Opinie o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. w Tarnów

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - inne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. w Tarnów

Ross

Bardzo rzadko czytam te wypowiedzi "specjalistów" których określę jako spod trzepaka lub wynajętych przez tę kłamliwą POstKomunę..Dla przypomnienia to n.p. Stam nie był czynnym bokserem a jako trener był najlepszym ...

Kamil
@Ross

Nie bardzo rozumiem kontekst Twojej wypowiedzi. Czy ma on jakiś związek z pracą w firmie Zakłady Mechaniczne "Tarnów"? W moim odczuciu wyraziłeś się mało jasno, dlatego chciałbym, abyś swój wpis dodał bardziej zrozumiale. Mógłbyś to zrobić?

Malwina

Pozdrawiam wszystkich nieszczęśników którzy są zmuszeni pracować w tym zakładzie za tak niskie stawki. Niestety w Tarnowie nie ma żadnej innej alternatywy bo to miasto poprostu umiera i mamy tutaj jedne z najniższych zarobków w Polsce. Miejmy tylko nadzieję że kiedyś będzie lepiej ;)

ave _ja
@Malwina

Kadry są na II piętrze w biurowcu. Możesz ręcznie napisać wypowiedzenie. Chętnych na twoje miejsce jest wielu.

@ave _ja

Buhahah że co chętnych ??? Z tego co wiem to nie ma żadnych chętnych a wręcz przeciwnie ludzie się zwalniają z zakładu.

Agnieszka
@Andrzej

Jestem zatem bardzo ciekawa, dlaczego pracownicy sami zwalniają się z Zakładów Mechanicznych "Tarnów". Byłoby naprawdę dobrze, jakbyś zechciał powiedzieć coś więcej w tej kwestii. Jest to ważne z tego właśnie względu, iż trwa tam rekrutacja: http://www.zmt.tarnow.pl/wordpress/jobs/ Pracodawca zapewnia wszystkim pracownikom - niezależnie od stanowiska - podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Czy to oznacza, że można z jego strony liczyć na jakieś szkolenia podnoszące kompetencje?

error
@ave _ja

Hehe. Już to zrobiłem dwa lata temu. Gadki typu "Na twoje miejsce jest wielu" skończyły się w roku 1989, więc daruj sobie takie durne teksty. Kto przyjdzie na stanowisko spawacza bądź montera (ślusarza) za 2600 brutto ? Ciebie i ten cały kumoterski zarząd chyba pogrzało :) Jak Ty człowieku nie wstydzisz się pisać takie głupoty. I co niby że państwówka i jest lepiej niż w prywatnej firmie? Może dla pociotków na pewno. W Krakowie stawki dla spawaczy zaczynają się 0 20 zł netto w górę . Po drugie wytłumacz mi jak gość co nie miał nic wspólnego z spawaniem został mistrzem od spawania? Później doszedł 2 nierób i pociotek z ZBUDU. Niestety zniszczyliście całkowicie opinie zakładu który ma tradycje. Nie macie honoru ani szacunku dla zwykłego pracownika. WSTYDŹ CIE SIĘ !!!!!

Agnieszka
@error

Cieszę się, że tak aktywnie uczestniczysz w bieżącej dyskusji. Prosiłabym Cię jednak, żebyś starał się w nieco większym stopniu szanować zdanie innych osób, które także uczestniczą w tej dyskusji. Jak rozumiem - już nie jesteś pracownikiem w Zakładach Mechanicznych "Tarnów". Czy na Twoją decyzję o odejściu stamtąd wpłynęły jedynie zarobki, czy może coś jeszcze?

Ecik i zimny

Kiedy zakład opamięta się i wyrzuci zbędnych nierobów z biór i zacznie inwestować w pracowników fizycznych.

WS
@Ecik i zimny

Fizyczny będzie wypełniał kwity ..... w tym biÓrze?

Hannibal

nikt nie zwolni 200 osób

Geronimo
@Ecik i zimny

Nigdy hehehe za dużo powiązań rodzinnych....wiadomo ...rodzina musi zarabiać ;) na układy nie ma rady.

ave _ja
@Ecik i zimny

najpierw wyprowadźcie te zawalone na produkcji kontrakty a później czepiajcie się biÓrowych, którzy muszą świecić oczami za nierobów (nie wszystkich, są też dobrzy pracownicy) z WP.

SVQ
@Ecik i zimny

Ludzie przestańcie sobie udowadniać kto jest ważniejszy w tej firmie. Nie bądźmy zawistni. Cieszmy się z sukcesów kolegów. Tylko taka zespołowa gra pozwoli aby ten zakład dobrze funkcjonował a w przyszłości istniał.

Jan
@SVQ

Napisałeś bardzo mądre słowa. Firma to przede wszystkim ludzie i tylko zgrany zespół może osiągać dobre wyniki i zyski, a co za tym idzie jakieś gratyfikacje finansowe dla siebie. Czy atmosferę w firmie można poprawić, tak żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu, jak myślisz?

Olimpijczyk

Kto jest za powołaniem (usunięte przez administratora)do rozwiązania nowej afery? Hehe

@Olimpijczyk

zaciekawiony
@Olimpijczyk

jakiej afery?

konstruktor mechanik

Drugi etap rekrutacji (pierwszym była weryfikacja przesłanych dokumentów z wymaganiami zawartymi w ofercie pracy) odbywał się nie w siedzibie Zakładów Mechanicznych Tarnów, a w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie. Po wpisaniu się na listę przybyłych i odczekaniu w kolejce kandydaci byli wyczytywani przez młode panie z HR ZMT i zapraszane do drugiej sali, gdzie znajdowało się kilku pracowników Firmy z różnych jej działów. Następnie po zaproszeniu do konkretnego stolika i przedstawieniu się przez Pana przeprowadzającego rozmowę kwalifikacyjną zostałem poproszony o ponowne przedstawienie mojego CV. Podczas, gdy Pan rekrutator przeglądał moje CV ja dostałem do rozwiązania test wyboru podobny do tego jaki zdaje się podczas egzaminu inżynierskiego. Było na nim napisane, że jest to test na 10 min. Jednak Pan rekrutator dał mi na niego 5... co mnie trochę przeraziło... ale udało mi się go rozwiązać w 3 min i ze 100% poprawnością co bardzo mnie ucieszyło. Pytania na nim były w zasadzie z wszystkiego od mechaniki zaczynając, przez wytrzymałość materiałów, materiałoznawstwo, grafikę inżynierską, itp., a na prostym teście na inteligencję kończąc. W zasadzie taka powtórka ze studiów. Następnym etapem była rozmowa w języku angielskim. Trzeba było opowiedzieć coś o swoim wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, itd., a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Później byłem odpytywany z rysunku technicznego, gdzie palnąłem pierwszy i w zasadzie jedyny błąd. Na koniec padło kilka zasadniczych pytań o konstrukcję mechanizmów broni, kaliber itp. Oraz luźne pytania na temat pasji i hobby oraz systemów uzbrojenia, którymi najbardziej się interesuję. No i jeszcze zostałem zapytany na temat oczekiwanego wynagrodzenia więc podałem takie jakie widniało w ogłoszeniu, czyli coś około 2400 zł netto. Czas rozmowy to między 20-30 min. Atmosfera była bardzo przyjazna i mniej stresująca niż oczekiwanie na nią… Zostałem pochwalony, że poszło mi bardzo dobrze co tym bardziej mnie ucieszyło i napawało optymizmem. Pan rekrutator powiedział mi, że on co prawda nie odpowiada za przebieg dalszego etapu rekrutacji jednak to on wystawia mi ocenę za ten etap. W najbliższym czasie ktoś się miał ze mną skontaktować i zaprosić na dalszy etap rekrutacji odbywający się już w siedzibie firmy połączony z jej zwiedzaniem i odpytywaniem kandydatów z różnych dziedzin oraz jakimiś zadaniami praktycznymi. Wszystko więc wydawało mi się bardzo ekscytujące i nie mogłem się doczekać! Tym bardziej, że na to stanowisko było tylko kilku kandydatów więc miejsce w kolejnym etapie mam wręcz gwarantowane zwarzywszy na przebieg rekrutacji… Niestety, ale po dzień dzisiejszy nikt się ze mną nie skontaktował, a z ostatnich informacji na stronie Firmy można wywnioskować, że pracowników już znaleziono i firma na razie nie poszukuje nowych. I tak moje marzenia prysły jak bańka mydlana…

Pytania znajdują się w tekscie powyżej.

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
Robaczek

Fajne te podwyżki, takie niezbyt uczciwe. Złapała Cię w tym roku minimalna zakładowa? Nie należy Ci się bo przecież zwiększyło Ci się wynagrodzenie w okresie 01.01-01.06 :)

Tymoteusz
@Robaczek

A co w tym zakładzie jest uczciwe ? ;)

Dominika
@Robaczek

Podwyżki ? przecież to jakaś jałmużna! Dobrze w tym zakładzie zarabiają tylko wybrańcy i klany rodzinne!!!

Geronimo

Buhaha wielkie halo bo ma być 5% podwyżki...wstyd. W zakładzie pracują ludzie którzy zarabiają mniej niż sprzątaczki. Prezes o tym wie... czy jest zajęty siedzeniem na Facebooku???

Wojtek

Interesowalaby mnie praca biurowa w dziale księgowym lub zakupów, ktoś może napisać jakie należy spełnić wymagania aby się tam dostać?

@Wojtek

(usunięte przez administratora) polecam przeglądnięcie tych ofert pracy z oficjalnej strony ZMT. Obecnie rekrutacja na stanowisko Specjalista ds. finansowych i Asystent ds. planowania produkcji jeżeli chodzi o prace biurowe.

Tymoteusz
@Wojtek

Musisz mieć tam już zatrudnionego wujka ewentualnie ciotkę :)

wiesiek

Na mechanicznych wprowadzono nowy system wynagradzania,30 a dla bardziej ,zaradnych"nawet 60 zl. na rękę za godzinę,nie pomyślano tylko o pracownikach ,którzy poświęcili całe swoje życie dla zakładu bo oni po prostu już nie mają siły by pracowac po 12 godzin a zarobki mają na poziomie ok. 2 tys.Nie ma pieniędzy na podwyżki,na obiecywane premie kwartalne,nawet na wypłacenie świadczeń za wczasy pod gruszą,ale są na milionowe kary tylko dla tego że ktoś podpisuje chore kontrakty gdzie z góry wiadomo że są nie wykonalne,no ale to wszystko oczywiście, wina" robotnika !!!. Panie prezesie niech się pan wreszcie obudzi bo na Tytanicu kapitan też zatonął.

@wiesiek

Nie jest źle w firmie. Gdyby było źle to nie było by kasy na latanie LOTem po Polsce.

ZMT
@wiesiek

Na ZMT rządzi jeden wielki układ. Firma realizująca projekt Robota spawalniczego też została ukarana. A jak było z piecami na Hartowni ? Może ktoś sobie przypomnij? Pracownik fizyczny jak ma własne zdanie to zostaje ukarany (wypowiedzenie). Ludzie bierzcie przykład z pracowników LOT`U. Prezes i cały zarząd nadają się do dymisji!!!! Dziwi mnie jedno, jak w spółce Państwowej może dojść do takiego kumoterstwa. Za takie coś cierpi cały Tarnów i pobliskie okolice. Trzeba zakończyć w końcu ten Horror.

ross
@wiesiek

Już raz mieliśmy" Wiesława" Gomółkę a teraz z nory wystawia się chyba POplecznik tej mafii PO !!!

Robert

Pan Gruszecki nie rządzi ZMT i nigdy nie rządził. Prezesem jest Pan Henryk Łabędź, a przed nim był Pan Krzysztof Jagiełło za którego czasów ZMT przejęło OBRSM którego prezesem był Pan Gruszecki. Proszę swoimi wywodami nie mącic ludziom, którzy szukają tu informacji o pracodawcy, a nie o prywatnych poczynaniach jego pracowników. W żaden sposób opisywany przez Pana zachowanie Pana Gruszdckiego nie zaszkodziło negatywnie na pracowników ZMT.

@Robert

przed (usunięte przez administratora)nie pisz pan

GRuszka
@wiesiek

Wiesiu, weź kredyt i zmień pracę :)

nielot

w związku z bardzo ciężkim wypadkiem w ZMT SA w Tarnowie, wyrazy wsparcia dla pracownika i jego rodziny. pełna kompromitacja Zarządu i szefostwa firmy. może w końcu ten chocholi taniec zostanie przerwany....

Jaki wypadek?

jaki wypadek?

Dociekliwy
@nielot

A może zamiast „picia” na poligonie wystarczyło przypilnować zasad BHP i założyć okulary i kask?

@nielot

,,Nielot'' masz niepełne i nie jasne informacje uzupełnij a nie pisz plotek rozsianych po zakładzie.

@Dociekliwy

Ale jakich zasad? Takich jak przestrzega się w tej firmie? Gdzie np taka galwanizernia powinna być dawno wyłączona z obiegu

To jo
@Dociekliwy

Byłeś widziałeś jak nie to (usunięte przez administratora)żurem i nie siej płotek sam się napij i wlanij lebem w ścianę jaka zobaczysz

Pracownik na L 4
@To jo

Potwierdzam.

Wiecie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Trudno dostać się do pracy?

@Zainteresowany

Nie jest łatwo... trzeba być na prawdę specjalistą, nie biorą byle kogo

Lolek
@45

Dokładnie, wymagania jak w NASA a pensja nieco powyżej najniższej krajowej przynajmniej w crb.

Edward - prawie mistrz

Jak długo jeszcze będzie tolerowany ten prywatny folwark tego człowieka......

Bartek

Już nie ma kasy na wypłaty. Czyli długi to nie bajki.

@Bartek

NIEDOPUSZCZALNA SYTUACJA! NAWET WAS NIE POINFORMOWALI! Jakby się pracownicy zebrali mogliby złożyć pozew zbiorowy

@anonymous

Jest jeszcze jedno sedno sprawy nie ma zgrania zespołu bo nie liczni stanęli a starzy robili jakby nic się nie stało czyli pracuj społecznie bez wynagrodzenia.

Lili
@Dąb37

Dokładnie powinni się wszyscy postawić i dopóki ludzie nie otrzymają wypłat nie pracują. Koniec coś za coś. W biurze napewno łącznie z prezesem dostali wypłaty. Gdzie są te miliony za przetargi które są cały czas wygrywane opisywane na pierwszych stronach gazet . To nagle dla ludzi na wypłaty nie ma ? Do gazet z tym idźcie i do telewizji

@Lili

Odkąd pamiętam nigdy ludzie nie byli jednością całe rodziny poprzyjmowli siedzą cicho .

T.B.
@Dąb37

powinni ci za przerwanie pracy odliczyć...

Robert

Widzę, że Pan/Pani bo nie wiem do kogo piszę uprawia prywatną politykę ukierunkowaną do osoby jak pisze(usunięte przez administratora)tym samym udowadnia Pan/Pani, że oskarżenia i nawet atak na tę osobę jest nie w temacie tego forum gdyż tutaj oceniamy pracodawcę a nie robimy prywatne wyprawy do osób. Takie mioty oraz wywody również targanie na "dobre imię" mogą skończyć się w sądzie a namierzenie IP komputera to tylko kwestia czasu :) Miłego dnia

kk
@Bartek

ciekawe co piszesz ja pracuje już tu ponad 12 lat i co miesiąc otrzymuje wypłatę

Olek
@Robert

Ewelina, ty to juz od x lat masz wyrobiona opinie. Pampersy czas zaczac przewijac a nie bawic sie w kierowika:)

@Olek

Ta osoba z kierownika awansowala na lidera, gdzies trzeba bylo upchac kogos kto nie nadaje sie na stanowiska wyzsze, koleczko gospodyn wiejskich nic wiecej.

Haha no tak, kierownikiem trzeba byc z prawdziwego zdarzenia, a nie po znajomosciach tatusia.

Stachu

Nie tylko na galwanizernii nie przestrzega się BHP ale tak samo jest na WP, tłoczni, malarni, hartownik, kuźnii i utrzymaniu ruchu. Wiadomo niema idealnej firmy pod względem BHP, ale na ZMT BHP przekracza pewne normy, wraz z niektórymi kierownikami i mistrzami bez wyobraźni, to już firmy prywatne bardziej przestrzegają BHP w obecnym czasie bojąc się konsekwencji i kontroli. Ale wiadomo że przełożeni na ZMT patrzą ino na to żeby się sami obłowić za państwową kasę, a podwładnych mają gdzieś.

@Stachu

to jeszcze na Zm sa mistrzowie i kierownicy? a ja myslalem ze tylko liderzy smieszne

@jaki

Jak nie było już gdzie pociotków upchać to trzeba było zrobić fikcyjne stanowiska tak zwanych liderów;)

Xxx

Na wydziale usług galwanicznych nie przestrzega się żadnych zasad BHP. Jakby kontrola wjechała to by to od razu zamknęli!

nielot

(usunięte przez administratora) sukces za sukcesem. ważne, że na opłatek starczyło :-)))

Spadajcie Janusze Nosacze !!!!
@nielot

UMO zaproponowało lepszą ofertę. Jak zwykle banda nierobów z biur nic nie zrobiła żeby się wybić coś lepiej. Ale tak to jest jak Wujek z Tatą załatwili ciepłą posadkę na stanowisku gdzie zawsze winę można zwalić na zwykłych szarych pracowników. Z chwilę będzie pod moim komentarzem mnóstwo odpowiedzi krytykujących mnie. Mówienie prawdy w prost boli i to bardzo. Niestety w Polsce nie jedna firma która była spółką państwową upadła właśnie przez to pieprzone kolesiarstwo. Szkoda tak wielkiego potencjału jaki posiada ZMT :(

W zeszłym tygodniu na konta wszystkich pracowników wpłynęło po parę stówek - na święta. Taka miła niespodzianka - dzięki

antyemeryt

Jak to w końcu z tymi emerytami jest? Chcą obniżenia wieku emerytalnego ale jakoś żaden nie chce iść chociaż osiągnął już odpowiedni wiek. Szanowni emeryci dziękujemy za pracę w firmie przez tyle lat, ale już najwyższa pora na zasłużony odpoczynek.

ross

Lubię atmosferę w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. za: Już od paru lat jestem "na "zasłużonej" emeryturce stąd o dobrej czy też złej atmosferze nie mogę nic napisać..Jedno co nie pokoi to wypowiedzi co niektórych znawcach tematów..Jest takie powiedzenie "że człowiek całe życie się uczy a ci co wszystko wiedzą są najzwyklejszymi idiotami"

Maciej

MAM WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH PISZĄCYCH. PAMIĘTAJCIE O TYM, ŻE ZMT SA SĄ WARTOŚCIĄ O WIELE WIĘKSZĄ NIŻ AMBICJE KILKU IGNORANTÓW. JEŚLI COŚ WAM SIĘ NIE PODOBA ZORGANIZUJCIE MANIFESTACJĘ, MOŻE NIE TAKIE JAK W PARYŻU, ALE JEDNOZNACZNIE POKAŻCIE, ŻE DLA IDIOTÓW W ZAKŁADZIE NIE MAM MIEJSCA. Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ BĘDZIECIE MIELI WTEDY MANDAT DO DZIAŁANIA.

taki ktosik :)

wyssane z palca, i ta wypowiedz nie jest w temacie opinii o pracodawcy

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. - Tarnów

• Jak się pracuje w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.
2.1/5 Na podstawie 99 ocen.
  • J. Kochanowskiego 30
    33-100 Tarnów

Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A.