2 Dodaj opinię
2 97 128 5 1

Opinie o ProService Finteco Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Księgowapsat

Premie wstrzymane kwartalne i roczne. Następne pewnie będą pensje....

Tak7Nie3
@Księgowapsat

To ktoś tam jeszcze pracuje?:D kiedyś to była spoko firma - o pracownika się dbało, regularne podwyżki i bonusy. Obecnie firma zamieniła się w typowy krzak. Ciągle braki kadrowe uzupełniane są ad hoc pracownikami którzy po 1-2 odchodzą. Wstrzymywane premie ...szkoda, mogło być pięknie ale kadra zarządzająca spieprzyła sprawę.

Tak11Nie1
@Były pracownik

Dlaczego premie zostały wstrzymane. Spowodowała to kondycja firmy, czy miały na to wpływ inne czynniki? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/proservice-finteco-sp-z-o-o,11515 znalazłem sporo ofert pracy do różnych działów, więc wydaje się, że firma dobrze prosperuje, gdyż przyjmuje nowych pracowników. Podzielcie się proszę swoimi uwagami dotyczącymi pracodawcy i warunków zatrudnienia.

Tak1Nie7

@Franciszek

Mam tylko takie wrażenie,czy jesteś z HR? Jeżeli powyższe jest prawdziwe to powinieneś lepiej znać powody wstrzymania premii niż ja. W kwestii prosperowania firmy to porozmawiaj sobie z szarym pracownikiem a dowiesz się jaka jest sytuacja. Dodam tylko,że tak jak to zostało niżej napisane odchodząca doświadczona kadra zastępowana jest ad hoc pracownikami z łapanki, następnie ci odchodzą i pojawiają się kolejni. Jeżeli miałbym oceniać to firma jest w ostatniej fazie śmierci gwiazdy. Jeszcze próbuje świecić ale odbywa się to na resztkach paliwa.

monika
@Franciszek

Sporo ofert pracy wynika z tego, że ludzie odchodzą i zwalniają się, jest duża rpotacja, nie z powodu rozwoju tej firmy. Chyba rzeczywiście jesteś z HR i próbujesz mydlić oczy ludziom.

Meri
@Księgowapsat

Uciekaj dziewczyno(usunięte przez administratora)

@monika

Nie jestem osobą w żaden sposób powiązaną z firmą ProService Finteco. Po prostu zaciekawiła mnie ta kwestia, dlatego prosiłem o wyjaśnienie. Skoro w Waszej ocenie panuje duża rotacja w firmie, to zastanawia mnie, kto przygotowuje do pracy nowo zatrudnionych pracowników? Organizowane jest szkolenie z zakresu obowiązków, czy może obowiązek ten spada na doświadczonych pracowników? Proszę o odpowiedź.

@Franciszek

Z zakresu obsługiwanych programów miałam szkolenie prowadzone przez wewnętrzny dział szkoleń. W kwestii obowiązków czuwała nademna moja przełożona (o ogromnej wiedzy) + mogłam zwrócić się o pomoc do każdego innego pracownika z działu.

@Była pracownica

To dobra informacja, że można liczyć na wewnętrzne szkolenie wprowadzające oraz nadzór doświadczonego pracownika. Jest to na pewno duże ułatwienie dla nowo zatrudnionej osoby. Wiesz może, czy przez początkowy okres zatrudnienia mamy niższe wynagrodzenie względem tego, co możemy otrzymać w przyszłości? Czy może od razu warunki zatrudnienia są takie same jak pracownika doświadczonego?

@Franciszek

Generalnie jak w każdej chyba firmie możesz liczyć na pomoc przełożonego/starszych. W kwestii wynagrodzenia - wiem, ale nie wypowiem się o tym na forum publicznym. Raz,że jest to pewnego rodzaju tajemnica przedsiębiorstwa a dwa,że te kwestie poruszane są na rozmowie kwalifikacyjnej.

@Była pracownica

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie skoro nie chcesz zdradzić wysokości wynagrodzenia, to może napiszesz, chociaż, jak wygląda system świadczeń dodatkowych w tej firmie? Ciekawi mnie, czy wynagrodzenie składa się z samej pensji, czy może są również pozapłacowe świadczenia dodatkowe? Proszę o odpowiedź.

@Franciszek

Kwestia wynagrodzenia pojawia się podczas rozmowy rekrutacyjnej, nie ma sensu pisać o tym w tym miejscu. Jeżeli przeanalizowales wcześniejsze wypowiedzi to zauważyłeś pewnie info o wstrzymaniu wypłaty premii. Więc premia jest w świadczeniach dodatkowych. Jest też parę benefitow (typu drobne hajsiwo na święta, pakiet Luxmed itp). Szału nie ma.

Nieksięgowa
@Księgowapsat

Kwartalne zostały wypłacone a o rocznych dostaliśmy maila jak i kiedy będą wypłacone. Pensje dostajemy co miesiąc 27 dnia miesiąca.

TakNie2
Nieksięgowa
@Była pracownica

Karta edenred na Wielkanoc i Boże narodzenie, luxmed za darmo dla pracownika, 50% dofinansowana karta sportowa za jakieś 30 złotych, jak nie chcesz karty sportowej to masz 380 zł na zakupu sportowe, kino teatr. Oprócz tego - dla mnie to - dni zdrowia z masażami, dietetykiem, analizą składu ciała, trenerem personalnym. Byly super warsztaty kulinarne. A ostatnio szkolenie z pierwszej pomocy. Dla dzieci są konkursy, malowanie pisanek wielkanocnych i pierników na Boże narodzenie. Jak był strajk nauczycieli to można było zabrać dziecko do pracy, była opiekunka, dzieci miały obiady zapłacone przez firmę.

Tak1Nie1
@Nieksięgowa

Bardzo obiecująco wyglądają benefity, które przedstawiłaś. Chciałbym sprecyzować informację odnośnie do otrzymania 380 zł na zakupy sportowe. Czy jest to kwota comiesięczna, czy może roczna do wykorzystania? Chciałbym dobrze zrozumieć ten punkt wypowiedzi, ponieważ wydaje się bardzo ciekawy.

@Franciszek

Jest to kwota roczna. Ewentualnie możesz ją przeznaczyć na zakup biletów itp/dofinansowanie do wakacji.

Jolanta
@Była pracownica

Dobrze, że doprecyzowałaś tę kwestię. Czytając wcześniej komentarze już pomyślałam, iż jest to kwota miesięczna, a nie zaś roczna. Przeglądałam ostatnio w sieci oferty pracy od ProService Finteco i zainteresowała mnie ta dotycząca Konsultanta Infolinii. Zastanawiałam się jednak, czy pracodawca ten przychylnie podchodzi do tych, którzy chcieliby podjąć jedynie tymczasowe zatrudnienie? Możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat? Będę wdzięczna.

@Jolanta

Tak dobrze to nie ma. Jest to kwota roczna. Nie jestem w stanie tego stwierdzić. Osobiście bym raczej tego nie mówiła:) a co do infolinii - nie idź tam.

Mieczysław
@Była pracownica

Dlaczego sugerujesz, aby nie iść do pracy w firmie ProService Finteco na infolinii? Czyżby to stanowisko pracy było jakieś szczególnie trudne? Czy może chodzi tu o poziom wynagrodzenia, który firma na nim oferuje? Sprecyzuj, proszę, dlaczego masz takie zdanie o tym stanowisku. Chętnie je poznam.

@Mieczysław

Kiepska płaca + jesteś przykuty do drutów. Nic szczególnego.

Zizu

Odeszłam z tej firmy 2 lata temu. Już wtedy ciągle brakowało im kasy na wypłaty. Kto odczytał to jako znak ostrzegawczy, w porę się ewakuował. Szkoda życia na takie miejsce, atmosfera kiepska, psychotyczny dyrektor i manager, możliwości rozwoju brak a pensja szkoda gadać. Kto myśli o aplikacji to polecam tylko świeżakom na zdobycie doświadczenia, bez koneksji nikt w tej organizacji kariery nie zrobi.

Julia

ProService Finteco została wyróżniona godłem Friendly Workplace 2018 oraz Nagrodą Specjalną za nowoczesne podejście do obszaru rozwoju zawodowego i satysfakcji pracowników, poszanowanie idei work-life balance, a także za zaangażowanie na rzecz tworzenia przyjaznego miejsca pracy! Sądzę w takim razie, że znajda się osoby, które chciałyby tam aplikować. W tym celu odsyłam zainteresowanych na tę stronę: https://psfinteco.pl/kariera/oferty-pracy/ Tam macie dostępne w tym momencie oferty pracy. Czy ktoś znalazł coś dla siebie?

Tak2Nie23
@Julia

Że co?:D wieczne nadgodziny w niektórych działach, brak szans na rozwój/awans + niedawne zwolnienie 40 osób. Za co to wyróżnienie?

@Była pracownica

Rzeczywiście tak często zdarzają się nadgodziny w firmie ProService Finteco? Zastanawia mnie w takim razie, w jaki sposób są one rozliczane? Wypowiedziałeś się w wątku, więc mogę przypuszczać, że masz rzetelne informacje na ten temat, dlatego, proszę o odpowiedź.

@Franciszek

Zależy to od wielu czynników i raczej dotyczy działów operacyjnych (niestety nie mogę zdradzić więcej szczegółów, nie chciałabym naruszyć tajemnicy firmowej). W kwestii rozliczeń pracodawca stawia na ich odbiór niż wypłatę ekwiwalentu (choć to jest do "dogadania").

@Była pracownica

Większość firm tak postępuje i za nadgodziny można odebrać dzień wolny w dogodnym terminie. A inne aspekty zatrudnienia takie jak długość i stabilność umów zawieranych z pracownikami. Mogłabyś coś o tym powiedzieć? Długość i rodzaj kontraktu to ważne warunki pracy, które mają wpływ na decyzje o zatrudnieniu.

@Franciszek

Zwrot "dogodny termin" pozwolę sobie pozostawić bez komentarza. W kwestii długości umów i stabilności zatrudnienia. Ostatnio wyleciało w ciągu godziny prawie 40 osób. O czymś to musi świadczyć. Radzilabym trzymac się od tej firmy z daleka.

Graboszczak

Zwolnienie ponad 40 osób w ciągu 1 godz. w PSF.. Niestety wyniki finansowe marne i jest coraz gorzej.. GPW i TFI w Polsce to teraz "równia pochyła", raczej może być tylko gorzej.. Brak strategii i jakiejkolwiek koncepcji.. Bez ładu i składu..chaos.. To wegetacja a nie praca w normalnej firmie..

Tak26Nie1
Darek
@Graboszczak

Firma od lat zmienia często inwestorów/wlascicieli, którzy mają ją sztucznie pompowac finansowo i zapewniac sprawność działania. Za chwilę zapewne sprzeda ją aktualny właściciel, wykaże poprawę wyników finansowych dzięki zwolnieniom grupowym, redukcji etatów. Fatalne zarządzanie w tej firmie jest podstawą jej problemów. Ogromna rotacja kadrowa, brak doświadczenia i wiedzy wśród pracowników ciągną tą firmę ku równi pochylej. Dobrze zarabia tylko kadra zarządzająca czy ich znajomi znajomych, przez wiele lat naradzajacy się na wspólnych spotkaniach, z których nic nie wynika. Przyznaję rację - ewidentny brak pomysłu i koncepcji na biznes. Nie polecam pracy, szkoda czasu na robienie sobie garba od pracy przy zarobkach poniżej dyskontu na literę b lub l.

@Graboszczak

Za co ich zwolnili? Jakoś nie chce mi się wierzyć,że za niewinność.

TakNie6
Zwolniony
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy.

Polecieli głównie ci, którzy wynegocjowali sobie rynkowe lub okołorynkowe stawki zgodne z ich doświadczeniem i mieli najkrótszy staż w firmie, a więc decyzja uzasadniona kosztowo. Niestety smutną prawdą o tej firmie jest fakt, że zatrudnia głównie tych, których inne firmy nie chcą, włączając w to management. Świetny przypadek do dyskusji nad konsekwencjami oszczędzania na wykwalifikowanej kadrze. Firma nieuchronnie zmierza ku katastrofie i wspomniane zwolnienie należy potraktować jako ostateczne ostrzeżenie, dla tych którzy jeszcze się nie obudzili.

@Zwolniony

Cieszę się, że tak aktywnie uczestniczycie w dyskusji o ProService Finteco. Wasze wpisy na pewno w jakimś stopniu przedstawiają nam aktualną sytuację w tej firmie, ale jednak byłoby lepiej, jakbyście spróbowali opisać ogólne warunki pracy w niej. @Zwolniony Jak długo sprawowałeś tam swoje obowiązki? Znalazłam informację, iż każda z nowo zatrudnionych osób przechodzi obowiązkowe szkolenia wstępne, dostarczające informacji zarówno o firmie, jak i o obowiązujących procedurach, a także przygotowujące do pracy na wybranym stanowisku. Czy faktycznie tak to wygląda? Jak było w Twoim przypadku?

@Katarzyna

Nie wiem co tu opisywać. Ogólne warunki zostały przedstawione już niżej, natomiast informacja o zwolnieniach może być/jest cenna dla ewentualnych chętnych do pracy w PSF.

Krzysztof
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy.

A ja chciałbym zapytać o nieco inną kwestię. Mianowicie zastanawia mnie, czy firma ProService Finteco daje możliwości rozwoju zawodowego? Pracownik w trakcie zatrudnienia może liczyć na kursy i szkolenia, które w sposób znaczący podniosą jego kwalifikacje? Dzięki poszerzaniu wiedzy i swoich kompetencji pracownik może spodziewać się wyróżnienia w postaci awansu? Chciałbym, abyś opisał, czy tego typu zdarzenia występują.

hrabiakoks
@Graboszczak

wie ktoś z was może jak wygląda sytuacja w oddziale w lublinie ? ukazało się ogłoszenie na asystenta księgowości i zastanawiam się nad złożeniem cv.

@Krzysztof

Firma oferuje naukę j.angielskiego to na pewno. Dodatkowo miałem szkolenia produktowe organizowane przez konkretne podmioty dotyczące konkretnych sytuacji. Awans jest możliwy, aczkolwiek osobiście uważam,że uczestnictwo w szkoleniach nie wpływa na niego.

obserwujący
@Darek

Sami sobie strzelają w kolano, robią ciągle rekrutacje nawet na " proste" etaty , zamiast dać prace nawet wiekowym chętnym którzy daliby gwarancje że chcą, docenią i umieją pracować ( bo przyszedł w ich życiu zawodowym na prace etatową,bo zmęczeni walką na rynku z własną działalnością ) i nie w głowie im następne szczebelki w karierze czyli nie będą szukać następnej pracy a firmie opłaciłoby sie wyszkolić i mieć pracowitego , stabilnego i " dozgonnego" pracownika a nie wydawać kolejną kase na kolejną rekrutację, dziwię się że góra nie zerknie co do strategi , już w wielu firmach zaczynają doceniać własnie pracowników 50 + . Znam realia z opowieści obecnych i byłych pracowników.

Olaaa
Nazwa działu: Finanse

Witam, Mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat tego jak wygląda praca w ProService Finteco w Lublinie?

Red Most without stars

Widzę,że firma prowadzi kilka rekrutacji? Opłaca się wysyłać tam CV?

Katarzyna

ProService Finteco obecnie poszukuje do swojego zespołu osób posiadających umiejętność analitycznego myślenia i wysoką kulturę osobistą z pro-klienckim nastawieniem na stanowisko pracownika do spraw obsługi klienta. Czy kogoś z Was interesuje praca w tej firmie? Jeżeli tak, to dodaję link do rekrutacji: https://skk.erecruiter.pl//Offer.aspx?oid=2820531&cfg=779847c760604e9db5e98a44ab96dee2&fromSkk=1547849415344&ejoId=169408&ejorId=268632&comId=18802306

Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Jestem szeregowym pracownikiem, więc postaram się wypowiedzieć w miarę obiektywnie, a więc: PLUSY: - Spoko atmosfera (przynajmniej w moim dziale); - Stałe godziny pracy (j/w); - Wyrozumiała przełożona nierobiąca problemów (j/w); - Premie + małe dofinansowanie do świąt (ogólnie w firmie); - Wykokszony pakiet Luxmed (naprawdę świetny + przystępna cena); - Nowe biuro i w miarę ok lokalizacja. MINUSY: - Wysokość wynagrodzenia + premii (obcinana za L4); - Likwidacja owocowego czwartku... - Brak regularnych podwyżek i dbałości o "starych" pracowników. Czy poleciłbym firmę nowym osobom? I tak i nie, raczej firma należy do tych z gatunku "kochaj albo rzuć". Praca tu to zawsze ciekawe doświadczenie, mozliwość nawiązania kontaktów itp., niestety do dłuższego pozostania zniechęca wysokość wynagrodzenia w tym premii oraz brak dbałości o pracowników. Prawdopodobnie jeszcze coś by się znalazło, żeby uzupełnić moją wypowiedź.

berg
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Czy możecie coś wiecej powiedzieć o wynagrodzeniu, na jakim poziomie, czy nadgodziny są płatne, jaki socjal

Ostatni Wojujacy sprawiedliwy.
@berg

Wynagrodzenie rzędu płacy w Biedronce...nadgodzin osobiście nie mam, ale z zaslyszanych opowieści pracodawca raczej stawia na ich odbiór niż wypłatę. Socjal. Fajny pakiet luxmed, multisport lub 380 zł rocznie dofinansowania do np. Wyjść do kina teatru itp. No i bony na święta (wysokość zależna od dochodu na osobę ).

Ali
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Czy medycyna i sport są za free, czy coś się dopłaca? Które działy są zaje.....fajne, jak z urlopen-duży problem?

@Ali

Sport wykorzystujesz w ramach 380 zł dofinansowania, z tego co wiem pakiet pracowniczy jest za free (ja dopłacam bo mam nieco bardziej rozszerzony zakres). W każdym dziale znajdziesz coś fajnego i coś kiepnego, nie ma jednoznacznie działu super. Do tej pory z urlopem problemu nie miałem, w święta są dyżury (np. ktoś ma wolną Wielkanoc to przychodzi w majówkę itp).

xena
@Ostatni Wojujacy sprawiedliwy

po jakim czasie dają umowę o pracę i jakie wynagrodzenie na początek?

@xena

Umowę o pracę masz od razu (przy czym najpierw, jak zresztą wszędzie jest na okres próbny). Wynagrodzenie jest raczej uzależnione od działu, niemniej porównywalne jest z pracownikiem znanych dyskontów na L i B.

anonymous
@Ostatni Wojujacy sprawiedliwy

czyli o 3000 na rękę można zapomnieć? czy wszystkie działy mają dyżury w Święta?

Luki
@anonymous

Zapomnij

@anonymous

3000 na rękę? Niestety kwota nieosiągalna chyba dla szeregowego pracownika:) plusem jest to, że w święta nie ma dyżurów (nie wiem jak tam z IT).

3000 na rękę to chyba u managera :D

<haha>
@Ostatni Wojujący sprawiedliwy

Zainteresowała mnie ta "MOŻLIWOŚĆ NAWIĄZANIA KONTAKTÓW" . Możesz rozwinąć ten temat? Z kim mianowicie można te kontakty tam NAWIĄZAĆ?

@<haha>

Z wyższymi pracownikami TFI np.

Katarzyna

@Jan Pochmurny, Twoje komentarze brzmią zachęcająco i przedstawiają firmę w dobrym świetle, myślę, że dzięki temu wiele osób zdecyduje się na przesłanie CV. Czy takie szkolenia, na które zgłaszają się chętni, często się odbywają? Czy zajęcia językowe prowadzone są w siedzibie firmy, czy może osoby, które chcą na nie uczęszczać, mają opłacone lekcje w szkole językowej?

@Katarzyna

Mi zorganizowali następnego dnia, niemniej uważam, że dużo zależy też od przełożonego/kierownika działu (czytaj: nie każdemu się chce). Językówki są w siedzibie firmy (przynajmniej tak było do niedawna). W zasadzie ja osobiście jestem zawiedziony brakiem dbałości o pracowników w innych aspektach (regularne podwyżki itp). W zasadzie najbardziej neutralną opinię o firmie przedstawił Ostatni Wojujacy Sprawiedliwy czy jakoś tak.

Bob
@Katarzyna

Bzdury i jeszcze raz bzdury, przez prawie 2 lata swojej pracy w firmie nie miałem żadnego szkolenia. Cały czas mnóstwo pracy, siedzenie po godzinach, brak pomysłu na organizację pracy, wynagrodzenia marketowe. Działy różne, zależy gdzie się trafi. Pracownik bez doświadczenia ma ciężko, bo jeśli nie trafi na kogoś życzliwego i chętnego do pomocy, zostaje sam ze sobą oraz frustracją pozostałych.Świadczenia pozapłacowe średnie, jak na taką firmę, zabrali nawet owocowe dni, za Multisport częściowo płacisz sam. Generalnie większość pracuje do momentu nabycia doświadczenia i ucieka z tego kołchozu, bo rodziny nie utrzyma- ja też jestem już byłym. Nie polecam.

Tak12Nie

@Bob

Widać w Twoim dziale nie były one przewidziane...A co do nadgodzin w niektórych działach to prawda (wiem ze słyszenia). Akurat dział w którym pracuję nie ma nadgodzin.

@Jan Pochmurny

Jaki to dział w którym nie ma nadgodzin?

@Lara

Się nie interesuj, bo kociego pyszczka dostaniesz;)

Janina
@Jan Pochmurny

Czy wszyscy pracownicy prezentują taki poziom jak Pan Jan?

<haha>
@Janina

to jeden z tych, którzy chcieliby być Panem a zwłaszcza Janem. To nigdy nie będzie realne (nawet w fantasmagoriach)

Mirek

Stanowczo nie polecam.Fatalne zarządzanie i brak jakichkolwiek perspektyw rozwoju.Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku TFI,to praca tam to "równia pochyła".

Zaskoczony

Ooo a ja dostałem informację, że osoba która tam pracuje na stanowisku IT z bardzo małym stażem otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 19 000 PLN. Rozumiem, że to kłamstwo?

Dobriduszny
@Zaskoczony

Pewnie (usunięte przez administratora)Ci to powiedział, albo jakaś jego "prawa ręka", czyli kłamstwo :). Oni tam tak już mają, obiecują, kłamią a później głupich udają ( może nie udają). Ta firma oszczędza na wszystkim, nawet sprzęt poleasingowy kupuje i niedługo będzie zatrudniala głównie imigrantów. Trzymać się z daleka

Tak10Nie

Somalia 28

Dział księgowości (dawny Ifas) - jeśli chcesz pracować po godzinach za darmo i poznać (usunięte przez administratora) nie z tej ziemi to jest praca dla ciebie! Nadgodziny tu to standard tak normalny, że jeśli zaznaczysz że zostajesz choćby 2 godziny codziennie to menedżerowie cię wyśmieją. Tu są maile wysyłane o 23 i nikt nie widzi w tym problemu, bo dla niektórych (którzy dłużej pracują i więcej mogą) to wymarzona praca bez problemów. Oczywiście wszystko jest podciągane pod usprawiedliwienie "nie wyrabiasz się". Do tego firmy są prowadzone w sposób chaotyczny. Większości dokumentów księgowych często nie znajdziemy w segregatorze. O wydrukach tj. rejestry można pomarzyć. Księgując nie wiesz nawet co z czego wynika, bo każdy robi aby szybciej i nic nie zapisuje. Firmy interesujące - rozwojowe. Ale praca wykonywana na sztukę.

Romek

Fatalna firma.Zero narzędzi do pracy.IT jak w XIX wieku.Kołchoz totalny.Kasa marna. Moje sugestie dla ProService Finteco Sp. z o.o.: Zmiana Zarządu z firmy garażowej od 20 lat.

cccc
@Romek

dokladnie za 2 tys netto...porazka dramat

Cccc
@cccc

I jeszcze wypłata premii odkładana w czasie. Żeby była jeszcze wysoka a to kwoty rzędy 300 zł co 3 miesiące.

Tak5Nie

NIe pracuję od ponad pół roku

Jeżeli chcecie mieć kołchoz w XXI wieku- zapraszam do WKRP lub WRD. Ogromna rotacja wśród pracowników, brak wiedzy i doświadczenia, postawa "radź sobie sam" albo "masz instrukcję i radź sobie". Była już mowa o wyrwanym z rzeczywistości kierownictwie. Przecież jest wszystko OK. Brak podstawowych narzedzi do pracy- dostępów do banków. Jeżeli już dostaniesz dostępy możesz zapomnieć o osmiu godzinach pracy. Zdarza się, że chcesz wyjść o 16:00, ale nie możesz bo musisz "klepnąć" przelewy ponieważ połowa pracowników nie ma dostępów. I takim oto sposobem siedzisz do 20, 21:00. Bo nigdy nie wiadomo kiedy zakończy się zmiana. Nadgodziny, stres i mydlenie oczu owocami i jakimiś pseudo konkursami. Nie polecam.

Tak30Nie

toja
@NIe pracuję od ponad pół roku

A jest jakiś dział gdzie zasady są jasne ? Godziny pracy przestrzegane ? A jak infolinia ?

kate
@toja

Infolinia i reklamacje.

@kate

kate tylko nie reklamacje i infolinia.

kate
@Lara

A co w nich złego według Ciebie? Ja sobie bardzo chwalę.

Bard89
@NIe pracuję od ponad pół roku

100% racji. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o WKRP. Nie wiem, jak jest teraz, ale w poprzednim roku było tragicznie. Dużo nadgodzin, nieudolne kierownictwo, nowi pracownicy po 3 tygodniach pracy uczą kolejnych nowych pracowników. Przestarzały system, olewcze podejście kierownictwa w razie problemów. Im dłużej pracujesz, tym masz bardziej "przerąbane". Ogromna rotacja. Nie polecam

@kate

Bardzo sobie chwalisz? Ciekawe. Infolinia i reklamacje to istny kołchoz, cokolwiek byś człowieku nie zrobił będzie źle. Ogromna rotacja, wrzeszczący klienci, którzy mają więcej informacji niż konsultant telefoniczny bo TFI nie zdążyło przez miesiąc czy dwa przesłać informacji o zmianach. Błędnie udzielane informacje, kontakt z innymi wydziałami w celu uzyskania informacji w większości nierealny (bo ludzi za mało i nie mają czasu telefonu odebrać lub ich po prostu nie ma). Nowi pracownicy szkoleni przez krótko pracujących kolegów (szkolenie w czasie pracy więc 2 etaty konsultant-szkoleniowca za jedną pensję). Wypłata - szczerze? na kasie w Biedronce i Lidlu dostaniesz więcej ;) Spychologia stosowana, wszystkie działy swoją robotę próbują zrzucić na innych tak jak i odpowiedzialność, nikt nic nie wie... Luxmed - cudo, do lekarza specjalisty czekasz po 3-4 miesiące, karta multisport opłacana częściowo przez pracownika. Imprezy integracyjne super ale tylko dla kadry managerskiej :P

Tak6Nie

Ewa
@Lara

Niezła z Ciebie frustratka:) na reklamacjach nie masz kontaktu z klientem...także coś ściemniasz

Janina
@Ewa

Ewa chyba nie masz pojęcia o czym piszesz, przeczytaj jeszcze raz co zostało napisane powyżej, bo ja tam widzę wymienione dwa działy z tego co widzę to obydwa z DOK, Infolinia (wrzeszczący klienci) reklamacje (niekończące się pisanie listów, brak informacji co i jak ogarnąć, nieznajomość Regulaminów, zmian itd., wrzeszczący klienci przełączani z Infolinii, tak, tak, czyżbyś zapomniała?).

Ewa
@Janina

Nie zdarzyło mi się jeszcze z infolinii dostać przekierowania,także coś myli ci sie. I reklamację nie są w dok już...mam wrażenie,że reklamacje są najbardziej ogarnięte z całej tej firmy

Olka
@Ewa

To chyba Tobie Ewa coś się myli, a że ludzie z Reklamacji ogarnięci to nie wątpię. Jeśli nie wiesz nic o przekierowaniach to chyba nie pracowałaś nigdy i nie pracujesz w reklamacjach ;)

Katarzyna

@JJ, a czy rozmawiałaś z kimś na temat problemu z odbiorem nadgodzin? Warto byłoby poruszyć tę kwestię. Piszesz, że mogą być one płatne, czy stawka jest wyższa niż standardowa? @była z postępu, wspomniałaś, że inne osoby nie są pomocne, czy tak jest na każdym dziale? Z czego to wynika? Czy kadra kierownicza próbowała zintegrować pracowników?

była z postępu

Widzę że nic się nie zmienia od 2014 :) Firmę doceniam pod jednym względem - doświadczenie w pracowaniu tam pomogło mi zrozumiec w jakich warunkach nie chcę pracować - brak ściezki rozwoju, ludzie którzy nie chcą pomagać, marna kasa. Polecam masochistom albo ludziom bez doświadczenia życiowego

Tak20Nie

Aktualna z Postępu
@była z postępu

Nie zgadzam się z @była z postępu. Ludzie pomocni są bardzo, można liczyć na odpowiedź na każde zadawane pytanie. Przyszłam tu beż żadnego doświadczenia, ale po dwóch latach pracy i kilku awansach nie oceniam się ani masochistką, ani marnie wynagradzaną osobą.

Obecny
@Aktualna z Postępu

Pogratulować dużego "plecaka", że w ciągu 2 lat pracy na Postępu kilka awansów miałaś- dla zwykłego Kowalskiego nierealne, zwłaszcza przy braku doświadczenia!, a wynagrodzenia na poziomie biedronki niestety nie napawają optymistycznie i nie dają zadowolenia. Dodatkowo nadgodziny, brak pomysłu zarządzających na jakiekolwiek zmiany, z tym chętnym odpowiadaniem na pytania też bym nie przesadzał, bo nikt nie ma czasu.

Kandydat

Widzę, że firma zalewa Pracuj.pl ogłoszeniami na programistę, a ostatnio już leaderów brakuje. Byłem na rozmowie i potwierdzam słowa @Rekruterki. Dostałem zadanie do zrobienia w godzinę(jak na mnie zadanie było zbyt duże). Zapytałem jak inni kandydaci to Pan dyrektor powiedział, że tylko ja dostałem to zadanie.

Tak6Nie

PSF
@Kandydat

Rekrutacja programistów prowadzona jest w formie pytań weryfikujacych wiedzę techniczną (max kilka minut na jedno pytanie). Całośc rozmowy trwa zwykle do godziny. Nie są podczas rekrutacji wykonywane zadania wymagające tak ogromnej ilości czasu. Pytania są opracowanym zbiorem pod konkretne stanowisko i są powtarzalne. Rekrutacja Team Leaderów jest efektem nowych projektów oraz konieczności rozbudowy zespołów.

Katarzyna

@Rekruterka, a czy wszyscy kandydaci otrzymują zadanie w tym samym czasie? Może różnią się one między sobą, ale są takiej samej trudności? @Lara, czy wiesz, z czego ta rotacja wynika? Rozumiem, że pracownicy mają duży zakres obowiązków w związku z brakami kadrowymi? Napisz, proszę, ile trwa początkowe szkolenie.

JJ
@Katarzyna

Potwierdzam negatywne opinie, początkowe szkolenie trwa chwilę, bo nikt nie ma czasu-ucz się sama. Jeden na drugiego piłuje r...ja, masa nadgodzin, z których tylko znikoma część jest wykazywana. W pierwszej kolejności są do obioru, tylko nie wiadomo kiedy, później płacą(grosze). Nie polecam, zero organizacji, za dużo pracy w stosunku do personelu, nigdy nie wiesz, o której wyjdziesz z pracy, nic nie zaplanujesz, wyścig szczurów, tylko nie wiadomo do czego. Nie wytrzymałam ani fizycznie, ani psychicznie.

Zuza8

Nie pracuję tu już od roku. Czy coś się zmieniło na lepsze, czy nadal ten sam bałagan? (Chodzi o WKRP)?

Kiki
@Zuza8

Zuza powiem tylko jedno - wracaj :)

Rekruterka

Nie warto aplikować na programistę. Proces rekrutacyjny jest nieuczciwy. Każdy kandydat dostaje inne zadanie do wypełniania, nie można tego w żaden sposób porównać. Na prośbę ujednolicenia zadań, dyrektor się nie zgodził.

Tak11Nie

Katarzyna

@Bob, Twoja opinia dość mocno różni się od komentarza @Jan Pochmurny. Tak jak wspomniał, wiele aspektów może zależeć od działu, w którym jesteś zatrudniony. Napisałeś, że nie odbyło się żadne szkolenie, a czy pracownicy zgłaszali chęć udziału? Czy za nadgodziny stawka była wyższa od standardowej? @ann, czy przesłałaś już swoje CV? Może ktoś z firmy już się z Tobą skontaktował?

ann

Czy warto aplikować na stanowisko asystent księgowości, jakie godziny pracy, atmosfera itp. Ktoś coś?

Katarzyna

@Jan Pochmurny, mógłbyś napisać więcej o sytuacji firmy? Już dawno nikt się nie wypowiadał na ten temat. Czy pracodawca oferuje umowę o pracę? Jak wygląda kwestia benefitów pozapłacowych, szkoleń? Czy osoby bez doświadczenia zawodowego również mają szansę na zatrudnienie? Każda kwestia może okazać się ważna.

@Katarzyna

@Katarzyna, odpowiadając po kolei na Twoje pytania: - Tak, od razu masz umowę o pracę (oczywiście na okres próbny najpierw,ale to standard); - Benefity są dość skąpe...2 x doładowanie karty z okazji świąt, dofinansowanie do Luxmed, multisportu i coś ok 300 zł z groszem rekompensaty wydatków zwiazanych z rozrywką (zakup butów sportowych, wyjścia do kina itp lub wakacje). Ogólnie tyłka nie urywa raczej jest to standard na rynku; - Szkolenia to zależy od zespołu oraz przełożonych. Na pewno są szkolenia wstępne przygotowujące do pracy; - Co do ostatniego się niestety nie wypowiem...na pewno doświadczenie zawodowe jest mile widziane, a czy osoba wchodzaca na rynek pracy ma jakieś szanse? To już chyba zależy od wrażenia jakie zrobisz na rozmowie ;)

@Jan Pochmurny

Jeśli miałbym doradzać to trzymaj się z daleka od tej firmy. Całkowity brak szacunku dla pracowników.

Tom
@Katarzyna

@Katarzyna rozmawiałem z przedstawicielami firmy na targach pracy. Dowiedziałem się ,że oferują umowę o pracę od początku. Na pewno jest karta multisport, opieka medyczna i nauka języka. Tak mi powiedzieli.

@Tom

Potwierdzam powyższe:) na start jest umowa o pracę, mulitsport, luxmed (porządny pakiet) i języki (aczkolwiek to nie oczekujcie cudów).

Katarzyna

@Jan Pochmurny, nie każda firma oferuje pakiet benefitów, dlatego też uważam, że to duży plus. Piszesz, że szkolenia zależą od zespołu i przełożonych, czy w Twoim dziale się one odbywały? Jak często? Czy znajdzie się na forum ktoś jeszcze, kto przedstawi swoją perspektywę? Doradzicie, na jakie stanowisko warto aplikować?

Jan Pochmurny.
@Katarzyna

Każda szanująca się firma oferuje benefity pozapłacowe;) Tak, akurat w moim zespole odbywają się szkolenia, co więcej samemu można zgłosić na nie zapotrzebowanie (co uważam za ogromny atut). W kwestii stanowiska się nie wypowiem. Nie idź napewno do działów operacyjnych. Poczytaj sobie wpisy Ostatniego Wojującego Sprawiedliwego.

Cezary

Konkurencja inspiruje do pisania tych bzdur?

@Cezary

Nie, jestem pracownikiem i widzę co się dzieje ;)

Jan Pochmurny

Od 2 miesięcy następuje odpływ pracowników, ciekawe o czym to świadczy:)

Katarzyna

@M udało Ci się uzyskać informacje na temat stanowiska Konsultant- Analityk Systemu? Daj znać, wielu użytkowników też z chęcią się dowie. Może posiadacie informacje na temat bieżących rekrutacji w tej firmie? Każda wypowiedź zawierająca merytoryczną treść będzie przydatna.

Tak11Nie

Emp

W 2017 r. firma przejęła kilka spółek. Jedną z nich była moja macierzysta firma. Niestety po tym przejęciu wiele osób zaczęło odchodzić z powodu dużej dezorganizacji zespołu, chaosu w kierowaniu projektami, braku jasno określonych zadań oraz niedostrzegania wielu problemów przez kierownictwo. Współpracownicy jako ludzie bardzo pozytywni, jednak brak umiejętności zarządzania zespołem sprawia, że atmosfera nie jest sprzyjająca.

Z.
@Emp

Nie wiem o jakiej przejętej firmie piszesz? Ja byłem jedną z osób, które odeszły z przejętej spółki, ale tylko ze względu na przeprowadzkę. Jeśli przejętych osób było 65, a odeszły 3 osoby to Twoja opinia jest przesadzona. Z tego co wiem, w drugiej przejętej firmie też odeszły pojedyncze osoby na 30 pracowników i wcale nie z powodu przejęcia.

M

Może ktoś się wypowiedzieć o stanowisku Konsultant – Analityk Systemu (rynek kapitałowy)?

Zainteresowany

Podpowiedzcie jak się pracuje? Warto aplikować?

Mili
@Zainteresowany

Do jakiego działu?

Zostaw opinię o ProService Finteco Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie