich nie wezmą z magazynu to co się z nimi stanie? Jest przeznaczona ilość na pracowników którzy są zatrudnieni aktualnego dnia, nie raz rano można było dostać "wczorajsze" bułki które też ludzie jedli... Ale to prawda brak bułek na fabryce to brak marnotrawstwa jedzenia...

@Mati

Ty najwyraźniej jesteś głupi. Impreza nigdy nie była z socjala tak samo jak paczki. I to nie raz kierownik mówił. Mam stabilne zatrudnienie i to jest dla mnie ważne. Widzę, że odpisujesz sam sobie. Jak masz problemy to idź do psychologa albo wyjedź odpocząć na Mazury...

KS

Do >Pracownik< Ci ludzie to pewnie Ty i trzech Twoich kolegów. Do >Mati< i >Pracownik< Jeżeli powodem wypisania się(jak wskazujecie w swoich postach) jest brak kanapki czy coca-coli z automatu, hmm cóż trochę to dziwny powód ale ok. To trochę tak jakby obrazić się na żonę ,która tradycyjnie w każdy poniedziałek zamiast pomidorówki zrobiła kapuśniak. Brak kanapki czy nieczynne automaty to efekt rozwiązań mających na celu zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem. Jeden taki automat obsłużony przez zakażonego wyeliminuje połowę załogi ,a sanepid zamknie cały zakład. Osobiście jestem za każdym rozwiązaniem ,które przyczyni się do zminimalizowania zakażenia wirusem ,co pozwoli nam mieć pracę. Jak się patrzy na to wszystko poprzez pryzmat czubka własnego nosa,na którym nagle zabrakło kanapki czy coca-coli z automatu no to oczywiście wina związku. Na kanapki i coca-cole przyjdzie jeszcze czas. Nie jesteście już członkami związku. Nie wiecie ,że obniżyliśmy składkę na czas postoju o połowę ,pewnie jako jedyni w całym regionie.(już widzę Waszą reakcję,K...a ale się wysilili?) Może to nie jest dużo ,ale przynajmniej przeczy Waszej opinii,że mamy ludzi za idiotów czy głupców,bo nie mamy pomagamy na ile możemy i na ile pozwala prawo i dalej będziemy to robić. Jeśli myślicie,że 300 zł jest zamiast imprezy ,cóż ....... zostawię to bez komentarza. Jeśli chodzi o fundusz socjalny ,to jest między innymi po to aby go wykorzystać w takich sytuacjach jak na przełomie kwietnia i maja gdzie nasze wynagrodzenia były dużo niższe . Związek zawodowy to nie tylko interwencje w przypadku jak komuś zostanie omyłkowo źle naliczone wynagrodzenie czy jak braknie wody do picia na hali czy o dodatkową przerwę w czasie upałów, a nawet nie tylko podwyżki,bo głównie przez to kojarzony jest przez większość z Was i głównie z tego rozliczany. Związek zawodowy to przede wszystkim OCHRONA MIEJSC PRACY! koledzy. ze związkowym pozdrowieniem Sławek Kuls. Ps. Możecie sobie pohejtować , wzroku w podłogę wbijać nie zamierzam ,bo nikomu poprzez nasze działania krzywdy nie robimy.

BONAPARTE
@KS

Sławek nie gorączkuj się niema takiego co by wszystkim dogodzi sorry, taki jest w tej firmie ,ciekawe w której dziurze siedzi

Były brygadzista
@BONAPARTE

Szkliwiernia, brygada B. Dwie osoby wymyślają problemy i chcą siać zamęt. Taki mają charakter, tak ich wychowano albo przez rozwody stali się takimi pasożytami. Piszą po kilka razy z różnych nicków. Wszyscy dobrze wiemy kto to jest, przynajmniej na szkliwierni. Związki robią dobrą robotę i widać że się starają. Powinni wiecej pisać na facebooku o co się starają i co zrobili bo ludzie potem myślą, że to się samo zrobiło a to związek załatwił.

Nocka

Witam. Czy jest u Was dział gdzie pracuje się tylko na nockę. Interesuje mnie praca typowo fizyczna. A wiem, że sporo tam zarabiacie. Proszę o szybką odpowiedź bo potrzebuję pracy.

Nie ważne kto...
@Nocka

Jest taki dział, ale teraz jest tam chyba komplet

@Nocka

Odlewnia tradycyjna. Praca typowo fizyczna. Tylko nocki.

Natan
@Nocka

złóż papiery. sporo tam zarabiają.

Witam jak to jest na tej odlewni tradycyjnej..za tą godzinę dłużej jest zapłacone to wiem ale 50%stawki godzinowej??wypłacane odrazy po miesiącu czy co okres rozliczeniowy?? pozdrawiam

@Nowy

Od razu po miesiącu. Jakieś 200 na rękę.

Dobry wieczor.Mam pytanie dla pracownikow Roca.Macie 2 rodzaje premii do zdobycia otaz stazowe po roku.Jakie to sa kwoty za poszczegolne premie.Od ilu sie zaczynaja?Stazowe po roku ile wyplaca firma?

OLI
@Zainteresowany

Tak masz dwie wymiana kręgosłupa ha ha

@Zainteresowany

Premia dodatkowa jest jedna. OZP 420 brutto za miesiąc bez L4. Stażowe po roku jakieś 70 brutto na miesiąc. Nie wiem ile to na rękę. Następne po 3 latach.

Gupi śledź

Cześć,czy ktoś wie kiedy będzie czarny papież? Jest weekend i leżę w łóżku no i jakoś taka myśl mnie naszła.

Witek

Wszyscy tutaj nadają. Zbierzcie się do kupy i idźcie do związków i tam mówcie, co was boli i co się nie podoba. Przecież właścicielem nie jest polak, to czego się boicie?? A te podwyższanie norm to niech sobie wsadzą (usunięte przez administratora) A Hiszpanom jak nie podoba sie praca Polaków, to niech przeniosą firmę do Maroka, oni im zrobią normy :) Hiszpańcy wiedzieli, w którym kraju szukać (usunięte przez administratora) do roboty. Piszecie o zabieraniu premii, bo im mniej dostanie Pracownik z produkcji, tym więcej dostaną Ci z biura. Ktoś napisał o awansie za ciasto weselne, takie działania były za czasów (usunięte przez administratora) Wystarczył 3-czny kurs i facet po podstawówce nagle stawał się wojskowym wyższej rangi. Takie matoły rządziły polską i jest ciąg dalszy tego....(usunięte przez administratora)

Xyz
@Witek

Po co się wypowiadasz jak nic nie wiesz? Po pierwsze: Roca w Maroku już dawno jest :) Po drugie: tak faktycznie zabierają tym z produkcji po to żeby dać tym z biura...Biurowi nie wyrabiają swojej normy przed kompem wiec trzeba im coś sypnąć hahah zaraz padnę! Pracownicy biurowi nie mają żadnych premii, dodatków czy OZP a co za tym idzie daleko im do zarobków pracowników produkcyjnych. Tak jest w każdej firmie i aż dziwne, że jeszcze o tym nie wiesz a mamy rok 2021

Poker

A czy ktoś coś komuś zgłosił? Dowody, świadkowie, zawiadomienie o przestępstwie... Istnieją zasady...

Tycjan

To idź do przełożonych i zgłoś problem a nie użalaj się na forum. Mając wiedzę że dochodzi do kradzieży w szatni sam na to przyzwalasz.

Na gościnnych występach

Na początku mojej pracy myślałem, że warto Ale przy pierwszym spotkaniu jak zobaczyłem jej palce a szczególnie te grube paznokcie nie domyte od gipsu to od razu poczułem obrzydzenie I te lupinki po słoneczniku w jej zębach-fuj O zapachu już nie wspomnę Coś jak makrela połączona z sardynką xd

sokt

No właśnie, typowo polskie. Jak nie ma wykształcenia to na pewno "wchodzi w (usunięte przez administratora) Znam kierownika M. Może szkoły nie ma ale na robocie i postępowaniu z ludźmi się zna.

Szkliwierz

Normy w górę premia w dół motto Roca tak się robi zyski w firmie ja stary pracownik nie jestem wstanie tego wykonać co szef sobie wymyślił a co dopiero młody pracownik chłopaki na wigilię będzie ryba i 500 zł w plecy za ciężką pracę czyli więcej za mniej z każdej strony pracownik dostaje baty zwykły szeregowy motywacja ha wynająć generała dokładnie generał Roman polko ma nas zmotywować przykro mi że moja firma tak nisko upadła i myśli że ludzie jak tresowane pieski będą się zarzynac rozumie dyscyplina w pracy musi być ale okradanie w biały dzień swoich pracowników zacytuję generała polko że mamy tak pracować by w firmie mogły pracować nasze dzieci i tu paradoks ja własnego dziecka napewno bym tu nie wysłał żeby było traktowane za zwykłego robola można skorygować normy pracy ale nie ze na dzień masz przerzucić 15 ton w biegu tyle z mojej strony DZIEKUJE SZANOWNA DYREKCJO ROCA Z TYM NOWYM GOSCIEM I RESZTA

XyzabC

Stary jest urlop. Nie masz ważniejszych problemów?

Johny

Nie tylko spotkasz go też często na palarni :)Albo jak przycina na kompie w kanciapie

Lena

Cześć, Firma Roca bardzo rzadko wystawia oferty na stanowiska biurowe w Gliwicach. Wszystko rozchodzi się między znajomymi?

Beata
@Lena

No faktycznie - firma ROCA akurat teraz nie rekrutuje na stanowiska biurowe, ale z tego co widziałam, to mają teraz wiele innych, bardzo ciekawych, ofert pracy. Zresztą, sama sobie zobacz - podaję Ci link: https://www.roca.pl/o-roca/dolacz-do-nas Może zdecydujesz się na którąś z tych propozycji?

@Lena

A to dla tego, że prawdziwa rekrutacja i prawdziwi specjaliści kosztują... Jacek nikomu nie chce płacić...

Bat out of heel.

Logotypem firmy powinno być słowo KŁAMSTWO. To właśnie najlepiej odzwierciadla jej ułomną, w każdym aspekcie działalność. Tu zaczyna się kłamstwa podczas rekrutacji, dalej jest ono podstawą całej produkcji, a kończy się na bublu, który trafia na sklepową półkę. Pozostańmy na produkcji. Warunki niezgodne z żadnymi normami. Służba BHP, przypomina kota, który długo kopie w żwirku, a kupa zostaje na wierzchu. Nie w smak mu brak maski, ale nie widzi aroganta, który jeździ ludziom niemalże po stopach, przy tzw. wymianie form. Normy... Zacytuje szefa odlewni: ,, normy nie są od tego, by je obniżać". Wynagrodzenie.... Zawsze podliczone na niekorzyść. Premia za tzw. chorowanie na hali, trąci metodami formacji w czarnych mundurach z IIwś. Awanse? Chętnym dam wzkazówkę: chcesz awansować, nawieź kilka blach weselnego ciacha do biura kierowników. Sprawdzone. Całkiem poważnie. To (usunięte przez administratora)

Administracja
@Bat out of heel.

Dziękujemy za Pana/Pani uwagi. Służba BHP nie zawsze jest w stanie zauważyć wszystkie problemy i sytuacje, jakie mogą się pojawić a zatem jeżeli wie Pan/Pani o jakichś potencjalnych zagrożeniach uprzejmie prosimy o kontakt (może być anonimowy – do skrzynki kontaktowej HR). Chcemy zapewnić, iż bezpieczeństwa pracowników jest jednym z najważniejszych zadań stawianych managerom, służbom BHP i każdemu z pracowników. W tej kwestii nie możemy zgodzić się na żadne kompromisy. Prosimy również o szczegóły związane z Pana/Pani problemami z informacją przekazaną na etapie rekrutacji i jeżeli rzeczywiście coś przeoczyliśmy chętnie to skorygujemy, poprawimy, wyjaśnimy lub w inny sposób się do tego odniesiemy. Co do wynagrodzenia – proszę zgłosić się niezwłocznie do Działu Metod i Czasu Pracy a następnie do działu Kadr w celu wyjaśnienia jakichkolwiek różnic. Jesteśmy dumni z szybkiego rozliczania płac a jeżeli jakieś błędy się pojawiają to zawsze wyrównujemy ewentualne różnice.

GANNI
@Administracja

Formułka niczym z Sexmisji

Lukas
@Bat out of heel.

Co do masek to jest jakaś paranoja. Na co to komu. Gdy wchodzi się na zakład od momentu wprowadzenia zniesienia zasłaniania twarzy na zewnątrz ochrona wogóle nie kontroluje temperatury. Ja rozumiem nie trzeba mieć maski to jesteśmy na zewnątrz. Ale wtedy ochrona powinna kontrolować temperaturę tak jak poprzednio ręcznym termometrem laserowym. Lub ten skorygować by nie wyskakiwał komunikat o braku maski. A tak ludzie wchodzą i w dipie wszystko mają. I po cholerę BHP-owiec zwraca uwagę na brak maski jak i tak jeśli ktoś jest zarażony to i tak to rozniesie. Nie panujecie nad niczym w firmie. Jedynie to tylko to aby tabelki w exel-u się zgadzały. Ot to cala filozofia firmy, aby aby centrala w Hiszpanii była zadowolona, i nie miała powodu robić nagłej wizyty w Polsce (bo wtedy to nagle cała firma jest skrupulatnie czyszczona, naprawiana i nawet żółte linie są malowane na nowo). Wszystko robione na pokaz, normalnie ta firma to rodzaj czarnego kabaretu.

@Bat out of heel.

Kłamstwo to niestety prawda. Sam dyrektor generalny o to dba. Jego słowo i uścisk dłoni nie mają absolutnie żadnej wartości. Człowiek bez honoru. Na szkoleniach usłyszysz, jakim trzeba być wszechstronnym a faktycznie oczekuję się od Ciebie, że nie będziesz umiał policzyć własnej wypłaty i porównać jej ze średnią rynkową. Dobre strony firmy też oczywiście są ale pracujemy głównie dla pieniędzy.

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska