Opinie o DOOK S.A. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DOOK S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie DOOK S.A. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DOOK S.A. w Wrocław

Jakie są mocne strony pracodawcy DOOK S.A.?

zosia

Brak nowych projektów i nudna ławeczka :) Przychodzi do firmy i dostajesz projekt " ŁAWECZKA" !!

@zosia

Droga/Drogi „Zosiu”, faktycznie, w organizacji były i będą momenty, kiedy kilka osób jest bez projektu. To standardowe rozwiązanie biznesowe, by w stosunkowo szybkim czasie skompletować zespół do obsługi nowego projektu. Mamy również projekty wewnętrzne oraz własny produkt. Jeśli ktoś jest w momencie przejścia z jednego projektu do drugiego lub właśnie dołączył, to staramy się dać przestrzeń na oswojenie się z organizacją, moment na naukę nowych rzeczy/odświeżenie pamięci z innych obszarów. Dawno „odrobiliśmy lekcje” i mamy usystematyzowane zasady działania i świetnego opiekuna technicznego tej części biznesu, by kompetencje i zapał ludzi kierować do dopasowanych projektów.

Mateusz

Czy warto aplikować w tej firmie na stanowisko junior android developer? Pozdrawiam

@Mateusz

Oczywiście! Zapraszamy. Oferty znajdziesz na stronie:)

boguś
@Mateusz

jak szukasz projektu "Ławeczki" to tutaj to dostaniesz !!!

jasne
@Mateusz

pewnie że tak ale oni nie szukają juniora tylko mida

nikas2345

DO OK to mała firma, która ma duże aspiracje. Koledzy z zespołów IT są spoko ale cały biznes mam wrażenie, że nie wie co robi i nie ma planu na przyszłość. Budżet szkoleniowy na niskim poziomie , opieka medyczna prywatna jest ale ta minimalna, więc trzeba dopłacić jak chcesz coś więcej. Podobno teraz jest angielski ale jak ja pracowałem to nie było. Ogólnie atmosfera pracy była ok ale wiadomo każdy ma swoje oczekiwania! Proponuje też zweryfikować stan finansowy firmy ponieważ jest ona notowana na giełdzie więc raport finansowy jest pewną informacją dla ciebie. Dla mnie struktura zarządzania był po prostu nie trafiona. Jest też pewna rotacja personalna ale to normalne przy takim rynku pracy. Zawsze będę miło wspominał kolegów z którymi pracowałem ale cała reszta to raczej inna bajka!

Jaka umowa obowiązuje w DOOK S.A. podczas okresu próbnego?

Kasia z DO OK

Cześć, Formę ustalamy wspólnie. Niezależnie od rodzaju umowy mamy 3-miesięczny okres próbny, podczas którego obie strony mają możliwość się sprawdzić. Pozdrawiamy!

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.

Jak jest z pakietem medycznym w DOOK S.A.? Można dołączyć rodzinę?

Kasia z DO OK

Cześć! W kwestii opieki medycznej współpracujemy z Allianz. Bezpłatny pakiet dla pracowników obejmuje wariant Maximum i jest dostępny w całej Polsce. W ramach pakietów dodatkowych udostępniamy opcję parnerską i rodzinną (2+2) oraz ubezpieczenia na życie.

Czy DOOK S.A. praktykuje "luźne piątki"?

Kasia z DO OK

Co oznaczają dla Ciebie luźne piątki? Możliwość pracy zdalnej? - Obowiązuje bez względu na dzień tygodnia, po prostu dogadujesz się z zespołem. Luźniejszy ubiór? - Dress code jest dowolny, dopóki mieści się w granicach dobrego wychowania i smaku :) Raczej nie znajdziesz u nas ludzi w wykrochmalonych kołnierzykach (no chyba, że ktoś tak lubi?) ani ludzi w piżamach. Co prawda liczę, że ktoś w końcu przyjdzie w przebraniu Totoro albo Jednorożca, ale to pewnie muszę poczekać na karnawał;) Luźna atmosfera? - Jest obecna nawet jak odwiedzają nas klienci, więc spodziewaj się, że w wolnej chwili również szef dołączy się do partyjki piłkarzyków z Tobą. Luźne podejście do pracy? - No cóż. W DO OK bierzemy bardzo serio swoją pracę i wykonujemy ją najlepiej jak potrafimy. Możesz spodziewać się, że w biurze będzie cisza, bo ludzie siedzą w skupieniu nad swoimi taskami (albo też jest cicho, bo większość pracuje nad taskami zdalnie;). Przyświeca nam idea czystego kodu, więc luźnych linijek nie uświadczysz, ale zawsze możesz luźno porozmawiać z kolegami i koleżankami (a przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego). Jeśli Twoje pytanie dotyczyło innego pojęcia "luźne piątki", to daj znać - chętnie odpowiemy.

Krzycho

Słyszał ktoś o ewentualnej pracy w firmie? Można składać cv?

@Krzycho

Zapraszamy. Obecnie mamy otwarte dwie pozycje: Senior Python Developer / Tech Lead Senior Java Developer W zakładce careers na naszej stronie znajdziesz opisy. Jeśli masz inne umiejętności i uważasz, że wszyscy zyskamy na współpracy, to zapraszamy do kontaktu.

Jakub
@Kasia z DO OK

A czy jest szansa na zatrudnienie w DOOK dla osób z niewielkim doświadczeniem komercyjnym? W zakładce z ofertami widzę wyłącznie wakaty dla seniorów. Proszę o informację.

@Jakub

Wszystko zależy, co realizowałeś w przeszłości. Jeśli masz doświadczenie w projektach z branż Wellbeing, HealthTech, EduTech, IoT lub Aerospace, to chętnie dowiemy się szczegółów. Daj znać na jakim poziomie wyglądało Twoje zaangażowanie w dotychczasowych projektach. Odezwij się na nasz adres:)(usunięte przez administratora)

PM

Stabilna firma z ciekawymi projektami z niesamowitym biurem nad stawem :)

Igor

Może podpowiecie jaką umowę dostaje się na początek?

Dmitrij Żatuchin
@Igor

Igor, w DO OK S.A. na dzień dzisiejszy funkcjonują 2 typy umów: a) Umowa o współpracę / B2B - z tej formy korzysta większa część specjalistów b) Umowa zlecenie - obecnie traci na popularności z każdym kwartałem. Większość umów jest zawierana na czas nieokreślony, z nielicznymi wyjątkowami umów na czas określony (wtedy 3 msc.) - dotychczas nie dotyczyło to specjalistów IT. Wszystkiego dobrego, Dmitrij

Karol

Na jaką umowę można liczyć?

Filip

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

Dmitrij | DOOK S.A.
@Filip

Filip, aktualnie firma ma otwarte rekrutacje na Senior Python Developera oraz Java Developera. Więcej szczegółów oferty jest tutaj: https://dook.pro/careers. Wszystkiego dobrego!

Popieram poprzedników

Nic dodać nic ująć, w zakresie poniższych. Zero szacunku i zero możliwości rozwoju. Projekty załatwiane do łatania dziur. Tonący statek i mam nadzieje, ze utonie. Połowa ludzi złożyła wypowiedzenia, koleje kilka osób w trakcie szukania pracy. Nie polecam. Nic wartościowego ty sie nie dzieje. Ja rownież sie cieszę, ze stad uciekam.

klocek
@Popieram poprzedników

Firma masakra. Nikomu nie życzę, by tam wybrał swoją drogę. Właściciel, a w zasadzie prezes kłamie na każdym kroku. Oszukuje ludzi, którzy ze skillami seniora dokumentację piszą zamiast kodu, a pensję mają mida (i to słabą). Każe oszukiwać klientów. Szuka hakow na wszystkich, zamiast przyznać się do błedów. Zatrudnił dziwnego gościa, który rozwalił organizację od wewnątrz, nie pokazując swoich żadnych wartości (za to hahahahaha wywalił developera przez skype na kilka dni przed awansem). Ludzi zwalniają, bo im do układanki chorych wizji nie pasują i zostają ci, co dla wyody są, albo nowa stawka ich przekonała. W tej firmie jest (był, bo 10 osób zwinęło się w niecałe 3 miesiące) zespół super ludzi, ale nikt ich nie szanował, a laska, która biła się o ich pensje już tu nie pracuje. Kawa i owoce to nie wszystko, jak nie wiesz, czy pensja wjedzie, bo twój szef mowi co miesiac na spotkaniu firmy, że twoj projekt ciagnie firmę na dno. Ciekawe kto tak umowę podpisał...developerzy? Nie polecam z całego serca.

@klocek

Nigdy nie było nawet godziny spóźnienia z pensją. Ogólnie opinia na poziomie gimnazjum.

klocek
@Łukasz

@Łukasz nie wypada z imienia wymieniać ludzi, którzy czekali na kasę 10 dni albo więcej. To że Ty nie czekasz, nie znaczy, ze inni mają tak samo.

@klocek

Ile tych osób było?

Zdziwiony

Obecnie pracuję w DOOK. Szanuję kolegów i mam wrażenie, że inni siebie na wzajem szanują. Pracuje się tutaj dobrze tak jak w innych software house'ach - piłkarzyki, konsola, kawa, owoce czy przyjazna atmosfera... Projekty jak projekty: jest klient i ma pewien pomysł na produkt oparty o oprogramowanie oraz brak możliwości na realizację ze względu na brak zespołu developerskiego. DOOK ma zespół i chce pomagać. Sam zespół jest zróżnicowany pod względem umiejętności. Struktura nie odbiega od innych pięciu wrocławskich software house'ów w których wcześniej pracowałem lub z którymi współpracowałem. Jest się od kogo uczyć a niektóre projekty na to też pozwalają. Jeśli ktoś ma wątpliwości i zastanawia się czy dołączyć to najlepiej przyjść... porozmawiać z zespołem czy właścicielem. A za odchodzących trzymam kciuki i życzę najlepszego.

Robo
@Zdziwiony

O czym Ty gadasz człowieku? To jest dobry pracodawca? Który zastrasza ludzi, żeby nie odchodzili? Nie mam zastrzeżeń do zespołu. To fajna ekipa, ale z najlepszą ekipą nie są sie nic zrobić jak właściciel nie szanuje ludzi i ich okłamuje! Zapomniałeś jak tutaj ludzie są zwalniani? Jak wręcza sie im wypowiedzenia? Jak cały zespół wstawia sie za nimi przeciwko temu wspaniałemu właścicielowi? To chyba w innej firmie (jeszcze) pracujemy!

@Robo

W jaki sposób ktokolwiek jest "zastraszany?

Robo

Ten pracodawca to jakaś parodia. Wcale nie jest tu jak w innych software house’ach. Bo tam sie o ludzi dba, a tu jak brakuje argumentów to sie ich zastrasza, albo próbuje zmusić do podpisania niezgodnych z prawem lojalek. Umowy to parodia. Właściciel nie zgadza sie na B2B, a jak juz sie zgodzi to na tak śmiesznych warunkach, ze sie odechciewa tego rodzaju umowy. Większość umów to zlecenia. Wystarczy popytać ludzi, którzy odeszli z tej firmy w ciagu ostatnich kilku miesięcy - na LinkedIn łatwo takich znaleźć.

Dmitrij | DO OK
@Robo

Drogi Robo, przykro nam, że masz taki obraz DO OK. To naturalne, że istnieją na rynku software house’y, które różnią się od nas - są różne technologie, różni ludzie, firmy mniejsze i większe, i dobrze! Jesteśmy zaskoczeni wzmianką o zastraszaniu, pracujemy w oparciu o otwartą, rzeczową komunikację i budujemy przyjazną atmosferę w duchu współpracy. Jeśli chodzi o umowy, z naszymi specjalistami IT mamy podpisane różne rodzaje umów, gdzie zwykle obie strony preferują B2B Nie wiemy, które konkretnie warunki wydają się śmieszne; nasza oferta benefitów i warunki pracy nie odbiegają od standardów rynkowych, co można sprawdzić choćby u nas w biurze lub na portalach ogłoszeń o pracę.

Zrezygnowany

Podejście do ludzi tragiczne, brak szacunku, zarobki słabe, brak projektów. Właściciel ciągle mówi o wartościach firmy, które nijak mają się do rzeczywistości. Ludzie odchodzą na potęgę - ja też. Nie polecam.

Juniorkaphp

Pracowałam chwile na stanowisku junior z php, ludzie fajni ale warunki pracy tragiczne. Projekty i firma opierające się na juniorach. Polecam osobom, które pragną przekwalifikować się do IT, np. z humanistyki, gastronomi

DOOK
@Juniorkaphp

Szanowna Juniorkophp, w latach 2010-2017 nie pracowała w naszej firmie żadna juniorka z php. Ponad połowa naszych pracowników to middle i senior developerzy, którzy mają spore doświadczenie w programowaniu i chętnie dzielą się nim z juniorami.

Zostaw merytoryczną opinię o DOOK S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w DOOK S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DOOK S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DOOK S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DOOK S.A.?

Kandydaci do pracy w DOOK S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DOOK S.A.
2.3/5 Na podstawie 141 ocen.
  • Al. Kasztanowa 3A-5
    53-125 Wrocław