Opinie o Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. w Warszawa

Jak długo trwa proces awansu w Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.?

Sappi Kraków

Awansow raczej nie ma w Sappi :)

Agata

@Pracownik i @Karolina Wasze wpisy są totalnie różne. Pytanie jest teraz od nas użytkowników, które się bardziej skłania przy prawdzie. Bo jednak osoby, które tu zaglądają zwykle szukają opinii o pracodawcy w momencie poszukiwania pracy i takie informacje są dla niż ważne. @Karolina napisałaś o wszystkim w firmie Sappi Europe /Polska/ negatywnie, a nie wyjaśniłaś dlaczego tak uważasz. Dlatego Twój wpisy wygląda mniej wiarygodnie. Czy jesteś w stanie to uargumentować?

Obecny pracownik
@Agata

@ Agata, opinie są różne bo ludzie są różni. Jedni doceniają normalne podejście, to są zazwyczaj ludzie którzy już gdzieś pracowali i pewne rzeczy im się przewartościowały. Ci dla których to pierwsza praca i nie znają nic innego zazwyczaj marudzą że zupa jest za słona. Struktura jest faktycznie płaska, starają się z tym trochę walczyć poprzez gradację stanowisk na seniorów i normalnych specjalistów, ale to też nie jest takie proste żeby zostać seniorem. Atmosfera jest fajna, w miarę rozsądne podejście do np. pracy z domu, a co do podwyżek 2% to fakt, ale czy jest firma, która sypie co roku 10% podwyżki w ramach jednego stanowiska? Firma ma się bardzo dobrze, właśnie ma za sobą kolejne akwizycje innych firm. Zwolnienia w produkcji były 2 lata temu w wyniku restrukturyzacji. Przeniesiono to z powrotem do fabryk, może temat polityczny, a może szokiem dla nich była wysoka fluktuacja w dziale. Ludzie z takim doświadczeniem byli rozszarpywani na krakowskim rynku pracy. Fabryki, zwłaszcza w konserwatywnej branży papierniczej, lubią stabilizację, a jak ciągle byli nowi planiści i ciągle trzeba było ich szkolić to pewnie ktoś się tym zmęczył i powiedział że to jest czynnik ryzyka dla produkcji. W obecnej chwili fluktuacja mocno zwolniła. Ludzie mówią, że dlatego że nadgonili trochę z pensjami. Wracają też informacje od ludzi, którzy odeszli do innych firm, że trawa nie zawsze tam jest bardziej zielona. Jeżeli spodziewasz się szybkich awansów i częstych zmian sztucznych stanowisk (typu Knowledge manager w innej firmie= koles wklepujacy solucje do bazy danych), rozczarujesz się. Jeżeli chcesz nauczyć się czegoś ciekawego i potrafisz znaleźć sobie sposób na rozwój, nie czekając aż przełożony się domyśli czego chcesz to może ci się spodobać. Co do HRów, no cóż są dwie laski na 170 osób, więc często nie wyrabiają z robotą, ale kiedyś HRów wogóle nie było i różnica między wtedy a teraz to przepaść. Mam nadzieję, że to ci pomoże i brzmi w miarę objektywnie.

ex-sappi

jedno z gorzej zorganizowanych SSC w jakich mialam okazje pracowac minusy: HR oraz administracja biura najgorsza jaka widzialam do tej pory, head oddzialu w Krakowie tez nie do konca chyba wie co sie dzieje i jak sobie poradzic z tym burdelem, IT slabiutkie, sprzet na jakim sie pracuje wola o pomste do nieba, wiecznie cos nie dziala albo czegos gdzies brakuje, podwyzki rzedu 2%, plaska struktura uniemozliwajaca awans plusy: nie trzeba sie specjalnie przemeczac generalnie nie polecam, chociaz jak ktos chce przewegetowac kilka miesiecy to moze ma to sens

byc_moze

czy pracuje się w firmie sappi na sapie? czy tylko excel?

@byc_moze

Pracuje sie na sapie. Kiedy zaczynalem prace byl to moj pierwszy z nim kontakt, ale wszystkiego da sie nauczyc przy pomocy fajnego zespolu :)

Czy rekrutacja na stanowisko Intern in Accounts Payable Team w firmie Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.

Pracowalam, nie polecam. Zarobki kiepskie. Atmosfera kiepska. HR beznadziejne. Prawie zerowe szanse awansu. Sa duzo lepsze koro.

Agata

@firma coraz bliżej ogłoszenia bankructwa ale zostają zwolnieni bo firma już nie prosperuje? Jakie są powody zwolnień? Ile osób jeszcze pracuje w tej firmie?

@Agata

Pracuje tu od dluzszego czasu i moge potwierdzic ze firma nie prowadzi zadnych zwolnien. Wrecz przeciwnie, w ostatnich miesiacach utworzono nowe zespoly a liczba pracownikow znacznie wzrosla. Jak ktos juz napisal wczesniej, zamkniecie jednego z zespolow mialo miejsce 2 lata temu i wiazalo sie z restrukturyzacja tego obszaru a nie slabymi wynikami. Mnie sie podoba, fajni ludzie i ciekawa praca, brak korpozadecia.

zadowolony

Pracuje przeszlo rok i nie narzekam. Rotacja bardzo mala, w SSC w Krakowie zatrudnianych jest co raz wiecej osob. Na przestrzeni roku z 100 osob w biurze zrobilo sie 170. Firma notuje dobre wyniki (lepsze niz prognozowano). Nie ma takiej sytuacji jak w innych korpo, ze co tydzien ktos zegna sie z praca - malo ludzi odchodzi.

firma coraz bliżej ogłoszenia bankructwa

Agata, nikt nie odpisuje bo większość już została zwolniona np. ja.

Ala

Kiedy zlikwidowali dział planowania produkcji ? Jeszcze niedawno szukałam ofert na to właśnie stanowisko, ale widzę, że z tego co piszecie mogę już zapomnieć ?

to ten bankrut sappi jeszcze istnieje na rynku?

Zbyszek
@Marek

Hej -- zastanawiam sie nad wystartowaniem do tej firmy. Zerknalem na wyniki finansowe i tutaj: https://www.sappi.com/investors-financial-results pisza o wzroscie rzedu 18% rok do roku. Czyli firma ma sie chyba dobrze :).

login
@Zbyszek

To jest wynik firmy, a nie ODDZIAŁU w Krakowie... co jest całkowicie inną kwestią. Myślę, ze czyny mówią tutaj same za siebie - zamykanie całych działów. Słaba firma w upadającym sektorze przemysłu.

przybyłam, zobaczyłam, zrezygnowałam..nie polecam

Robert

Ta firma to jedno wielkie nieporozumienie, jak ktoś wcześniej wspomniał ludzi traktuje się jak worek kartofli, liczy się tylko wyzysk pracownika i ile można z niego wycisnąć. Cięcie są widoczne wszędzie co tylko świadczy o złej kondycji finansowej firmy. A o dziale HR to się lepiej w ogóle nie wypowiadać, najgorszy dział HR z jakim kiedykolwiek miałem do czynienia. Jeśli ktoś chce stratować do tego bankruta to niech się zastanowi 2 razy, zanim straci prace z dnia na dzień, o czym świadczą powyższe komentarze. W Krakowie jest w czym wybierać ale to miejsce zaliczam do jednych z najgorszych w jakich pracowałem.

zawiodłam się na tej firmie..kiepska organizacja..manager biura został wywalony z pracy od tak, bo chciał rządzić zamiast Belgii a panie z HR całymi dniami siedzą na kawce..

KarolinaJ

niestety większość opinii jest słusznych: firma liczy każdy pieniądz dwa razy..wszechobecne cięcia i oszczędzanie. na początku było zupełnie inaczej

BeataK

ta firma to porażka! - płaska struktura uniemożliwiająca awans - niekompetentne HR'y - ludzie są traktowani jak worek ziemniaków i zwalniani z dnia nadzień, w tym całe zespoły - brak możliwości rozwoju

łukasz

nie polecam. bardzo płaska struktura uniemożliwiająca awans. W Polsce jest tylko TL i manager biura, reszta za granicą. Z dnia na dzień zlikwidowali jeden zespół i wszystkich wywalili. na plus: atmosfera i częste wyjazdy

formerplanner

Pracowałam w Sappi praktycznie od początku przez 3 lata. To co było na początku a to co było kiedy odchodziłam to niebo a ziemia. Jest swojska atmosfera, nie ma korpo sraki (w końcu nie ratujemy w ssc życia!). I pracowałam faktycznie w dziale planowania. Więc osoby, które tu żale wylewają nt. tego że przeniesiono procesy to nie są planerzy! Bo każdy, kto umie analizować sytuację, sobie zdawał sprawę z tego, że prędzej, czy później tak się wydarzy. Bo 1) planowanie produkcji jest naturalne przy fabryce 2) top managementowi było niewygodnie z planowaniem w Krakowie. To było do przewidzenia, nie ma się czym ekscytować. Odprawy dostawały osoby, które zostały do końca. Nie było dodatkowych premii - można było wyjechać i szkolić ludzi za granicą, wtedy dieta. Jeżeli się nie zostało do końca, nie była wypłacana odprawa. Uważam, że JAK WSZĘDZIE o atmosferze decyduje w dużej mierze przełożony i to czy pozwoli zagranicy wejść sobie na głowę. Ja bardzo serdecznie wspominam Sappi, niemniej jednak jak już ktoś stwierdził, w pewnym momencie napotykamy szklany sufit i niestety trzeba pójść dalej.

Jacek
@formerplanner

jakos nie dla wszystkich jest to takie oczywiscie jak dla Ciebie, ze produkcja jest przy fabryce, jesli utworzyli ten oddzial i zainwestowali w niego tyle pieniedzy ( m.in. w polroczne trenigi za granica ) Produlcje przeniesli m.in. z Holandii, Niemiec, Austrii, bo mieli nadzieje ze polacy za mniejsze pieniadze beda to tez robic. produkcja zostala rozwiazana z powodu - zlego zarzadzania managmentu i pracy planerow ktora nie spelniala oczekiwan fabryk. to fabryki maja najwiecej do powiedzenia i jesli oni narzekaja to jest na planerwo.

Kret

Problem tej firmy polega na tym, że działa na gasnącym, kurczącym się rynku. Tu już nie ma perspektyw. Sama praca tutaj, nie należy do zbyt wymagających intelektualnie. W zasadzie można wszystkiego nauczyć małpę. Jeśli się chce tu pracować, wystarczy nie mieć zbyt wielkich wymagań finansowych.

Słuchajcie, często o tym jak w firmie jest naprawdę decyduje ilość takich postów jak powyżej. Zazwyczaj wypowiadają się osoby nastawione negatywnie, a te zadowolone nie mają motywacji do chodzenia po takich forach i wylewania smutków. Do niedawna ta strona była pusta, pomimo że firma istnieje w Krakowie już 4 lata, co mówi już dosyć dużo. Teraz pewnie jakiś troll nawali 3 strony komentarzy żeby mi zaprzeczyć :) Ostatnio zaczęło się tu coś pojawiać, co pewnie jest wynikiem rozżalenia kilku osób z planowania produkcji, które czują się poszkodowane i ich święte prawo te żale tutaj wylewać. Co do firmy, nie jest to żaden bankrut. Branża papiernicza się kurczy, ale Sappi dobrze sobie radzi i jako jedyna w tej branży generuje zyski. Plusy: to jak wyżej ktoś napisał, mniejsza skala, ma się tożsamość, a nie jest się trybikiem klepiącym nie wiedząc co w systemie. Minusy: -płaska struktura, czyli nie ma szału jeżeli chodzi o możliwości skakania po stanowiskach, chyba, że poziomo. -Powyższa mniejsza skala oznacza, że gdy ktoś odchodzi, a fluktuacja w Krakowie jest normą, to robota rozkłada się na mniej osób, przez co jej przyrost na osobę jest bardziej odczuwalny, do momentu przyjścia zastępstwa. To nie są procesy, gdzie dwustu murzynów klepie to samo. Sappi do Krakowa przeniosło dosyć skomplikowane procesy, co akurat powinno być plusem. Może dlatego niektórzy tutaj piszą o wyzysku. -Jeszcze nie do końca dogonili rynek z płacami. Pracuję już tutaj kilka lat i widzę gdzie to biuro było, a gdzie jest teraz. Jest w lepszym miejscu.

uciekajcie stąd

Powiem tak, jeśli macie jakikolwiek inny wybór to wybierzcie wszytko tylko nie to nędzne miejsce. Chyba, ze ktoś lubi być wykorzystywanym do ostatnich sił aby przełożony zebrał pochwały za dobrą pracę zespołu. Tu się dzieją rzeczy niepoważne a pracuję dopiero parę miesięcy a już chce stąd uciekać. To nie moja pierwsza firma i wiem co mówię. Na rozmowie obiecanki cacanki a real jednak pokazuje jak tu wygląda praca.... Odradzam, odradzam i jeszcze raz odradzam, lepsze już typowe koro niż ten mini wyzysk tu panujący wszechobecnie. Pozdrawiam i pisze te komentarz dla osób startujacych tutaj aby sie 2 razy zastanowili czy chca być traktowani jak śmiecie ale z uśmieszkiem na ustach oczywiście.

Zostaw merytoryczną opinię o Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.?

Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Bonifraterska 17
    00-203 Warszawa

Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.