WITRAŻ Sp. z o.o.

Opinie o WITRAŻ Sp. z o.o.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Król123

Nie, pierwszy miesiąc na umowie zlecenie - potem umowa o pracę.

Zainteresowania

Czy często są przyjęcia do działu handlowego? Jak ogólnie warunki na tym stanowisku?

Pomarańcz

Pracownicy codziennie podczas pracy piją alkohol, wszyscy o tym wiedzą jednak każdy przymyka oko. Powinna być kontrol rano przed pracą alkomatem. Często pracownicy wysyłani są na przymusowe urlopy.

@Pomarańcz

Dzień dobry, odnosząc się do powyższego komentarza informujemy, że: 1. Przepisy prawa zabraniają pracodawcy kontrolę trzeźwości na własną rękę. 2. Osoby przyłapane na spożywaniu alkoholu w pracy są zwalniane. Nie ma od tego odstępstw. 3. Urlopy przymusowe wynikają z konieczności wykorzystania urlopów zaległych. Nie jest to przymus wynikający z polityki firmy ani konieczności przestojów, a wprost z prawa pracy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu bezpośredniego z dyrekcją firmy.

Pomarańcz
@WITRAŻ Sp. z o.o.

Są od tego odstępstwa - w witrażu jest to wysłanie nietrzeźwego pracownika na urlop.

M
@Pomarańcz

Jestem pracownikiem Witrażu. Pracuję w firmie kilka miesięcy. Wypłata na czas, prywatne ubezpieczenie od niedawna. A co do alkoholu to jest to wybór pracowników. Ci, którzy chcą to spożywają alkohol w trakcie pracy, firma przeprowadza kontrole ale na początku pracy, niedawno taka kontrola była na wejściu. Pracownicy zazwyczaj piją w trakcie przerwy śniadaniowej. Firma raczej nad tym nie zapanuje, musieliby pilnować nas w trakcie przerw. Dopóki nikomu nic się nie stało na terenie pracy to nie ma problemu, gorzej będzie jak dojdzie do zdarzenia i wyjdzie że pracownik był pod wpływem, a bimber tak szybko nie znika z organizmu.

Jak wygląda praca na dziale PCV? Podobno jest po 8 godzin i narazie jedna zmiana, soboty wolne.

Rafik44212
@Nowy

8 godzin dziennie, system dwu-zmianowy. Soboty aktualnie wolne ze względu na obostrzenia, normalnie są dla "chętnych'.

Juz1

A jak z jakością okien, chodzi o okna PCV. Dają radę, czy lepiej odpuścić sobie?

Stepan21
@Juz1

W poniedziałek mają u mnie montować więc mogę podesłać jakieś zdjęcia i opinie na temat okien :)

K.K.

Hej. Czy mógłby mi ktoś opisać prace na produkcji drewna? Na czym polega? Zastanawiam się czy dam radę.

Etn
@K.K.

Jeśli jesteś kobietą to daj sobie spokój. Ja przynajmniej nie chciałbym żeby moja pracowała w takim miejscu i nigdy na to nie pozwolę. No chyba, że sama by chciała. Pracują u nas Panie, nieźle sobie niektóre radzą, ale dalej uważam że to nie jest godna praca dla kobiety przede wszystkim - brud, hałas, pył, ot robota typowo robolska. No chyba, ze komuś taka praca odpowiada - to spoko. Często ludzie przychodzą, i szybko uciekają, tyczy się to i kobiet i mężczyzn. I bardzo dobrze robią, bo to nie jest praca warta tych pieniędzy. Praca po 10 godzin od pn do czw potrafi zmęczyć, a to fizyczna harówa, na nogach, trzeba się nalatać, nadźwigać, nanosić, ostatnie dwie godziny nogi już naprawdę pieką od chodzenia. Jak się kąpiesz po pracy, to leci czarna woda, nos w środku zawalony pyłem, bo na hali jest jeden wielki tuman pyłu. Piątek luźniejszy, bo 8h, co nie znaczy, że jest lżej. No i przychodzi weekend, człowiek po takim tygodniu powinien się zregenerować, bo organizm to nie maszyna, trzeba odpocząć i fizycznie i psychicznie, a tu trzeba do roboty w sobotę, bo są niepisanie obowiązkowe(większość). I wolna tylko niedziela, ze świadomością, że jutro do roboty, więc człowiek naprawdę nie odpocznie. No i nowy tydzień zap..., i tak to wygląda. Mimo, ze nie zarabiam minimalnej, a wiecej, to i tak uważam, że takie pieniądze za taką pracę to jak po gębie dostać. Dlatego jeszcze chwila i przenoszę się do innej firmy, też związanej ze stolarką, zrobiłem już rozeznanie, byłem na rozmowach - większe pieniądze i lepsze godziny pracy, są miejsca, gdzie jest nawet tylko jedna zmiana. Jak ktoś ma lekkie doświadczenie to jest w czym przebierać na rynku pracy. A jak nie stolarka, to już nawet budowlanka, szczególnie wykończeniówka oferuje więcej, a tej w białym pod dostatkiem. Nie czuje się w obowiązku ani trochę być lojalny firmie która za nadgodziny i soboty daje takie żenujące ochłapy, a tym bardziej powinno się doceniać pracownika, który robi ponad podstawę. Nie wiem jak inni to odbierają, ale we mnie to godzi i oburza. To skandal, żeby za nadgodziny nie dostać przynajmniej 50%, a powinno być 100%. Zwlaszcza, że w normalnej firmie powinno się mieć wybór, czy chcesz te nadgodziny klepać,czy nie - tu jest z góry obowiązek. I dziwią się, że nie mogą ludzi nazbierać - popatrzcie co ludziom oferujecie, za jakie pieniądze i w jakich warunkach. Niech kierownictwo, dyrektorzy, prezes, przyjdą chociaż na jeden dzień na 10 godzin, to się przestaniecie dziwić i odpowiedź na waszą zagwozdkę, czemu to ludzi brak, dostaniecie bardzo szybko. No kurcze, no nie wiadomo, czemu tych ludzi brak, o co tu może chodzić, hmmmm. Śmiech.

Do K.K

Odpowiadając na pytanie dotyczące drewna. Czy dasz radę to kwestia indywidualna. Praca po 10 godzin dziennie od poniedziałku do czwartku, piątek 8 godzin dziennie. Obowiązuje system zmianowy, tak więc na to też trzeba się nastawić. Wiadomo jest to praca fizyczna, można by rzec "stojąca", ponieważ większość czasu stoisz na nogach przy swoich stanowisku, nie usiądziesz. Przerwy jak to przerwy, są bo być muszą, nie ma wyboru. Soboty bodajże też pracujące, nie wszystkie ale trzeba mieć to na uwadze. Wynagrodzenie? Kwestia sporna, jeden powie dużo, drugi ze za mało na pracę typowo fizyczną. Na wejście 13/14 zlotych za godzinę. Soboty powinny być płacone 100%, tego niestety nie ma(18/19 bodajże zlotych). Atmosfera? Ciężko stwierdzić, jest duża liczba osób, które są w porządku, ale są też takie mniej (wiadomo jak w każdej pracy). Umowa zlecenie na początku przez okres 3 miesięcy, potem kto wie :) Sama praca jest ciężka, fizyczna szczególnie jak na 10 godzin pracy, aczkolwiek jeśli ktoś wie że da radę można znaleźć coś ciekawego sobie. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że jest to praca "brudna", czysty stąd nie wyjdziesz, pył, hałas- jak to na produkcji bywa. Kadra stojąca nad pracownikami?- kto Ci lubi... Nerwy mieć trzeba ze stali, być wytrzymałym fizycznie również, wiadome jest to, że ludzie tutaj potrafią zrezygnować po tygodniu, dlaczego? Tego nikt nie wie, jeden powie, że za ciężko, drugi ze za mało płacą. To wszystko zależy od człowieka jakie ma wymagania co do pracy. Osobiście drugi raz papierów bym nie dostarczył

Czy w Witraż Sp. z o.o. Sp. k. są paczki/bony świąteczne?

taaa, od lat na Boże Narodzenie dostawało się flaszkę .. teraz było to 50 zł ekstra do wypłaty .. "na bluzeczkę z przeceny"

A ja napiszę o magazynie który już prawie nie istnieje nikt tu nie napisał nic o tym jak zostalie skrzywdzeni pracownicy magazynu przez niejakiego enymousa który jak każdy się domyśla albo jest Jackiem z placu albo z magazynu dzięki tym dwóm panom i pani dyrektor odeszło z pracy wielu bardzo dobrych pracowników a alkoholizm kwitnie nadal na placu i w magazynie za obopólną zgoda dyrekcji i kierownictwa magazynu kolesiostwo może więcej pozdro

PRACOWNIK ODPOWIEDŻ

Skoro taki żal przez Ciebie przemawia - to może właśnie zostałeś wyrzucony za alkohol na przykład - ciekawi mnie jedno -dlaczego nie zamieściłeś opinii z imienia i nazwiska - łatwo by było skonfrontować Twoją osobę ze stanem "faktycznym" o którym piszesz. (usunięte przez administratora)

Johny
@PRACOWNIK ODPOWIEDŻ

Nie wiem po co te straszenie paragrafami, skoro ktoś napisał jak faktycznie jest w tej firmie od lat. Po to jest to forum, żeby ludzie którzy chcą iść do pracy wiedzieli w co się pakują. Od zawsze pracownicy czy to magazynu, czy produkcji specjalnej pili alkohol i pić będą dopóki jest na to przyzwolenie dyrekcji.

Smykalek

Witam. Jaka jest obecnie sytuacja w firmie? Czy sa jakies nowe opinie? Czy ktoś może sie wypowiedziec

@Smykalek

nadgodziny i soboty plus 4zl do podstawowej stawki godzinowej

Poprawka nadgodziny dodatkowe 2 zl Soboty 4 zl

Iza

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat pracy na stanowisku biurowym? Pojawiło się ostatnio ogłoszenie do działu zakupów. Jakie są warunki, atmosfera? Będę wdzięczna za informację.

obol30

Jako wieloletni współpracownik firmy uważam, iż na przestrzeni 11 lat nie oszukali mnie nigdy. Fakt, ze zdenerwowac sie wku.. na pewne zachowania szefostwa, ale nigdy nie okradli mnie nawet z 1 plna. Pod wzgledem platnosci OK. Problemy byly, sa i beda, mniejsze wieksze, srednie, jak w kazdej frimie i kazdej rodzinie. Spedzamy tam wiecej czasu niz w domu... a obiady w restauracji smakuja bardziej niz w domu...

@obol30

Pracowałeś kiedyś w sobotę lub robiłeś nadgodziny za 100 i 50 ? Raczej nie więc oszukali cię na kupe kasy a przez 11 lat to sobie policz. Także teraz zastanów się co piszesz i nie kłam na forum publicznym. Dziękuję pozdrawiam ;)

Witam i cieszę się że wreszcie ktoś z dyrekcji włączył się w rozmowę i opinie pracowników to ja mam kilka pytań odnośnie pracy więc napiszę to w punktach: pierwsze to nadgodziny, drugie potrącanie za stłuczki szyb,po trzecie niekompetentni brygadziści, kierownicy , wszechobecne kolesiostwo jeden może więcej drugi nic chodzi o to kto kogo zna kolejną sprawą jest dzielenie premii nigdy nie wiadomo czy to dostaniesz w całości czekam na konstruktywną odpowiedź cdn

Aktualność
Witamy na profilu Witraż Sp. z o.o. Sp. k.
dziękujemy za Państwa zainteresowanie naszą firmą oraz liczne opinie. Jesteśmy otwarci na dyskusję i konstruktywną krytykę, bo dzięki niej możemy usprawniać funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa i dążyć do tego, by praca z nami była bardziej satysfakcjonująca.
Chętnie będziemy się dzielić z Państwem bieżącymi wydarzeniami z życia naszej firmy, a także informować o nowych rekrutacjach. Postaramy się również włączyć w dyskusję. Jednak prosimy pamiętać, że jakąkolwiek wartością, umożliwiającą wyciągnięcie nam wniosków mogą mieć tylko wpisy merytoryczne. Pragniemy wskazać, że swoboda wypowiedzi nie oznacza prawa do świadomego kłamstwa, obrażania innych osób, czy też naruszania czyjejś godności. Zastrzegamy, iż wpisy nie zgodne z prawem i Regulaminem serwisu mogą być usuwane z forum.
Zapraszamy do odwiedzania naszego profilu i do wspólnego dialogu. Jesteśmy dla Państwa dostępni również pod adresem e-mail:  info@witraz.eu
Pozdrawiamy, Witraż Sp. z o.o. Sp. k.

Ja tak krótko na początek pisze się tut że to dobry pracodawca? To ja mam pytanie czy dobry pracodawca daje na święta dla pracownika 50 złotych???? to na początek później napisz dużo więcej dziś sylwester

Firma obecna na rynku od 1999 roku, więc zgromadzone doświadczenie jest olbrzymie. Stabilny pracodawca, polecam!!

zaintrygowana
@Adam

serio? solidny pracodawca? na jakim stanowisku pracujesz, że masz takie doświadczenie?

Jasiek

Jeśli ktoś nie widzi, że firma jest dobrym pracodawcą to może lepiej zmienić pracę?

Beata

Pomimo tego, że masz zapewne złe doświadczenia z Podlaską Fabryką Okien i Drzwi “Witraż” nie możesz obrażać na forum publicznym innych ludzi. Opinie zawierające obraźliwe stwierdzenia (jak Twoja) są usuwane i tym samym zupełnie bezużyteczne. A Twoja wiedza jako byłego pracownika na pewno byłaby przydatna dla innych. Tym bardziej, że poruszasz niepokojącą kwestię wynagrodzenia za soboty i nadgodziny. Jak to jest z jego wypłacaniem i jak w ogóle zarobki w tej firmie?

Waldek

Witam 12 netto i na zleceniu.zero benifitõw i wieczne afery i pretensje

Jurek

Jak płacą? Choć z 16 netto na start płacą?

W.C.
@Jurek

Na start może 12 netto dostaniesz przy dobrych wiatrach, (usunięte przez administratora)firma, nic ci się nie należy, żadnych możliwości rozwojowych, za nadgodziny 2 zł do stawki godzinowej dopłacają (wyzysk, wyzysk i jeszcze raz wyzysk), (usunięte przez administratora)

Agnieszka

@AN, Twoja ocena firmy Podlaska Fabryka Okien i Drzwi “Witraż” jest inna niż poprzedników. Możesz opisać co na to wpłynęło? Jak wyglądają kwestie zatrudnienia, w tym umowy o pracę, oraz dodatki do pensji? Czy rozpoczynając tu pracę są szanse na przyuczenie do zawodu czy raczej jest tu miejsce dla osób z doświadczeniem?

Zostaw merytoryczną opinię o WITRAŻ Sp. z o.o. - Choroszcz

• Jak się pracuje w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WITRAŻ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WITRAŻ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WITRAŻ Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WITRAŻ Sp. z o.o.