Opinie o Centrum Edukacji ATUT w Poznań

Centrum Edukacji ATUT
2 116 90 5 1
Aleksandra Nowy wpis

Tajka byle jaka ta firma (usunięte przez administratora)

Aneta Nowy wpis
@Aleksandra

Możesz napisać coś więcej na ten temat? Widzę, że nie jesteś zadowolona i chętnie dowiem się, z jakiego powodu. Wcześniej wiele osób pisało o problemach z wypłacalnością. Jeśli pracujesz w Atut, powiedz proszę, jak teraz wygląda sytuacja.

Wiktor

Jesteście przekonani, że nic pozytywnego nie można napisać?

Af
@Wiktor

Firma do tej pory nie zapłaciła wielu ludziom, poszukaj wątku o AP Edukacja tutaj. Zmienili szkoły z AP Edukacja na ATUT, ucięli kontakt z pracownikami, którym nie zapłacili, ponoć nawet komornicy są bezradni, bo majątek został wyprowadzony do Atutu. Ja bym nie zaufała takiej firmie. Poza tym wiem jak zostałam potraktowana w jednym oddziale, jak zmieniła się firma. To już nie ich problem, to nie oni mi wiszą kasę, proszę sobie pisać do Łodzi.

Maja Nowy wpis
@Af

Niestety, to prawda wiszą mi dużo pieniędzy i nie ma z czego ściągnąć ????

Koralgol Nowy wpis

Dobry pracodawca, spokojna firma ale zawsze znajdzie się ktoś nieusatysfakcjonowany !!

Windykacja na koszt dłuznika

Zajmujemy się skutecznie windykacją. Kilkanaście spraw zostało już zakończonych spłatą. Chętnie pomożemy pozostałym wierzycielom. Skuteczność opieramy na etapie windykacji terenowej dłużnika. Windykację prowadzimy na jego koszt. KONTAKT: 512 868 817.

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Iza

@Dziad, Twoja opinia jest bardzo krótka i brakuje jej odpowiednich argumentów. Czy możesz napisać coś więcej na temat firmy Centrum Edukacji ATUT? Czy pracowałeś jako wykładowca w tym centrum? Dlaczego oceniasz negatywnie to centrum? Przyczyna na pewno interesuje innych czytających to forum.

Dziad

To samo dziadostwo co ap edukacja

Waldi

Zastanawiająca jest ta cisza na forum!!

Zainteresowana

Skąd takie rewelacje macie, na stronie nic nie ma!!

JanKowalski

Pracowałem kilka miesięcy jako wykładowca w szkole policealnej Centrum Edukacji ATUT w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej 9. Wcześniej firma występowała pod nazwą "AP Edukacja". Nie pracuję tam, ponieważ uważam, że godność pracy wymaga zapłaty, natomiast do dziś nie otrzymałem dużej części pieniędzy (około 3000 zł). Do zadań podchodziłem rzetelnie i sumiennie, przedłożyłem na bieżąco konspekty lekcji, prowadziłem zajęcia zgodnie z podstawą programową. Oczywiście, że sekretarki wraz z panią dyrektor są uprzejme, one muszą takie być, ponieważ w przeciwnej sytuacji nie znalazłyby kogoś na miejsce nauczycieli, którzy odeszli z powodu niewypłacania pieniędzy za przeprowadzone wykłady. "Dobra mina do złej gry" - życie. Dla mnie w tej szkole panuje ogromny chaos. Jeśli szkoła widnieje w rejestrze szkół policealnych w KO, to dlaczego dochodzi do takich sytuacji? Nie polecam podejmować tam pracy..... chyba, że ktoś lubi i chce pracować charytatywnie.

anonymous
@JanKowalski

Czy jest Pan zainteresowany złożeniem pozwu zbiorowego przeciwko tej szkole? Proszę o kontakt: lucy.ann@vp.pl

Iza

Coś się zmieniło od Waszych ostatnich wpisów? Kto jeszcze może wypowiedzieć się odnośnie Centrum Edukacji ATUT? Na jaką umowę może liczyć nowy pracownik? @Aga, czy coś się wyjaśniło odnośnie Twojego ostatniego wpisu na forum?

majka

Nie polecam współpracy z CEAtut. Ja pracowałam jako asystentka przedstawiciela edukacyjnego (jeździłam na wywiadówki żeby przedstawić rodzicom ofertę kursu). Za wywiadówki zostały mi potrącone pieniądze, w sumie nie wiadomo za co, za uzyskanie zgody dyrekcji na wejście na wywiadówkę również nie zostało mi wypłacone. Zwrot kosztów dojazdu - policzyli co do km i zwrócili grosze, a dojechać trzeba było. Na wynagrodzenie czekałam 2 miesiące, aż w końcu ktoś łaskawie policzy ile należy mi wypłacić, po czym dyrektor stwierdzi, że za dużo i obetnie połowę z bardzo niskiej wypłaty.

Tak6Nie

Aga
@majka

Mnie też oszukali. Pracowałam jako Dyrektor Terenowy. Miałam dostawać 2000zl miesięcznie.W rezultacie dostałam tylko 1000zl,bo Główny Dyrektor stwierdził,że za mało grup utworzyło się.Za jeden miesiąc wcale nie dostałam.Rowniez jeździłam na wszystkie wywiadówki.W ostatnim miesiącu nawet za paliwo mi nie zwrócili.Nie polecam tam pracować,bo oszukują.

Tak2Nie

Patrycja
@Aga

Miałam tak samo. Planuję wreszcie wnieść o niewypłacona pensję do sądu.

Też
@Patrycja

JA TEŻ

Tak2Nie

Czy cisza na forum oznacza zadowolenie pracowników z pracy w Centrum Edukacji ATUT? Może warto byłoby ożywić ten wątek aktualnymi ciekawostkami na temat sytuacji tej firmy. Będą one ważne zwłaszcza dla tych osób, które chciałyby w przyszłości zasilić jej szeregi.

Irek

Czy faktycznie tak obwarowana umowę dostają pracownicy?

Czytać umowe!!!

Nie pracowałam tam nigdy ale zaoferowano mi pracę i przeczytałam umowę. To wystarczyło aby absolutnie odrzucić tę ofertę. Nawet konsultacja z moim bratem który jest radcą prawnym nie była mi potrzebna choć i on potwierdził moje intuicje. Firma zaoferowała mi pracę pod rygorem wysokich kar umownych (w wysokości 10 000 zł), kary te dotyczyły różnych kwestii: dzieci (wszystkie) muszą zdać egzamin, pod tym samym rygorem nie pozwolono pracownikom dzielić się z nikim treścią zawartej umowy (a więc podejrzewam, że wielu pracowników musi de facto milczeć na temat realnych warunków zatrudnienia); najgorszym warunkiem była konieczność podpisania weksla in blanco pod rygorem nie zrealizowania umowy (znów kara 10.000). Uwaga! Wszystko to jest legatne (niestety). Zachęcam wszystkich do przeczytania umowy a najlepiej skonsultowania z prawnikiem!!!!

Tak6Nie

Iza

@aga, w każdej firmie zdarzają się pomyłki, o tym też trzeba pamiętać. Często użytkownicy piszą tutaj wiele rzeczy w złości, a później ich nie prostują. Oczywiście nie musi być tak w każdym wypadku, dlatego przydałoby się więcej opinii na temat wypłat w Centrum Edukacji ATUT?

aga

@Karolina a gdzie będziesz pracować? Koleżanka ze studiów pracowała u nich w poprzednim roku szkolnym, ale dostała umowę na cały etat. Teraz szukają lektorów w mojej okolicy i mnie poleciła. Raczej sobie chwaliła, nie mówiła nic o żadnych problemach czy braku wypłaty. Chyba by mi nie proponowała gdyby było coś nie tak......

Iza

@Karolina i kiedy masz zacząć prace w Centrum Edukacji ATUT? Każda firma się zmienia i rownież w tym przypadku sytuacja mogła się diametralnie zmienić. A jakie warunki przedstawiono tobie?

Karolina

Podpisałam właśnie umowę jako lektorka, mam dostawać 35zł netto, nie podpisałam żadnego weksla, nikt mi nawet o tym nie wspomniał, ale i tak jestem zdziwiona tym co tu piszecie. Mi zostało to wszystko zupełnie inaczej przedstawione. Pani z którą podpisałam umowę wszystko mi od razu wyjaśniła, odpowiedziała na każde pytanie, dostałam od razy system motywacyjny i jasno określono warunki współpracy. Czy jest ktoś kto pracował jako lektor w ubiegłym roku np? Bo większość tych negatywnych opinii są sporo lat wstecz napisane...

Iza

@JanKowalski a jak firma wyjaśnia brak wypłaty tak znacznej części wynagrodzenia? Próbowałeś kontakować się ponownie z firmą w tej sprawie? Pewność wypłaty wynagrodzenia jest bardzo ważna dla wszystkich pracowników - i tych potencjalnych, i tych aktualnych.

Iza

@zawiedziony jesteś pewny, że dobrze zrozumiałeś warunki zatrudnienia? Na forum jest wiele osób, które mówi o lepszych warunkach zatrudnienia, np. @Karolina. Czy ktoś może napisać, jak to wygląda w jego przypadku? Każdy głos pomoże forumowiczom zainteresowanym ofertami pracy w Centrum Edukacji ATUT w podjęciu decycji.

v

O co chodzi z tymi wekslami? Nigdy w życiu żaden pracodawca nie chciał ode mnie weksla.

Kamila

Co takiego? Ja tam pracuje jako lektorka mam 30zł brutto + 5zł premii (zawsze ją dostaję) i zwrot za dojazdy.

Tak5Nie

zawiedziony

ludzie nie dajcie się zwarować , byłem na spotkaniu w tej firmie , płacą 15 zł brutto , z czego 5 zł jest wstrzymane w razie niedosłania dokumentów na czas , to jakieś żarty ! Do tego musicie dojechać na zajęcia na własny koszt To już więcej sprzątaczka zarabia Do tego kara umowna 3000 zł jakbyście chcieli rozwiązać umowe , lub za naruszenie w ich mniemaniu , jakiegokolwiek warunku umowy , czyli mogą was uwalić praktycznie za wszystko , a pozytywne komentarze to prawdopodobnie wpisy sponsorowane , bo jak komuś jest dobrze czemu się chciałoby się mu komentowac za darmo

Tak5Nie

trelemorele

Skandal...i tyle w temacie.. mam na myśli Śląsk.

romek

Pewnie, że nie jest to praca wymagająca, ale i tak oprócz podstawy zarobków jest szansa jeszcze na jakieś premie do podstawy zarobków. To dobra sprawa żeby nabyć trochę doświadczenia u nich, ale jaka atmosfera w Warszawie? Dzięki

Violka

Większość opinii dotyczy "starych" czasów, gdy można było jeszcze organizować kursy w przedszkolach na starych warunkach. Teraz wszystko się zmieniło. Nie ma już komercyjnych kursów w tak szerokim wachlarzu jak kiedyś. Przez ustawę wszystkie zajęcia w przedszkolach są bezpłatne, większość z nich prowadzą już nauczycielki... Co prawda pracowałam w Atucie jeszcze w minionym roku szk., ale już w tzw. siatce godzin, czyli w zajęciach uczestniczyły cale grupy (bez sensu... Ale ustawa...). Nie podpisywałam w umowie już żadnych kar, czy specjalnych zakazów tak, jak to było kiedyś. No a w tym roku dyrekcja przedszkola nie wpuszcza już firm zewnętrznych i moja przygoda z atutem się kończy (po 5 latach). Chyba , ze utworzą się jakieś popołudniowe grupy szkolne, ale z tym jest ciężko... Ludzie jednak wolą dawać dzieci do szkół stacjonarnych. To tyle. A Atut z tego co wiem, działa sobie w projektach unijnych, no i coś z tymi koncertami robią - ale to już nie moja branża niestety...

Elwek

Ciekawa-nieciekawa. Najistotniejsze jest generalnie to jakich finansów można byłoby się spodziewać po codziennej pracy w Centrum Edukacji atut. Odnoszę wrażenie, że część pracowników współpracujących z atutem de facto nie ma powodów do narzekań, ale to może moje błędne widzi mi się jak się zapatrujecie na pracę u nich?

bły pracownik

Praca dla nich to masakra. Wyzysk totalny i zero zrozumienia. Pieniążki tragicznie małe. Nigdy więcej.

Lngm

żadnych plusów muszę Cię rozczarować, ale najgorzej jest finansowo bo nie wyżyjesz z tego

mirka

Ja pracuję - jestem zatrudniona przez firmę i wysyłają mnie do przedszkoli i szkół na zajęcia pozalekcyjne; takie poza podstawą programową. Chociaż może szefowie coś zmienili i oprócz takich zwykłych zajęć kursowych, otworzyli też szkołę stacjonarną... Wiem, że w innym województwie mają chyba jakąś szkołę stacjonarną. Czy w Wielkopolsce - nie mam pojęcia. Pewnie po wakacjach się dowiem... Pozdrawiam

Zostaw opinię o Centrum Edukacji ATUT - Poznań

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie