HOGO GmbH

Opinie o HOGO GmbH

Mateusz

Witam. Pracuje ktoś na produkcji listewek z drewna w Austrii , Zell am Moos. Mamy za niedligo wyjechać i chciałbym się dowiedzieć czegoś jak praca, atmosfera itd :)

Osowski Adam

Firma jak najbardziej ok.Problem nie leży w firmie czy w paniach tam pracujących , problem leży w was ludzie w waszych stałych roszczeniach , chamstwie i arogancji w stosunku do innych . Jak czytam te komentarze to się zastanawiam jakim debilem trzeba być żeby takie rzeczy pisać ? Obydwu Pracującym tam Paniom nie płaca za niańczenie dorosłych facetów ( ludzie ogarnijcie się ) . Jeżeli chodzi o Agnieszkę pracowałem z nią 7 lat w innej firmie i bardziej otwartej jak i kompetentnej osoby nie znam . One nie musza być dla was miłe maja być kompetentne . A ze większość z was woli słuchać matactw i obietnic to już wasza sprawa . Nie szanujecie osób które wam pomagają i doradzają bo to kobieta i ja mogę zrównać z błotem bo w języku ojczystym naturalnie łatwiej . A Jugolowi zrobili byście loda za 100 euro . Wstyd mi za was !!!

Lukasz
@Osowski Adam

Ojj prawdę mówisz

Patryk

Polecam bardzo tą firmę Pani Agnieszka bardzo pomocna i wie wszystko załatwić.Masz jakieś pytanie to z chęcią odpiszę albo zadzwoni i wyjaśni wszystko tak aby było wszystko zrozumiałe. Wynagrodzenie tak jak było mówione tak jest. Bardzo polecam firmę Hogo CC i polecam każdemu. Pozdrawiam ????

Jeremiarz
@Patryk

Zrób se badania czy boleriozy nie dostales

Lukasz

Jak robisz tyle zarobisz.

Dominik

Osobiście polecam współpracę z tą firmą. Pracuję tu od 2 miesięcy i nie mam żadnego problemu z wypłatami, wszystko zgadza się co do godziny. Tak samo jeśli potrzebuję jakiej kolwiek pomocy to od razu ją dostaje. Nie rozumiem skąd te negatywne opinie i oszczerstwa w stronę firmy.

Agnieszka

Nikt nie powiedział ze jesteśmy idealni . Co nie znaczy ze piszemy sami sobie opinie. Ja jestem Administratorem tego profilu ????. Niech mi pan pokaże idealna Firmę albo idealnego pracownika . Każdy popełnia błędy . pan się uważa za idealnego ????

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie HOGO GmbH? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Eweloona

A ja z całego serduszka nie polecam nikomu tej agencji. Niejaka Pani K.O. dzwoniła codziennie, przedstawiała fajne oferty, człowiek na szybko pozałatwiał sprawy i był gotowy wyjechać, lecz niestety pierwszy wyjazd przełożył się o tydzień ( myślimy, no ok, poczekamy ). Kolejny tydzień, już mieliśmy otrzymać umowy ale nagle okazało się że wyjazd jest przełożony, bo nagle kontrahent ma komplet ludzi ( ok, zdarza się i tak ) więc zostały nam zaproponowane inne prace (choć tu zastanawiałam się czy nie jestem w jakiejś ukrytej kamerze, CV wysłałam w języku niemieckim gdzie jasno były wypisane stopnie języka, raz padła propozycja pracy z niemieckim komunikatywnym, a tydzień później ta sama oferta bez języka i tak było z przynajmniej 3nofertami), ok w końcu podjęliśmy decyzję o wyjeździe, dla pewności kobieta spytała czy napewno jedziemy, oczywiście napisaliśmy że tak. Dziś jest już 31 sierpnia a kobieta nie daje żadnego znaku .. człowiek stracił miesiąc czasu na użeranie się z kobietą która najwidoczniej nie powinna pracować w takim miejscu. Dodam, że jeśli zrezygnowali z przyjęcia nas jako potencjalnych kandydatów wystarczyło dać znać, człowiek pewnie by się podenerwował ale przynajmniej wiedziałby że nie ma czego szukać w danej firmie. Nie pozdrawiam

Aleksandra

Pracuję przez agencję Hogo już po raz trzeci. Nie wiem ludzie co wy tak narzekacie na wszystko. Jestem zadowolona, pieniądze fajne, kwatera okej, jeśli chcesz iść na swoje mieszkanie agencja dopłaca.

Piotr Sto

Witam byłem pracownikiem tej firmy 4 miesiące i nie polecam jej. Od samego początku był problem z SW. Firma co miesiąc miała problem z wypłatą tych pieniędzy bo twierdziła że nie ma adresu budowy, do godzin był do SH nie było. Wypłaty były wysyłane w ratach. Firma chciała żebym dojeżdżał 70km do pracy i mieszkał na firmowym mieszkaniu bo dla nich tak lepiej. Do kompetencji personelu też można mieć zastrzeżenia. Tak więc nie polecam tej firmy.

@Piotr Sto

Witam Panie Piotrze Die Entwicklung der Bauarbeiter-Schlechtwetterentschädigung CHRISTOPHWIESINGER (WIEN) Bauarbeiter erhalten bei Entfall der Arbeit wegen Schlechtwetters eine Entgeltfortzahlung in Höhe von 60 %, wobei die Bauarbeiter- Urlaubs- und Abfertigungskasse (BUAK) dem AG die Kosten dafür refundiert. Die dafür notwendigen Mittel werden durch AG- und AN-Beiträge gedeckt. War die Schlechtwetterentschädigung bei ihrer erstmaligen Einführung 1938 eine rüstungspolitische Maßnahme, so ist sie heute Teil der Arbeitsmarktpolitik. Wiewohl der wesentlichste Teil des Gesetzes – nämlich die umgangssprachlich als „60er“ bezeichnete Schlechtwetterentschädigung – unverändert geblieben ist, hat der Gesetzgeber in den letzten Jahrzehnten doch insgesamt massive Änderungen im Bauarbeiter-Schlechtwetter-Entschädigungsgesetz (BSchEG) vorgenommen. 1.Die Anfänge der Schlechtwetterentschädigung Die erste Regelung für eine Schlechtwetterentschädigung erfolgte am 12.10.1938, als eine Tarifordnung für die Straßen-, Kraftwerks- und Wehrmachtsbaustellen erlassen wurde.* Damals war es nämlich noch üblich gewesen, Baustellen zu Beginn des Winters überhaupt einzustellen und erst im Frühjahr wieder weiterzuarbeiten, was die Bauzeit insgesamt verlängerte, weil milde Zwischenphasen während des Winters ungenutzt blieben. Die genannte Tarifordnung sah eine Regelung vor, die mehr oder weniger eine witterungsabhängige Verlagerung der Normalarbeitszeit innerhalb gewisser Bandbreiten vorsah. Die durch das Schlechtwetter entfallenen Stunden konnten im Vor- oder im Nachhinein zuschlagsfrei eingearbeitet werden. Noch im selben Monat erließ der Reichstreuhänder für Arbeit eine weitere Tarifordnung, die für Bauvorhaben, vor allem solche der Wehrmacht, eine andere Regelung vorsah. Nach ihr erhielten Bauarbeiter bei schlechtwetterbedingtem Arbeitsentfall 60 % ihres Lohnanspruchs vergütet. Die Kosten dafür trug der Bauherr, dem folglich auch die Entscheidung über Einstellung oder Fortführung der Arbeiten oblag. Für die folgenden Winter wurde jeweils eine gleichlautende Regelung erlassen, bis sie schließlich 1943 auf unbestimmte Zeit verlängert wurde, allerdings weiterhin jeweils nur im Winter von 25. Oktober bis 31. März galt.* Jedoch war die praktische Bedeutung der Schlechtwetterentschädigung während des Zweiten Weltkriegs gering, da Bauarbeiter in den schlechtwetterbedingten Ausfallstunden zu anderen, damals als kriegswichtig angesehenen, Arbeiten (zB Aufräumarbeiten bei Kriegsschäden, Verladearbeiten, Schneeräumung) herangezogen wurden. Die Schlechtwetterentschädigung hatte zu dieser Zeit also vor allem eine rüstungspolitische Bedeutung, die sozialpolitischen Auswirkungen ergaben sich eher als Nebeneffekt.* 2.Die faktische Übernahme der Schlechtwetterregelung Die Reichstarifordnung galt auch nach dem Krieg für alle Bauvorhaben der öffentlichen Hand und „"für die übrigen Vorhaben insofern, als der Bauherr die Übernahme der Kosten gegenüber dem Landesarbeitsamt und den eingesetzten Betrieben erklärt hat"“* weiter, doch waren sich AG- und AN-Seite über deren Sinnhaftigkeit nicht ganz einig. Die Österreichische Bauzeitung, das offizielle Organ der Bundesinnung der Baugewerbe, brachte in der Ausgabe vom 18.12.1948 dazu einen Beitrag mit dem Titel „"Schlechtwetterregelung schafft Arbeitslosigkeit im Baugewerbe. Unsoziale Auswirkungen besonders sozial gemeinter Maßnahmen"“. Die inhaltliche Kritik fokussierte sich auf die Tatsache, dass die öffentlichen Bauherren, die die Mehrkosten zu tragen hatten, dazu neigten, die Baustellen bei Beginn des Winters unabhängig von der Witterung gänzlich einzustellen.* Auch die Gewerkschaft der Bau- und Holzarbeiter kritisierte dieses Faktum ausdrücklich und nahm 1949 ebenfalls die zuständigen Minister in die Pflicht. Die Baugewerkschaft zeigte in ihren Stellungnahmen vor allem die finanziellen Probleme auf, die Bauarbeiter durch mehrmonatige Winterarbeitslosigkeit zu gewärtigen hatten. „"Es ist nun schwer zu begreifen, weshalb Bauarbeiter für einen Lohnausfall, der durch Schlechtwetter bewirkt wird, ohne jeden Lohnausgleich bleiben sollen"“, hieß es etwa im August 1949 im Bau- und Holzarbeiter, der Zeitschrift der Baugewerkschaft.*318

@Piotr Sto

Szanowny panie Piotrze Ponizej wyslalam Przepisy dotyczace SV ( Zlej pogody) Na kartkach godzinowych ma pan odpowiednie rubryki w ktorych wpisuje pan dane 1) date 2) liosc godzin 3)Nazwe budowy 4)Dokladny adres ulica numer domu , kod pocztowy , nazwa miejscowosci Nie wiem czy panu wiadomo za SV odpowiada BUAK jezeli nie ma wszystkich danych to naturalnie sa problemy , To od pan zalezy a dokladnie od tego jak pan wypelni kartki godzinowe .Karty godzinowe powiny bic wysylane najpozniej do 5 kazdego miesiaca , Taka informacja jet tez zamieszczona w umowie o prace. Niech Jezeli sam pan nie dopilnuje wlasnych spraw to nikt tego za pana nie zrobi . Zakwaterowanie zmienial Pan kilka razy bo za kazdym razem , byl Pan nie zadowolony . Nigdy nie mial pan zakwaterowania odalonego o 70 km .Jezeli chodzi o kompetencje Prosze o sprawdzenie swoich (Poliksena skakala kolo Pana jak by byl pan jajkiem tylko dla tego ze zna pan jej brata ) Termingerechte Abgabe der Stundennachweise Sehr geehrte Damen und Herren! Da es in den vergangenen Monaten immer wieder zu verspäteten Abgaben gekommen ist, möchten wir nochmals daran erinnern, dass alle Stundennachweise ausnahmslos bis spätestens am 05. des Folgemonats im Büro abzugeben sind. Wöchentliche Nachweise müssen immer freitags unterschrieben werden und bis spätestens Dienstag der Folgewoche bei der Fa. Hogo Bau GmbH aufliegen. Sollten Sie über eine Stempelkarte verfügen, entfällt die wöchentliche Abgabe. Sie können die Stundennachweise auch per Email (stunden@hogo.cc) oder per Fax (0720/31 00 55 - 31) übermitteln. Weiters ist zu beachten, dass nur jene Stunden, die vom Beschäftigten unterschrieben sind, auch für die Lohnverrechnung berücksichtigt werden. Sollten Sie den Abgabetermin aus gegebenen Gründen nicht einhalten können, bitten wir um Kontaktaufnahme mit unserer Lohnverrechnung unter 0720/31 00 55 – 0. Bei Fragen zu Ihrer Abrechnung steht Ihnen die Lohnverrechnung gerne unter der o.a. Nummer zur Verfügung. Die Lohnzettel werden am 16. d. M. per Email versandt (Formulare liegen auf). Wir hoffen um Ihre Mithilfe für eine rasche Abrechnung die vor allem auch in Ihrem Interesse liegt. Mit freundlichen Grüßen Hogo Bau GmbH Geschäftsführung

@HOGO GmbH

Akurat do pani Polikseny nie mam żadnych zarzutów. Ma bardzo dużo telefonów i w ogóle. Proszę sprawdzić ile miałem mieszkań? Jedno w Bad Kreuze mając budowę w Ardagger Stift. Następne w Oed mając budowę w Biberbach. Czy pani ma na swoim mieszkaniu kuchnie? Bo ja akurat nie miałem. I jakoś musiałem sobie dać radę samemu. I przy zmianie budowy do Biberbach była mowa o mieszkaniu w Wels na mieszkaniu firmowym. Listy były wysyłane co tydzień do firmy. I cały czas był problem z wypłatą. I proszę mnie nie oczerniać tylko napisać ile tak naprawdę miałem w Hogo mieszkań i ile na ilu budowach pracowałem.

@HOGO GmbH

Piotr Sto Szanowny panie Piotrze Ponizej wyslalam Przepisy dotyczace SV ( Zlej pogody) Na kartkach godzinowych ma pan odpowiednie rubryki w ktorych wpisuje pan dane 1) date 2) liosc godzin 3)Nazwe budowy 4)Dokladny adres ulica numer domu , kod pocztowy , nazwa miejscowosci Nie wiem czy panu wiadomo za SV odpowiada BUAK jezeli nie ma wszystkich danych to naturalnie sa problemy , To od pan zalezy a dokladnie od tego jak pan wypelni kartki godzinowe .Karty godzinowe powiny bic wysylane najpozniej do 5 kazdego miesiaca , Taka informacja jet tez zamieszczona w umowie o prace. Niech Jezeli sam pan nie dopilnuje wlasnych spraw to nikt tego za pana nie zrobi . Zakwaterowanie zmienial Pan kilka razy bo za kazdym razem , byl Pan nie zadowolony . Nigdy nie mial pan zakwaterowania odalonego o 70 km .Jezeli chodzi o kompetencje Prosze o sprawdzenie swoich (Poliksena skakala kolo Pana jak by byl pan jajkiem tylko dla tego ze zna pan jej brata )

@Piotr Sto

Odnosząc się do tego co państwo napisali proszę mnie nie oczerniać tylko sprawdzić gdzie miałem mieszkania i napisać sprostowanie. Bad Kreuze mając budowę w Ardagger Stift,oraz Oed mając budowę w Biberbach. Wtedy była mowa o mieszkaniu w Wels na mieszkaniu firmowym. Państwo mają kuchnie na mieszkaniu? Ja nie miałem i musiałem sobie radzić z tą sytuacją. Odnośnie moich kompetencji. Jestem operatorem żurawia i spełniałem je w 100% bez żadnych skarg, w ręcz przeciwnie. Do pani Polikseny nie mam żadnych zarzutów. Ma bardzo dużo telefonów w pracy i rozumiem te sytuacje. Odnośnie SW. Do godzin są te same listy i nikt nie mówił że jest źle. I SW była co miesiąc przypominana aż w końcu 24.12 udało się państwu wypłacić. Dziwna sytuacja. Nie rozumiem czemu ktoś kryje się pod nickiem, a nie przedstawi się jak ja.

Zapracowany

Proponuję zarządzającym firmą sprawdzać pracowników na elewacjach. Duża ich większość pracuje na tzw. kacu, albo pod wpływem alkoholu. A to w dużej mierze świadczy o wykonywanej przez nich pracy, biorąc pod uwagę fakt, że pracują na wysokościach. Na niekorzyść firmy tym bardziej to wpływa. Zatrudniać ludzi po to by szybko zakończyć dany etap pracy, a oni robią sobie co chcą. Moje sugestie dla HOGO . Zacząć sprawdzać alkomatem pracowników przed rozpoczęciem pracy. Tyle na temat ,, świetnych fachowców ,, Pani Agnieszce współczuje tel. W godzinach nocnych bo papier toaletowy się skończył . To już nawet nie jest śmiesz . Ja osobiście nie mam problemu z Hogo . Wszystko jasne i klarowne od pierwszego dnia pracy. Pracuje piąty rok .

@Zapracowany

Witam Serdecznie Dziekuje za informacje , niestety nie mam takich mozliwosci sprawdzic kazdego pracownika . Nie jestesmy wstanie codzienie jezdzic do Graz z Alkomatem . Powinien to Majster na budowie zrobic i z dyscyplinarka do domu odeslac !!!Moze by sie w koncu nauczyli. Pozdrawiam Serdecznie

@Zapracowany

,,Mężczyzna do końca pozostaje dzieckiem , tylko flaszka się zmienia ,, Tak troszkę humorystycznie. Bo niestety brakuje słów

Podjąłem współprace z ww. firma. Od pierwszego dnia żadnych problemów. Wszystko tak jak należy. Nie żałuje do tej pory podjecia pracy u nich. Moi koledzy rownież pracowali w tej firmie. Nigdy nie bylo problemow a jak sie jakies pojawiały bez problemu pani Agnieszka potrafiła to załatwic. Polecam jak najbardziej

Niedługo podejmuję pracę w HOGO . Czytam Wasze komentarze i włos którego nie mam jeży mi się na głowie . Tylko proszę nie hejtujcie od razu że to piszą dziewczyny z biura . W HOGO jeszcze nie pracowałem , będzie to pierwszy raz , ale nie jestem nowicjuszem w Austrii . Pracowałem w kilku Lizing firmach . O żadnej nie wypowiem się żle . Ktoś tu wspomniał o Carpe Diem , wystawił złą opinię , pracowałem tam kilka lat , pracowało się na prawdę super , wszystko na wysoki plus , zero problemu z komunikacją , ja osobiście polecam Carpe Diem . Ale wracając do tematu , wszędzie gdzie pracowałem mówiłem czego oczekuję i tak było . W HOGO pracują moi koledzy już po kilka lat więc na pewno nie tańczą na brzytwie . Jak wspomniałem rozpoczynam pracę w HOGO jeśli nawalą to się z nimi rozstanę ale skoro moi koledzy pracują już po kilka lat to chyba nie tak do końca .uj na ludzi kładą . Jeśli ktoś ma pytania do mnie chętnie odpowiem . Pozdrawiam forowiczów .

Matt

Bardzo dobra firma i za nie długo znów wybieram się ponownie pozdrawiam Agnieszkę

Jeden z moich bylych pracownikow Pan XXX , otrzymal od na zwolnienie dyscyplinarne za niesubordynacje (robil co chcial kiedy chcial, alkohol) mimo ze otrzymal pare upomnien nie dostosowal sie . Niestety bylam zmuszona zwolnic go dyscyplinarnie. Niestety Pan XXX w dniu wczorajszym od godziny 21:07 do godziny 23:29 nie mial nic lepszego do roboty tylko wypisywac nie prawdziwe informacjie na temat naszej Firmy jak i na moj temat . Fakt faktem Pan XXX byl naszym pracownikiem ok 5 miesiecy z przerwami. Firma Hogo jest Austriackim legalnym posrednictwem pracy.Jestesmy 13 lat na Austryjackim rynku pracy i dzialamy na Austriackich zasadach. Pan XXX twierdz ze pracowal u nas po 210 godzin tygodniowo nie prawda i jest to nie relne czasowo. Bulak jest to fundusz Austriacki dla pracownikow zajmujacy sie pracownikam z branzy budowlanej . Do buaku odladane sa pieniazki na urlop i 13 pensie (wakacyjne) naturalnie trzeba jest sobie ten urlop wypracowac wczesniej ) Na turalnie jezeli pracownik zostaje dyscyplinarnie zwolniony przepada mu wakacyjne i swiateczne takie jest prawo austriackie. Kazdy nasz pracownik w brazy budowlane dostaje na dziendobry stawke fachowca u Pana XXX 14,68 € brutto, + dieta ( wszystko jest dokladnie okreslone w prawie pracy a wiec ustawowo ) Podwyzki sa co roku w maju sa one rowniez ustawowe ) Nie odciagamy zadnego podatku koscielnego tak jak wypisuje Pan XXX, odciagany jest tylko podatek dochodowy (ustawowo) i ubezpieczenie socialne . Wszystko jak Najbardziej mozna sprawdzic

Polska
@HOGO GmbH

W zwiazku z nawiazaniem do dzisiejszej rozmowy smiem twierdzic iz wprowadza pani nie tylko mnie ale i rowniesz wilu nowych pracownikow w blad i dzialjac na niekozysc moja i innych dajac na kontrakcie 14 .68 22diety a po przejsciu w nadgodziny tz ibesztunde stawka za godzine wynosi 14.20 nie ma liczonych 50% tak samo dotyczy sie fajertagi tz SWIETA NIBY SA liczone 100% sadze ze liczy je pani na swoj sposob zeby firma miala lepiej Nie interesuje was doslownie nic tylko mieszkanie i zeby poszli do pracy . Co do alkocholu to swietnie pani zdaje sobie sprawe ze nie zagladam do szklanki i uslyszala to pani nie odemnie ale od judzi z ktorymi jechalem q .

@Polska

Panie XXX prosze sprawdzic Pana wydruki i po za tym ja nie jestem ksiegowa i nie ja naliczam wyplaty . Wyplaty Naliczane sa na podstawie godzinowek ktore otrzymujemy od pracownika.Nie stety nie wolno mi umiescic pana paska godzinowego tutaj . Choc chciala bym bardzo jest ochrona danych osobowych . Bardzo chetnie bym panu udowodnila ze wypisuje pan bzdury. To co pan sadzi jest dla mnie malo istotne licza sie fakty a nie Pana domyslenia. Mala prozba zamiast robic szum niech pan podejdzie do jakiegos biura rachungowego i sprawdzi co stoi na pana pasku z wyplaty. Ewentualnie moze sie pan zglosic AK sprawdzaja za darmo bez oplat.Jeszcze jedna nie jestem wlascicielem firmy Hogo tylko jej pracownikiem!!!!

@HOGO GmbH

Witam .Czy znalazła by się praca dla montera konstrukcji budowlanych ? Na ogół pracowałem na stanach surowych ociepleniach dachach zbrojenia ostatnio .Przez 3 lata pracowalem na stacji benzynowej jako pracownik fizyczny hausmajster w tym czasie zrobiłem kurs A1.1 i A 1.2 ale cały czas się uczę po zjeździe do Polski .Sytuacja w Polsce zmusza mnie to powrotu do Austrii .Znalazłoby się coś dla mnie ?Pozdrawiam

@Andrzej

Prosze o tel +4366488944160

Odradzam bardzo firma która tak na prawdę nie ma dobrej opini wewnątrz Austrii, nie szanują pracownika i w ogóle Nie stają po jego stronie. Przyjdą święta to dosraneisz wypowiedzenie a panie z biura powiedzą ze musisz mieć urlop żeby mieć umowę. Dlatego nigdy nie pojdedziszz na wakacje ani nigdy nie dostaniesz pełnej 13 i 14 a damy z biura nigdy nie maja na nic czasu 2 laski 1600 pracowników najważniejsze żebyś był w robocie i tyle reszta się nie liczy

@Paweł

Witam . Niech mi Pan powie a jak sobie Pan to wyobraza ? urlop musi pan sobie wypracowac !! jezeli nie ma pan urlopu nikt Panu za darmo nie zaplaci. Bonus świąteczny i wakacyjny Dodatek urlopowy (znany również jako dodatek wakacyjny lub dodatek urlopowy) i dodatek świąteczny (= dodatek świąteczny) to płatności specjalne. Niektóre układy zbiorowe określają te specjalne płatności również jako 13. i 14. pensję. Uprawnienie, wysokość i termin płatności specjalnych płatności reguluje odpowiedni układ zbiorowy lub indywidualna umowa o pracę. Jeśli nie obowiązuje żaden układ zbiorowy i nie uzgodniono w umowie o pracę żadnych specjalnych płatności, takich jak urlopy i dodatki świąteczne, nie otrzymasz żadnej z tych specjalnych wypłat! Ponieważ nie ma ustawowego prawa do dodatków urlopowych i świątecznych w ramach prywatnego stosunku pracy. Jeśli nie pracowałeś przez cały rok ... Pełną premię urlopową / bożonarodzeniową otrzymasz, jeśli byłeś zatrudniony w firmie przez cały rok kalendarzowy. Jeśli nie byłeś zatrudniony w firmie przez cały rok, dodatek wakacyjny / świąteczny jest zwykle wypłacany proporcjonalnie. W układach zbiorowych pracowników często reguluje się, że nie otrzymują oni wynagrodzenia urlopowego / świątecznego po uzasadnionym zwolnieniu lub nieuzasadnionym przedwczesnym wyjeździe. Pracodawca może nawet odzyskać lub odliczyć już wypłacone premie wakacyjne / świąteczne. W przypadku innych rodzajów rozwiązań (np. Zwolnienie pracownika), pracownicy są zwykle uprawnieni do proporcjonalnego (= alikwota) dodatku urlopowego / świątecznego. Jeżeli cały dodatek urlopowy / świąteczny został już opłacony, a stosunek pracy zostaje rozwiązany przez pracodawcę za wypowiedzeniem, niektóre układy zbiorowe przewidują cały dodatek urlopowy / świąteczny. Jednak wiele z nich przewiduje proporcjonalne obciążenie zwrotne. Pracownicy mają prawo do co najmniej równej części premii bożonarodzeniowej na każdy rodzaj rozwiązania. Dlatego zawsze sprawdzaj swoje prawo do specjalnych płatności na podstawie obowiązującego układu zbiorowego!

Ela

Pani pośredniczka która w Polsce pomaga załatwić pracę Pani A. nie umie załatwić problemu z pracą zakwaterowaniem. Jak się zwraca do niej z pomocą olewa przyszłego pracownika. Jako koordynatorka powinna doradzić i uspokoić pracownika. Najpierw problemy na budowie potem z zakwaterowaniem .Jest XXI wiek a warunki mieszkaniowe tragiczne. A STWIERDZENIE MACIE DACH NAD GŁOWĄ TO POWINNO WYSTACZYĆ PORAŻKA.Może zacznie się szanowac pracowników jak nie bedzie Pani miała płacone bo jakby nie było PRACOWNICY ZWERBOWANI TO DLA PANI KASA .ale czytając komentrze to nie jesteśmy pierwsi i ostatni co wystawiają negatywny komentarz, Zostanie to zgłoszone napewno do gówlen siedzibmy

agnieszka
@Ela

Szanowna Pani nie wiem co Pani maz na opowiadal ale moge przyslac Pani zdjecia naszych rozmow . Pani przy tym nie bylo wiec prosze nie opowiadac glupot . Nie byla tez Pani swiadkiem tej rozmowy . Wszystko jest udokumentowane jak rowniez zgloszone do szefostwa . Jak i rozmowy pomiedzy mna i Panem B ...W tej pracy nauczylm sie jednego ,, zawsze trzeba sie zabezpieczac ,,Dziekuje Pozdrawiam

kandydat

Firma porażka ale widzę nie jesteśmy jedyni tu co mają problem z firmą a najbardziej z pani pośrednik A.K. Masz problem prosisz o pomoc a tu nic. Jest XXI wiek a warunki mieszkaniowe okropne prosisz o zmianę cisza. A stwierdzenie MACIE DACH NAD GŁOWĄ O CO WAM CHODZI ??? MOŻNA PAŚC. Powinna Pani mieć potrącone z pensji za takie traktowanie ludzi. PORAŻKA

@kandydat

Wie Pan z całym szacunkiem prawda wyglada trochę inaczej niż Pan napisał . Ma skriny naszych rozmów wiec mogę udostępnić . Po pierwsze w niedziele mi panowie dzwonią ze niemacie zrobionych testów ( i co teraz ? ) Trzeba było zgłosić , ze prawdo podobnie was nie będzie . Poniedziałek 9:32 tel.ze jednak jesteście a do pracy mieliście się zgłosić na 7:50 . Ok zgłosiłam . Poprosiłam żebyście pojechali na zakwaterowanie . Zdjęcia z zakwaterowania można poglądach na ADSA imobilien . Dostaje wiadomość ze zakwaterowanie nie Pasuje bo ,, kuchnia jest wspólna i nie ma mikrofalówki żeby sobie obiad odegrać ,, Zgłaszam dalej do osoby się tym zajmującej !! Dostaje odpowiedzc ze jest możliwość zmiany pokoju z własna kuchnia . Nie pasuje bo panowie musza dopłacić . Od Pana dostaje zdjęcie jakiegoś hotelu i tekst ze mam 30 minut na zmianę hotelu albo jedziecie do domu . Zgłaszam dalej opiekunowi . Ten próbuje się do pana dodzwonić i zero odzewu . Napisałam kilka wiadomości i wysłałam numer do opiekuna . Żeby mógł się pan z nim skotatowac . Wyjaśniłam Panu ze to nie ja jestem odpowiedzialna za zakwaterowania . I ze trzeba czekać . Jeszcze raz powtórz nie mam nic wspólnego z zakwaterowaniami !!!! Jeżeli pan myśli ze może mnie pan bezszczelnie oskarżać. To się pan myli .

Jak wygląda ścieżka awansu w HOGO GmbH?

on40

ścieżka awansu w Hugo dobre dobre

@on40

ON 40 jestesmy firma posredniczaca , zatrudniamy ludzi w roznych branzach . O jaki awansach pan mowi , z szalunkowego na Polera ? no tu akurat bez odpowiedniej szkoly nie ma szans . Wewnatrz firmy jak najbardzie .

Murarz tynkarz akrobata

Krotko i na temat.OMIJAJCIE Z DALEKA.Przyjezdzasz na robotę meldujesz się z rana mówisz od kogo jestes facet galy wytrzeszcza i mówi spokojnym głosem. Panie ale my nikogo nie zamawialiśmy na budowę nic nie wiemy.Mowie jestem z Hogo a facet proszę pana z Hoge Wells firmy my juz nie korzystamy.No to co nawrot i na Polskę po co dzwonić do rekrutera żeby cie wywalił do Tyrolu 400km dalej.Albo glupa walił.Nie polecam

Richard

Witam nie będę komentował wpisów byłych pracowników bo każdy ma indywidualne podejście do pracy za granicą.Znam firmę HOGO kilka lat,pracuję już przez nich czwarty raz i nie mam żadnych zastrzeżeń.Ostatnio przez kilka miesięcy pracowałem jako pomocnik elektryka po budowach i jak cygan na walizkach koniec budowy wyjazd na drugą i tak co tydzień.Pracę organizowała firma Carpe Diem(nie polecam ) i były to roboty krótkoterminowe.Firma płaciła mieszkanie w dni robocze,za weekend płaciłeś sam.Zadzwoniłem do Agnieszki i w ciągu paru godzin mam następną pracę.Co prawda na produkcji nie płacą dużo oraz nie ma diet ale mam mieszkanie tylko dla siebie Lącznie z garażem i nie obchodzą mnie opłaty za nie,do roboty 10 minut na nogach i praca w cieple.Nie będę cukrował ale Agnieszka jest chyba najbardziej osobą kompetentną w HOGO jeżeli chodzi o rekruterów i odwala robotę za innych co osobiście widziałem będąc kilka razy w HOGO.Telefony też odbiera chyba że nie może to potem oddzwania.Jeżeli znasz język,jesteś mobilny to robotę zawsze ci załatwią.Wiadomo że jeżeli ktoś się nastawi na wielkie pieniądze a nie konkretnego zawodu dobrze płatnego to lepiej jak to mówią lepiej jeść małą łyżką a częsciej niż wielką a krótko tym bardziej że teraz nie ma co wybrzydzać bo idzie zima a wirus szaleje.Pozdrawiam wszystkich a szczególnie Panią Agnieszkę.

Iwona Dariusz W.

Nie rozumiem ludzi piszacych zle opinie jak dla nas firma na najwyzszym poziomie wszystko dopiete na przyslowiowy guzik praca super warunki mieszkaniowe doskonale a kontakt z Pania Pola wysmienity .Wzor do nasladowania dla innych firm

Kkk

Witam. Właśnie wracam z wycieczki 2 dniowej do Austrii, wraz z kolegą, zorganizowanej przez biuro pracy zwane HOGO GmbH. Mam czas, by podzielić się z wszystkimi jak przebiegł wyjazd do pracy. Po otrzymaniu e-maila z umową o pracę, jak i sms-a zawierającego adres zakwaterowania oraz pracy niestety pojechaliśmy ???? Po przybyciu na miejsce zamieszkania, okazało się, że hostel jest w fatalnym stanie i trzeba dzielić jeden pokój z dwoma obcymi osobami. Postanowiliśmy opuścić to miejsce i znaleźć jakieś zakwaterowanie na swój koszt, ponieważ była to już godzina 23. Po próbach uzyskania kontaktu telefonicznego, dostaliśmy odpowiedź rano, abyśmy udali się do miejsca pracy. Po przybyciu w wyznaczone miejsce, zapytania osoby w recepcji budynku i przedstawienia dokumentów z nazwą Austryjackiego "Bossa" dowiedzieliśmy się, że nie są tutaj wykonywane żadne prace przez wymienioną firmę. Postanowiliśmy pozwiedzać Wiedeń i wracać do Polski. Firma bez jakichkolwiek kompetencji. Nie myśli o pracowniku, tylko stara się gdzieś kogoś wcisnąć. Gdybyśmy nie znaleźli hotelu na nocleg przez późną godzinę, zapewne spalibyśmy w aucie. Polecam wszystkim !!!

Zostaw merytoryczną opinię o HOGO GmbH - Wels

• Jak się pracuje w HOGO GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy HOGO GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HOGO GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 14 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

HOGO GmbH