Opinie o Hevelianum w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Hevelianum. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Hevelianum o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Kultura i sztuka - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hevelianum w Gdańsk

Krystyna Nowy wpis

Referent ds. energetycznych z opisu ogłoszenia powinien mieć już jakieś doświadczenie w eksploatacji obiektów czy też utrzymaniu technicznym urządzeń i instalacji. Nie wiecie tylko jak dużo go potrzeba by zapewnić sobie zatrudnienie? partner przez prawie dwa lata pełnił podobną funkcje i zastanawiam się jakby mu się tu pracowało

Ela Nowy wpis

Czy ktoś wie jak wygląda praca na stanowisku pokojowa w Dom Zdrojowy Gdańsk Brzeźno?

Administrator Nowy wpis

W Hevelianum trwa rekrutacja na stanowisko Referent. Odpowiedziałeś na ofertę? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Ta opinia może ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Z takim podejściem na zmywak? Jest ktoś może jednak na bieżąco z warunkami i kultura pracy? szukali jakiś czas temu do siebie koordynatora ds. przygotowania i realizacji inwestycji. Podana była wtedy górna kwota jako 7,500 zł. ciekawi mnie wiec to czy do dziś faktycznie obowiązuje? Czy spodziewane są przy tym jeszcze jakieś zmiany / podwyżki od kolejnego roku już?

Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Hevelianum? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Inspektor / Inspektorka - Specjalista / Specjalistka ds. finansowych? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Czy w Hevelianum możliwa jest od razu umowa o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Specjalista ds. Marketingu?

Ha ha

Jak jesteś znajomym królika to tak.

Emilia

Nie rozumiem chyba? Jest normalnie ogłoszenie sprzed roku na stanowisko ds organizacji wydarzeń i jasno napisane jest o uop. To czemu w zasadzie cudem to nazywasz?

Vik
@Emilia

ale nie na czas nieokreślony.... Z takim pojęciem to chyba na zmywak

Leszek

Są dwa ogłoszenia na specjalistę ds. naukowych, ale nic nie wspomniano o wynagrodzeniu. Kto wie, ile mogę dostać, jako specjalista ds. naukowych w zakresie historii i dziedzictwa kulturowego?

Rozmowa rekrutacyjna na bardzo niskim poziomie. Panie w czasie rozmowy nie były zainteresowane prowadzeniem dialogu z rekrutowanym!! Na pytania zadawane przeze mnie odpowiadały z łaską. Opinie ludzi na tym portalu odnośnie rekrutacji są jak najbardziej prawdziwe. Nie polecam szkoda czasu. Uważam ,że zatrudniają po znajomosci a rozmowy i tak muszą przeprowadzić.

Sylwia

Drodzy, jaka jest szansa na zatrudnienie się jeszcze w domu zdrojowym w Brzeźnie? Widziałam zapowiedzi wydarzeń wokół otwarcia. Pytanie, czy jest tam już sto procent obsady.

+-+-

Ludzie są bardzo fajni w 95%. Problemem jest ogromna niekompetencja dosłownie kilku osób, które niestety generują przez to mnóstwo problemów. Oczywiście uważają się za super. Tylko, że brak obycia, praktyki i same wiele lat pracy w urzędach nie dadzą nigdy efektów. Nowy dyr. z rodzaju "znajomosci to sukces", w sumie sympatyczny, wydał mnóstwo kasy na strategie, które normalnie pisze marketing w niecały miesiąc (tylko że trzeba najpierw to trzeba mieć osoby z branży). Nastąpił ogromny przerost zatrudnienia. Co by nie pisać o poprzedniku, przynajmniej umiał zrewitaliziwać totalnie zaniedbany teren, teraz instytucja nie umie sobie poradzić z najprostszymi projektami inwestycyjnymi i nawet miękkimi (nie chodzi o dział edukacji). Projekty "kulturalne, historyczne" to po prostu brak słów, ale najpierw trzeba wiedzieć co to w ogóle jest.... Generalnie jednak fajny zespół jak nie wnikasz w kompetencje. Jak jesteś z zewnątrz i znasz się na swoim fachu, po prostu nie idź tam, bo doznasz zbyt dużego szoku. Na przeczytanie, ok. Generalnie, konkursy często są z góry ustalone. Bardzo dużo osób odeszło. Być może już się unormowało i zacznie iść do przodu. A teraz z powodu Covid, istna laba.

@+-+-

Dziękujemy za opinię, choć wiele jej elementów nie do końca odbieramy jako krytykę konstruktywną lub zgodną z prawdą. Niemniej jednak zawsze jest to dla nas impuls do refleksji i dlatego chętnie ustosunkujemy się do bardziej szczegółowych informacji poza forum (adres e-mail: rekrutacja@hevelianum.pl). Tylko wyczerpujące dane dadzą nam szansę na wprowadzenie zmian w przyszłości i pozwolą rozwijać Hevelianum. Dziękujemy także za dotychczasową współpracę i czekamy na kontakt.

MickiMaus
@Pracodawca Hevelianum

Pracodawca, który nic innego nie robi, tylko śledzi wpisy w Internecie. Poza tym, jego wypowiedzi wskazują, że mam duży problem z krytyką.

NickiMaus
@+-+-

Piszą, że czekają na kontakt. Chyba tylko po to, by poznać Twoje dane osobowe. Bo przecież nie po to, by zaproponować Tobie intratną posadę? Z drugiej strony dziękują za współpracę, jakbyś już tam u nich pracował.

Mi
@+-+-

Jak na Pomorze, to bardzo dobre miejsce pracy. Efekty zmian widać gołym okiem i są na lepsze. Nie czepiałabym się zamawiania planów czy strategii u ekspertów, to akurat objaw profesjonalizmu a nie robienia "na dziada" metoda chaluoniczą. Pracowałam krótko, ale generalnie polecam. Wydaje się,czecrotacji też już nie ma i nastąpiła stabilizacja.

A
@+-+-

Nie ma to jak opinia byłego pracownika... Bardzo życzliwa i oczywiście wiarygodna;) Klasyka na takich portalach. Rozgoryczenie po stracie pracy zawsze można sobie odrobinę osłodzić takim "obiektywnym" wpisem.

Na jakie benefity można liczyć w Hevelianum?

Piotr N.

Nie rozumiem ludzi, zadających takie pytania. Owszem - można zapytać ale to sprawia wrażenie, jakby jakiś groszowy benefit był dla pytającego ważniejszy od reszty. A najważniejsza jest stabilna wypłata, a biorąc pod uwagę sporą rotację w Hevelianum, można się o tę stabilność tutaj spierać. Dla mnie osobiście równie ważne od comiesięcznych poborów są relacje ludzkie - głównie na linii pracownik-pracodawca (bo ze współpracownikami łatwiej można się dogadać, gdy nie ma podległości). Wiem, że w wielu miejscach bywa podobnie (bo - jak głosi przysłowie: "Polak Polakowi wilkiem") lecz śmiało mogę wskazać dwóch gdańskich pracodawców, którzy właściwie traktują ludzi. Zatem można? Można. I oby z czasem zrozumiał to również pracodawca Hevelianum.

Robo

Omijać! Byłem, widziałem, uciekłem z krzykiem :) Bajzel, chaos, mega pozerstwo i udawanie, że coś się robi. Instytucja jeśli ktoś w ogóle słyszał o niej, to niewiele. Dobry teren na sprzedaż komuś z głową i misją a nie dla marnowania kasy ludzi przez urzędów i resortowych przydupasów. I te bajeczki o planach bez planu i zmianach nazwy nie w czad i porę...Ło Boże... Kółko wzajemnej adoracji, nie warte uwagi zawodowej. PS. Rotacja coraz większa.

Zwiedzający
@Robo

Ani to miejsce od promowania kultury, ani od nauki, ani od edukacji (chyba, że na poziomie podstawówki). Co najwyżej miejsce dobre na spacer. Ale ileż razy można oglądać to samo?

Stary dyrektor był lepszy
@Robo

Niedawno spotkałem osobę, która jeszcze do niedawna pracowała w Hevelianum. W rozmowie potwierdziła to, co ja wiedziałem i doświadczyłem wcześniej. Że stary dyrektor był lepszy. Dawał stabilizację i wszystko dobrze funkcjonowało. Nowy dyrektor powywracał wszystko do góry nogami, a ze starej załogi niewielu jeszcze tam pracuje. Powiada się, że nic nie trwa wiecznie ale mimo wszystko mam złe wspomnienia z czasów nowego, obecnego jeszcze) dyrektora.

Pracownik_zaangażowany
@Robo

Najczęściej każdy pracodawca oczekuje od pracownika, by ten poświęcił się dla niego - by utożsamiał się z firmą i całkowicie zaangażował. Tyle, że to działa tylko w jedną stronę. Bowiem pracownik mniej lub bardziej ale z reguły angażuje się w pracę i emocjonalnie utożsamia się z miejscem wykonywania zawodu, ale czy na pewno pracodawca będzie identyfikował się ze swoim pracownikiem? W przypadku Hevelianum obawiam się, że nie jest z tym najlepiej. Potwierdza to duża rotacja pracowników w tym miejscu. Pewne zatrudnienie (i spokój na lata) ma jedynie obecny "przyniesiony w teczce" dyrektor.

Ile jest zmian w Hevelianum?

Zmiennik

Zmian w Hevelianum jest bez liku. Co chwilę kogoś zwalniają i zatrudniają nowego. :-)

Piotr Nowik

Jutrzejszym tematem recitalu organowego, będącego ilustracją do niedzielnej mszy w kościele pw. Bożego Ciała przy ul. 3 Maja 19 w Gdańsku (u stóp Góry Gradowej i siedliska Hevelianum), w godz. od 10:45 do 12:15, będzie jedna z najbardziej kunsztownych form muzyki polifonicznej: FUGA. Usłyszymy kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Jerzego Kacpra Weckera, Jana Pachelbela i Jana Schneidera. Informacje odnośnie powyższego (ogłoszenia, ulotki, program) znaleźć można w Internecie i lokalnych portalach informacyjnych.

Pracownmicy

Kolejne zwolnienia miały miejsce w Hevelianum. Czekamy na następne.

Pracodawca Hevelianum

Szanowni Państwo! Miło nam przywitać wszystkich użytkowników serwisu GoWork – od dziś rozpoczynamy naszą stałą obecność w serwisie. Oznacza to, że postaramy się dostarczyć Państwu wszelkich możliwych informacji, które pozwolą podjąć decyzję o dołączeniu do naszego zespołu. Osoby, które są zainteresowane pracą w Hevelianum zachęcamy do kontaktu bezpośredniego, pod adresem (usunięte przez administratora) Od dnia dzisiejszego będziemy uważnie zapoznawać się z wszystkimi pojawiającymi się głosami. Dołożymy wszelkich starań, aby Państwa spostrzeżenia pomogły nam doskonalić Hevelianum, jako przyjazne i wyjątkowe miejsce pracy. Tym wszystkim, którzy już wkładają swój wysiłek i zaangażowanie w ten proces – ogromnie dziękujemy!!! Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że w naszych wzajemnych relacjach szacunek dla drugiej osoby jest warunkiem niezbędnym. Jeśli więc zamieszczona opinia naruszy czyjeś dobre imię, godność lub dobra osobiste, będziemy reagować. Zachęcamy także do dzielenia się swoją opinią bezpośrednio - na kontakt czekamy pod adresem sekretariat@hevelianum.pl. Pod tym adresem jesteśmy do dyspozycji również w przypadku spraw wymagających wyjaśnienia – na Państwa wiadomości będziemy odpowiadać najszybciej, jak to możliwe. Pozdrawiamy, Zespół Hevelianum

MickiMaus
@Pracodawca Hevelianum

Dla mnie ten wpis jest jak zapalenie się lampki ostrzegawczej, że ten pracodawca nie toleruje krytyki i ściga mających nieprzychylne zdanie ludzie także w internecie. To na to marnują się samorządowe pieniądze? To, że u innych pracodawców bywa nieraz podobnie, wcale nie usprawiedliwia tego tutaj, który straszeniem ludzi chce wymusić pozytywne komentarze.

Czy Hevelianum organizuje staże dla studentów?

Pracodawca Hevelianum

Dzień dobry! Hevelianum od wielu lat uczestniczy w kilku programach stażowych, m.in. w programie „Wakacyjny staż”, organizowanym przez Urząd Miasta Gdańska. W obecnym roku nie mamy jednak możliwości ufundowania stażu w ramach tego programu. Bieżące informacje dotyczące możliwości odbywania stażu zamieszczane są na naszej stronie internetowej. Istnieje także możliwość odbywania w Hevelianum praktyk zawodowych lub wolontariatu. Osoby zainteresowane mogą skontaktować się z nami drogą elektroniczną (sekretariat@hevelianum.pl). Pozdrawiamy! Zespół Hevelianum

Ulka

Rotacja to dziś normalna sprawa. ludzie zmieniają z rożnych powodów, nie przesadzajmy.

@Ulka

Lekceważenie kłopotliwej sytuacji od lat nic nie zmieni. Rotacja jest nieustająca, bardzo wysoka i nie bierze sie znikąd, niemal w każdym dziale. Niestety.

Arnika
@Ania

Największa rotacja zawsze była w dziale eksploatacji. Biorąc pod uwagę, że w dziale jest tylko kilka ludzi, "zniknięcie" jednej czy dwóch osób w ciągu roku jest zauważalne. W innych działach też się dzieje.

Dar

Widzę, że nadal jedna osoba z obsesją prowadzi tu swojego autobloga, co nawet jeśli ludzie chcą obiektywnych informacji o tej jednostce budżetowej dla znajomych królika (z wyjątkami oczywiście), niszczy wiarygodność innych opinii.

Hodowca królików
@Dar

Tak się składa, że zajmuję sie hodowlą królików. A te króliki mają wielu znajomych. Czy znajdzie się dla nich praca w Hevelianum (z wyjątkami oczywiście)?

Hodowca królików
@Dar

Aktualny pracownik

To miejsce obsługuje znacznie więcej ludzi, może nawet dwukrotnie więcej. Bo do etatowych 50 czy 52 pracowników doliczyć należy ludzi z firmy ochroniarskiej (około 4-5), tyle samo pań sprzątających, równie podobnie obsługę trawników i zieleni, 2-3 stale dojeżdżających informatyków, jeden pan od napraw i jakieś dwóch stolarzy. A przede wszystkim znaczne grono tzw. animatorów, czyli młodych ludzi do pilnowania wystaw - minimum 10, a w sezonie może być ich więcej. Ktoś powie, że to firmy zewnętrzne... Tyle, że te firmy zewnętrzne (a więc wypłaty śmieciowe dla ludzi plus zysk dla firmy) trzeba opłacić, a są to opłaty stałe, wynikłe z zawartych umów. Tak więc, aby te wszystkie papierowe i plastikowe, a czasami z jakimś tabletem czy komputerem zabawki mogły działać pod szyldem Hevelianum, musi przy nich krzątać się około 80 osób(usunięte przez administratora)

Sylwia
@Aktualny pracownik

@Aktualny pracownik Może wiesz, czy konkurs Miasta Gdańska na specjalistę ds. finansowych w Hevelianum został już rozstrzygnięty? Nie wiem, czy warto jeszcze wysyłać dokumenty.

zniesmaczony fałszem

Nadmierna ingerencja cenzora w tym miejscu sprawia, że to forum przestaje być autentyczne i bezcelowe. To, że u każdego pracodawcy w Polsce panuje "świetna" atmosfera w zgranej paczce ludzi, że nie ma w ogóle mobbingu, ludzkich niesnasek, knucia, nabrzmiałych afer, donosów, czy wrednych przełożonych, dowiaduje się każdy już na etapie rekrutacji. Poza pracodawcą, do promowania tej ułudy, a dosadniej FAŁSZU, wciągani są też pracownicy.. Życie natomiast pokazuje zupełnie coś innego. Życzliwość w pracy, jeśli istnieje, jest powierzchowna i w każdej, niespodziewanej chwili może zostać wystawiona na próbę, której najczęściej nie zdaje. Jeśli pracodawca nie potrafi znieść krytyki, to niech zmieni pracę. Zapobieganie krytyce poprzez próby zastraszania i cenzorowanie treści jest najbardziej z prymitywnych sposobów zyskania wątpliwej sympatii.

Zostaw merytoryczną opinię o Hevelianum - Gdańsk

• Jak się pracuje w Hevelianum?

Zobacz opinie na temat firmy Hevelianum tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hevelianum?

Hevelianum