Opinie o Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawa

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia
3 11 68 5 1
zatroskany krwiodawca Nowy wpis
Nazwa działu: IT

Co się dzieje z projektem e-krew? Miał ruszyć dawno temu ale z jakiegoś powodu nawet się nie rozpoczął i przetarg na dostarczeniu ludzi stoi zakorkowany - czekacie na wyniki wyborów czy co? dziwne..

Bronisław Nowy wpis
@zatroskany krwiodawca

Jesteś osobą, która miała realizować wspomniany przez Ciebie projekt? Ciekawi mnie skąd masz informację opóźnieniu w rozpoczęciu realizacji tego projektu.

Iwa

Przeczytałam najnowszy artykuł dotyczący zmiany wynagrodzeń i stanowisk w CSIOZ na polityce zdrowotnej i jestem rozbawiona tłumaczeniem. Zmianiea nie niesie skutków finansowych, zmiana potrzeba zeby pozyskać informatyków specjalistów - bla bla bla ... a wszystko po to zeby faktycznie zrobić kierowników wydziałów dyrektorami i dać im więcej kasy zabierając tym którym się należy - żal... obecny dyrektor to najsłabszy z dotychczasowych a zmiany są potrzebne ale właśnie w wymianie szefa i jego zastępczyni

Tak11Nie
Bronisław Nowy wpis
@Iwa

Czy osoby zajmujące najniższe stanowiska również otrzymały zmianę podstawy wynagrodzenia? Jeżeli tak to mam nadzieję, że była to zmiana na lepsze.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 dni.

Jak szefostwo w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia? Spoko traktują ludzi?

TakNie3
Bronisław

Łatwo jest tutaj dostać się do pracy? Czy opłaca się złożyć swoje CV na któreś ze stanowisk: https://www.csioz.gov.pl/o-nas/praca/?

Tak2Nie8
Radosna
@Bronisław

Jeśli szukasz pracy, to obejrzyj ogłoszenia a potem aplikuj i nie pytaj czy trudno czy łatwo tę pracę się dostaje.

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Zażenowany

Dyrektir wymyślił ze nawet schodząc po jedzenie przy recepcji trzeba się odbijać na bramce - może niedługo do toalety tez będzie nam mierzył czas na sikanie

Antoni
@Zażenowany

Jak to? To aby wejść do kuchni, czy stołówki firmowej - bo nie wiem co tam macie - musicie się odbijać? Czy może chodzi o to, że wychodzicie na zewnątrz poza biuro na jedzenie? Jeśli to drugie to nie rozumiem - bo zakładam, że nie macie recepcji lecz ochronę - jeśli ochrona to coś ma chronić, prawda? A może ma siedzieć i nie patrzeć jak każdy łazi sobie w tą i z powrotem? Znam takich co przychodzą w innych firmach na 8h, ale z tych 8h przepracują 3h bo to papierosek, godzinny obiad na mieście, a to inne sprawy... Pewno chodzi o to, że jako administracja macie rejestrowany czas pracy i dyrekcja się zorientowała, że "robić nie ma komu" bo wszyscy gdzieś/coś sobie prywatnie organizują. Bez przesady... Nie płacę Wam - tak - ja - bo to publiczne pieniądze więc i moje, za pierdzenie w stołki. A jedzenie sobie zrób w domu jak Ci nie pasuje jeden z drugim.

Tak1Nie1
Halina
@Zażenowany

A jaki jest przewidywany czas na przerwę pracowniczą w firmie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia? Być może pracownicy zbyt wiele czasu poświęcali na sprawy inne niż praca i stąd wynika to obostrzenie?

Pod wrażeniem

Zobaczcie. Minister Zdrowia wystąpił z wnioskiem o nowelizację rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 kwietnia 2008 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych państwowych jednostkach budżetowych działających w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2018 r. poz. 2241 oraz z 2019 r. poz. 532) w zakresie regulacji dotyczących pracowników zatrudnionych w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ). wnioskowane zmiany wychodzą naprzeciw potrzebom kadrowym CSIOZ - dostosowanie kompetencji kadry zarządzającej - Dyrektor Departamentu, Dyrektor Główny, zastępcy Dyrektorów... no naprawdę trzeba tworzyć departamenty w takiej małej jednostce

Ktosiek
@Pod wrażeniem

Po pierwsze gdzie we wspomnianym rozporządzeniu jest mowa, że obecni pracownicy CSIOZ zostaną Dyrektorami... mowa jest tylko, że pojawią się takie stanowiska. I znając realia obecni kierownicy pozostaną nimi, a dostaną nad sobą politycznego opiekuna z jedynego właściwego obozu. A po drugie... "te stanowiska im się należały" parafrazując znaną mówcę z broszką na piersi.

TakNie1
Rozbawiony
Nazwa działu: Finanse

Sami dyrektorzy teraz będą (usunięte przez administratora)

Tak12Nie
Michał

Chaos, brak doceniania osób zaangażowanych. Mikrozarzadzanie, wszystko sterowane przez pana wiceministra ręcznie. Ustawione rekrutacje. Nie mam nic więcej do dodania.

Tak22Nie2
@Michał

Potwierdzam - były pracownik

Tak15Nie1
Witold
@Michał

Uważasz, że rekrutacje nie odbywają się prawidłowo? Przecież pracodawcy zależy, żeby wybrać na określone stanowisko osobę z największymi kompetencjami i doświadczenie, która przyniesie firmie zyski. Obecnie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia szuka architekta bezpieczeństwa IT, a także prowadzi praktyki dla absolwentów i studentów. Trwają trzy miesiące i są bezpłatne. Czy ktoś z Was ma doświadczenie jak przebiegają takie staże?

TakNie11
Ekhm
@Witold

Mam nieodparte wrażenie, że Witold to nowa wersja osoby z HR - ugładzony język i pełna nazwa CSIOZ ? Kto normalnie tak pisze?

Tak4Nie
NIE REKOMENDUJĘ

CSIOZ lub jak niektórzy co naoglądali się amerykańskiego serialu CSI jak mawiają to firma nie godna polecenia. Piszę to jako już były pracownik, ale po kolei. Firma miałaby naprawdę dużą misję do spełnienia bo wszyscy wiemy jak wygląda informatyzacja ochrony zdrowia, ale niestety pod obecnym kierownictwem raczej projekty nadal będą dowożone z opóźnieniem, niedopracowane i skazane na "sukces medialny" bo jest silne parcie na reklamę. Na rozmowie Dyrekcja nieba uchyla, a potem to się dopiero zaczyna piekło. Zero strategii w którą stronę firma zmierza, brak planów rozwojowych dla pracowników, stosowanie kija i zastraszania to podstawowe narzędzia Dyrekcji i kierowników. Rozmowa wstępna - przejdziecie ją bez przygotowania bo przyjmują każdego jak leci jeśli tylko coś potrafi i jest to związane ze stanowiskiem, jeśli nie to mu stworzą stanowisko. Był tu (nie wiem czy jest nadal, ale pewno tak) nawet kierownik artystyczny - tak to nie żart, Bareja wiecznie żywy. Jeśli przyjdzie do negocjowania warunków do kwoty, którą chcecie otrzymać dodajcie conajmniej 40% bo to pierwsze oszustwo stosowane przez Dyrekcję - polegające na tym, że do pensji wliczają tzw. premię motywacyjną, którą za wszelką cenę nie będą chcieli Ci przyznać. Pensja polega na tym, że jeśli podasz 10 000 PLN brutto, to z automatu zabiorą Ci 2000 PLN na poczet rzekomej premii i po kwartale niby oddadzą. Owszem ja dostałem, ale słyszałem, że za obecny kwartał już spora część osób jej nie dostała - czyli przepadnie Ci hipotetyczne 6000 zł. Dlatego powiększ o conajmniej 40% by mogli coś ewentualnie ściąć i byś nie był stratny jak zabiorą Ci premię. A jakie stawki? Starzy pracownicy podobno zarabiają pomiędzy 5-8 tys. brutto, a nowi to już poniżej 10 tys. nie schodzą - kiedyś chyba nie przemyśleli i opublikowali ogłoszenie na programistę java gdzie podali górne widełki 13 tys. PLN. Kolejny wątek - szkolenia - obiecują, że tak super... a jak to wygląda? Od kierownik wiem, że ma 2000 brutto budżetu na człowieka rocznie - za tyle to na waciki ledwo starczy a nie na jakieś porządne szkolenie. Nie licz więc na rozwój - pamiętaj jakby się firma nie nazywała to jest nadal administracja publiczna. Aby pójść nawet na bezpłatną konferencję to musisz sporo się nazginać przed szefostwem. Benefity - nic rewelacyjnego - jakaś opieka medyczna świadczona przez PZU - nie wybrałem bo mam w pakiecie od żony lepsze warunki w Luxmed. Ta oferowana to tak naprawdę drobne przychodnie, a nawet gabinety rozrzucone po całej Wawie więc jak lubisz podróżować to oki, ja wolę mieć wszystko w jednym budynku i załatwione. Ponadto karta sportowa, dofinansowanie wczasów i tyle chyba - być może ktoś dostaje coś więcej - np. wybrańcy dyrekcji wraz z nią samą robią sobie studia na koszt państwa - więc jeśli chcesz taki pakiet, to zamów hurtowo wazelinę. Przełożeni? Różni, zwykle nieułożeni i nie czujący co tak naprawdę mają zrobić. Ostatnio byli wysłani wszyscy na szkolenie do EY, ale niektórym już nic nie pomoże. Wazeliną od nich pachnie aż na kilometr. Hitem był "roczek Dyrektora" kiedy Kierownictwo wyprawiło w godzinach pracy imprezę z balonami, ciastem itd. bo głównemu Dyrektorowi minął 1 rok pracy. No niebawem pewnie będzie podobna impreza dla wicedyrektor. No nie można nie wspomnąć o wszelkich imieninach, urodzinach Dyrekcji - to podstawa wazeliniarstwa. Słyszałem, że teraz kierownik robi jakąś zrzutę bo niebawem wice będzie miała imieniny. PRL BIS. Chce obchodzić imieniny niech to robi prywatnie. Oczywiście wszyscy się zrzucą bo jakby inaczej - kierownik i dyrekcja pamiętliwa i nikt nie chce być zapamiętany że nie dorzucił się do prezentu dla Dyrekcji. Dyrektor główny otacza się ludźmi ze swego otoczenia, a wice ze swego i tak powstaje gwardia wiernych wazeliniarzy.

Tak22Nie1
Tak jest

Potwierdzam

@NIE REKOMENDUJĘ

Czytałam ten wpis kilka razy, i w dalszym ciągu nie wiem w jakim celu KTOŚ to pisał?? Czy utrata pracy? przecież ta opinia nic nie wnosi do oceny CSIOZ jako pracodawcy. No ale jeśli ten KTOS poczuł się lepiej wylewając "wiadro pomyj" to ok.

Tak2Nie4
Marcin
@NIE REKOMENDUJĘ

Tak właśnie jest wCsioz. Cała prawda

Tak3Nie
Miła

Przeczytałam wszystkie opinie, i jedno mi się nasunęło, totalnie zbieżne oskarżenia...małe zarobki, kolejna opinia, ze duże...atmosfera kiepska..a czy nie jest tak, ze atmosferę tworzymy sami, ludzie??? Jestem pracownikiem w tej firmie. Uwielbiam tu przychodzić. Lubię ludzi. Dużo się uczę nowego. Jak potrzeba zostaje, ale nie jest to nagminne. Pracowałam w kilku firmach, mam duże doświadczenie, i pracuje tu już jakiś czas i nie ma porównania do stresy jaki miałam pracując w korporacji, czy w prywatnej firmie, tam to dopiero był stres i wykorzystywanie ludzi. Mam takie zdanie..ile ludzi tyle opinii...a zmiana kierownictwa nie spodobała się wszystkim. No cóż, każdy prawo, ale rozgoryczenia i prywatne frustracje zostawmy sobie i dajmy innym żeby się sami przekonali i bez negatywnego uprzedzenia. Wynagrodzenie, benefity, forma premiowania - jestem zadowolona i polecam:)

Tak8Nie17
Teresa
@Miła

Masz racje - ile ludzi, tyle opinii. Nie każdemu musi podobać się to samo. Każdy z nas ma inne wymagania, a forum to jest drogowskazem do podjęcia właściwej decyzji co do zatrudnienia się w Centrum Systemów Innowacyjnych Ochrony Zdrowia. Dzięki różnym opiniom, jakie można tu znaleźć, potencjalny pracownik wyrabia sobie własną opinię. Czy jednak mogłabyś skupić się na sprawach merytorycznych związanych z tą firmą? Napisz proszę więcej o formie premiowania w firmie - to ciekawy i ważny temat.

Tak2Nie4
@Teresa

Premiowanie jest nowym forma wynagradzania w tej firmie. Czyli dopiero drugi kwartał. Po pierwszym nie słyszałam słów narzekania. Jeśli wywiązujesz się z zadań wiec rozliczenie jest na poziomie 90-100%. A zadania premiowe są ustalane wspólnie z Toba, wiec nie ma opcji, żeby zostać zaskoczoną. Czasem praca jest ciężka, ale chyba to nie jest cos co jest złym. Powiem tak, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.Ja ze swojego doświadczenia wiem, że czasem było gorzej, nikt nie płaci za nic nie robienie. Rozmawiam z wileoma osobami, i nie slyszałam od nich, zeby mieli mnie niz były ustalane na rozmowie. ale wiem jedno, ze niektórzy przychodząc tu oczekuja bardzow ysokich stawek. A czy nie jest tak, ze najpierw trzeb sie wykazać?

Tak2Nie9
Niemiły
@Miła

Szkoda, że na rozmowach rekrutacyjnych nie mówi się, że "najpierw trzeba się wykazać", ale za to pytają "ile chciałbyś zarabiać?" - Pytają to szczerze mówię, bo każdy wie, że łatwiej na początku dostać dobrą stawkę niż potem dostać podwyżkę. - I co? Zero negocjacji. Ja mógłbym nawet przez miesiąc pracować za płace minimalną, ale nikt mi tego nie zaproponował, bo po co się wysilać. Najlepiej się obrazić i wyrzucić CV do kosza. A może właśnie miałbym taki kaprys...?

Tak8Nie

Niemiły
@Miła

A propos, czy jest w tej firmie jakaś jasna ścieżka awansu? Nie słyszałem. Za to w procesie rekrutacji jesteś traktowany jak potencjalny przestępca, który przyszedł ukraść papier toaletowy z łazienki. No sorry...

Rekrutowana
Nazwa działu: Produkcja
@Miła

A Miła to pewno pani kierownik z kadr, albo ktoś inny z HR?

Tak10Nie
Tadek
@Miła

Tak, atmosferę tworzą ludzie... Problem, że zarówno tu jak i w państwie to góra wprowadza ten podział - wyścig szczurów - dzień bez podlizywania to dzień stracony. Wewnętrzna wojna wydziałów "to nie my to oni", stałe (usunięte przez administratora)DW dyrekcja. Trudno budować dobrą atmosferę kiedy dyrekcja nawet nie ma jasnego planu i zmienia kierunki jak chorągiewka kierunek - prawda nie wszystko od nich zależy - pamiętajmy, że w ostateczności za sterem stoi minister. Wiele wody upłynie nim się tu coś zmieni.

@Rekrutowana

I tu się mylisz, skąd takie założenie? jestem szeregowym pracownikiem, z ogromnym doświadczeniem zawodowym na rynku i pracuje za dużo niższą pensje, niż wskazane wcześniej 10 tys., brutto. A ponadto wg mnie ten portal służy do oceny pracodawcy, a nie do wylewania prywatnych żali. Merytoryka, czyli wynagrodzenia, premie, socjal, itp. nie pisanie o detalach, które nie powinny interesować potencjalnych kandydatów.

Tak1Nie4
Spostrzegawczy
@Teresa

Innowacyjnych? No faktycznie innowacyjnie jest z obecnymi na stołkach, ale na szczęście tylko do wyborów. Już niedługo się im skończy

Tak2Nie
Lubię tu pracować

Pracuję tu od kilku miesięcy i uważam, że to jedno z najfajniejszych miejsc w jakim pracowałam. Najważniejszą rzeczą jest to, że tu wszyscy chodzą uśmiechnięci i bardzo angażują się w to co robią. Oczywiście zawsze da się znaleźć coś, co mogłoby działać lepiej, trzeba jednak pamiętać, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma:-). Co do dyrekcji - można mieć chyba do niej jedynie pretensję za otwartość i dopingowanie w działaniu. Jeszcze jedno, odnosząc się do niektórych komentarzy, wydaje mi się, że to nie jest najlepsze miejsce do wylewania swoich frustracji, zawsze warto porozmawiać, albo po prostu zmienić pracę, możliwości na rynku są nieograniczone.

Tak2Nie7
Jasiek
@Lubię tu pracować

Mówimy o tych samych firmach? Aaa, to pani kierownik - po treści zakładam, że (usunięte przez administratora)- czyli pani Miła z Kadr. Zamiast pisać takie bzdety i się podlizywać aby mieć darmowe miejsce parkingowe (przywilej dla najwierniejszych) w garażu podziemnym, zacznij proszę poważnie podchodzić do tych zarzutów i wprowadzać normalność w firmie.

Tak5Nie1
Pozytyw

Od tygodnia trws akcja wystawiania pozytywnych opinii o centrum. Najlepsi dostaną duże premie. Na google już widać efekty tych co walczą bo w grę wchodzą tez awanse. Haha

W uzupełnieniu

No cóż poradzić że wice ma słabość do charmsów z Pandory :) kierowniczka musi stanąć na wysokości zadania i zorganizować zbiórkę bo merytorycznie się przecież nie broni....

Tak7Nie2
Nie znany.

Według mnie firma działa prawidłowo nie widzę nic że, po prostu tam jest dobrze fajny pan dyrektor.

Tak5Nie8
NIE REKOMENDUJĘ

cd. poprzedniej wypowiedzi bo limit 5 tys. znaków Zespół? Różny, spora część to znajomi Dyrekcji, podobno szczególnie dotyczy to nowych kierowników - ściągają swoją gwardię, którzy żywią się wazeliną. Reszta to ludzie, którzy zostali albo zwolnieni z Orange, albo innych firm powiązanych z Dyrekcją, z wyjątkiem programistów bo to nowe pokolenie. Jakie są wydziały? To zależy od tego jaki znajomy przyjdzie - Dyrekcji lub wyżej - wtedy dla niego tworzy się wydział lub komórkę. Czy kierownik coś znaczy? Jest tylko formalistą i tyle, wszystkie decyzje podejmuje Dyrekcja. Nawet wprowadzono jakąś pracę zdalną, są takie osoby, które pracują niby na pracy zdalnej, a nikt ich na oczy nie widział i tylko na telekonferencjach je można usłyszeć, a jakbyś ty chciał to najpierw kierownik musi wyprosić dyrekcję byś na 1 dzień sobie poszedł. Kierownicy siedzą w swoich pokojach i myślą tylko jak spełnić życzenia Dyrekcji i jak ją zadowolić poza służbowo organizując dla nich fety. Zresztą wspomniana impreza o której mowa w jednym z ostatnich postów to oczywiście nie integracja ale szkolenie - bo przecież nie przeszła by oficjalnie integracja. Dlatego ściągnęli jakąś laskę co coś tam bełkotała i nikt jej nie słuchał - ba to szkolenie/integracja było obowiązkowe tak mówiła kierowniczka więc prawie wszyscy co nie mieli powodu jak się wywinąć karnie pojechali. Oczywiście gadka Dyrekcji czyli nic konkretnego a potem darmowe chlanie co dla niektórych zasiedziałych tam już emerytów jest bardzo ważne. Tak samo jak darmowa wyżera po każdym spotkaniu z gośćmi zewnątrz kiedy to tłumy księgowych i innych warują już pod drzwiami jak w starterach aby dopaść resztki kateringu. Dalsze przykłady Bareji? Co tydzień są sprzątane lodówki ale idą na łatwiznę każą wyrzucać wszystko - nawet dżemy w słoikach, które powinny być przechowywane w lodówce po otwarciu, a których nikt nie zje od razu. Do tego winda która raz jeździ i nikt nie wie kiedy spadnie bo podobno już był gwałtowny zjazd.

Tak18Nie1
Informator

A tymczasem dziś wielka impreza integracyjna CSIOZ. Będzie się działo. Na poprzedniej szefu nie dał rady wyjść o własnych siłach...

Tak10Nie2
Witold
@Informator

Imprezy integracyjne to fajna inicjatywa dzięki, której pracownicy mogą się lepiej poznać ze sobą i z przełożonymi. Później atmosfera w pracy jest bardziej koleżeńska. Czy prócz takich spotkań firma oferuje inne benefity? Mam na myśli premie, szkolenia lub rozbudowany pakiet socjalny. Podziel się proszę swoim doświadczeniem.

TakNie7
Paula

Jednak czujemy się (usunięte przez administratora)- dyrektor wprowadził system premiowy, gdzie kazał pracownikom oddać 5 procent swojej pensji co miesiąc na poczet wypłaty 15 procent raz w kwartale i teraz robi tak zeby nie wypłacić. To było do przewidzenia bo dzięki takiemu systemowi ma oszczędności dla swoich, ale co zrobić kiedy szef (usunięte przez administratora)i nie ma wyjścia... tylko pozostaje zmienić prace........

Tak17Nie2
Opinia negatywna

Odradzam potencjalnym kandydatom.

Tak18Nie3
kandydat

Wyższość z jaką zostałem potraktowany na rozmowie kw. dyskwalifikuje szefa i firmę jako pracodawcę.

Tak32Nie3
"zwierzę człekopodobne"
@kandydat

Co się dziwisz? Bliskie sąsiedztwo z "Muzeum Rasy Panów" wywiera wpływ na słabą psychikę

Tak7Nie4
Aneta

„niestabilny emocjonalnie chłystek bez kompetencji” - w punkt ????????????

Tak17Nie2
Tom
@Aneta

Dla mnie w punkt

Tak14Nie1
aby było jak było

Kolejna filigranowa firemka, niby państwowa, która żeruje na miliardach pompowanych w tzw. Służbę Zdrowia (nie mylić z innymi służbami)

Tak2Nie

Negatywna opinia

Nie polecam. Nie dotrzymują ustaleń A godziwa płace maja jedynie ludzie od Dyrektora. Pozostali na smieciowkach i wykorzystywani

Tak8Nie

Informacja

Aktualny Dyrektor zatrudnił pół ludzi z Orange, których posunięto z tej firmy, wiec jak ma być dobrze? Ekipa Orange nie może nawet zapamiętać co znaczy skrót COI czy CPPC... tacy inteligentni tam pracują.

Tak29Nie1
Serio
@Informacja

Znaleźli ciepła posadkę w panstwowce? Hmmmm

Tak10Nie1
Miki
@Informacja

Jeśli odeszli z Orange, to akurat dobrze o nich świadczy

Tak4Nie3
Być może
@Miki

Nie mięli wyjścia bo ich zwolniono. Nie wiem jak jest w Orange, ale około 20 osób zwolnionych z tej firmy jest zatrudnionych w CSIOZ bez jakichkolwiek konkursów rekrutacyjnych...

Tak9Nie1

Prawda

Tak duża rotacja o czymś świadczy. Średnio na miesiąc przychodzi 10 nowych naiwnych pracowników, a odchodzi 12 świadomych swojej wartości ludzi!

Tak11Nie
Miki
@Prawda

Jeśli to prawda, to trochę niefajnie, ale ma to swoje zalety. Bo znam firmy do których ludzie przychodzą z poczuciem własnej wartości i chęcią do pracy, a po pół roku odchodzą jak wykręcona ścierka z poczuciem, że są głupsi niż byli przychodząc. Niczego się nie nauczyli, a spędzili kawał życia "zaplatając koniom grzywy"

Tak4Nie1

M

Brak umów na czas, zmiany warunków w trakcie, brak stabilizacji. Ustalenia nie są dotrzymywane. Jeśli chcecie tam pracować polecam nagrać ustalenia z rozmowy na dyktafon.

Tak12Nie

Zielony

Nie wiem kto w tej "instytucji" zarządza personelem i kto zatrudnia ludzi którzy mają w głowach fikcje kilkudziesięciu idei do których próbują dążyć, a co im się nigdy nie uda. Wiem za to, że jeżeli szefem ma być niestabilny emocjonalnie chłystek bez kompetencji, to zatrudnienie w tej "instytucji" nie może być niczym przyjemnym dla człowieka z mózgiem i doświadczeniem. Nie wiem czy szef zespołu ma świadomość tego, że jest poddawany mobbingowi ale chyba nie. Ogólnie firma szuka studentów którzy coś tam zrobią ale nikt tam nie liczy na żadne profesjonalne rozwiązania. Jeżeli masz więcej niż 5 lat doświadczenia to w tej firmie będziesz się cofał do poziomu pracujących tam orangutanów.

Ev

Nie polecam. Zła kadra zarządzająca. Kierownicy po znajomosci bez kompetencji. Mobbing Dyrekcji. Dział HR najgorszy jaki można sobie tylko wyobrazić . Brak umów na czas, brak podtrzymywania ustaleń z rozmów kwalifikacyjnych. Na pierwszej rozmowie obiecują ze po okresie próbnym będzie umowa na czas nieokreślony z podwyżka po czym nie dotrzymują warunków . Odradzam współpracy

Tak20Nie1
Adam
@Ev

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej ustalono z Tobą inne warunki niż te, które później obowiązywały podczas zatrudnienia? Na umowie o pracę powinnaś mieć zawarte wszystkie obowiązki i prawa i pracodawca powinien to respektować. Z Twojej wypowiedzi wynika, że ustne deklaracje nie zostały dotrzymane i dlatego jesteś rozczarowana. Zawsze możesz próbować negocjować warunki umowy i starać się zmienić warunki zatrudnienia na lepsze. Napisz, czy do podstawy wynagrodzenia pracodawca dodaje jakieś bonusy w postaci premii, lub pakietu socjalnego? Na stronie firmy jest kilka ogłoszeń o pracę. Warto się z nimi zapoznać i zdecydować, czy ktoś chce aplikować.

TakNie1

Michael
@Ev

Potwierdzam opinie. Dział kadr nie panuje nad niczym, łamie przepisy, a Dyrekcja to akceptuje. Kierowniczkę kadr zwolniłbym dyscyplinarnie. Przedkładają umowę o prace do podpisu w systemie EZD i nie dają oryginału, zatem zatrudnienie jest niezgodne z prawem. Nie ma tez podstaw na wypłatę pensji, bo każdy kto podpisuje w ten sposób umowę robi to wpisaniem swojego imienia i nazwiska w dokumencie wordowym, a nie podpisem kwalifikowanym czy innym ważnym. Nie godzę się z takim postępowaniem dlatego szybko znalazłem inna prace. Warunki z rozmów wstępnych również nie są dotrzymywane. Zarobki wysokie, ale co z tego jak tylko przez 3 m-ce gdzie wyciskają z człowieka maksymalnie.

Chcący uciec od nieuczciwości
@Michael

Jest dokładnie tak jak piszą poprzednicy. Nieuczciwość tego pracodawcy polega tez na pomniejszaniu wynagrodzenia zasadniczego o dodatek za wysługę lat, co jest bardzo nie fer biorąc pod uwagę ze to jednostka administracji publicznej. Wyglada to w ten sposób, ze jeśli na rozmowie ustalisz ze chciałbyś zarabiać 8 tys zł, a masz dajmy na to 10 lat stażu pracy, to po przyjściu do pracy okaże się ze musisz podpisać umowę na 7200 zł bo resztę zabrali Ci na wysługę i jakąś durną premię regulaminową. Wygląda to w ten sposób, ze jak zachorujesz to z automatu masz mniejsze uposażenie. Bardzo nieuczciwa praktyka.

Ważne
@Ev

Podaj proszę przykład - tam są wydawane publiczne pieniądze i warto się temu przyjrzeć- to nie prywatna korporacja w której koniec końców decyduje rynek.

Tak4Nie1

wiaderko

Rozmowa kw. na stanowisko techniczne. Na rozmowie ucinane pytania techniczne, po czym od kadr informacja, że zatrudnienie już jest pewne i zaakceptowane tylko czeka na podpis dyrektora. Po czym przez dwa tygodnie brak odzewu, decyzji i feedbacku. Ostatecznie e-mail "rekrutacja została zakończona" bez żadnego chcemy, nie chcemy, dlaczego nie chcemy ani pocałuj mnie w ...

Aneta
@wiaderko

U mnie było podobnie - dostałam e-mail, że rekrutacja zakończona po czym zadzwonili zebym przyszła raz jeszcze. Poszłam z ciekawości. Widać ze nie ogarniają i kadry nie panują nad rekrutacjami. To świadczy o tym ze jest ciągła rotacja pracowników bo ludzie nie chcą tam pracować o czym świadczą poprzednie opinie.

Iks
@wiaderko

Z kim miałeś przeprowadzona rozmowę od strony technicznej?

Marek

Dramat zarządczy! Beton urzędniczy. W czasach, gdy mamy rynek pracownika to co dzieje się w tej organizacji wydaje się niemożliwe... a jednak! Nieuczciwość zarządzających! Karty pracownika przy wejściu nawet jak pracuje 10 godz pokazują zawsze 8, żeby nie wypłacać nadgodzin.

Tak18Nie
Renata

@Andy, piszesz , że jesteś zadowolony z atmosfery w pracy i relacji miedzy pracownikami, a jak wyglądają relacje z przełożonym? Wspominasz o bonusach do wynagrodzenia. Czy można liczyć na premie lub pakiet socjalny? Podziel się z innymi użytkownikami swoimi doświadczeniami w firmie. To bardzo ważne, żeby potencjalni kandydaci do pracy mogli zapoznać się z Twoją szczegółową opinią.

Zostaw opinię o Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie