Opinie o Graform w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Graform. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Graform o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Graform w Bydgoszcz

nawet kornik je obornik

a wieta kto bobrem ruskim jara się najbardziej? jo to wiem he he zagadka mała słaby ustawiacz mały zaganiacz a w szafce plecak niebieski pełen radia eski! już wieta kto to je? no i jak błachy dobry jestem w pisaniu wierszyków?

nawet kornik je obornik

a wieta ze te wszyskie wpisy to sprawka dwoch typow z gf? ponoc dablju dablju i wladimir wladimirowicz brylujom na tym portalu hehe i ja w to wierze wieta?

Typ
@nawet kornik je obornik

Typów jest trochę wiecej

Ret
@Typ

Szkoda że ino do głupot A nie do roboty

Rozdmuch

Do tej nowej maszyny na rozdmuch jak coś się dzieje to tylko wołają Pana S A reszta boi się nawet podejść co to jest ??? Jakieś szkolenie może bo ciężko

Money
@Rozdmuch

Tak gdyby nie ten Pan S pewno graform by umarł tylko on trzyma wszystko w ryzach śmiech na sali bo tylko tyle można powiedzieć o wszystkich mądrych głowach z tego co widziałam to postoji 5 minut i ucieka:)

@Money

Proszę uważać na słowa. Załoga hali ma wynagrodzenia właśnie dlatego że te mądre głowy pomagają właścicielowi zarządzać firmą Jeśli pracownicy nie są zadowoleni zawsze można rozwiązać umowę i zmienić pracę

Jo

Cały ten jego dział tylko podkręca produkcję Na tej podwójnej maszynie tak podkręcone cykle że pot po (usunięte przez administratora) leci Błachy tylko podkręca roboty że nie można na chwilę się odwrócić.A dabliu tylko się cieszy .....mądre głowy....Ja bym się zamienił z nimi

Friko

Dyrekcjo , szukacie nieudaczników na produkcji. Zobaczcie tą nową którą przyszła za Anetę Dno i wodorosty, przecie ona nigdy niczego się nie nauczy ,wystarczy jeden rzut oka Jak przychodzi do nas na magazyn to żal się robi Takich ludzi przyjmujecie!,To jest właśnie nieudaczne !

O kim mówisz

Hanka ma na imię

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Bydgoszcz
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.

Szarak

Ten Tom i Jerry to jest wierny ale dyrektorowi, wszyscy wiedzą co ich laczy A jak się Tata dowie... Hmm przydałoby się to może by rozgonil te spędy przy tablicy na drodze I od razu zwerywikowalby swoje zdanie na temat neiudacznosci dablju dablju i tragiczny poziomie dyrektorowania

Penguin soldier

Od dawna wiadomo, że Tom i Jerry to nasz błachy wędrownik he he

Spragniona

Wodę butelkowaną w Kruszynie można znaleźć tylko w niebieskich szafach ustawiaczy które zamknięte są na klucz i tylko oni mają do niej dostęp. Czy ktoś zrobi w końcu z tym porządek?

@Spragniona

prosze się zgłosić do kierownika po wodę..

Graform to polska firma z gatunku korpo-garaz. Zarząd ma "ambicje" bycia korporacja ale jednocześnie usilnie nakazuje stosowanie metod garażowych. Przyklad 1: spotkania produkcyjne kadry zarządzającej produkcja, kontroli jakości, technologow, serwisu form, utrzymania ruchu itp. odbywają się na hali produkcyjnej... Tylko że w korpo maja do tego wyznaczone specjalne miejsca, komputer, monitor i dane oparte oparte na mniej lub bardziej realnych ale jednak danych opartych na pomiarach a prezentowane dane przekładają się na wyniki ogólne firmy. Natomiast w Graformie takie spotkania organizowane są w obu zakładach na drodze transportowej, z czego w 1 zakładzie przy drzwiach przez które co jakiś czas ktoś się przepycha a w drugim co chwila pędzą wózki widłowe. Zamiast komputera, monitora i sensownie przedstawionych danych, mistrz przytacza z kartki z którego nie wiele wynika, ale to nikomu nie przeszkadza bo większość uczestników spotkania nie słyszy 2/3 tego co jest mówione (hałas z hali na to nie pozwala) a na koniec jest tzw. omówienie tablicy, na której każdy pisze co chce, głównie kierownik, mistrzowie produkcji i technolodzy... Tablice te można by nazwać tablica życzeń tych osób, szkoda tylko że bardzo często te osoby nie potrafią sprecyzować swoich potrzeb i oczekiwań, zazwyczaj ich oczekiwania brzmią "zróbcie tak żeby było dobrze" a w domyśle jeszcze jak najtaniej i od ręki bez formalnych działań które niby są przyjęte w firmie. Całe te spotkania przerywane są spektularnymi występami Pana Dyrektora w formie kwieciatych wypowiedzi. A jak Pan Dyrektor akurat nie występuje to albo się nabija z kogoś np. że ktoś ma takie czy inne spodnie czy buty... albo podszczypuje Panią specjalistę ds.planowania... A forma spotkań jest wymyślona i nakazana przez Pana Dyrektora. Więcej przykładów innym razem, bo w sumie każdy dzień w tej pracy przynosi nowe. Myślę że każda osoba z zewnątrz wyciągnie wnioski.

uknow

Witam zamierzał złożyć cv jako operator wtryskarek bez doświadczenia czy polecacie tą firme aby isc jako taki operator bez doświadczenia i czy operator tez musi ustawiac maszyne czy tylko jest tak zwanym guzikowym

Friko

Nawet Ukraina się zwalnia. A pan - tfu bezdomny dyrektor w t-shercie tylko by karał. Za chwile to ustanie z żoną na maszynę .Na to kwalifikacje może ma .Ludzie to nie są roboty .

Ghost Rider
@Friko

Bezdomny?.. Najlepiej przychodzi oceniać innych. Martw się lepiej by nie zostać bezrobotnym a co za tym idzie bezdomnym, na rynku motoryzacyjnym ciekawie nie jest. Bosch już zapowiedział redukcję 1600 miejsc pracy cyt. "W poniedziałek (21.10.) wszyscy pracownicy Boscha zakładów w Schwieberdingen i Feuerbach zostali poinformowani o redukcji etatów, które wcześniej (w sierpniu) zapowiadał szef firmy – Volkmar Denner.Wpływ na redukcję miejsc pracy ma przede wszystkim zapowiadany spadek produkcji samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a także technik motoryzacyjnych i przemysłowych, którymi zajmuje się Bosch." Tu jest problem, nie to czym zajmuje się dyrektor, co robi czy w jakiej koszulce. Problemy są wewnątrz każdej grupy. Chyba się coś ostatnio zmieniło, szczególnie wobec osób co nie wpisują się na kartę czasu trwania przerwy. Zrobiła się ona dla niektórych czasem nielimitowanym i to Wam nie przeszkadza? Kiedy innych traktuje się jak idiotów, którzy nic nie widzą. Zwalniają się? Przyjdą inni, będzie możliwość dorobienia. Nie ma ludzi niezastąpionych i obowiązku pracy. Cedzić słowa i zachować jakiś poziom kultury, cholera.

@Ghost Rider

Wyślę , że niektórym miny zrzedną. Nie biorą pod uwagę nadciągającego kryzysu. Wielu zwolnień. Zachęcam do lektury czasopism.

@Ghost Rider

Za przestój wypisujemy urlopy lub PW a innym się płaci za przerwy biesiadne od dawna tak trwające .. Nie ma wyróżnień, kazdy powinien mieć obowiązek wpisywania się kartę i tego przestrzegać. Tak jak jest to wobec osób palących i obsługujących maszyny 20 min!.. !

Greg
@pracownik

Czyli po graformie nie ma już nic jest to ostatnia deska ratunku tak ? Ludzie pracują I pracować będą nie wypisuj teraz bajek jak nie tu to tam kto jest mądry to so poradzi jak 100 czy 200 osób które się zwolniły z graformu I żyją dalej

@Ghost Rider

Mało mnie obchodzi Bosch i jakieś bzdury w Niemczech. Ja pacze na nasze podwórko i nieudolne rządy dykrktora (usunięte przez administratora) ,ktory juz zapomnial jsk to kest na produkcji i jak się wkurzam jak zabrali mu premie A teraz co tylko to umie .karać karać i zabierać pieniądze.

Tesla radzi

Może na przeczekanie kryzysu w branży motoryzacyjnej szef w tym czasie zrobi kilka form na nocniki. Zbyt na pewno będzie a kryzys kiedyś minie.

Jaga

Czy na święta są w firmie jakieś paczki dla dzieci, talony?

Gosc
@Jaga

No na pewno, w tej firmie talony wiele lat temu się skończyły, wszystko ucinaja, żadnego socjalu, ani "pod gruszą" ani paczek, smieszna imprezke w zeszlym roku zrobili po to zeby odbebnic socjal a nie wszyscy nawet mogli przyjsc bo produkcja szla, jakies kpiny. Źle sie dzieje i nie ma co mowic, ze zle na rynku pracy bo to tylko w tej firmie tendencja spadkowa, wystarczy zobaczyc, kilku ustawiaczy, kilku starszych stazem na obsludze a reszta sie zmienia non stop, nikt z nowych nie zostanie na dluzej a to sie odbija na jakosci pracy. Ukrainscy pracowicy dziure zakleja ale nie oszukujmy sie, ma to wplyw na produkcje. Niech robia tak dalej to malo kto z porzadnych pracownikow zostanie

Balton
@Jaga

Są jedynie bony do Pewex-u, ale prawie nikt nie bierze. Pozdrawiam P. S. Latem jest jeszcze sauna za darmo.

Pannnnn

Brak szacunku dla pracowników. Dziwić się że ludzie się zwalniają,jak wilemozny Pan..... ustawiasz mierzy czas przebycia drogi na śniadanie stoperem. To jak tam można wytrzymać psychicznie.

stary
@Pannnnn

napisz dokladniej,taki wpis guzik wart

Czy można liczyć w Graform na prywatną opiekę medyczną?

oczywiście.każdy kto sie zgłosi - otrzyma pakiet.

@pracownik

oczywiście ze tak

Ana

A ja widziałam jak pan dyrektor robi zdjęcia śmietnikom ???? To było rzenujące Teraz utnie premie za papierki Do Świecia !!!!

Hello
@Ana

Swego czasu papier toaletowy chciał limitować.

Przem

Ważne! W czasie przestoju pracodawca nie może z własnej inicjatywy wysłać pracownika na urlop bezpłatny. Urlop taki może być udzielony wyłącznie na wniosek pracownika. Pracodawca nie może też nakazać pracownikowi skorzystania z urlopu wypoczynkowego, chyba że był on wcześniej planowany.

@
@Przem

Jak się wszyscy postawią to pracodawca nikogo nie zmusi do wypisania urlopu . Wpadnie kontrola PIP zrobi porządek z urlopami , zeszytami na nadgodziny, kwitki z wypłatami które są ogólno dostępne oraz (usunięte przez administratora) Polecą mandaty i głowy!!

Łucja
@@

@@ czy dobrze rozumiem, że zamierzacie wezwać PIP? Piszesz o zeszycie na nadgodziny - macie je w Graformie opłacane, czy w zamian dostajecie wolne?

stary pracownik
@Łucja

co za stos bzdur - proszę wpisać swoje nazwisko kto niby nie dostaje za nadgodziny ? ja mam zapłacone albo wolne. (usunięte przez administratora)

Makabra

(usunięte przez administratora) ustawiacz chyba z przypadku masakra 20 lat stażu czy coś koło tego wszystko psuje i nic nie umie uruchomić tragedia to mało powiedziane wypłata jak u dyrektor a umiejętności nic brat donosi do kierownictwa I do mistrzówki jacy to wszyscy są nie dobrzy I nic nie potrafią Ale na brata złego słowa nie powie wstyd że nikt tego nie widzi zakład stoczył się na dno A będzie pewno gorzej

@Makabra

A gdzie jest inaczej z armia specjalistów.? .nie donosicieli, nie klepiących się po ramieniu, Biegną do alarmu, nie musisz szukać ich w tak wielkiej hali, alarmy tak głośne że sami podejda, dokumentacja wypełniona, braki wpisane, pod maszyna wytarte, jak wstawiaja formę, nie usłyszysz, nie mam czasu, idź do kogoś innego, a co ty chcesz, to nie moja wina to wina formy, zawsze powie nie może być, nie pakuj..nie rozmawiają, Na przerwy wpisani. No tak ten świat skonstruowany że ustawiacz to"guru"w znaczeniu potocznym.. Cyt.. "Wiąże się to z wiarą w inność przywódcy w stosunku do zwyczajnych śmiertelników oraz w jego dar posiadania nadnaturalnych, nadprzyrodzonych zdolności i właściwości niedostępnych innym ludziom"Ktoś dał na to przyzwolenie i koło się kręci." Modlitwa zestresowanego pracownika Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić, odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować, mądrość, abym ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wkur... ":))" szanujmy wzajemnie siebie i prace, bez względu na status posiadany w danej firmie i ludzi którzy chcą pracować. A zmiany nie będą konieczne.

Były
@Makabra

Może i mało ten S. potrafi ale przyjemniej jest. Bo na wróblowej to ustawiacze są ale jak by ich nie było l4 też się zdarza... jest kilku co podejda zrobia,normalnie rozmawiaja i się odnoszą. A niektórzy to szkoda słów.. słuchy chodzą że dwóch ma przejść na kruszyn a S ma wrócić .. Już widzę co to będzie. Szczęście że mnie to już nie obchodzi...

Hdpe
@Makabra

Podnaklaki nic by nie zrobili przy wtryskarce bez Marka S. Taka prawda. Ze wsi wyszli i myślą, że wielkie pany przy Ukrainkach.

Wójt
@Hdpe

No lepiej niech nie robią bo jak zaczną robić jak Pan S to nic nie ruszy :):):) Całe życie pod skrzydełkiełkiem się było to brat powiedział to brat zrobił to wybronił a teraz wylazło jaka wiedza jest :):):)

Ukraina
@Wójt

Na brygadzie D są najlepsi ustawiacze , hi hi hi .... , oczywiście w gadaniu i sciemnianiu.

Krn
@Były

Swoją drogą ciekawe kto taki przyjdzie w zamian.. bać się czy nie ?

VIP
@Krn

Zwolnić jednego starego ustawiacza to i młodzi się znajdą.

Karol
@Makabra

Zrozumiałem, że atmosfera i relacje są nieciekawe, ale Twoja opinia na temat tej firmy jest w głównej mierze niezrozumiała dla osób które przeglądają forum w poszukiwaniu informacji na temat współpracy z Graform. Mówisz o sprawach które są jasne dla pracowników, a my niestety nie możemy się zbyt wiele dowiedzieć. Mógłbyś proszę opisać dlaczego jesteś zdania, że "zakład stoczył się na dno"?

Misia
@Ukraina

Na brygadzie D najlepsze są liderki. Jedna podpier... drugą. A Ukraińska liderka to już w ogóle, lizidup w (usunięte przez administratora)

Miki

Praca na trzy zmiany czy 4 brygadówke?

Misia
@Miki

4 brygady

On
@Misia

Nie polecam tej firmy . Pracowałem kilka miesięcy i ogólnie masakra. Starzy pracownicy robią co chcą, młodzi są gnebieni, ogólnie atmosfera jest do kitu. Jeśli chodzi o pieniądze to bez rewelacji jak w innych firmach , bym zapomniał o premi która jest ale jej niema hi hi hi.

Karol
@Misia

Czy taki system pracy jest lepiej wynagradzany to znaczy firma płaci dodatki za czterobrygadówkę? Interesuje mnie możliwość dorobienia do wypłaty, więc napisz, czy jest taka opcja.

Brangi

E tam. A ukraińska leserka ze zmiany b liderka tzw. ma fagasa lidera i on ją pokrywa tzn kryje jej wszystkie wtopy bo ona nic nie robi tylko go mizia. Ale co tam.

Friko

A ja tak bym wyrzucił pseudo kierownika . Tom referentke też Nic nie robią, wożą się tylko i taki haos jest że to to szok Czy nikt tego nie widzi. Odchodzą ludzie jak Lucek i niczego się GF nie uczy Tylko premie potraficie zabierać. W tym (usunięte przez administratora) macie 1 miejsce

To jam se
@Friko

Prawda .Tylko że nikt tego nie widzi że mistrzowie robią za Achę Ja tam bym nie robił, no ale to znajoma dyrektora Rzenada i tyle

Szczerba

Co wy się przejmujecie zakładem - najważniejsze, że stara czarnieckiego ma śliczny zadek!

Zostaw merytoryczną opinię o Graform - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Graform?

Zobacz opinie na temat firmy Graform tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Graform?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 4 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Graform?

Kandydaci do pracy w Graform napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Graform