Opinie o Mint Software Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Mint Software Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Mint Software Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mint Software Sp. z o.o. w Kraków

zenek Nowy wpis

brak feedbacku po rozmowe, szkoda tracic na nich czasu

Magdalena Nowy wpis
@zenek

A ile minęło od tej rozmowy?

zenek Nowy wpis
@Magdalena

zbyt dlugo aby traktowac was powaznie

zwolniony

zwolniłem się z pracy by się zatrudnić w tej firmie, ponieważ obiecano mi przyjęcie. Cały czas byłem o krok od podpisania umowy, później zaczęło się jej odkładanie i w ostatniej chwili dowiedziałem się że jednak zmienili Państwo zdanie i nie przyjmą mnie. „Przepraszam” niestety nie zrekompensuje tego że zostałem przez pewien czas bez pracy. Szkoda bo zapowiadało się tak dobrze - byłem naprawdę zachwycony atmosferą i sposobem działania firmy. pozdrawiam

Monika HR Manager
@zwolniony

Dzień dobry, Panie Łukaszu, dziękujemy za pozostawienie feedbacku - wskazuje on na to, że nie nazbyt jasno komunikujemy swoje intencje. Faktem jest, że od samego początku byliśmy szczerze zainteresowani Pana kandydaturą, bo wykazywał Pan wyjątkowy zapał, gotowość uczenia się, posiadał pożądane umiejętności. Równocześnie informowaliśmy - jak widać, nieskutecznie - że umowa zostanie podpisana, kiedy będziemy pewni co do możliwości rozpoczęcia u nas pracy. Czekaliśmy bowiem, aż wyklaruje się temat nowych projektów, które stanowiły gwarancję Pana etatu - o czym również mówiliśmy otwarcie. Niestety, owe projekty nie weszły w życie, stąd nasz telefon z informacją, że mimo najszczerszych chęci włączenia Pana do naszego zespołu, na ten moment nie mamy dla Pana oferty. Gdyby chciał Pan wyjaśnić tę sytuację i powiedzieć, co wprowadziło Pana w błąd, to zapraszam do kontaktu, Anna Pasieka anna.pasieka@mint.net.pl

Podobnie
@zwolniony

Było podobnie w moim przypadku

Maja Nowy wpis
@Podobnie

hmm, ale faktycznie firma powiedziała "tak, zatrudnimy Pana", czy było to nie do końca pewne?

obszczaniec

Nie polecam.

Izabela

Hej, jakie umowy oferowane są nowym pracownikom przy rozpoczęciu współpracy z Mint Software? Czy B2B wchodzi w grę? Jeżeli tak, jakie stawki przy takim rodzaju kontraktu.

Brałeś udział w rekrutacji do Mint Software Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy IT Administrator
Andżelina

Bardzo dobry kontakt z rekruterem, szybkie odpowiedzi na pytania i dobrze przygotowana rozmowa rekrutacyjna. I przyjazna atmosfera. Polecam.

Tomasz

Atmosfora podczas rozmowy sprawiła, że całkiem zapomniałem o stresie.

xyz

Firma niekompetentna. Brak informacji zwrotnej odnośnie rozmowy rekrutacyjnej pomimo obietnic. Nie polecam.

Aleksandra, HR Manager
@xyz

W prowadzonych procesach rekrutacyjnych standardowo udzielamy odpowiedzi kandydatom w najszybszym możliwie terminie. Pozostajemy do dyspozycji, a w procesie rekrutacji, jeśli ta przedłuża się po stronie pracodawcy, zawsze znajdą się osoby, które odpowiedzą na pytania kandydata. Jeśli nie otrzymał/a Pan/i odpowiedzi - przepraszamy.

Sławomir

Mogę ocenić firmę jedynie po tym jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna, bo tylko na takowej byłem. Przeprowadzona mocno chaotycznie bez zachowania jakiegokolwiek schematu czy ciągłości tematów. Skakanie po tematach jak z "kwiatka na kwiatek". Osoby przeprowadzające rozmowę- Pani od HR oraz inny Pan "kierownik" chyba nie do końca wiedzieli o co pytać o pytali o wszystko. Dodatkowo bardzo nieprofesjonalne zachowanie z ich strony- przekazali że tego samego dnia prześlą "zadanie" rekrutacyjne dotyczące korekty tekstu. Specjalnie zorganizowałem sobie dzień żeby takie zadanie na spokojnie wykonać- odwołałem wyjazd do rodziny. Zadanie oczywiście nie otrzymałem i po pewnym czasie gdy zapytałem dlaczego zostałem tak niemiło potraktowany Pani od HR "wytłumaczyła" że zaszła pomyłka :) Bardzo to było nieprzyjemne. Mają oczekiwania od osoby zajmującej się marketingiem na poziomie ok 10 lat doświadczenia a próbują kręcić z umowami (zlecenie, dzieło) ... z kasę pewnie podobnie. Więc po rozmowie rekrutacyjnej mogę stwierdzić że nie warto zawracać sobie głowy Mint Software. Moje sugestie dla Mint Software Sp. z o.o.: Poprawić komunikację w firmie i spełniać obietnice feedbacków tak jak to obiecują.

Pan "kierownik"
@Sławomir

Sławomir, przykro mi, że tak słabo nas oceniasz. Trudno z tym dyskutować na tym portalu. Sprostuje tylko tyle, że pytanie możliwość przesłania "zadania" rekrutacyjnego nie jest równoznaczne z przekazaniem takiego zadania w tym samym dniu. Po dłuższej rozmowie na temat Twojej oferty nie zdecydowaliśmy się na kontynuowanie procesu rekrutacyjnego z Tobą i nie będę tutaj opisywał przyczyn:) Powodzenia na dalszej ścieżce kariery. Co do umów i poziomu wynagrodzenia mamy wrażenie, że większość naszego zespołu jest zadowolona z umowy, akurat tutaj nie ma na co narzekać :)

@Sławomir

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej, bardzo fajnie sprawnie poprowadzona. Pytania konkretne, miła atmosfera. Pamiętajmy, że jesteśmy tylko ludźmi :) Pozdrawiam

Aleksander

@Ola, dziękuje za Twoją opinię na temat zatrudnienia w tym miejscu. Czy mogłabyś powiedzieć nam coś na temat przebiegu procesu rekrutacji w tym miejscu? Jak najlepiej przygotować się do takiej rozmowy? Czy sprawdzane są jakieś konkretne umiejętności? Może wynik powierzonych zadań sprawdzających ma decydujący wpływ na ostateczny przebieg rozmowy? Twoja opinia będzie bardzo istotna dla osób, które planują podjąć zatrudnienie w Mint Software.

@Aleksander

W procesie chcemy jak najlepiej poznać tego, z kim się spotykamy. Dać też szansę na zadanie pytań i poznanie nas - wzajemnie zadbamy o to, żeby oczekiwania a rzeczywistość nie różniły się przesadnie. Nie ma sztywnego procesu rekrutacyjnego – dostosowujemy go do roli do której rekrutujemy. Pewnikiem i standardem jest spotkanie twarzą w twarz. Przed spotkaniem podczas rozmowy telefonicznej uprzedzamy ile mniej więcej potrwa spotkanie, kto na nim będzie i czy trzeba coś przygotować. Na samej rozmowie podążamy na kandydatem. Zdarza się, że prosimy o ukonkretnienie wypowiedzi, o zareagowanie na symulowaną sytuację, czy wykonanie jakiegoś zadania tu i teraz. Przede wszystkim chcemy się poznać, a atmosfera szacunku i komfort rozmowy temu sprzyjają.

Barbara
@Ola

Przekazałaś nam wartościowe informacje, które mogą okazać się pomocne dla potencjalnych kandydatów Mint Software. Czy nowo zatrudnione osoby mają określony czasowo okres próbny? A może zależy od konkretnej osoby i danego stanowiska? Podpowiedz nam, czy młode osoby, które dopiero ukończyły studia i nie mają dużego doświadczenia, także mogą zostać zatrudnione w Mint Software?

Aleksander

@Ola, dodam jedynie, że oferty można znaleźć na oficjalnej stronie firmy w zakładce Kariera. Więcej szczegółów można znaleźć pod tym linkiem: http://www.mintsoftware.pl/kariera/ .Czy jesteś zainteresowana pracą w firmie? A może jesteś już jej pracownikiem i możesz powiedzieć nam coś na temat warunków pracy w tym miejscu? @Bartek, czy jesteś zainteresowany pracą w firmie? Na jakim stanowisku chciałbyś podjąć zatrudnienie?

@Aleksander

@Aleksander Hej, tak, pracuję tutaj od kilku miesięcy. Warunki pracy są dobre, jestem zadowolona z pracy. Składają się na to głównie: rodzaj zadań, ludzie, wynagrodzenie. Są też inne składowe, ale te wymienione są dla mnie takie najważniejsze. :-) jeśli macie jakieś szczegółowe - pytajcie. Nie wiem co jeszcze Was interesuje. Pozdrowienia!

Bartek

Podpowiedzcie czy prowadzą aktualnie jakieś rekrutacje?

@Bartek

Tak, na programistę PHP, Project Managera i Testera Oprogramowania.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Jak wygląda ten aspekt w Mint Software Sp. z o.o.? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Ola

Cześć, to częściowo zacytuję swoją odpowiedź z tego wątku, pisałam o tym poniżej: "Atmosfera jest dobra, jak zaczynałam tutaj pracę to była pierwsza rzecz na którą zwróciłam uwagę – fajne przyjęcie, otwartość, zainteresowanie i pomocna dłoń. Ludzie bardzo ułatwili mi odnalezienie się w nowym miejscu. A zmieniałam pracę po 7 latach, więc to z zasady było dla mnie spore wyzwanie." Zdania nie zmieniłam. Wiadomo, jak w każdym miejscu i grupie kilkudziesięcioosobowej - nie chodzi o to, że jest idealnie. To trochę niemożliwe. Są osoby, które lubią się bardziej i takie, które mniej za sobą przepadają. Do tej pory w sprawach służbowych ostatecznie dogadałam się z każdym. Dla mnie atmosferę budują też takie "błahe" sprawy, jak fajna przestrzeń, "domowość", np. dywan i to, że niektórzy z nas chodzą w pantoflach. Ale słowo atmosfera, to dość pojemne słowo. :)

Wiktor

Mint Software to firma , która ma opinię bardzo dobrego pracodawcy.!

Aleksander

@Ola dzięki za tyle ważnych informacji. Wygląda na to, że to całkiem rozwijające stanowisko. A możesz opowiedzieć coś na temat warunków zatrudnienia w Mint Software? Nie pytam o samą wysokość zarobków, ale o inne jej aspekty - czy funkcjonuje jakiś socjal, można liczyć na jakieś ciekawe szkolenia, czy atmosfera między pracownikami jest poprawna?

@Aleksander

Atmosfera jest dobra, jak zaczynałam tutaj pracę to była pierwsza rzecz na którą zwróciłam uwagę – fajne przyjęcie, otwartość, zainteresowanie i pomocna dłoń. Ludzie bardzo ułatwili mi odnalezienie się w nowym miejscu. A zmieniałam pracę po 7 latach, więc to z zasady było dla mnie spore wyzwanie. Pracują tu ludzie, którzy mają wysokie skille i od których można się uczyć. Pojawia się też dofinansowanie do eventów branżowych, do oprogramowania. Mint to firma, która jest na rynku od nieco ponad 2 lat i rośnie. Nie ma pewnie takiego zaplecza i takich możliwości szkoleniowych jak duże korporacje. Nadrabiamy zaangażowaniem pracowników i wymianą wiedzy między sobą. :) I jest zielone światło, jeśli ktoś chce się rozwijać i robić nowe rzeczy w firmie – rotacje, zmiany obowiązków. Z takich rzeczy dodatkowych mamy korzystną ofertę leasingu samochodów, pakiet sportowy, tzw. zaplecze: owoce, herbaty, kawa z ekspresu, słodycze itp. Ja bardzo cenię sobie też elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej. Oraz to, że codziennie mogę skorzystać z oferty stołówki i zjeść domowy obiad w dobrej cenie. Pracujemy w większości na open space’ie – bywa radośnie, momentami głośno, ale do wytrzymania (słuchawki dają radę;)). Wychodzimy wspólnie na piwo, ostatnio była też wycieczka rowerowa do Ojcowa, za 2 tygodnie jedziemy na wyjazd integracyjny, a dzisiaj po pracy idziemy oddać krew.

Aleksander

Mint Software aktualnie poszukuje kilku pracowników. Czy ktoś pracował w firmie na stanowisku Project Manager? Stanowisko obejmuje obowiązki takie jak zarządzanie projektami w branży finansowej tzn. planowanie, budżetowanie, organizację i raportowanie postępów projektów. Czy ktoś może opowiedzieć, jak ich realizacja wygląda w praktyce?

@Aleksander

W Mint Software pracuje obecnie ok. 30 osób – jest 2 PM (chcemy, że było ich więcej), struktura jest płaska. Jak to w małej firmie PM ma szerokie spektrum obowiązków, ale też dużą decyzyjność i swobodę w doborze narzędzi pracy. PM bierze udział już w procesie ofertowania, gdzie przygotowany jest wstępny budżet i harmonogram projektu. Następnie gdy oferta jest zaakceptowana przez klienta, wchodzimy w fazę inicjowania projektu i ustalamy ramy współpracy (najczęściej będzie to SCRUM albo AgilePM). Pracujemy zwinnie bo w końcu zajmujemy się wytwarzaniem oprogramowania a jest to praca w warunkach zmiennych =). Klient nie potrafi określić wszystkich wymagań na starcie projektu – dlatego też PM jest zaangażowany w proces zbierania i aktualizacji wymagań odnośnie produktu, który powstaje. PM jest odpowiedzialny nie tylko za planowanie, monitorowanie budżetu, organizacje prac zespołu deweloperskiego, ale też monitorowanie i raportowanie postępów prac, zarządzanie zmianą i ryzykami, komunikację z klientem i podwykonawcami. W pracy korzystamy z narzędzi Atlassian takich jak JIRA, Confluence, które są bardzo pomocne, natomiast w gestii każdego PM jest dobranie sobie dodatkowych narzędzi, które uzna za stosowne. Duża część zespołu pracuje dla spółki giełdowej zajmującej się finansowaniem podmiotów, dedykowany system rozliczeniowo-księgowy jest utrzymywany i rozbudowywany. Oprócz tego w firmie są projekty dla podmiotów z branży e-commerce i parę mniejszych opartych na Wordpressie

Zostaw merytoryczną opinię o Mint Software Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Mint Software Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mint Software Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Mint Software Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Jasnogórska 23
    31-358 Kraków