WITRAŻ Sp. z o.o.

Opinie o WITRAŻ Sp. z o.o.

Stefan

Byłem na rozmowie i na początek proponują zlecenie 11zł na rękę + 2zł więcej za nadgodziny, po 9h dziennie. A jak z umową o pracę, jak ktoś ma, minimalna na papierze, a reszta w kopercie, przy stawce jak wyżej pisałem? Bo jak tak, to niema za wielkiej rewelacji.

Właściciele są bardzo nieuczciwi ludzie. Osobiście znam parę osób, które wiele zrobili dla firmy a zostali źle potraktowani i wyrzuceni. Taki sms i „podziękowania” po tygodniu zatrudnienia są normą, jak również wypłata części pensji w kopercie, o czym zwykle się nie mówi na rozmowy kwalifikacyjnej, osoba zatrudniona dowiaduje się o tym podczas pierwszej wypłaty. P.S. o ile dobrze kojarzę, Pani Marta jest specjalistka ds. marketingu w firmie, kiedyś czytałem jej wywiad o zmianie wizerunku firmy Witraz. Lecz sądząc po komentarzach nie wiele się udało zrobić w tej dziedzinie, bo chyba trzeba najpierw zmienić frajerską mentalność i zachowanie osób zarządzających firmą.

Agnieszka

Wiecie, że Podlaska Fabryka Okien i Drzwi “Witraż” na swoim koncie ma już wiele cennych nagród? Możecie je znaleźć na stronie firmy http://www.witraz.eu/o-firmie/nagrody.html

Firmataksobie

Praca jest okej, wypłaty terminowy, jakość okien jest dobra, ale Prezes i jego rodzina to raczej bardzo i to bardzo nieprzyjemni ludzie

@Firmataksobie

A ja pracuje i jestem zadowolony :) reszta co smarka że zle i niedobrze niech poszuka innej pracy !

Agnieszka

Obecnie firma któryś raz z kolei poszukuje osobę z bardzo dobra umiejętnością języka niemieckiego. Jakis czas temu,dostałam sie na to stanowisko ! Lecz po dwoch dniach,otrzymałam SMS-EM , od samego prezesa firmy wiadomość w formie : Przepraszamy Pani ...., etatu dla Pani nie bedzie,poniewaz liczba miejsc na targi została zminimalizowana. Po czym oczywiscie usswiadomilam sobie,iz poszukiwali widocznie jelenia tylko i wyłącznie na okres trwających w Niemczech targów. Żenująca postawa Prezesa,śmieszna i mało poważna. Poza tym słyszałam,ze to nie był juz pierwszy raz. Kompletny brak kompetencji i lekceważenie ludzi. Zdecydowanie odradzam współprace z ta firma !!!

Z Panią Martą nie zgodzę sie całkowicie ponieważ zwolnienia z końcem roku czyli końcem sezonu są regularne. Poprzedni rok lub dwa lata temu był jedynym jak to Pani ujęła spokojnym ponieważ firma otrzymała dofinansowanie i musiała stworzyć stanowiska. Wraz z pierwszym stycznia 2017 z tą firmą pożegnało sie na produkccji z pracą jakieś 12 osób. Umowy na zlecenie są bardzo chętnie przeciągane jak najdłużej zaś umowy o pracę nie porywają długością. Obecni dla nowego pracownika poza sezonem wypłata za miesiąc wyniesie około 1900 zł. Podczas sezonu pracując po 9,5 h plus 4 soboty wypłata krąży wokół 3300-3500 ale trzeba na prawdę brać pod uwagę że jest to mnóstwo godzin roboczych i dość ciężkie warunki ponieważ hala mocno sie nagrzewa i latem jest na prawdę gorąco. W sezonie normą jest praca po minimum 9,5 godziny. Wymiar pracy ustalony w ten sposób ponieważ przy 10 godzinach pracodawca musiałby dorzucić drugą przerwę. Plusem jest akurat prawie nieograniczona możliwość pracy w godzinach nadliczbowych dla chętnych kttóre niestety nie są płatne +50% a jedynie dodatkowe 2 zł do stawki. Podczas sezonu wszystkie soboty są pracujące a nie pojawienie się skutkuje cięciami na i tak dość niskich premiach. Kwestia urlopu jest sporna. Jeżeli sie dobrze uprzeć to nie będzie problemu ale ogólnie kierwnictwo podchodzi do tego tematu ze straszną łaską i nie obydwa sie bez komentarzy i dyskujsji w stylu dlaczego? a po co? a musisz? Ogólna stawka godzinowa jest odrobinę wyższa niż w kilku innych firmach z branży na tyle ile sie orientuje ale płace nie są za bardzo podnoszone wiec wszystko szybko sie równa. Dodam jeszcze że w tym roku jest modernizowany cały park maszynowy w firmie więc na ten moment cała produkcja idzie na dwie 8 godzinne zmiany więc Witraż póki co oferuje dla nowego pracownika mało atrakcyjne warunki. 1900 zł na ręke i umowa zlecenia.

tadzio

greg' to skoro dają ci umowę to urlop ci się nalezy no co ty?

greg

Tu była cała masa negatywnych komentarzy, ale firma widać postarała się usunąć bo ludzi nie mogą znaleźć do pracy. Sam chciałem tam pójść, ale znajomy tam pracował i skutecznie mnie zniechęcił. Praca po 10 godzin i dłużej, umowa o pracę dopiero po roku, jak potrzebujesz jakiś urlop to już nie pracujesz.....Może ktoś się wypowie kto pracuje obecnie?

@greg

Masz rację:)

brr

A jak atmosfera w pracy i ile wynosi średnia wypłata na start?

Janek

Daruj sobie tą firmę, chyba, że szukasz pracy na krótki czas dopóki nie znajdziesz czegoś lepszego. Zarobki nie są porywające, a i tak szukają jak zaoszczędzić zaczynając od umów zlecenia na okres próbny, który przez cały czas przedłużają, najniższej stawki, brak jest podwyżek. Na pewno można w miarę dobrze zarobić jeśli będziesz zapieprzać na dwie zmiany. Pełna kontrola tego co robisz (kamery, rejestratory). Sporo ludzi od nich odchodzi. Z ciekawości możesz zobaczyć, myślę, że szybko sam się zorientujesz.

zainteresowany

jakie są realia jeżeli chodzi o zarobki w tej firmie. Chodzi mi o stanowisko Specjalista ds. sprzedaży na rynki zagraniczne - słyszałem że za to stanowisko z dwoma językami dają 1500 zł na rękę (szok)? czy ktoś może potwierdzić?

gamoń
@zainteresowany

Wiesz, do końca tak nie jest - jest to ok. 1800 netto, polecam w tym miejscu sprawdzić, ile zarabiają średnio specjaliści na eksport z biegłą znajomością przynajmniej dwóch języków obcych - jest to skromne 4320 PLN netto i jest to początkowa suma, od której w ogóle należy rozpoczynać negocjacje z przyszłym pracodawcą.

witam fabryka jak fabryka hummm...... paltnosci w terminach bez zadnych problemow lecz kierownictwo olewa wszystkich w kolo zero relacji z pracownikami poprostu mow a on jak slup

Zostaw merytoryczną opinię o WITRAŻ Sp. z o.o. - Choroszcz

• Jak się pracuje w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WITRAŻ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WITRAŻ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WITRAŻ Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WITRAŻ Sp. z o.o.