Opinie o Fides ECF Investment Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Fides ECF Investment Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Fides ECF Investment Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fides ECF Investment Sp. z o.o. w Warszawa

Nabity w butelke?

Czy Fides jeszcze istnieje? czy zgarneli kase i siedzą w ciepłych krajach? Nie odzywaja sie i telefony pozostaja głuche chyba trzeba anagażować prawników:) a szkoda bo sie normalni wydawali chłopcy

Marcin Nowy wpis

Szukam również kontaktu.

Marta Nowy wpis

Czy firma Fides ECF Investment normalnie funkcjonuje? Pytam, bo szukając jakichś informacji w Google na jej temat nie natrafiłam ani na stronę internetową, ani żadne konkrety. Może pracownicy, obecni lub byli, mają jakieś informacje?

Rynek Nieruchomości Nowy wpis

Wynajem mieszkań na noclegi cieszy się rosnącą popularnością. Inwestorzy liczą na duże zyski i istotnie taka działalność może być znacznie bardziej intratna niż wynajem długookresowy, jednak należy pamiętać, że wysokie są również koszty oraz nakłady pracy i czasu. Turystyka to coraz istotniejsza gałąź międzynarodowej gospodarki. Ma ona duże znaczenie także na lokalnym podwórku. Polska zyskuje popularność jako kierunek turystyczny. Z roku na rok liczba gości odwiedzających nasz kraj się zwiększa. W zeszłym roku było to rekordowe 19,6 mln osób wobec 18,3 rok wcześniej. W ciągu ostatnich 12 miesięcy obcokrajowcy wykupili u nas około 84 mln noclegów. W związku z coraz bardziej masowymi odwiedzinami prężnie rozwija się baza noclegowa, zwłaszcza ta prywatna – pokoje i mieszkania do wynajęcia od właścicieli. W dobie internetu i portali zajmujących się tego typu działalnością (np. booking.com, airbnb) dotarcie ze swoją ofertą do masowego, międzynarodowego klienta nie stanowi problemu. Nie tylko jednak turyści nakręcają rynek noclegowy. Na popyt wpływa też rosnąca mobilność społeczna oraz imigracja zarobkowa do Polski, głównie z kierunków wschodnich. Obecnie Ukraińcy, Białorusini, Gruzini i inni obywatele państw na wschód od Polski stanowią bardzo istotną grupę najemców. Najem na noclegi nie wymaga wielkich formalności. Potwierdzenie transakcji znajduje się na platformach typu booking.com czy airbnb. Przez te serwisy pobierana jest również płatność. Jeśli mamy klientów spoza wielkich serwisów, możemy z nimi podpisać umowę najmu dobowego, która co do zasady nie różni się niczym od zwykłej umowy najmu. Określamy w niej wszystkie najważniejsze kwestie, a więc okres wynajmu, cenę, kaucję, zaliczkę, możliwość anulowania rezerwacji, zwrotu zaliczki, odpowiedzialność finansową najemcy za rzeczy w mieszkaniu (w załączniku powinniśmy mieć listę przedmiotów na wyposażeniu). Oprócz umowy ważnym elementem jest również regulamin, który powinien określać zasady zachowania w domu, terminarz w zakresie odbioru kluczy/zdania mieszkania itp. Jeśli chodzi o formalności związane z rejestracją działalności polegającej na wynajmie krótkoterminowym, to – zgodnie z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z zeszłego roku – nie wymaga ona rejestracji działalności gospodarczej. Właściciel nieruchomości może rozliczać się tak jak w przypadku najmu długookresowego, czyli w formie 8,5 proc. ryczałtu. Przychody i koszty Na jakie przychody może liczyć nasz „dobowy” wynajmujący? Załóżmy na potrzeby naszego wyliczenia, że właściciel dysponuje 50-metrowym, dwupokojowym mieszkaniem w dużym mieście, w dość dobrej lokalizacji. Mieszkanie wynajmuje dla maksymalnie 4 osobom. Cena za dobę, przy pełnym obłożeniu, to 200 zł, czyli 50 zł od osoby. Załóżmy teraz, że nasz wynajmujący ma wynajęte mieszkanie przeciętnie przez 20 dni każdego miesiąca. W takiej sytuacji jego przychód wyniósłby około 4000 zł co miesiąc. Rocznie z tytułu jednego mieszkania byłoby to 48 tysięcy.

Rynek Nieruchomości Nowy wpis

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Włodek

Witam, jak w temacie - pracuje w firmie już 2 miesiąc i absolutnie nie żałuje zmiany pracodawcy. Wcześniej pracowałem jako doradca do spraw klientów kluczowych w jednym z banków. Szczerze ? To czego nauczyłem się w skali dwóch miesięcy jest serio niesamowitą różnicą do tego czego uczą w standardowych instytucjach. Mimo, że zespół młody to serio maja łeb na karku i wiedzą co robią. Bardzo dużo szkoleń, bardzo dużo nauki, bardzo dużo wymagań - ale za tym idą rzecz jasna wyniki firmy. Łatwo nie jest i nigdy nie będzie. Nie jest to ciepła korporacyjna posadka ale patrząc przez pryzmat kilku kolejnych lat i ludzi którzy faktycznie chcą zabezpieczyć swoją przyszłość - zdecydowanie polecam !

@Włodek

Minęło kolejnych 7 miesięcy a ja nadal podtrzymuję to co napisałem w kwietniu! ;)

@Włodek

A co się stało że stronami internetowymi Fides? Jakoś nagle zniknęły. Jeden z właścicieli prowadził też jakiś biznes o nazwie Realvest - również zniknął, strona internetowa od dawna nie działa.

@Włodek

Interesujące jest to co piszesz” Włodek” a raczej jeden z pseudo prezesów. Jestem byłym pracownikiem i Cię nie kojarzę a raczej bym pamiętał jednego pracownika z 4 osób pracujących w całym pseudo biurze. Pracujących zresztą na czarno bo garniak prezesa kosztuje i nie stać już go było opłacić pracowników. Nie pozdrawiam

Patryk(dstudio)
@Detektyw

A co ty taki wścibski jesteś? Kociej mordy dostaniesz pajacu. Czytam te wasze debilne komentarze co jakiś czas i Ciebie kretynie przetrawić nie mogę w szczególności. Masz tam jakiś interes? To masz maile, telefony. Zadzwoń, umów się, dwa biura są w Warszawie z tego co mi wiadomo, pojedź, spotkaj się, powiedz to wszystko co tu piszesz (usunięte przez administratora) na spotkaniu i uzyskasz odpowiedzi pewnie a nie jak cień się czaisz incognito. Co to za zasady? A potem kolejni (usunięte przez administratora)to czytają i podłapują temat. On ma, ten ma i tamten ma, i co Tobie do tego? A Ty co masz? Za dużo czasu wolnego? To znajdź sobie zajęcie i przestań snuć teorie spiskowe.

@Patryk(dstudio)

Calm (usunięte przez administratora) :) od kiedy nie można odwoływać się do informacji wynikających z ogólnodostępnych rejestrów? Widzę, że odwołanie do sprawozdania finansowego Fides wykazujacego stratę na poziomie 149 tysięcy złotych bardzo kogoś boli :)

Robert
@Detektyw

Niestety szanowny detektywie, nic z tych rzeczy. Chodzi o to że wypowiadają się tutaj ludzie których jedyną motywacją jest zaszkodzić drugiej stronie bez jakichkolwiek podstaw, włącznie z Tobą. A informacje które publikujecie oraz ich argumentowanie jest wynikiem Waszej niewiedzy i pokazuje jak niski poziom reprezentują osoby które to piszą. Co ma bilans finansowy do tego wszystkiego? Ujemny bilans świadczy o tym że w danym roku kosztów było więcej niż przychodu, dla firmy o tym profilu to bardziej niż normalne. Składają się na niego zobowiązania z których firma się rozliczyła które jak nazwa wskazuje są kosztem oraz wszelkie inne transakcje w których firma do której tak się przyczepiłeś jest bądź była stroną zamawiającą i musi za nie zapłacić. Składają się na to również zwrot zaciągniętych zobowiązań i ich koszt. Co więc jest dziwnego w tym że bilans jest ujemny? Dla takich ignorantów jak osoby zamieszczające tu wpisy widocznie jest, dla ludzi którzy choć trochę są obyci w biznesie - nie. Sprawozdanie jest dostępne dla każdego, jeżeli firma je publikuje to liczy się z tym, częstym przypadkiem jest brak składania sprawozdań i to w tym przypadku powinna zapalić się lampka. Proszę więc o to abyś zasięgnął wiedzy zanim wyplujesz kolejną bzdurę a jeżeli masz zastrzeżenia to kieruj je bezpośrednio do odbiorcy, najlepiej podpisując się własnym nazwiskiem. Jeżeli bardziej niż swoje własne sprawy interesują Cię sprawy innych to współczuję i radzę odetchnąć, to samo kieruję w stronę "byłego pracownika", oszusta i analfabety oraz wszystkich innych podszywających się pod "klientów" firmy.

Robert
@Detektyw

W razie gdybyś chciał się jeszcze czegoś nauczyć i przekazać dalej kolegom i koleżankom to zapraszam do kontaktu. Każdego innego specjalistę oraz "klientów" którzy nagle pogubili wszystkie maile i numery telefonów tak samo ciepło zapraszam do kontaktu. +48 572 502 135

PawełKrewcz.

Ma sens współpraca z taką firmą, tak się stało że podczas naszego roku znajomości zrobiliśmy wspólnie dwa projekty zupełnie nie związane z działalnością firmy Fides, bardziej moją. Wspólna pomoc i wsparcie i okazuje się że oprócz pieniędzy zyskałem coś więcej. 5!

MarioWKS

Bardzo dobrze wspominam współpracę, szczerze mogę zarekomendować całe biuro w Warszawie bo chyba z każdym miałem okazję zamienić chociaż słowo. 5/5

Włodek

Zadowolony, obsłużony i przekonany do dalszego działania. Wszystkiego dobrego!

Roman

Właściciele fides maja na pewno już jakiś kolejny biznes - Beaver Peak Invest sp. z o.o.

martaagent
@Roman

To zabronione czy o co chodzi Romek? ;) święta są, ludzie do rodzin a nie przed monitorem snujecie opowieści dziwnej treści.

Nabity w butelke?
@martaagent

Masz może namiary - telefony pod którymi odpowiadają? świeta się skończyły a tu nic

Zirytowany
@Nabity w butelke?

Też poproszę numery telefonów, bo umowa się skończyła a pieniędzy ani kontaktu nie ma!!!!!!!!! Czas chyba do prokuratury się zgłosić bo doszły mnie słuchy, że Policja Gospodarcza ma ich na oku.

HB

"Nabity w butelke?" Śmierdzisz na kilometr prowokacją :D

estofidesano

Rekomendacje od partnerskich firm (nie tylko od klientów) dostępne są w siedzibie firmy w postaci oryginału dokumentu więc jak ktoś się waha to zawsze może podeprzeć się tym a jest tego trochę z tego co pamiętam. Pozdrawiam :)

HB
@estofidesano

Pozdrawiam! HB

H&P

Wszystkiego dobrego od całego zespołu z Gdańska House & Property! Pozdrawiamy Fides i wszystkich klientów! :):)

Tra'vel

Bardzo ciepło mogę się wyrazić o Panach dżentelmenach. Zarówno w kwestiach prywatnych jak i czysto zawodowych. Pozdrowienia wysyłam z drugiego końca świata ;)

Detektyw

Wszystkim zainteresowanym polecam poczytać sobie sprawozdania finansowe Fides za 2017 r. - można pobrać za darmo z repozytorium dokumentów finansowych ministerstwa sprawiedliwości i wyrobić sobie opinię na temat potencjalnego pracodawcy :)

Det2
@Detektyw

Dokładnie, i przestać pieprzyć głupoty wyssane z palca, dobra firma to taka która nie ma nic do ukrycia. Pozdrowienia dla załogi Fides, robicie świetną robotę!

Darek

Widzę że się rozrastacie w kosmicznym tempie, widziałem bilbordy na wjeździe do Wrocławia! Klasa! Trzymam mocno kciuki chłopaki! Pozdrowienia ze Szklarskiej!

Iwona B.

Dziękuję za udaną współpracę, do zobaczenia ponownie w niedalekiej przyszłości przy kolejnym projekcie. Pozdrawiam serdecznie Pana Mariusza i cały zespół z Warszawy :)

Patryk

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutację?

Adrian Ch.

A co innego można napisać jak wszystko przebiegło zgodnie z planem? Terminowo a co za tym idzie - wiarygodnie.

Robert Bogusz - Fides CFI

Witaj, Ja też tu pracuję i już Ci tłumaczę dlaczego tak jest. Jakiś czas temu w firmie pracował Pan Marcin W. który dopuścił się próby wyłudzenia oraz oszustwa. Jak się później okazało jego przeszłość zawodowa była równie wątpliwa co jego kompetencje przez co firma rozstała się z nim, początkowo w dobrych relacjach. Oprócz długów i niesmaku nie zostawił po sobie niczego. Wyżej wymieniony jest na tyle zawistny że mimo iż od incydentu minęło już prawie pół roku on notorycznie zamieszcza komentarze o tej samej treści podając się za byłego pracownika lub potencjalnego klienta, niestety zapomniał że unikatowy numer urządzenia w sieci komputerowej (IP) jest niezmienny. I w ten oto sposób co kilka dni systematycznie pod nickiem "GOŚĆ" "Byłem tam" itp. itd. pojawiają się komentarze których autorem jest niezmiennie ten sam człowiek który w ostatnich miesiącach staje się specjalistą od "internetowych prowokacji" nie tylko związanych z naszą firmą. Przykre ale jak to napisał sam Marcin W. "tak działa rynek w dzisiejszych czasach. Jak tu ludziom wierzyć". Podsumowując jeżeli mają państwo jakiekolwiek pytania zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 572 502 117 bądź drogą mailową na adres: office@fidescfi.pl Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania. Tym samym oficjalnie ogłaszam że jest to ostatnia reakcja naszej firmy na tego typu incydent, każda kolejna próba oczernienia naszego wizerunku przez wyżej wymienionego będzie zgłaszana do administracji a w efekcie sprawa zostanie zgłoszona do odpowiednich organów. W serwisie GoWork nie ma możliwości usuwania komentarzy które nie naruszają regulaminu. Pozdrawiam, Rzecznik Fides CFI Robert Bogusz +48 572 502 117 office@fidescfi.pl www.fidescfi.pl

Tomasz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje?

Olga

Czy ktoś może podzielić się swoimi wrażeniami po rozmowie rekrutacyjnej w Fides ECF Investment, którą przeszedł w ostatnim czasie? @Max, jesteś pracownikiem firmy? Powiesz nam coś więcej na temat pracy w tym miejscu? Jak oceniasz atmosferę panująca w firmie? Mógłbyś się wypowiedzieć?

Zostaw merytoryczną opinię o Fides ECF Investment Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fides ECF Investment Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Fides ECF Investment Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fides ECF Investment Sp. z o.o.
3.7/5 Na podstawie 81 ocen.

Fides ECF Investment Sp. z o.o.