Opinie o PT Makaruk Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie PT Makaruk Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w PT Makaruk Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi konfekcjonowania i pakowania

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PT Makaruk Sp. z o.o. w Lublin

Co tam teraz ciekawego na Makaruku robicie? jaka zabawka ;P

Bliss
@Ewa

A co stęskniłaś się za pracą?

@Bliss

Aż tak to może nie, ale z ciekawości pytam

Bliss
@Ewa

To niestety Ci nie pomogę, bo dopiero się tutaj rozglądam

Karo

Pracowałam tu kiedyś, niedługo, bo jakieś pół roku, ale wspominam całkiem dobrze, pewnie ekipa zdążyła się już od tego czasu zmienić, ale i tak chciałam pozdrowić wszystkich w tym trudnym czasie, trzymajcie się :)

@Karo

sentyment trzyma, że tu jeszcze wpadasz ;p?

@Que

Ano jakiś tam trzyma :) Tak wpadłam zobaczyć co tam słychać w Makaruku, w sumie to pierwszy raz zaglądałam po zmianie pracy, więc jakoś regularnie to tu nie wpadam, ale pewnie co jakiś czas zerknę zobaczyć co i jak

@Karo

a gdzie pracowałaś, na produkcji?

Tak tak, na produkcji

@Karo

a zmieniłaś na jakąś inną produkcję, czy wgl poszłaś wyżej w karierze ;p

@Que

To to jakiś wywiad ze mną, czy co? :) Poszłam na studia i nie byłam w stanie pogodzić ich z tą pracą.

@Karo

nie wywiad po prostu zapytałem z ciekawości skoro już się udzielasz na forum o tej firmie....

@Que

poszłam na studia, więc zaprzestałam pracy tak jak napisałam ;)

@Karo

no w porządku kumam, dzięki jednak za odpowiedź ;) po prostu ludzka ciekawość wzięła górę

KONTYNUUJĄC:

Przed zatrudnieniem botów makaruk miał na tym portalu ocenę 2/5, widać odpowiednio wyłożone pieniądze są wyznacznikiem oceny :) Tonący brzytwy się chwyta.

A co tam się teraz dzieje?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Magazynier - Operator wózka widłowego w firmie PT Makaruk Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Młodszy operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Bydgoszcz
Uno foods
Sylwek K.

Ile zarabiają brygadziści w tej firmie tak mniej więcej?

zuzi

Jakie są zarobki w tej firmie pracując na produkcji? Macie jakieś prmie ,benefity? Na ile zmian pracujecie? Praca do ogarnięcia ,są jakieś szkolenia stanowiskowe?

lll
@zuzi

Najniższa krajowa, zero dodatków na święta. Funkcyjni mają aneksy do umów. System 2 zmianowy.

albi
@lll

no bez przesady, są dodatki funkcyjne na poszczególnych stanowiskach i uznaniowe za dobrą pracę

lll
@albi

Dodatki funkcyjne... a premia uznaniowa to około 200zł, gdzie może 1/4 pracowników ją dostaje. Bo nei ma jasno ustalonych kryteriów premiowania.

Ariana
@zuzi

Odpowiadając na drugą część pytania, praca do ogarnięcia, jak najbardziej, na początku może być trochę trudno złapać rytm, ale szybko załapiesz

albi
@lll

no to bardzo mi przykro, że nie jesteś w tej 1/4 ale nie mów że nie ma nic, bo są ;)

Oli
@albi

Tak, są przyznawane, ale jak zostało o tym wspomniane wcześniej, to brakuje jasno określonych kryteriów do ich przydzielania. Co jest bzdurą, bo premie powinny działać motywująco.

Czy Makaruk prowadzi teraz jakąś rekrutację?

Lilka

z tego co ja się dowiedziałam, to nie, ale nie mam 100% pewności

Świder
@Lilka

chyba żadnych nowych ofert nie było

Xyz

Prawdopodobnie będą w czerwcu przyjmować

Świder
@Xyz

czemu akurat w czerwcu? ale to dobre info, dzięki ;p

Xyz
@Świder

Bo będzie przerwa już w maju i ma ona trwać 3 tygodnie, więc zaczną przyjmować w czasie kampanii ;p

student

Nie rozumiem niektórych osób tutaj piszecie i piszecie że ciągle jest żle u Makaruka pozdrawiacie tych co odeszli to pytam sie po kiego licha tu pracujecie jeszcze.

@student

Nie tylko ty tego nie rozumiesz ;)

Ron
@student

po co pracują i tym bardziej po co o tym wszystkim piszą, skoro wystarczylaby zmiana z ich strony i wszystkie problemy by się rozwiązały, ale przecież lepiej wyżalić się w internecie :p

@Ron

Co zrobisz, trzeba olać i robić swoje, a frustratkami się nie przejmować. Nikt nie mówi, że praca tutaj każdemu się musi podobać, ale po co psuć atmosferę całej reszcie, której jest tu spoko

Holika

Eee, co? Przecież ja się właśnie z wami zgodziłam?

Mozna wiedziec co takiego sie pozmienialo ? Chodzi o to co napisalas ze kiedys robily 2-3 a teraz jedna osoba

Pakowaczka

Jak widać z komentarza powyżej oraz kilku napisanych wcześniej to większość osób tu pracujących jest zła: elektomechanicy, liderki, brygadziści, kontrola jakości, magazyn, osoby z biura, no i niektóre osoby na produkcji, na czele z Prezesem i Panią Prezes tylko osoby z Ferrero są najlepsze (poczytaj opinie o pracy w ferrero). Jednak czytając te opinie i mam czasem wątpliwości czy osoba może osoby które to piszą mówią do końca prawdę. Ja pracuje tu od jakiegoś czasu i nie narzekam dostaje premie tak jak napisał brygadzista teraz na święta nawet były większe i wypłata była dużo wcześniej, podobno elektomechanicy nic nie robią według mnie robią to co trzeba, jednak nie każdy może to zauważyć, liderki są pomocne a to że muszą pilnować produkcji to normalne, tak samo brygadzisci. Niestety niektórzy uważają że powinno się ich głaskać po głowie cały czas nic nie wymagać, tak nigdzie nie ma kiedy trzeba się pomaga a kiedy trzeba coś szybko zrobić aby zwiększyć wydajność to się ciśnie. Kontrola jakości też zła bo znajduje błędy ale przecież po to są aby wychwycić to jeszcze na produkcji dlaczego czasem blokady. Biuro to zawsze jest złe bo siedzi tylko no jest nie miłe a czy kto pomyślał że te wszystkie dziewczyny często są pod telefonem nawet mimo wolnego i po godzinach pracy. Sama kiedyś pisałam wieczorem jak miałam problem i nic mi nie nikt nie powiedział że za późno. Panie siedzące na linii wychodzą po zmianie do domu a biuro musi odbierać telefon, tak samo brygadzisci też czasem po godzinach pracy jak ktoś zadzwoni to odbierają i udzielają informacji aby na drugi dzień lepiej funkcjonowało. Jak komuś praca tu nie pasuje to niech się zwolni ale niektórzy ci co to zrobili niestety nie dostali pracy z powodu obecnej sytuacji, cieszmy się że na razie tu nie zwalniają bo ludzie nie maja teraz pracy i dopiero maja problem. Jak komuś się nie podoba to co pisze proszę bardzo może krytykować ja i tak swoje wiem bo widzę ja niektórzy na produkcji obgaduja jedna drugaza plecami a potem się uśmiechają do tej osoby to dopiero fałszywe ale ilu ludzi tyle opinii. Wesołych Świąt.

Pakowaczka

Ja też jestem ciekawa o co chodzi z tymi 2-3 osobami.

@Pakowaczka

Wybaczcie (albo wybacz - bo coś czuję, że pisze to jedna osoba), ale nie dam się sprowokować do bezowocnej dyskusji, w której podmiot stara się uciec z bolesnej prawdy. Przykre jest to, że zamiast coś zmieniać, to firma dopuszcza się manipulacji i dzielenia pracowników, robiąc z nich mało rozgarnięte istoty drugiego sortu. Każdy myślący sam dojdzie przez swój rozum, że coś w tych słodzących komentarzach jak ten jest nie tak. Nie wstyd wam? Ośmieszać się co rusz, jakby pewnie IP sprawdzić, to niezła komedia by wyszła. Została napisana prawda, módlcie się o to, żeby do PIPu nikt tego nie zgłosił, bo na kamerach, które tak zamontowaliście, żeby śledzić pracowników paradoksalnie wszystko widać, to co może was pogrążyć.

Dora
@Pakowaczka

ja tam się w większości zgadzam z Pani opinią. Ogólnie nie ma idealnych firm każdy to wie, teraz już wgl ludzie sobie znajdują byle jaki powód do czepialstwa. Tu źle bo przestój i nie ma pracy, tu źle bo jest praca i czują się narażani na niebezpieczeństwo. Co do standardowej gadki na temat pań z biur to już nie wiadomo jak to komentować. Pracują tak samo jak każdy inny i są rozliczane z tego co robią. Jeśli wam tak zazdrość, to trzeba sie uczyć i spróbować się przyjąć w administracji i przekonacie się, że to wcale nie jest wszystko takie łatwe jak sie wydaje. Jak dla mnie kluczem jest to żeby każdy w końcu zajął się swoją pracą, a nie ciągle patrzył na innych, kto co i jak robi, bo nie po to tam jesteśmy. Wtedy każdemu będzie się lepiej pracowało. Gwarantuje wam, bo właśnie ja tak robie. Przychodzę, robię swoje i wracam do domu i tyle mnie interesuje. Pozdrawiam

Leszek_elektro

Jeśli chodzi o ścisłość to tylko ja zmieniam "melodyjki" , bo na chwilę obecną tylko ja to umiem zrobić. Do tego trwają 50 sekund, ponieważ na tyle pozwala prawo a i samo urządzenie ma zaprogramowane takie ograniczenie. Utwory były wgrywane na prośbę pracownic a nie według mojego widzimisie. Z tego co mi wiadomo cała załoga napisała petycje do Prezesów, żeby na hali była muzyka i tylko 1 osoba się przeciwstawiła. (????) Czytając ten post ja osobiście mam poważne obiekcje co do ciągnięcia dalej tematu nagłośnienia w firmie. Ktoś strzelił sobie w kolano. Elektro ze swej strony zapewnia, że nadal nie będzie nic robić, żeby było o czym pisać. Tak jeszcze na marginesie. Dział elektro to sami faceci a faceci niestety tak mają, że się za (usunięte przez administratora) oglądają. Obiecuje, że będziemy to dalej robić.

Zainteresowana

Czy na ten moment agencyjni pracują? Czy jest zachowane 1,5 m odległości na lini?

Mi
@Zainteresowana

Tak, agencyjni pracują. Siedzimy co drugie stanowisko na linii

ili
@Mi

to dobrze

Mia
@ili

Firma musi zapewniać odpowiednie zabezpieczenia, a jeżeli ludzie się np do tego nie stosują, bo się tłoczą w niektórych miejscach, to oni już nic nie mogą na to poradzić.. ja uważam, że wszystko jest tak jak być powinno i nie czuję jakiegoś większego zagrożenia. Wszędzie odczuwam je tak samo, bo nigdy nic nie wiadomo ;p

Pracownica

W jaki sposob ma nas to uchronić przed koronawirusem że bedziemy (usunięte przez administratora) na lini po 10 h w zamian jexsn dzien wolnego ? W jaki sppsob ? Czy ludzie pomysleli ze 10 h na lini bedzie juz totalnie meczace !!!!!!!!!!!!! W poniedzialek wszycy powinni o 14 wstac i isc do domu

Pracownik roku
@Pracownica

No nie wiesz ??? Bo u makarukow można się zarazić tylko od poniedziałku do czwartku. A 10 h pracy jest oczywiście bezpieczniejsze. Serio dziwią Was jeszcze takie kretynizmy w tej firmie ? :) Pozdrawiam tych co zmadrzeli i odeszli.

Luna

W jakich godzinach pracuje biuro?

Czyli że 8-16?

Rachel
@Luna

no tak jest zazwyczaj, przynajmniej no tak mi się wydaje

Luna

co się stało? zniknęło coś?

Rachel

na to wygląda...

@Rachel

no trudno, jak coś dla zainteresowanych to tylko się zastanawiałyśmy czy jest sztywno 8-16 czy może jednak da się z jakąś tolerancją miedzy 7-17 ;p

Toffiee
@Luna

I doszłyście do jakiś wniosków?

@Toffiee

w zasadzie to nie, bo nikt nas nie utwierdził w rozważaniach, więc różnie może być :)

Lil

Ale tez podobno Ferrero już nie chce robić tutaj zamówień,bo niby po co jak większość palet było w blokadach

@Lil

Pierwsze słysze, człowiek jest tylko człowiekiem! A nie robotem ! Każdy ma prawo do pomyłki. Teraz i tak jest mniej blokad dziewczyny na lini wkładają praktycznie nie ma pustych jajek. Kiedyś nie wyrabiali lecialo po kilka pustych jajek, na to na stołach kontrolnych tracilo sie czas na uzupelnienie całego pustego jajka, uzueplnienie brakujacych elementow, poprawienie innych i sorawdzenie, te 4 czynności zabierały czas a kolejne moduły zjezdzaly na stol, linia leciała szybko przez co stoly byly zawalone, lider i brygadzista mieli to gdzieś nie pomysleli ze jesli cos takiego sie dzialo to logiczne ze czlowiek wtedy jest pod presją i łatwo wtddy do pomyłki. Jeszcze raz powtarzam człowiek jest tylko człowiekiem. Blokady były są i będą. To nie jest wina stołów. Jak wszystko dovrze idzis to i blokad nie ma.

alal

To może ktoś tutaj napisze ,czemu tak na prawde jest tylko jedna zmiana ?

@alal

Bo mają zrobić tyle i tyle do czerwca. Gdyby przychodziłyby 2 zmiany i na kazdej zmianie byloby tyle samo osob co zawsze czyli szly by po 3 linie na kazdej zmianie to za szybko zrobili by to ile bylo zamowienia i zostalibysmy wszyscy bez pracy do czerwca. Wiec jest jedna zmiana i mniej oracownikow. Dla mnie bez sensu

Pakowaczka

Opinie są weryfikowane przez gowork.pl i te niezgodne z prawdą usuwane. Tutaj z firmy to udziela się tylko elektromech. Po za tym żadna Pani nie ma odwagi podpisać się pod opinią, widocznie tyle w nich prawdy.

b.
@Pakowaczka

A może Pani się podpisze?? Każdy ma prawo do anonimowości, czemu nagle osoby piszące pozytywnie nie mogą z niego korzystać? Jak tak was to razi, to sami się podpisujcie, proszę bardzo! Ale nie wymagajcie od innych...

Alana
@b.

aż żal patrzeć.. w pełni się z Tobą zgadzam. Jeszcze tego brakuje żeby jedni mówili innym czy mają prawo zachować anonimowość w sieci i na stronie, gdzie każdy inny jest anonimowy.. brak słów

b.
@Alana

Denerwujące jest to po prostu. Każdy ma prawo do anonimowej opinii, nawet jeśli jest pozytywna (co chyba jest jakimś przewinieniem według niektórych tutaj)

Alana
@b.

otóż to.. strach się coś odezwać normalnie, ale widzę że to już nie tylko moje spostrzeżenia

AdrianS

Głównym mankamentem tego zakładu jest wysokość wynagrodzeń dla większości etatowych pracowników. Doszło już do takiego absurdu, że osoba pracująca na umowie o zlecenie, robiąc dokładnie to samo, może zarobić do 50% więcej względem etatowego pracownika. Nie będę się czepiać ciągle podnoszonych norm, bo wiadomo, że jest to spowodowane naturalnym procesem rozwoju w firmie, ale rzeczą nie do pojęcia jest, że w ogóle nie myśli się o inwestowaniu w sprawdzonych ludzi.

Wiele osob woli pracować przez agencje bo przynajmniej wiecej da sie zarobić. Nie chodzi mi o.to ze bede miec caly czas jedną zmiane tylko ze WSZYSCY będą przychodzić na jedną. I z tego co wiem pravownicy Makaruka mają byc wuslani na przymusowy urlop bo nie bedzis co robic. Brawo

Hahahah

No nie wiem czy bym chciala przejsc z agencji i pracować przez Makaruka za te marne grosze.

Kotek
@Hahahah

A jednak są tacy co przeszli z agencji na stałe i pracują już długo. Jak sama nazwa mówi agencja pracy tymczasowej to nie praca na stałe.

Kotek

Jaki przymusowy urlop. Wszyscy wiedzą że w czerwcu przed kampanią są urlopy i na święta Bożego Narodzenia, dostają taka informacje na rozmowie i nikt nie mówił że ma jakieś przeciwwskazania. Jak zwykle nie dogodzi wszystkim cóż.

emerytka
@Kotek

Długo ?to znaczy ile 5,10 lat firma zaledwie istnieje od 2017 roku i od samego początku z nie wielkiej grupy zostało zaledwie pare osób.

Blackrainbow

Jak wygląda sytuacja w zakładzie w czasie epidemi? Czy lepiej odpuścić i zostać w domu? Dodam tylko że jestem studentką i chce dorobić ale się obawiam

selna

norma tutaj, nawet nie umieją czytać ze zrozumieniem. Potwierdzam Twoje słowa, wszystkie środki ostrożności są zachowane i działają tak jak powinni wedle zaleceń, nie ma się czego bać, wiele firm nadal tak pracuje i jest dobrze

F

Dzień dobry chciałbym zapytać o pracę zmianową. W jakich godzinach się pracuje jako pakowacz i magazynier? Dziękuje za odp. :)

@F

Pakowacz i magazyn pracują teraz na dwie zmiany. I zmiana 6-14, II zmiana 14-22. W sezonie mogą być 3 zmiany.

edek

a chodzi się jakoś jeden tydzień na I zmianę drugi na II, czy można np chodzić tylko na jedną zawsze?

Raja

Kiedy jest najbardziej gorący sezon?

krystian
@edek

a to juz pewnie kwestia dogadania

Czajka
@Raja

Nie wiem czemu zniknął mój kom, więc dodam jeszcze raz W czerwcu się zaczyna sezon, więc pewnie będzie dużo przyjęć

sam
@Czajka

uuuuuu to jeszcze trochę czasu do czerwca, jak ktoś na już potrzebuje pracy to może nie doczekać, no ale co zrobisz jak nic nie zrobisz

Z
@edek

Już było pisane wcześniej ze nie ma tylko na jedna wszyscy chodza razem i magazyn i produkcja i mechanicy na dwie.lub na trzy.

Czajka
@sam

Niby dużo czasu, ale minie jak z bicza strzelił

Lustig

Z ciekawości....firma coś planuje w związku z koronawirusem?

Zostaw merytoryczną opinię o PT Makaruk Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w PT Makaruk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PT Makaruk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 115.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PT Makaruk Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 15 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PT Makaruk Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 662 ocen.
  • Kolejowa 15
    05-220 Lublin