McKinsey & Company

Poznań

Opinie o McKinsey & Company

John K.

Pracuję w McKinsey od roku w Finansach. Uwagi: - Wynagrodzenie - porównywalne z innymi SSC w Poznaniu. - Benefity - bogaty pakiet dodatków, które znacznie obniżają koszty życia: a) Wyżywienie - śniadania, woda, soki, owoce, ciastka oferowane przez cały dzień pracy b) Karta Sodexo - 15 pln / dzień do wydania w restauracjach, barach, kantynach, lub 12 pln / dzień do wydania w sklepach. c) Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - ok. 1,000 pln na rok do wydania na multisport, kino, finansowanie studiów d) Karta Medicover - zniżki na usługi medyczne e) CIGNA - dofinansowanie do większości usług medycznych i zakupu lekarstw na poziomie 80% dla całej rodziny. f) MAXIS - ubezpieczenie na życie - dwukrotność rocznego wynagrodzenia wypłacana rodzinie na wypadek śmierci g) PZU - rozszerzony pakiet ubezpieczeniowy. - Biuro - nowoczesny, świeżo wyremontowany open space z kuchniami, chill-out roomami - Ludzie - młoda, wielojęzyczna kadra, z przewagą kobiet i sporą ilością obcokrajowców - Kultura pracy - egalitarna, projektowa, zorientowana na samodoskonalenie ("make your own McKinsey"), duży poziom zaufania - Rozwój - możliwość wyjazdu do innej jednostki na "rotację" (1-2 lata), możliwość przeniesienia do innej funkcji, możliwość awansu w ramach poznańskiej struktury organizacyjnej; ograniczony dostęp do wyższych stanowisk poza Poznaniem. Ogólnie, jeden z atrakcyjniejszych SSC w Poznaniu.

Ala

Ja pracuję w McKinsey od kilku miesięcy u jestem bardzo zadowolona. To firma bardzo dbająca o pracownika - oferuje chyba najlepszy pakiet benefitów w Poznaniu i jeden z lepszych w Polsce w ogóle. Świetna kultura i ludzie. Wbrew zamieszczanym tu opiniom szybko przeszłam przez proeces rekrutacyjny, aplikując po prostu z ogłoszenia. Kultura, ludzie - super. A za chwile będziemy mieć także mega ładne biura (wprowadzamy się za tydzień). Tak samo z kasą - jako asystent zaczynasz od 4500, jak znasz niemiecki to od 5000. To chyba nie jest źle?

anonymous
@Ala 28.03.2018 20:58

brutto czy netto?

Anonim

Widzę, ze wszystkie osoby tutaj się wypowiadące nie popisaly się na rozmowie kwalifikacyjnej i na testach, w związku z czym nie powinny się udzielac, bo pracodawcy nie zdążyli poznać. McK to firma dbająca o pracownika, przestrzegająca prawa pracy w 100%, przyjazna zarowno stazystom dopiero rozpoczynajacym prace zawodową, jak i np matkom z malymi dziecmi. Przyjemna atmosfera, wiele benefitow dodatkowych i wystarczająco wysokie wynagrodzenie to glowne atuty pracy w McK. Jako pracownik z letnim stażem bardzo polecam.

Urbi
@Mizerny Typ 28.02.2018 22:17

A kogo konkretnie wyrzucili? Zgodnie z polskim prawem osoba wracająca z urlopu macierzyńskiego jest chroniona przed zwolnieniem przez 1 rok. Więc jeśli wiesz coś o takiej sytuacji, powinnieneś powiadomić PIP. No chyba że to tylko plotka, którą zasłyszałeś w osiedlowym warzywniaku...

Tomasz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje? Warto starać się o pracę?

Boruta
@Natalie zedd 28.02.2018 22:22

A na czym konkretnie polega Twoim zdaniem ta „robota głupiego”?

A.N.

Czy ktoś może pracował/pracuje na stanowisku Administrator w dziale rekrutacji i mógłby coś powiedzieć na temat tego stanowiska/wymagań itp?

Katarzyna

@AP, bardzo dziękuję za Twoją szczegółową opinię na temat procesu rekrutacyjnego, w którym brałaś udział. Wygląda na to, że był to bardzo złożony proces. Czy na którymś z etapów byłaś poinformowana o warunkach oferowanych przez McKinsey & Company? @Tomasz, jakim stanowiskiem byłeś zainteresowany? Zdecydowałeś się aplikować do pracy w McKinsey & Company? @Natalie zedd, rozumiem, że pracowałaś w tym miejscu. Dlaczego masz takie zdanie o pracy tu? Możesz je poprzeć jakimiś konkretami?

AP

Chciałabym podzielić się opisem mojego procesu rekrutacyjnego w McK. Ocenę pozostawiam czytelnikom :) Mój proces rekrutacyjny rozpoczął się 14 grudnia - zostałam zaproszona na spotkanie, które składało się z testu z języka angielskiego, testu ze zwracania uwagi na szczegóły i na koniec testu z Excela. Test językowy nie był trudny, natomiast test z Excela wymagał znajomości formuł i bardziej skomplikowanych opcji programu. Następny etap odbył się 20 grudnia i była to rozmowa telefoniczna po angielsku, dotycząca mojego doświadczenia zawodowego i zachowania w różnych sytuacjach. Od razu dostałam wiadomość zwrotną, że jestem rekomendowana do kolejnego etapu. Trzecia część rekrutacji miała miejsce 17 stycznia i składała się z Assessment Center oraz indywidualnych rozmów. Zadanie na AC było dość rozbudowane, wymagało współpracy uczestników i odbywało się po angielsku. Zostałam oceniona pozytywnie i przeszłam na etap dwóch indywidualnych z pracownikami zespołów, do których szukano pracowników. Następny, z założenia finalny etap, polegał na wideokonferencji z czterema osobami (po dwie na raz) prowadzonej w języku angielskim. Rozmowy dotyczyły mojego doświadczenia i sytuacji z życia zawodowego. Po tych rozmowach ze strony McKinsey zapadło milczenie. Po dwóch tygodniach oczekiwania skontaktowałam się z firmą. Dowiedziałam się, iż moja kandydatura, choć spełniająca wszystkie wymogi, nie została wybrana ze względu na mniejsze dopasowanie do zespołu niż konkurencyjnej kandydatki. Otrzymałam jednak propozycję aplikowania na inne stanowisko, bardziej zaawansowane i o wyższym poziomie językowym. 7 lutego odbyła się kolejna wideokonferencja, tym razem z dwoma osobami. Po niej usłyszałam, podczas rozmowy telefonicznej, iż powinnam porozmawiać z jeszcze jedną osobą. Spotkanie ustalono na 15 lutego. Kilka dni przed rozmowę odwołano z powodu choroby osoby z McKinsey. Przez następne dwa tygodnie czekałam na informacje. Po raz kolejny musiałam sama zgłosić się po wiadomość. Rozmowę miała przeprowadzić inna osoba. Odbyła się ona 6 marca i była bardziej ogólna niż poprzednie. Niestety, po tygodniowym milczeniu po raz kolejny musiałam sama dzwonić po odpowiedź co do decyzji. Poinformowano mnie, że jest ona negatywna. Uzasadniono to niedostateczną znajomością angielskiego, nie słownikową czy gramatyczną, lecz "brakiem swobody wyrażania myśli po angielsku". W sumie rekrutacja ta trwała 3 miesiące.

dać szansę a nie odrzucać bez

Po udanych testach i rozmowie oraz przy dużym doświadczeniu zawodowym i juz posiadaniu umiejętności przynajmniej w połowie z tego co chcą odrzucili moja kandydaturę w firmie drewno i a ludzie zbyt poważni bez elementu normalności strata czasu

Strata czasu

Rozmowa, testy z Excela i angieslkiego , nastepne 2 rozmowy z team leaderami, potem rozmowa z managerem....i potem 3 tygodnie i zero odezwu. Napisalam maila - nic. Dzwonilam - obiecali ze sie dowiedza co sie stalo z moja aplikacja i oddzwonia - nie oddwonili. Zero szacunku dla aplikujacych. Bardzo (BARDZO!) nieprofesjonalna rekrutacja.

Kasiaa
@Strata czasu 25.08.2017 19:36

Miałam to samo, szkoda czasu i paliwa ....

AK124

Też się zgadzam. Mam potężne doświadczenie zawodowe. Język obcy bardzo dobry. Nawet nie zaprosili mnie na spotkanie. Jeżeli firma na wstępie odrzuca taką kandydaturę jak moja, to coś tu nie gra. Mam wrażenie, że chyba należałoby porozmawiać. Nie byłem jednak świadomy w/w godzin pracy. Może dobrze, że nie zaprosili, bo byłaby to dla mnie strata czasu.

informacja

są 3 zmiany, ale nie wiem, czy będą robili teraz zmiany, czy rekrutują pracownika na dany przedział czasowy, myślę, że na ten ostatni przedział może brakować chętnych, dziwna jest ta rekrutacja do mckinseya, wymienisz kilka maili i nie udzielą ci informacji, na którą zmianę jesteś rekrutowany i czy chodzi o to stanowisko czy o jakieś inne czy ponad 8 godzin dziennie to nie wiem, na super zarobki też się nie nastawiaj, jak powiesz, że chcesz 4500-5000 brutto to się raczej nie odzywają

Romek

nie polecam, rozmowa kwalifikacyjna to po prostu ŚMIECH na SALI !!!

Mała Mi
@Romek 04.04.2017 20:33

Możesz powiedzieć coś więcej?

informacja o godzinach pracy

wpisujemy godziny pracy, bo w ogłoszeniach brakuje godziny pracy visual graphic 7:00-15:30, 11:00-20:30 oraz 16:00-0:30

E
@Zainteresowany 26.05.2017 20:16

tak, te dodatkowe polgodziny przeznaczasz na obowiazkowy obiad (45 min - z czego 15 min jest zagwarantowane przez prawo pracy a 30 min musisz pracowac dluzej)

Wiedźma

A ja z kolei mam zupełnie inne doświadczenia. Nie było w mojej grupie nikogo, kto znałby któregokolwiek rekrutera. Było za to dużo testów sprawdzających wiedzę językową - te musiały być wykonane bardzo szybko, oraz rozmowy kwalifikacyjne z 2 rekruterkami. Niestety na jedną czekałam 50 minut, co było bardzo nieprofesjonalne, gdyż nie zostałam o tym powiadomiona. Pani rekruterka przyszła w chwili, w której chciałam już wstać i wyjść. Z pracy w tej firmie jednak zrezygnowałam (choć byłam już na finiszu rekrutacji i firmie na mojej kandydaturze zależało ze względu na moje umiejętności), gdyż ciągle mydlono mi oczy dodatkami do wynagrodzenia, a o samym wynagrodzeniu powiedzieć mi nie chciano. Obawiam się zatem, że propozycja firmy nie spełniłaby moich oczekiwań.

sdsd

zgadzam się miałem tak samo, bardzo nie profesjonalne podejście do sprawy. Wręcz śmieszne, zmarnowany czas i paliwo

Ala

Zgadzam się z przedmówcą, w moim przypadku było dokładnie tak samo. Na rozmowie 4 osoby, w tym 2, które wszystkich mijanych na korytarzu od dawna znają, pozdrawiają itp. W powietrzu czuć o co chodzi "czysta ustawka". Ogólnie dla tzw. osób z zewnątrz strata czasu.

hop

Szemrana rekrutacja. Z 5 osób przeszły ją dwie - jedna pani z polecenia i pan, który przyszedł na rekrutację razem z osobą rekrutującą. O czymś to świadczy... Strata czasu i robienie z siebie błazna. Nie polecam.

Zostaw opinię o McKinsey & Company - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie McKinsey & Company