Opinie o Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. w Zawadzkie

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. w Zawadzkie

Ile jest zmian w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.?

Lilka
@JD

A kobiety na produkcji też się tutaj odnajdą czy to za ciężka praca? Jak dają te wolne, bo nie ma produkcji to te dni są odliczane od płatnego urlopu? No z tym grafikiem to dziwna sprawa, a powiedz mi z jakim wyprzedzeniem jest ustalany ten grafik?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.?

Alchemik
@JD

Sytuacja, którą przedstawiasz, ma miejsce w większość firm w tej branży. Hutnictwo stało się (usunięte przez administratora), stare kadry (jeszcze czerwone) trzymają się na szczycie i pracują nawet na emeryturze, blokując napływ nowych ludzi, którzy mogliby wprowadzić jakieś zmiany. W najbliższych 15 latach kolejno zakłady hutnicze będą dostawać zatwardzenia i zwijać produkcję, bo biznes nie będzie się spinał i to niekoniecznie ze względów cen mediów czy obostrzeń unijnych, a po prostu nie będą w stanie wyprodukować na tyle produktów, żeby biznes był w stanie się finansować. Jednak obecni włodarze, którzy do tego prowadzą, będą w tym czasie na tamtym świecie, więc po nich nawet potop.

Ile jest zmian w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.?

JD

Trzy zmiany jeśli jest produkcja, dwie jeśli jej nie ma. To tyczy się produkcji oraz wykańczalni. Z kolei na magazynie czy w transporcie kolejowym są dwie. Natomiast ostatnimi czasy pracodawca ma gdzieś grafiki i harmonogramy i zmienia sobie je jak chce i kiedy chce. Jesteś w tygodniu na drugiej zmianie? Tylko do środy, w czwartek zapraszamy na 1 zmianę. Pracujesz 5 dni w tygodniu? Guzik prawda. Robimy robocza sobote. Nie ma produkcji? To czwartek i piątek macie wolny. Odrobicie w kolejne soboty. Życie prywatne, plany i prawa pracownika mają gdzieś, w imię ekonomii i ilości zamówień robią sobie co chcą.

@JD

W jakich godzinach są te zmiany? Jeśli zdarzają się soboty robocze to wypłacają je jakoś lepiej? I czy później można odebrać wolny dzień na tygodniu? Jeśli jest przestój, to płacą za niego? Myślę nad złożeniem CV, więc jak możesz, to rozjaśnij...

Lilka Nowy wpis
@JD

Na jakie wsparcie w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

M Nowy wpis

Przepracowałem w WRA ponad 6 lat. Na umowie próbnej, z ubrań dostałem 2 komplety ubrań roboczych (koszula, spodnie, bluza) oraz bezrękawnik, kask, buty. TYLE. W resztę ciepłej odzieży musisz zaopatrzyć się sam. Przez kolejne lata dorobiłem się 2 par kaleson, 3 kompletów odzieży roboczej, 2 bezrękawników, butów roboczych średnio co rok. Szczęśliwie cieplejszej, nieprzemakalnej kurtki (ale to tylko z inicjatywy mistrza, w wąskim gronie...). W 2023 część pracowników dostała ciepłe polary, TYLKO część, ponieważ suwnicowym się nie należy (przecież one nie marzną), co z tego, że często przechodzą z suwnicy na suwnicę, a od metalu w kabinie, poniżej pasa ciągnie niemiłosoiernie. Ogrzewanie na hali to promienniki gazowe, często rozmieszczone w absurdalnych miejscach, z dala od pracujących ludzi. Hale nie ocieplone. A to wszystko przekłada się, że na warunki zimowe 5-7°C na hali wykańczalni/ magazynu! Na hali przy produkcji +40°C. Podkreślam to, ponieważ w obecnej pracy na start, dostałem więcej odzieży niż przez 6 lat w Alchemii. Środki czystości, rękawice robocze co kwartał w wystarczających ilościach. Zimą bony do posiłków regeneracyjnych, wypłacane tylko za 3 miesiące z dołu (grudzień, styczeń, luty). Choć temp. ujemna potrafiła być i w listopadzie czy marcu. Brak zapewnienia ciepłych napojów. Wszystko pracownicy muszą sobie zapewniać we własnym zakresie. W toaletach i łaźniach sprzatane raz na jakiś czas. Ciągłe braki podstawowych rzeczy jak ręczniki papierowe, gdzie do biur zamawia się odświeżacze zapachowe czy puszki coca coli, a w całej grupie drogie telefony i akcesoria. 13 lat w rękach Alchemii i tylko stały wyzysk zakładu, z brakiem poszanowania ciężkiej pracy i godności ludzkiej. Nie ma planów modernizacji, pomysłu na zakład, zawężanie profilu produkcji, mimo tego, że wiele zakładów z konkurencji nie istnieje już na rynku. W przypadku pracowników - planowanie urlopu obowiązkowo od 1 stycznia, ale plan pracy i życie pracowników się nie liczy. Ludzie nie wiedzą nawet w piątek czy mają sobotę roboczą. Zmieniają im grafik jak im pasuje. Sprzęt i suwnice po 60 lat na karku, które przechodzą odbiory, a nie powinny. Dalej widać tam miniony ustrój, bumelkę, rażące zaniedbania w BHP, pijaństwo, które pogrążyło niejedną osobę. Kadra kierownicza nie potrafiąca się ze sobą komunikować, często z wygórowanym ego, bez pomysłu, nie reagująca na zgłaszane problemy i nieprawidłowości. Brak rąk do pracy, brak organizacji, najniższe pensje, brak jakichkolwiek premii. Za to odwieczna walka o godne wynagrodzenie. Tylko tony się liczą, a już jakość nie istnieje. Liczne straty nawet na gotowym już materiale, przez bezmyślność ludzką i brak odpowiedniego przeszkolenia, a dzięki tej masówce potem zdziwienie, że klientów nie ma. A i oszczędności na każdym kroku: wyłączanie nagrzewnic na halach, nacisk na gaszenie oświetlenia (mimo jego wymiany na LEDowe przed kilku laty) i to wszystko początkowo w ciągu normalnej pracy na hali. Ludzie pracowali wtedy nawet po ciemku... Przez cały okres pracy spotkałem masę naprawdę życzliwych ludzi, wśród pracowników. Ja sam wykonywałem swoją pracę najlepiej jak potrafiłem, z ogromnym naciskiem na jakość gotowego wyrobu, stale poszerzając swoją wiedzę i doświadczenie. Niestety, największą nagrodą była dla mnie pochwała od osób z mojego otoczenia (często samych kierowców), którzy dostrzegali mój wkład. Jednak góra tego nie dostrzegała. Z czasem do pracy było co raz mniej ludzi, a co raz więcej obowiązków (nawet nie w swoim rejonie) za ten sam ekwiwalent. Często pracy ciężkiej, w największym brudzie i warunkach szkodliwych, bez przygotowania. Liczne zmiany jakie można było wprowadzić dla poprawy pracy i komfortu, spływały jak po kaczce. Za to łatwo dodawało się dodatkowych operacji i czynności oraz papierologii bez konsultacji z osobami, które pracowały z czymś na co dzień. Sam czas pracy, mile będę wspominał, ponieważ dużo doświadczenia z tego ,,nieładu" wbrew pozorom wyniosłem. Moją główną przyczyną rezygnacji z pracy były ww. czynniki, ale i (z przykrością to stwierdzam) brak jakiegokolwiek zainteresowania kierownika działem, w którym pracowałem. Stałe upominanie się o podstawowe rzeczy, często błache, a niezbędne. Prośby o lepszą organizację pracy, o konieczne zmiany na etapie realizacji zamówień klientów, w celu prawidłowej pracy wydziału - rzadko kiedy zostały spełnione. Zawsze ważniejsze były inne rzeczy i interesy. A my na hali zostawaliśmy z niczym i sami musieliśmy sobie radzić i wszystko organizować. Także jestem mocno rozczarowany osobą, która zrobiła dobre pierwsze wrażenie. Nie wspominając o kilku incydentach, które nigdy nie powinny mieć miejsca, ze strony kogoś pełniącego taką funkcję. Jest mi bardzo żal, że ze zgranego zespołu, dobrej atmosfery, została garstka ludzi, którzy nie zasłużyli na taki los. Ale jest to bolączka całego zakładu - wykfalifikowanych pracowników którzy znają się na robocie ubywa, a młodzi pracują bardzo krótko. Ogólnie na ten moment nikomu nie polecam.

Renata

W ofercie dla Tokarz-ślusarz stawka wynagrodzenia została przedstawiona jako zaczynająca się od 3600 zł w zależności od doświadczenia i kwalifikacji. Mąż posiada spore doświadczenie jeżeli chodzi o ślusarstwo. Ile po okresie wdrożenia i podwyżce w wielkości 1zl/h może realnie zarobić? Dodatkowo dochodzą jeszcze jakieś premie do wynagrodzenia?

GzCi
@Renata

Premia jest bardzo satysfakcjonująca i wynosi jedno, wielkie 0. Nie ma premii od dobrych dwóch lat, bo jest zależna od sprzedaży i sytuacji rynkowej, a obecnie nie ma miesiąca żeby osiągnąć jakikolwiek próg na premie. Mąż może spróbować zapytać w kadrach, ale nie spodziewałbym się (mimo doświadczenia) niesamoitego wynagrodzenia. Pewnie mówimy o granicach 4000 brutto. I to tyle.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Projektant Konstrukcji Stalowych (Fotowoltaika)
Amiston Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczno-Handlowy
CT-CARD SP. Z O.O.
logo firmy Mechanik Pojazdów Samochodowych
Zawadzkie
BZK Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.K.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.?

JD

Najniższa krajowa + 1zł podwyżki po okresie próbnym.

Wanda
@JD

Ten jeden złoty to na godzinę? Czy tak tylko sobie żartujesz? Okres próbny to ile tutaj trwa? To wszystko jest na umowie o pracę czy zleceniu?

@Wanda

Weźmy przykładową ofertę pracy dla WRA, znajdziemy tam: ,, od 3 490 PLN -wynagrodzenie do negocjacji stawka ustalona indywidualnie w zależności od doświadczenia i kwalifikacji, dodatkowo jest możliwość otrzymania nagrody pieniężnej; zaraz po okresie próbnym podwyższenie stawki zasadniczej o 1zł/godz. Czyli najniższa krajowa, a po okresie próbnym do stawki +1zł brutto za godzinę. I nie. Nie jest to żart. Tak wygląda właśnie praca w hutnictwie. Oczywiście możesz przyjść z doświadczeniem, kwalifikacjami itd. ale dostaniesz tylko trochę wyższą stawkę. Niektórzy pracownicy ze stażem 30-40 lat mają tylko trochę wyższą stawkę od tej proponowanej nowym. Tutaj jedynie po znajomości możesz jeszcze liczyć na lepsze wynagrodzenie, a zależności rodzinne wiodą prym w WRA. A co do pytania o okres próbny. Trwa on zazwyczaj standardowo 3 miesiące.

Elżbieta
@JD

Te negocjacje wynagrodzenia odbywają się już na rozmowie kwalifikacyjnej? Da się wynegocjować więcej na start czy dopiero po okresie próbnym jest to możliwe? I czy negocjowanie wyższej stawki nie skreśla kandydata na starcie skoro oferują najniższa?

@Elżbieta

Negocjować można zawsze, aczkolwiek nie liczyłbym na kokosy. Czy skreśla to kogoś? Wątpię. Będą chcieli to Cię zatrudnia, nie będą to podziękują. Tak naprawdę oni wiedzą na ile mogą sobie ,,pozwolić" w kwestii płacy. Obecna sytuacja (braki rąk do pracy na różnych stanowiskach, w różnych działach) świadczy o tym że najzwyczajniej wiele osób nie skusi się na pracę w warunkach hutniczych za te pieniądze więc chętnych brak. Jedyne co każdy stale widzi, to ciągle jak przewijają się te same osoby, którzy wracają i bumelanci. Jak ktoś nowy nie znajacy uroków zakładu, - 3 miesiące i go już nie ma. 3/4 załogi to ludzie w wieku 40-60 lat i emeryci, ewent. Ukraińcy. Młodzi przyjdą na chwilę, zdobędą doświadczenie i kwalifikacje i (usunięte przez administratora) w podskokach. Aktualnie regularna produkcja dopiero startuje, widać lekkie ożywienie ale patrząc te 5 lat do tyłu to było o wiele, wiele więcej rąk do pracy. Nocka była normalnie obsadzona. Teraz? Teraz to szkoda gadać. Na wykańczalni nocki są rzadkością z powodów braków, a nawet normalne dwie zmiany mają problem by wszystko pracowało. Ludzie przechodzą z maszyny na maszynę, z działu na dział by zapewnić jakąś ciągłość. Trochę więcej roboty i robi się nieziemski bajzel, bo nikt na tym nie panuje. A góra zamiast otworzyć oczy to myśli że jak znajdą chętnych na 12 godzin i soboty to będzie super. Póki nie zmienią podejścia przede wszystkim w organizacji pracy i wynagrodzenia, to niestety, ale za kilka lat Walcownia na samych obcokrajowcach nie uciągnie. Starsi pójdą na emeryturę, reszta nie da rady. Kogoś z kwalifikacjami i doświadczeniem już nie znajdą.

Alchemik
@JD

Czy w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

Nic o paczkach nie wiem. Występują za to (usunięte przez administratora) stawki godzinowe :(

Bartosz
@Tomek

Ha, ha. A jaka to psia stawka? Podejrzewam że niska. Najniższa krajowa czy jednak więcej?

@Bartosz

Cześć Bartek, psia stawka to jest 3010 brutto + 300 zł na dobry start (pracodawca chce pokazać, że wyciąga rękę do człowieka i daje mu te 300zł więcej niż minimalna). Mnie się udało doczłapać przez 3 lata do 3900 brutto na magazynie, ale będę akurat z początkiem września rzucał tę gów.nopracę. Stawki w ogóle nie przystają do wynagrodzeń w innych firmach i jest to jawne ru.chanie ludzi na kasę.

@Tomek

No to nieciekawie. A na jakiej zasadzie te podwyżki u Ciebie wyglądały, że do takiej kwoty to doszło?

@Teresa

Z każdą kolejną umową dawali kilkaset złotych więcej. Wygląda to zwykle tak, że zatrudniają na okres próbny 3 msc, następnie 12 msc i 18 msc. Potem dali umowę na czas nieokreślony, ale znalazłem lepiej płatną pracę za ten sam zakres obowiązków.

gostek
@Bartosz

Niska

Gutman
@gostek

Zależy kto ile je ..., mnie 4000 brutto po 12 latach pracy wystarcza do życia. Zakład jest brudny, bo to przemysł ciężki. Nie rozumiem komentarzy z oburzeniem o warunki pracy. Każdy wiedział, gdzie się przyjmuje.

Tak, występują. Raz w roku, na święta bożonarodzeniowe zorganizują paczki świąteczne, nawet dosyć fajne.

Irena
@Adam

każdy pracownik dostaje to samo ? czy sa np jakies wieksze gdy ktoś posiada dzieci ?

@Irena

Wartość paczek zazwyczaj jest stała, natomiast ich zawartość się różni. Pracownicy mający małe dzieci znajdą tam np. artykuły do pielęgnacji dla niemowlaków, pieluszki itp. starsze dzieci to głównie słodycze markowych firm. Ogólnie bardzo fajne rzeczy i z tego co wiem pod tym względem nikt złego słowa z pracowników nie mówi. Bo tutaj naprawdę ktoś się stara żeby fajnie to wyglądało. Nawet pod względem zapakowania całości.

@Adam

A firma oferuje jakieś inne benefity/dodatki? ;)

@Marta

Zależy jak rozumieć twoje pytanie, bo można to różnie rozpatrywać. Jest np: ,,dodatek za pracę w nocy" , ,,dodatek brygadzistowski". Natomiast jeżeli pytasz tak w szerszym gronie, to pracownicy na hali, w okresie zimowym, mają bony w ramach posiłków energetycznych za niska temperature. Bony do wykorzystania w jednej ze znanych sieci marketów. Choć z tym przyznawaniem jest różnie. W tam tym roku, związki musiały się upominać, bo nie chcieli dać, a temperatura poniżej 10 stopni była. Szału nie ma, tyłka nie urywa, ale lepiej tak niż nic. Zobaczymy w tym roku, jak chcą oszczędzać na wszystkim. Przede wszystkim na komforcie pracy pracownika... Z pozostałych benefitów, czasem jakieś kursy np. ostatnio z pierwszej pomocy. Poza tym, poza świadczeniami socjalnymi ciężko mówić o jakichś super dodatkach czy innych korzyściach.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Rokokoko

Zależy czy kierownik posługuje się tym językiem. Jeżeli nie to rozmowa po angielsku jest niewskazana, coby gańby nie było dla kierownika. Poza tym jak ktoś zna w dobrym stopniu angielski to nie stara się o pracę w tym miejscu.

@Rokokoko

Czemu nie? Znajomość angielskiego to chyba nie aż taki prestiż? ;p

A jednak!

@Rokokoko

Czyli tu w firmie jest to umiejętność niezbędna?

@Teresa

Oczywiście, jeżeli nie będzie się pracowało w dziale Handlu/Zakupów tudzież DKJ to użyje się tej umiejętności AŻ 0 (słownie: zero) razy. Nie przeszkadza to z kolei, żeby zrobić cyrk na rozmowie kwalifikacyjnej, gdzie kierownik w obecności pani z HR, przerywa jej i prosi, żeby kontynuować rozmowę jednak w języku polskim :)

@Rokokoko

Abym zapomniał, ten cyrk spotkał mnie jak aplikowałem tam do finansów do wystawiania faktur :) Nie wiem, w którym miejscu miałby ten język być wykorzystany, ale rozumiem, ktoś płaci nam i wymaga. Przy czym w tym przypadku nawet nie chcieli zapłacić na tyle godziwie, żeby człowiek chciał przyjąć ich "ofertę". Dla ciekawskich to baza wynagrodzenia minimalna i to w wymiarze 3/4 etatu :D

Aneta

Cześć, czy będąc studentem dziennym można się ubiegać o pracę w Walcowni Rur? Czy studenci mają w ogóle tutaj szansę na zatrudnienie? Dajcie znać :)

Duke
@Aneta

Dzienni? Może być problem, choć warto spytać bezpośrednio u pracodawcy, na jakim stanowisku i w jakiej formie. Natomiast zaoczni jak najbardziej, sam jestem i jestem zadowolony. W ten sposób mogę i studiować i pracować, zdobywając doświadczenie.

Leon

@PETER czyli absolutnie nawet nie ma co myśleć o takiej opcji?

Jak długo trwa proces awansu w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.?

PETER

Jakiego awansu? Nie ma czegoś takiego w tej spółce. Kierownicze stołki trzymają od lat osoby pamiętające komunę. Wszędzie znajomości i układy. A jak trafi się ktoś młody z pomysłem to najlepiej niech siedzi cicho, bo po co zmieniać coś skoro jest im tak dobrze?(usunięte przez administratora)

Xyz

niedługo. W tej firmie nie ma awansów.

Karol

Czy można wysłać cv na maila czy lepiej osobiście je przywieźć ?

Witia

Ludzie, odradzam wam podejmowanie pracy w tym zakładzie!!! Nędza i rozpacz. Stawki takie, że ledwo najniższa krajowa a warunki pracy zachaczają o kryminał. Stare komunistyczne układy. Podwyżek nie ma i nie będzie bo od 10 lat straszą ludzi złą sytuacją w zakładzie. Jak jest tak źle to czemu go nie zamkną??? Bo zarząd zgarnia kasę a niewolnicy za grosze to ciągną. A p.b to wogóle kawał chama. Mijajcie ten zakład z kilometra, bo nic dobrego was tu nie czeka. I powiedzcie to innym. To jest trup, który jeszcze ciągnie bo " góra" jeszcze się nie nachapała.

Igor

Czyli oprócz stałej pensji nie ma na co liczyć ?

PIT
@Igor

Może nie w tym sensie. Prawda jest taka, że związki na koniec każdego miesiąca latają do ,,góry" błagając na kolanach i biją się o każdy grosz, żeby coś łaskawie dali załodze za ich wkład w ogólna produkcję i sprzedaż. Premia jak najbardziej jest, ale tzw. uznaniowa. Oficjalnej premii od sprzedaży nie było od ponad 1,5 roku. Mimo tego, że wyniki nie są jakieś złe to wszystko na razie idzie w tym kierunku żeby najlepiej każdy pracował za minimalną, najlepiej po 12 godzin dziennie. Ze strony spółki ciągłe próby obcinania wynagrodzenia załodze, argumentowane trudna sytuacją - na własne życzenie jak się szuka przyczyn strat nie tam gdzie trzeba. Ogólnie funkcjonuje polityka kija bez marchewki. Za pewne rzeczy karać, ale za własny wkład pracownika nawet zwykłego dziękuję nie usłyszysz...

Marco

Nie polecam. Straszna bieda... niewiele do zaoferowania a wiele wymagań. Nie polecam żadnego działu. Szkoda, że tak dojechaliście wspaniały niegdyś zakład. Rączka rączkę myje, mam nadzieje, że jak otworzą tam muzeum a to kiedyś nastąpi to zabiorę tam dzieci. Panowie stary system już nie istnieje 30 lat. Pora się pożegnać z darmowymi stanowiskami. Teraz trzeba coś potrafić żeby zostać mistrzem. Bo to już nie te czasy kiedy robota robiła się sama a do sklepu było blisko. Dajcie ludziom to na co zasłużyli. Nie można tylko wyzyskiwać trzeba także wynagradzać. Nie można pracować kiedy tynk sypie się na głowę, trzeba inwestować żeby zyskiwać.

Tomasz
@Marco

Piszesz o negatywnych aspektach związanych z pracą w Alchemia S.A. Oddział Walcownia Rur, może jednak znajdą się też jakies pozytywy? Jak sądzisz, istnieją jakiekolwiek perspektywy na poprawę sytuacji o której piszesz?

Jary

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!! Jestem z Częstochowy i dementuje że w Rurexpolu są jakieś jazdy złe traktowanie etc.. A w przypadku RWA to gońcie związkowców !! jeśli ktoś nie szanuje pracowników czy to mistrz czy to w dziale handlowym to jest temat dla nich. Biorą gruba kasę i siedzą cicho bo tak wygodnie.

API
@Jary

A gdzie Pan pracuje, w jakim dziale i na jakim stanowisku. Proszę popytać pracowników produkcji.

Ostrzegam przed tą firmą. Jechałem ponad 60 km w jedną stronę na rozmowę kwalifikacyjną (dość osobliwą zresztą), i nie dostałem do dnia dzisiejszego żadnej odpowiedzi. Zero kultury i profesjonalizmu. Zapraszają na rozmowę, człowiek goni tyle kilometrów, a oni nawet nie raczą maila napisać, jaką podjęli decyzję. Śmieszni są, tak jak ta ich nazwa :) Jeśli tak działa cała ta firma, to brawo! Uścisnąłbym im rękę, ale chyba jednak nie...

Kimi
@Gość

Tak bo oni wymagają szczerości żeby im pokazać nawet jakie ma się na sobie majty ale niczego prócz muzeum zabytków prl i głupków ze starego systemu nie mają.

X

Jeśli ktoś ma chęć zatrudnienia się w tym zakładzie to lepiej już wybrać mycie kibli. Obiecanki, że będzie dobrze są tylko pustymi słowami. Na niektórych stanowiskach zasiadają jeszcze prl-owscy wyjadacze, którzy nabijają ludzi w butelkę. Wielkie zachęcanie jak to dobrze jest z zakładem a nagle cała ta propaganda w miesiąc uległa rozkładowi i śmierdzi na kilometr. Dajcie spokój z takim kiczem!! Można tam pracować nawet 20 lat ale jak przyjdzie co do czego to zostajesz potraktowany jak zwykły pies. Mówcie lepiej pracownikom prawdę, że ta szopka się już sypie a nie obiecujcie złotych gór, że ktokolwiek tam coś wywalczy. Bo tam jest taka bieda, że już nawet nie piszczy nawet korniki dawno już stamtąd (usunięte przez administratora). Wstyd jak traktujecie ludzi!!

patologia

jak ktoś szuka pracy bo się nudzi to WRA to idealne rozwiązanie. Ale gdy ktoś chce zatrudnić się jako pracownik i być traktowany jak człowiek z godziwym wynagrodzeniem to zdecydowanie odradzam! Pensje minimalne, mimo iż... Solidarność ciągle obiecuje podwyżki... Traktowanie pracownika gorsze niż psa, a prym w tym wiedzie pewien mistrz produkcji o siwych włosach pan H, którym już dawno PIP powinien się zainteresować. Brud, mróz zimą podczas postoju, 40 stopni latem...

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w Alchemia S.A. Oddział Walcownia Rur Andrzej w Zawadzkiem o opisanie świeżej atmosfery panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak jest w całej alchemii, czy w Chorzowie, czy w Częstochowie. Wystarczy poczytać o Rurexpol. Ja też stanowczo odradzam

Pragnę wszystkich ostrzec przed pracą w Alchemia S.A w oddziale w Zawadzkiem . W dziale handlowym panuje zmowa milczenia, a wszyscy wiedzą, że to co tam jest to swoisty mobbing i cechy molestowania. Ja dla pracy w Alchemia zrezygnowałam ze stałej pracy, a po tyg pracy w Alchemia w Zawadzkiem dostałam wypowiedzenie na skutek mojego wyraźnego sprzeciwu na panującą tam atmosferę. Jeśli ktoś się zdecyduje to radzę uważać na DW i EK - nagrywać rozmowy, kopiować e-maile itp tak aby w sądzie mieć dowody.

Zostaw merytoryczną opinię o Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. - Zawadzkie

• Jak się pracuje w Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o.