Phoenix Systems Sp. z o.o.

Opinie o Phoenix Systems Sp. z o.o.

Łukasz

Pracę w Phoenix Systems zacząłem od wakacyjnego stażu, podczas którego bardzo dużo się nauczyłem. Atmosfera w pracy jest bardzo dobra, a współpracownicy są pomocni i dzielą się swoim doświadczeniem. Zadania w pracy są różnorodne i pozwalają na rozwój oraz poszerzenie swoich kompetencji.

a

Pracę w Phoenix Systems oceniam jako nad wyraz pozytywną. Nie da się jednak ukryć, że jest to praca dla ludzi z pasją i chęcią do samorozwoju – a firma umożliwia to. Firma zajmuje się wytwarzaniem systemu operacyjnego, praktycznie od podstaw, w oparciu o autorskie mikrojądro, biblioteki standardowej, zaś na wspierane platformy przygotowywane są sterowniki. Firma zajmuje się również tworzeniem stosów komunikacyjnych używanych w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych. Ponadto firma prowadzi wdrożenia swojego systemu w urządzeniach, zgodnie z wymaganiami klientów jak i projektuje własne urzadzenia. Taki przekrój zakresu działalności firmy powoduje, że zadania poszczególnych osób bywają znacząco różne, więc można rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania w poszczególnych tematach, ale też ze względu na zróżnicowanie projektów – nie ma poczucia zastoju. Firma stawia sobie ambitne cele i je realizuje. Niekiedy to powoduje, że terminy zakończenia projektów są bardzo krótkie. Jest to jedna z wad, która momentami wymusza duże skupienie się na ukończeniu projektu. Na szczęście sytuacje takie zdarzają się raczej sporadycznie i trwają stosunkowo krótko. Mimo to atmosfera pracy jest naprawdę sympatyczna, pracujący w firmie ludzie są pomocni i chętni do wsparcia swoim doświadczeniem. Dla wielu osób szeroko rozumiane IT jest po prostu pasją. Szczególnie polecam osobom, które lubią rozwój – tutaj można stanowczo się rozwijać, ale też zaobserwować ciągły i wyraźny rozwój innych pracowników jak i samej firmy.

Agata
@a

A jakie są proponowane podwyżki? Ile one wynoszą? Możesz doprecyzować?

Weteran

Praca dla ambitnych ludzi chcących się rozwijać - nikt, kto tu przychodzi nie posiada na wejściu kompletu niezbędnej wiedzy. A wiedza, którą się tu zdobywa jest szeroka i często nietypowa - wszakże nie często uczestniczy się w rozwoju systemu operacyjnego (od podstaw, nie hackowanie Linuxa). Firma rozwija nie tylko system operacyjny, ale też komercyjne jego wdrożenia. Dzięki temu wiele typów programistów znajdzie tu swoją niszę - pod warunkiem, że język C jest dla nich zaletą/jest akceptowalny. Praca jest głównie rozwojowa, tworzenie nowych rozwiązań, nowego produktu, chociaż oczywiście zdarzają się zadania utrzymaniowe. Elastyczny czas pracy, biuro położone poza dżunglą biurowców (co wydatnie ułatwia dojazd i parkowanie), wpływ pracowników na wytwarzane rozwiązania i używane narzędzia. Dodam jeszcze, że dużo się zmieniło na lepsze od czasów pierwszych opinii.

@Programista UNIX/bare metal

Tak, w szczególności też takie, które zostały całkowicie zaprojektowane przez nas (w tym HW).

Maciej

Pracę w Phoenix Systems polecam zdecydowanie osobom ambitnym, których pasją jest programowanie mikrokontrolerów, architektura procesorów czy budowa systemów operacyjnych. Firma tworzy unikalny na skalę Polski projekt - własny System Operacyjny Czasu Rzeczywistego. Kod systemu Phoenix-RTOS jest dostępny na GIthubie, co jeszcze dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego projektu od strony pracownika. Oprócz tego w firmie tworzony jest szereg aplikacji, bibliotek współpracujących z systemem Phoenix-RTOS, w tym stos sieciowy, co daje dużą różnorodność potencjalnych zadań. Praca daje poczucie realnego wpływu na efekt końcowy, czego nie można doświadczyć w wielu firmach, w których często robi się "projekty do szuflady". Projekty są unikalne, wymagające i pionierskie, co skutecznie chroni przed przedwczesnym wypaleniem. Firma ciągle się rozwija, stawiając sobie ambitne cele na przyszłość. Proces rekrutacyjny jest sprawny, kontakt z działem HR jest bardzo dobry. Zadania rekrutacyjne są jednak trudne i wymagające czasu - pozwalają zweryfikować, czy ta praca jest dla nas. Atmosfera jest bardzo dobra, firma jest niewielka. Biuro jest komfortowe, oddalone od głównych skupisk biurowców Mordoru i Isengardu, co w sumie jest zaletą, bo korków w rejonie Ostrobramskiej jest znacznie mniej. Mniej jest też lokali gastronomicznych w okolicy, ale za to są miejsca parkingowe, w tym parking strzeżony dostępny dla pracowników. Pracownicy mogą liczyć na standardowe benefity, konkurencyjne zarobki i elastyczne godziny pracy.

Osoba z doświadczeniem
@Justyna

Powinni być do po prostu szczerzy. Jeśli nie jest się szczerym, to nie trafia się do ludzi, których się potrzebuje. Tylko do ludzi, których przyciągnęło ogłoszenie. Jesli ogłoszenie nie jest szczere, to jak można oczekiwać, że przyciągnie właściwe osoby? Pracowałem w fimie w której jak się okazało przy rekrutacji było dużo lania wody - potem sami nie wiedzieli w sumie gdzie mnie wsadzić do którego zespołu, bo okazało się iż jakkolwiek spełniam wymagania tak oni nie mają dla mnie zastosowania w praktyce, a na doszkalanie nie mieli za bardzo kogo oddelegować. Do tego obserwowałem liczne spięcia innych pracowników z szefostwem , które niekoniecznie przychylnym okiem patrzyło na walenie prosto z mostu swych opinii o projekcie czy relacjach w fimie. I po co to komu było? Potem pracowałem w innej gdzie jasno zarysowaliśmy wzajemnie przed soba zakres typowych prac i obowiązków i własne oczekiwania. Bez marketingowego lania wody i kolorowania. Co przyniosło kilka lat zgranej współpracy i wzajemnego zrozumienia bycia obu stron wobec siebie szczerych. Czasem do bólu. Tam szczerość była ceniona i widziana jako zdrowa oraz korzystna dla firmy. Mam nadzieję, że pomogłem.

Sara Nowy wpis

Ostatnie komentarze dotyczące stażu są sprzed dwóch lat a ja właśnie mam na niego ofertę. czy jest tu może ktoś na bieżąco? wiem, że preferowane są kierunki informatyczne odnośnie studiów, ale czy ktoś po logistyce zostanie wzięty pod uwagę?

Twój były Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 34 dni.

W mojej opinii odniosę się do wszystkich wcześniejszych komentarzy. Zadanie rekrutacyjne było dość czasochłonne, niemniej pasujące do profilu późniejszych obowiązków. Firma zajmuje się urządzeniami wbudowanymi, między innymi licznikami inteligentnymi. Praktycznie w każdym urządzeniu używany jest ich otwarto źródłowy system operacyjny stworzony przez prezesa jeszcze na studiach. Użycie własnego systemu, całkiem odmiennej architektury niż inne RTOS-y i własnych bibliotek, w tym standardowej C przysparza jednak wiele kłopotów. Jeśli ambitną pracę zdefiniujemy jako dzielne rozwiązywanie problemów, które nigdzie indziej nie występują, bo używa się sprawdzonych narzędzi zamiast wymyślania koła na nowo, to z pewnością praca ta jest ambitna. Z tego względu sporo doświadczenia jakie wynieśliście z systemów uniksopodobnych jest bezużyteczna. Budowanie i testowanie zmian w dużej mierze spoczywa na programiście a nie CI. Nie ułatwia tego ani system, który wykrzacza się w losowych momentach, ani mnogość konfiguracji, która dalej jest wspierana i wciąż musi działać. Nie mogę się zgodzić z laurkami, które zostały tutaj umieszczone jako opinie i niewiele mówią o atmosferze w firmie. Muszę potwierdzić doniesienia z jednego z komentarzy o masowym odejściu pracowników. Było to spowodowanie nie kwestiami finansowymi, jak sugerowano, ale brakiem porozumienia pracowników z prezesem odnośnie zarządzania całym projektem i kierunkiem, w który ma zmierzać. Kością niezgody nie tylko między pracownikami, ale także samym managementem był znany sposób zarządzania zwany mikrozarządaniem. Ironiczne jest to, że na ścianach i w witrynach można zobaczyć liczne nagrody za zarządzanie dla prezesa. Prezes bardzo lubi w losowych momentach „poprawiać” kod tak że psuje go na produkcji. Niechętny jest również zmianom argumentując to „a co jeśli znów zostanę sam z kodem?”. Cały zespół jest świadom tego problemu, ale rozkłada ręce, więc jeśli Ci to przeszkadza to albo zaciskasz zęby, albo odchodzisz jak inni przed Tobą. Benefity są standardowe, czyli karta sportowa, opieka medyczna, etc. Czy od czasu mojego odejścia się coś zmieniło? Owszem, parę nowych technologii weszło do użycia w kodzie, więc możliwe, że praca nad nim nie jest już tak uciążliwa. Tylko część dotycząca RTOS jest dostępna publicznie. Inne repozytoria są wewnętrzne i nie jestem w stanie powiedzieć czy tam zmiany (CI, autoformatowanie kodu, etc.) też trafiły. Polecam przejrzeć sobie kod tego systemu zanim zaaplikujecie. Nawet jeśli nie będziecie go współtworzyć, to na pewno będziecie go budować i używać. Uświadomi to was z jakimi problemami będziecie mieć do czynienia na co dzień. Opinię tę wyrażam po doświadczeniach z innymi firmami, zarówno przed jak i po pracy w Phoenix. Każda z nich była lepiej zorganizowana na poziomie zarządzania jak i pracy dewelopera. Czy o niebo lepiej? Nie, ale lepiej.

Artur Nowy wpis

Siłą rzeczy o samej pracy nic nie powiem, byłem tylko kandydatem. Zadanie i rozmowa kwalifikacyjna ciekawe i moim zdaniem dostosowane do profilu oferty. Niestety po ponad miesiącu od tychże brak informacji (jakiejkolwiek) o wyniku procesu rekrutacyjnego. Czy to reguła, czy wypadek przy pracy nie wiem. Ot relacjonuję

Nowy wpis

@Artur

Szanowny Kandydacie, Po zakończonym procesie rekrutacyjnym staramy się przekazywać wszystkim kandydatom informację zwrotną. Jeżeli tym razem nikt się od nas do Pana nie odezwał, może to oznaczać, że nie zakończyliśmy jeszcze procesu rekrutacyjnego lub coś nam umknęło za co serdecznie przepraszamy. W celu wyjaśnienia sytuacji prosimy o kontakt mailowy na adres: recruitment@phoenix-rtos.com

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Phoenix Systems Sp. z o.o. na stanowisko Web Developer?

Firma Phoenix Systems Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Programista automatyzacji procesów (Python). Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
Wika

Web devów firma nie zatrudnia? Było za to ogłoszenie wraz z początkiem roku dla programisty C. Opiszecie warunki odnośnie podejmowanej współpracy? Ciekawi mnie dość spora rozbieżność w widełkach placowych, wynosi ona 10,000 pln, podacie szczegóły? Ile osób docelowo potrzeba na dziale i czy można się spodziewać wkrótce kolejnych naborów?

@Wika

Kwestie finansowe są ustalane indywidualnie w zależności od doświadczenia i umiejętności kandydata. Oferujemy różne rodzaje umów: umowa o prace, umowa zlecenie, B2B. Obecnie prowadzimy rekrutacje do zespołu Rozwoju Systemu, Protokołów Sieciowych oraz Aplikacji. Oferty można znaleźć na naszej stronie: https://phoenix-rtos.com/career

Alicja

Cisza na temat benefitów? Trochę ich było wypisanych w ogłoszeniu dla konstruktora z tamtego roku. podano w im także widełki płacowe od 10 do 15 tys. czy w tym roku się podwyższyły? I od czego tak konkretnie zależy ta rozbieżność w postaci 5 tys? może ktoś opisać także te wspomniane kursy i szkolenia? Jaki zakres merytoryczny?

@Alicja

Oferujemy: dofinansowanie zajęć sportowych, prywatną opieka medyczna, dofinansowanie nauki języków, dofinansowanie szkoleń i kursów, możliwość pracy zdalnej, elastyczny czas pracy, spotkania integracyjne, karty przedpłacone. Kwestie finansowe są ustalane indywidualnie w zależności od doświadczenia i umiejętności kandydata.

Ciekawy

Czy moglibyście podzielić się informacjami o benefitach jakie oferuje firma? Chciałbym również dowiedzieć się jak wygląda kwestia pracy zdalnej :)

@Ciekawy

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Phoenix Systems Sp. z o.o. w przypadku pracy jako Web Developer?

Hmm?

Firma nie zatrudnia web devów

Karol

Po już w miarę sporym czasie pracy, mogę napisać, że jest w zasadzie całkiem fajnie. Lubię narzekać, ale tutaj nie mam za bardzo na co. Najważniejsza w pracy dla mnie jest dobra struktura zarządzania oraz wykonywanie wartościowych rzeczy i tutaj zwyczajnie nie mam do czego się przyczepić.

Mateusz

Praca w firmie jest fajna, na szczególną uwagę zasługują ciekawe zadania oraz przyjemna atmosfera. Zacząłem pracę od wakacyjnego stażu a teraz mogę połączyć pracowanie ze studiami. Na pewno można się bardzo dużo nauczyć dzięki nowym wyzwaniom.

Łukasz

dawid

Bardzo fajnie mi się pracuje. Atmosfera jest na plus, tak samo zespół. Zaczynałem na stażu i dostałem mega fajne zadanie, potem zostałem (łączę pracę ze studiami). Wszystkime oplecam.

Jakie są warunki zatrudnienia w Phoenix Systems Sp. z o.o.?

W Phoenix Systems oferujemy różne rodzaje umów: umowa o prace, umowa zlecenie, B2B. Kwestie finansowe są ustalane indywidualnie w zależności od doświadczenia i umiejętności kandydata. Na naszej stronie internetowej w zakładce kariera dostępne są widełki płacowe dla aktualnych ofert pracy: https://phoenix-rtos.com/career.

Po odbyciu trzy miesięcznego stażu mogę powiedzieć, że Phoenix Systems zapewnia niepowtarzalne możliwości nauki z zakresów nieczęsto występujących w innych firmach. Pracę dodatkowo uprzyjemnia miła atmosfera i przyjaźni współpracownicy. Na pewno będę bardzo miło wspominał czas spędzony w tej firmie.

Albert

Phoenix Systems jest miejscem, gdzie ludzie z dużym doświadczeniem tworzą technologie przyszłości. Współpraca i atmosfera sprzyja dobrym warunkom pracy. Osoby tu pracujące są uczciwe i pomocne. Chętnie odpowiadają na pytania, dzielą się własnym doświadczeniem. Jest duża przestrzeń do zdobywania nowych kompetencji poprzez realizację nowoczesnych projektów. Najważniejsze, że każdy tu jest zauważany i szanowany oraz ma możliwość podejmowania decyzji.

Zaciekawiony

Czy w tej firmie można zachować czystość sumienia jako developer oddany ideom Wolnego Oprogramowania? Czy też pracuje się tworząc produkty pod typową tiwoizację, gdzie właściciel końcowy produktu (podkreslam _właściciel_ jako iż właściciel i użytkownik to dwie odrebne kategorie) nie ma prawa analizować, wymieniać i modyfikować firmware urządzenia?

Freedom Matters
@Zaciekawiony

Czy po ciszy jaka zapadła na długie miesiące można wywnioskować, że raczej mogą istnieć elementy, które mogą naruszać podstawowe wolności użytkownika końcowego? www.gnu.org/philosophy/free-sw.html

@Freedom Matters

Długie miesiące? Przecież chłopaki tu na forum czynnie się wypowiadają, chyba że chodzi Ci o ten wątek? I tak wgl nie podsłuchaj linków bez ssl, jeszcze ktoś Cię o "wirusowanie" oskarży. ;p No według mnie taka licencja na luzie powinna działać, dziwię się, że nikt nie odpowiedział na to pytanie. Ciekawe czemu?

przechodzień
@Justyna

No minęły już 4 miesiące a pytanie pozostało bez odpowiedzi. Pytanie nie jest wcale skomplikowane.

@przechodzień

Jak nie jest skomplikowane to może odpowiesz? Ja chętnie posłucham ;)

@Zaciekawiony

Duża część oprogramowania rozwijanego w naszej firmie to Open Source na licencji BSD - bardzo liberalnej licencji, która stawia o wiele mniejsze ograniczenia w używaniu kodu, niż np. licencja GPL. Właściciel kodu (na przykład odbiorca wdrożenia bazującego na systemie operacyjnym Phoenix RTOS) ma dostęp do kodu na całym etapie powstawania urządzenia, łącznie z możliwością wprowadzania zmian (oczywiście w sposób skoordynowany z zespołem tworzącym wdrożenie), jest również szkolony w ramach wszystkich potrzebnych niuansów (dotyczących modyfikacji kodu, ale również budowania i wgrywania na urządzenie).

Antek
@Piotr

Ja też.

@Antek

W sumie wam to o które pytanie chodzi? Bo widzę, że dość treściwa odpowiedź już tu padła, więc czego jeszcze oczekujecie?

Hanna
@a

Czyli to rozwijanie pracowników równa się z jakimiś awansami :-) ?

@Hanna

Firma jest stosunkowo mała, więc obecnie ciężko mówić o „awansach” sensu stricto, ze względu na stosunkowo płaską strukturę organizacyjną firmy. Niemniej uważam, że wraz z rozwojem, regularnie proponowane podwyżki są satysfakcjonujące.

Agata
@a

A jakie są proponowane podwyżki? Ile one wynoszą? Możesz doprecyzować?

Programista UNIX/bare metal
@Weteran

Czyli macie urządzenia, które zaprojektowaliście i na nich działa wasz system czasu rzeczywistego, jesteście jednoczesnie odpowiedzialni za serwis działającego na waszych urządzeniach oprogramowania?

Ciekawski programista
@Programista UNIX/bare metal

Podpinam się pod pytanie.

Maciej

Doświadczony w branży
@Maciej

Jeżeli podstawową aktywnością w firmie jest utrzymaniówka, to osoby ambitne będą się w niej nudzić. Osoby ambitne chcą tworzyć coś nowego i oryginalnego. Przy utrzymaniówce można się co nieco nauczyc głównie na bardzo wczesnych etapach kariery, ale nawet to przestaje zachwycać osoby ambitne najdalej po dwóch latach. Utrzymaniówka na dłuższą metę zainteresuje osoby, które chcą stabilności i powtarzalnosci w pracy, gdzie zaskoczenie jest elementem urozmaicenia rutyny tylko co jakis czas. Więc rekrutowanie osób ambitnych tylko po to by wiekszość czasu poświęcali na wykrywanie wycieków w pamięci, błedów przepełnienia intów błędnego zmapowania pamięci, zliczania o jeden, literówek w nazwach rejestrów czy mnemonikach rozkazów procesora i temu podobnych detali jest (usunięte przez administratora)kandydatów oraz samego siebie jako rekrutera czy pracodawcy oraz stratą czasu i pieniędzy dla obu stron. Takie zadania wymagają jedynie dość dużej wiedzy by z nimi pracować. Ambitności już nie. Ambitność może przy takiej pracy wręcz przeszkadzać i powodować niepotrzebne nikomu o profesjonanym podejściu do pracy napięcia i nieporozumienia. Należy sobie zdać z tego sprawę i mieć to na uwadze.

@Doświadczony w branży

Skąd wniosek, że podstawową aktywnością jest utrzymanie?

@Doświadczony w branży

Czyli definitywnie odradzasz ambitnym ludziom przebywanie tutaj? To co powinni w ofercie o pracę podkreślać ten fakt, że nie szukają takich osób?

Osoba z doświadczeniem

Magda

Praca w Phoenix Systems jest ciekawa i satysfkacjonująca. Jeżeli jesteś osobą ambitną, która lubi mierzyć się z nowymi problemami, to zdecydowanie polceam. W pracy można liczyć na wsparcie i pomoc współpracowników, ktorzy są bardzo pomocni i sympatyczni. Dzięki dokładnemu code review można naprawdę dużo się nauczyć i polepszyć swoje umiejętności.

@Magda

Jesteś pewna, że faktycznie jest to robota dla ambitnych? Zmartwiła mnie opinia jednego z użytkowników odnośnie tego, że takim osobom będzie się tu niby nudzić. Odniosłabyś się do tego, bo już się pogubiłam

Zostaw merytoryczną opinię o Phoenix Systems Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Phoenix Systems Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Phoenix Systems Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Phoenix Systems Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Phoenix Systems Sp. z o.o.