Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

bla bla bla

ogłoszono likwidację budownictwa inżynieryjnego w Gdańsku a tu cisza....

Grudek
@bla bla bla

Poczekaj muszą ochłonąć i ruszy..

Who next?

@bla bla bla

A kiedy ogłoszą llikwidację pozostałych, czy dużo mamy jeszcze do zkończenia kontraktów inżynieryjno drogowych.

Były pracownik SKANSKA

Pokazaliśmy Szwedom kto tu rządzi, tak się dali wodzić tyle lat za nos, żenada. A tak Szwedzi podkreślali, że każdego obserwują i mają pełną wiedzę o ich pracy i wynikach. System rozliczeń był za słaby na geniuszy z Polski. Szybko Polacy nauczyli się manipulować na wszystkich poziomach: zarówno na poziomie menagerów projektu jak i prezesów w kraju oraz jednego naszego prezesa w Szwecji. Polak potrafi - hasło które jeszcze raz znalazło potwierdzenie w praktyce. Tak to bywa, gdy fachowość w wykonywaniu robót jest niedoceniana, a ważne są wszystkie inne pierdoły: etyka (na pokaz), system wartości korporacji (na pokaz), wsparcie produkcji (na pokaz). Póki firmy typu SKANSKA nie docenią roli KIEROWNIKA BUDOWY i nie umocnią jego pozycji w firmie, dopóty będzie źle się działo.

as

kto nigdy nie naruszył nawet w najmniejszym stopniu kodeksu etyki Skanska, ten niech pierwszy kamień rzuci

Xxx
@as

No ... niech ktoś pierwszy rzuca ????.

Jaaaa

Czy to prawda, że OBO w Krakowie ma przejąć cały obszar drogowy końcem roku ?

@Jaaaa

To Darek będzie miał problem bo wyniki OBO Kraków pójdą w dół a tym samym i bonusy, kto czuje się na siłach pod względem technicznym i inżynierskim to powinien sobie szukać nowego miejsca pracy, bo tutaj nie będzie satysfakcji zarówno z pracy jak i z płacy. Chyba, że przejmiemy realizację kontraktów po Salini ( obwodnica Częstochowy - A1 i S3.

@Jaaaa

Ale jak to z krakowa? To znaczy beda delegacje do gdanska? (usunięte przez administratora)

asd

Skanska jest jak hodowla pieczarek najpierw podlewa się je (usunięte przez administratora), a jak dojrzeją ścina się je.

@asd

Dokładnie I te polowania na pracowników, żeby ich zdyskredytować. Poyebusy.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Tomasz Dąbrowa

Klęska Szwedów jak pod Kircholmem. Husaria górą.

Dawid zmień lekarza !!!

Daj namiary na swojego!

zuzia

Dawid żałujesz , że nie miałeś powodzenia !!!

Faktycznie nogi ma ładne

Wicek
@.

To nie macie w POOR-ze psychiatry.

@Wicek

Akurat ja jestem na tyle silny, że ze mnie idioty nie zrobicie. Ja tak, jak powiedziałem, nie muszę ponizac ludzi, żeby czuć się lepiej.

@zuzia

Jeśli się dowiem, a dowiem się, że robocie czarną prasę byłym pracownikpm, to zrobię taką jazdę, że (usunięte przez administratora) na księżyc.

Alicja Bachleda-Curuś
@.

Ja robię czarną prasę byłym pracownikom Skanska w firmie w której obecnie pracuję. I co mi zrobisz?

CheckIP
@Alicja Bachleda-Curuś

A kim ty jesteś? Nie jesteś byłym pracownikiem Skanska?

Halinka

A skąd wiesz co do niego pasuje?

Mac.

CheckIP i zobaczymy, kto się tobą zainteresuje :)

Ale łeb zryty

Mac.

(usunięte przez administratora) się z Was śmieje

Dino
@Alicja Bachleda-Curuś

duuupek pieniacz itp.

Muniek
@.

Dawid nadal w formie hehehe. Wróć do nas!

Dawid Nowak

Wszystkie wpisy z tego forum, dotyczące mojej osoby zostały wczoraj zgłoszone na policję i do prokuratury. Koniec zaszczuwania i poniżania mnie. Życzę powodzenia.

Jedziesz z .... . Trzymam kciuki Dawid.

@Dawid Nowak

Dawid, czy twój obecny pracodawca i rodzina wiedzą o tym, że jesteś prześladowany w internetach i ogólnie, że nikt cię tutaj nie lubi? Może pomogliby z jakąś grupą wsparcia?

@Big City Life

Ludzie, a co ten gość wam zrobił, że taka kosa na niego? Co chwila wraca ten temat, sądzę, że przypisuje się mu nawet wpisy innych, więc o co tu chodzi?

@Marusia

Marusia tak na poważnie to jeżeli ktoś straszy ludzi policją bo nie radzi sobie z krytyką w Internecie! podkreślam w Internecie to jest z nim coś nie tak albo coś nie tak było w wieku wczesnoszkolnym. Miałem w szkole takiego kolegę któremu zawsze zbierałem kanapki a na przerwie cała klasa zamykał go w kiblu. Wiem, że chodzi teraz regularnie do psychologa ale przynajmniej się stara! Ogólnie spoko gość, teraz trochę żałuję tych kanapek. Może z (usunięte przez administratora)było podobnie i taraz sobie nie radzi.

@Big City Life

Skoro tak robiłeś, to znaczy, że z Tobą jest coś nie tak już od wieku wczesnoszkolnego. Gnebienie widocznie pozostało tobie do dziś. A co do tego Dawida, to uważam, że uparliscie się na kogoś lepszego od siebie i nadal macie z tym problem. Nie znam historii ale prawdopodobnie gość sobie nie pozwolił na słabe traktowanie i wam narobił kwasu. Takie wnioski nasunęły się same po twoich i wczesniejszych wpisach. Bez obrazy.

@Marusia

Nie no spoko, ja nie mam problemu z krytyką mojej osoby. Nie będę dzwonił na policje. Do następnego.

@Big City Life

To nie jest krytyka twojej osoby. Twoja osoba pokazuje, jacy dewianci pracują w tej firmie. Wcale się nie dziwię temu gościowi.

Bla

Fakt, w szukaniu teorii spiskowych dosłownie na każdym kroku przerósł każdego. Jakoś nikt nie wspomina jak się znalazł w tej firmie, bo normalnego procesu rekrutacji nie przeszedł...

@Bla

Bo nie musiał. Robił i nadal robi z projektami to, czego większość z was nie byłoby w stanie zrobić. Zgubiła go uczciwość wśród złodziei. Dodatkowo dzięki swojej podejrzliwosci i ocenie rozpracowal cały system i chwała oraz dzięki mu za to.

Akurat trafił swój na swego.

@Gość

Który na którego? Ja jakoś nie widzę odniesienia.

@Hala

To zdejmij klapki z oczu.

Bla
@Hala

Taa... nie rób z niego bohatera. Dostał robotę załatwioną przez brata który był inspektorem na budowie, ot takie dogadanie się. A opinię niezrównoważonego miał od początku, prawie każdy kto z nim rozmawiał miał takie zdanie. Rozpracował urojony system, widać bohater nie potrzebuje peleryny :D

@Hala

Do Twojego komentarza, którego już nie ma.

@Bla

Ale to firma zrobiła z niego bohatera próbując zrujnować mu opinie i robiąc problem przy zmianie pracy. Przecież to firma wysłała go z(usunięte przez administratora)faktura do ppl w momencie, gdy chcieli go tam zwerbowac. Kto go podsluchiwal? U kogo sciany juz niejedno widzialy?Zrobiliście mu genialną reklamę. Zrobiliscie reklame gosciowi, ktory wyciagnal wam upadly projekt i byl to ostatni projekt, ktorym tam naprawde firma moze sie pochwalic. Ja naprawdę znam historię. Dostał pracę dzięki inspektorowi?(usunięte przez administratora) Ja wiem, że trudno jest się bronić przed prawdą, a szczególnie tym razem.

Klaudia to ty?? ????

@Gość

Akurat mialam watpliwa przyjemnosc pracy w tej firmie i mozliwosc przezywania tamtych sytuacji, wiec nie musze podawac sie za kogos innego. Właśnie (usunięte przez administratora)mają chyba największy ubaw z tych wiecznych prób robienia opinii. Ale to u was normalne. Mogę przekazać pozdrowienia

@Bla

Hehe urojony system? A innym pracownikom kto usuwa pliki z sieci, kto sabotuje pracę? (usunięte przez administratora) Dobrze, że odeszlam juz.

Wania z powstania
@Bla

Jak wy lubicie człowieka umniejszac, zawistne ubolki. Jak można napisać, że gość dostał pracę dzięki komuś, skoro ma kwalifikacje lepsze niż 90% waszego kalectwa? Ja też pracowałem w tamtym czasie i dobrze wiem, o kim mowa. (usunięte przez administratora) Dobrze ktoś poniżej napisał, że szkoda strzepic języka. Jesteście tragiczni w swojej zawiści.

ORMO
@Wania z powstania

Dawid piszesz o sobie pod innym Nickiem ??? Uważaj masz założony podsłuch !

Klaudia
@ORMO

Idźcie wyladowywac swoje frustracje na kimś innym, przygłupy

@Klaudia

Mnie po prostu irytuje że z jakiegoś tam przeciętnego gościa z którym nikt nie chciał pracować i z którego wszyscy mieli bekę, robicie niewiadomo jakiego mściciela „systemu”... bliżej mu do don kichota. Długo pracowałem w tym oddziale, z nim też miałem do czynienia, wg mnie dziwny gość, a o jego ekscesach gadali wszyscy w centrali.

@Z

(usunięte przez administratora) Ekscesy? Pracowałam też długo w centrali i słyszałam tylko o dokonaniach. Może przytoczysz jakieś smaczki, to znów będziemy mieć bekę? Posmiejmy się. Za to słyszałam, że jedna z pan z 9 pietra dzwoniła nawet do właściciela mieszkania, które wynajmowal, żeby szukać sensacji. Na tym właśnie polega ośmieszanie ludzi w tej firmie. To nie pierwszy i nie ostatni przypadek. Chociaż jest jedna dziwnosc - z pewnością moge twierdzic, nie opłacało mu się. I 'dziwnoscia' była umiejętność ominięcia hamulcowych. Jakoś najlepsza partia z firmy na niego nie narzeka heh.

@Hala

„najlepsza partia z firmy” hahahahhahahahahahahahahhahaha

K
@Hala

Weź nie komentuj tego prostaka, widzisz, że tam jest wata w głowie. Teraz wysmiewa jakas osobe, a za chwile bedzie ciebie obrazal. Za długo pracował pod swoimi 'wszechmogacymi'.

@Z

Jak ściągnął Szwedów i to oni rozwalili wasz 'system, to beka wam z ust zeszła:)

@Hala

Tak, don kichot ściągnął szwedów, a nie ..ujowe wyniki finansowe. Przeciętny pracownik, kręcący gownoburzę na każdym kroku

@Z

Jakoś największą przeciętność tym wszystkim wykazuje wasza firma :) :) Kononowicze :)

K
@Z

Masz gownoburze we łbie,jak się ubolki odezwa i tobie kwity przypominają Życzę szczęścia slugusie :)

@K

Ja akurat od 2 lat tam nie pracuję ;)

@Z

Ty kolego uważaj, bo ostatnio Nowak narzekał na kilku i wyleciało paru dyrektorów na zbity pysk. Więc ostrożnie z tymi wpisami.

Geniusz :)

@Hala

Dokładnie. (usunięte przez administratora) I inni, wybitni, którzy teraz zgarniaja tłumy i prawdopodobnie miliony, uciekli z tego szmelcu, który stworzyli prymitywni wiesniacy. Kto robił dobrze wieśniakom jest teraz 'kimś. Chwilowo.

Klaudia
@Z

Check IP i jedziemy z Tobą, możesz pracować nawet na marsie misiaczku.

@Klaudia

Pomijając fakt, że na 99% jesteś trolem, to co mi zrobisz?

@Z

Nic. Wystarczająco się z was śmieją. Ramski platfus, analfabeta w sztruksach z wiochy, fornale i ciamajda z borelioza. Skanska to banda kaleków, wylegarnia potworkow. Nie ta liga.

@Hala

Z lewą faktura go wysłała do konkurencji (usunięte przez administratora)

Aska

I takie wlasnie ludzkie łajno odzwierciedla firmę skanska...

@zuzia

Ta? A gdzie jesteście teraz, skoro wiadomo, że już prawnicy weszli na to forum? Wiesz, że takie teksty są pierwsze do sprawdzenia? Wiecie, że wszyscy będziecie za to trzepani? Myślicie, że Ramski po 20 latach w centrali wyleciał za darmo? Dalej chcecie prześladować i dręczyć ludzi? Nadal chcecie nasmiewac sie i próbować demolowac życie gościowi? Trzeba było to przemyśleć...

Hala

Wiesz, że będziesz miał problem za ten wpis z uwagi, że czytają to forum już podmioty prawne? Zdajesz sobie sprawę, że takie teksty to zaszczuwanie ludzi i to jest karalne? Przemyslales swój wpis?

@Hala

Przeczytaj najpierw definicję podmiotu prawnego, hehe. A później przestań bredzić, jeszcze się nie urodziła taka papuga która by z tego typu komentarzy coś ugrała. Więc nie strasz ludzi bo do Argentyny pouciekają

@Z

Ty mnie nie ucz definicji, bo definicja etyki też u was nie działa, jak zresztą wszystkie inne. Tu nie potrzeba papugi, wystarczy Dawid Nowak, którego się boicie jak święconej wody :)

Już były

A macie jeszcze badanie samooceny oraz Gallupa?

@Już były

Głupoty jeszcze są ale w innej formie, ileś osób w HR ma wytłumaczenie, że są nizbędni. Czy ktoś wie dlaczego nie ma korespondencji na tym forum zgodnie z datami ich wpływu jak to było dotychczas. Forma obecna jest nikomu nie przydatna poza oczywiście wirchuszką.

Robotny

Czy wiadomo już jaka strata za 2018 rok?

@Robotny

Kraków na plus! Pozostałe regiony niszczą naszą firmę.

@Darek

To zlikwidować i zostawić Kraków, swoją drogą ciekawe czemu w tym plusowym Krakowie było tak dużo zwolnień?

@Darek

skończ już z pisaniem tej błazenady, poza tym taka to Twoja firma jak i reszty pracowników...

@Darek

... a tak na marginesie to gdzie sprzedają takie dobre zioło? ...

@Robotny

Strata to jest jak ostanie piwo wyleje Ci się na trotuar a dookola wszystkie sklepy monopolowe już zamknięte...

@Kumaty

Jakbyście się przykładali do pracy to nie byłoby takiej straty.

city builder
@Robotny

W Rzeszowie projekty kubatury na plusie

@Darek

Ty daruś idź do biedronki włóż głowę do reklamówki a następnie połóż ja na wagę i przycisnij burak

@Aj

Sami hejterzy na tym forum. Taka polska mentalność, tylko narzekać i krytykować! Pracę trzeba szanować i sumiennie wykonywać swoje obowiązki. Wtedy każdy oddział byłby na plusie, tak jak OBO Kraków.

@Darek

Ty myślisz że my nie pracowaliśmy sumiennie moje Ostaszewo koło Torunia posprzatali mieliśmy zespół kotory nigdy nie przyniósł strat wszystkie kontrakty na plusach przez cały czas jak chcesz to sprawdź. Nie mam do Ciebie pretensji że twój zespół pracuje dobrze i macie zyski tylko człowieku nie obrażaj wszystkich że są nierobami,paprunami i reszta Polski poza Krakowem to ścierwo!!!! Zrozum że ludzie pracowali po 30 lat dla tej firmy więc przemysl temat i zastanów się ze nie warto obrażać ludzi bo za chwilę ciebie ktoś zostawi jak niechcianego psa w lesie

@Aj

Lepiej tego by nikt nie wyraził, a ci hejterzy to raczej twory o ksywie "Darek"

Były
@Aj

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach wszyscy wkładają serce w swoją pracę a na końcu czeka ich zwolnienie jest to przy,re.z

@Były

U nas nikogo nie zwolnią! Przynosimy zyski.

Krak
@Celyna

już raz Kraków zlikwidowali decyzją w 2012 -teraz już zgliszcza. A była dojna krowa i byłaby dalej. ROZGRABILI DOSZCZĘTNIE. Teraz tylko lans.

Krak
@Krak

teraz będzie myway na ostatnią prostą do czarnej ....

@Krak

I jeszcze Rzeszowska zaraz sprowadzili, po której musi być długa kwarantanna...

@Krak

Ale to dotyczy OBI Kraków.

@Darek

nic się nie martw przełoży się i na OBO , pod ciężarem kosztów Centrali ciągle rekrutującej nowych pracowników w ramach zwolnień grupowych i blokowaniu pozyskania nowych projektów tez przestaniesz dychać. Realizacja polityki zwalniania ludzi inteligentnych i mądrych, którzy nie przyklaskiwali oszołomom i lanserom zrealizowana w 120% i efekty są widoczne .

Niki
@Robotny

Strata jakieś 350 mln a skumulowana za 3 ostatnie lata juz ponad 1 mld czyli tyle ile zebrali u Owsiaka za 27 lat. Takie zuchy tam pracują hehe

Benek
@Darek

Coś chyba nie umiesz liczyć kolego - z tego co ten twój OBO Kraków zarobi to nawet na pensję Prezesa nie starczy. To że twój jeden projekt ma plus nie znaczy nic - bo to plus na papierze - przyjdzie dobry księgowy i pokaże ci minus (np odejmie rzeczywiste koszty utrzymania zarządu, koszty obsługi gwarancyjnej, odprawy dla zwalnianych, koszty przegranych spraw sądowych , koszty utrzymania baz sprzętowych, WKS-u, koszty wszystkich nieproduktywnych pionów które cię obsługują i wiele innych których nie widzisz). I wtedy wyjdzie ci że masz straty bo aby pokryć to wszystko musiałeś zarobić więcej. Pewnie dalej się bedziesz chełpić, że ty te wszystkie koszty w swoim procencie poniosłeś - ale plus ci wyszedł bo po prostu ktoś ci za mało dopisał kosztów lub je źle oszacował. Firma to nie tylko twój mały grajdołek, ale całość. Jeśli cała firma ma straty to ty też. A do upadku (tak przejście od 5mld do poziomu niecałych 2ch to właśnie upadek) doprowadzili ją ludzie myślący w ten sposób, którzy chwalili się swoimi wynikami na papierze, wywyższali nad innych , brali ogromne premie mimo ogólnych strat w firmie, nie rozumieli że pracują w dużym przedsiębiorstwie a nie we własnym folwarku. I dopóki kolego nie będziesz pracował na szczeblu z którego ujrzysz całość firmy, względnie w mniejszej firmie na kierowniczym stanowisku z odpowiedzialnością za całość firmy - dopóty będziesz takie farmazony pisać. Pzdr i bez urazy - musisz się jeszcze wiele nauczyć.

Rudy Mundek
@Benek

Krótko i na temat, Brawo Ty!

jaja kobyły
@Niki

Model biznesowy się nie sprawdził i tyle.

@Benek

Benula ta siermiega i tak tego nie zrozumie. Pozdro dla ciebie trzymaj sie

Dino

A C O CIĘ TO OBCHODZI PRACUJ SOBIE I DAJ INNYM PRACOWAĆ

@Aj

Rozumiem, ale jakby wszyscy pracowali tak jak nasz zespół, to nie mówilibyśmy o żadnych stratach!

Robotny
@Dino

Obchodzi, zastanawiam się czy powołany swego czasu manager ds. zmiany się spisał? no i ile czasu pozostało jeszcze do następnych zwolnień grupowych? 3-m się

Remo
@Robotny

Kolego w czerwcu kolejna tura w krakowie dokladnie limanowa

@Remo

I nie tylko Limanowa .He,he.

Remo
@OBI

No właśnie strategia

@Robotny

Tak spisał się bo to manager od zmiany a gorsze.

@Remo

Dokładnie , strategia "do dna".

@OBI

Poleci OBI Kraków, my jesteśmy bardzo produktywnym zespołem, więc zostaniemy!

Miś
@Benek

Wszystko pięknie kolego - tylko osób widzących całość firmy w Polsce zabrakło, jeśli koledzy z zyskownych projektów brali premie to chwała im za to, a to że cały rachunek firmy się nie zgadzał - to już nie ich problem, a zarządzających wyższego szczebla z Warszawy... finansowanie rozwoju ponad miarę doprowadziło do katastrofy, kapitan tego statku gnał z całym mostkiem na górę lodową dorzucając węgiel z autostrady gdy ciśnienie w kotle opadało... i nic do tego managerom kasyna, baru, restauracji czy pubu, karmili swoje zespoły, wykonywali plany z góry, rachunki im się zgadzały w pewnie zarabiali dla kapitana, a kapitan łatał koszty ekspansji, dorzucał managerom z bocianiego gniazda, którym spadło, aż trzasnęli w szwedzką górę lodową, bo paliwa brakło, klejnoty rodowe od lat wysprzedawano... Destrukcja trwała lata i naprawdę upadek firmy nie zadział się w ostatnich 2-3 latach z winy sytuacji rynkowej. Proces trwał dłużej i wynikał z błędów w zarządzaniu przedsiębiorstwem jako takim.

er22
@Miś

radzę sprawdzić strukturę firmy i osoby w niej pozostające od wielu lat ,przesuwane na stanowiska -dające kasę -ale nic firmie - duże projekty -jakie :-) śmiać się chce .... Bu..o i ta cała zgraja pogrobowców Skanska -ma się dobrze - a Ci co chcą pracować i budować firmę są na przegranej pozycji -szkoda ...zostawiłem tu 30 lat-pozdrawiam uczciwych

znafca
@Celyna

właśnie dzięki temu że ludzie mają honor i "zwalniają się" biorąc ten skanskowy wynalazek nazwany retencją jak widzą że nic nie produkują - w innych rejona zwłaszcza w sparku wolą bezproduktywnie (usunięte przez administratora) za dobrą kasę

Robotny 2
@Darek

Darek zluzuj majty - tego tworu już nie uratujesz.

@Robotny 2

Na inne oddziały nie mam wpływu, ale u nas będzie dobrze :)

Manson
@Miś

Szczera prawda Misiu, szczera prawda, plany z góry, inteligentne kaski i inne wynalazki, bagaż kosztów olbrzymi i nagle klops - Szwed sprzedał A1, czynszu brak, marże w górę ale nikt tego nie chce kupić. Lekkie niedoszacowanie kosztów 2016-2017 i równia pochyla. Po ostatniej wyprzedaży firma jest marginesem rynku - szkoda że tak się stało. Szkoda wylewania brudów na kolegów jak całe sterowanie machiną było od początku 2009 błędne.

Były
@Manson

Pytanie retoryczne a kto od końca 2009 był prezesem i kto po nim przyszedł naprawiać ? Ech ze wtedy PiS nie rządził.

@Darek

Chłopie... Prawda jest taka że jak skończyła się A1 całościowo i niby taki sukces był to teraz Ci wychodzi. Kontrakty się kończyły i przezucanie kosztów na inny projekt też a co za tym idzie wyszła relana strata... W 2010 roku powiedziałem do św.p Mjastra - skonczy się A1 oraz większość projektów SPP i wtedy gnuj wyjdzie no i wyszedł.... Nie było już gdzie lokowac kosztów z poprzednichat w tym i Waszych krakowskich. Nie tylko Wasz zespół pracował sumiennie bo i w W-wie też i co. Tego wyszło??? Zrobili stanowiska SPM i Kierowników Kontraktów a do wyższa pensja i inne dodatki... Bez sensu takie coś było.... Układ PM DO i DR to Ju wystarczająco kosztowny procedens. Nie podniecaj się tym Krakowem aż tak bo je.. Nie Cie bardziej niż innych :)

Karina

Bananowa firma. Gość chodzi po korytarzach za przełożonym i czeka, aż jego przełożony zje banana, żeby mógł wyrzucic skórkę. Extremum syfu, złodziejstwa i dziadostwa. W sweterkach Kononowicza.

polecam
@Karina

Bardzo dobra firma, z możliwościami rozwoju. Najważniejsze jest to, że mamy coraz mniej "chorych" projektów (bo nie ma nowych), tylko Property (bardzo ładne biura budowy, super ludzie i dobra kawa). Polecam wszystkim tym, którzy lubią produkcje Barei.

rekomendacja
@polecam

Tak potwierdzam w 100% ze tak jest. Ewenement na skale światową. Nikt nie uwierzy jak nie zobaczy od środka że tak może być. Nie ma pracy ale się bada zaanagażowanie /w nic nie robienie albo udawanie/ i organizuje się mnóstwo spotkań i nominuje championów -rasowe pudelki:-). Zdecydowanie lepsze od Barei, na scenariusz filmu.

@rekomendacja

Przecież to ubecy, chodzą za ludźmi i ich zastraszają :) to scierw, który należy wyplenić

Pawełek
@Karina

Ja poznałem takiego Gościa na SBP , ale z informacji które przeczytałem to jest to już jego koniec. I niech się spełnia w ANAL BUD

@polecam

Dokładnie! Od Property mamy fajne inwestycje, gdzie możemy się wykazać dużym +.

@Darek

Dawid, mam nadzieję że zdajesz sobie sprawę z tego że prpperty startuje do projektu na marży grubo ponad 10% a po konsorcjum z OBO Skanska niewiele już z tego zostaje? No ale zawsze na"+" prawda! Więc można powiedzieć, że SUKCES! 3m się Dareczku!

@Big City Life

Sami zazdrośnicy! Przynoszą tylko straty firmie! Pracujcie uczciwie to też będziecie na +. Pozdro z Krakowa

exbudowiec
@Darek

zastanawiam się czy coś ci sie niechcący nie poprzestawialo, wyrazy wspołczucia i szczerze życzę ci powrotu do zdrowia

@Darek

Gorszej głupoty nie słyszałem... Propertosy to tak Cisna cenę że chcą aby pracować dla nich za "prestiż" którego nie mają.... Tną wszystko. Ja mam nadzieje ze doczekam czasów że SPP ma JAKO GW nasza konkurencję typu W... ST... B... Itd. I o i im pokażą bo my jako SSA to (usunięte przez administratora) Dajemy i traktują nas jak gorszy sort (mówię o W-wie). Projekty SPP to były fajne w latach 2006-2014 A później Gumis SPM K. O oddał oszcswdosci do SPP i (usunięte przez administratora) się zrobił bo wolał im oddać Niz ludziom dać na premie i jeszcze prawie 4 lata takie chłop siedział w tej firmie. Zenua. Ja uważam że brak tutaj osoby z jajami na stanowisku Prezesa który by walnal w stół i pognal darmoznjadow na wysokich stanowiskach. Krzysiu pokazał jak się fajtlapi firmę i uciekł do Wrocławia kalsac inna firmę

Żabka

Najpierw Cię zatrudnia, dadzą frytki, a jak się okaże,że jesteś lepszy, to próbują zagonic w kozi róg, ośmieszyć i zastraszyć. Ubeckie kiepy

Były pracownik SKANSKA
@Żabka

To prawda. To jest firma w której nie wiadomo na jakiej zasadzie stanowiska kierownicze zajmują ludzie o wątpliwych kwalifikacjach inżynierskich i bez znajomości zasad polityki kadrowej w której przydatność zawodowa, pasja, pozytywna energia, śmiałość, uczciwość, dojrzałość są na pierwszym miejscu. Z firmy zrobił się zbiór cwanych miernot, gdzie miękkie kompetencje, a szczególnie umiejętności wystąpień publicznych liczyły bardziej się od umiejętności zawodowymi zawodowych. Tych którzy przerastali rządzących pozbywano się (mniej lub bardziej elegancko). Chora firma, a młodym inżynierom współczuję, nie macie od kogo się uczyć postaw zawodowych.

Red.
@Były pracownik SKANSKA

Trudno było nie przerosnac rządzących,skoro to ciapy zdjete z pola

RadRum
@Żabka

Jak przechodziłem do S to firma była w "gazie". Tak przynajmniej głosiła propaganda. Pomimo mojego wieloletniego doświadczenia stwierdziłem że S wiele rzeczy robi inaczej. Uznałem że skoro zarabiają i pierwsi to jest to po prostu przewaga konkurencyjna polegająca na nowatorskim podejściu do procesu budowlanego. Prawda okazała się brutalna.

Red.
@RadRum

Nowatorstwa nie można im odmówić, zwłaszcza w wynajdywaniu kwitów na podwykonawców i wybitnych pracowników.

@Były pracownik SKANSKA

Oj Kolego/Koleżanko nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Ja pracuje tutaj już ponad 10 lat i rzeczywiście powaliło się w tej firmie aż szkoda zaangażowania człowieka ale są jeszcze jednostki które proboja młodych Inz czegoś nauczyć tylko czasem problem jest z młodzieżą bo nie chcą słuchać... Ja jak zaczynałem w 2008 roku w OBO Warszawa to też byłem żółto dziobem ale natrafiłem na fajny zespół ludzi i dzięki nim nauczyłem się dużo. Część. Nich Juz nie ma ale kontakt mamy. Mimo wszystko ja uważam że to się wali na łeb na szyję i tylko głupie wewnętrzne wartości człowieka trzymają tutaj aby coś skończyć i odejść Niz rzucic to jednego dnia - więc resztkami sił jestem dla kolegów z którymi przeżyłem tyle lat i im pomagam dociągnąć ten wózek niż że to dla sympatii do firmy... Nie ma co. Trzeba opuścić ten statek niż być tym który ostatni gasi światło.... Firma fajna tylko Zarządzający to Ch.....

Movu

I jaki wynika FC1? Jest szansa na premie ? :)

@Movu

Wyniku po FC I nie zna nawet prezes, okaże się po FC I w 2020!

Są planowane jakieś podwyżki w tym roku? Niby co roku jest przegląd wynagrodzeń, ale od 3 lat podwyżki były śmieszne, albo zerowe dla szeregowych inżynierów, kierowników. Rozumiem - sytuacja finansowa oddziału w Polsce. Może firma zdecyduje się wyrównać wynagrodzenia do poziomu rynkowych? Z tego co zaczynam rozpytywać po kolegach, to różnice są już na poziomie 15-20% w stosunku do konkurencji. Też macie podobne informacje od znajomych? Dajcie znać, bo nie wiem co o tym myśleć.

jj
@pracownik

jeżeli chodzi o średni poziom wynagrodzeń KB to skanska jest poniżej średniej rynkowej o 15-20% - więc Twoje informacje są poprawne , podobnie jest na stanowisku KR 10-15 % poniżej rynku. Natomiast Skanska dba o stanowiska dyrektorskie gdzie z kolei średni poziom wynagrodzeń PM jest wyższy od rynku o jakieś 10%. Po tegorocznych podwyżkach nie spodziewajmy się dogonienia mediany rynkowej :-)

Radosław Rumian
@jj

Po prostu dbamy o najlepszych.

Obywatel
@pracownik

Regulacje będą, średnio 4,5%. Jeżeli nie będziesz miał zmiany stanowiska czy zmiany obowiązków to max 9%. Konkurencja (nawet ta korporacyjna) odpływa daleko do przodu.

PRACOWNIK
@Obywatel

4,5% średnio... szkoda gadać. Jak się z ludźmi rozmawia, to w firmach podwykonawczych procentowo dają większe podwyżki. Ale zakładam, że u nas to "średnio 4,5%" będzie wynikało z tego, że ci wszyscy menadżerowie od niczego nie dostaną żadnych podwyżek, natomiast ludzie na froncie po 9%.

RadRum

Tak. Prąd ma podrożeć.

@PRACOWNIK

Dałem ci łapkę w górę, bo rozumiem że to sarkazm.

Momo
@pracownik

4,5% to srednia a nie ze minimum. Do sensownych podwyzek procz wlazid.. Dojda tylko ci ktorzy zaczeli straszyc rzuceniem papierow na zamykanych kontraktach/lokalizacjach. Taka strategia. Po zakonczeniu budowy i opuszczeniu firmy bedzie jakby podwyzka byla a jakby nie bylo. Procz wspomnianych wlazid...

Dyni

Nareszcie (usunięte przez administratora)tylko dlaczego tak późno zajęcie mamy do końca kwietnia i przestój, chyba że (usunięte przez administratora)jak za dobrych czasów w Skanska znajdą kontrakty z dużą ilością stali. A tak naprawdę jak takie działanie (usunięte przez administratora)ma się z etyką, przecież my o roku tj. Od kiedy podjęta została decyzja o naszej sprzedaży udajemy że pracujemy bo na nic nam się nie pozwala.

nick

Wybitny członek.

@Dyni

Czyli ze Skanska w Polsce zostać mogą tylko biuro na wynajem w Warszawie.

Radosław Rumian

A kto te biura zbuduje jak nas nie będzie? GW z wolnego rynku? Powodzenia.

@Radosław Rumian

Spoko, firmy zewnętrzne zrobią to 20% taniej. To dziwne, że jeszcze ktoś tego nie wprowadził.

Bla bla bla

W koncu duzymi literami Richard powiedzial ze Gdansk oprocz uslug dla Property wygasza cala reszta. Walizki i tak dawno spakowane , pora zatrzasnac zamki.

Nikt
@Bla bla bla

Tylko pytanie czy wypowiadał się jako szef BO czy powiedział też o BI - tu nie ma jasnosci

@Nikt

W moich uszach wybrzmialo jakby mowil o calej sk w gdansku. Property ma jedna zdaje mi sie budowe wiec pozostale to inzynieryjne

@Bla bla bla

Gdańsk (wszyscy na przymusowych urlopach w domku) za chwilkę Wrocław potem (usunięte przez administratora) Kraków (usunięte przez administratora) a na końcu warszawka i koniec nie dłużej niż 2 lata a jak dzialeczki się skończą to property bay bay kochani to naprawdę jest koniec

Nikt

tylko Wrocław i Kraków oferują, Gdańsk nie i rządzi tu nieśmiertelny Fornal

P
@Aj

A bitumiarze z Gdańska też na urlopach czy pracują?

Janusz Budownictwa
@Aj

A co z zakładanym EBIT na piziomie 3% za 2019 rok i 4% za 2020? Ha ha ha! Widze, że nowy bussinesplan był aktualny tylko tydzień, dobre.

q
@Aj

Szkoda, roboty inzynieryjnej jest od groma, tylko dobrze zaofertowac i hajże wio..., jak za dawnych czasow. Ale filozofia Sk jest inna.

@Aj

(usunięte przez administratora) My mamy kolejną inwestycję już na kilka lat do przodu. Kolejną ofertujemy. Wasze oddziały zamykają a my tu nieźle prosperujemy. Pozdro zazdrośniku!

@Darek

Darek jak myślisz o inwestycji WT to daleka przyszłość a żaden zespół nic nie ma na widoku i nie zdziwię się jak po zakończeniu obecnych kontraktów dla klientów obcych podzielimy los Gdańska. Ci ludzie będący u steru nie mają wizji na dalsze losy tej firmy w Polsce .

@q

Jak dzis pamietam sped w hotelu almond i te wykresy ile miliardow w najblizszych latach jest w regionie do przerobienia... I tak ludziom w zywe oczy. Szkoda ze jeszcze nie napluli...

ble ble

ale usługi dla Property zostaną - chociaż tyle

ble ble
@Bla bla bla

Jak to jedną, a w skali cały obszar, nie panikujcie

Gnat

Ludzie, mam do Was pytanie. Dlaczego Wy się tak emocjonujecie ta firma? Czy nie stać was na coś lepszego,tylko ma jakieś złodziejstwo? Chcecie tam zostać i powielać ten cały (usunięte przez administratora)

mamba

a może ktoś od was da odpowiedż co dalej z Simple CP byliście ,jesteście .....inwestorami firmy . tak zostaliście przedstawieni przez (usunięte przez administratora) Szczury uciekły ,a my toniemy i nikt nam nic nie mówi,nikt nic nie wie. Powiedzcie tylko czy to już koniec i zakończcie naszą mękę.

Nowa

Jeżeli nudzi cię praca lub mało zarabiasz, możesz się zająć zarabiać przez internet. Wejdź na mój profil instagram: @zarabiajprzyinternecie lub na moją stronę internetową: www.zarabiajprzyinternecie.pl.tl

Normalny

Ludzie szkoda strzepic języka rozwalil firmę Polski zarząd i menadżerowie, Szwedzi powinni bardziej ich pilnować Najgorsze w tym wszystkim ze menadżerowie, dyrektorzy że Skanska maja juz cieple posady bo wiedzieli co w trawie piszczy w innych korpo na rynku typu B...., St....., P..., itp strzeżcie się firmy przed nimi o ile nie chcecie skończyć z takimi długami jak Skanska patrzcie im na ręce bo potrafią uprawiać kreatywna księgowość, przecież to oni rozwalili ta firmę mając przede wszystkim dobro własne i własne przechody,niż dobro i zysku dla firmy, każdemu z nich jakby przyjrzala się skarbowka to by wykryli lepsze afery niż w rządzie,

Brown
@Normalny

Zwłaszcza strzeżcie się przed kaleką w sztruksach, który jest teraz w energopolu

city
@Normalny

Kolego, najwięksi (usunięte przez administratora) dalej z nami pracują i to na wysokich stanowiskach. (usunięte przez administratora)

down town
@city

Dokładnie, bo jak głosi urban legend, kolejny przetrzymany miesiąc w S, to kolejna PMowska wypłata, a potem się zobaczy...

@Normalny

Ciekawe co o sobie myślą szefowie firmy z lat 2010 - 2016 i dlaczego następcy nie chcą słuchać ludzi z dołu i popełniają podobne błędy. Procedurami opracowanymi przez ludzi bez doświadczenia w biznesie nie podniesiemy tej firmy nie mówiąc o jej przywróceniu do czasów Exbud i Skanska (usunięte przez administratora) Bez pozyskania dobrych i rentownych projektów firma nie ma racji bytu a do tego są potrzebne zespoły oferowania z prawdziwego zdarzenia, które zlikwidowano. Koleżanki i koledzy oraz szanowny Zarządzie jeżeli nie będzie odpowiedniej atmosfery pracy to nic się w tej firmie nie poprawi.

Ziutek
@Dyni

Myślę, że plan jest taki żeby pomału się wycofać z polskiego rynku, ta firma już w Polsce niczego nie zbuduje, a zaufanie to można odbudować za 20 lat i to pod inną nazwą, przykre.....

Olaf
@Dyni

Ci co rządzili w latach 2010-2016 podobno spotkali sie gdzieś niedawno. Wieść gminna niesie ze ochrzczono ich Gang Olsena a niektórzy najbardziej zasłużeni dostali najwyższe odznaczenie Virtuti Rozpierdituti.

@Dyni

My w OBO Kraków mamy dobry zespół, który zarabia dla firmy grube pieniądze. Liczymy na pozostałe oddziały!

@Darek

Szczególnie teraz pod egidą Nowego Szefa Obszaru, wyniki będą zarąbiste. Ciekawe ile Was po tej informacji zostanie.

exbudowiec
@Dyni

... tak teraz są obszary ale asortyment się kończy, jeszcze zostały "Przestrzenie" i nie wiem czy w języku polskim znajdą się inne pojęcia...

celyna
@exbudowiec

Jeszcze może być trzeci wymiar , albo czasoprzestrzeń .

celyna

Podobno "Maratończyk" został dyrektorem OBO Kraków . No to teraz poranna gimnastyka i przebieżki obowiązkowe dla wszystkich .....

eve
@celyna

więcej "nic nie robić" od Wallenroda się nie da, więc każda zmiana jest zmianą na lepsze. Może nie będzie źle.

mundek
@eve

Porządny chłop, ale radzę zacząć trening biegowy ...

mc
@celyna

kto to jest maratończyk? KS?

mundek
@mc

W rzeczy samej ...

Pawełek

Nie wiecie może czy były PM GG z Katowic(usunięte przez administratora) Słabo to wszystko wygląda.

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 171.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 153, z czego 25 to opinie pozytywne, 95 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.