Opinie o Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce w Łódź

newperspektiv Nowy wpis

Ogółnie patrząc na rozwój to daje 2 gwiazdki/6, zarządzanie 2 gwiazdki/6, patrząc na całokształt moze 3-gwaizdki/6. Na ten moment nie jezdzisz do niemiec bo pandemia, ale wyjazdów bywa dużo szczególnie na stanowiskach o których piszą niżej. Biznes Ekspert to rzeczywiście robienie wszystkiego, wiec nie polecam albo wynegocjuj kase i zdaj sobie sprawę ze nie ogarnisz tego w 8h.

lekkozdegustowany Nowy wpis

Przeczytałem wpisy poniżej i generalnie się z nimi zgadzam: - płaca ok jak wynegocjujesz ale jak na IT nic bardzo wysokiego, - wszytsko zalezy na jakich ludzi trafisz i proces ale ogólnie potw. że procesy jak świstak i widać że dużo czarnej roboty nierozwojowej, czasem senior developer przerzuca taabelki, - w zwiąkzu tym że duzo zalezy od strony niemieckiej to praktycznie nic nie zalezy od Polskiej :), - również stanowiska około programistyczne tymu Analityk, czy Business Expert jak to nazwają to taki Specjalista od wszystiego, gorzej bedzie jak trafisz na ciagłe parametryzacje w kodzie. Też spora rotacja co piszą niżej, dlatego ciągle szukaja. Duża liczba pracowników nie związanych wyksztłaceniowo z tym co robią co powoduje problemy zarządzcze. Jako tako mozna dać 2, 3 gwiazdki na 6 za regularne wpłaty na konto....

adfeedback Nowy wpis

Hm...zacznę od tego że mam 17 letni staż pracy:) i potrafię ocenić po kilku firmach szybko co i jak: plusy: - kasa na czas i benefity, - wyposażenie biura. teraz więcej minusów: - praca raczej dla studentów - głównie, - brak rozwoju i bardzo stare aplikacje przynajmniej u mnie, w innych działach próbują to przepisać ale pewnie zajmie lata, - nie dajcie się nabrać na nazwy stanowisk - szczególnie tych okołoprogramistycznych np. Business Expert to jest w większości koleś od brudnej roboty (mapowanie w kodzie, rozmowy w klientem, testowanie, dokumentacja, raporty, czyli to co w innej firmie robią 3 różne osoby czyli PM, Analityk i tester oraz ciut junior programista). Przestrzegam !!!!! Powinno się to nazywać: Specjalista ds parametreyzacji i testów :). W HR o tym wiedzą - pewnie zabieg marketingowy. - z programistami i rozwowjem bywa różnie zależy do jakiego projektu lub CELKI trafisz, ale większość powtarza że bez rozwoju u mnie w rok zwolniło się 3. - Scrum jak mantra - czasem można trafić na odjechanego Srum Mastera który robi z tego totalne przedszkole :). Bo Scrum tutja jak religia, a czasem ekstermiści atakują :). - Projekty różne - generalnie czuje się że jesteś wyrobnikiem nimeieckiego CoBa, - Współpraca z niemcami też różnie. Ale w większości przejmiujesz tematy od kogoś 55+ ze średnim wykształceniem po stronie niemieckiej i jeszcze musisz go słuchać chociaż jesteś lepiej wykształcony. On to robił 25 lat a ty uczysz się 2 miesiące. Jak się dobrze domyślacie tematy nie sa ambitne ale bardziej takie świstakowe :). - na niektórych stanowiskach jest zapierdziel na innych w miarę, - Zarządzanie - nie spotkałam nikogo kto by miał wykształcenie zwiazane z Zarzadzaniem na stanowisku Managera, więc bywa z tym czasem bardzo źle, a obiektywnie różnie, jak trafisz. To chyba tyle obiektywizmów z placu boju. Jeśli ktoś chce się chwile w coś takiego pobawić to niech składa ale jak chce pójść dalej i coś osiągnąć to poświęć więcej czasu i znajdź projekt rozwojowy w lepszej firmie. Daję takie 3---.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Dołączam do pytania

Odpowiedź Nowy wpis
@Adam

Wszystko zależy jak wszędzie, od managera. Jatrafilem na takiego, który wspiera w rozwoju i te awanse są. Jednak pierwsza negocjacja jakichkolwiek finansów, dopiero po roku pracy, mimo, iż przedłużenie umowy z próbnej na nieokreślony po 6 miesiacach

Czy po rozmowie w Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy E-commerce Sales Expert with German
Webinterpret SAS
logo firmy Regionalny Menadżer Sprzedaży Packaging Industrial
Igepa Polska Sp. z o.o.
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.

Niestety, pomimo zapewnień rekruterki M. - nie dają feedbacku :-) Szkoda, że nie są słowni, źle to świadczy o firmie a tak zarzekali się, że feedback jest zawsze, bez względu czy pozytywny czy negatywny. Jak wyszło to właśnie widać - może to i lepiej, bo oferta jak i stanowisko było na kiepskich warunkach.

Brak odpowiedzi po ostatnim etapie rekrutacji, brak możliwości pracy zdalnej (tylko podczas covidy, potem powrót do biur), niskie proponowane wynagrodzenie

Bartek

Nawet najlepsi maja jakieś słabe strony. Commerz Systems to bardzo dobry pracodawca, polecam pracę.

nika
@Bartek

Bartek, odezwij się proszę do mnie na mail (usunięte przez administratora). Zastanawiam się nad złożeniem cv i chciałabym uzyskać trochę więcej informacji o firmie. Będę bardzo wdzięczna.

aaa
@nika

tu tylko po znajomości

co to za poziom tej firmy jesli obecnego pracownika z stanowiska hr specialist przenosi sie na Junior Software Specialist.

zainteresowana

Po wstępnej rozmowie 3 tygodnie temu deklaracja HR że informację zwrotną otrzymam w przyszłym tygodniu minęły 3, brak odpowiedzi

Przemek

Loty do Niemiec są odwołane bo w obecnej sytuacji to wręcz wymóg. W żaden sposób nie przekłada się to jednak na rzekome zwolnienia. To po prostu nieprawda.

Magdalena

Do swojego oddziału w Łodzi firma Commerz Systems GmbH Oddział w Polsce poszukuje aktualnie wielu nowych pracowników - wszystkie dostępne oferty pracy znajdziecie tutaj: http://commerzsystems.de/pl/karriere/aktuelle_stellenangebote/aktuelle_stellenangebote.html Co sądzicie o tych ogłoszeniach? Będziecie aplikować na którąś z tych ofert?

Zebi

A jakie zarobki?

@Zebi

Jeśli chodzi o zarobki to jedne z lepszych w Łodzi ;)

Ciekawski

Podrzucisz jakieś konkrety?

Firma chce tylko doświadczonych , czyli że nie ma w ogóle staży dla ludzi po studiach?

Stażysta

Czy firma jest otwarta na osoby chcące rozpocząć przygodę z programowaniem w języku Javy? Na stronie nie ma programu z płatnymi praktykami ani stażem. Oznacza to że firma nie prowadzi takich działań czy może jest to jeszcze nie ogłoszone? Jeśli jest taka opcja, to gdzie powinno się szukać kontaktu do takiej osoby?

@Stażysta

W mojej ocenie (na podstawie oceny na targach) i z posiadanej wiedzy z 2 ręki raczej szukają pracowników wyedukowanych, 2+ lata doświadczenia

@Adam

A czy Ty rozważałeś pracę w firmie, bądź jesteś tam zatrudniony? W wątku od dawna nie pojawiały się nowe wpisy, dlatego - jeśli znasz jakieś ciekawostki dotyczące tego pracodawcy, bardzo Cię proszę o ich przedstawienie. Wspominasz, że poszukiwane są raczej osoby doświadczone, a czy firma zapewnia jakieś szkolenia wdrażające w zakres obowiązków?

treeewwis
@Magdalena

tak, był zatrudniony, ale posiada informacje "z drugiej ręki". puknij ty sie

jaro

tylko chca doświadczonych

były
@Stażysta

firma. mega dziwna. (usunięte przez administratora) na kolkach.. panie z hr zenada

pracowałem długo w CS, zacząłem w 2016 kiedy było to jeszcze CERI, a teraz jest Commerzbankiem firma inna niż wszystkie (może dlatego że nie polska) Plusy: -bardzo dobre wynagrodzenie (trzeba sobie je wynegocjować, ale pieniądze są) -wyjazdy do Frankfurtu -miękkie zarządzanie pracownikami -firma stara się dbać o pracownika i go zadowolić Minusy: -praca okropnie nudna i nie rozwijająca tzn. nie wiele można się nauczyć -doświadczenie zawodowe z CS jest niewiele warte -przez większość czasu człowiek siedzi i stara sobie znaleźć jakieś zajęcie -miejsce pracy to dostosowany magazyn do przeznaczenia biurowego to znaczy że wszyscy pracują w jednym gigantycznym "pokoju" -skutek tego powyżej: jeden drugiemu przeszkadza głośną rozmową, śmiechem. Przez to praca jest męcząca jeśli nawet nic się robi bo nigdy nie jest cicho i prawie bez przerwy coś odwraca uwagę. Atmosfera również na tym cierpi i ludzie mają się serdecznie dosyć.

@Marek

Witaj, nie do konca sie z Tobą zgadzam. Ja akurat mam multum pracy choc przyznam ci rację że praca ta jest dla mnie coraz mniej rozwijająca. Problem jest znacznie głębszy i niezalezny od managementu w Polsce. Problem tkwi we Frankfurcie. Bank jest w fatalnej sytuacji finansowej. CommerzSystems zostalo przejete przez spółkę matkę Commerzbank i teraz wiele osób nie moze się odnależć. Ludzie z Frankfurtu czekają na decyzje w ich sprawie. Nie widzą czy zostaną czy nie w firmie. Krążą rownież plotki o możliwej fuzji z Deutsche Bank. Oznacza to następną rewolucję i następną niepewność. Ponadto w 2018 r. w Commerzbank i CommerzSystems obserwowaliśmy falę dobrowolnych zwolnien pracowników. Bylo to związane ze zmianami prawa pracy, które zabrania przebywania w tych samych pomieszczeniach osób samozatrudnionych i pracowników. Efektem przejscia z samozatrudnienia na umowe o prace w aktualnej firmie miała być konieczność zaplaty zaległych składek ubezpieczeniowych na kilka lat wstecz. Nie kazdy samozatrudniony chciał placic te zaległosci, a bank tylko w przypadku niektórych osób zaplacil skladki pracownikom szczegolnie waznym dla firmy. W konsekwencji 70% specjalistow IT samozatrudnionych zrezygnowalo z pracy w Commerzbank i CommerzSystems w Niemczech. Nagle z dnia na dzien ludzie tacy jak ja zostali bez mentorów i nikogo to nie ochodziło.... Najgorsza w tym wszystkim jest ignorancja problemów we Frankfurcie. Kazdy mysli ze jakos to bedzie. Managerzy w Łodzi i Pradze to tylko administratorzy decyzji niemieckich. Niewiele mogą i generalnie statek jeszcze płynie ale większość pracowników jest sytuacją zmęczona. Tak dalej nie można pracowac, dlatego ludzie zwalniają się. W Lodzi odeszlo 20% ludzi, w Pradze, 40%. Wiekszosc zostala zatrudniona w korporacjach. Niestety perspektywa finansowa Commerzbank oraz planowanego do mergu Deutsche bank jest bardzo kiepska (DB wycofuje sie z Polski- został przejety przez Santander, zwolnienia planowane wkrótce). Oznacza to brak perspektyw rozwoju dla pracowników. Ja również odejdę mimo że bardzo lubię mój zespół i ludzi z którymi pracuję.

@Piotr

Napisałeś w ostatnim zdaniu, że lubisz ludzi z którymi pracujesz. Założe się, że pracujesz gdzieś blisko wejścia, bo na antresoli to nie ma miłej atmosfery. Kiedy się nudzi to głupie pomysły przychodzą do głowy. Sytuacja się nie zmieniła nawet po tym jak odeszło dużo ludzi z końcem 2018.

Magdalena

@Feliks, już dość dawno dodałeś swój komentarz, czy wciąż jesteś zainteresowany zatrudnieniem w firmie? Może już aplikowałeś? Napisz proszę, jak potoczyła się rekrutacja. Zachęcam osoby, które są związane z firmą do aktywnego uczestnictwa w dyskusji. Wasze opinie są ważne dla osób, które poszukują pracy.

Magdalena

@Stażysta, niestety nie pracuję w Commerz Systems GmbH Oddział w Polsce, więc nie wiem, kto zajmuje się działem HR, ale może najlepiej byłoby zadzwonić lub napisać maila do firmy? Życzę powodzenia! Jakie widzicie plusy i minusy pracy w Commerz Systems GmbH Oddział w Polsce? Czy ktoś z Was niedawno podjął pracę w firmie i chciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi przebiegu procesu rekrutacyjnego?

Magdalena

@Stażysta, myślę, że zawsze warto zapytać bezpośrednio u źródła. W Internecie znaleźć możesz nr telefonu do firmy. Rozumiem, że interesowałaby Cię taka forma zatrudnienia? Jak aktualnie przedstawia się sytuacja w Commerz Systems GmbH Oddział w Polsce? Polecacie aplikować do pracy w tym miejscu?

Stażysta
@Magdalena

Tak. Namiary na osobę z którą można się kontaktować przez linkedIn mile widziane.

Zostaw merytoryczną opinię o Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce - Łódź

• Jak się pracuje w Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Zobacz opinie na temat firmy Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce?

Commerz Systems GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce
3.5/5 Na podstawie 12 ocen.
  • Wersalska 6
    91-203 Łódź