Opinie o Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion w Łódź

Jak widać jeszcze w lipcu ktoś tu pisał, że praca wre, z tym ze było to dwa lata temu... Zastanawiam się czy do dziś jest tak sporo pracy, że dlatego nikt niczego nie pisał? Widzę za to, że wisi parę ofert mnie akurat ta dla specjalisty ds. zakupów by interesowała, zwłaszcza ze podano w niej widełki do 8,200 zł. Nie piszą wprost o systemie prowizyjnym, jest taki?

Carlo

Czy mógłby ktoś wypowiedzieć sie na temat pracy w dziale controllingu? Jak wyglada atmosfera naklad pracy wdrożenie przejecie obowiązków nadgodziny presja czasu?

Nieważne Nowy wpis
@Carlo

Zle. Pracuje tam Żmija Justynka, kablara i donosicielka i udany Dyr Finasowy kłamczuch i nawijacz makaronu na uszy.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Mabion Sp. z o.o.?

MB

Nowe kierownictwo to młodzi ludzie którzy swoje wycierpieli i rozumieją pracowników (mowa o RnD na przykład) a przynajmniej jest lepiej niż Dyrekcja która wyrosła ze starego kierownictwa jak KJ czy DW która ogólnie ma nikłe podejście do pracowników i dobrze wypada praca 20h dziennie i kolesiostwo (aktualnie oficjalnie jest 8h i koniec zmiany bo nigdy nie wiadomo kiedy ktoś w końcu zgłosi kontrole :D ). Ogólnie w porównaniu do innych firm równość i atmosfera jest na papierze i stronie internetowej. Jeśli chodzi o kierownictwo i dyrekcje. Całą firmę trzymają ludzie którzy mają serce i mocną psychikę pracując po 6-8 lat i wspierają innych pracowników którzy chcą się rozwijać i coś osiągnąć. Warto pracować ale trzeba mieć świadomość o co w tej pracy chodzi.

IWA
@MB

A o co chodzi co obecnie robicie bo na forum Bankier piszą że nic i grozi upadłość więc nie wiem czy warto aplikować? Proszę o informacje.

Pracownik Nowy wpis
@IWA

Bzdury. Robimy a przerwana związana jest z tym,że we wrześniu zjadą 2 bioreaktory i dostosowaniem pomieszczenia. Praca wre

Zainteresowany Nowy wpis

Czyli rozumiem, że produkcja antygeny dla Novavax idzie cały czas z zakładanym wolumenem ? Płatności za antygen też spływają ? z góry dzięki za info

Jak jest z pakietem medycznym w Mabion Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Jak najbardziej

Biochemik

Nie otrzymałem żadnego potwierdzenia odbioru CV ani informacji o przebiegu rekrutacji. Telefon z "zaproszeniem" (wezwaniem) na rozmowę otrzymałem na trzy dni przed a jej data i godzina były z góry ustalone. (Oczywiście nie oferują zwrotu kosztów podróży.) Na miejscu okazało się, że rekrutacja to masowy spęd - cztery stanowiska jednocześnie, ok. 20-30 kandydatów na każde z nich. Po przywitaniu rozsadzono nas według stanowisk i wręczono pisemne testy - czy raczej żenujące kolokwium. (Pomieszanie pytań pamięciowych i otwartych.) Po ok. 2 godzinach czekania na sprawdzenie odrzucono ok. 3/4 kandydatów a reszcie dalej polecono czekać. (Część kandydatów miała jakieś dodatkowe "testy praktyczne".) Po kolejnych ok. 2 godzinach przychodził czas na jakieś 15 minut rozmowy na kandydata. Rozpoczynała się ona informacją o wyniku testu i wytykaniem błędów. (Przykładowo - ja dowiedziałem się, że "nie znam się na modyfikacjach potranslacyjnych białek" bo nie potrafiłem odtworzyć wiedzy książkowej... na temat modyfikacji która nie występuje w przeciwciałach monoklonalnych!) Poza tym sama rozmowa nie była dla mnie trudna lub stresująca. Trochę pytań o doświadczenie, o techniki, o podejście do pracy etc. Zapytano mnie, czy nie mam problemu z pracą po godzinach, aby tylko osiągnąć zamierzony cel. Szczególnie rozbawiły mnie próby podważania kwalifikacji i "urabiania psychologicznego". Leciały teksty klasy - "kandydaci nie są gotowi do pracy w takiej firmie jak nasza" oraz "w Polsce nie ma prawdziwych fachowców, takich jak na Zachodzie". Zapytano mnie o oczekiwania finansowe, ale sami nie udzielili mi żadnej informacji zwrotnej. Tydzień później zostałem ponownie "zaproszony" na rozmowę - ponownie na trzy dni przed i z góry ustalona data i godzina. Tym razem było to spotkanie z kimś wyżej w hierarchii firmowej. Obyło się bez godzin czekania i sama rozmowa była jeszcze bardziej luźna ale jednocześnie mniej konkretna i nie pamiętam z niej nic istotnego. Tydzień czy dwa później dostałem telefonicznie (i tylko telefonicznie) ofertę pracy. Oferowana mi stawka była niska w stosunku do ich wymagań i moich kwalifikacji. Przyjął bym tą ofertę gdyby nie to, że otrzymałem dużo lepszą ofertę pracy w dużej firmie biotechnologicznej w Europie Zachodniej.

Nie pamiętam już dokładnie, ale były to typowe pytania których można było oczekiwać patrząc na ogłoszenie - bufory, oczyszczanie białek, chromatografia, modyfikacje potranslacyjne, planowanie eksperymentów, jakieś proste obliczenia chemiczne etc. Nieco dziwniejsze pytania były na samej rozmowie np. czy wolę wezwać serwis do urządzenia czy naprawić sam, czy zgodzę się pracować po godzinach aby tylko osiągnąć cel (oczywiście zapewniali, że nadgodziny są płatne...).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
Kamil

Czy w Mabion można dogadać się w kwestii wybrania rozpoczynania zmiany? Tak by dopasować godziny zmiany do dwuzmianowej pracy partnerki

@Kamil

W przypadku DW lub KJ - NIE. Ludzie ledwo wyrabiają i nie ma nadmiaru do pracy dlatego ciężko jest się zamieniać, jak jest ustalone tak się przychodzi, raz na jakiś czas można coś ugadać ale marne szanse.

Jak dużo osób pracuje w Mabion Sp. z o.o.?

Azbest

Coraz mniej

Ciekawski

Jak wygląda kwestia wypłaty wynagrodzeń, czy zawsze są w terminie? Czy bywają problemy z wypłacalnością?

@Ciekawski

Wypłaty zawsze w terminie, do 10 każdego miesiąca.

Magda

Firma Mabion jest typowym naciągaczem, zakupuje produkty od różnych firm i oczywiście miesiącami nie reguluje płatności. Jeżeli nie chcesz mieć problemów z płatnościami nie rozpoczynaj współpracy z tą firmą. DRAMAT

Edyta
@Magda

Potwierdzam. Firma (usunięte przez administratora) kontrahentów. Nie chcesz problemów to nie zaczynam z nimi współpracy.

@Magda

Potwierdzam. Firma nie płaci za nic. Pewnie tonie w długach.

SX

Na pracuj.pl jest ogłoszenie że szukają specjalisty do działu IT. Ktoś może coś więcej powiedzieć? Jaka atmosfera w dziale, jacy ludzie/szef, czemu szukają - więcej tematów czy ktoś odchodzi. Gdzie jest dział IT, w Łodzi czy Konstatynowie Ł.? Dzięki za wszelkie informacje.

@SX

Witaj SX, Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem działu HR, który odpowie na wszystkie Twoje pytania lub wysłania CV bezpośrednio na ofertę pracy. Szukamy Specjalisty IT do oddziału w Konstantynowie Łódzkim. Pozdrawiamy, Mabion S.A.

Niestety moje doświadczenie z tą firmą jest tragiczne. Rekrutacja poszła mi dobrze, obietnice o szkoleniach mnie jako nowego pracownika nastawiły pozytywnie. Kiedy zaczęłam pracę, zainteresowanie mną i tym aby wprowadzić mnie w temat było nikłe. Przedstawiłam prezentację, którą mi zadano. Komentarza praktycznie nie było. Wypowiedzenie dostałam bez żadnych wyjaśnień, uprzedzeń, z dnia na dzień, z informacją, że juz kolejnego dnia mogę nie przychodzić. Podejście do nowo przyjętej osoby karygodne. Dla tej firmy zrezygnowałam z lepiej płatnej pracy, ponieważ zarobki w Mabionie są bardzo niskie. Nie polecam tej firmy. Wiele obiecanek podczas rozmowy rekrutacyjnej, rzeczywistość zupełnie inna.

M.

O jakim stanowisku mowa ? Czy podano przyczynę zwolnienia?

Znam sprawę

Może nie powinno się w pracy ucinać drzemek? ;) A na spotkania przychodzić na czas... Nie czekać aż sam szef oficjalnie przyjdzie i zaprosi po 10 minutach czekania

Mabion S.A.

Dzień dobry, Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby pracą w Mabion na Naszą stronę Internetową www.mabion.eu. Nowe oferty czekają ! :)

Tabletka

Dobra firma dla kogoś kto potrzebuje zdobyć staż pracy, bądź pilnie zmienić obecną pracę. Ciężki proces rekrutacyjny, ale być może to się w końcu zmieni. Praca niezbyt wymagająca, ponieważ niewiele się dzieje na produkcji. Dużo doświadczenia się nie złapie, ale to zawsze coś dla studenta. Zarobki na przeżycie, jeśli druga połówka dobrze zarabia, bądź mieszka się jeszcze z rodzicami, to można sobie pozwolić na pracę w tej firmie ;)

@Tabletka

Dzień dobry, Dziękujemy za Twój wpis! Będziemy wdzięczni za opisanie trudności w procesie rekrutacji? Dlaczego uważasz, że jest trudny. Pozdrawiamy

Tabletka
@Mabion

Brałam udział w rekrutacjach kilka lat wstecz, testy które się pisało nie były zbyt jasne i nie pozwalały przedstawić potrzebnej na danym stanowisku pracy specjalistycznej wiedzy i doświadczenia jeśli ktoś takowe posiadał. Być może same rozmowy byłyby lepsze? :)

Jaro
@Tabletka

Po ogloszeniach widsc ze to firma dla studentow a nie dla kogos co mysli o rodzinie i normalnym zyciu kasa nizsza niz kasjer e biedrze

Szczerze nie polecam tej firmy nikomu. Mówi się że fajna atmosfera między pracownikami- racja ale to jedyny pozytyw jaki można powiedzieć. A i ten potrafi zepsuć beznadziejne zarządzanie. Zaszczytu pracy w tej firmie warto sobie odmówić..

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Mabion Sp. z o.o.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Mabion S.A.

Witaj, Proces rekrutacyjny w Mabion S.A staramy się zamknąć w 3 krokach : rozmowa telefoniczna - krótki wywiad i przedstawienie firmy, rozmowa z osobą reprezentująca dział, którego rekrutacja dotyczy - rozmowa online, rozmowa podsumowująca - rozmowa online, która podsumowuje rekrutację, podejmowane są decyzje o zatrudnieniu. Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji!

Zdaje się być firmą rozwojową i przyszłościową z ogromnym potencjałem. Szkoda, że tylko zdaje się taka być. Może jak zmienią niektórych kierowników, którzy kompletnie nie nadają się do pełnienia tej funkcji, firma będzie cokolwiek warta. Obecny stan to tragedia.

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Mabion Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Mabion

Dzień dobry, Zależy Nam, aby każda osoba z Naszego zespołu miała taką możliwość - rozwój, to szerokie pojęcie. Staramy się zapewnić Naszym pracownikom: szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, udział w ciekawych projektach, samodzielnie prowadzenie projektów badawczych, udział w krajowych i zagranicznych konferencjach. Najlepszym przykładem rozwoju, są osoby które rozpoczęły swoją karierę zawodową w Naszej firmie a teraz obejmują stanowiska kierownicze. Pozdrawiamy

@Mabion

A mobbing to Wasze drugie imię?

@Piotr

Piotrze, Z grzeczności nie będziemy rozmawiać o rzeczach, które Nas nie dotyczą. Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia!

Izabella
@Mabion

Racja, przeciwdziałanie mobbingowi zdecydowanie nie dotyczy tej firmy.

binary

Miałem kupić akcje Manion S.A., ale oglądając ustawkę z tymi rodzinami, zjeżdżalniami, to jak bym widział własne korpo. Tuste koty, które pracują od początku i paraliżują każdy sensowny projekt. Niestety ładny worek i korpo w środku, tu wzrostów nie będzie:(

Kiki

EMA odrzuciła Wasz wniosek dotyczący Mabion CD20.Żaden pracownik nie powinien otrzymywać żadnych premii.Cel niewykonany obniżka pensji i brak premii. Niewiadoma czy kiedykolwiek ktoś zarejestruje 10 lat pracy na marne!!!

Morgan
@Kiki

Kiki czuć w Twoim komentarzu złość i frustrację. Nie uważam, aby 10 lat pracy poszło na marne bo NADAL Mabion S.A. jest jeden krok przed rejestracją, dzięki właśnie pracy i zaangażowaniu wszystkich pracowników.

Kiki
@Morgan

Rozumiem że dalej pracujecie nad projektem i rejestracją.Ale to misłoby być już w 2019 roku.Czas dzisła na Wasza niekorzyść.Byliście w pierwszej trójce leków o rejestracje a teraz może w pierwszej szóstce będziecie jak zarejestrujecie lek.To znacznie obniża potencjał i zyski firmy jak również wynagrodzenia pracowników w tym premie.Przez ponad 10 lat nie generujecie żadnych przychodów.Co będzie dalej?

Piotruś

Bardzo dobra firma więc jednocześnie bardzo wymagająca. Nie każdy potrafi spełniać oczekiwania, ja w każdym razie polecam pracę.

@Piotruś

Mogliby chociaż precyzować wymagania a nie nową osobę zostawiać samą sobie. Zarobki w dobrej firmie równe najniższej płacy, zabawne..

Jako były pracownik firmy mogę trochę opowiedzieć o pracy, rekrutacji, zarobkach i atmosferze. Do firmy dołączyłam bezpośrednio po studiach magisterskich. Dołączyłam do zespołu Działu Badań i Rozwoju. Rekrutacja uważana jest powszechnie za trudną (choć, jeśli stanowisko odpowiada Twojemu wcześniejszemu doświadczeniu oraz sporo pamiętasz że studiów to nie będzie większego problemu z napisaniem testu) Jako osoba bezpośrednio po studiach otrzymywałam przeciętne wynagrodzenie, z którego nie byłam zadowolona w 100%, nauczyłam się jednak wielu nowych metod badawczych, kilkukrotnie otrzymywałam propozycje podnoszenia kwalifikacji zarówno twardych jak i miękkich. Przy wykazanuiu zaangażowania, lojalności oraz niezbyt wielu zastrzeżeń zostajesz doceniony awansami, możliwościa szkoleń oraz podwyżkami i całkiem wysokimi premiami. Samopoczucie w pracy, zarobki i późniejszy rozwój zależą od działu, projektu oraz grupy do której się trafia. Ludzie w RnD są bardzo młodzi, energiczni i przyjacielscy. Atmosfera wewnątrz grupy była pozytywna mimo natłoku pracy. Choć firma jest stosunkowo młoda, to wciąż jednak panuje tam trochę "polska" przestarzała kultura organizacyjna. Oparta na liderach, przełożonych, umowach lojalnosciowych, ograniczenia dostępu do informacji, przychodzeniu na określone godziny do pracy, tłumaczeniu się z każdej przepracowanej i odebranej godziny pracy oraz ogromnej ilości nadgodzin, nie wspominając zakazie konkurencji na niebotyczną kwotę i innych ciekawych kwiatków. Choć zadowolenie z Rozwoju osobistego oraz otrzymywanych premii miałam wysokie, to cały czas byłam stresowana coraz to nowymi wymysłami jak siłą przytrzymać nas w firmie. Z tego też powodu odeszłam, postanowiłam poszukać firmy, która pozwoli mi na pracę w skupieniu, bez dodatkowych stresorów o zakazy, umowy, lojalności, wyścig po premię, ewaluację. Obecnie, z perspektywy pracownika innej firmy w branży BioPharma widzę, że nie był to stracony czas, zyskałam sporo twardego skillu, kilka umiejętności miękkich oraz łatwość w znalezieniu następnej pracy, jednak odbywało się to kosztem sporych wyrzeczeń. W mojej obecnej firmie również są jakieś słabe punkty, jednak komfort pracy, ogrom DARMOWYCH szkoleń, brak lojalnościowek na tak absurdalne kwoty i okresy obowiazywania, międzynarodowe środowisko, a nawet takie drobiazgi własne BIURKO, BIURO, KOMPUTER, DODATKOWY MONITOR, MIEJSCE PARKINGOWE, ZAJĘCIA Z JĘZYKA, oraz możliwość utrzymania pełnego work-life balance nie jest nagrodą a standardem w pracy w dzisiejszych czasach. Na takie "luksusy" w firmie Mabion trzeba sobie mocno zapracować. Mimo to, poleciłabym firmę każdemu absolwentowi i mlodemu specjaliście - będziecie bardziej zadowoleni od wyboru doktoratu na obskurnej uczelni lub finansowej korporacji. Doktorze, Specjalisto, mający nadzieję na dogodne warunki pracy - spróbuj, oceniasz sam i napisz opinię ???? Kochani pracownicy, którzy tu się wypowiadacie. Większość z tego co piszecie to niestety prawda! Jednak sposób, w jaki to wyrażacie jest bardzo zabawny i nieprofesjonalny. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

Zapomniałam dodać jednej bardzo ważnej kwestii. Na dzień dzisiejszy, w dziale RnD ivw żadnym innym nie spodziewajcie się rozwijania nowych projektów badawczych. Całą firma fokusuje się na rejestrację produktu MabionCD20 więc projektów badawczych jest bardzo mało. W pracy czeka cię stos protokołów, składanych podpisów na każdej możliwej stronie. Więc nawet RnD działa w zasadzie jak kontrola jakości z drobnymi dodatkami z wprowadzania zmian do metod analitycznych/testów biologicznych. Mam nadzieję że niebawem to się zmieni, kiedy MCD20 trafi na rynek. W nowej pracy trochę humorystycznie potraktowano moje "doświadczenie" w RnD.

Arctic

A jak nie zarejestrują CD20 to ruszą z nowymi projektami, czy będą poprawiać te dokumenty, żeby dostać rejestrację?

Orek
@Arctic

CD20 to jeden z kilku projektów nad którymi firma pracuje, nie musisz się martwić.. bo na pewno będzie co robic :)

Arctic
@Orek

A co to się stało z firmą na giełdzie że jest tak słabo?

@Arctic

Czy nie na tym polega giełda? Raz są wzrosty a raz spadki.

Brown
@@Arctic

Nie nazwałbym tego "raz wzrosty, raz spadki". To jakiś krach. Popatrzyłem na wykresy innych różnych spółek i czegoś podobnego nie widziałem.

KK.

Firma cały czas się rozwija, są nowe projekty i akcje dla pracowników. Jeśli są rzeczy, które Ci nie odpowiadają zgłaszaj swoje uwagi do przełożonego lub działu administracji. Mów też o tym, co Ci się podoba :) Myślę, że Mabion ma ogromny potencjał i na pewno w najbliższym czasie się o nim dowiemy.

Karol
@KK.

Potencjał bez wątpienia jest Bo niebawem ruszy sprzedaż w Europie a co poza tym jeszcze może sie zadziać?

@Karol
@Karol

Sam fakt sprzedaży w Europie wywoła wiele dodatkowych projektów. Cały czas organizujemy szkolenia dla pracowników, udoskonalamy środowisko pracy, wprowadzamy nowe inicjatywy dla pracowników. Proszę, doprecyzuj pytanie :)

Karol
@@Karol

Trudno mi doprecyzować pytanie, bo nie należę do tych, którzy są blisko źródeł informacji i nie wiem czego sie można spodziewać. Jestem ciekaw czy te zmiany zwiazane z nowymi projektami będą miały charakter ewolucyjny czy rewolucyjny... No i jeszcze gdy już pojawi się oficjalnie oficjalny ;-) prezes też mogą być jakieś przetasowania

Zostaw merytoryczną opinię o Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion - Łódź

• Jak się pracuje w Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion?

Zobacz opinie na temat firmy Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion?

Kandydaci do pracy w Maria Józefowicz Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Marion napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

1.9/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Króla 40 lok. 62
    94-039 Łódź