Opinie o Adient Poland Sp. z o.o. w Świebodzin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Adient Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Adient Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adient Poland Sp. z o.o. w Świebodzin

Niedawno się przyjęłam,ale juz wiem że umowy przedłużać nie chcę.Temperatura na produkcji taka że możesz paść na ryj i te wiatraczki które mają pomagać no dobra dmuchają...ale co z tego skoro ciepłym przemielonym powietrzem? Ty stoisz przy linii całe osiem godzin,praktycznie same babki a ci nie wiem technicy czy jacyś inni co się niczym tak naprawdę nie różnią bo robią to samo a mianowicie siedzą sobie w telefonie albo po prostu siedzą tak samo ci na wózkach cały czas w telefonie a ty masz problem żeby wyjść spokojnie do toalety no to o czym tu w ogóle rozmawiamy? Przerwa jedna 15 minut z czego pierwsze 5 musisz policzyć na dojście na stołówkę kolejne pięć minut na stanie w kolejce po obiad a kolejne 5 minut żeby zjeść i wrócić na czas.Pracownicy sami między sobą robią przerwy pięcio minutowe na toaletę czy fajke. A no i niektórzy ludzie tam którzy uważają się za niewiadomo kogo i wymagają od nowych żeby po jednym dniu zasuwali tak jak oni po 10 latach pracy w tym padole łez i rozpaczy.Nie mówię że wszyscy bo nawet w takim bagnie znajdzie się parę normalnych osób.W pewnym sensie podziwiam ludzi którzy tam pracują bo w takich warunkach na dłuższą metę to życzę powodzenia.Lepiej szanować swoje zdrowie i samego siebie i poszukać czegoś innego.

Stary Pracownik

Chciałem podziękować Pracodawcy za harmonogram Pracy w tygodniu przedświątecznym wydłużającym czas wolny w święta ale w imieniu pracowników biurowych , bo jak zwykle pracownicy produkcyjni są ,,drugą kategorią,,. Dziękuję za możliwość pracy w sobotę na drugiej zmianie i dzień wolny w piątek na pierwszej zmianie (no każdy wie ,że lepiej pracować w sobotę do 22 ) .Dzięki temu już w poniedziałek Wielkanocny będziemy mogli się spotkać na zmianie nocnej . Dziękuję również o negatywne rozpatrzenie petycji pracowników ,którzy chcieli niemal w 100% przyjść w piątek do pracy w zamian za poniedziałek . A teraz czekam na ,,szczere,, życzenia Wielkanocne na Stronie :)

Brak słów

@biurowy może trzeba było mówić wprost czego mogą oczekiwać pracownicy agencijni.. Później mistrz i lider musi wymyślać historyjek i zwodzić ludzi

@agencyjny

Śmiech na sali, pracownicy agencyjny pracujący normalnie na zakładzie ok rok nie dostaną bonów świątecznych... Dlaczego takie osoby są gorsze? Może takie osoby powinny mieć mniejsze normy? Albo skrócony czas pracy? Gdy pytałem czy zostanę przejęty przez adient dostałem 2 odpowiedzi jedną od majstra że oczywiście za miesiąc ( ten miesiąc to już 3 miesiące) lider powiedział że nie ma takiej możliwości. To ja już nie wiem o co chodzi

Irin
@Były agencyjny

Dokładnie jest tak jak kolega napisał ... Wypłaty się nie zgadzają ,robią śmieszną wigilię na hali z okrojonym czasem zjedzenia pieroga ....dziękuję .

Obserwator Nowy wpis

Pracowników produkcji (Lider , Technik ,Spawacz, Transporter , Operator, Monter) dla równości (Monter, Operator, Transporter, Spawacz, Technik ,Lider ) gania się, rozlicza się co do sekundy w tygodniu i w weekendy no wiecie nowy system m produktywność itp. a tymczasem na ściance ,,równości Kobiet i Mężczyzn ,, (notabene słusznej sprawy) pielgrzymki do zdjęć innych działów byli i tacy co nie raz nie dwa do zdjęć chodzili pozować ... A teraz wszedł nowy kolejny wspaniały pomysł Kampania Wiosenna typu ,, Przyjdź jak masz ochotę (pewnie po pracy lub przed ) przygotuj ogródek dostaniesz kiełbaskę z ogniska :) a i sweet focię pewnie SERIO?

XD Nowy wpis

Widać że nie pracujesz na produkcji. Jasne każdy mógł iść na te 10 min zrobić zdjęcie ale wcale mnie nie dziwi że nie było chętnych, bo później taki pracownik musiał nadrobić stracony czas aby wyrobić normę. A robić zdjęcie żeby przyłożyć cegiełkę do propagandy zakładu jaki to nie jest tolerancyjny i promujący równość? Nie dziękuję, ludzie pracujący tam więcej niż miesiąc chyba nie mogliby później spojrzeć w lustro.

Stary Pracownik

Pracownik TESLA
@Stary Pracownik

A mi to pasuje - w końcu wolne święta. Dziękuję

@Pracownik TESLA

To super , a zarazem i szkoda ,że nie dotknęła Ciebie ta ,,przyjemność,, pracy w poniedziałek wielkanocny ,oraz sobotnie popołudnie. A Kierownictwu proponuję zamiast tłumaczeń typu ,, ...logistyka się nie zgodziła,, itp. zastanowić się nad majowym świętem ,bo powtórzy się analogiczna sytuacja gdzie jedna z 3 zmian w/g. przedstawianego grafiku znowu będzie poszkodowana i po raz kolejny będzie szła na nockę tym razem 3 maja ...

Wkurzony

Nie logistyka a kierownictwo logistyki. Magazynierzy nie byli szczęśliwi że znowu harmonogram po terminie ustalonym przez kodeks pracy a pracujaca sobota bez powiadomienia 14 dni wcześniej. I jeszcze te śmiesznie szkolenia że mamy pytać przełożonych o pozwolenie pujścia na papierosa. I tylko w określonych godzinach. Chcą zachęcić ludzi by sami zmienili pracę. Niepotrzebnie stresują ludzi a wypadków co raz więcej. A zaraz znowu będzie płacz że ludzi do pracy niema

Równie stary pracownik
@Stary Pracownik

Właśnie tak jak piszesz. I jeszcze jeden termin. Czy nie można 2 mają odrobić w harmonogramie 13 mają zamiast 6 i mieć kolejny wolny weekend? Jest czas by móc to przemyśleć? Ponoć "mądre" głowy nad tym siedzą.

No to prawda ostatniego biurowego widziałam w piątek ok. 15 . a miałam nadzieję ,że chociaż jakiś kierownik będzie ok i odrobi rzetelnie sobotę ;) a o zarządzie co powinien dać przykład już nie wspomnę...

Brak słów Nowy wpis

Iza Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Witam , ja się pytam co to jest ... Transporterów brak ,zwalniają się na potęge , nie ma czym jezdzieć bo wózki są z awariami i nie są naprawiane ? Wstyd na sali a ludzie mają paleciakami naginac...

Brak słów

@Pracodawca jak to jest że pracownicy zatrudnieni przez agencję pracują tak samo jak zatrudniony przez firmę jeden do jeden, a nie otrzymują różnego rodzaju profitów jak zatrudniony/a przez firmę. Typu dodatki na święta Kart multi sport. I tak dalej a i premie są mniejsze i to bardzo.. polecam pracującym na agencjach zainteresować się tematem i zerknąć jakie otrzymujecie premie. Śmiech na sali zdarza się ze otrzyma się mniej niż 10% będąc cały miesiąc w pracy.. A gdy mówi się o tym liderowi czy mistrzowi to " my nie wiemy jakie oni mają tam zasady czym się kierują " Żenada... taka rada dla @Pracodawca na szkoleniu mówcie ludza w prost jakie są warunki i zasady/ krytera bo gdy się wchodzi na produkcję to wygląda to całkiem inaczej. Szkoda czasu i nerwów na tą firmę.. ale za to w chahmrceniu są numerem 1

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Adient Poland Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Świebodzin
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kierowca CE
Service Jobs Sp. z o.o.
logo firmy Sprzedawca CCC Świebodzin
CCC S.A.
logo firmy Pracownik działu rozliczeń
Koimex

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Adient Poland Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

@agencyjny

Krzychu
@@agencyjny

Ile dają kasy na święta?

Były agencyjny
@@agencyjny

To że firma leci w (usunięte przez administratora)... tzn oszczędności to fakt... ale pragnę ci przypomnieć że twoją umowa agencyjna jest do 18 miesięcy więc pewnie dostaniesz umowę adienta dzień po terminie przyznawania bonów na Wielkanoc. Ja miałem umowę przez agencje na 500 godzin a umowę adienta dostałem po 6 miesiącach dzień po wypłacaniu bonów na Wielkanoc ( to było kilka lat temu). Więc nie narzekaj bo taką umowę podpisałeś, gorszy jest fakt że ludzią przestały się wypłaty zgadzać ja za sobotę nadgodzin na nockach plus dodatek za testy dostałem 200 zł netto więcej od kolegi na tym samym stanowisku bez dodatku i nadgodzin. niewiem jak 580 zł brutto wyszło im 200 netto. Koleżanka z innego działu przy stawce 4000 zł brutto z premią prawię 16% przy zerowym podatku i z nockami dostała 3300 netto gdzie lekko licząc powinno być 3800 netto, oczywiście dział personalny idzie w zaparte że wszystko jest poprawnie, a jak dyrekcja stwierdziła że zamiast 80zł w bonie sodexo dla każdego zrobi wigilię zakładową z limitem na krokiety (lepsze w markecie kupisz ) I pierogi z rozwodnioną kawą to głupio im dać ludzią 80 zł to się tylko śmialiśmy jaki wałek na kasę idzie do tego skrócili wigilię z 2 godzin do 1,5h, w te 80 zł to chyba wliczyli koszt braku produkcji przez 1,5 h bo 1 krokiet i kilka pierogów (nikłej jakości) tyle nie kosztuję. I oczywiście kolejny raz minimalną krajową podnoszą o 700 zł a my podwyżki dostaniemy 450-500 jak co roku jedyne co idzie w górę w tej firmie to normy i zakres obowiązków

...
@Krzychu

Od 1250 brutto przy najniższych dochodach na osobę . Realnie 950 -1100 brutto przy normalnych dochodach w firmie bez dzieci

Krzychu
@...

Od dwóch miesięcy pracuje pod firmę. Kazali wypełnić wniosek i nikt nie wie ile premi na święta będzie. Jak mam dzieci to coś się należy?

Irin
@Były agencyjny

Jak długo trwa proces awansu w Adient Poland Sp. z o.o.?

Opiniujący - 13 lat stażu prac

Panowie i Panie, są naprawde lepsze miejsca do pracy, zarobicie więcej, nie będziecie potrzebowac rehabilitacji, psychiatry, leków, szkoda zdrowia ;) dajcie pseudo przełożonym pokazać jak powinno sie pracowac, kiedy "nie ma ludzi" ;) za jakis czas automotive i tak zdechnie, więc mając na uwadze Wasze dobro, radzę poszukać własnej godności i poprostu robić to, co kochacie ;) nie bójcie się zmian ;) Oceniam firmę na piątkę z plusem, mega inwestycje w pracownika, bezpieczeństwo, rozwój, ale bezpośredni przełożeni powinni iśc kręcić makaron bo do tego sie nadają ;))) polityka firmy nie jest przestrzegana w zadnym aspekcie, a szkoda.

Na jakie benefity można liczyć w Adient Poland Sp. z o.o.?

Opinia - zdecydowany negatyw. Pozdrawiam

Pracownica

Po tym jak usłyszałam ,że od niedawna musimy pracować na dwóch stanowiskach ,bo tak wyliczyli ,,kompetentni,, ;) czytam i nie wierzę jest nowa rekrutacja ,,Asystent-ka kierownictwa,, .Myślałam ,że asystentami są już wasi Koordynatorzy ,Planiści,,Mistrzowie Liderzy itp. Dobrze ,że trochę więcej miejsca na halach się zrobiło ,bo byście się o własne nogi potykali...

Stonogi

Witam. Czy w firmie są zatrudnienia nowych pracowników czy dalej zwolnienia ??

Patryczek
@Stonogi

Widze ze przychodzą nowi więc zatrudniają ale przez agencje. Troche ludzi też przejęli do siebie z agencji.

Iza

Witam , biorąc poduwagę obecną sytuację w zakładzie ,wzrastające zamówienia proszę nie liczyć na cięgle nadgodziny i pieniążki .. będą szykować się cztero brygadowki .

Psa
@Iza

Tak wzrastają ze niektóre projekty przechodzą na dwie zmiany. No już widzę te 4 brygadowki.

Iza

Witam, mam bardzo ciężko dylemat odnośnie zamkniętych okien na hali produkcyjnej B i A . Czy nikt nie dostrzega problemu ( kto założył kłódke na skrzynce do otwierania okien) nie ma świeżego powietrza i nie ma czym oddychać ,ludziom robi się słabo a zaznaczam że to dopiero wiosenne temp.

Hue

Cudowna firma. 29 czerwca a oni informują, że od 1 czerwca jest 4 miesieczny okres rozliczeniowy. Śmiech na sali. Firma, gdzie obracają się miliony a może i miliardy, obcina pracownikom pensje, zabiera premie i jeszcze uniemożliwiają odebranie zapłaty za wypracowane nadgodziny, gdzie ludzie poszli, bo myśleli, że koniec miesiąca to im wypłaca. Oj jak naiwni jesteśmy. Wielce pokrzydzwone firmy przez koronawirusa ale to my, zwykli kowalscy najbardziej dostajemy po (usunięte przez administratora)

@Hue

Hmm a dlaczego za nadgodziny masz miec zaplacone skrok wg prawa pracy w pierwszej kolejnosci powinienes dostsc za to wolne a nie kase?

Dftr

Jak lubisz sobie pracować w weekendy a potem dostawać wolne kiedy przełożony sobie wymyśli to śmiało :D widać, że jesteś jednym z tych którym to nie przeszkadza

Robok

Za nadgodziny jak chcesz odebrać to spoko a jak oni wysyłają na wolne za nadgodziny to czy nie powinno być 1.5 dnia wolnego za dzień nadgodzin?

czarny brat

Jak ktos che miec wolne to sobote albo niedziele a nie ze za wolne w tygodniu po to sa nadgodziny by mozna bylo zarobic

Zly

W tej firmie jak w kabarecie ludzie z magazynu którzy jeżdżą wózkiem po hali więcej gadają i siedzą na telefonach niż to warte zarabiają około 500 zł netto więcej od ludzi z produkcji którzy marnuję własne zdrowie byle by zrobić normę Brawo panie dyrektorze i panie Nowakowski 100 Czy liście tą firmę na (usunięte przez administratora) jednym się daje w kopertach drugim się daje po cichu podwyżki a najlepsi pracownicy dostają ochłapy i są oszukiwani na każdym kroku ale to już niedługo się skończy czas pokaże zostaniecie na lodzie

@Zly

A kto takie normy zrobil dyrektor stanal i (usunięte przez administratora)czy glupi ludzie a norma zecz swieta jak jest 10 to sie robi 10 a nie 12 czy 14 a potem norma w gore i (usunięte przez administratora) dol ale trzeba miec mozg i robic swoje powoli i dokladnie a nie na akort

Zulus

A w Adiencie bez zmian . W ubiegłym tygodniu zapisywali chętnych do pracy w sobotę miały być płatne nadgodziny. Od poniedziałku wysyłają ludzi na wolne , kolejne kłamstewko. Ludzie odchodzą tam gdzie lepiej płacą , zwłaszcza z magazynu, ci którzy pozostali nie nadążają dowozić części zdążają się przestoje z tego powodu. Ale zdaniem dyrektora wszystko jest ok.Zaproponowali podwyżki 8% od stycznia , to jest jakaś kpina chyba . Wiadomo dyrekcja tnie koszty żeby wypracowany zysk w zębach zamieść panom właścicielom , bo od tego zależą ich ciepłe posady, a polskiego i ukraińskego pracownika mają tam gdzie słoneczko nie dochodzi. Bo wiadomo że karierę najłatwiej jest zrobić cudzym kosztem . Zobaczymy jak długo

@Zulus

Zaczeły się zwolnienia ale to już norma w tym zakładzie bardzo nie niestabilne zatrudnienie

Aleksandra
@Zulus

To trochę słabo, podwyżka 8% a inflacja 17% no a są jakieś benefity, socjal?

@Aleksandra

Jest stołówka, i bezpłatne dojazdy do pracy z kilku kierunków i terenu Świebodzina ,dwa razy w roku bony na święta i to wszystko

Hmmm
@Aleksandra

Takie są co roczne podwyżki w adiencie od kilku lat połowa inflacji, magazyn w zeszłym roku dostał więcej bo pracowników znaleźć nie mogli i dalej nie mogą, jak już oficjalnie mówi kierownik personalny,,nikt nie chce pracować na magazynie w tej firmie,,

Ilona
@Hmmm

ale mimo tego znajdują sposób, żeby mieć tych ludzi u siebie? ilu w sumie jest tu potrzebnych tak właściwie?

Grzegorz
@Ilona

No widzisz, niespodzianka! Na forach nie tylko na tym w 95% pisza głównie niezadowoleni. A sprobuj napisac, że ci się coś podoba, to cie zjedzą...

ona
@Grzegorz

Grzegorzu. Jesteś chyba w tych 5 % zadowolonych. Spróbuj napisać coś pozytywnego o tej firmie. Nie zjemy cię.

Abc
@ona

Pozytywy: -wyplata na czas -zarobki nadal nie najgorsze - całkiem dobre jedzenie z miłymi paniami z obsługi -zawsze czyste toalety, miękki papier ( kto musiał korzystać z cuchnących toalet zazwyczaj bez papieru - doceni) - co roku podwyżka Wszystko można obrócić w negatyw jeśli się chce. Tak naprawdę wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. I nie jestem w 5% zadowolonych. Jestem w 30%, którzy robią swoje i idą do domu. Narzekanie - narodowy sport Polaków. Przestańcie narzekać bo to się udziela reszcie. Najłatwiej mieć pretensje do wszystkich wokół . Komu nie pasowało, to się zwolnił. A nie zatruwa innym otoczenie ciągłym narzekaniem jaka to beznadziejna firma. Tyle w temacie. Kupo-burza czas start!

pppppppppp
@Abc

super zakład wypłata na czas i papier toaletowy w toalecie boki zrywać wypowiedz roku ha ha ha .............

Alka
@Abc

w Amazonie mam 4600 zł na rękę za przesuwanie paczek po rolkach bez sobót i niedziel przyjdziesz w weekend 600 zł do wypłaty a Majka to niech siedzi w Dolarze na piwku i w Sofie do nocy zAgnieszką.

@Abc

jesli chodzi o zarobki to prawda najlepsze w okolicy minus zakladu to ludzie ktorzy sami normy podwyzszaja bo sa gamoniami i potem nazekaja ze ciezko pozdro ZAKOW PANY

Zulus

W firmie od kilku tygodni nie pierze się odzieży roboczej pracowników. Żadnych oficjalnych informacji na żadnej z tablic informacyjnych oczywiście nie ma .Czyżby nowy sposób na oszczędności.? Ciekawe jak długo to jeszcze potrwa , i czy adient wypłaci pracownikom ekwiwalent za pranie odzieży, może potrzeba żeby Inspekcja Pracy im o tym przypomniała.

Zapraszam wszystkich chętnych do pracy w tej firmie na hali jest 35C idzie się ugotować a biuro oczywiście klima trzeba szukać innej pracy szkoda zdrowia

@pracownik

35 to chyba rano, popołudniu 38 na termometrach( nie wiele ich zostało a umieszczone sa na chłodnych filarach), ale kto tu się ludźmi przejmuje przecież roboty się przegrzewają

@pracownik

zapraszam również tych co w sobotę chcą pracować za dzień wolny a nie za pieniądze żenada ciężko zapracowane godziny zamiast zapłacić to dają wolne oczywiście przymuszone

Alicja
@pracownik

Jak temperatura jest to faktycznie ciężko, jak sobie radzicie w takich sytuacjach?

Antoni
@pracownik

Jak za dzień wolny? W sensie, że można pracować w sobotę zamiast np. w poniedziałek czy każą pracować w soboty za free?

@Alicja

Dostaniesz butelkę 0,5 wody i 10 min dodatkowej przerwy, temperatura na termometrach koło 18 godziny pokazuję 38 na halach przy upałach ,( jeśli znajdziesz termometr, są ukryte na stalowych lub betonowych filarach na wysokości 180 cm, przy robotach i lakierni zapewne jest cieplej) w tym roku bhp postawiło nam lodówki na stołówkach, jak sobie radzimy? PIJEMY DUZO WODY, częściej zmieniamy podkoszulki i codziennie zaraz po pracy prysznic a i tak są odparzenia, gorąco czy nie nadal obowiązuje bhp czyli zarękawki, okulary, kaski, kamizelki i długie spodnie, nie jest lekko

@Antoni

Przychodzisz na nadgodziny w sobotę, lub zostajesz po godzinach w tygodniu, a na koniec miesiąca dają ci do podpisu wniosek że prosisz zakład o wolne za te nadgodziny 1godzina za 1 godzinę i to nie kiedy ty chcesz tylko kiedy zakład ci pozwoli (czyli jak nie ma zamówień) jeśli nie ma ludzi a są zamówienia to oczywiście zapłacą, ja kiedyś usłyszałem że jak chce iść na 14 dniowy urlop ( ten co mi kodeks pracy gwarantuję i termin ustaliłem 2 miesiące wcześniej) to muszę pierw odebrać wszystkie nadgodziny które mam, czyli pierwsze dni 14 dniowego urlopu były z nadgodzin, pracy za free niema no chyba że pracujesz umysłowo to wtedy spodziewaj się telefonów o każdej porze dnia i nocy bo na przykład tylko konkretna osoba może podjąć jakąś decyzję lub posiada jakąś wiedzę na jakiś temat a zakład pracuję 24 na dobę,

Taki jeden
@Antoni

Czego nie rozumiesz w zdaniu "praca w sobotę za dzień wolny"?

Jolanta
@Taki jeden

W sumie masz rację, czego tutaj nie rozumieć. Niektórzy pisali, że warunki pracy są trudne tzn. gorąco, mało wody itp. Czy pracownicy nie zgłaszają tego do BHP?

Zostaw merytoryczną opinię o Adient Poland Sp. z o.o. - Świebodzin

• Jak się pracuje w Adient Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Adient Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adient Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 5 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Adient Poland Sp. z o.o.