Opinie o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Amazon. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Amazon o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Amazon w Sosnowiec Poznańska 1D

Nie da sie tam pracowac sokojnie nie obawiajac sie czy dasz rade 100 procent wyciagnac jestesmy tylko ludzmi i czasem w ciagu tych 10 godz.czlowiek moze poczuc sie slabionym.niestety tam trzeba byc robotem. Co do czego to nikt nie stanie w twojej obronie bo kazdy pilnuje i trzyma swojego stolka

@anonymous

Nareszcie ktoś to napisał, jest zgodne z prawdą. Gratuluję odwagi... Doswiadczyłem to na sobie.... Zapewnienie ze o Ciebie dbają jest tylko fikcją.

nur
@Wolny

A jakaż to wielka odwaga ?

pozdro
@nur

dla niektórych jest to odwagą bo inni boją się wypowiadać (nie wiem dlaczego) ja robię to non stop i mam wywalone na to wszystko bo ja pracując we własnym kraju jestem dosłownie okradana i wyzyskiwana. Gdyby wiecej ludzi się odzywało to amazon już dawno by upadł.

Lubie swoją pracę.
@pozdro

I Ty masz w tym swój interes by Amazon upadł? Widać że nigdy nie straciłeś pracy, że nie musisz sam się utrzymać? Mama i tata dadzą jeść? Zrobią opłaty co miesiąc.... Dlatego nie szanujesz swojej pracy! Jeśli tak Ci źle to dlaczego nie poszukasz innego pracodawcy? Może poznasz wtedy jak ciężka potrafi być praca i jak okropni potrafią być przełożeni, nic nie wiesz o życiu. Przeraża mnie ludzka głupota na tym forum.

@Lubie swoją pracę.

Nie do końca...mi na przykład rodzice jeść nie dają poszedłem na swoje będąc w Amazonie okazało się że to lipa posiedzialem na l4 poszukalem i teraz sam jestem dla niektorych ludzi przełożonym więc nie tak to kolego dziala

Jjjj

Cześć jestem ciekawa Waszych opini o pracy w Amazonię . Wczoraj zarejestrowałam się przez stronkę Amazona wypełniłam kwestionariusz i dziś otrzymałam odpowiedz mam już ustalona date rozmowy kwalifikacyjnej w przyszłym tygodniu . Nie wiem czego się spodziewać / jak wyglada taka rozmowa / po jakim czasie (o ile dostanę się ) zaczyna się praca . No i jak wyglada sprawa z zarobkami przy standardowym schemacie pracy 4razy w tygodniu

@Jjjj

Przejrzyj wszystkie wypowiedzi to będziesz wiedzieć więcej...

Manoli 34 w
@Jjjj

Nie polecam Ci tej pracy.Zależy gdzie trafisz.Na Stow nie ma wogole nadgodzin,tylko na innych działach na których potrzebują pracowników w danym dniu, ale zazwyczaj potrzebują niewielu a chętnych jest sporo, no i jak masz uprawnienia na PIK to może Ci się uda trafić na nadgodziny, a ja mam tam uprawnienia i lipa,bo jestem z Stow i nie mam jak robić nadgodzin. Nie licz na sporą pensje. Bo ja pracuje grafików od środy do niedzieli i dostałem za 4 tygodnie notek w miesiącu tylko 2073 zł. Za wydajność masz 8%dodatku a za jakość 7%,to daje ogółem 15%.Czyli jakieś 150 zł, ale nawet tego nie zobaczysz bo Ci odciagna na składki i podatek. Musisz wyrabiać normy,bo wpadniesz w adapt a za to zwalniają jak masz mniej niż normę i nie dajesz rady. Jest złe szkolenie ludzi, są zazwyczaj zrstresowani i nie umieją wiele, a jest mało czasu, bo tylko dwa dni na naukę i samemu się działa potem. Ale można się doradzić instruktora, zależy na jakiego się trafi.Większość z nich to cwaniacy. Lepiej liczyć na liderów, oni zawsze pomogą. Lub doradzi Ci manager. Narobić się i to sporo, bo tutaj to rzadko można sobie odsapnac.Zwłaszcza na PIK I STOW.

@Manoli 34 w

a ja o dziwo polecam ;) ciężko nie jest , jedynie denerwujące jest te 10 godzin , przydało by się 8 po 5 dni i byli by wszyscy zadowoleni , ale cóż myślicie że przyjdziecie siedzieć do pracy? to chyba nie ta fucha hehe co do premi 15% wysokość zależy od ilości godzin z danego miesiąca premi bo liczą 8x 170 x 15 więc co po niektórzy i po 400 dostają 150 to skrajne przypadki. co do kasy bez nadgodzin najmniej miałem 2100 najwięcej 2500 z nadgodzinami 3100 ( 4 dni nadgodzin + 16 dni zwykłych )

Qwert
@nie kłam

Fajnie...zyc po to żeby robić nadgodziny żeby przeżyć, nie ma co.

@Qwert

wydaje mi się że miesiąc ma 31 dni nie 20

Jjjj

Dzieki za opinię .A możesz dokładniej jakie zakłady pracy polecasz ? :)

Kleo

Same bzdury

Gniewny
@Qwert

Qwert niestety teraz wszedzie tak jest ze jak nie przyrobisz nadgodzin to lipa jest z wyplata. Czlowieku ja pracuje pod wloska firma jako Machine Lider polski odpowiednik "Ustawiacz" gdzie znajomosci procesow technologicznych znajomosci maszyn tolerancji wykonywanych detali itp itd mam od groma i bez nadgodzin wychodze 2500 - 2600 zl na ręke. Wiec sam sie powoli zastanawiam czy nie isc do tego amazona i miec lajtowa czyściutka prace przy paczuszkach i skanerku za te 2100 hehe

@Gniewny

Hej, te 2100 nie jest zawsze, tylko jsk masz dużą ilość godzin zagrafikowanych. Natomiast musisz wiedzieć, że ta praca to nie lajcik, na piku musisz wyrobić normę a na paku też i to nie takie proste jak myślisz.... a normy rosną z miesiąca na miesiąc. Umowy są na czas określony i nie jest powiedziane czy po pierwszej dostaniesz następną. Adapty za niewykonanie norm i za złą jakość sa powszechne, możesz się mocno przeliczyć. Nie jest powiedziane, że akurat trafisz na pik lub pack równie dobrze możesz trafiać na krety.... i nie bedziesz wtedy mieć różowo gdy będziesz sprawdzać np: zwrócone brudne majtki.... buty itp.... myślę ze wtedy zmienisz zdanie i pozałujesz swojej poprzedniej pracy. Dobre jest powiedzenie "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma."

Qwert
@Gniewny

Tak tylko ta monotonia dobija. Chciałem iść na leadera mam doświadczenie w zarządzaniu zespołem ale mieli mnie gdzieś nawet mnie na rekrutację nie zaprosili tylko samych jakichs niedoswiadczonych ludzi...takich też wybrali przez co się stamtąd zwinalem do mojej dawnej branży co było mądra decyzja bo podstawy stalej przy 160h mam tyle ile w Amazonie z 3 dniami nadgodzin

@Gniewny

Jeżeli uważasz, że w Amazonie jest praca LAJTOWA to się grubo mylisz.

Pickerka
@nickuś

ja pracowałam na tampodruku (lekka praca i siedząca) na którym 2500 mozesz spokojnie wyrobic pracujac po 8 godzin.

@Pickerka

Też tam robiłem, pracowałem po 3h dziennie na luzie w tym miałem godzinę przerwy i spokojnie wyciągnąłem 3500 na rękę bez madgodzin

@Pickerka

Chciałem jeszcze dodać że nie tyle siedzaca co.czasem leżąca bo nie raz się "po wczorajszym" przyszło do pracy usiadłem tam strzeliłem 2 piwa 9% I zgon ale nikt nie patrzal

ciekawa

Trafiłam na tej stronie na pewnien komentarz w którym ktoś napisał że od wrzesnia stawka godzinowa ma wzrosnąć do 17 zł ktoś cos wie na ten temat ?

Manoli 34
@ciekawa

Jeszcze nic nie wiadomo o ile wzrośnie. Bo analizują rynek pracy. Ale z tego co przeczytam to będzie 16 zł i lipa.

Qwertt
@ciekawa

Na 17 w życiu nie licz znajdą wymowke żeby nie dac

@Qwertt

17 dostaną ci co pracują rok , czyli ci co się przyjęli wrzesień - listopad

Nicky
@nie kłam

We wrzesniu Ci co pracuja od listopada dostana 17?

@Nicky

Tak dostaną wszyscy 17 produktów na godzinie więcej do normy...A bo mówiłeś o pieniądzach?to raczej nie, maks 16 bedzie

tak
@Nicky

wiadomo że jak przyjął się ktoś we wrześniu 2017 to w tym roku dostanie we wrześniu 1 zł więcej za stażowe

Amazon worker

Od 4 miesięcy pracuje w Amazon, tylko raz dostałam więcej niż 2000 i było tego 2047 zł, praca na dziale stów mega ciężka, na Pick nie rozumiem jak ktokolwiek może pracować, cret okropna atmosfera... Wiem, że po wakacjach podziękuję za te prace, nie polecam nikomu bo straciłam tylko pół roku, a w innej pracy mogłam się już wykazać i dostawać chociaż te 2000. Perspektywy na rozwój żadne - 2 stanowiska wyżej (instruktor i PG) za dokładnie te same pieniądze co magazynier, a i tu trudno się dopchac. Uważam, że strata czasu dla ambitnych, a nawet i dla tych mniej ambitnych, bo o wiele lżejsza prace można za te same pieniądze dostać.

Asdff
@Amazon worker

To prawda możliwość rozwoju wlasciwie znikoma

Lol
@Amazon worker

Klam dalej kzk jestes leber I ciagle mass l4 to sie sie dziw zero ledwo co 2k wyciagasz szkoda ze ja normalnie titan dostaje 2300/2400

Technik utrzymania ruchu

Rekrutacja w bardzo nie milej atmosferze. Tekstu typu jaki z Pana fachowiec..Nie wiem wszystkiego ale to nie znaczy żeby kogoś krytykować w taki sposób można okazać troche szacunku i poprostu zakonczyc rozmowę. Atmosfera grobowa. Na podstawie rysunków wydrukowanych na kartce i kilku pytaniach oceniaja czlowieka. No ale fachowcy z Sosnowca są najlepsi więc mogą wysmiewac ludzi w twarz. Nie widząc nawet jak ktoś pracuje. Kontak przez pocztę. Zero na temat zarobków itp. Już od pocztku rozmowy osoba zadajaca pytania wyglądała na nie zainteresowaną. Plus szybka odpowiedź z wynikami rozmowy.

Pytania o karierę zawodową. Kilka pytań technicznych.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
Niezorientowana

Witam! Interesują mnie zmiany (dni zmianowe) jakie występują w Amazon. Oczywiście wiem że niczego nie obiecują w kwestii grafiku ale chciałbym chociaż wstępnie wiedzieć których dni nie będę w stanie dostosować. Zmiany jakie ja pamiętam to: 1.Niedziela,Poniedziałek,Wtorek,Środa 2.Poniedziałek,Wtorek,Czwartek,Piątek 3.Piątek,Sobota,Niedziela,Poniedziałek (tzw. długi weekend ale nie jestem pewna dni) 4. Same weekendy (tzw. 1/2 etatu) Wydaje mi się że były jeszcze 2/3 zmiany. Byłabym wdzięczna za odpowiedź:)

tak było
@Niezorientowana

jest jeszcze środa - sobota sobota- niedziela

Magazynier

Siemanko. Pracuję od listopada zeszłego roku. Przeszedłem już przez wszystkie działy poza kretami. Na swoim dziale aktualnie pracuje średnio jeden dzień w tygodniu bo ciągle rotują z działu na dział średnio 2 razy w ciągu dniówki. To chyba oddaje obraz sytuacji jaka panuje w tej firmie. Jeżeli zgadzasz się być pionkiem i zawsze się na wszystko zgodzisz to dasz radę. Pytanie tylko ile. Praca spoko dla osób które chcą na chwilę się zastanowić co chcą dalej robić w życiu. Po pół roku pracy zaczniesz się zastanowiać co ty tu w ogóle robisz i że tępa praca ze skanerem bądź przy taśmie jest strasznie nudna i monotonna. Przy zarobkach 2100 na rękę jest spoko jeżeli chodzi o płynność i ratunek finansowy. Rotacja jest bardzo duża. Po miesiącu zostaje może 20% ludzi. Jestem ciekawy czy oni w ogóle będą w stanie zapełnić magazyn taką ilością pracowników jaką potrzeba skoro zaraz większość się zwalnia.

@Magazynier

Obraz sytuacji jest taki, że na jednych działach chwilowo jest więcej pracy a chwilowo na innych mniej Jesteś jako pracownik magazynowy szkolony na różne działy z biegiem czasu i o co ty masz do nich pretensje? Jeżeli dopiero po pół roku zastanawiasz się , że to monotonna praca to gratuluję refleksu. A co do tego pionka. To jeżeli masz kwalifikacje na wyższe stanowiska to startuj na wyższe, a nie na pracownika magazynowego. W wielu firmach jesteś tylko pionkiem, nie tylko w Amazonie.

@talala

Wcześniej była nas mała grupa to i kierownictwo nas bardziej widziało i doceniało. Nie narzekam na Amazona i nie mówię że to zły zakład pracy. Po prostu chce podkreślić to że przy takiej masie ludzi jaką się teraz zatrudnia nie jesteś niczym innym jak numerem (kodem kreskowym) dla kierownictwa. Nikt nie jest w stanie cię skontrolować czy docenić twoja pracę. Właściwie to nie mam żadnego kontaktu z przełożonym od paru miesięcy. Dlaczego? Bo dobrze pracuję i wyrabiam normy. W momencie jak system wychwyci że coś jest nie tak to i oni cie zauważają. Podsumowując jeżeli dobrze pracujesz to jesteś cieniem. Dopiero jak w systemie coś się nie zgodzi to jest pogadanka. Parę razy pod rząd system coś takiego wylapie i wylatujesz. Dlatego jest taka rotacja. Zero relacji międzyludzkich. System stwierdza czy jesteś dobrym pracownikiem.

@talala

Jezeli jestes dobrym pracownikiem a nie lizusem to zapomnij o wyzszych stanowiskach, nie puszcza cie zeby nie stracic dobrego wyrobnika.

Kleo
@anonymous

To prawda, żeby Cię zatrzymać możesz zaraz dostać Adapta tylko po to byś nie mógł/a startować bo to też Cię kwalifikuje, tak miała moja znajoma......

@Magazynier

Ok. to prawda, że system zarządza. Ale ten sam system w momencie, w którym wyrabiasz non stop normę na poziomie dużo ponad 100 może dać managerom info, że możesz się przydać gdzieś indziej. Rozmawiałem z facetem, który dzięki wysokiej normie jaką wyrabiał dostał się na stanowisko Process Guide ( inna sprawa czy to dobre stanowisko , opłacalne itd. ). Nie tylko Amazon działa w taki sposób, ale w wielu korporacjach tak jest. Natomiast co stoi na przeszkodzie abyś sam poszedł do szefostwa i się zareklamował jak Ci zależy ?

@anonymous

Czytałem już tą teorię w innym miejscu na tym forum. Oczywiście, że nie każdy awansuje dzięki wyrabianej normie. Ale to też wynik tego, że za dużo jest potrzebnych ludzi do pracy np. na pick-u, a samych liderów czy innych wyżej postawionych potrzebnych jest mniej. Wiadomo, że zwykłych "żołnierzy" potrzeba więcej niż kierownictwa. Co do lizusostwa. Nie wiem ile masz lat, ale ja pracowałem w wielu firmach na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i to nie tylko przypadłość Amazona.

@Kleo

No właśnie to samo znajomemu zrobili

@Magazynier

Typowo to samo miałem po pół roku pracy Hahahahaha

talala

Ja pisałem, że pracowników jest relatywnie dużo jeśli chodzi o tzw. szarych wyrobników normy. A rekrutacje wewnętrzne są w każdej szanującej się firmie bo to redukcja kosztów które ponosi się dając ogłoszenie czy korzystając z agencji.

@talala

No właśnie a i tak w zasadzie o tym że się dostaniesz możesz zapomnieć bo już tam na to miejsce jest ktoś wybrany.

@anonymous

Ale mnie na tym nie zależy. A jak Tobie zależy to poszukaj innych pracodawców, ale możesz się zdziwić, że też różowo może nie być.

@talala

Poszukalem i znalazlem przyjmując się od ręki na stanowisko zgodne z moimi kwalifikacjami.Do amazonu poszedłem tylko dlatego że się otwierał i w związku z moim doświadczeniem miałem nadzieję na możliwość awansu nie chciałem biegać z wózkiem cały czas...No ale nie udało się a posty które wstawiłem to tylko informacja dla osób które chciały by się zatrudnić w nadzieji na awans

@Magazynier

Witam to znowu ja :) jeżeli chodzi o rekrutacje to startowałem dwa razy na leadera inbound. Za każdym razem odpadalem na ostatnim etapie. Powód żeby uwalic na ostatnim etapie zawsze się znajdzie. Ostatnio znowu okazało się że była to scenka z felernym pracownikiem. Nie będę się dokładnie rozpisywał o co chodziło. Generalnie rekruter w tym momencie może zawsze cię uwalic jak zechce bo jest to tylko jego własna interpretacja. Następna okazja za 3 miesiace bo tyle wynosi okres karencji po którym znowu możesz kandydować. No chyba że zalapie adapta. Wtedy od nowa czekam 3 miesiace. Rzeczy które ostatnio mnie denerwują to przykrecenie śruby jeżeli chodzi o czas twojej przerwy ( czas przerwy zawiera również czas dojścia na kantyne. Jeżeli twój dział jest daleko to czas dojścia sięga 4 min w jedną stronę. W sumie jest to 8 min z twojej przerwy ukradzionej na chodzeniu z i do stanowiska pracy), kolejne to posiedzenia na kantynie wybranej grupy osób w czasie pracy, a ja zapieprzam w tym czasie na hali. Trochę mnie rozsmieszylo to że dają teraz za darmo obiady przez dwa tygodnie. Taka oszczędność 9 zł. Szkoda że w tym okresie więcej straciłem na skroconych przerwach. Jedyne co kasuje całe te negatywne emocje to muzyka która puszczają na hali pod koniec zmiany i chyba godzinę przed obiadem. Wtedy człowiek jako tako wychodzi z pracy z uśmiechem na twarzy :)

Qwertt
@Magazynier

Właśnie znajomego załatwili w ten sposób na ostatnim etapie...zgadza się na ostatniej prostej na panelu mogą cie załatwić jak chcą i już.

an0nym0us

Witam Serdecznie Zadziwiającym jest fakt, iż na portalu Gowork nie ma profilu pracodawcy "Amazon - Kołbaskowo". Minął już prawie rok, od czasu otwarcia obiektu. Z ust osób, które tam pracowały/pracują można usłyszeć, że rotacja pracowników jest niesamowicie duża.. wyrażana wręcz w tysiącach. Nabór nowych pracowników trwa cały czas. Zarówno poprzez oficjalną witrynę Amazon, jak i przez różne agencje zatrudnienia/pracy tymczasowej. Natomiast na portalu Gowork, nie ma nawet profilu pracodawcy "Amazon - Kołbaskowo", do umieszczania opinii/komentarzy. Piszę ten komentarz z nadzieją, że osoby które tam pracują, bądź też pracowały w przeszłości, zechcą się podzielić swoimi opiniami na temat pracy na tym obiekcie. Ja ze swojej strony mogę jedynie napisać, że znam jedną osobę która tam pracuje i trochę mi opowiedziała o swojej pracy. Podobno na niektórych działach ciężko jest wyrobić norme (np. na "Pick'u") za której nie wyrobienie dostaje się tzw. "Feedback", czyli rekomendację do zwolnienia. Natomiast na dziale "Pack" chcąc wyrobić normę, można się pomylić i wtedy dostaje się tzw. "Adapt". Podobno 3, czy 4 takie "Feedbacki", czy "Adapty" i zostaje się zwolnionym, bez możliwości ponownego zatrudnienia we wszystkich Amazonach w całej Polsce, ponieważ zostaje się wciągniętym na tzw. "Carną Listę" która potocznie oznacza "Ban na stałe", jeśli chodzi o zatrudnienie w Amazon. Bardzo jestem ciekaw opinii innych osób.. jak to wygląda z ich perspektywy. Pozdrawiam.. an0nym0us.

Kaja

Mam do was takie pytanie. Za 2 dni mam rozmowę o pracę, stanowisko magazynier w Sosnowcu. Na czym polega ta praca? Czy to jest praca na produkcji czy praca magazynowa jak order picking czy coś? Czy dla dziewczyny ta p[raca nie będzie za ciężka?

Loo

Picker ,praca świetna :) najlepsza w Amazonie

@Kaja

Magazynier? Magazynier to ktoś kto przyjmuje dostawy i zarządza magazynem. Natomiast Tobie prawdopodobnie zaproponowano pracę jako "pracownik magazynowy".

rowerkowa
@Kaja

Chyba sobie żartujesz, ja pracowałam 3 miesiace i pożałowałam, nie polecam i stanowczo odradzam, (usunięte przez administratora)

nowy zabrze

witam skąd odjeżdża autobus z rudy śląskiej

Byly

To nie jest firma z ktora mozna wsolpracowac na dluzsza mete. Oni nie szanuja ludzi im potzebne sa r niepsujace sie roboty. Wymagania ale kasa marna za taka prace .Nie zrobisz normy to cie wywala nie przyjmujac tlumaczen z tygodnia na tydzien jestes w stresie czy zrobilas norme . Oni maja na papierze swoje ustalone zasady i normy a jak wiadomo papier rzyjmie wszystko .

@Byly

To praca dorywcza. Dla studentów lub emerytów. Ktoś kto idzie tam "na stałe" powinien zainteresować się awansem by nie musieć wyrabiać normy. W innym przypadku czekać go może uraz stawu kolanowego czy inne przyjemności. Co do kasy... kasa jest taka na jaką ludzie się w Polsce godzą. Właściciel firmy płaci minimum za które ludzie chcą pracować. To nie tylko problem Amazona. Poza tym na dziale PICK czy PACK nie potrzeba żadnych kwalifikacji więc nie spodziewajmy się wielkiej kasy.

@nickuś

czy warto tu pracowac

@anonymous

Zależy czego oczekujesz . Pracy dorywczej na krótko ? Warto jeśli w okolicy nie masz innych ofert z konkurencji. Podniecanie się, że to i tamto ZŁE i bicie piany na forach jest do pewnego stopnia uzasadnione. Ale powstaje pytanie - kto Cię zmusza do pracy w Amazon?

Magazynierka

Lider zarabiając 20 zł/h + premia. Jako metodę motywacyjną stosuje tekst w stylu " Na Twoje miejsce już ktoś czeka przed bramą" , więc zapraszam przed bramę... Praca czyni woln.... Może ten lider już uwierzył że ma prawdziwą koronę na swoim biurku ...

Nowa

A powiedzcie tak szczerze jak jest z możliwością rozwoju w tej firmie czy doceniają pracowników którzy starają się itd... Chce dobrze zarobić a z tego co czytam to piszecie ze tylko z nadgodzinami jest to chyba możliwe wiec stad pytanie na jakim dziale zarobki najlepsze ?

@Nowa

Na dziale na ktorym sa nadgodziny czyli na chwile obecna pick gdzie latasz po 20km dziennie.Co do rozwoju tp nie ma raczej możliwości,czasami sa rekrutacje na team leaderow ale jak nie bedziesz"mily" to cie tam nawet nie zaprosza...malo tego!jak bedziesz dobrze robil i bedziesz sie staral to tym bardziej nie puszcza cie nigdzie wyzej zeby dobrego pracownika nie stracic w procesie.reasumujac w zaleznosci od dzialu na jaki trafisz-zarobki od srednich do slabych (nie licze NADgodzin )oczywiscie da sie zarobic ale ja zas liczac stawke i pieniadze wychodze z zalozenia iz nadgodzin nie wliczam w całość bo jest to cos ponad norme zalozona i wcale nadgodzin nie musi byc no i nie zawsze sa.Co do tego ze sie bedziesz staral hmmm...ok powiem tak,docenic moze i cie docenia i wrzuca cie na PG-process Guide taka robita przy kompie z roznymi bledami z danego dzialu itd albo cos takiego natomiast jezeli przez ciezka prace chcesz isc wyzej na wyzsze stanowiska to zapomnij tam to tak nie działa.W moim przypadku pierwszy raz chcialem isc to nawet mnie na panel nie zaprosili zas drugi raz po 9 miesiacsch pracy chcialem zlozyc papiery to sie okazalo ze jeszcze przez miesiac mi adapt wisi wiec jestem na starcie zdyskwalifikowany...to juz przelalo czare goryczy i poszlo wypowiedzenie umowy z mojej strony czego dzieki mojej obecnej pracy nie zaluje.podsumowujac firma ok zarobki...ok ale wszystko tylko na jakis czas nie na dlugo

@Nowa

Nie ma żadnej różnicy płacowej, wszystkim pracownikom płacą jednakowo. Tak sie nie napalaj na jakieś awanse, bo możesz po trzech miesiacach już nie pracować. W tej firmie musisz uważać na adapty (pisemne upomnienia) za produktywność i jakość. Na każdym dziale jest norma i ona rosnie z miesiąca na miesiąc. Jeśli nie pracowalaś nigdy na produkcji to możesz nie dać rady. Przjrzyj forum i przeczytaj wypowiedzi, są one prawdziwe. Nigdy nie wiesz na jaki dział trafisz. ... Potem możesz zostać posłana na szkolenie na inne działy i po przeszkoleniu gdy zostaniesz wysłana na tzw... Wsparcie danego działu mozesz właśnie wtedy załapać adapta za niewykonaną normę lub błędy i jakość. Nie myśl, że piszę głupoty, przekonasz się na własnej skórze, wówczas przyznasz mi rację. Powodzenia

tak było
@Nowa

na każdym dziale zarobki takie same , na krecie najwięcej nadgodzin

picktower
@Nowa

Szeregowy pracownik może dobrze zarobić TYLKO trzepiąc nadgodziny. Płaca, czyli 15 zł/h brutto (ok. 10,80 netto) jest taka sama dla każdego wyrobnika bez względu na dział czy funkcję (zwykły prol, process guide, problem solver, instruktor, audytor itp.), więcej zarabiają dopiero teamleaderzy (20 zł/h brutto). Czyli przy przeciętnie 160 godzinach w miesiącu na rękę dostaniesz ok. 2100 zł, oczywiście biorąc pod uwagę brak absencji (za to premia 8%) i ew. premię za wydajność CAŁEGO magazynu (teoretycznie do 7%). Co do możliwości awansu: jeżeli jesteś rzetelnym pracownikiem, który stara się, rozumie proces, ma umiejętności, wiedzę - nie ma ŻADNYCH. Jak ktoś wyżej napisał, nie puszczą cię, żeby nie tracić dobrego niewolnika. Bo o takich ciężko, patrząc na bezmózgą hołotę która przychodzi do Amazona. Oczywiście jako awans rozumiem stanowisko teamleadera i wyższe wynagrodzenie, bo zostanie problem solverem czy process guidem to tylko inna forma wyrobnictwa. Podsumowując, jest to dobra praca tymczasowa. Na stałe po prostu nikt normalny tam nie zostaje. Tak jest Amazon skonstruowany, o czym niejednokrotnie wspominano na tym forum.

Nowa
@Wolny

Rozumiem ze nie ma rożnicy miedzy pracownikami (mowie oczywiscie o pracownikach na tym samym stanowisku) tylko z tego co pisza osoby na forum to niektóre z osób pisza ze u nich na dziale np: nie ma nadgodzin

@picktower

Zgadza sie.Awansem nie jest jakis problem solve czy instrutkor to jest taka pewna forma zaslepienia pracownika ze jak dobrze zasuwalas to wooow zostaniesz instruktorem tyle ze piebiedzy z tego zadnych a tobie sie wydaje ze cie docenili tj.wyzej napisalem i kolega pode mna na leada nie masz szans...na swoim przykladzie wiem jak skladalem papiery na leadera to sie nawet do mnie nie odezwali a bylem jednym z 4 instruktorów pozniej trafilem na tansshipment reconcile. Obowiazkow wiecej kasa caly czas ta sama Oczywisicie bylo gadane ze z tej funkcji latwiej na leada isc tyle ze jak chcialem to sie okazalo ze jakis adapt mnie blokuje i startowac nie moge jeszcze przez ponad miesiac takze dalem wypowiedzenie i podziekowalem...szkoda bo fajnie sie tam robilo ale niestety nie mialem zamiaru stac e miejscu sluchac tylko pochwal i dobrych slow za 2tys miesiecznie.w nawiazaniu wlasnie do innych funkcji szumnie nazywanych awansem pozniej siedzialem sobie na transie co w zasadzie wygladalo tak iz powklepywalo sie jakies dabe do raportu samemu pomagalo sie budowac bufor a pozniej z racji tego ze juz nic nie przyjezdzalo musialem brac skaner i isc stowowac ewentualnie pozniej isc na pick i jechac dalej.

@picktower

Druga sprawa kolego jestes pierwsza osoba ever ktora podala poprawna stawke godzina na reke, kazdy inny z kim rozmawialem czy czytalem twierdzil ze maja po 11.25 czy nawet 12zl na reke bo liczyli se w kalkulatorsch wynagrodzen ktore sa skonstruowane do przeliczania miesiecznego wynagrodzebia brutto...a potem placz ze kasa sie nie zgadza a samemu ciezko eziac 15-29% i zobsczyc ile wychodzi

Czy osoby pracujące na audycie i problem solvie mają do zrobienia normy dzienne?

Mam takie pytanie do was czy da rade w amazonie wyciagnac 2500 bez nadgodzin?

xyz

Brutto na pewno xD

Lol
@xyz

Bez problemu wyciagniesz 2500 na rękę jak nie jesteś lebrem i nie bierzesz l4

na rękę ZAPOMNIJ

...
@xyz

Za 160h bez l4 i i urlopu na żądanie dostaniesz jakieś 2000-2100 netto. Żeby dostać do ręki 2500 musiałbyś mieć grafik na jakieś 200-210h a takie bardzo rzadko się trafiają.

@anonymous

bez nadgodzin przy 160h jest okoł 2000 2100 zł z dwoma dodadkowymi dniami wychodzisz 2500 2600 zł

@...

A no wlasnie tak myslalem bo jak bym nie liczyl to z tej stawki za chiny tyle nie wychodzi...a pytam bo kolezanka stwierdzika ze jej chlopak tam bez nadgodzin mniej jak 2.5k nie wyszedl

Tolo
@Lol

Te 2500 to pisz uczciwie że masz z nadgodzinami a nie na kazdym dziale są nadgodziny.

@anonymous

koleżanka ci skłamała bez nadgodzin nie ma takiej możliwości chyba że raz tak miał z dodatkową premią świąteczną. pracuję tam od listopada raczej bym wiedział gdybym dostał 2500 za czysty miesiąc : )

@Krecik

No wlasnie ja pracowałem od wrzesnia odszedlem po 8 miesiacach i takie rzeczy slysze ze 2500 bez nadgodzin...mysle se co tam teraz na T-1 stawka 20 brutto czy co?Nie wiem w jakim celu ludzie zawyzaja swoje zarobki,no ale jesli komus to sprawia radosc i czuje sie lepiej no to ok.

Beti

Witajcie. Bardzo proszę o informację zwrotną. Na dniach byłam na rozmowie kwalifikacyjnej - zostałam skierowana na badania. Badania mam do wykonania "na dniach" - proszę o informację, kiedy dostaje się umowę? Czy od razu po badaniach trzeba jechać do Amazona (Sosnowiec) i z miejsca ustalany jest grafik czy wystarczy tylko ich powiadomić telefonicznie a oni sami ustalą termin by przedłożyć dokumenty wraz z orzeczeniem? PS: co to ten "Day zero"?

Tolo
@Beti

Czekasz na wiadomość kiedy będzie dzień zerowy. W tym dniu masz szkolenie z bhp, hazmatów i masz wycieczkę informacyjną po magazynie jak również podpisujesz umowę na czas określony tj: na 3-rzy m-ce, jak nie złapiesz adeptów to możesz liczyć na umowę roczną ale też musisz uważać na adapty, które kwalifikują Cię do zwolnienia. Musisz wiedzieć iż w tej firmie liczy się wykonanie normy w 100% oraz jakość. Adapt to pisemne upomnienie ktore możesz otrzymać za niewyrobienie normy i za złą jakość.

Becia

Witam proszę o informację - na dniach odbywały się rozmowy kwalifikacyjne. Otrzymałam skierowania do placówki medycznej na badania lekarskie. Proszę o informację jak to wygląda z tym "Day 0"? Od kiedy zaczyna się tak de facto pracę? Badania mam na dniach - rozumiem, że po badaniach należy jechać do Amazon na podpisanie umowy i z miejsca np. od Soboty bądź Niedzieli - zaczyna się pracę? Proszę o wyjaśnienie. Z góry dziękuję:)

@Becia

Źle rozumiesz, po badaniach nie jedziesz do Amazon, tylko czekasz na telefon kiedy masz Day 0. Nie pytałaś się o takie podstawowe sprawy w agencji pracy?

beczka

na krecie instruktorzy to jedna wielka banda oszołomów w tym Natalka księżniczka która chyba wie o czym się tu piszę xDDD

@daisy

Dlatego też właśnie po czterech dniach pracy zwolniłam się ???? polecam zrobić to samo tym którzy mają dosyć. Na Amazonie życie się nie kończy....???? Pozdrawiam crecikow????

Ozesz

Natalka? Ładnie to tak wyzywać ludzi na forum? reprezentujesz poziom gimnazjum czy co?!

@Ozesz

hehehe obrazić to dopiero ją można bo ta księżniczka nie zasługuje na szacunek

Jjjj

Dziś przeszłam pomyślnie rozmowę rekrutacyjna w firmie Amazon , jednak dopiero teraz nasunęło mi się na myśl pytanie czy w mojej sytuacji skończyłam właśnie szkołę policealną 2 letnią dzienną ale nadal posiadam jeszcze jeden kierunek (nadal jestem uczniem szkoły policealnej dla dorosłych ) czy jeśli przejdę oczywiście pomyślnie badania lekarskie to muszę przedstawic jakiś dokument potwierdzający że jestem uczniem (i dzięki temu inaczej odprowadzane są składki) Czy jest tu ktoś kto jest może w podobnej sytuacji . Lub jeśli nie to czy mogę prosić o zamieszczenie jakiegoś numeru kontaktowego z odziałem Amazon /jakaś infolinia Amazona cokolwiek

@Jjjj

Powinnaś pokazać taki dokument.

Qwerty
@Jjjj

Nie ma to zadnego znaczenia...w przypadku uczniow i studentow do 26 roku zycia takie ulgi podatkowe dotycza tylko umowy zlecenie i chyba umowy o dzielo, natomiast na umowie o prace bez znaczenia czy jestes osoba uczaca sie czy nie, wszystkie skladki sa odprowadzane

Czy osoby pracujące na crecie na sufit,problem solve mają normę dzienną do zrobienia?

New

Czy ktoś z picku może się wypowiedzieć? Na kretach jest mega rotacja 3/4 mojej grupy tam poszło.co do świadczeń zdrowotnych to za 0 zł tylko podstawowe jak ZUS resztę płacisz za prywatną. Za multi to samo ale to wiadome jak chcesz kogoś dopisać to już nie tak ok.

Zostaw merytoryczną opinię o Amazon - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Amazon?

Zobacz opinie na temat firmy Amazon tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 836.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Amazon?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 629, z czego 112 to opinie pozytywne, 200 to opinie negatywne, a 317 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Amazon?

Kandydaci do pracy w Amazon napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Amazon
1.8/5 Na podstawie 1040 ocen.

Amazon