Opinie o Ruch S.A w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Ruch S.A. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ruch S.A o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ruch S.A w Warszawa

Nowa

Proszę mi naspiac jak wygraliscie sprawę w sądzie z ruchem. Mam dość tego cyrku. Z komputera robią sobie chcą . Sami księguja dostawy, Błędne dostawy i ceny ale to nie jeden zarzuty wszyskie inweter. Są ustawiane oraz podbisanie umowy. Itp

@Nowa

Może napisz cały sytuacje a nie takimi zdawkowymi zdaniami

aaa
@Nowa

Miałam podobny zamiar ale już wolę stracić niż dłużej mieć z nimi coś wspólnego. Za dużo zdrowia kosztował mnie ten interes. Proponuję pożalić się nam a z ruchem dać sobie spokój i wymazać przykre wspomnienia z pamięci:):)

koniec

Słuchajcie mam pytanko do doświadczonych ajentów byłych lub obecnych Wypowiedzenie 3 miesięczne czy można załatwić jakoś np.2 tyg .ale bez zastępstwa? Jak odbywa się zdanie punktu chodzi o zdanie towaru czy osobno w jeden dzień idą słodycze- napoje ,kolejnego np. tytoń,papierosy itd Kto jest podczas inwentury ?

@koniec

Najpierw gazety później fmcg

Ajentka

Czy Wy tez w ostatni czasie macie błędy w dostawach fmcg ? Śląsk.

@Ajentka

Bardzo często są pomyłki i braki A reklamację zawsze odrzucane ceny inne A płacimy za to my ponieważ to agent jest nie wiarygodny i kozioł ogiarny

Trzeba się odwoływać....

@Aa

Tak odwołuje się za każdym razem Ale ile pism trzeba napisać ile nerwów mnie to kosztuje to więcej nieraz za znaczki zapłacę jak wart jest ten towar

@Aga

Można pisać maile ja tak robię

TeżAgent
@Aga

Każdą reklamację przesyłam podwójnie także do wiadomości kierownika. On zawsze prosi o nagrania z komplementacji towaru,następnie przekazuje je do mnie do weryfikacji.

@TeżAgent

Ja miałam taka sytuacje twierdzili ze z nagrania widać ze towar był spakowany ale ja twierdziłam ze go nie było bo go fizycznie nie było. Zgłosiłam reklamacje odrzucili wiec napisałam odwołanie i zaakceptowali.

@Aa

Ja z parę lat temu miałam taką sytuację że brakowało mi jednego wagonu jakiś tam papierosów złożyłam reklamację na e-mail jak to robię zawsze, dostałam odpowiedź że u nich wszystko ok i zdjęcie rozlozonych papierosów na podłodze że to niby z mojej dostawy jak to zobaczyłam myślałam że pekne że śmiechu po bawiłam się także ułożyłam papierosy na podłodze i że u mnie jednak brakowalo i wysłałam im takie zdjęcie, na szczęście mimo uprzednim odrzuceniu reklamacji po tej wiadomości uznali mi , ale nie zapomnę tego do końca życia w ogóle co to miał być niby za dowód że niby papierosy trafily do mnie ...

@Agent

Dokładnie z nimi trzeba tak samo jak oni z nami.

@Aa

To że jest coś na nagraniu nie znaczy że do nas dotrze. Przechodzi przez tyle rąk. Ostatnio kierowca wogóle nie przywiózł bo był karton us kod ony i wiedział że nie przyjmę tego. Odestano dostawę i przydlano po komidyjnym przeliczeniu. I telefonicznym powiadomieni.

Aa

Ile czekacie na odpowiedz reklamacyjna do inwentaryzacji?

Rudlok
@Aa

Wg prawa RP 30 dni to termin max ale wg Ruchu roznie czeka sie i czeka i maja to gdzieś

Cała masa stoi pustych zamkniętych kiosków po rozmowie MS okazuje się że albo będą wszystkie zamykać albo nie ma prądu w kiosku Dlaczego MS tak traktują ? Bo nie chcą więcej pracy bo więcej kiosków to więcej obowiązków dla nich Wymyślają różne przeszkody to jak może być dobrze jak firma może prosperować jesli ma takich pracownikow

Dlaczego MS nie chcą zatrudniać w kioskach ludzi którzy się sprawdziło pracująca w tej firmie przez lata o co tu chodzi?

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Development Lead / Senior Software Engineer
Katowice
Diebold Nixdorf
Agent

Ruch nie wysłał to tej pory faktury czekam cały czas dzwonię i nic. Co mam robić ?, bo trzeba się rozliczyć z US a nie wiem nawet jaki to podatek będzie i US będzie mnie ścigać a to nie jest moja wina i do tej pory nie mam wypłaty a wszystko jest ok jeśli chodzi i raporty miesięczne. Kiosk otwarty po roku czasu. Czynny jest pierwszy miesiąc.

@Agent

Sprawdź czy masz samofakturowanie. Może musisz im wysyłać rachunek. Duś kierownika, powinien Ci pomóc.

Agent

Czy macie odpowiedź odnośnie reklamacji, do rozliczenia. Czekam od 2 stycznia . To jest jakieś chore.

Cyfus

Dzisiaj

Ajentka

Ciekawe co by zrobili jakby wszyscy Agenci zamknęli na jeden cały dzień i wszystkie kioski byłyby zamknięte

Ucieliby wszystkim 1/3 za nie przestrzeganie godzin

@AL

No nie jeżeli każdy zgłosiłbyś nieczynność. To nie mogą

Eureka
@Ajentka

Jeszcze nie widziałem żeby wszyscy Polacy coś zrobili. Brak ludzkiej solidarności i jedności. Dawno stwierdziłem że gdyby tylko przez 1 weekend nikt nie kupił paliwa, papierosów i alkoholu to by rząd zobaczył dopiero brak wpływu do garnuszka. Niestety nie w naszym kraju. U nas tylko górników się boją. Ajenci nic nie znaczą dla zarządu Ruch. Nie ten to inny, zawsze się ktoś znajdzie. Ostatnio była młoda dziewczyna zaraz po szkole przyniosła cv bo jest ogłoszenie że na etat potrzebny pracownik. Tal ludzi wprowadzają w błąd. Na stronie UP jest odloszenie że na etat tylko na dole pisze że działalność trzeba otworzyć. Coś tu nie tak. Odesłałem ją do UP i na stronę RUCH.

@Eureka

Nie do końca mogą nas mieć gdzieś bo to my ich napędzamy i przez nas maja wypłaty. Gdyby nie ajenci dawno by tego nie było. Ale pocieszam się faktem ze już niedługo .... te zmiany ze będą odliczać na każde wyjście wcześniej, spóźnienie i całodobowe zamknięcie przy takiej stawce jaka oni dają jest śmieszne.... mnie nie stać żeby kogoś zatrudnić. Udało mi się zmienić godziny czynności co z tego jak to i tak jest dużo godzin a stawka śmieszna...

Zaskoczony
@Ajentka

Dzień dobry, jak się Pani/Panu udało zmienić godziny? Ja probuje od kilku miesięcy i nie ma pana żeby podpisał aneks..

@Zaskoczony

Siła przekonywania. Albo w jedna albo w druga stronę.

ryczałt

8,5% – od przychodów: z działalności usługowej, w tym z działalności gastronomicznej w zakresie sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 1,5 %, z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, ze świadczenia usług wychowania przedszkolnego, ze świadczenia usług związanych z działalnością ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz obszarów i obiektów ochrony przyrody, (usunięte przez administratora)

@ryczałt

Z najmu, podnajmu to jak ty byś komuś coś wunajmował czy wydzierzawił płacisz 8..5 procent podatku. My jako prowadzący działalność gospodarczą jako ajenci na zasadach ogólnych. Mam siostrę w US i wiem że tak nie inaczej. Za swoją działalność wystawiamy rachunki bądź faktury w zależności czy jesteśmy płatnika i VAT czy zwolnieni

@Ajent

potrafisz czytać ze zrozumieniem to są punkty które należą do firmy na rzecz której świadczysz usługi one nie są twoje..

@Ajent

Daj spokój i tak nie zrozumieją. Ważne że płacą połowę mniej i się cieszą.

Xyzz

Taki wyszczekany /taka wyszczekana jesteś? Na Ciebie bardzo chętnie bym poszła bo tylko potrafisz obrażać innych (usunięte przez administratora) Ci..po. Weź się za robotę

@Xyzz

Ci..pe to masz rozchlapaną taka mądra jak doradcą podatkowy A siedzi w zapyziałej budzie , jak zbawczym prawa podatkowego . Zanik komórek mózgowych masz czy co ?

AL

Głupota nie boli , ale zapobiegawczo odwiedź specjalistę (usunięte przez administratora)

Xyzz

podatkiem dochodowym od osób fizycznych będzie wartość tej prowizji." Wartość wynagrodzenia powinna zostać ujęta w KPiR w kolumnie 7 – sprzedaż towarów i usług, na podstawie wystawionej faktury sprzedaży na ostatni dzień okresu rozliczeniowego podanego w umowie agencyjnej, chyba że umowa stanowi inaczej TZN. TO ZNACZY ZE ROZLICZASZ SIE NA ZASADACH OGÓLNYCH (usunięte przez administratora)

@AL

Jak zakladales firme to od ruch dostałeś wykaz kodów np.pkd 47.91.z itp? I chodzi o ten jeden najważniejszy PKD 46.19.Z POCZYTAJ TEGO DEFINICJE chyba że jesteś na innych zasadach to ZWRACAM HONOR

Dokładnie...

Tak może być jak znajdą następcę....ja już po zwrocie prasy....teraz czekam na roztowarowanie...długo czekaliście? bo ja już 1.5 miesiąca...fajki i słodycze chemia leży...Ruch ma to gdzieś...maila pływają...chyba im odeśle klucze zrobię zdjecia i pa pa zrobię na dobre...

Xyzz

To wszystkich którzy mają RYCZAŁT ! NIR MOZECIE BYC NA NIM. Byłam dziś w urzędzie skarbowym i Pani powiedział że nie bo macie umowę agencji sprzedaż i wystawiane faktury są jak pośrednictwo. Radzę iść to zmienić zanim przyjdzie kontrola albo się dopatrzy i będziecie 2 x więcej płacić.

@Xyzz

Po za tym gdzie w umowie jest zapis ze towar nie jest wasz?

@Xyzz

Coś masz nierówno pod sufitem . Ogarnij mózgowine albo idź do psychiatry

@AL

My świadczymy usługi na podstawie umowy agencyjnej - procent od sprzedaży. Z tego co Pani mówiła nie może być na ryczałcie, gdyż usługi pośrednictwa są wyłaćzaone. Ogarnijcie się i Możesz sobie to hejtowac ale nie polecam jak będziesz mial/miała kontrolę z urzędu skarbowego.

@AL

Chyba że dostajesz inny wzór faktury prowizje i nie masz napisane : pośredn: prowizja za sprzedaż fmcg

@Xyzz

Masz sprany mózg i tyle w temacie . Psychiatra i tyle

Podaj artykuł prawa podatkowego . Inspektorzy Urzędu skarbowego

fajfus
@Xyzz

ale ty nie wystawiasz na siebie faktury tylko na ruch czyli na firmę, ktorajest vat

@fajfus

Na siebie nie. Ale chodzi o sam fakt że masz napisane sprzedaż prowizja na rachunku A pośrednictwo jest wyłączone z ryczałtu nie zależnie co robisz. Poczytaj wykaz usług wyłączonych z ryczałtu i tam jest POŚREDNICTWO. Z resztą leje na was ja tylko mówię jak urząd skarbowy podał własności

@Xyzz

Może zatrudnij się w urzędzie skarbowym Bo w kiosku marnujesz swój talent

@AL

Może tak zrobię. Życzę wam wszystkim powodzenie z ryczałtem. A Ty nic innego nie potrafisz oprócz hejtowac ale to twoja sprawa.(usunięte przez administratora) Buźka

@Xyzz

Eee tam przejmujesz się każdy jest dorosły nie tłumacz się typowi, niech robi co chce

@Xyzz

Masz poprostu news wyrwane z kontekstu . Nawet nie umiesz podać konkretnego artykułu prawa podatkowego do którego się próbujesz odnieść . . .

@Xyzz

A jeśli chodzi o handel i pośrednictwo to według PKWiU nie możesz na ryczalcie posredniczyć w hurtowej sprzedaży . A ten twór jakim jest ruch takowej nie prowadzi . Chyba że samochodami handlujesz przy tej swojej budzie blaszanej . Nie wiem zamętu i nie panikuj .

?
@Xyzz

Kontrolę masz u księgowej NIE poinformowała cię niemożliwe...dodatkowo Urząd również daje ci odpowiednie punkty do zaznaczenia jak się rejestrujesz czyli otwierasz działalność ryczałtu nie możesz mieć kiedy sprzedajesz własny towar bo musisz odprowadzić VAT...gdzie ty się rozliczasz w toalecie..

Ajentka

Jak tam dostawy w tym tygodniu ?

Aga

Czy ma ktoś już odpowiedź co do reklamacji faktury No oo normalnie przegięcie drugi tydzień leci i echoo

Sam zadałeś pytanie, sam sobie na nie odpowiedziałeś.

Ajent

jak to jest z faktura ? Klient chce fakturę od nas czyli w trakcie sprzedaży musimy wpisać NIP ? A potem normalnie wchodzimy w market ?

Agent waw
@Ajent

Przed rozpoczęciem skanowania produktów w zakładce dodatkowe wpisujemy NIP klienta. Taki przycisk do tego jest obok otwarcia szuflady. Potem normalnie zamykamy paragon i w markecie robimy tak jak zawsze ????

Raddek

Uwaga CD-Action cena na gazecie 10,99 w dokumencie 17,99

@Raddek

Do zwrotu masz w cenie 17,99 ;) w dostawie jest 10,99 wytrzyj oczka z ropy

Ajent

Mam pytanie czy komuś jeszcze weszły już dokumenty na dostawę poniedziałkowa i nie ma żadnych papierosów?

ftedzia
@Ajent

Tak ja też mam dokument z dostawą poniedziałkową. Kpiny sobie robią tylko spożywka trochę baterii rolek do kasy . Tak to jeszcze nie miałem

@Ajent

Ja dziś towar miałam fajki normalnie przyszly

xtr
@Ajent

1 wagon fajek jakieś pierdy 1 podlaska. Dodatkowo, oczywiście się MUSIELI pomylić, na pz 5 paczek gilzy których brak w dostawie. (usunięte przez administratora)

Pracujący

2 paczki papierosów i 13 tytoni

Mika
@Ajent

Dostałam 6 paczek papierosów zero tytoniu i heets a półki puste.Ciekawe jak wykonać plany?

@Mika

Zawsze można pisać reklamacje

DobreRuchanie
@Ajentka

Ja mam się skupić na handlu i sprzedaży bo z tego mam pieniądz , za to tracę czas na wyjaśnianie braków w dostawie , nieprzyjętych zwrotów , niedziałającej kasy , zacinających się zamków w drzwiach , niedziałającego oświetlenia i na 1001 innych spraw. Oczywiście mogę to robić ale niech mi zmienią sposób rozliczania na godzinowy ,wtedy mogę po 10 godzin wisieć na telefonie.

Ewita

Czy ktoś próbował w tym roku wystawić fakturę na wysłanie paczki w ruchu? Albo jestem ślepa albo nie ma przycisku "NIP klienta"?

@Ewita

Próbowałam nie można wysłałam w tej sprawie dziś e-mail do ruchu

@Agent

No jak nie ma. W tym roku juz robiłem kilka faktur i nie ma problemu z nipem na paragonie. W dodatkowych nad przyciskiem otwarcie szuflady "NIP KLIENTA"

Xyz
@1234

Jak to dziala ten NIP klienta.. np. Jak kupuje kalendarz i jest moim klientem który Pierwszy raz chce fakturę to nabija i wciska NIP klienta i wpisuje i co dalej? Wytłumaczy mi to ktos?

@1234

Do towaru nie , ale spróbuj przy nadaniu przesyłki

@Xyz

Wprowadzasz NIP klienta i to wszystko jeżeli chodzi o paragon, następnym krokiem do fv jeżeli ktoś pierwszy raz bierze fv musisz dodać klienta w markecie, następnie wystawiasz fv także przez market

Ajentka

Skoro będą odejmować za każde wyjście (nawet jak wyjdzie się 30 min wcześniej i napisze się to na komunikatorze) czy nieobecność w psd to czy za nadgodziny będą płacić więcej ? ????????????

Ajent (prawie były)
@Ajentka

Nie. Tak ja z zegarami prowizji. Nie osiągniesz 100% to masz ją odpowiednio pomniejszona. A jeśli przekroczysz zagarnąć, to i tak masz tylko zwykła prowizje od wypracowanego obrotu na kategorii.

Aga

Mam pytanie!!! Klient kupuje maszynkę do papierosów po jakimś czasie przychodzi oddać bo mu zrywa tutki co robicie w takiej sytuacji A dodam że nie ma paragonu widać używanie maszynki dałam nr do Ruchu i nie przyjęłam

Ajent (prawie były)
@Aga

1) brak paragonu, niemożliwość zwrotu; 2) używany, po odejściu od kasy: tylko reklamacja na podstawie faktury do paragonu (patrz pkt1 ????) Ogólnie to dobrze zrobiłaś, bo za zwroty wg księgi agenta nieźle ci się oberwie.

@Aga

Ja zawsze mówię ze do zwrotu towaru potrzebny jest paragon , jeżeli go klient nie ma nie przyjmuje.

TeżAgent
@Aga

Nie przyjmuję!! Natomiast doradzam zmianę gilzy na inne. Nie jestem pewna ale Dark Hors są mniejsze.

Ajentka

Mam pytania odnośnie inwentaryzacji. Czy jak przychodzi Wam nota to dostajecie odrazu rozliczenie prasy czy ono przy godzi osobno ? Pierwszy raz miałam w grudniu i dostałam Note.... ale jest prasa 0,00 zł a na specyfikacji napisane ze nie zawiera prasy

Grazyna_55
@Ajentka

Prasa jest osobno. Tak dziwnie to jest zrobione. Tak samo na końcowym remanencie. Jest rozliczenie a prasa 0,00 no i do tego jest osobny dokument z rozliczenia prasy. Takie rzeczy tylko w Ruchu

@Grazyna_55

A kiedy dostanę inwentaryzacje prasy ?

@Grazyna_55

Tak jest że osobno ale nota przychodzi jedna na wszystko, tylko osobne rozliczenia są prasą , fmcg, gotówka ,Ale wszystko przychodzi razem, co w tym dziwnego?

Na nocie mam 0 zł prasa

@Ajentka

Tak naprawdę to całkowite rozliczenie prasy następuje dopiero przy zamknięciu punktu. I wtedy to dopiero niektóre osoby mają problemy. Chociaż znam przypadki rozliczenia prasy przy corocznej inwentaryzacji. Koleżanka z innego punktu tak miała i z prasy wyszło jej ponad 3 tys. Obciążenia za nieprzyjete zwroty po terminie. Tak więc bywa różnie.

@Ajentka

Jak może być na koniec jak masz co rok rozliczana inwentaryzacje tak więc wszystko jest liczone od poprzedniej

@Ajentka

No to czyli 0, nie masz nic ja też tak miałam czy na rocznych albo jak rezygnowalam z jednego punktu, dla pewności sprawdzaj sobie zawsze rozliczenia gazet codziennie jak przychodzą ja tak robię na bieżąco sobie rozpisuje wszystko każdy miesiąc sumuje

Zostaw merytoryczną opinię o Ruch S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w Ruch S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Ruch S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 515.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ruch S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 476, z czego 33 to opinie pozytywne, 211 to opinie negatywne, a 232 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ruch S.A?

Kandydaci do pracy w Ruch S.A napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ruch S.A
1.5/5 Na podstawie 946 ocen.

Ruch S.A