Opinie o Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. w Warszawa

Pracowałam w Sappi 2 lata w dziale finansów. Prace w tej firmie uważam za jedną z najlepszych w mojej całej korporacyjnej karierze ( doświadczenie ponad 10 lat) . Bardzo przyzwoite zarobki, emaptyczni współpracownicy, możliwość rozwoju i szkoleń. O odejściu zadecydowały czynniki czysto osobiste.

Nic się nie zmieniło. Trzeba się naprawde wykazywac, żeby mieć dostac dobrą podwyżkę

pytam

Odbywa/ł ktoś staż w dziale finansów w Krakowie? Proszę o info dotyczące wynagrodzenia, atmosfery i obowiązków. Pozdrawiam

Tak, zgadzam się. Myslę, że wpis "Stara" wynika z braku doświadczenia. Stażyści wykonują znacznie łatwiejsze zadania niz reszta zespołu.

Odnosząc się do poruszanego wcześniej wątku benefitów, przy okazji, że szukają Google Cloud Platform Specialist czytam, że firma współdzieli koszty nauki języka obcego, treningów i kursów, a także z tego, co zrozumiałem transportu miejskiego. Bo praca ma się odbywać w trybie hybrydowym. Ile więc kosztuje pracownika nauka niemieckiego? Bo planuję się z niego podszkolić.

Super atmosfera, fajne biuro, benefity typowe dla korporacji. Praca hybrydowa i poszanowanie dla czasu wolnego. Pracuję i polecam!

Maria

Wow, naprawdę fajnie to wygląda, jak się to czyta. Jednak chciałabym poruszyć szczegóły. Jakich to benefitów tutaj można się spodziewać? Bo typowe to za mało, a typowe dla każdej firmy są inne. Jest system kafeteryjny, gdzie można z całej puli wybrać sobie kilka, które się chce? Jest jakieś dofinansowanie do urlopu?

@Maria

przepłacona karta Sodexo- albo wykorzysttujesz częśc środków na Multisport, albo całośc wpłacana jest na karte- ok. 200 pln opiekna medicover ubezpiecznie grupowe budżet na szkolenie zewnetrzne/ studia Raczej bez szału jesli chodzi o te benfity Większosc pracowników na Home office pracuje na swoim sprzęcie, bo obecny sprzęt firmowy jest tragiczny. Podobno ma się to zmienić... ale nie spodziewam się, że szybko

pytam

Stara
@pytam

Na stażu robisz to samo co pracownik na umowie za połowę stawki a i tak szanse na zatrudnienie kiepskie bo jesteś zapchajdziurą za kogoś innego

pracownik 5
@Stara

no nie do końca tak jest. bardzo częśto stażysci zostają zatrudnienie na stałe.

@Stara

Myślę, że masz małe doświadczenie, jeśli tak napisałeś/napisałaś. Jestem pracownikiem Sappi i stażyści u nas mają mniej odpowiedzialne zajęcia plus ciągle wsparcie zespołu.

Krystyna

Mniej odpowiedzialne? No ale z czasem chyba bardziej ufają i dają robić coś więcej? I czy z tym zatrudnieniem to prawda, że raczej ciężko, żeby kogoś po stażu wzięli?

Elżbieta

Powiesz ile netto zarabiałeś? Pytam, ponieważ dla każdego przyzwoite zarobki będą inne, zależy od oczekiwań.

@Elżbieta

Dla mnie przyzwoite zarobki to takie, ktore pozwalaja na samodzielne utrzymanie sie w duzym miescie, majac kredyt oraz samochod oraz odlozenie tzw. poduszki finansowej.

Krystyna

no jak jeszcze na odłożenie starcza to już w ogóle ok. a co z tymi szkoleniami? rozwiniesz? są jakieś kursy z certyfikatami?

@Krystyna

Szkolenia , kursy, studia sama sobie wyszukujesz , mogą być zarówno kierunkowe lub/ i doszkalające jak i rozwojowe jak np chciałabyś się przekwalifikować w ramach tzw. Potrzeby biznesu. Ale wachlarza jest naprawdę szeroki. Są takze kursy jezykowe. Tak, kursy są z certyfikowane :)

Krystyna

dzięki a awanse wewnętrzne? to często się tu zdarzają? jeśli chodzi o stawki to na tym samym stanowisku może być tak, że za taką samą pracę ktoś zgarnia więcej? jak ludzie mogliby się na to zapatrywać?

@Krystyna

Awanse są na stanowiska seniorskie, po okresie około 2-3 lat. Co do zarobków niestety nie wiem. Ważne żeby sobie wynegocjować dobrą podstawę na samym początku, żeby później nie mieć do nikogo "żalu";)

Krystyna

na początku? czyli jak ktoś kompletnie biały przyjdzie ale szybko się uczy to wzrost jego kompetencji w firmie nie przełoży się na zarobki i dopiero po wielu latach? :/ jeśli chodzi o negocjacje to z kim są prowadzone, jest jedna i ta sama osoba rekrutująca dla każdego?

@Krystyna

Ciezko mi odpowiedziec na te pierwsze pytanie, poniewaz nie przyszlam do Sappi biala. Negocjuje sie z pierwsza stawke z HR.

Alicja

Czy taki doświadczony pracownik, może później też negocjować stawkę? Jak często można prosić o podwyżkę?

@Alicja

Jak ja tam pracowalam, to podwyżki były raz w roku. Nie wiem czy coś się zmieniło.

pracownik Nowy wpis

Czy rekrutacja na stanowisko Intern in Accounts Payable Team w firmie Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH

Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowiska Staż. Czy ktoś z Was orientuje się co wchodzi w skład obowiązków na tych stanowiskach?

blok

Cześć, czy ktoś mógłby opowiedzieć jak wyglądają staże i czy istnieje możliwość póżniejszego zatrudnienia? Z góry bardzo dziękuję

@blok

Staż trwa zazwyczaj pół roku i później jeśli jest miejsce w zespole to bardzo często zdarza się że dostaję się umowę na normalne stanowisko.

Czy pracownicy Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Oczywiście! Są organizowane wyjścia teamowe i imprezy integracyjne dla całego biura kilka razy w roku

Jak często w Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 28 października na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

W zależności od potrzeb :) Jeśli chcesz odbyć jakieś szkolenie zgłaszasz to do swojego TL i wtedy jeśli jest dostępne to jesteś na takie szkolenie wysyłany

Brałam udział w rektutacji na stanowisko Transport planner w spółce krakowskiej. Cały proces przebiegł sprawnie, szczerze - był jednym z najlepszych w moim życiu. Po wysłaniu aplikacji dostałam telefon w ciągu tygodnia, wstępna rozmowa z rekruterką (standardowo - ogólnie o doświadczeniu zawodowym, aspiracjach, motywacji do pracy, oczekiwania finansowe). Po tygodniu oddzwonili i umówiliśmy się na kolejny etap - rozmowa z menadżerem działu i specjalistą + HR jako support. Rozmowa w trybie online przez Zoom. Bardzo sympatyczny ludzie, pytania były rzeczowe i na temat. Większość związana ze stanowiskiem i branżą ogólnie, ale były też pytania propos umiejętności miękkich. Kierownik ewidentnie posiadał dużą inteligencję emocjonalną, dużo słuchał i zadawał pytania nawiązujące. Potem testy online (osobowości + ogólne umiejętności), po kilku dniach decyzja. Pani rekruterka przez cały okres rektutacji okazywała dużo empatii i rozmowy przebiegały dość lekko. Kwestie finansowe i benefity typowe jak dla korporacji, widełki na optymalnym poziomie, opieka medyczna, karta sodexo, dofinansowanie do karty MPK. Koniec końcem zdecydowałam się na inną ofertę, ale dobrze oceniam rekrutację w Sappi.

Dominika
@Kandydat

ogólnie jakbyś miała powiedzieć to jakie umiejętności, doświadczenie, wykształcenie itp. przemówią za tym, że będzie można bardziej liczyć na przyjęcie do tej firmy?

paula

Hej, czy ktoś się orientuje jaka jest stawka stażysty w dziale finansów? Czy trzeba umieć bardzo dobrze angielski? Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?

Asia

Czy ktoś mógłby powiedzieć cokolwiek o procesie rekrutacyjnym do działu finansów? :)

Ola
@Asia

podpinam się

Doszłam do drugiego etapu rekrutacji i sam proces rekrutacji oceniam bardzo słabo. Na rozmowę jedna osoba w ogóle się nie pojawiła (ku zdziwieniu również pozostalych osób rekrutujących). Team leader niezbyt przygotowany jezeli chodzi o opis stanowiska, musiał się kilka razy zastanawiać czy wszystko powiedział. Natomiast pod sam koniec rozmowy padło pytanie o gotowość do podróży służbowych. Według mnie, takie pytanie powinno paść najpóźniej podczas pierwszej rozmowy a najlepiej to już w ogłoszeniu powinno być zawarte. Z racji tego, ze podróże służbowe mi nie odpowiadają, stracilam tylko czas spędzony na rekrutację i przygotowanie do rozmów, dodatkowo musialam przed drugą rozmową uzupełnić rozne testy i jak dla mnie to była bardzo duża strata czasu. Brak jednej osoby na 2-etapie (to miał być chyba head oddziału) i nieposzanowanie mojego czasu spedzonego na rekrutacji i testach tylko pokazuje tak bardzo głęboko mają kandydatów w sappi. Dodatkowo rekruterka nie odpisuje ma maile. Koniec końców, cieszę się że tam nie trafiłam

Wiecie czy Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Tak jest taka możliwość

pracownik Sappi

Telefony udostępniają tylko managerom. a laptopy do pracy zdalnej to jakaś fikcja, są tak małe, że totalnie niepraktyczne, więc w efekcie końcowym i tak każdy pracuje na swoim sprzęcie.

pracownik 5
@pracownik Sappi

Managrow w firmie jest 2... I zarówno oni jaki i Team leaderzy mają służbowe telefony. Pracownicy dzwoniąc z własnej komórki mogą korzystac z przekierowań w obie strony i nie ponoszą kosztów. Wszystko można wyporzyczyć z biura: laptopa, monitory , nawet krzesla.

@pracownik 5

Został użyty przeze mnie skrót myślowy dotyczący managerów - chodziło również o team leaderów. Jeśli jesteś pracownikiem Sappi, to oboje wiemy, że sprzęt, który firma daje do pracy zdalnej dla kogoś, kto nie pisze tylko e maili, jest po prostu nie do zaakceptowania.

@pracownik 5

Wydźwięk mojego komentarza nie powinien być jednak odbierany negatywnie. Z pracy w Sappi jestem zadowolony. Jednak ten sprzęt do pracy zdalnej już dawno powinien być wymieniony, tym bardziej, że pandemia trwa już tak długo.

Jakie są warunki zatrudnienia w Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.?

Są uzależnione od Twojego doświadczenia. Każdy negocjuje swoje

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.?

Kolega

Umowa o prace - tylko. Nie ma opcji na B2B

@Kolega

Z tego co wiem, to stażyści mają umowę zlecenie.

Klaudia

A są staże mimo pandemii?

@Klaudia

Tak, rekrutują cały czas

Ciekawe

Cześć, ile wynosi wynagrodzenie na stanowisku młodszego specjalisty w dziale logistyki? Czy na stanowisku specjalisty zarobki znaczenie wzrastają?

Ciekawa
@Ciekawe

Czy ktoś dostał się na stanowisko Młodszego Specjalisty ds Logistyki?

Dużo stresu macie w firmie?

Jak długo czekaliście na odzew z Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

pracownik Sappi

Do mnie oddzwonili dzień po zarekrutowaniu

kozak

Idealnie może nie jest ale przecież nie ma idealnych firm . Jest ok wystarczy pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.?

Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Bonifraterska 17
    00-203 Warszawa

Sappi Europe /Polska/ Sp. z o.o.