WITRAŻ Sp. z o.o.

Opinie o WITRAŻ Sp. z o.o.

ay

Gdzie ma tę opinię dobrego pracodawcy???!!! Chyba u tej garstki pracowników, która pomimo tego, że robi niewiele, ma w Witrażu jak u Pana Boga za piecem i będzie się tej firmy trzymać rękami i nogami, co nie przeszkadza im co jakiś czas straszyć szefostwo złożeniem wypowiedzenia.

qwerty

Oczywiście, że potrzebują. Od kilku miesięcy regularnie zamieszczają ogłoszenia, że poszukują pracowników produkcji i chyba nie ma zbyt wielu chętnych, o ile w ogóle jacyś są, skoro zaczęli zamieszczać i nawet wyróżniać ogłoszenia na kolejnym portalu, na którym zamieszczenie, a tym bardziej wyróżnienie ogłoszenia o pracę, kosztuje sporo więcej niż na tym pierwszym. Od około tygodnia szukają też kierowców. Jeśli jesteś zainteresowany, szukaj ogłoszeń w necie, nie podaję nazw portali, ponieważ obawiam się, że moja wypowiedź może zostać zmoderowana.

Pracownik aktualny

Jaki tam dobry pracodawca :) Paskudne godziny pracy aktualnie od 6 do 15 i od 15 do 24 w nocy. Godziny nadliczbowe nie są płacone. Prezes łaskawie dorzuca 4 zł go stawki godzinowej i to tylko w sobotę. Powinien zapłacić 100% ale co tam :) Za 4 zł i tak sie pozabijają rokefelery :) Za niezgłoszoną sobotę pracująca jest odbierana część premii. Za zgłoszoną też ale mniej :) Taka sytuacja że szef okrada ludzi z płacy nadgodzinowej a potem jeszcze z premii gdy nie przychodzą w sobote za która nie mają płacone ustawowej stawki. Co dalej? Oczywiście nieuczciwa umowa. Owszem po sprawdzeniu sie w miesiąc i dwa można dostać umowe o pracę ale jak najdłużej na czas po pierwsze okreslony a po drugie konstrukcja na najniższą krajową wiec ta widnieje w umowie a premie są wypłacane jako cała reszta. Tak wiec emeryturka szykuje sie z najniższego progu po przepracowaniu tam całego życia ;) Praca stablinością mocno różna. Raz spore zapotrzebowanie w zimę a czasem totalny brak pracy i bardzo znaczące spadki w wynagrodzeniu. Pan dyrektor C. Długo by mówić ale raczej osoba nie zainteresowana problemami pracowników i ciężki w kontaktach. Kadra kierownicza tj, brygadziści itd - jak ktoś juz wspomniał grupka mało wnoszących do pracy ludzi od drapania sie po (usunięte przez administratora) za lepszą kasę. Firma z problemami. Poszukują pracowników cały czas ale moim zdaniem są teraz w gorszej sytuacji niż sławny Abakus który już wprowadził uczciwą płacę za nadliczbowe godziny a umowa była tam od zawsze uczciwa. To trzeba im przyznac. Wszelkim pieniącym sie osobom zaznaczam że aktualnie pracuje w firmie Witraż wiec wiem co mówie i nie mszczę sie :) A dlaczego pracuje? Powiedzmy że jakiś czas jeszcze muszę :) Pozdrawiam.

Asd
@Pracownik aktualny

Umowa akurat jest korzystna bo zarabiasz więcej niż masz napisane, a kto liczy na dobra emeryturę w tym kraju to chyba jest naiwny. Jak by była opcja umowy bez składek na emeryturę to bym taka wybrał i więcej bym zaosZczedzil. Z resztą się zgadzam. Aczkolwiek zarobki nie są najgorsze jak na Podlasie to harówka na niektórych stanowiskach jest nie adekwatna do zarobków przy innych stanowiskach a różnica to 100 zł na wypłacie . Ogólnie sama praca nie jest najgorsza ale po dłuższym czasie arogancja kierownictwa, urlopy, ogólny rozgardiasz brak miejsca na ruch, braki materiałowe,non stop coś się gdzieś odstawia, coś gdzieś gromadzi, tworzy się (usunięte przez administratora) który sprawia że się odechciewa pracować. Kierowniki niby pilnują aby nie stac na telefonie czy nie obijać się ale tego co ważne nie widzą tylko stwarzają pozory przed szefem że niby wszystko hula cacy. Niby nowe maszyny nowy system ale tak naprawdę system się nie zmienił a tylko maszyny . Druga Zima idzie a problemy te co były na początku tak i są dalej.

AN
@Asd

A ja mam wrażenie że wszyscy, którzy wylewają pomyje na tę firmę to NIBY PRACOWNICY, którzy chcieliby zarabiać kokosy nie dając nic w zamian. Papieroska zapalić. Piwko wypić, co drugi tydzień na zwolnienie na parę dni się wybrać i zgarnąć 4koła . Normalnie żyć nie umierać. Kto Cię trzyma w tej firmie!! Do kaloryfera Cię przywiązali czy jak?? Jak Ci nie pasuje - zrezygnuj i idź tam gdzie bedziesz miał raj na ziemi a płacić będą za leżenie do góry brzuchem.

Artur

Do wpisu z dnia 29.08.2018 anonymous  . Kolego niewiem dlaczego wypisujesz takie kłamstwa. Może boli cie to że w magazynie jest zdrowa atmosfera, każdy się dogaduje I robi co do niega należy. Ale najlepiej to wystąpić w sieci jako anonim I oczerniać kogoś. Ale anonimowcy tak mają. Do twojej wiadomości koleszko na szczęście w Polsce jest paragraf na publicze oczernienie dobrege imienia Art. 212 KK lub art. 216 KK. Dobrego dnia kolego.

Szkoda, że byli pracownicy mają tak dużo do powiedzenia na forum!! Podpadli , nie pracują to teraz chcą się zemścić!!

Ktoś taki
@Paweł

Paweł, wszelkie uogólnienia są krzywdzące, jeśli jesteś pracownikiem Witraża (przy okazji Agnieszka i Administrator: od jakiegoś czasu już nie Podlaska Fabryka Okien i Drzwi Witraż, tylko Witraż sp. z o.o. sp. komandytowa), to doskonale wiesz, że większość osób, które odeszły w ciągu ostatniego roku stanowią osoby, które nie zostały zwolnione, tylko same zrezygnowały w pracy w Witrażu.

@Paweł

Co ty (usunięte przez administratora) za głupoty ja tam pracowałem 10lat..I też odeszłem i nie zostałem wyżucony debilu..ja cyrulik porobił największych pajaców i pijaków kierownikami i brygadzistami od stania w miejscu i drapanie się po jajach A ja od napierdalania na nich to się niech ciągną A wypłata żenada jak 10lat temu.

@anonymous

A placowi i magazyn i swych wiekowych z PCV to największe alkocholiki i (usunięte przez administratora) tej firmy kradną ropę z samochodów na placu legalnie .2 ryśków płacowych i arturek

Hanna

Myślę, że niektórzy doszukują się sami nie wiedzą czego. Firma ma opinię dobrego pracodawcy!!

Agnieszka

@Paweł, to jest forum, na którym mają prawo się wypowiedzieć zarówno byli pracownicy, obecni, jak i kandydaci do pracy w firmie. Pisząc na forum należy przestrzegać regulaminu. Nie powinno się insynuować, że ktoś wyraża swoje zdanie w akcie zemsty, ponieważ każdy w sposób kulturalny ma prawo się wypowiedzieć. @Ktoś taki, dziękuję za zwrócenie uwagi na temat zmiany nazwy firmy. Takie uwagi zawsze są przydatne. Napisałeś, że większość osób, które odeszły z pracy zrobiły to z własnej inicjatywy. Co miało na to wpływ? Czy zmieniły się warunki pracy w Witraż Sp. z o.o. Sp. k.? Na stronie internetowej firmy jest zamieszczonych kilka ofert pracy. Czy ktoś może wypowiedzieć się jak wygląda rekrutacja na poszczególne stanowiska? Zachęcam do wypowiedzi, ponieważ będą przydatne dla kandydatów.

Ktoś taki
@Agnieszka

Dlaczego ludzie odchodzą z firmy? Myślę, że w większości przypadków (nie tylko Witraża, ale też innych firm), powód jest podobny: znajdują lepszą pracę; ewentualnie (to rzadsze, moim zdaniem, przypadki): jest im tak źle w danej firmie, że nie wytrzymują i odchodzą. Co miało wpływ na dobrowolne odejście z Witraża pracowników? Trzeba by zapytać każdego z osobna, ale ja uważam, że brak poszanowania praw pracowniczych i ogólna niezbyt dobra atmosfera w firmie.

Agnieszka, skoro była Inspekcja Pracy w Witrażu, to najłatwiej poznać kwestie pracownicze, prosząc o protokół z kontroli, jest on informacją publiczną i zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, Inspekcja Pracy ma obowiązek każdej zainteresowanej osobie go udostępnić. Poznasz wtedy obiektywną opinię osoby postronnej.

Agnieszka

Dziękuję za odpowiedź @były pracownik, na pewno nie tylko ja chciałabym wiedzieć jak to wygląda w rzeczywistości, dlatego warto zamieszczać takie posty na forum. Dobrze byłoby, tylko gdyby zostały wyszczególnione dobre i złe strony pracy w Podlaska Fabryka Okien i Drzwi “Witraż”. Kwestie benefitów, socjalu, godzin, pensji, urlopów, nadgodzin, itp. to najbardziej interesuje innych.

Agnieszka nie ma żadnych benefitów wynagrodzenia + 2 zł wiecej za nadgodzine ! Co do szkoleń nie ma zadnych !Nawet urlop to wielki problem Jesli chce Pani wiece wiedziec co i jak jest w jest firmie naliczane prosze o podanie maila napisz dla Pani jak to wyglada w rzeczywistości !Prosze sie przekonac !

Agnieszka

@Były pracownik, na pewno wiele osób chciałoby wiedzieć na jakie benefity, poza wynagrodzeniem mogą w Podlaskiej Fabryce Okien i Drzwi “Witraż” liczyć. Ważną kwestią są też nadgodziny, w jaki sposób są rozliczane czy kwestia szkoleń. To są istotne czynniki, które każdy przed rozpoczęciem pracy rozważa.

Michal michal to moze rozwaz tą opcje na samym koncu ! Jak chcesz cosa wiecej to podaj maila napisze Ci co i jak wyglada

Michal michal pierwsze pytanie masz auto ? Co do pensji to tak zarobisz 2500 zl na rękę nawet i lepiej pewnie bo pomoc podwyszka była jakas dokładnie nie wiem w jakiej wysokości A co do wypłaty to łatwo policzyc 21 dni pracujacych 168 godz (liczac na po 12 zł )+ nadgodziny (1 badz 1,5 dziennie 2 zł wiecej za nadgodzine ) i soboty 2016 + 518 + premia uznaniowa czyli liczac tak bez premi bo kazdy ma inna 2534 zł bedziesz miał + premia oczywiscie tylko nie jest caly rok w zimie nie bedziesz mial tego rarytasu Wiec jesli masz ochote i checi to zajdz i porozmawiaj z dyrekcja jak cos umiesz juz robic to moze i lepsze pieniadze wyrwiesz pozdrawiam

Michal michal

@Były pracownik Dzieki:) mam własne auto, wiec z dojazdem niema problemu, pracowalem na produkcji przy rożnych maszynach oraz mam wykształcenie techniczne, paca w witraż to jedna z opcji którą mam do wyboru. pozdrawiam

Michal michal

@Byly pracownik. Czesc. Jakiego wynagrodzenia mozna sie spodziewac przy pracy na cnc? Ewentualnie malarz lub cos przy produkcji. Czy jest powyzej 2500zl na reke?

Pani Agnieszko a co by Pani chciała wiedzieć konkretnie ? konkretne pytania ! Ja udzielę Pani konkretnych odpowiedzi !

Agnieszka

@Były pracownik nie jestem zatrudniona w Podlaska Fabryka Okien i Drzwi “Witraż”, a jedynie dopytuje o bardziej szczegółowe informacje, Tylko dokładniejsze i merytoryczne komentarze mogą pomóc forumowiczom w podejmowaniu decyzji zawodowych.

byly pracownik

Czesc wynagrodzenia jest wyplacana "pod stolkiem". Podczas rozmowy o tym sie nie mowi.

Pani Agnieszko chyba Państwo najlepiej wiedzą co zawiera umowa o prace !Dlaczego nie są płacone nadgodziny tak jak powinny być płacone ?oraz za pracę w nocy tez brak dodatku? więc o co Pani pyta ?

Agnieszka

@Były pracownik, a czy podane przez Ciebie warunki płacowe i system zmianowy były podane na początku zatrudnienia i wpisane w umowę? To dla wielu osób istotne informacje, czy takie rzeczy są podawane na początku pracy, czy nie.

gosc

Przekonaj się sam. Szybko to nastapi.

A ja powiem tak jedna wielka banda oszustów , kłamców i krętaczy ! Wielki "Ojciec Dyrektor" Wojtek kłamie jak najety by swoja (usunięte przez administratora) bronić , reszte ma głeboko w piz..... Inspekacja pracy siedzi co rok i ! wiec cos chyba jest nie tak ! Poza tym olewają pracowników praca 2 zmiany po 9 godz od 6 do 15 i od 15 do 24 + soboty nie przyjdziesz to zabieraja premie ! a pomoc premia jest za ilosc zrobionych okien a nie bycie w soboty ! Z płatnosciami tez komedia nie ma dodatku za godz nocne i nadliczbowe wiec masz stawke + 2 zł wiecej za nadgodziny kupa śmiechu Z urlopami tez tragedia ! Wiec jesli ktos che tu pracowac to powiem żeby sobie darowal i szukał czegoś innego a nie pracy w tym molochu !!!!

Agnieszka

@Stefan a w rekrutacji na jakie stanowisko brałeś udział? Wiesz coś na temat wypłacania pracownikom pieniędzy "pod stołem", czy po prostu takie rozwiązanie przyszło Ci do głowy? Napisz coś więcej, aby nie zostawiać innym osobom zainteresowanym wątpliwości.

Zostaw merytoryczną opinię o WITRAŻ Sp. z o.o. - Choroszcz

• Jak się pracuje w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WITRAŻ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WITRAŻ Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WITRAŻ Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WITRAŻ Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WITRAŻ Sp. z o.o.