counter
4 10 29 5 1
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 87 dni.

Jaki jest wkład kierownictwa Antonius Personal w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

kiedyś się podpiszę Nowy wpis

Na razie powiem delikatnie, że nie polecam.Firma umywa ręce jak powstał problem. A jak wyprostuję wszystkie sprawy (sam to muszę zrobić), to napiszę całą prawdę. Na tą chwilę usłyszałem od Antonius Personal przepraszam i to właściwie wszystko. Pomijając inne możliwości pomocy to nawet informacji podstawowych o mojej sytuacji w Szwajcarii nie mogę się doprosić. Efekt jest taki że przejechałem 1100 km żeby przepracować 4 dni (z przerwą na weekend). Teraz na własną rękę szukam roboty (co nie jest łatwe) i ponoszę ogromne koszty pobytu w Szwajcarii. I raczej nie liczę już na pomoc tej agencji. Zobaczymy jak się zachowają i napiszę o tym bardzo dokładnie. Jak na razie straciłem przez nich pieniądze i czas. Pytanie o atmosferę to nieporozumienie bo nie pracuje się w agencji tylko poprzez agencję w jakiejś tam firmie gdzie atmosfera może być różna. Zapewne ktoś z tej firmy to przeczyta i mam nadzieję że wreszcie firma się zachowa jak tak jak powinna, a nie jak jakiś cwaniaczek przekazujący kontakty i na tym zarabiający. Firma zachowała się prawie poprawnie do momentu gdy wjechałem do Szwajcarii. Dalej to kicha w sympatycznym opakowaniu i tyle jak na razie. A liczą się konkrety. Obym mógł zmienić zdanie i napisać pozytywną opinię.

Nowy wpis

Pracodawca

@kiedyś się podpiszę

Nie do końca jest tak jak Pan napisał, odkąd dowiedzieliśmy się, że kończy Pan pracę wykonaliśmy dziesiątki telefonów i przesłaliśmy dziesiątki maili z zapytaniem w Pana sprawie, codziennie dopytywaliśmy o Pana i przypominaliśmy się naszym szwajcarskim kontrahentom, niestety dopiero po ok. 2 tygodniach udało nam się znaleźć ofertę pracy, której ostatecznie Pan nie przyjął. Nie z naszej winy pracował Pan tylko 4 dni, naszym zadaniem, było wskazanie Panu namiarów na pracodawcę, adres zakwaterowania, przesłanie umowy, dokumentu potwierdzającego zameldowanie na terenie Szwajcarii itd. i to wszystko od nas Pan otrzymał jak i również odpowiedzi na pytania, łącznie ok. 30 pytań, które Pan do nas przesłał. Każdy wyjazd do pracy za granicę wiąże się z ryzykiem, równie dobrze pracodawca mógł Panu podziękować już po pierwszym dniu pracy. Nie jesteśmy cudotwórcami, tak się złożyło, że przyjechał Pan do Szwajcarii pod koniec lutego gdzie ofert pracy jest jeszcze bardzo mało, do tego podejrzewam, że sytuacja z koronawirusem też mogła mieć wpływ na to, że nie udało nam się od razu skierować Pana do pracy w innej firmie.

kiedyś się podpiszę

Właśnie rozpocząłem pracę w Szwajcarii i są pewne problemy. (Antonius pewnie już wie kto pisze) Problemy są kolejne jedne po drugich (ze strony szwajcarskiej) i jak do dzisiaj wygląda na to że Antonius Personal stara się reagować, na ile skutecznie to się jeszcze okaże. Było też drobne niedoinformowanie na początku, ale powodem był pośpiech i mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni. Problemy nie są "nie do przejścia" i okaże się czy Antonius Personal rzetelnie zarabia na mnie pieniądze. Co do stawki jaką oferują to na ile się zorientowałem, jest około 2 Franki niższa na godzinę od zwykłych ofert Szwajcarskich Agencji. Ale na początek może być. Zwłaszcza że szwajcarskie agencje mają nas zazwyczaj w ..." pewnym ciemnym miejscu" i często z nimi jest kontakt tylko po niemiecku. Ja pracowałem wcześniej w Niemczech (nie przez tą agencję) i byłem zadowolony. Chciałem teraz sobie polepszyć i jeszcze się okaże czy sobie nie pogorszyłem. Przestrzegam już jednak tych którzy chcą przyjechać do Szwajcarii (obojętnie czy przez jakąś agencję czy bezpośrednio do firmy szwajcarskiej). Tutaj nic nie jest za darmo a raczej jest za więcej niż za mniej. Począwszy od zakupów, poprzez parkowanie, mieszkanie a skończywszy na ubezpieczeniu zdrowotnym. Jeśli chcesz w Szwajcarii zarobić i zaoszczędzić na przyszłość to musisz mieć godną stawkę godzinową. Porównanie zarobku niemieckiego do szwajcarskiego ma sens tylko wtedy gdy zna się wszystkie koszty związane z pracą w Szwajcarii. Co do agencji Antonius Personal to jeszcze napiszę jak już się przekonam co do ich skuteczności. PS. Zarówno pozytywne jak i negatywne opinie na GoWork mogą być wyssane z palca bo tak na prawdę nikt nie sprawdza kto jest źródłem tych opinii.

Barbara Nowy wpis
@kiedyś się podpiszę

Dzięki że napisałeś, szukałam właśnie dłuższej opinii o pracy w Antonius Personal. Koniecznie napisz coś więcej jak już poznasz ją lepiej. A mógłbyś jeszcze powiedzieć, na jakim stanowisku pracujesz?

Staszek

Podpowiedzcie jaka atmosfera w pracy i na jakie wynagrodzenie można liczyć?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Czy można się dogadać z kierownictwem w Antonius Personal? Chcę aplikować do pracy jako Monter Instalacji Sanitarnych, dodali 23 grudnia kilka fajnych ogłoszeń na http://GoWork.pl

@Pytanie

Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00

Pracodawca

Aktualność
Nowe oferty pracy w Szwajcarii już od stycznia 2020r. możliwość długotrwałej współpracy, zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.
Paweł Winsławski

I znów podpiszę się z Imienia i Nazwiska żeby nie było że jakiś szemrany anonim. Pierwsze 3 tyg robocze za sobą i w skrócie mówiąc,Pan Adam rzetelny gość i praca wg.umowy(pracodawcę docelowego sprawdziłem sobie na necie) i więcej problemów jest tu na miejscu ze Helwetami jak z Panem Adamem. Tak więc szczerze polecam a konkurencja to niech przemyśli swoje błędy zamiast oczerniać. P.S Wcześniej pracowałem dla niemieckiej agencji którą mogę również szczerze polecić.

Rafał
@Paweł Winsławski

Witam a jakie problemy z Szwajcarami jak można wiedzieć? bo jestem zainteresowany praca w Szwajcarii.pozdrawiam

@Rafał

(usunięte przez administratora)przepraszam za późną odp na pytanie. Problemy z Szwajcarami: 1: i chyba najważniejszy problem to język,niemiecki literacki a dialekt lub język szwajcarski niewiele tak naprawdę mają ze sobą wspólnego. Mimo że językiem urzędowym jest tzw Hochdeutsch to tak naprawdę przegrywa z tzw Schweizerdeutsch który jest używany w mowie potocznej. I reasumując,po prostu problemy w komunikacji i zrozumieniu co jest do nas mówione. 2: mniejszy problem kwestie przerw i konsekwencja w ich realizowaniu A tak to praca w Szwajcarji jest ok,o ile mamy tolerancję na różnice obyczajowo-kulturowe i nie próbujemy na siłę wprowadzać naszych obyczajów czy przyzwyczajeń.

Mirosław
@anonim

Widzę, że masz wiedzę związaną z pracą za pośrednictwem firmy Antonius Personal, dlatego pozwolę sobie zapytać Cię, czy w Twojej ocenie osoby, które potrafią porozumiewać się tylko w języku polskim, mogą dać sobie radę z pracą za granicą? Ciekawi mnie Twoje zdanie w tym zakresie.

Stefan

Skoro na forum jest taka cisza to musi być dobra praca i ludzie nie maja powodu do narzekania.

Paweł Winsławski

Jestem na początku przygody z A.P z Niemodlina i powiem wprost opinie które tu czytam to należy między bajki włożyć że wysłany pracownik idzie do innej pracy jak ta na którą aplikuje. Na chwilę obecną mam wydrukowaną umowę o pracę wraz z nazwą pracodawcy oraz warunkami zatrudnienia. A czas i życie pokaże co dalej będzie bo wiele zależy tylko i wyłącznie od nas samych. P.S Podpisuję się Imieniem i Nazwiskiem żeby nie było że kolejny anonim dodał komentarz.

Tak2Nie

Opinie poruszające kwestie związane z pracą w Antonius Personal okazują się być cennymi wskazówkami podczas podejmowania decyzji związanych z zatrudnieniem w przedsiębiorstwie. Wiesz jak wygląda poziom wynagrodzenia w firmie? Dysponujesz informacjami na temat benefitów pozapłacowych? Napisz o tym!

Waldi

Podpowiedzcie mi czy praca dla kucharza w Austrii jest dobrą ofertą?

Stanisław C.

Polecam tego pośrednika. Pracowałem w Szwajcarii, bardzo dobre zarobki, przede wszystkim są wypłacalni. W biurze Antonius zawsze ktoś jest pod telefonem w razie czego. Ja jestem zadowolony. Polecam!

Tak5Nie
Werdette

Potwierdzam. Wysyła umowę na maila po czym idąc do pracy Szwajcarzy robią zdziwione miny i mówią,ze nie potrzebują nowych pracowników. Odradzam firmę!!

Tak8Nie

@Werdette

????? Kolejna ANONIMOWA wypowiedź. Nie otrzymaliśmy informacji o takim zdarzeniu ani telefonicznie, ani mailowo ani od naszych szwajcarskich kontrahentów, nasz koordynator również nie został o takim zdarzeniu poinformowany.

andrzej R.

Wysla ludzi od roznych firm,szwajcarzy wybierają szwajcara a polakow gnebia albo nie chcą ,porazka,szukajcie innej agencji.

Tak2Nie1

@andrzej R.

Kolejny wpis i po raz kolejny nie do końca wiadomo o co chodzi. Nie ma takiej opcji, żeby pracownik wysyłany był do "różnych firm" bo otrzymuje umowę o pracę i na umowie o pracę są dane i adres pracodawcy ( jeden, a nie kilka ) Nie mieliśmy dotąd żadnych sygnałów jakoby któryś z naszych pracowników był gnębiony przez Szwajcarów, pracuje i w przeszłości pracowało od nas kilku Panów Andrzejów i żadnego z nich nazwisko nie zaczyna się na literę R. Jeszcze raz powtarzam, żaden z naszych pracowników nie zgłaszał nam ani telefonicznie, ani przez maila, że był lub jest źle traktowany w pracy.

daros60
@Antonius Personal

...bo tak jest jak inne agencje pracy zazdroszczą warunków które dajecie...

andrzej

Wysyla elektryka do pracy przy spawaniu,porazka,szkoda fatygi,gosc się nie zna na niczym.

Tak1Nie1

@andrzej

Nie ma takiej opcji, bo Austriacy, Szwajcarzy czy Niemcy nie wysłaliby umowy o pracę, komuś kto nie posiada odpowiednich kwalifikacji do danej oferty pracy. Poza tym zastanawiające, że o tego typu sytuacji nie dowiadujemy się bezpośrednio od pracownika telefonicznie lub z mail'i, tylko za pomocą portalu internetowego.

Batman

Peret byłeś jako monter konstrukcji stalowych w Szwajcarii? Opowiadaj jak było?

peret

Oszust ,nie zna sie na kwalifikacjach,brak kontaktu z pracownikiem,wysyla w ciemno,nie polecam

Tak3Nie2

@peret

Każdy nasz pracownik przed wyjazdem za granicę otrzymuje na maila umowę o pracę z którą może się zapoznać, jeżeli warunki zawarte w umowie mu nie odpowiadają nie musi takiej umowy podpisywać i wyjeżdżać do pracy. Również przed wyjazdem nasz zagraniczny kontrahent (szwajcarski,austriacki lub niemiecki ) przeprowadza rozmowę z kandydatem sprawdzając znajomość jęz. niemieckiego oraz informuje kandydata o zakresie obowiązków i dowiaduje się jakie kandydat posiada umiejętności i doświadczenie w danym zawodzie. Dla osoby która pozytywnie przejdzie taką weryfikacje, wysyłana jest umowa o pracę o której już wspominałem, a także załatwiane jest mieszkanie ( w przypadku Szwajcarii- również pozwolenia na pobyt w tym kraju ) Odpowiadamy na każdy mail, jeżeli w danym momencie nie można się do nas dodzwonić, oddzwaniamy. Nie pobieramy żadnych opłat od naszych pracowników. Gdzie w tym wszystkim jest wysyłanie w ciemno i oszustwo ??? Niestety zawsze istnieje ryzyko, że pracownik przeceni swoje możliwości i umiejętności, ale na to nie mamy już niestety wpływu.

Tak3Nie

buska

tak bardzo dobry posrednik Super POLECAM

Tak10Nie1

Perełka

Hej, czy ktoś już wyjeżdżał z tej firmy? Chciałabym znać opinie, bo zamierzam współpracować z nimi.

Tak1Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o Antonius Personal - Niemodlin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Antonius Personal
4/5 Na podstawie 10 ocen.