PF-Gruppen

Opinie o PF-Gruppen

Ofertę znalazłam w internecie, dostałem pracę 3 tygodnie po rozmowie. Umowa byla wyslana na maila więc mogłem się dobrze zapoznać. Nie miałem kolegów na miejscu więc jechałem w nieznane miejsce. W Dani skierowali mnie mieszkanie, pokój czysty 3 osobowy, cześć wspólna wporzadku. Dojazd do pracy 22 km z 2 osobami i praca po 8-9 godzin, przerwy nie są płatne w Dani. Warto znać chociaz podstawy angielskiego żeby w sklepach dogadać się. Pozdrawiam

Sprostowanie
@Marek

Przy normatywnym czasie pracy, czyli 37 godzin tygodniowo, od poniedziałku do czwartku 15 minut przerwy jest płatne. Kolejna przerwa jest bezpłatna. Dojazd do pracy często jest wliczany w czas pracy. Piszesz o 22 kilometrach. Jeśli w jedną stronę to powyżej 12 km masz ulgę. Nie wszyscy jadący autem, ale właściciel pojazdu, o ile jest to pojazd prywatny. Pieniądze otrzymasz jako zwrot podatku. Jeśli jednak chcesz aby to firma Ci płaciła kilometrówkę, wtedy jest inaczej. Wtedy to firma ma tą ulgę, nie Ty. Firma również w tym przypadku powinna opłacić Tobie pozwolenie na poruszanie się pojazdem na innych "blachach" a niż duńskie. Pozwolenie jest na pół roku. Po pół roku firma również powinna zapłacić za przerejestrowanie auta na duńskie "blachy" jeśli wymaga dalszego korzystania z prywatnego pojazdu. Lub zwyczajnie od samego początku dać auto służbowe zarejestrowane w Danii. Po pół roku to Ty będziesz miał problem w czasie podróży prywatnej, nie firma. A SKAT naliczy Ci za pełen okres korzystania z pojazdu nie zarejestrowanego w Danii. W Danii niema czegoś takiego jak stawka minimalna i maksymalna. Na ile się zgodzisz, za tyle będziesz pracował. Feriepengen oraz SH. Pieniądze wakacyjne można otrzymywać od pracodawcy przy każdym zjeździe do kraju. Z SH jest trochę inaczej. Obowiązek rozliczenia podatkowego. W Danii jest taki obowiązek. Mało tego, lepiej rozliczyć się i coś otrzymać z powrotem. Zaniedbując to, trzeba będzie dopłacić do do najwyższej stawki podatkowej, czyli do około 55%. Kolejna sprawa dotycząca "bezrobocia". Należąc do związków zawodowych można opłacać A-Kasse, czyli swego rodzaju "Kuroniówkę". Należy to opłacać przez rok, aby póżniej z tego funduszu móc otrzymywać zasiłek. Ale tutaj jest też kruczek. Nie możesz sobie leżeć bykiem w Polsce i dostawać kaskę. Musisz uczęszczać na kursy, chodzić do szkoły aby uczyć się Duńskiego, uczestniczyć w zajęciach i masz być w Danii. Nie wiem, co gadacze z rekrutacji obiecują, ale takie szczegóły powodują później rozczarowanie. Wracając do stawek, elektryk w Danii zarabia od 190DKK brutto / godzina. Stawka podatkowa jest uzależniona od tego w jakiej gminie się mieszka będąc w Danii. Przed zrobieniem obowiązkowej karty podatkowej (co rok) SKAT inkasuje 55%. Normalna stawka dla elektryka, na jaką można się zgodzić to minimum 220DKK. Oczywiście mowa tutaj o elektryku z doświadczeniem, któremu nie trzeba tłumaczyć Duńskich zasad. A są one inne niż w PL, D, NL. Elektrykowi, który potrafi czytać projekty, schematy, potrafi dokonać pomiar, jest komunikatywny (wystarczy angielski) i myśli. Nie jest "szołmenem". Show me, a ja tak będę robił w kółko bo mam sepa i jestem elektrykiem. Duńczycy są specyficzni. Duńczyk nie zwróci Ci uwagi, on zrobi zdjęcie i wyśle do firmy. Duńczycy nie "kablują", u nich jest to naturalne, ma być porządek (duński porządek). Duńczycy są najmądrzejsi, kraj ten jest najwspanialszy, ai ch chałturnicze wykonanie jest perfekcją. Jeśli to wszystko zrozumiesz i przyjmiesz tam za normę, to masz szansę na niezłe zarobki. Na życie raczej nie. No chyba, że chcesz się po kilku latach nabawić klaustrofobii i odmóżdżenia. Pozdrawiam i miłej pracy.

Arkadiusz

Pracę zacząłem na choinkach pod koniec października i skończyłem z końcem listopada. Praca ciężka, nie ma co ukrywać, ale jestem bardzo zadowolony ze współpracy z PF Gruppen. Jest to póki co jedyna ze znanych mi firm rekrutacyjnych, która zapewnienia typu "człowiek jest najważniejszy" traktuje naprawdę poważnie i nie są to tylko puste, zapełniające broszurki i ulotki frazesy. Miałem bardzo nieprzyjemny incydent z jednym z pracowników z Polski, który eufemistycznie rzecz biorąc nie był w pełni poczytalny. Absolutnie nie mam tutaj za złe firmie, bowiem zdaję sobie sprawę, jak trudno jest czasami oddzielić ziarno od plew przy takiej nawale aplikacji i zgłoszeń. Nie mam zamiaru opisywać czynów tego młodego człowieka, bo część podpadała już pod kodeks karny. Napiszę tylko, że wystarczył jeden mój telefon, podparty odpowiednimi dowodami, aby po kilku minutach ten gość już nie pracował i wracał swoim kilkunastoletnim oplem do Polski. Z mojej strony największy szacunek i uznanie dla PF Gruppen. Pozytywnie się zaskoczyłem, ponieważ moje dotychczasowe doświadczenie w tej materii raczej opierało się na próbach zamiatania pod dywan podobnych spraw. Dobra rada dla wszystkich: jeżeli zamierzacie pić, myślicie że wszystko wam wolno, bo jesteście przecież za granicą, to sobie odpuście i poszukajcie czegoś innego. Tutaj się po prostu pracuje i nie toleruje żadnych wybryków. Pozdrawiam wszystkie Panie rekruterki :)

arion
@Arkadiusz

Ile ci płacą za te absurdy które piszesz?

PF TRAVEL

"Z PF TRAVEL na wyprawie bawię się kapitalnie..." Świetnym sposobem na oderwanie pracowników od codziennych obowiązków jest organizacja imprezy bądź wyjazdu integracyjnego. Takie działania motywują do pracy oraz pełnią istotną rolę w budowaniu atmosfery w zespole. Dla pracowników PFGRUPPEN zorganizowaliśmy wyjazdy dla ponad 500 osób do wielu zakątków Danii. Wszystkie relacje znajdziesz na naszej stronie. W sezonie 2020 z powodu epidemii nie planujemy dużych wycieczek. Pracownicy otrzymają bony na zwiedzanie Danii. Mamy doświadczenie w organizacji wycieczek jednodniowych i tygodniowych, pikników, imprez sportowych, spotkań okazjonalnych. www.pf-travel.com

Grzesiek
@PF TRAVEL

Super pomysł i zrobiliście tez super teledysk o Danii. Brawo dla firmy

Kamil

Był to mój pierwszy wyjazd do Danii, wcześniej jeździłem do Holandii. Szukam zawsze pracy tylko na 5 tygodni podczas urlopu. W Holandii gdzie jeździłem posypało się, a 2 tygodnie przed wyjazdem nie miałem gdzie jechać. Zadzwoniłem do PF na numer z Facebooka, tam przkierowano mnie do rekrutacji. Powiedziałem jak sytuacja wygląda, pani zapisała i powiedziała że może coś znajdzie i da znac następnego dnia. Zadzwoniła i powiedziała ze maja ofertę dla mnie na ten okres. Nie ukrywam bardzo mnie to zadowolilo tym bardziej ze języka i auta nie mam. Praca przy sadzeniu, nic trudnego a pracując cale lata na magazynie to dobrze mieć z naturą trochę wspólnego. Przyjechałem pierwszy raz i raczej nie ostatni. Miłe panie pracują w pf i pokój 2 osoby też w zupełności wystarczy. Pozdrawiam Kamil

Miłosz
@Kamil

Warto czekać. Dobre pieniążki i warunki pracy

Poważnie jedzenie tam kosztuje 2000 zł… nawet jak będę jak niczym ptaszek? Ja bym na produkcje się chciał wybrać, są warianty na stronie ale ofert nie widzę. piszą, że nawet na zabawki można się dostać. był ktoś na jakichś i by opisał lokalizacje i warunki?

Cześć, jak oceniacie aktualne koszty utrzymania? miałby ktoś jakieś obliczenia, którymi może się podzielić? Chodzi o to, że w ofertach piszą, że zarobki zaczynają się od 9 tys na rękę. Zastanawiam się czy jestem w stanie wyjechać i wraz z wyżyciem na miejscu spokojnie do domu przywozić 12 tys?

Laura Nowy wpis

Hej .Spędziłam kilkanaście lat w Danii i wyjeżdżając 2007 się opłacało bo miało się ulgę …mamy rok 2024 i zarobki stoją w miejscu a ceny poszły 3 razy w górę .Mieszkania strasznie drogie i kaucje sięgające po 20 tys koron. Jeśli zarobisz 12 .000 kr to sukces i zapłacisz mieszkanie najtańsze 4.500 plus jedzenie około 2.000 kr na miesiąc skromnie .A gdzie jeszcze inne rzeczy.Jedziesz i zarabiasz po przeliczeniu tyle samo co w Polsce i do tego jesteś za granica .Już szału nie ma.A pełno ofert to ściema

Kris
@Marek

Witam Panie Marku może Pan coś więcej powiedzieć o tym pokoju 3 osobowym?

Szok i niedowierzanie
@Marek

Aż 3 osoby w jednym pokoju? To jakiś żart?

Aga
@Szok i niedowierzanie

Niestety tak jest, też to przerabiałam

JAREK
@Marek

Witam p. Marku mam pytanie czy była by możliwość uzyskania odpowiedzi na przykład na temat dojazdów czy firma zwracała za dojazdy kierowcy, czy sami się rozliczaliście po miedzy sobą . Mogę przesłać dane do kontaktu.

Sprostowanie Nowy wpis

Potencjalny pracownik

Cześć, czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć z własnego doświadczenia o pracy przy sortowaniu jabłek? Poważnie myślimy z partnerką o wyjeździe na kilka miesięcy, narazie jeszcze szczegółów nie znamy z racji że jeszcze dużo czasu, ale może ktoś już tak pracował i ma jakieś cenne informacje odnośnie tej pracy, jej stopnia trudności, zakwaterowania itp. Z góry dziękuję za odpowiedzi;)

dania Nowy wpis
@Potencjalny pracownik

myślę, że zmieniło się dużo. Chyba najwięcej tyle, że w Polsce zarabia się jedno wielkie G. W Danii w PF śmiało możesz po kosztach życia takie jak wyżywienie i mieszkanie oszczędzić kilka tysięcy. Jeżdzę już drugi rok i zaoszczedziłem ponad 90.000 zł. Czy to dużo czy mało nie mnie oceniać, ale jedno jest pewne, że w Polsce nie oszczedzałem nic także ja mogę polecić.

Pracownik Produkcji

Aplikacja, rozmowa, praca

Auto, angielski, doświadczenie

I to właśnie ten zespół byś polecał czy raczej jednak każdy jest w miarę spoko? A ze względu na co odszedłeś? Czy można tak z marszu od razu przyjść i pracować jeśli jakiś czas temu się odeszło? Jakie maja do tego podejście?

Antośka

Ciekawie jak od trzech lat warunki się zmieniły? widzę ze po takim czasie niektórzy ludzie są zainteresowani powrotem. W tej ofercie dla pracownika produkcyjno-magazynowego nie piszą o jakiej wadze mogą występować ładunki. Ile maksymalnie można się nadźwigać?

adriann

Pracowaliśmy 3 lata temu i chętnie z dziewczyną wrócimy. Z kim najlepiej się kontaktować?

Ja to wiem, że już po sezonie choinkowym i pewnie przy Wielkiejnocy okazji żadnej szczególnej nie ma, ale czy możecie mi napisać wprost ile się zarabia w tamtym pierwszym okresie? jakie mieliście wyniki i czy warto faktycznie zapisać się już na kolejny rok?

Bzyk_88

Witam zamierzam wyjechać do pracy w tej firmie. Czy ktoś może coś napisać jakie są warunki mieszkalne np jak pojadę z żoną. I jak praca wygląda?

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko Pracownik Fizyczny w PF-Gruppen? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Widziałam na stronie firmy, że mają pełno ofert pracy, niestety nie ma żadnego ogłoszenia na stanowisko wewnętrzne. Faktycznie nie ma zapotrzebowania do pracy w dziale rekrutacji czy administracji? Czy może po prostu nie wrzucają ofert tego typu na stronie? :) Chyba będę osobiście kontaktować się z firmą, ale wolałabym najpierw was podpytać o pewne kwestie. Czy są możliwości awansu wewnętrznego? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia, premii oraz podwyżek? Ścieżka rozwoju w firmie jest możliwa? Podoba wam się tu praca, jesteście zadowoleni? Aplikowalibyście po raz drugi? ;)

chętna na wyjazd

Hej :) Czy jest tu jakas kobieta (niekonfliktowa) chetna na wyjazd z tą firmą? razem zawsze raźniej. wyjazd00@gmail.com

AA.

Takiej kasy w sezonie choinkowym jak u nich nigdzie nie zarobisz. Nadgodzin mnóstwo ale wypłata wtedy 6 razy większa niż Polsce, taka prawda. I nie przeszkadza wtedy nic nawet mróz w robocie.

Kasa na czas i czego więcej chcieć.

@Piotr

Niby tak, ale w sumie ważniejsza kwestia jest - ile tej kasy oferują? I czy idzie wszystko załatwić z nimi od ręki, tzn. praca od zaraz jest możliwa? Wymagają dużo formalności, czy wszystko jeśli chodzi o umowę i organizacje idzie szybko? Kontakt z firma w sumie jak wyglada, ma się swojego koordynatora?

Przemek

Prace raczej tylko fizyczne w polu, lesie i produkcjach. Przydałoby się więcej dla budowlańców i kierowców.

kizo

rękawiczki mogłyby być lepsze do prac przy sortowaniu a tak to spoko.

jarek

któryś już rok z rzędu wiec raczej niepracowałbym jak by było źle. moge polecic jak ktos lubi prace w terenie

Szkółkarz

Od lat pracuję na szkółce roślin i jestem zadowolony. W ciągu roku są różne prace wykonywane. W jednym miesiącu godzin więcej, w drugim mniej - zależy od sezonu. Pokój dwuosobowy, jak zjeżdżam na urlop nie place wynajmu. Firma na plus. Przez 5 lat nie było żadnego problemu. Polecam

@Szkółkarz

5 lat stażu? zastanawiam się czy cokolwiek z tego przysługuje? Czy możliwe są podwyżki lub cos w ten deseń? albo chociaż jakiś inny przywilej skoro wszyscy Cię od lat tam znają? Łatwiej się wtedy pracuje? i czy inni ludzie tam rotują?

Pawlo

Patrząc na asów którzy przyjeżdżają to prędzej czy szybciej będzie wymaganiem doświadczenie w pracy w lesie. Ludzie jak jedziecie do lasu to przynajmniej odzież weźcie odpowiednią a nie jeden z drugim w adidaskach. Firma jest naprawdę w porządku, kierownicy wyrozumiali. Wynagrodzenie akordowe, ile zrobisz tyle zarobisz i jak ci mlodzi gadaja że się nie da to uwierzcie ze się da. Na gałęziach dwóch starych dziadków robi po 200% normy, a 20 lat chłopak narzeka że rączki bolą. Sama firma godna polecenia. Jakby tylko była lepsza weryfikcja tych co przyjeżdża. Może rozmowy wideo.

ananas

bardzo wporządku pani załatwiłą mi prace na choinkach. godzinówka mieszkanie to taki domek na 5 osób. super dziekuje

Zostaw merytoryczną opinię o PF-Gruppen - Gmina Glamsbjerg

• Jak się pracuje w PF-Gruppen?

Zobacz opinie na temat firmy PF-Gruppen tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 306.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PF-Gruppen?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 195, z czego 149 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PF-Gruppen?

Kandydaci do pracy w PF-Gruppen napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PF-Gruppen