Opinie o PT Makaruk Sp. z o.o. w Lublin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie PT Makaruk Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w PT Makaruk Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi konfekcjonowania i pakowania

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PT Makaruk Sp. z o.o. w Lublin

Ciekawy

Skąd nazwa firmy PT Makaruk? jest jakaś geneza?

idk
@Ciekawy

brzmi jak od nazwiska

idk
@Ciekawy

a co znaczy PT to nie wiem

WOW

pomocne, nie powiem.

Toretto
@idk

Tak, nazwa Makaruk jest od nazwiska właścicieli

Toretto
@idk

a PT to jakiś przedrostek, może skrót od czegoś. nie rozwija się tego w normalnym użytku

kiri

widzę, że burza się zrobiła trochę w związku z ostatnimi zmianami, a ja dodam od siebie ze osobiscie nie pracuje pod agencja tylko prosto pod firma wiec nie ma dla mnie zadnego problemu z tym wszystkim. a kazdemu kto pracuje pod agencja proponuje przyszlosciowo pomyslec jednak o pracy stricte pod zakladem bo to jest naprawde lepsza opcja. Co do samego Makaruka, no to faktycznie teraz troche mniej pracy bedzie, ale ja osobiscie np wole ranną zmiane, bo potem jeszcze dużo dnia zostaje do wykorzystania i mi to jak najbardziej na reke. Co będzie dalej? nie wiadomo, na razie jest gdzie przychodzic, a od czerwca który jest już za 3 miesiace, wiec nie tak daleko, znowu bedzie mnostwo roboty i bedziecie narzekac ze za duzo.. doceniajcie jak jest chwila oddechu, ja mam zamiar doceniac i pracowac dalej

Atka
@kiri

zgadzam się z Panią i nie rozumiem czemu jest tyle osób którym nie pasuje praca. Skoro nie pasuje to po co nadal pracuja???? coś ich musi jednak trzymać, pozdrawiam

Maria
@Atka

Dokładnie...

billy
@Atka

typowa ludzka mentalność.. ja na takie zachowania to nawet nie zwracam uwagi bo jeszcze sie naslucham i sama sie zniechece mimo ze wcale nie mam do tego podstaw.. trzeba sie zajac soba, praca i wyjsc do zycia, a niektorzy to tylko tą praca zyja

iga
@billy

Takie podejscie to ja szanuje

Bianca
@iga

nie Ty jedna ;p tylko co mądrzejsi to nie wchodza tutaj nawet, pozdrawiam:)

Niedlugo zostaną tu same emerytki, hmm wydaje mi się ze jest wlasnie wręcz przeciwnie. Są tu nowe młode osoby zatrudnione na umowę o pracę w ostatnim czasie.

Pan Hu

Młodzi oczywiście sa zatrudnieni ,ale proponuje dać im umowy na czas nieokreślony bo jak skończy sie pandemia to nikt oprócz tych prawie emerytek nie zostanie. Co więcej nikt ze zwykłych pracowników nie jest doceniany liderki dążą tylko do tego żeby wziac premie a ile dostaja te co pracuja na najgorszych stanowiskach nawet nie maja pojęcia . Dodam jeszcze że jest coraz gorzej z osobami pracującymi przez agencje bo jeśli nie będą robiły co liderki chca to moga isc do domu .

Ona

Jak tam nastawienie w nowym roku? Bo u mnie całkiem niezłe musze przyznac.

inka
@Ona

w sumie bez zmian nie czuję różnicy, jest ok

Pinki
@Ona

a no takie samo jak w zeszłym. pracować trzeba i zarabiać. ważne że praca jest i wypłaty są bo gorzej by było jakby nam tego zabrakło a przecież wiele firm niestety nie poradziło sobie z całą sytuacją

Pinki
@Ona

a wy z produkcji dziewczyny?

@Pinki

na produkcji też było raczej dobre nastawienie od nowego roku. każdy się cieszy że jakaś tam praca jest tak jak wcześniej wspominałaś. Teraz już mamy marzec i jakoś leci ten czas, praca dom, domowe obowiązki, rodzina. Zaraz będą święta. Mi strasznie ten czas leci, zeszły rok mi zleciał momentalnie i ten chyba zleci tak samo..

@Pinki

a no i pozdrawiam serdecznie wszystkich, trzymajcie się i zdrowia życzę

Maryś
@Ona

Kiedy wypadają wgl święta w tym roku??

Maryś
@Ona

Sprawdziłam, 4.04, to mało czasu zostało...

Barry

Czy wszystkie stanowiska w makaruku pracują w systemie zmianowym?

franka
@Barry

Administracja nie, reszta tak

Barry
@franka

A to administracja wiadomo, chodziło mi o fizyczne stanowiska, dzięki

Elo
@Barry

No to tak, wszyscy pakowacze, magazynierzy, brygadziści - to są prace zmianowe

@Elo

standardowo 6-14-22 bo chyba nikt o tym nie napisal? tak sie domyslac ale zawsze to lepiej tutaj dopytac skoro juz o tym rozmawiacie

Elo
@cymes

Dokładnie

@Elo

tak sie domyslam* oczywiście miało być bo wyszło troche jak kali pić kali jeść. mała literówka się wkradła, ale dzięki za odpowiedzi

Pros
@cymes

Cymesik, Królu Złoty, w de mamy to czy piszesz poprawnie czy nie, bylebyś robotny był jeśli zamierzasz zasilić szeregi ;)

@Pros

może wam to nie przeszkadza ale ja uznałem za stosowne żeby sie lekko poprawić. tak czy tak dzięki jeszcze raz, a robotny jestem jak najbardziej

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Magazynier - Operator wózka widłowego w firmie PT Makaruk Sp. z o.o.? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Wiktor

Czy na stanowisko automatyka wymagane są jakieś uprawnienia z konkretnego zakresu? Jesli tak to jakie? Mógłby to ktoś opisać?

@Wiktor

SEP G1, wiedza z zakresu sterowników PLC, wykształcenie kierunkowe, doświadczenie - to są główne wymogi na to stanowisko

@Roz

No to całkiem sporo tych wymagań tak naprawdę dla osoby całkowicie obytej w temaciem i na pewno nie dla laika

@Wiktor

A chciałeś zostać automatykiem bez przygotowania do zawodu? Takich rzeczy to nie ma, to nie kaszka z mlekiem. Dodatkowo to stanowisko łączy automatykę z elektromechaniką. Doświadczenie musi być, np. jako elektryk. Bez - nie ma szans.

@Roz

Ja tam nie mówię co chciałem a co nie chciałem, albo co dopiero będe chciał i mam w planach. Pytam, sprawdzam, dowiaduje się jakie mam opcje lub ich nie mam i co mogę zrobić by je znowu miec. rozumiesz. Dzięki

@Wiktor

Okej, okej. Ja tak tylko na zaś.

A na magazyn?

xsdc
@tax

co na magazyn? oferta jak wół na str jest a wymagania też

@xsdc

O wymagania/ uprawnienia mi chodziło, ale w takim razie idę na stronę szukać

Majo
@xsdc

czasami te ogłoszenia są takie pobieżne i nie maja wszystkich informacji...

xsdc
@Majo

no to czasami se są, nie obchodzi mnie to, napisałem, że w tym konkretnym jest, wiec chyba już nie można mieć więcej wątpliwości

Magazyn

Dzień dobry. Widzę, że forum raczej monotematyczne i raczej Pakowaczki się wypowiadają. Może znajdzie się ktoś kto opowie o warunkach pracy i atmosferze na magazynie? Chciałbym się coś więcej dowiedzieć. Dzięki!

jaro
@Magazyn

"Coś więcej" czyli co konkretnie chciałbyś wiedzieć?

@jaro

Tak jak powiedziałem - warunki pracy i atmosfera - te kwestie mnie interesują na ten moment ;)

@Magazyn

widzę że niektórzy nie rozumieją słowa pisanego i piszą o czymś co totalnie nie ma związku. zatrudnij się i obczaj sam bo tak sie wzorowac na opinii innych to troche slabo. nikt za ciebie życia nie przezyje

Magazyn

Eeee...dzięki za opinie...Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi, ale nie jestem wtajemniczony, więc to chyba normalne.

@Magazyn

proszę?? no chyba że to nie było do mnie

@Kaman

Nie do ciebie, był jakis dziwny komentarz, którego nie zrozumiałem do końca

@Magazyn

okej czyli nic ważnego w zasadzie mnie nie ominęło. może to lepiej, dzięki

@Magazyn

A jakie kompetencje trzeba mieć aby pracowac na magazynie?

volvo
@tax

trzeba być ogarniętym samodzielnym, ale umieć się teź odnaleźć w grupie, odpowiedzialnym dokładnym itp.

@volvo

Dziękuję. Może nieskromnie, ale chyba spełniam

@volvo

A jakieś uprawnienia?

Na wózki np.?

@tax

Już nieważne, podobno wszytsko jest na stronie

Sorry za spam

Koper

Mogłabym się dowiedzieć czegoś wiecej o pracy pakowaczki? Zastanawiam się nad tą pracą i jednocześnie studiuje. Czy można sobie ustalać grafik kiedy chce się przyjść?

Suzi
@Koper

O właśnie, ciekawe pytanie, podbijam

Night
@Koper

znaczy no to nie do końca tak jest, że Ty sobie sama grafik ustalisz. Możesz powiedzieć kiedy Ci pasuje, jak możesz i jakoś to spróbować dogadać, ale to raczej na zasadzie jakiś kompromisów, a nie że ty wejdziesz powiesz ja chce tak i tak no i tak będzie...

Julia
@Night

Oczywiście, że nie jest tak, że dana osoba sobie przyjdzie i powie chce pracować wtedy i wtedy. Chodzi po prostu o to czy można liczyć na elastyczny grafik pracy przedstawiając przy tym godziny zajęć na uczelni, które czasami są naprawdę różne. Czy w tym temacie jest szansa na bezproblemowe dogadanie się z pracodawcą?

Błagam was, dziewczyny...

Żenada? Żenada to jest obgadywanie innych na portalu! Oby wam nikt takiego świństwa nie odwalił, uważajcie, bo zaraz jednej i drugiej zaczną inni na ręce patrzeć i każde powinięcie nogi odbije się szumem na forum, co WY na to??

smutek
@Błagam was, dziewczyny...

ale wstyd.. jeszcze ludzie pomyśla że tu wszyscy tacy pracują i dopiero by było. ja bym nie chciała być łączona z takimi osobistościami jak się tu czasem wypowiadaja..

Mary

pracowałam w zeszłym roku było w porzadku nawet

Elwira
@Mary

pracowałaś tak na stałe czy tylko na sezon???? zastanawiam sie tez nad sezonem w przyszlym roku myslisz ze to dobra opcja

heh
@Elwira

Nie ma to jak pytać byłego pracownika co będzie za rok

Elwira
@Elwira

nie pytam co będzie za rok, chyba nie zrozumiałes mojego pytania. pytam jak ona pracowala w czasie w ktorym pracowala i tyle

A kiedy jest sezon?

@Ika

Sezon w Makaruku zaczyna się tak naprawdę od czerwca i to jest okres kiedy są wzmożone rekrutacje. wiadomo w innym czasie też może się coś pojawiać, nie jest tak że nie ma nic, ale wtedy faktycznie jest najwięcej. Wtedy też łatwo załapać się na tymczasową robotę, akurat po szkole na wakacje zeby sobie dorobić

@Piko

Okej, rozumiem, ja szukałam raczej od teraz

@Ika

To raz pytasz o sezon, później mówisz że szukasz od teraz to zdecyduj się . ja odpowiedziałem na pytanie, chcesz teraz prace no to się zgłoś może się coś uda

@Piko

Ale po co te nerwy, przecież nie miałam pojęcia kiedy zaczyna się sezon, równie dobrze mógł się hipotetycznie zaczynać od nowego roku, pytałam informacyjnie, nic się tu nie wyklucza przecież

@Ika

Przecież się nie denerwuje, tylko odpowiadam . może to tak zabrzmiało, nie celowo to było

Pytanko

Robicie jakieś fajne zabawki pod koniec tego roku?

arigato
@Pytanko

zabawki jak zabawki, jak robisz cos dzień w dzień to nie zwracasz uwagi na to czy jest fajne czy nie

Pytanko
@arigato

No jest to całkowicie zrozumiałe, pytałem tylko z ciekawości :)

Lola

I jeszcze jedno "Możliwość zdobywania nowych kwalifikacji zawodowych w nowoczesnym środowisku technicznym" - jakie dokładnie?

Mik
@Lola

czy ten cytat jest skopiowany z ogłoszenia czy jak? zapewne chodzi o jakieś nowe sprzęty i maszyny, może o kwalifikacje do pracy na nich

Ella
@Mik

Tak, to z ogłoszenia

Ella
@Mik

Plus myślę, że możesz mieć rację ze swoim wytłumaczeniem

inf
@Ella

po prostu są nowoczesne maszyny i linie produkcyjne.

Lola

Cześć, pytanie "Pełne przeszkolenie na wybranym stanowisku" - ile trwa, przez kogo jest prowadzone, czy na koniec jest jakiś test sprawdzający?

Pracownica
@Lola

Hahaha szkolenia ? Proszę ce dziewczyno... albo dajesz rade albo ze tak powiem nara.

@Lola

Tutaj szkoleń nie ma. Przychodzisz do pracy na 6 siadasz na linie i wkładasz zabawki, linia idzie szybko i jedno za drugim. Ich nie interesuje ze ty jesteś pierwszy dzień, wiec nie licz na to ze oni dla Ciebie zwolnią linie czy cos w tym stylu. Takie uroki tej pracy ze tu codziennie ktoś nowy.

Ilo
@Xyz

no ale skoro są ludzie którzy pracują to znaczy że chyba nie jest aż tak źle i ogarnięty i obrotny człowiek jest w stanie to ogarnąć? poza tym są też inni ludzie, na pewno ktoś coś podpowie w między czasie..

@Ilo

Ktoś zadal pytanie czy sa szkolenia a wiec odpowiedziałam że nie ma, pokażą Ci raz i tyle.

Czy pracujecie w okresie świątecznym?

Uuuuul
@Zainteresowany

Nie będziemy pracować od 24.12 do 4.01.

hej
@Uuuuul

o fajnie, nie wiedziałem że tak macie wolne. Ale spoko, taki dłuzszy odpoczynek dobrze robi każdemu

hej
@Uuuuul

czyli w sumie od stycznia możnaby się załapać

Jjhgh

Będziemy

Lara
@hej

Skąd wiesz, że będą przyjęcia w styczniu?

Lara
@Jjhgh

??? Czyli zdania są podzielone, jak w końcu?

@Lara

Mieliśmy jie pracować jednak dowiedzieliśmy się ze będziemy... nawet w sylwestra -.-

?

@Uuuuul oo i zawsze macie takie długie wolne w tym okresie? Jest ono jakoś płatne czy jak to wygląda?

Darek

Dzień dobry. Czy na magazyn trzeba mieć uprawnienia na wózki?

Worker
@Darek

Tu do niczego nie trzeba mieć żadnych uprawnien ;) na żadne stanowisko. Startuj na brygadzistę tam jest najłatwiej hajs zarobić a nic nie robisz :)

Darek
@Worker

Nie sądzę, żebym się sprawdził, wg mnie brygadziści też mają swoje obowiązki mimo, że wiele pracowników uważa, że nic nie robią. Dla mnie każdy pracownik się liczy. Mi zależy na pracy w magazynie, to robiłem pół życia zawodowego i to moja "specjalność", ale uprawnień jeszcze nie ogarnąłem stąd pytanie

!!
@Worker

Z pewnością nie jest tak ze brydadzista nic nie robi!!! prosze nie opowiadać bzdur

odpowiadam
@Darek

Tak, na magazyn pasuje mieć uprawnienia na wózki

odpowiadam

Swoją drogą jak Ci się udało robić pół życia na magazynie bez uprawnień? zazwyczaj są one potrzebne, oczywiście nie zawsze ale w większości

Ilu pracowników zatrudnia PT Makaruk?

odp

teraz to nie wiem ile jest, swego czasu było jakoś 250-300 to nie sadze zeby jakos sie wybitnie to zmienilo

@odp

A to nie tak dużo, tak bym powiedział całkiem optymalnie ;>

Sama firma ok 40/45 reszta ro agencja. Max 50 na zmianę

Lucy

Jakie agencje przyjmują?

Alex
@Lucy

gdzieś tu chyba już o tym pisali tak mi się wydaje trzeba by poszukać w czeluściach portalu chociaż to może nie być takie latwe bo trochę tych wpisów się tu przewija z tego co zauwazylemm...

Maciek

Doszły mnie słuchy że rozpoczęła się rekrutacja do makaruka i można się faktycznie dostać do pracy prawda to? bo jak tak to ja chętny

Ad
@Maciek

Skąd masz taką informację, podzielisz się?

Maciek
@Ad

A znajomy mi coś tak wspominał i chciałem się upewnić u źródła, ale może po prostu złoze cv i bede wiedział czy mam szanse

Ad
@Maciek

Możesz zrobić i tak ja ofert co prawda nie widziałam...

Mi

Haha, mi mówili tak samo:D

pytanie

hej w jakich godzinach praca i na ile zmian

dobra

@pytanie

sorki ucięło mi miało być - dobra już wiem, sprawdziłam sobie

@pytanie

W jakich? Gdzie znalazłaś info?

Nika
@Ara

3 zmiany standardowe raczej 6-14-22 ;)

@Nika

Raczej?

Nika
@Ara

Na pewno, po prostu jakoś tak mi się napisało i może faktycznie dziwnie to brzmi, niemniej jednak jestem pewna

@Nika

Okej :) Dziękuję

Xyz

Co tam słychać w Makaruku?

@Xyz

Leci leci, bez większych zawirowań.

@ana

praca jest? stabilnie itd?

@Niko

No w moim przypadku jest, nikt mnie nie zwolnił, ani nic.

@ana

a no to dobrze dla Ciebie :D chociaż miałem na myśli po prostu czy jest co robić, ale zakładam że tak skoro nikt Cię nie zwolnił;p

@Niko

Aha, no w pracy to zawsze jest co robić, więc w życiu bym tego tak nie zintepretowała ;)

@ana

no niby zawsze, ale zastanawiałem się po prostu czy aktualna sytuacja w kraju miała jakoś wpływ na pracę makaruka i dlatego tak pytałem

@Niko

No to jak widzisz nie, wszystko jest w porządku, pracujemy

@ana

teraz już wszystko wiem, dziękuję bardzo za te informacje :)

Zostaw merytoryczną opinię o PT Makaruk Sp. z o.o. - Lublin

• Jak się pracuje w PT Makaruk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PT Makaruk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 115.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PT Makaruk Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 67, z czego 15 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 23 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PT Makaruk Sp. z o.o.
4.5/5 Na podstawie 662 ocen.
  • Kolejowa 15
    05-220 Lublin