Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

Odpowiadając na pytania czy to dobry pracodawca ... Czy warto tu pracować ... Przykład na czasie : Zbliża się grudzień a wiec powoli ze swojego snu wybudza się dyrekcja aby jak co roku dopingować PMów do rozciągania komórek w excelu i pompowania ich premii. A w styczniu znów zapadną w swój sen zostawiając na klamkach swoich gabinetów wywieszki "Nie przeszkadzać" . Tragikomiczne to trochę i przykre bo mogła by to być naprawdę fajna "firma dla inżyniera". Mentalność "biznesowa" często jednak jest jeszcze u nas zdecydowanie bliższa tej rosyjskiej niż szwedzkiej :( Jak ktoś się poczuł urażony to przepraszam ... Uczciwość i etyczne zachowanie jednak nie boli ! Polecam gorąco !

Wacek

Super że opuściłem pokład tonącej barki S w nowej pracy po miesiącu widzę swój rozwój i szacunek pracodawcy kierownictwa do pracownika jak pomyślę o byłej pracy to mnie szlak...trafia jak mnie tam traktowano i oszukiwano oby do nich karma wróciła

zygus

Słabo to wygląda. Miesiąc temu powiedziano, że swietlana przyszłość nas czeka i żebyśmy się tylko nie zwalniali a tymczasem tydzień temu z 10 na budowie zostało 6. Reszta z dnia na dzień została pogoniona. Zdaj komputer, zaliczkę, auto, do widzenia. A poumawiane spotkania z Zamawiającym, Dostawcami, Podwykonawcami? To już nie Twój problem. Pogonili ludzi z uprawnieniami, których dwa lata temu tak bardzo szukali, kazali wołać znajomych... Szkoda straconych lat.

@zygus

Jaka lokalizacja?

zygus
@Marek

Krakowsko-kolejowy

zyga

Nas juz nic nie uratuje. Wyzbywamy się kadry, nie będą startujemy do przetargów. Nawet jak przetargi będą To nam na start w nich nie pozwola. Szkoda, że nie na programu dobrowolnych odejść.

Darek

Nie jest tak źle. My dajemy sobie radę! Skanska property nas potrzebuje.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
Ok

Dlaczego zmieniliscie nazwę? Z poprzedniej już się wszyscy śmiali?

Kiler

Czemu kadra która nie doczekała się grupówek masowo opuszcza pokład tak pięknej firmy czyżby wkońcu zobaczyli że stoją w miejscu brak rozwoju i perspektyw

Kadra
@Kiler

Bo ta kadra, która odchodzi ze Skanska S.A. potrafi analizować sytuację w firmie i wie, że skoro : - w zarządzie już nie ma prawie Polaków - prezesem Skanska S.A. został Czech - wielkość spółek Skanska w poszczególnych krajach jest zbliżona pod kątem wielkości przerobów (2-3 mld zł), to suma Czech, Słowacji, Polski, Rumuni i Węgier po konsolidacji nie będzie równa sumie przed konsolidacją tylko porównywalna do pojedynczej spółki takiej jak dawna Skanska Polska lub Czechy. Oznacza to dalszą marginalizację znaczenia i wielkości Skanska S.A. do małego ułamka dawnej "potęgi" - Skanska S.A. ma nadal jedne z najwyższych jak nie najwyższe koszty własne ze wszystkich firm budowlanych w Polsce, - Skanska SRDP i Property są jedynymi deweloperami w Polsce, którzy świadomie pozbawiają się możliwości konkurencyjności rynkowej przez korzystanie wyłącznie z usług Skanska S.A., to nadciągający kryzys to zakończy i nastąpi to o czym SRDP i Property już od dawna myślą czyli o otwartych przetargach. Wtedy SSA będzie wygrywała jeden na pięć przetargów i potrzebowała 20% obecnej kadry. - przez kilka lat z rzędu, co roku firma przynosiła po około 300 000 000 zł straty, a teraz wychodzi na zero lub minimalny plus bo wyprzedaje wszystko co się tylko da : WKS, Wytwórnie Bitumiczne i inne. Jak wyprzeda wszystko to znowu będzie ciężko uzyskać dodatni wynik. - likwidowane są po kolei oddziały : Kielce, Olsztyn, Białystok, Gdańsk, Łódź ......... - bardzo kurczy się rynek dla jedynej zyskownej jednostki - Property - czyli rynek biurowy. - dziurę w budownictwie kubaturowym mają zastąpić duże inwestycje drogowe, z których Skanska OBI bezpowrotnie wypadła - zwolnienia grupowe od wielu lat są w Skanska są tak regularne jak pory roku - wycofano się z przetargów zewnętrznych / publicznych co oznacza brak referencji i brak możliwości powrotu do nich w przypadku ograniczenia projektów wewnętrznych i potrzeby uzupełnienia portfela zamówień choćby do poziomu pozwalającego na pokrycie kosztów centrali - ciągle dają się we znaki duże koszty obsługi gwarancyjnej obiektów wykonywanych bez odpowiedniego zaangażowania, przez kadrę, którą czekały zwolnienia - ... można by tak jeszcze pisać cały dzień ale po co. to przyszłość Skanska SA jest nie trudna do przewidzenia ...

@Kadra

Na szczęście OBO Kraków ma się znakomicie!

Bick
@Darek

To dobrze. Tak trzymaj Darek. Zapiszesz się w historii jak orkiestra na Titaniku :-)

Jak tam wasze monitoringi w mieszkaniach służbowych?

Buc

Siema skaniorki dalej robicie za psie pieniądze wypłaty dla fizycznych tragedia więcej dostaniecie na zasiłku po podjęciu nowej pracy na własnej skórze przekonałem się jak firma S co miesiąc mnie dymała obudzcie się

Mateusz

W jaki sposób firma poniża ludzi? Bo spotkałam się z takim komentarzem

Skanior

Niebawem wyślemy warszawie piękno firmy materiały zbierane przez kilka lat z różnych oddziałów polski może wtedy zobaczą z kim pracują

Operator
@Skanior

Już dawno ktoś powinien zrobić taki materiał z budową w Polsce bo co się wyrabiało na niektórych to masakra.

Roki
@Operator

No tak a w Łodzi to już klika się zrobiła to

missKISS
@Operator

Myślę że spokojnie można by nakręcić telenowele z odcinkami jak w w,, modzie na sukces " ewentulanie napisać książkę lub nakręcić film dramat sci-fi.

....
@Skanior

Warszawa wie. Naucz się po "szwecku" i wyślij do Szweda. Albo po czesku.

Juhuuuu
@....

Szwedzi już też wiedzą wy barany

Pic

Bomba firma zwalnia pracowników fizycznych kiedy wkońcu białe kołnierzyki zrozumią że to my zarabiamy na nich i ich rodziny (proponuję wsiąść rozbiera i(usunięte przez administratora) w ścianę może zrozumiecie firma nie polega na kasie od podwykonawców oni też pomału się od was odwracają) Pozdrawiam

Simpson
@Pic

W firmie, która zajmuje się PR nie potrzebujemy pracowników budowlanych, ...to oczywiste.

Pic

Nieudolny to jest szwed który trzyma bandę zło......i manipulantów ta firma już nic nie znaczy na rynku Polskim wstyd tam pracować pierwsza lepsze firma proponuje lepsze zarobki na okresie prubnym niż dorobek przez 15 lat w tej firmie roczne podwyżki w firmie S to fizyczny 50 gr umysłowy przy stałej pęsi 500 zł za siedzenie i pierdzenie w stołek z wiedzą przedszkolaka żeby nie pracownicy i internet to by leżeli jak bolka trampki

PR
@Simpson

PRem i etyką przez duże E ;) ... "FWIŻ" - firma wstyd i żenada Szkoda, że Polacy zniszczyli markę, na którą Szwedzi ciężko pracowali przez ponad sto lat

Na podwójnym cieście

Było dzisiaj to czyszczonko na budowach dla Resi w Warszawie?

ciekawski
@Na podwójnym cieście

he ? % ?

Gienek

Czemu firma nie odpowiada na pytania dotyczące zwolnień? Nikt się nie wypowie naw pracownicy co są firmą nikt już nie pracuje ?

easyrider2202
@Gienek

Firma się nie wypowie -zawsze tak było , zwolnienia są ....pracujesz , o 14 Cię wołają ...i wylot ,nie można to zrobić troszkę po ludzku ? dla niektórych ,to naprawdę duża trauma - kadry - bądźcie bardziej ludzkie ...chyba ,że tak ma być ...:-(

mokebe
@easyrider2202

najgorsze jest to, że te zwolnienia strasznie długo trwają, nie ma dnia, żeby kogoś nie zwolnili i tak te wieści krążą od budowy do biura i z powrotem, budując grobową atmosferę, nikomu nie jest do śmiechu, nawet tym co przetrwali wcześniejsze rozdania, nie rozumiem czemu nie zrobili całej akcji w tydzień, dwa

Rakieta na Marsa
@mokebe

A ja już rozumiem ...

@mokebe

Całe szczęście, że Kraków działa prężnie i nikogo nie zwalniamy! Nie objijać się, to nie trzeba zwalniać!

Zarżnąd

Wkrótce wprowadzimy strategię zyskownego wzrostu :-)

Gucio
@Zarżnąd

Chyba jak będziecie dalej podwykonawców puszczać bez kasy buhaha

POL2121

TO SUPER FIRMA TYLKO KADRA DO BANI ZAŁATWILI WSZYSTKO I WSZYSTKICH A SZKODA BO PRACĘ W SKANSKA WSPOMINAM MILE TYLKO PM I TP DO BANI MYŚLĄ TYLKO O SOBIE

Gigo
@POL2121

Masz rację słowa wypowiadane przez przełożonych to patrz na siebie żeby było ci dobrze w tej firmie żaden nie potrafi szanować człowieka tylko Układy

@POL2121

a chociaz jeden pozytyw ?

Kurt

Pytanie dlaczego pracownicy mający 2 lata do emerytury odchodzą po zwolnieniach grupowych na lepszych warunkach niż ludzie po 20 latach pracy u was ??????? Dlaczego są im wypłacane odprawy tak jak by obchodzili na emeryturę przecież mają jeszcze troszkę pracy przed sobą przecież skanska to jedność czy nadal podział przykład zamówienie głupiej herbaty na budowie fizol minutka biuro dilmach nadal uważacie jedność w firmie wstyd

Pan

Brawo skanska super że ktoś spytał pracowników czy są jedynym żywicielem w rodzinie albo chociaż czy ktoś niema poważnie chorego dziecka całkiem etycznie jak zawsze polecam pracodawcę

Zezol
@Pan

A co ich to interesuje , tabelki muszą się zgadzać . Ocena pracownika na zwolnieniu ma się nijak do stanu faktycznego pracujesz żeby dostać premie i do tej pory dostawałeś co kwartał 100% a tu nagle okazuje się że nie dostanie nic bo nie wypracował więc Było to na zasadzie wyliczanki .

Mundek

Ta firma to jedna wielka porażka trzeba w niej zagościć jeden dzień żeby się przekonać jak jest pięknie ,chyba tylko na obrazkach i spotkaniach

Gigo

W Łodzi czystka zostało tylko 6 fizycznych na chwilę żeby dokończyć poprawki a potem odstrzał bez mrugnięcia okiem tak skanska etycznie kocha pracowników hehehe

rokio
@Gigo

prawda fizol się nie liczy załatwią nas jeszcze troche poprawek moze miesiąc i kopa

Sk

Etyka firmy premie kwartale człowiek pracujący 4 miesiące na premię nie dostaje jej bo ludzie z góry wiedzą że będzie zwolniony 20 gdzie jest prawo dokument wystawiony po 3 miesiącach od kierownika że należy się premia 100% nagle pracownik nie dostaje kasy bo 20 zostaje zwolniony a 20 powinna być premia na kącie pracownicy pracowali cały ten okres bez zwolnienia urlopu itd a pracownicy co są na zwolnieniach w tym okresie nawet miesiąc i dłużej dostają pytam się gdzie jest ta sprawiedliwa skanska etyczne i transparentna pewnie z tych pieniędzy naszych ciężko zapracowanych będzie wypłacana marna odprawa

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 25 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.