Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

kapsel

Pozdrowienia dla ludzi pamiętających okoliczności, w których wznoszono toast do słów " nigdy nie zagaśnie" :)

IBWR

Minęło kilka lat, jak nie pracuję w firmie, ale z sentymentu śledzę co się dzieje i jakiejś poprawy nie widać niestety ;/ naszło mnie na takie małe podsumowanie, pomimo, iż wiara każe szanować innych to zrobię wyjątek dla: Kamila S. - mam nadzieję, że kiedyś na siebie trafimy w Rz. Jerzego Sz. - człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy Jarosława B. - żołnierzu, spocznij. Piotra Sz. - baby face, jak ty dostałeś tego dyrektora?

@IBWR

Może nowy prezes Magnus dogoni to towarzystwo wzajemnej adoracji i zauważyłem, że wynik robi się na budowach, a funkcje wsparcia i zarząd maja to umożliwić i POMAGAC, a nie żyć w swoim wirtualnym swiecie

Jarek Sz

Richard come back!

Byly
@Jarek Sz

???

Jarek Sz
@Jarek Sz

executive vice president

Chciałbym serdecznie i mimo wszystko podziękować Jurkowi Sz, który jakieś trzy lata temu, w pełnej ironii i gnębiącego tonu wypowiedzi stwierdził, że mogę sobie nawet pisać do Kallstroma, jeśli mi się nie podoba. Stary, uwierz mi, że napisałem :) i mimo, że jestem już gdzie indziej, to jestem dumny z tego, że przyłożyłem się do podniesienia standardów we firmie Skanska poprzez zmiany personalne i liczę, że również mentalne w zarządzie spółki. Trzymam kciuki i pozdrawiam D.

jerry

Dawid proszę cię nie angażuj się już w sprawy Skanska S.A. wiesz , że znalazłeś się się w tej Firmie dzięki wstawiennictwu. Pracuj już dla POOR-a

Nikodem
@jerry

Ojjj czyżby nasz stary dyrektor zmartwychwstał ? :)

J.Sz.
@Nikodem

Uważajcie na swoje słowa. Jeszcze o mnie usłyszycie.

@J.Sz.

Czekamy wszyscy niecierpliwie...

@jerry

Prawdziwy Jurek by tak nie napisał

Za Dawida

Brakuje tylko (usunięte przez administratora) z energopolu i są w komplecie

Monter
@Za Dawida

Kto to ten Dawid??

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

To już jest koniec... Za miesiąc grupówki, zostanie parę osób na dokończenie trwających kontraktów, których których to później będą pojedyńczo odstrzeliwać.

Bolo
@anonymous

Nie siej zamętu człowieku, nie posiadasz żadnych informacji a najwięcej masz do powiedzenia. Czyżby konkurencja taki zamęt siała na tym forum?

Standard
@anonymous

niemożliwe.na niektórych projektach są ludzie krzątający się z kąta w kąt, ale donoszą komu trzeba.a region o tym wie że to nieroby ale nic z tym nie robią. tacy dalej będą pracować. zwolnią uczciwych by tamci mieli robote

zapomniajcie o odprawach

Dla wszystkich co czekają na wysokie odprawy proponuje zapoznać się z restrukturyzacją po zbójecku która może być przeprowadzona w SKANSKA: http://www.rp.pl/Firma/304229994-Postepowanie-sanacyjne-czyli-restrukturyzacja-po-zbojecku.html

Abc
@zapomniajcie o odprawach

Tu już chyba bajki piszesz. W artykule chodzi o to by wierzyciele nie różnoraki firmy w pył tylko by nią zarządzić tak by mogła funkcjonować i spłacać długi. Panikę siejecie. Czekamy do 1.02 co będzie to będzie. Wpływy na to nie mamy. Niech każdy wypełnia swoje obowiązkowe w 70 % w tej firmie a powinni się polepszyć a nie siedzieć i czekać na odprawy.

Ciekawski

Podobno ciekawa sytuacja ma miejsce w Lublinie - gdzie SKANSKA wygrywając duży przetarg (na kilkadziesiąt mln zł) odstępuje od realizacji budowy. Czyżby Skanska powoli pakowała walizki?

xiaomi
@Ciekawski

nie sadze. na innym projekcie juz planuja wyjazd integracyjny z cala świtą by sie przypodobac wiec kasa najwyrazniej nadal jest

@Ciekawski

Jaki projekt ? Dla kogo ?

nie wiem, nie znam się
@Były

OBI wygrane w KIO

Pamparampam
@Ciekawski

Bo to zly projekt byl ...my robimy tylko dobre :)

@Ciekawski

Chodzi podobno o duzy przetarg - jakiegoś skrzyżowania w Lublinie.

@Ciekawski

Podobno jakieś skrzyzowanie w lublinie (duzy przetarg)

czekający na 1. lutego

ZDiM
@nie wiem, nie znam się

Dodam tylko, że 19.01.2018 wpłynęło do nas pismo o rezygnacji z podpisania umowy. Tym samym firma traci wadium - ponad 1 mln. PLN Przetarg wygrany z drugiego miejsca po rozprawie w KIO.

nick
@Ciekawski

trzeba przyoszczędzić forsę na imprezy integracyjne i impry z pdw. nie siejcie paniki. za kase skanska sa najlepsze iprezy

PJ zza światów
@ZDiM

I to sie mnie podoba. Moja szkoła brawo zuchy.

Łodzianka

Dlaczego zamkneli obo lodz? ktoś wie?

@Łodzianka

Nie zamknęli tylko przenieśli lokalizacje

Łodzianka
@.

Jak to przenieśli? Zwolnili prawie wszystkich pracowników. To gdzie jest tteraz obo łódz?

Szwaczka
@Łodzianka

A to obo co to było ? Dawna Przemysłówka która wykreowała np PM lub ML przydup..ów KA. A generalnie Łódź to stan emocjonalny bardziej niż punkt na mapie

tomasson

Trafiłem na tę stronę kilka dni temu. To, co się dzieje w tej firmie to skandal i prokuratura. Pracujemy na jednym z większych i bardzo wymagających projektów. Wymagane jest spore doświadczenie, duża wiedza i ogromne zaangażowanie wszystkich. I to mamy. Co z tego, skoro jesteśmy mixem ludzi z różnych zespołów. Pracujemy w delegacji po 60 nadgodzin w miesiącu a mamy płacone 10-20 (pomimo ryczałtu na 33). To jawne oszustwo i kryminał. Kilka osób już odeszło, odejścia planują kolejne. Dodajmy bardzo wartościowi i mądrzy ludzie. Już widzę szlachetną świtę z samej góry jak pójdzie pracować na budowę. Powodzenia. Gdzie jest PIP?

S8 ?

@tomasson

To dlaczego tego nie zgłosicie? Czego się boicie?

bolo
@tomasson

Z tej budowy ludzi do szpitala zabierają z przepracowania.

czesl0w
@.

Bo nie ma żadnej reakcji? Bo te pseudoinstytucje są tylko żeby były? TVN24 to jest rozwiązanie problemu. Na teraz to jedyne chyba...

Optymista

Drogi byly Prezesie (usunięte przez administratora) Prosze nie zapomnij o swojej (usunięte przez administratora)i zabierz ją ze sobą. Sądzę, że cały biznes będzie Panu wdzięczny :))

bitumiarz
@Optymista

Wez prosze jeszcze od siedmiu bolesci (usunięte przez administratora)

Asphalt
@bitumiarz

Tak, zabierz narciarza śmieszka i cała jego świtę, tak jak zabrałeś kolegów od fakturowania.

@bitumiarz

A który to jest? Czyżby PAN Bernasiak czy jak mu tam?

@Optymista

Nie uważam, by okreslenie"Caryca" było obrażliwe lub niegrzeczne. Moze zbitka " Caryca Katerzyna" zle sie komus kojarzy..

bronia

Mi w skanska pracuje się naprawdę super. Tylko ludzie na budowach mają wiecznie jakieś problemy. Dla nich wszystko jest problemem. Nie stosują się do wymagań firmy, nie chcą wdrażać procedur i standardów, które mogą ułatwić życie. Nie rozumiem tego oporu.

@bronia

Widzę Pani z Biura wielce oburzona. Proponuję pójść na budowę i zobaczyc jak to się buduje - że jest takie zamieszanie ze masakra.

Zz
@bronia

Żart ironia, sarkazm może ślepa wiara jakiejś dzieli w moc papierologii Ja akurat jestem z drugiego bieguna. Nie wierzę w żadne procedury ani papierowe standardy. Tylko wiedza, zdrowy rozsądek i chęć do pracy, Dziunio daje efekt budowlany.

mis
@bronia

w Twojej wypowiedzi brakuje jeszcze-/dla skanska oddałabym wszystko nawet jak spie to sni mi się logo skanska /to mówił ja jarząbek trener 2 klasy......

obiektywny

Dlaczego nasza Skanska ma aż dwie gwiazdki w ocenie pracodawcy, przecież nie zasługuje nawet na jedną ?

Petru

1,5 roku po ogłoszeniu zwolnień i restrukturyzacji firmy jednym z wielu sukcesów organizacyjnych jest podział oddziałów na regiony i powołanie zespołów oferowania którym zabroniono oferować. Sukces na miarę Rysia z Nowoczesnej.

Bla
@Petru

Skąd info że jest zakaz oferowania? Jestem już w konkurencji ale na przetargach widzę oferty skanska. Może wprowadzili zakaz w nieudolnych oddziałach gdzie najpierw trzeba naprawić bajzel na budowach?

Petru
@Bla

Ty lepiej zmień tabletki. Na te bardziej udolne.

Bla
@Petru

Chcesz przykład? Wczorajszy przetarg w Łodzi, drogówka. Za to ty zająłbyś się robotą a nie wymyślaniem chwytliwych tekstów na tym forum, gdzie prześcigacie się w wymyślaniu teorii spiskowych... Kiedyś wchodziłem tu poczytać co się u poprzedniego pracodawcy dzieje, ale teraz to co najwyżej raka oczu można dostać od tych wypocin malkontentów i pieniaczy...

hahaha
@Petru

Ech...kwintesencja poziomu większości komentatorów. Brakuje merytorycznych argumentów, to zaczyna się obrażanie...

Jurek

Ja mam inne zdanie. Mieliśmy problem technologiczny na projekcie i AT nam pomogła go rozwiązać, nie straciliśmy 300 tyś pln co ratowało wynik projektu.

H&K
@Jurek

A potem roztrwoniła milion na Future Days i wyjazdach integracyjnych zajadając ośmiorniczki.

H&K
@Jurek

Że nie wspomnę o takich przyziemnych sprawach jak podróżowanie po Polsce - samolotem. W końcu takiej gwiaździebnie wypada podróż PKP. A może porozmawiamy o wycieczkach do USA i UK żeby pogadać i podpatrzeć styl pracy tamtejszych nierobów. I czar prysł...

Tumidaj

Czy PANNA SYFON to AT z wrocka ???

Edi

Ja współpracowałem z jej zespołem ws skaningu gruntu - bardzo nam pomogli w analizie ryzyka i uchronili przed problemami na projekcie, także nie pisz tu głupot .

Bajdurzenie
@Edi

A jakie mieli do tego kompetencje i doświadczenie zawodowe ? Żadne No a pewnie na koniec poszliście na ośmiorniczki zakrapiane dobrym (drogim) winkiem. Maliniak lubi z ta panią dobrze zjeść za nie swoją kase i stad tez taki ich wygląd .

Skaning gruntu
@Edi

Nie ma czegoś takiego jak skaning gruntu. Grunt można zbadać georadarem, a skaning to pomiar powierzchni, ale to tylko pokazuje jakiego kalibru fachowców się tam zatrudnia. Próbujecie się bronić, a tylko coraz bardziej się kompromitujecie. Tylko dlaczego firma ma za tą błazenadę płacić?!

wryjdacmogedac
@Skaning gruntu

@Skaning gruntu Czepiasz się gościu, dużo osób potocznie mówi skaning na nieinwazyjne badania podłoża. @H&K akurat podróż po Polsce często bardziej opłaca się samolotem. @Tumidaj Ona chyba ze stolycy jest. Też mi się wiele rzeczy nie podoba, ale panowie rzetelnie. Czasem mam wrażenie, że tu jest hejt dla samego hejtu.

szowinistyczne@swinie

Tak no najlepiej to anonimowo wylewać na kogoś pomyje. To takie januszowe pojeb..ne podejście. Zalosne sa te opinie chyba tworcy tych hejtow pragna drugie ucho prezesa sobie zrobic. Brak w tych wpisach, merytoryki tylko gorycz niespelnionych osilkow. Jest tyle firm dlaczego sie nie pozwalniacie skoro wszedzie taka ameryka czeka. Gdyby nie takie zacofane nieroby to w tej firmie też by było lepiej.

chory_narod

Żenujący to jesteś Ty - moze podasz swoje imie i nazwisko to zobaczymy jaki jestes przydatny i za co hajs dostajesz. To nie jest strona z ocena osób tylko firmy. Może trochę dobrego smaku.

Skaning gruntu
@chory_narod

Dobrego smaku?! Mowisz o ośmiorniczkach czy wyjazdach integracyjnych o których reszta może pomarzyć? A może o wyjazdach zagranicznych? A może o zabawkach jak iPhone 10 dla kolegów z zespołu w momencie gdy niektórzy pracownicy mają problem żeby dostać do pracy autocada LT. Za grosz w was kultury, szacunku. Lans za wszelką cenę. Dosłownie. Koniec, ulało się. WYPAD!

Robo
@szowinistyczne@swinie

Ja potwierdzam @Tumidaja, i ten rzacy, sztuczny śmiech, nie jestem pracownikiem tylko podwykonawca i miałem nieprzyjemność z ta panią, kłamanie w oczy, niedotrzymywanie słowa byle urwać pieniadze, nigdy więcej !!!

AnnSyfon
@chory_narod

No dobrze, to prosze bardzo o sprawdzenie mnie, co robie i za co mi placa - AnnSyfon. Nie ukrywam sie przed niczym, sprawiedliwie i uczciwie pracuje, nie jak inni negatywnie nastawieni w tej firmie. Napisze Wam tajemnice, ale tylko miedzy nami - rozbil sie nam nasz dronik :-((( Mam nadzieje ze moj przyszly pracodawca doceni moj intelekt, otwartosc umyslu, ideal i przede wszystkim pracowitosc, a potwierdzeniem tych faktow bedzie to forum.

Fifirifi
@H&K

Jak sie nie ma w glowie, to za firmowy hajs trza sie wylansowac, nazrec tyle ile wlezie, wymyslic korporacyjne nazwy stanowisk, zatrudnic firme zewnetrzna od tego by robili dobry PR do husteczkowej roboty jaka sie wykonuje, porozdawac swoje wizytowki poki jeszcze mozna, wydac 700kPLN za testy kasku co ma za nas myslec i budowac...

urobiony po same pachy

mam pytanie czy jeśli się prezes zmienił to będzie wtym roku nagroda prezesa no bo dawno nie było no bo już ani zyc ani pic nie ma za co . a słyszał ktoś może o jakiś podwyżkach bo tez ich dawno nie było z góry dziekuje za odpowiedz

Princessa
@urobiony po same pachy

jak się prezez zmienił to jest szansa ze plotki sie potwierdza i będą zwolnienia grupowe.

buc
@Princessa

zwolnienia będą na 100%, 3000 osób zostanie zwolniony w jednostkach o złej kondycji finansowej (Polska niestety się do tego grona zalicza). ale to było w liście nowego prezesa.

Kici kici
@buc

Nie w złej tylko PL i USA https://www.marketwatch.com/story/skanska-to-lay-off-3000-workers-take-restructuring-charge-in-moves-to-boost-profit-2018-01-17?siteid=yhoof2&yptr=yahoo

Nieźle Wam krzywd narobić musieli, że takie opinie tutaj padają...

Grand
@.

Mam nadzieję że ich nie zwolnią:)

Princessa

Piotr, "porozmawiajmy"

Jeszcze tu

Firma pod kreską, szykują się zwolnienia a w centrali jeszcze premie dostaną. I jak w tej firmie ma być dobrze jak centrala wszystkie pieniądze dla siebie zagarnia.

@Jeszcze tu

Pracuję w centrali w funkcji wsparcia na Pruszkowskiej. Ostatnia premię dostałem 3 lata temu i to za bardzo konkretne osiągnięcie. Napisz konkretnie kto zgarnia te pieniądze w Centrali?

Mlodszy specjalista
@Anonim

Boli was nieroby, ze czlowiek dostaje premie? Zal d..e sciska? Nikt wam nie broni przejsc do fe, ale nie....wam na budowach za dobrze, bo bule od podwykonawcy dostaniecie i micha ucieszona, ale pw wybuduje wam domy! Za duzo analfabetow mamy na projektach, takze smialo trzepac, likwidowac i na bruk wypad! Ja co roku mam okolo 1kPLN premii, bo ciezko pracuje by probowac z analfabetow probowac cos wykrzesac by jakas wartosc firmie dawali. Cala swita fizycznych darmozjadow, ktore sa zakala tej firmy ze zwiazkami wlacznie powinni dostac po d...ie!!! Kto widzial takie rozbestwienie wsrod roboli?!

@Mlodszy specjalista

Ładnie masz w ł. b naj.....e. Następny książę się znalazł!

Rt
@Mlodszy specjalista

A Twój dziadzio to służył w wermachcie czy w waffen ss ?

Z
@Anonim

Dyrektorzy Departamentow

Robol
@Mlodszy specjalista

A ja nigdy nie dostałem premi a pracuje w tej firmie od 5 lat. Może z twojego punktu widzenia robisz „coś” z analfabetami. Pomyliłaś/eś firmy. Robol jest od pracy na budowie a nie aby pięknie opisywał karteczki na święta. To jest firma budowlana a pijar możecie poprawiać w Szwecji. Nowy prezes nowe możliwości, pogadacie o swoich pasjach - będzie grubo. Na sam koniec pójdziecie odprężyć się do kąciku odstresowania bo od robola otrzymałaś/eś mail z błędami ze jesteście tak potrzebni jak imigranci ekonomiczni w Polsce. I w odpowiedzi na twoje pytanie - mnie nie boli ze dostaniecie premie ale was zaboli jak wam się koryto od ryja oderwie. Miłego dnia życzę.

@Rt

Do mnie to pytanie?

Młodszy specjalista
@P

Taki z ciebie budowlaniec, ze gdybys komputera i internetu nie mial, to nie wiedzialbys jak row 2m przekopac by sie nie zawalil... Bez FW to bys kolego co najwyzej plytki na akord ukladac czy beton w taczce mieszac. A i tak wktorce wreszcie wyzbedziemy sie wszystkich fizycznych i zostanie wyzsza kadra, by zarzadzac podwykonawcami i problem bedzie z glowy z wami. Smutne ze nie macie hobby, pasji, ale taki sort ludzi.

Młodszy specjalista

Dla Ciebie PAN!

Biedronka
@Jeszcze tu

Rany boskie, panowie i panie... Wierzyć mi się nie chce, że ludzie pracujący tak długo w jednej firmie i w jednym zgranym zespole, teraz się będą obrzucać publicznie pomyjami ze strachu przed zwolnieniami i z powodu narastającej frustracji. Jak macie za duży poziom stresu, to rzucajcie papierami a jak tego nie chcecie zrobić, to na siłownie, na spacer albo pobiegać... Za błędy popełnione przez poprzedni zarząd będziecie się bić po mordach na poziomie specjalistów? Hold on... A jak już chcecie dyskutować to merytorycznie, na przykładach a nie na poziomie Faktu i strzelanie fochów na poziomie pomponika...

Rt

Nie do specjalisty młodszego

Robotnik
@Młodszy specjalista

Może mamy pasje, może ich nie mamy to akurat was nie powinno interesować. Po drugie przy pensjach głodowych to ciezko godnie żyć, ale FW (??fujara właściwa??) ciężko to zrozumieć. Ale tak jak napisałaś/eś jak zostaniecie sami to dopiero będziecie zarządzać smogiem, wiatrem i poczuciem humoru bo już nie chcą firmy dla was pracować a co dopiero jak odejdą osoby co się znają na budowaniu - ale możesz o tym nie wiedzieć siedząc non stop za monitorem. Propaganda na one skanska za bardzo się scaliła z orzeszkiem w głowie. Dla lepszej checy ja mam już nową prace, czekam tylko na odprawę. Będę prosił swojego przełożonego aby mnie wpisał w pierwszej kolejności. A ty co ? Posredniak czeka i biedronka wita. Inżynierem się jest a FW się bywa.

rozbawiony
@Młodszy specjalista

młodszy specjalista-widzisz synku przez takich mat...ow jak ty /spejalnie z malej litery bo jesteś zerem/ta firma upada a jeśli chodzi o fizycznych do których ja tez się zaliczam to pewnie z 80procent czeka na te zwolnienia jak na zbawienie obrazaz ludzi ciężko pracujących na budowach ale robisz to przed komputerem w realu nic takiego bys nie powiedział bo bys jeszcze w zeby dostał -jesteś z gatunku ludzi mocni w necie pi..a w realnym swiecie-czytając twoje wypociny zdrowo się uśmiałem jesteś załosnym gn...kiem

Robotnik
@rozbawiony

Zapomniałem na koniec coś dodać o FW. Powyżej to po części się nabiałem za co przepraszam. Oczywiście FW jest bardzo ważna w oddziałach - te osoby naprawdę zawalają. To co pisałem było skierowane głównie do Warszawy. FW w stolicy to w większości banda nierobów, bezużytecznych wizjonerów którzy naprawdę powinni przyzwyczajać się do biedrony. Co najśmieszniejsze to cytaty WASZYCH koleżanek i kolegów z FW pracujących w oddziałach w całym kraju. Jakim trzeba być pustakiem aby myśleć ze tabelki wybudują hale, biurowce czy drogi. Oczywiście fajnie ze mamy w firmie osoby mające pasje większe niż fitnes przed litrem lodów, ale kiedy budowa zawala do 18-19 aby wyrobić zysk. A jedyna inteligencja jaką zanotowano w FW w Wawie to tylko ten magiczny kask. Jak się nim dzielicie w pracy, aby się zalogować na magiczne komputery? Nie macie przestojów podczas ćwiczeń grupowych przed śniadaniem?

rozbawiony
@Robotnik

do robotnik-poza tym kolego nie wiem czy zuwazyles ten pozal się boze specjalista dokonywał swoich wpisów w godzinach pracy oto czym się zajmują ci wiecznie zapracowani geniusze....

@Rt

Tych młodszych specjalistów jest tu w pip. Ja jestem P. kto ma coś do mnie.?

KB
@Mlodszy specjalista

Do Młodszy specjalista Na budowach Skanska pracuję jako KB od 5 lat. Powiedz mi człowieku czym się tak dokładnie zajmujesz w tych "funkcjach wsparcia" to powiem ci czy jest mi to do czegokolwiek potrzebny?? bo jeżeli chodzi o projekt to przygotowaniem oferty, realizacją i obsługą gwarancyjną zajmuje się mój zespół. Do tego funkcje wsparcia nie są mi potrzebne. I jak się tak zastanowię to do chodzę do wniosku, że Ty jesteś tylko skutkiem ubocznym błędnego zarządzania firmą. Tyle w temacie.

jeszcze Skanska
@KB

I to kur...wa kolego dobrze powiedziałeś. pozdrawia KB z nad Wisły.

Idę
@Biedronka

Biedronka to forum to miejsce gdzie można szczerze wymienić się poglądami bo na OneSkanska tego nie zrobisz prawda??? Tymczasem idę się wyrzygać do przestrzeni kreatywnej!!!

jeszcze Skanska
@KB

H.......u.......j wam w (usunięte przez administratora) hejterzy.

plasser
@Robotnik

Obys sie nie rozczarowal,wysokosc odpraw reguluje ustawa z dn 13.03.2003 Dziennik Ustaw nr 90 poz 844 i jest uzalezniona od stazu pracy u pracodawcy.Majac ponad 8 lat pracy Mazesz liczyc na 3 krotne wynagrodzenie nie wiecej niz 15 krotnosc minimalnej placy czyli 31500 brutto 8-2 lata 2 srednie,ponizej 2 lat 1,ale to juz Twoj wybor.

klucha
@KB

Co się czepiacie funkcji wsparcia?! Wiele z tych ludzi robi normalną robotę tak jak budowa. Funkcje wsparcia to np. dziewczyny z kadr, informatycy, kosztorysowanie. Znam tych ludzi i są w porządku. Do tego nie zarabiają zbyt dobrze. Wrzuciliście wszystkich do jednego wora i wyzywacie od najgorszych normalnych ludzi. Opanujcie się i trochę szacunku dla innych.

Oj naiwni
@klucha

No to podaj jakieś przykłady bo ja mam pełna czapkę negatywnych tj dyr efektywność operacyjna co budowy zna ze zdjęć, dyr ds bhp co zna branże jak ja kopulacje mew, dyr ds zakupów która nawet nie zna ludzi ze swojego zespołu, dyr/head ds innowacji dla której wynalazek koła do największy dorobek XX wieku, dyr ds hr znająca wszystkich prezesów ssa itp itd. Niech żyją FW i jej dyrektorki zarabiające nieziemska kase za co ?

1.2.3.
@klucha

Kosztorysowanie????? NO BŁAGAM! Raczej spychologia na budowy.

1.2.3.
@klucha

Kosztorysowanie??? NO BŁAGAM! Raczej spychologia na budowy!

KR
@Oj naiwni

Drogi kolego, podałeś bardzo dobre przykłady, jednak przykłady dyrektorów - osób zarządzających. Zgodzę się z kol. @klucha który ostrzega przed wrzucaniem ludzi do jednego wora, dla ludzi cieżko wykonujacych polecenia służbowe z FW to bardzo krzywdzące. Przypuszczam że większość ludzi z FW nie jest technicznie wykrztałcona, bo po prostu nie musi, mają wyznaczone obowiązki w których powinni być specjalistami i zapewne są, nawet jeśli to jest mały zakres obowiązków. Po 5 latach w firmie Skanska, pracy na projektach, nastepnie tymczasowo FW, wróciłem na projekt, jednak czas w FW pozwolił mi poznać parę osób i ich pracę. Wcześniej pracwałem w mniejszych firmach gdzie dużą cześć obowiązków FW przejmowaliśmy my i nie muszę przyznać że nie działało to lepiej... Jednak dziwie się że Skanska posiada wiele działów FW które można byłoby zastąpić podwykonawcmi/outsourcingiem Każdy z nas jest cześcią dużej firmy, nie tylko swojego projektu, jeśli nie posiadasz wsparcia z każdego zespołu FW to nie znaczy że inne projekty nie mają. Zarobki - konia z rzędem temu kto powie że nie chciałbym zarabiać więcej bo uważa że dostaje wystarczająco - jednak to nie Skanska decyduje ile zarabiamy a rynek. Większość z nas zarabia dokładnie tyle ile jest wart rynkowo, ile są warta odpowiedzialność która spoczywa na jego rękach, dotyczy to projektów jak i FW. Jeśli którakolwiek firma na rynku płaciła by mniej niż wartość rynkowa to ludzi poprostu zaczeli by odchodzić bo znaleźli by pracę za lepszą stawkę. Jeśli komuś tak bardzo zależy na pieniądzach - Niemcy, Dubaj, Norwegia gdzie inzynier budowy zarabia często więcej niż PM w polsce bo tam ma więką wartoś rynkową. Osobiście będę pracować jak pracowałem, trudny czas? nie pierwszy raz i nie ostatni. Skaska postanowi mnie zwolnić - ok, znam ludzi w swoim regionie, wiem że inne firmy zapłacą za moją pracę podobne pieniądze a może dostane nawet wyższe stanowisko, staram się patrzeć racjonalnie na realia nie zwalać na innych

racjonalny
@Jeszcze tu

przypomnijcie sobie tylko, jak wy otrzymywaliscie Nagrody po 3 lub 6 pensji za projekt, to FW dostawały nagrody prezesa 1500 zł Na caly rok.!! Pensje specjaliści też mają niższe a pracy często wykonują więcej niż obiboki z budów. więc dajcie sobie spokój z hejtem na wszystkie FW.

bolo
@Oj naiwni

To się wypowiem jako specjalista już nie pracujący w Skanska. Pracowałem w jednym w zespołów PM. W prawie dwudziestoosobowym zespole były trzy osoby z tzw. funkcji wsparcia (w tym inżynier projektu). W czasie dobrych czasów mieliśmy po kilka do kilkunastu! projektów rocznie. Mieliśmy roboty multum, nie wiadomo w co ręce włożyć. Faktury, rozliczenia z inwestorem, z podwykonawcami, umowy/ zamówienia z podwykonawcami, różnego rodzaju podstawowe sprawy kadrowe w tym rozliczanie dniówek, delegacji, wydatków służbowym, wypełnianie debilnych tabelek wymyślanych przez Warszawę, co chwila zamknięcia miesiące, kwartału, forcasty i inne bzdety plus do tego masa innych rzeczy których wymieniać już nie będę, bo to nie o to chodzi. Zmierzam do tego że byliśmy zawaleni robotą. Często zostawaliśmy o godzinach, pracowaliśmy w domu, delegowano do naszego zespołu inne osoby do pomocy. Nadgodziny? Raczej można było zapomnieć. Czasem zdarzało się ze można było rozliczyć parę nadgodzin, co i tak było tylko kroplą tego co rzeczywiście wypracowaliśmy. Nikt nie narzekał, mieliśmy fajny zgrany zespół, fajną atmosferę i czuliśmy że bierzemy udział w budowaniu czegoś większego. Kasa? nie wiem ile miał IP, ale specjaliści jeżeli przekroczyli 3 tys. na rękę to i tak już był sukces. Ja i moja koleżanka z zespołu byliśmy poniżej tej kwoty. To że w ostatnim czasie funkcje wsparcia nie miały co robić, wynika tylko i wyłączenie z tego że nie było budów. Tak - siedzieliśmy, piliśmy kawę i plotkowaliśmy- bo co innego mieliśmy robić? Siedzieliśmy też i szukaliśmy ciekawych przetargów, zawsze spotykając się ze ścianą ze strony góry. Jak już mogliśmy do czegoś startować, to góra dowalała takie marże,że nie mieliśmy szans. Tak więc zespół się rozpadł, ludzie poszli w świat bo roboty u nas w regionie jest masa - nawet dla specjalistów.

trzeźwy z rana

Koledzy i koleżanki na forum wylewane są pomyje i oskarżenia. Zamiast tracić czas na te nieprzydatne nikomu informacje zajmijcie się szukaniem nowej pracy. I nie miejcie żalu do osób które w Skanska wykorzystały swoje pięć minut. Takie jest życie. Wszyscy wiedzą że kolesie z Rzeszowa wyciągali jeden drugiego na wyższe stołki, awanse nie miały nic wspólnego z wiedzą i doświadczeniem. Swoje zarobili i pewnie się teraz śmieją pod nosem czytając to forum....

Kadrowa
@trzeźwy z rana

To forum od miesięcy było jedynym wiarygodnym źródłem informacji co dzieje sie w firmie . Jest ogólnodostępne bez cenzury i może byc cennym źródłem dla potencjalnie przyszłych pracodawców by nie zatrudniać ślepo ludzi ze skanska jak leci np tych osławionych juz rzeszowianie czy panie derektorki z centrali. O tym PJ juz nie wspomnę .

Były

Takie tam http://www.nto.pl/motofakty/aktualnosci/a/20-stycznia-mial-sie-skonczyc-remont-niemodlinskiej-w-opolu-skanska-chce-wydluzyc-prace-do-czerwca,12865280/

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 25 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.