Opinie o Borne Furniture Sp. z o.o. w Gorzów Wielkopolski

Borne Furniture Sp. z o.o.
counter
2 31 159 5 1
Beti

Najpierw przymusowy urlop na tygodniowy przestój na początku marca, teraz trzy tygodnie z powodu braku zamówień. A wcześniej szaleńcze gonienie z produkcją nawet w soboty, byle zapełnić magazyny pod sufit i nie pozostawić żadnej pracy na ten słabszy dla firmy okres- to jest mistrzowska strategia "oszczędzania" w wykonaniu Bornego. Na pytanie o wypłate postojowego- śmiech w twarz petenta. Do tego pokazowe rwanie deklaracji o gotowości do pracy przez pracownice HR i bezsilne związki zawodowe, które są żeby być a nic nie ptorafią zdziałać...Żenada, nic dziwnego że w ostatnim czasie odeszło tyle osób z biura i z produkcji.

bubrik

Kierownictwo gburowate, zarobki nieadekwatne do obowiązków, wyśrubowane normy, BHP? hahahaha.

Tak20Nie
Gamoń

Mam podstatowe wykształcenjie. Inteligencjia ponirzej pszecientnej. Nie łukiem czytac ze zrozumieniem, nie myśle logicznie. Chcem zarabiac 4k zl na renke. Pracuje w borne, ale nie chcem pracować w soboty. Zarabjiam 2k zł i jestem zły. Nie utszymam rodziny. Borne źle bo nie mogem zarabjiac 4k zl

John

Nie mogę zgodzić się z częścią wcześniejszych opinii, ponieważ w tej firmie pracuję już kilka lat i polecam ją każdemu kto szuka pracy na terenie Gorzowa. Zakład ma już pięć lat i od samego początku swojego funkcjonowania przoduje w KSSSE pod względem warunków pracy oraz dodatkowych benefitów dla pracowników. Oto kilka z nich: -Bogaty pakiet świadczeń medycznych LuxMed -Klimatyzowana stołówka z automatami z żywnością oraz z napojami, zimnymi i ciepłymi -Akcja promująca zdrowe odżywianie się, a mianowicie codziennie rano dostępne są DARMOWE jabłka dla pracowników -Papier w WC o podwyższonym standardzie w porównaniu do ościennych firm (jasnoszary i delikatny, nie ten "ścierny" ciemnoszary) -Karty MultiSport, które pozwalają po pracy zażyć trochę ruchu na siłowniach, basenach czy zrelaksować się w saunie -Wysokie dofinansowanie socjalne na święta Czego chcieć więcej?

Tak8Nie7
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 89 dni.

Czy w Borne Furniture Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

Jbac grubych Nowy wpis

Zamieniać ludzi tylko żeby ustawić swoich na stołkach. Dobry zespół robi się latami a nie w miesiąc. (usunięte przez administratora)żeby kierownik nie musiał się nikomu tłumaczyć. Czas się zwalniać ale najpierw musicie zobaczyć co to znaczy piekło.

Tak7Nie6
Grzegorz 29 Nowy wpis

Jak tam Hubercie zmiany w składach ?. Nie interesuje Ciebie to że ludzie się kłócą, nie mogą się porozumieć. Rozwalasz dobrze współpracujący skład ludzi tylko dlatego że Twoim zdaniem tak jest dobrze. Zwalniają się ludzie ale co tam nie ma ludzi nie zasapiobych...

Tak4Nie4
Vitalij Nowy wpis
@Grzegorz 29

Zmiany są potrzebne, to naturalna rzecz w takiej dużej i rozwijającej się firmie. Jeśli ktoś nie potrafi się zaadaptować to jest jego problem, a nie kierownika który dał mu szansę na rozwój.

Tak5Nie5

Ciężko jest w systemie 12/12 w Borne Furniture Sp. z o.o.? Ktoś coś?

Berek
@Pytanie

Nie ma takiego systemu w Borne

Rodzynek
@Pytanie

A ktoś powie Jak jest na pakowalni mechanicznej?

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Gosia:)

Jestem na opiece nad dzieckiem z powodu covid. Chętnie wrocilabym do pracy ale nie wiem co mnie czeka. Kierownikom oraz kadrą juz dawno nie ufam. Widzę co się dzieję... co robią z ludźmi.. czy to czas na zmianę pracy?

Tak3Nie2
byly magazynier

jak kogoś interesuje praca na akord na wózku widłowym w Borne Gorzów to powodzenia życzę .

Tak3Nie
walek

I teraz się jeszcze bardziej przekonuje że zrezygnowanie z tego syfu było dobra decyzja !!!

Tak10Nie
Beti

Dyrektor
@Beti

Tak jest jak dyrektor ma premię od obrotu. Mistrz, a nie strateg hi hi.

Wykształcona

Firma w czasach kryzysu pokazała swoją prawdziwą twarz. Wstrzymano świadczenia socjalne na święta Wielkanocne a zarząd zamiast ogłosić przestój z powodu epidemii, lub w jakiś sposób dogadać się z pracownikami którzy również są w bardzo trudnym położeniu, zmusza ich do wykorzystania CAŁEGO urlopu wypoczynkowego, grożąc przy tym konsekwencjami personalnymi w razie jakiegokolwiek sprzeciwu. Pracownicy są wzywani na rozmowy z kierownictwem pojedynczo, gdzie są zastraszani i traktowani frazesami o "lojalności". Lojalność to jedno, ale łamanie przepisów prawa przez firmę nie powinno pozostać bezkarne. Mam nadzieję że nie tylko ja postanowiłam zgłosić się do odpowiednich instytucji.

Tak35Nie2
Ktosiek

Jest jak jest. Jest ok. Narzekają najczęściej ci, co chcieliby dużo w krótkim czasie.

Tak2Nie3
Karol
@Ktosiek

Od jak dawna pracujesz w tej firmie? Twierdzisz, że jest ok, jednak Twoja opinia nie mówi zbyt wiele. Czy mógłbyś coś więcej napisać o tym miejscu pracy? Będę wdzięczny.

TakNie1
Bolek i Lolek

Nie mam pojęcia jak jest w Gorzowie, ale na temat Barlinka mogę się wypowiedzieć. Na szczęście nie pracuje już tam od półtora roku. Zarobki minmalna krajowa. Oczywiście ludzie jak to ludzie, będą narzekać. Praca jest adekwatna do zarobków. Ludzie szczególnie na pakowalni nic tylko narzekają, że mało, że chcą więcej. Za co? Jeżeli chcecie więcej zarabiać, trzeba było ukończyć chociażby ta szkole średnia, albo podnosić swoje kwalifikacje. Pakowalnia mebli toksyczne, pełne zawiści, obgadywania żyjące i czyms życiem, babska, które nawet gdy pójdziesz do toalety aby strzelić kloca, to zrobią z tego sensacje. Zakład zatrudnia młodych ludzi którzy w dość krótkim czasie dostają stanowiska operatorskie. Są to ludzie przede wszystkim normalni wycofani nie angażujący się w to całe społeczne (usunięte przez administratora) Niestety na tych młodych ludziach nie pozostawia się suchej nitki, bo jak on mógł dostać operatora skoro pracuje krócej od nas. Jeżeli im podskoczysz wykoncza cie psychicznie sama atmosfera. Taka moja opinia odnośnie tego co zaobserwowałem wraz z kolegą podczas naszej kariery w borne. Miodu nie ma, praca lekka, palarnia jest, kierownictwo jak to kierownictwo, muszą o coś się doczepić bo to ich praca. Socjal do (usunięte przez administratora) jak w każdym takim zakładzie pracy. Jeżeli ktoś woli pracować lżej, za mniejszy pieniądz, polecam.

Tak2Nie8
Beti kadry
@Bolek i Lolek

To Ty? Kto wypisuje takie bzdury? Kierownictwo ok? Gdzie?

Tak17Nie
Mała Mi

A co polecacie? Lepiej Barlinek czy Gorzów?

Nie warto
@Mała Mi

Teraz to juz nigdzie. Firma skutecznie juz stracila wszystkie atuty jakie miała. Rodzinna patologia rozwala ten kiedys fajny zakład. Nepotyzm godny opisania.

Tak45Nie2
Gamoń

Bornista
@Gamoń

Szanowne panie Niesławny vel Gamoń vel Franciszek (tak, wiemy iż to pan/i )- niestety najgorsze jest to iż takie osoby właśnie w tej firmie zarabiają lepiej niż pracownik z kwalifikacjami czy chęcią do pracy. Technolodzy nie znający procesu, brygadziści śpiący sobie podczas zmiany na stołówce, dużo by wymieniać. Najsmutniejsze jest to że firma dobrze o tym wie, a potrafi tylko wypisywać głupoty na forach.

Tak17Nie

Blondi
@Gamoń

Weź się pofarbuj ruro.

Tak16Nie
@Bornista

Faktycznie , tak łatwo tych ,,służbowych'' rozpoznać jak się kompromitują.

rura
@Blondi

a o której pani mowa bo jest ich 6 :)

Tak2Nie1
Żona
@rura

Tej bez wykształcenia, jest tylko jedna

Tak31Nie
Pracownica
@Żona

Jak to możliwe że dojść tak wysoko bez podstawowego wyksztalcenia wymaganego do tego stanowiska? Czy tak można w całym Borne?

Tak30Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 312 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w Borne Furniture Sp. z o.o.?

Mała Mi

Witam. Czy warto przyjąć się do tej firmy? Na jakie zarobki można liczyć?

Grzegorz B.
@Mała Mi

Na minimalną krajową, plus praca w każdą sobotę na pierwszej oraz drugiej zmianie. Ogólnie nie polecam, nawet kierownicy uciekają do niemiec na szparagi żeby dorobić na godne życie. Premie śmieszne, nagród brak, socjal że pożal się boże.....

Tak22Nie1
Mouse

Mówię szczerze, jako pracownik z kilkuletnim stażem- omijajcie te firmę, jak najdalej się da.! Po kolei: Przyjmując się, słyszysz jaka firma jest wspaniała, jak się prężnie rozwija, natomiast ja na własne oczy widzę, jak wiele ludzi ,,przewinęło się''przez firmę podczas samego mojego okresu próbnego, a ogłoszenia o zapotrzebowaniu na ludzi widnieją w różnych miejscach PRZEZ CAŁY CZAS. Są osoby mające stał miejsca pracy(zaznaczam siedzące), a osoby pracujące najciężej są wysyłane po całym zakładzie, w dodatku brygadzista potrafi powiedzieć, że naszym zakładem pracy jest całe Borne. Szkoda, ze nie tyczy się to wszystkich. Operatorzy, którzy biorą o 1/3 większe wyplaty od zwykłego pracownika, bawią się komórkami, a produkcyjni robią ich robotę. Ukraińcy, to w ogóle parodia. Nie znają(albo udają), że nie znają polskiego, aby Polacy musieli pracować za nich, a kierownik nie zwróci uwagi im, tylko oczywiście Polakom. Jeśli chodzi o urlop, są osoby, których nie ma notorycznie i to jest w porządku, a innym natomiast odmawia się urlopu ( nawet dwutygodniowego w okresie letnim) co jest nie zgodne z prawem. Jak można mieć 50 dni zaległego urlopu i nie mieć kiedy go wykorzystać, bo przecież jest praca. ?? Wymagają przychodzenia w Niedziele, a w Poniedziałek zakład stoi, bo nie ma miejsca. Wynagrodzenie jest głodowe, nie wyobrażam sobie utrzymać za nie rodziny, a nawet podwyzki inflacyjnej nie uświadczysz. Kwitki wypłat prawie nigdy nie są rozdawane na czas, pomijając już, że nawet wypłata wpływa w ostatniej chwili. Na sobotę podpisuje się na innej liście niż codziennie, a tak, żeby może przypadkiem lista gdzieś zaginęła i nie zapłacić ludziom nadgodzin, a co tam. Brygadzista potrafi powiedzieć, że pracownik ze względu na wiek lub staż pracy nie potrzebuje wolnego, lub musi pójść na inne stanowisko, a samo kierownictwo nie ma pojęcia o mechanizmie firmy. To co się tam dzieje to (usunięte przez administratora) na kółkach, więc jeszcze raz powtórzę-omijajcie ten obiekt z dala.

Tak18Nie1
Operator
@Mouse

Piszesz że operatorzy biorą 1/3 więcej. Przecież są wolne miejsca na homagu czy lakierni. Zapraszamy, tylko nikomu nie chce się rączek usmarować. Zobacz jak oni wyglądają np lakiernia. Ciągle usmarowani w lakierach i praca przy chemii. Każdy by chciał stać przyklejać naklejki i brać tyle co operator na prasie, homagu czy lakierni. Wesołych świąt.

Tak7Nie
Niesławny
@Mouse

"Mówię szczerze, jako pracownik z kilkuletnim stażem- omijajcie te firmę, jak najdalej się da.! " Rozumiem,że nadal Pan tam pracuje? Dlaczego nie zmieni Pan pracy skoro jest tak źle? "Przyjmując się, słyszysz jaka firma jest wspaniała, jak się prężnie rozwija, natomiast ja na własne oczy widzę, jak wiele ludzi ,,przewinęło się''przez firmę podczas samego mojego okresu próbnego, a ogłoszenia o zapotrzebowaniu na ludzi widnieją w różnych miejscach PRZEZ CAŁY CZAS." To jest naturalne. W każdej dużej firmie jest spora rotacja. Ma na to wpływ wiele czynników, nie zawsze jest to wina pracodawcy. Chyba nie muszę tego tłumaczyć. Również każda większa firma ma stale otwartą rekrutację. "Są osoby mające stał miejsca pracy(zaznaczam siedzące), a osoby pracujące najciężej są wysyłane po całym zakładzie, w dodatku brygadzista potrafi powiedzieć, że naszym zakładem pracy jest całe Borne. Szkoda, ze nie tyczy się to wszystkich. Operatorzy, którzy biorą o 1/3 większe wyplaty od zwykłego pracownika, bawią się komórkami, a produkcyjni robią ich robotę." Jakie to są miejsca siedzące? Proszę o przykłady. Co ma Pan zapisane w umowie o pracę? Przypisany dany dział czy "pracownik produkcji"? Jest Pan zatrudniony w firmie na najniższym stanowisku i musi Pan wykonywać polecenia przełożonego. Proszę się starać o stanowisko operatora, będzie mógł Pan siedzieć i grać na telefonie. W dodatku będzie Pan zarabiał 1/3 więcej!!! No, chyba,że nie nie ma Pan wystarczających kompetencji na w/w stanowiska i dlatego wylewa Pan żal ma forum. "Ukraińcy, to w ogóle parodia. Nie znają(albo udają), że nie znają polskiego, aby Polacy musieli pracować za nich, a kierownik nie zwróci uwagi im, tylko oczywiście Polakom." Sprawę Ukraińców przemilcze. "Jeśli chodzi o urlop, są osoby, których nie ma notorycznie i to jest w porządku, a innym natomiast odmawia się urlopu ( nawet dwutygodniowego w okresie letnim) co jest nie zgodne z prawem. Jak można mieć 50 dni zaległego urlopu i nie mieć kiedy go wykorzystać, bo przecież jest praca. ??" Jak nie można wziąć urlopu? To regulują kwestie prawne. Ma Pan 50 dni urlopu? Proszę zgłosić chęć wybrania urlopu. Napewno Pan dostanie. "Wymagają przychodzenia w Niedziele, a w Poniedziałek zakład stoi, bo nie ma miejsca. Wynagrodzenie jest głodowe, nie wyobrażam sobie utrzymać za nie rodziny, a nawet podwyzki inflacyjnej nie uświadczysz. Kwitki wypłat prawie nigdy nie są rozdawane na czas, pomijając już, że nawet wypłata wpływa w ostatniej chwili. Na sobotę podpisuje się na innej liście niż codziennie, a tak, żeby może przypadkiem lista gdzieś zaginęła i nie zapłacić ludziom nadgodzin, a co tam." Nie ma przymusu chodzić na nadgodziny do pracy. A jednak Pan utrzymuje rodziny za te "głodowe wynagrodzenia". Czyli Pan sobie zaprzecza!! Nigdy nie było sytuacji,że nie zostały wypłacone pieniądze za nadgodziny. Proszę nie zmyślać. "Brygadzista potrafi powiedzieć, że pracownik ze względu na wiek lub staż pracy nie potrzebuje wolnego, lub musi pójść na inne stanowisko, a samo kierownictwo nie ma pojęcia o mechanizmie firmy. To co się tam dzieje to (usunięte przez administratora) na kółkach, więc jeszcze raz powtórzę-omijajcie ten obiekt z dala" Bzdury.

Tak6Nie4

@Operator

Po co ty się w ogóle odzywasz jak nie masz nic sensownego do powiedzenia ? Pytam - po co ?

Muszkieter

Do pracownicy firmy która tak dzielnie broni jej dobrego imienia- jeśli zakład nie chce mieć negatywnych opinii to może niech zmieni swoje podejście do pracowników? Może niech zacznie słuchać co ci mają do powiedzenia, zamiast wypluwać z siebie puste formułki zasłyszane na szkoleniach z coachingu....Może niech firma zacznie doceniać doświadczonych pracowników, którzy muszą użerać się z ukraińcami nie znającymi nawet podstaw języka polskiego? Przecież oni swoją nieznajomością języka stwarzają realne zagrożenie dla współpracowników na linii! O sprawach higieny osobistej poniektórych nawet nie wspominam, bo to jest istny horror. Jeśli nadal nie zmieni firma swojego podejścia, to ilość zwolnień będzie tylko rosła.

Tak20Nie1
Ja
@Muszkieter

Zgadzam sie z Toba,jest duzo do zrobienia!Tez czasami szlag mnie trafia i rece opadaja i mam wrazenie ze zderzam sie ze sciana!Nie slucha sie nas!To prawda,ale nie widziales jak 18 lat temu powstawala ta fabryka i jak niewiele brakowalo zeby jej nie bylo!

@Muszkieter

Tak sobie czytam i przypomniały mi się słowa Jana Pawła II " Praca nie może być traktowana – nigdy i nigdzie – jako towar, bo człowiek nie może dla człowieka być towarem" ponad czasowe, a ktoś najwyraźniej o tym zapomina :(

Tak6Nie

Niesławny
@Muszkieter

A może zamiast wylewać żółć na forum, lepiej pójść i porozmawiać z kierownikiem produkcji? Były organizowane spotkania z kierownictwem o tym co można poprawić w firmie itp. Może warto pójść i porozmawiać co nas boli? Co można poprawić w firmie?

Antoni
@Niesławny

Co z tego że były takie spotkania ? Nie raz byłem i jest to robione pod publiczkę.

@Ja

,,....ale nie widziałeś jak 18 lat temu powstawała ta fabryka i jak niewiele brakowało żeby jej nie było!'' .Co to za stwierdzenie ni z gruszki ni z pietruszki ? Właściciel jesteś ? Może to lepsze by było aby taki następny (usunięte przez administratora) nie powstawał !

bubrik

Tak20Nie
@bubrik

Dziwne jak często ostry język idzie w parze z tępym umysłem....zmień pracę inteligencie...

Tak8Nie5
Bubrik
@Optymista

Przepraszam ale czy skłamałem i czy jestem wulgarny?

@Bubrik

Muszę Cię pochwalić ,że umiesz przepraszać ! Ale do rzeczy "kierownictwo gburowate" - tak uważam to za wulgaryzm!"Zarobki nie adekwatne do obowiązków"- sam się zgodziłeś na takie warunki więc skąd pretensje, "wyśrubowane normy" - kłamstwo skoro masz jeszcze czas na inne rzeczy w czasie pracy, "BHP"- jeżeli czujesz się zagrożony w swoim miejscu pracy zgłoś się do nich a na pewno Ci pomogą! Może zmień pracę skoro masz za wysokie kwalifikacje w stosunku do zajmowanego przez Ciebie stanowiska .... w innych zakładach jest na pewno dużoooo lepiej ....przecież wiesz .....

Tak8Nie6
BlondB
@Optymista

Masz blond włosy optymistko z biura?

Tak9Nie1
Bubrik
@Optymista

Wulgaryzmem jest nazywanie pracowników że to są ludzie z ulicy. Czy ja napisałem że mam czas na inne rzeczy w pracy? Nawet przysłowiowa kupa jest problemem bo za długo cię na stanowisku nie ma. Zarobki najnizsza krajowa plus premia. 100 złotych. Jak na firmę z milionowym i zyskami to wstyd.Na BHP dobrze wiesz że przymyka się oko. W innych zakładach jest o wiele lepiej i się o tym przekonałem bo od czerwca nie pracuje i mam porównanie co do Borne. Ludzie są szczuci na siebie wprowadza się sztuczny zamęt który ma odwrócić uwagę od poważnych problemów.

Tak4Nie
Bartek
@Optymista

Weź się za siebie i pójdź w końcu do psychatry, bo cierpisz.

TakNie3
Anna
@Bartek

@Bartek Każdy ma prawo do swojej opinii, powinniśmy to uszanować. Na jakiej kwocie oscylują zarobki w Borne Furniture?

@Optymista

Stary , takiego (usunięte przez administratora) w odpowiedzi dawno nie widziałem. ,,Sam się zgodziłeś na takie warunki'' - to taka odpowiedź Janusza do kwadratu. Reszta to dodatek - tak publicznie się kompromitować tak niskim poziomem ? (usunięte przez administratora)

Tak2Nie
kierowca wozka

negatyw !!! pracowałem na magazynie ... jednym słowem jazda ! wspominając tam prace nie dobrze mi się robi ....

Tak10Nie
Karol
@kierowca wozka

Z Twojego nicku wnioskuję, ze musiałeś mieć uprawnienia na wózki widłowe. Czy dla pracowników, którzy ich nie mieli firma organizowała kursy, które można było zrobić na koszt pracodawcy już w trakcie zatrudnienia?

TakNie2
Wozkowy
@Karol

bez uprawnień ust nie masz co szukać pracy

TakNie1
Siema Heniu
@Wozkowy

Mój kurs finansowała firma. Ostatnio robili dużej grupie ludzi w Barlinku jakieś 2- 3 lata temu. Nie wiem jak jest teraz i czy dalej robią takie kursy,..

Jo
@Karol

Była możliwość uzyskania darmowych uprawnień, bo zakład otrzymywał dofinansowanie ze środków UE.

Tak2Nie1
John

Tak8Nie7
JOPKO
@John

W sumie jabłuszka cały czas są nie tylko rano :D

Stragan
@JOPKO

Jajka,warzywa, słoiki i kwoki też:)

Zostaw merytoryczną opinię o Borne Furniture Sp. z o.o. - Gorzów Wielkopolski

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Borne Furniture Sp. z o.o.