opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

CCIG Group

Profil oficjalny - płatna współpraca

4.5/5

Na podstawie 8 ocen z 3 miesięcy
Opinie(503)
Dodaj opinię
Aktualności(4)

Opinie(503)

Dodaj opinię
Aktualności(4)
Logo
  • Poznaj nas
  • .
  • Ścieżki karier
  • .
  • Rekrutacja - krok po kroku
  • .
  • Okiem pracownika
  • .
  • Nasi klienci
  • .
  • Tu jesteśmy!

Poznaj nas

Ścieżki karier

Rekrutacja - krok po kroku

Okiem pracownika

Nasi klienci

Tu jesteśmy!

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Wrocław
  • Opole
  • Wałbrzych
  • Legnica
  • Jelenia Góra
  • Głogów
  • Ostrów Wielkopolski
  • Leszno
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Wrocław
  • Wysoka
  • Radomierzyce
  • Iwiny
  • Radwanice
  • Biestrzyków
  • Mokronos Dolny
  • Ślęza
  • Żerniki Wrocławskie
  • Zabrodzie
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Wrocław
  4. /
  5. Opinie o CCIG Group Sp. z o.o.

Opinie

Opinie o CCIG Group Wrocław

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

WebsiteIconCCIG Group Sp. z o.o.

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 4
    • 5
    • 6
    • …
    • 10

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o CCIG Group Sp. z o.o.!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    konsultantka

    06.03.2014 20:50

    Inne

    zacznijmy od tego, ze dla CCIG nie ejstes pracownikiiem, a jedynie wspolpracownikiem(usunięte przez administratora). tyle na temat
    ReviewUserIcon
    ktos

    21.02.2014 07:58

    Inne

    jesli chodzi o MAGAZYN: liderzy w wieku przedszkolnym, co chwila się cos zmienia nikt nic nie wie. jak nie znasz tam nikogo to zginiesz. do tego wszędzie kamery i co chwila ktoś ma jakiś problem. placa mizernie, do tego zabierają co chwila dodatki których obecnie nie ma prawie wcale. na awans nie licz. (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Adam

    26.01.2014 15:41

    Inne

    Czy żeby pracować w ccig trzeba mieć status ucznia a jeśli tak to czy można miec ten status ze szkoły policealnej na uprawnieniach szkoły publicznej (gdzie normalnie dostaje się legitymacje), np Cosinus ? miał ktoś taką sytuacje ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    ReviewUserIcon
    :))

    13.02.2014 08:07

    Inne

    może być taka legitymacja, bez problemu :))
    ReviewUserIcon
    Telemarketer

    14.12.2013 02:27

    łeeee

    Przebieg rekrutacji Rekrutacja przeprowadzana jest w kilka osób, nie pojedynczo, dlatego jest to okazja, aby już na starcie poznać kogoś z kim np. będziesz się trzymać. Wypełnia się kwestionariusz, później przechodzi się do kilku prostych zadań. Na koniec osoba która przeprowadza rozmowę opowiada trochę o systemie pracy etc. Pytania Są różne zadania, np. aby wymysleć jakiś przedmiot na pierwszą literę swojego imienia, a potem musisz to "sprzedać". Pytają też o to czy wie się o tym czym zajmuje się firma ccig- jeśli nie wiesz nie przejmuj się, bo nie wpływa to na decyzję czy cię przyjmą. Pytają również jak dowiedziałeś się o ccig

    Poziom rozmowy:

    Rezultat:

    Dostałem pracę

    #RozmowaKwalifikacyjna
    #Telemarketer
    ReviewUserIcon
    łeee

    14.12.2013 02:21

    Inne

    Cześć :D Nie wiem skąd tyle negatywnych komentarzy na temat CCIG. Pracowałam na Szewskiej i byłam zadowolona, nawet bardziej niż zadowolona. Z pewnością polecam komuś kto chce sobie dorobić przy okazji studiów. Grafik można ustalać sobie tak, aby Ci pasował i nie kolidował ze studiami. Fakt, czasami managerowie cisną, że mają mało godzin i pytają czy nie możesz zostać godziny dłużej, albo przyjść godzinę wcześniej, ale jak mówisz, że nie, bo nie dasz rady to łba Ci za to nie urwą, ani do niczego nie zmuszają. Nie możesz i już. Co do tygodniówek- moim zdaniem świetny pomysł, nie martwisz się o to czy wystarczy ci do dziesiątego :D Mi osobiście muzyka lecąca w tle nie przeszkadzała wcale- wręcz przeciwnie- pozytywnie mnie nakręcała. Ludzie ? Świetni- młodzi, wyluzowani, wiadomo ;) Jak trafisz na fajny team i managera to aż chce się chodzić do pracy ;] Faktycznie kuchnia jest fajna, automaty z napojami ciepłymi i zimnymi, batonami, piłkarzyki, konsola, czyste łazienki, czyli social jak najbardziej na plus również. Minusem może być "palarnia"- dwie komory, przy czym w każdej z nich w tym samym czasie może być max. 6 osób, czyli ogólnie 12, więc czasami chwilę trzeba zaczekać, ale to też jakoś specjalnie nie przeszkadza. Szatnia jest więc zimowe kurtki, szaliki i czapki nie plątają się po podłodze pod nogami tak, że jak idziesz to 3 razy po drodze do wc możesz zginąć. Na małej sali jeśli nie chodzi klima są wiatraki, z resztą jest ciepło na salach więc jakiś specjalnie grubych swetrów zakładać nie trzeba. Co do przerw to nigdy nie miałam problemu żeby nawet co godzinę wyjść na przerwę na tego papierosa, do wc chodziłam kiedy chciałam. Kar też mi nie naliczyli nigdy za to, że przekroczyłam czas przerwy czy coś. Z wypłatami było okej, kokosy to nie były, ale lepsze to niż nic, najgorzej też nie było, tydzień dało rade spokojnie przeżyć za to o ile nie kupowałeś sobie codziennie whisky za 80 zł i nie brałeś do pracy na śniadanie kawioru. Co do nękania to jakaś bujda. Nie spotkałam się z tym ani w moim teamie ani w teamach gdzie mam znajomych. Ogólnie wszyscy są względem siebie przyjaźnie nastawieni. Wiadomo, czasami jak trzeba było to manager ochrzanił czy coś, ale wszędzie tak jest i jak robisz coś źle to wiadomo, że trzeba do pionu czasami cię postawić, abyś robił dobrze. Umowy robi się dość płynnie i cel dzienny osiąga się bez większych problemów, chociaż wiadomo że są lepsze dni gdzie cel dzienny indywidualnego pracownika można było przebić nawet 1,5 albo 2 razy- u nas w teamie często tak było i wiadomo, że są gorsze dni kiedy choćbyś bardzo chciał to nie zrobisz żadnej umowy. Nie ma na to reguły. Proponuje wyluzować i nie spinać się tak z tymi umowami, będą to będą, nie będą to trudno, jutro będzie lepiej. Robiłam tak i nawet jak nie zrobiłam umowy żadnej, to fakt było mi trochę szkoda ale da się z tą świadomością żyć :) Co by tu jeszcze... są dostawy świeżych owoców, co tez moim zdaniem jest dużym plusem ze względu na to, że jak zapomni się śniadania, albo nie zdąży się go zrobić, kupić etc. to takimi owocami spokojnie można trochę żołądek zapełnić, no a poza tym dodają trochę energii do dalszej pracy. Co do sprzętu- czasami świruje, ale nie na długo i wystarczy zrestartować komputer, albo zalogować się ponownie i zazwyczaj wszystko działa. Dzwoniąc na autboundzie było więcej luzu ze względu na to, że samemu klikało się na numer i dopiero w tedy się dzwoniło, załapałam się jeszcze na crazy call i też nie był zły ale wpadały połączenia same jedne po drugich i już było luzu mniej, ale praca to praca, nie przychodzisz tam,aby siedzieć na (usunięte przez administratora) i się lenić, a pracować. To, że nie można rozmawiać z ludźmi z boksów obok- totalna bzdura ! Największe plusy ccig ? Elastyczny grafik, atmosfera (sale mają kolory neonowej zieleni, oczywiście nie w całości, muzyka, etc.) oraz LUDZIE- młodzi, wyluzowani ludzie, którzy jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze ci jej udzielą. Z pewnością wrócę tam w niedalekiej przyszłości :D
    ReviewUserIcon
    zadowolony

    12.12.2013 21:20

    Inne

    Śmieszy mnie jak czytam komentarze typu "nękanie pracownika". W każdej firmie gdzie ma się przełożonego jest on od tego, żeby motywował, sprawdzał, poprawiał czy zwrócił uwagę. Normalne jest to, że menegerowie udzielają się i patrzą na to co robi cały zespół! Jak ktoś potrzebuje pomocy to też pomogą. Pewnie dla wielu najlepiej by było przyjść do pracy, posiedzieć, pograć w piłkarzyki i wyjść. Ale sorry to jest praca. Ja nie mam zarzutów do mojego menegera. Jak trzeba to ochrzani, ale często ma za co. Na pewno nie spotkałem się ze wspomnianym "nękaniem"...
    ReviewUserIcon
    nevermind

    20.09.2013 22:03

    Inne

    Witam. Moja przygoda z CCIG zaczęła się w 2009 roku - praca na wakacje, na jakiś wyjazd i żeby potem mieć trochę grosza przy dupie, team bardzo fajny, menadżerka bardzo sympatyczna i niezwykle ugodowa, mogłem z nią załatwić każdą sprawę i najczęściej na moją korzyść. Wróciłem po roku w 2010 - znów praca na wakacje, ten sam projekt, ta sama menadżerka, prawie ci sami ludzie w teamie, więc generalnie nie mogłem narzekać. Projekt był prosty i przyjemny. Wróciłem do firmy w tym roku, ponieważ szybko potrzebowałem pieniędzy, a mając dobre doświadczenia z pracy w przeszłości wiedziałem, że pieniądze mogą być dobre i wypłacane na czas. Od razu zauważyłem, że CCIG w ciągu tych kilku lat spoważniało, nie ma takiej samowolki jak kiedyś. Ok, każda firma się uczy, nabiera doświadczenia i coś zmienia. W każdej pracy od pracownika się wymaga i akceptuję to. Ale jest jedno ale... Te wymagania w stosunku do pracowników to nic innego jak nękanie pracownika. Menadżerowie uważają się za lepszych od konsultantów i w chwili kiedy ja nie mogę wysłać smsa w trakcie wybierania numeru, to menadżer przegląda Facebooka. Elastyczny czas pracy dla kilku procent najlepszych konsultantów w teamie, a przecież ten argument jest podstawą marketingu CCIG, więc bzdura kompletna. Oczywiście osoby, które piły z menadżerem wódkę też mają łatwiej. Wymaga się od nas braku szacunku dla klienta - jeśli klient 3 raz powie, że nie jest zainteresowany, to przecież zawsze możemy zbić jego obiekcje jakimś sprytnym argumentem, a to prowadzi klienta do wkur***, na czym w ostateczności traci sam zleceniodawca CCIG (wiadomo kto). Dzwoniąc do klienta cały czas czuje się czyiś oddech na karku, bo klienta za wszelką cenę nie można stracić, bazy numerów rzekomo kosztują grube miliony, w co nie wierzę. Podsumowując. Te kilka lat temu ludzie przychodzi do pracy wyluzowani, wiedzieli że praca będzie połączona z jakąś tam przyjemnością. Dzisiaj wygląda to tak, że ludzie tam nie DORABIAJĄ, a ZARABIAJĄ. Cały dzień siedzą jak niewolnicy w boksie, wpatrzeni w skrypt, który nigdy się nie sprawdza i monitor. Generalnie zrobiła się tego praca dla ludzi o mocnych nerwach i dużej cierpliwości. Sam jeszcze zaciskam zęby i robię swoje, ale czuję, że długo to nie potrwa. PS. Jeżeli chodzi o te wypowiedzenia. To faktycznie trwa ono miesiąc, ale wystarczy po prostu nie ustalać grafiku na kolejny tydzień. Wtedy nie ma z czego naliczyć kary i po prostu nie przychodzimy do pracy.
    ReviewUserIcon
    ona900

    14.07.2013 21:43

    Inne

    a czy ktoś może coś powiedzieć na temat stanowiska internetowego doradcy klienta?bo z ogłoszenia wynikało, że nie jest to praca przy telefonie tylko przy komputerze...no i generalnie czy zatrudniaja tam tez juz nie studentów?
    ReviewUserIcon
    źle nie było

    11.07.2013 18:11

    Inne

    Jak najbardziej polecam pracę w CCIG, chciaż też zależy na jakiego TM traficie :) no i przedewszystkim na jaki projekt. Traficie na vasy - macie godzinówke + marne 1.50 traficie na bezpieczny telfon i laptop - macie godzinówke + kazda umowa =kazde dodatkowe 5 zł. Gdzie umowa wchodzi jedna na godzine. Przeliczając mi wychodziło ponad 12 netto godzinaa i tak było to mało w porównaniu do tych naprawde zaangazowanych osób. Najlepsi potrafili wyciagnac ponad 3 koła, wiadomo top 10, godzinówka, premie, i wprowadzone niedawno podwojenia czy potrojenia premi ) żyć nie umiarac :) Chociaż wiadomo im dłużej pracujesz tym bardziej Cię to męczy, choć kasa było dobra to już tam nie pracuje, dwa lata przy słuchawce to jednak zadużo. Ekipa zawsze zgrana, mysle ze chyba kazdy team taki jest, hasło impreza- wszyscy ida chlać i w nastepny dzień w pracy zdychają :D
    ReviewUserIcon
    yosiowata

    19.03.2013 15:49

    Inne

    A ja wam powiem tak - pracuję w ccig od listopada i jestem zadowolona z tej pracy. Są wzloty i upadki, w lutym dostałam plan naprawczy bo miałam mało umów. Okej, rozumiem to, bo na co mają trzymać kogoś, kto nie przynosi im zysków zwłaszcza, że robię dużo godzin. Ale np. za styczeń dostałam extra 300 zł za bycie w 10% najlepszych konsultantów. bez spiny, bez starania się bo nie wiedziałam o tym nawet dostałam taką kasę dodatkowo za wykonywanie jedynie swojej pracy. Robiąc umowy i siedząc ok 160 h w miesiącu zarabiam ok 1500zł. Tygodniówki mi bardzo pasują, tak samo dostosowanie grafiku i nie pierd.olcie na TM że gadają o umowach i trują dupy, bo taka jest ich praca! polecam ccig dla osób które są solidne i nie przychodzą tam tylko po to, zeby posiedzieć, tylko pracować. Praca może nie tak wysoko płatna i wdzięczna jak jakiegoś prezesa, ale dla studentów jest ok. Zresztą, z kasy zarobionej w ccig potrafię się utrzymać, zapłacić mieszkanie i wszystko. po pierwsze - na korzyść CCIG działa atmosfera jaka tam panuje. Ludzie są życzliwi, pomocni, zabawni, zawsze da się z kimś pogadać, z TM wynegocjować co potrzeba, a od Trenerów dowiedzieć się jeśli czegoś nie wiemy. W CCIG poznałam najlepszych ludzi pod słońcem i nie żałuję że zwolniłam się z IPT gdzie wcześniej pracowałam. Jesli chcecie obóz pracy to idździe tam. po drugie - systemy premiowe. To jest to, co mi się bardzo w CCIG podoba. Jest kasa za bycie w 10% najlepszych konsultantów, od 1000 do 100 zł. jest dodatkowa kasa za umowy, były prepaidy, ciągle są jakieś bonusy, nawet do dodatkowych 50zł za każdą zrealizowaną umowę. Spokojnie tysiaka można tak dorobić. po trzecie - grafik. to fajna sprawa taki elastyczny grafik. nie pieprzcie, że ludzi z CCIG nie obchodzą wasze studia. Można się ze wszystkimi dogadać. Jak niedawno byłam zagipsowana to przez tydzień z dnia na dzień zmieniałam grafik i godziny pracy i jakoś nie było z tym problemów. Nasi TM to też ludzie i jak my do nich po ludzku to i oni do nas tak samo. jesli nie lawirujecie to możecie liczyć na zrozumienie. Po czwarte - wszystko ogółem chyba. pojawiły się gdzieś tutaj "kary". owszem, kary są. bo jak inaczej wpłynąc na olewających sobie ludzi jak nie karami? są kary za przekroczenie czasu przerw i za inne takie bajery. i dobrze. i nie piszę tak, bo nigdy kary nie dostałam. dostałam, odjęli mi od wypłaty i żyję i mam nauczkę, że jak nic nie robię to i przywilejów nie ma. Taka prawda. Po piąte - żeby nie było różowo, to czasami w kontaktach z TM działa pewne stwierdzenie "daj palec wezmą całą rękę". Jak pokazałam, że jak brakuje im w grafiku godzin mogę czasem zrobić cały dzień, to potem bywało, ze mnie tak grafikowali, ale o tym też dało się z nimi dogadać, cięzko bo ciężko, ale jednak. Podsumowując. Praca w CCIG to nie siedzenie i pieprzenie przez telefon. to zaangażowanie i to co się robi i pasja, bo trzeba ją mieć by właściwie do klienta trafić. Nie robisz - pogódź się z tym, że będą ci pieprzyć nad uchem o umowach, proste. Nikomu kto robi umowy, trzyma mniej więcej jakiś swój poziom nie trują o umowy jak widzą, że jest zaangażowany w swoją pracę. ja tam polecam tę firmę, nie zrażajcie się i sami zobaczcie jak jest. Ja chciałam odejśc po miesiącu, ale nie odeszłam i cieszę się z tego. będę pracować jedynie do końca maja i szkoda mi, bo naprawdę polubiłam tę pracę.
    ReviewUserIcon
    GZIK

    10.01.2014 13:34

    Inne

    1500 zł zarabiasz? i się tym chwalisz.Wybacz ale to zabawne.Wiedząc jak tam się pracuje to uwazam ze jestem jednym z tych naiwnych studenciakow ktorzy pojda za kazdy grosz tyrac.Ja pracuje na pol etatu robie 0k 90 godz w kawiarni i mam lekko 1800.Nie musze tyle gadac jak najeta do słuchawki.głos wysiada.co fakt nachodze sie ale wole chodzic i miec ruch w rpacy niz siedziec 8 godz w jednym stołku i ciagle gadac,to zwariowac mozna na dodatek w kolko to samo.
    ReviewUserIcon
    Ola

    25.02.2013 18:30

    Inne

    adelka - 2012-09-13 15:50:42 NIE POLECAM PRACY W CCIG FABRYKA UMOW LICZA SIE LICZBY NIE LUDZIE! czlowiek jest tam nikim! obecnie pracuje w 1 tele i jestem bardzo zadowolona złupełnie inna specyfika pracy i podejście do pracownika:) nie ma rycia mozgu z rana! chorych kar! sympatyczne menagerki i przystojny [usunięte przez administratora]:) polecam!Jakich kar?
    ReviewUserIcon
    kropka

    12.02.2013 21:08

    Inne

    Dziwią mnie negatywne komentarze, ponieważ z CCIG kojarzy mi się wiele dobrego. Wiadomo, że zawsze można się do czegoś przyczepić- jak w każdej firmie. Wielki pozytyw dla mojego teamu oraz menegera. Atmosfera w pracy jak najbardziej na plus. Osiągałam dobre wyniki sprzedażowe, a co za tym idzie- miałam naprawdę fajną kasę jak na pracę studencką. Dodatkowo miałam tygodniówki, więc nie musiałam czekać na wypłatę miesiąc czasu. Praca wcale nie jest męcząca. Ok, może pierwsze dni trzeba się wdrożyć, jak wszędzie, ale od tego sa trenerzy i meneger, którzy pomogą kiedy trzeba. Grafik układałam sobie według szkoły. Kiedy mi coś wypadło, ustalałam z menegerem że odrobię to innego dnia. Jeżeli jest się fair, to tak samo jest się traktowanym przez firmę. Byłam świadkiem kiedy osoby odchodzily niezadowolone, ale tak naprawdę wiele winy bylo po ich stronie. Polecam pracę w CCIG moim znajomym, ktorzy rowniez podzielaja moje zdanie.
    ReviewUserIcon
    Paulina

    19.01.2013 00:55

    Inne

    [usunięte przez administratora], to najlepszy manager z jakim miałam przyjemność pracować. Indywidualne podejście do każdego konsultanta, za każdego z nas by stanął murem. Przedewszystkim parterskie relację, dogadać się można było w każdej kwestii. Zawsze powtarzał, że zgrany zespół jest najważniejszy, a wynik przjdzie sam z czasem, Można było mu zaufać w 100%, interesował się także naszymi sprawami poza pracą. Jak nie miałam wyniku, mówił "noś głowę wysoko, potrafisz każdy ma słabszy dzień". Pozdrawiam cały dawny zespół, który był najlepszy.
    ReviewUserIcon
    Tuchaaa

    09.01.2013 15:36

    Inne

    Cześć. Opowiem wam moje przemyślenia na temat CCIG. Przychodząc tam byłam przświadczona o tym, że jest to praca lekka, łatwa i przyjemna. To samo powtarzali nam trenerzy podczas rekrutacji i szkolenia. Pierwsze co przestało mi się podobać, to to, że nie przedstawione zostały nam trochę inne warunki na szkoleniu a trochę inne okazały się w rzeczywistości. Była mowa, że płacą nam za to, co sobie wypracujemy, że nie potrzebują zaświadczenia o uczeniu się, że to my decydujemy o tym kiedy przyjdziemy do pracy a kiedy nie, że pracowanie w soboty jest dobrowolne, co po szkoleniu okazało się jedną wielką bzdurą. Dodatkowo wmawiano nam CCIG-owską maksymę: Masz umowę, to fajnie, jeśli jej nie masz to nic nie szkodzi. Po czym zaczęto nas strasznie cisnąć o w/w umowy.Ludzie zostawali puszczani do domu po godzinie pracy bo nie mieli umowy, zbierało nam się dosłownie za wszystko. Nawet za zrobienie sobie przerwy w momencie kiedy team miał słabe osiągi, ale oczywiście nie dotyczyło to junior managerów, ponieważ oni mogli sobie wychodzić kiedy chcieli i na ile chcieli. W momencie choroby zostałam zwolniona z pracy, przez to że nasz manager nie miał godzin i to niby tylko i wyłącznie przeze mnie. Oczywiście wyleciałam trybie natychmiastowym, za :niewywiązywanie się z obowiązków. Naliczanie bezsensownych kar, które są niezgodne z prawem, a dodatkowo jedniodniowa kara jest wyższa niż tygodniowa pensja... pieniądze za szkolenie wypłacane są po odpowiednio wypracowanej ilości godzin, ale zanim ktokolwiek zdąży je wypracować najczęściej wylatuje. W momenci wyrażenia chęci spotkania się z BUM-em zostaliśmy poproszeni o opuszczenie hali sprzedażowej i wyjście. Nie oszukujmy się. W CCIG szukają taniej siły roboczej, w której zarobią na niej o wiele więcej niż młodzież pracująca tam choćby chwilę. Pracę tam oceniam faktycznie jako lekką, ale żadnej w niej przyjemności i komfortu pracy.
    ReviewUserIcon
    Jaś

    01.12.2012 15:56

    Inne

    hej, nie wiem czy wiecie ale wszystko co najgorosze zostalo na Bema, caly Play przeszedl na rynek gdzies tam i nazywaja sie chyba CCDS. Zostalo tylko 4 Tm na dwie zmiany podzielone i jest jeden wielki team. Kolezanka pracuje i mowi ze popoludni jest ok a rano sie troche czepiaja wszyscy. Pozdro dla[usunięte przez administratora], życze go wam wszystkim !
    ReviewUserIcon
    VIT

    26.10.2012 19:15

    Inne

    [usunięte przez administratora] pracuje nadal, ale już nie na Play. W sumie tak patrząc to chyba najbardziej profesjonalny TM z jakim się w CCIG spotkałem.
    ReviewUserIcon
    dana

    22.10.2012 01:26

    Inne

    W CCIG lokalizacja Bema nie pracuję już ponad pół roku z uwagi na rozbrat z Wrocławiem. Wspominam jednak ten czas bardzo miło, głównie z uwagi na ludzi z którymi przyszło mi pracować. Chociaż praca po pewnym czasie staje się rutyną, to można i z tym sobie poradzić. Zarobki adekwatne do włożonego wysiłku. Pracowałam na projekcie Play w rewelacyjnym teamie, gdzie największą zaletą był manager[usunięte przez administratora]. Bardzo kompetentny i pomocny, i z tego co pamiętam wszyscy w teamie wspominali, że gdyby nie [usunięte przez administratora] już dawno by się z pracy zwolnili. Nie wiem czy jeszcze tam pracuje, ale kto trafi do jego teamu - gratuluje! Pracę wspominam dobrze, można ustalić grafik tak aby pasował każdemu. Zarobki uważam za właściwe, chociaż wiele osób wspominało, że kiedyś był lepszy system naliczania prowizji. Projekt sam w sobie do łatwych nie należał, i bywały dni, gdzie nie chciało się kompletnie nic, ale nie był chyba też projektem najtrudniejszym. Na przekór innym śmiało mogę napisać, że nie żałuję tych 4 miesięcy w CCIG i polecam każdemu chociaż się sprawdzić
    ReviewUserIcon
    ktosiek

    06.10.2012 13:35

    Inne

    smiac mi sie chce z
    ReviewUserIcon
    xxx

    20.09.2012 23:10

    Inne

    Jakiś czas temu wypowiadałam się już tutaj na temat CCIG-Bema. Wyrażając pozytywne zdanie. Aktualnie pracuję już prawie rok, a z miesiąca na miesiąc jestem co raz bardziej zażenowana, tym co się tam dzieje. Zacznijmy od co raz gorszych estetycznych warunkach pracy(mała sala sprzedażowa), syf w boksach niesamowity(panie sprzątające, są bardzo miłymi i ciepłymi osobami, ale sprzątać za żadne skarby nie umieją), klimatyzacja(tak wiem, w niektórych firmach klimatyzacji pewnie nie ma, a ja narzekam, na tą która jest. Lepiej zlikwidować ją całkiem. Co najmniej raz w tygodniu klima nawala, dzięki czemu podejrzewam, że nie tylko ja, a inni konsultanci mają problemy z gardłem), wypłaty, kiedyś przychodziły całkiem regularnie do 10tego, czasami wcześniej, w tej chwili wypłaty potrafią wpływać piętnastego. Warto też wspomnieć o kulturze osobistej TM, wiadomo są Ci, którzy są mili, i przyjemnie jest z nimi porozmawiać, a na widok niektórych ciśnienie wysoko skacze. Nie wiem jak jest na innych projektach, ten dotyczył Play, i jeżeli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, podejrzewam, że dużo konsultantów odejdzie.
    ReviewUserIcon
    adelka

    13.09.2012 15:50

    Inne

    NIE POLECAM PRACY W CCIG FABRYKA UMOW LICZA SIE LICZBY NIE LUDZIE! czlowiek jest tam nikim! obecnie pracuje w 1 tele i jestem bardzo zadowolona złupełnie inna specyfika pracy i podejście do pracownika:) nie ma rycia mozgu z rana! chorych kar! sympatyczne menagerki i przystojny [usunięte przez administratora]:) polecam!
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w CCIG Group?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - CCIG Group Sp. z o.o.

    Wrocław

    CCIG Group Sp. z o.o.
    ReviewUserIcon
    byly pracownik

    28.08.2012 11:03

    Inne

    W porównaniu do innych o których słyszałem od osób znajomych tam pracujących to ccig jest spoko. stawki 7,5 na ręke przy 110 godzinach w tygodniu to looz. dorobić na studiach idealnie. o pracy - projekt play (5 miesiecy pracowałem) - nudne owszem - można? - oczywiście, że można. Tylko trzeba trafić na spoko team :) Realnie 2 umowy na 6 godzin można spokojnie nawet przypadkiem trafić. Sekret by przetrwać tam dłużej? pracowac wg powiedzenia \"miej (usunięte przez administratora) a będzie Ci dane\" Dopóki nikt nie przyczepi się na monitoringach - można olewac tych co są od razu bardzo na nie i nie męczyć sie z takimi rozmówcami. Bo i tak nie sprzeda sie. I wystarczy dzwonić i czekac na okazje i gdy ta sie trafi - nie odpuszczać :) Rekrutacja to kpina bo kazdy kto chce to i tak bedzie tam pracował (gdyby ktoś miał problemy wystarczy zaczepić kogos pod siedzibą i pogadać by dało sie zaarekrutowac z polecenia) Szkolenia są spoko o ile trafi sie na fajnego trenera. Właśnie Trenerzy - w 90% są to mega pozytywni ludzie, którzy zawsze pomoga gdy masz gorszy dzień/dni. TM - zalezy jak sie trafi ;) PM - żal konsultanci - zajefajni ;) tak dużo pozytywnych i zakręconych ludzi w jednym miejscu że szok. Nasi rozmówcy ? Losowi ludzie, wiec serio można trafić na prostaka co Cie wyzwie - (to mit - że trzeba i tak dalej rozmawiać ) jak i fajne osoby które przy okazji brania umowy opowiedzą pół swojego życia :) (a czas połączeń idzie na plus ;) ) Teraz podobno projekt play - schodzi na psy - i bez wyników wysyłają masowo do domów, że ciężko wyrobić godziny. Gdy projekt wróci na nogi z chęcią tam wróce, bo wole siedziec na dupie i dzwonić, niz choćby w sklepie odzieżowym za te same pieniądze robić.
    ReviewUserIcon
    Morena

    24.08.2012 23:32

    Inne

    W innych callcenter we wrocławiu płacą ci za czas połączeń, a nie za czas pobytu w pracy jak w ccig. W innych callcenter we wrocławiu dzwonisz z telekomunikacji dzieńdobry albo z telekomunikacji telepolskiej i oszukujesz ludzi. W ccig dzwonisz z orange, play, alior banku, praktikera, kiedyś z lufthansy nawet - firmy, jakie decydują sie na współpracę z ccig świadczą o wysokim poziomie tej firmy
    ReviewUserIcon
    ex

    16.08.2012 21:01

    Inne

    hehe znowu sciemy pisane przez pracownikow cc zeby zachecic ... NIE POLECAM , zero tolerancji , zrozumienia i ludzkiego podejscia , czujesz sie jak w fabryce skrecajac srubki ( tylko ze tam wiecej placa ! :D ) ODRADZAM , we Wroclawiu sa o wiele lepsze call centra z normalnym podejsciem a przede wszystkim szacunkiem do pracownikow !!!!
    ReviewUserIcon
    brak

    10.08.2012 13:05

    Inne

    W ccig nie pracuje juz od miesiąca. Dość dobrze wspominam ten okres, zazwyczaj bylo wszystko super. Trafiłam na Bema do jednego z najmocniejszych teamow i powiem jedno jak ma sie dobrego managera to az chce sie pracować. Nie powiem był wymagający ale atmosferę jaką budował robiła swoje. [usunięte przez administratora] oby tak dalej! Minusem jest klima która nie zawsze działa jak powinna. Z grafikiem nigdy nie bylo problemów zawsze mozna sie dogadać. Kasa jak to kasa zawsze mało ale wiemy na co sie piszemy podpisując umowę. Za jakiś czas na 100 % wrócę. Pozdrawiam.
    ReviewUserIcon
    KLEMENTYN WIŚNIOWIECKI

    07.08.2012 16:16

    Inne

    wrocław szewska najwieksze dno. ciagle oszukiwanie konsultantów z systemem premiowym, opóźnione wypłaty, popieprzeni TM a szczególnie jeden z nich [usunięte przez administratora]., ktory nie ma pojecia o zarzadzaniu zespolem i tak na prawde nie wiem czemu został team menagerem, komu i ile zapłacił... Na szczęście znalazłam dużo lepszą pracę lepiej płatną i nie steruje mną żaden gówniarz plujący się nad boksem \\\"Ile masz ile masz?\\\" Ciagly stres, rano wstawalam nie chciało mi się tam isc do pracy, przezywalam katusze pracując tam, szłam do pracy jak na skazanie ze łzami w oczach prawie, na szczescie pieprznełam drzwiami i wyszlam a teraz jestem wolną kobietą i dzien w którym odeszlam z CCIG był najcu (usunięte przez administratora) iejszym dniem w moim życiu.......... [usunięte przez administratora]
    ReviewUserIcon
    konsultant

    01.08.2012 12:01

    Inne

    CCIG TO NAJLEPSZA FIRMA W OSZUKIWANIU LUDZI NA PIENIADZACH...POWODZENIA WSZYSTKIM KTORZY IDA TAM DO PRACY POZNIEJ TYLKO ZOBACZYCIE ZE WASZA WYPLATA JEST O POŁOWE MNIEJSZA MIMO ZE JEST SIE NAJLEPSZYM W TEMIE ONI I TAK CIE OSZUKAJA.
    ReviewUserIcon
    lewin

    31.07.2012 18:50

    Inne

    Pracowałem na Szewskiej 5 miesięcy i chętnie zostałbym dłużej gdyby nie studia. Prawda, że to świetna praca dla studenta zaocznego albo wakacyjna dla dziennych. Realne zarobki średniego konsultanta to ok 9,5zl/h. Kiedyś było lepiej, ale teraz pozmieniał się system motywacyjny, niestety. To racja, że jest monotonnie i człowiek się wypala, jakkolwiek najlepszym sposobem na wypalenie w ccig jest awans (na który masz szanse po 6 mies. pracy) albo rekrutacje wewnętrzne na inne projekty. Fotele, komputery i słuchawki są obleśne, ale warunki pracy są ogólnie dobre! Siedzisz w boksie, 23 min przerwy, kuchnia super, piłkarzyki, konsola, czyste toalety. Musisz być inteligentny, żeby czuć jak być dobrym sprzedawcą. Najlepsze wyniki mają błyskotliwi i wyluzowani. Osoby, które wyleciały z tej pracy albo narzekają to głównie (sory ale to wynika z mojej obserwacji) półidioci. A żeby robić normę (jak np. ja) wystarczy ogarniać i uczyć się na błędach. Managerowie są różni, ale trzeba robić swoje i się nie przejmować. To nieprawda, że dostaje się kary za wszystko i nie można gadać z sąsiadami z boksów. Naciąganie ludzi? Nikt ci nie każe. Regulamin jest surowy, ale jeżeli masz \"to coś\" wciśniesz klientowi usługę, nawet jak mówi, że nie ma na chleb, bez jego łamania. Kiedyś kazali nam mówić różne dwuznaczności tak długo jak nie było to okłamywanie klienta, teraz za takie rzeczy też już są kary pieniężne. W soboty jak nie chcesz to nie przychodzisz i koniec, grafik ustalasz sam. Jak robisz swoje to niech manager sobie gada ;P Za lekką pracę dostawałem 9,5zl/h, lepsze to niż latać po sklepie albo w kfc.
    ReviewUserIcon
    ....

    29.07.2012 16:55

    Inne

    Mam pewne doświadczenia związane z lokalizacją przy ulicy Bema we Wrocławiu. Organizacja jest dobrze prowadzona, stosowane rozwiązania zarządcze są trafne. Istnieje jednak wiele mankamentów, praca jest mozolna, po pewnym czasie może się znudzić, co wiąże się z obniżeniem wyników, na które zorientowana jest kadra zarządzająca, często pomijając ogólny stan w jakim znajdują się \"teamy\". Oczywiście, wszyscy są ludźmi, każdy ma swoje podejście do podopiecznych, natomiast sposób pracy niektórych \" menedżerów\" zwyczajnie razi. Oczywiście są dwie strony (usunięte przez administratora) lu, można wyróżnić osoby, które są na prawdę dobre w tym co robią. Przykładem jest moja była przełożona [usunięte przez administratora], prowadząca team zajmujący się sprzedażą usług internetowych, sposób prowadzenia grupy bardzo pozytywny, \"autokrata życzliwy\", która pomimo nastawienia na dobre samopoczucie pracowników, utrzymywała wyniki na świetnym poziomie, a w końcu o to w tej pracy chodzi. Z punktu widzenia pracownika szeregowego przydział do teamu jest losowy, więc trafiający do [usunięte przez administratora] mają szczęście. Wyróżniając jeszcze kogoś, mam miłe wspomnienia odnośnie Karola, trenera w \"najlepiej rozwijającej się sieci komórkowej w Polsce\", który poczuciem humoru i nastawieniem do pracy, wprowadzał świetną atmosferę w całej lokalizacji. Nawiązując do ogółu, szczerze polecam pracę w tej firmie, elastyczny grafik, możliwość rozwoju, a przede wszystkim wypłaty na czas, dla dobrych i rzetelnych pracowników niemałe.
    ReviewUserIcon
    ppp24

    23.07.2012 15:03

    Inne

    Witam! Od jakiegoś czasu przymierzam się do wystawienia komentarza. Specjalnie odczekałem 3 miesiące po zwolnieniu się, by nie ulegać silnym emocjom i przeklinaniu wszystkich przełożonych tam pracujących. Rozpoczynając pracę w CCIG zaczynamy od szkolenia, które wspominam dość dobrze. Akurat trenerów/trenerki darzyłem sympatią. Dla mnie te osoby były taką odtrutką na nacisk ze strony TMów i PMów. Po kilku dniowym szkoleniu rozpoczyna się pracę na linii. Istnieją tam różnorodne formy \"skłaniania\" do podpisywania umów. Te napisy są wszędzie i po jakimś czasie i tak doprowadzą do wypalenia się. Pamiętam, że ww swojej 9-miesięcznej karierze miałem 2. TMów. Pierwszego lubiłem bo można było się dogadać: w szczególności jeśli chodzi o czas pracy. Tego drugiego nie znosiłem od samego początku: bo był nieugięty. Nie mogąc się grafikować w wymagany sposób zwolniłem się po miesiącu pracy z drugim TMem. Choć i tak nie potrafi cisnąć bardziej niż jedna z PMek. Postrach lokalizacji za sprawą tego, że wszyscy się jej boją. Teraz się z tego śmieje, ale do rzeczy... Konsultancji pozytywni, jak poprzednicy wspominali. Warunki pracy: Brudna klimatyzacja, która często się psuje. Za dużo osób na jednej sali i głośna muzyka. System: w porównaniu z innymi call center to dość prosty, choć zdarzało się, że się psuł. Problemów z pieniędzmi nie było. nigdy za niewielkie spóźnienie nie dostałem kary, ale czasami system przypadkowo je naliczał. Zgłaszałem to i po jakimś czasie kara znikała. Ale potem znowu i tak ciągle jakieś kary się pojawiały: ciekawe kto to projektował. Zatem ostatecznie dostałem wszystkie pieniądze wypracowane. Jeśli stawka się komuś nie podoba to po co podpisywał umowę. Fajnie by było gdyby był tam dostęp do wody zimnej niegazowanej (ale nie kranówki), oraz gdyby ta wielka sala została podzielona na mniejsze. Odstępy między boksami są zdecydowanie za małe. Konsultanci mogą poczuć się jak kury w klatkach: dosłownie. Później będąc w innej firmie miejsca było znacznie więcej. Plusem jest dostępność tej pracy. Ogólnie nie oceniam ani dobrze, ani źle. Z pewnością nie mam zamiaru tam wracać! :D
    ReviewUserIcon
    Justyna

    18.07.2012 20:23

    Inne

    Zauważ , że ta praca jest głównie dla osób uczących się, żeby te których nie stać na utrzymanie mogli sobie dorobić! stąd też elastyczny grafik.
    ReviewUserIcon
    CCIG DNO

    10.07.2012 11:32

    Inne

    Praca w CCIG to strata czasu, jedyne czego się tam nauczyłam to wciskanie ściemy ludziom, jak również TM :D Samo podejście tej firmy tzn. \"dzwonimy do ludzi którzy są IDIOTAMI\" pokazuje prawdziwy obraz tej niby korporacji. a jak praktyka pokazuje tych niby idiotów jest coraz mniej, bo liczba podpisywanych umów spada i dobrze;) Oferta Play jest co prawda w porządku,ale nie ma co ludziom ciemnoty wciskać, dając im super niepotrzebne PREZENTY! To co jest również oburzające w CCIG (Bema-Wrocław), top kultura osobista niektórych TM, a także PM używających niecenzuralnych zwrotów(chodzi mi o [usunięte przez administratora], czy też przepaloną (a nie nieopaloną) project menadżerkę,która zaprasza team na zebranie mówiąc [usunięte przez administratora],że się nie da itd.\" super motywacja! haha umowy się napewno zrobią,po takich słowach. Szkolenie było fajne,ale co z tego jeśli tam Ci pokazują,że wszystko tak łatwo przychodzi,a rzeczywistość jest mniej kolorowa:) Pozdrawiam wszystkich zadowolonych konsultantów szczególnie robiących mnóstwo umów żeby Was tak kiedyś wkręcił jak Wy to robicie z tymi ludzi po drugiej stronie słuchawki:)
    ReviewUserIcon
    aaaa

    30.06.2012 13:50

    Inne

    (usunięte przez administratora) to jest prawda, jedna wielka presja i stanie nad głową dlaczego tak mało umów przynajmniej na szewskiej tak jest, szczerze odradzam! ucinanie pensji poprzez kary standard, nic dziwnego skoro managerowie mają z tego kase..
    ReviewUserIcon
    ola

    26.06.2012 22:59

    Inne

    jak wygląda praca w weekendy? w tygodniu mogę tylko 3 dni i nie wiem czy mogłabym jakoś "nadrobić" w weekend godziny żeby wyrobić te 110h?
    ReviewUserIcon
    no fucking way

    20.05.2012 21:03

    Inne

    nie polecam ... (usunięte przez administratora) i nic wiecej !!! a TM gania na kazdym kroku ! to nie jest praca a FABRYKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uciekajcie poki mozna :/
    ReviewUserIcon
    konsultant

    10.05.2012 16:44

    Inne

    dobre sobie, pewnie pisał to jakiś gośc z zarządu CCIG praca tam to jede wielki syf. Wieczne spóźnienia z przelewami pensji to normalka, ucinanie na czym się da, kary za nie wiadomo co, i pfff negocjacje od 7,5? zapomnijcie 7,5 dostaniecie tylko wtedy gdy przepracujecie w danym miesiacu ponad 110 godzin a tak to marne 7 zł i nic więcej!!
    ReviewUserIcon
    opinia obiektywna

    07.05.2012 18:48

    Inne

    Ogólnie coraz trudniej jest wyrabiać normę w tej firmie. Oczywiście wszystko zależy od projektu na który się trafi, jednak systematycznie z miesiąca na miesiąc spada ilość podpisywanych umów na całej lokalizacji we Wrocławiu na placu Bema. Stawka 7zł za godzinę to nie jest źle. Jeśli chodzi o atmosfere w pracy to wszystko zależy od managera, a ci maja za zadanie przez cały dzień chodzić i \\\"zachęcać\\\" konsultantów do dzwonienia. Praca stanowczo nie dla każdego, bardzo szybko następuje zniechęcenie i odechciewa się wciskać każdemu ten abonament w Play. Ludzie do których dzwonimy traktują takiego konsultanta jako intruza i jak najszybciej chcą zakończenia rozmowy, wtedy trzeba się gimnastykować i stosować banalne \\\"techniki sprzedaży\\\" których uczą na 4 dniowym szkoleniu. Istnieje ciągła presja na konsultantów, tablica z wynikami każdej osoby, uzyskiwana średnia, cel do realizacji... to sposoby mobilizacyjne z najniższej półki wzmagający poczucie rywalizacji. Ale każda praca to pewne doświadczenia, które młodego człowieka mogą wprowadzić i pokazać jak naprawdę funkcjonuje świat biznesu, a zwłasza w dużych korporacjach.
    ReviewUserIcon
    job-

    27.04.2012 23:07

    Inne

    ZALEŻY od projektu na jaki trafisz. Czasem godzinówka + premia, czasem albo premia albo godzinówka. Ogólnie to ja się cieszę, że po kilku miesiącach już się pożegnał*m z tą pracą. Ogólnie jeśli lubicie, żeby ktoś w żywe oczy wciskał wam KIT, już od szkolenia, później przez trenerów, to zapraszam do call center. Pierwsze wielkie kłamstwo jakie pojawia się na szkoleniach : AKWIZYCYJNA NACHALNOŚĆ ODPADA! Ale jeśli przez pare dni pracy zabraknie takiej NACHALNOŚCI to TY odpadniesz. Wciskasz ludziom niepotrzebne do niczego usługi, byle był zysk dla firmy. Oczywiscie w ofercie przedstawiasz superlatywy, których nie ma. Masz mocne nerwy ew.jestes MEGA luzakiem - zapraszam i polecam. Na dłuższą metę - męcząca.
    ReviewUserIcon
    poszukujący pracy

    26.04.2012 16:50

    Inne

    Jak wyglądają premie na Szewskiej. Wiem, że podstawa jest pewna, a jak wygląda system premiowy?
    ReviewUserIcon
    ~~ccigowicz

    11.04.2012 12:47

    Inne

    Wszystko zależy od stażu i pory pracy. Po przepracowaniu 110h w miesiącu dostajesz 7,50 na początku, 7,85 po pół roku, 8,20 po roku, 8,90 po dwóch latach. Za nocki masz 9 zł podstawy + odpowiednio stażowe. Ale to bardziej dotyczy DKJ, infolinii czy BO. Na sprzedaży i tak się leci za premie, a te zależą od projektu. Oczywiście stażowe też jest doliczane jeśli dostajesz za premię, odpowiednio 0,5 zł, 0,85, 1,20 itd do każdej przepracowanej godziny.
    ReviewUserIcon
    ola

    10.04.2012 19:41

    Inne

    dalej tam jest 7,5 na rękę za godzine?

    Zostaw merytoryczną opinię o CCIG Group Sp. z o.o.

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.