Opinie o Varroc Lighting Systems w Nový Jičín

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Varroc Lighting Systems. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Varroc Lighting Systems na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Varroc Lighting Systems w Nový Jičín

Rr

Praca sama w sobie nie jest trudna, przynajmniej dla mnie nie była, jeżeli potrzebujesz troszkę więcej czasu na naukę - niestety po kilku dniach zostajesz zwolniony. Co do ludzi na hali na którą trafiłam - tragedia, team lider traktujący Polaków jak zło konieczne. Czesi wysługujący się Polakami. A wisienka na torcie jest brygadzista na którego trafiłam, człowiek ewidentnie z problemami psychicznymi, nie potrafi powstrzymać emocji - nie raz byłam świadkiem jak na kogoś krzyczał. Pierwszy raz spotkałam się z takim poniżeniem człowieka, brakiem szacunku. Ludzie nie wytrzymują, uciekają w ciągu przerw oraz w trakcie pracy. Szkoda, że firma uważa się za taką antymobbingową, niestety nijak ma się to do rzeczywistości.

Zbychu
@Barbla

Czemu zabrali przerwę? Ile jej było i czy była płatna? Ludzie się boją spytać żeby nie stracić pracy, czy co? Dają chociaż wodę do picia jak taki upał?

Bartek

Do tego Rychwaldu opłaca się iść do roboty? (usunięte przez administratora) są zawalone tymi ofertami Rychwald i ten Nový Jičín. + roboty w Mosnowie przy felgach.Nie szłyszałem jeszcze dobrej opini na temat tych firm

@Robert

Dziękuję za dobre słowo i wzajemnie, również wszystkiego najlepszego :) Z tego co zauważyłem sporo osób które pracuje tu dłużej zastanawia się nad zmianą pracy, ale zostają z przyzwyczajenia, obawy że trafią gorzej, czy tam uznają że jeszcze chwile przeczekają, dokończą miesiąc. Nie czuje żeby firmie zależało na tym by doświadczeni pracownicy nie odchodzili. Polacy w zdecydowanej większości pracują tu bardzo solidnie, a ostatnimi czasy praktycznie nie widzę żadnych pozytywnych / zachęcających działań ze strony pracodawcy, raczej wręcz przeciwnie - a to coraz niższe/brak premii, a tu inny rodzaj premii całkowicie usuną.. Ja zostałem dłużej bo całkiem dobrze trafiłem, z niezbyt ciężką robotą przy której czas mi się nie dłużył. No ale nic nie trwa wiecznie, ostatnimi czasy zaczęło się pojawiać jakieś głupie czepialstwo, a im więcej takich kwiatków, tym bardziej człowiek rozdrażniony chodzi. Pewnie kiedy odejdę napiszę jeszcze jedną, ogólną opinię o tym miejscu pracy, bo do tej pory wypowiadałem się raczej pozytywnie i starałem skupiać na pozytywach, co przy regularnie pogarszających się warunkach w pracy przestaje być aktualne.

Ta firma to nieprozumienie. Pracuję pod agenturą, inaczej się nie da. Ogłoszenia agencji to jedna wielka ściema jeśli chodzi o pensję, nie da się zarobić tyle co obiecują. A firma? Ludzie na kierowniczych staniwiskach to (usunięte przez administratora), oderwani od pługa nie mający pojęcia jak zarządzać i kierować zespołem. Załoga to klika donosicieli i lizusów. Więc nowe osoby są na straconej pozycji, nie ma norm? Twoja wina...nie ważne, że maszyny pożal się boże, panowie mechanicy też do niczego ( szxzególnie buc w okularach z brzuchem piwnym), nikt nie patrzy na to, zawsze to wina nowych. Przerwy nie ma jak nie ma normy bo przecież nie jest ważne, że Ty pracujesz i resetujesz błedy alę normy brak. Odradzam wszystkim bo zarobki takie jsk w Pl a nie tracisz czasu na dojazdy.

Stara wyga

Zgadzam się firma jest totalna pomyłką W ogłoszeniach kłamią na czysto tzw na lyso bez żadnych 12 i 16 godzin zrobicie około 4.000zł jak dobrze pójdzie i korona będzie wysoko Ogólnie to jest (usunięte przez administratora) przetrwania jak(usunięte przez administratora) cię traktują naprawdę jak nie macie wyjscia to się zatrudnicie a jak co szerokim łukiem omojajcie ten (usunięte przez administratora) Są sytuacje że biorą przerwy bo transport czeka do np 13.00 i musicie zrobić żeby odjechał tragedia No jak ka chcesz się dostać tak jak ja na Rybnik do orzepowic to zapraszam

Dżasti Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Może mi ktoś powiedzieć co ta firma wyprawia? Zwolnienia w jicinie i nie tylko agentury ale też stałych pracowników. A już ogloszenia o przyjęciach do rychwaldu? To nie można nas przenieść? Linki nie będą jechać ale magazynierów się przyjmuje? Już trochę tu pracuję ale takiego teatru to jeszcze tu nie było.

Jakie są warunki zatrudnienia w Varroc Lighting Systems?

Ja Nowy wpis

Nie ma żadnych warunków, przyjmują wszystkich jak leci. Niby testy trzeba zadać manualne ale to chyba każdy da radę. Zapytaj lepiej jak przetrwać. Nie ma co liczyć na dłuższe zatrudnienie. Przyjmują i zwalniają bo nie ma produkcji. Teraz jest taka akcja, przyjęto kupę nowych a w następnym tygodniu zwolnienia bo nie ma co robić. Kochaj ludzi których poznajesz bo wieczorem z kimś wracasz a następnego dnia już dana osoba się nie pojawia bo dostała smska o zwolnieniu.

Nowy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Witam. Macie system 4 brygadowy czy na 3 zmiany ?

No a jak z językiem, jest dużo Polaków i łatwo się porozumieć ? Bo to mnie w sumie zastanawia. I czy macie stroje robocze jakieś zapewnione ? I co z tymi maszynami, są w słabym stanie czy o co chodzi

Tak są stroje robocze, ale buty katastrofa. Agentury daja buty ktore są strasznie niewygodne, nie znam osoby ktorej nie bolą stopy. Co do maszyn to tak, kiepski stan i nikt nie patrzy na to, że walczysz z maszyną albo czekasz aż co ją uruchomią, przerwy brak. Język nie jest potrzebny, spokojnie się porozumiesz, dużo Polaków pracuje. Jednak zastanów się dobrze zanim przyjdziesz tu pracować bo kasa dużo mniejsza niż w ogłoszeniach, jesteś nowy więc zawsze wszystko jest na ciebie w sensie brak pauzy. Polacy niezbyt pomocni choć to zależy jaka linka ci sie trafi. Ja osobiście rozglądam się za czymś innym to na przeczekanie.

Holka

Zgadzam się, pracuję tu już kilka miesięcy i dalej pod agencją. Kasa marna i nie wiem czy to prawda ale nie tylko pod agencją. Jednak z drugiej strony wszyscy narzekają a są tacy co siedzą tu po 6-7 lat, więc czy faktycznie te zarobki pod firmą są tak marne i ludzie dają się tak wykorzystywać? Pracują sami Polacy, Ukraincy i kilku Czechów. Reguła się potwierdza Polacy są dla siebie straszni a właściwie Polki. Zawistne, plotkujące starsze panie myślące, że jak będą w (usunięte przez administratora) Czeszkom to będą miały lepiej. Mają o tyle lepiej, że te sfrustrowane Czeszki się na nich nie wyżywają a te stoją dalej na tych linkach i myślą, że są specjalistkami od maszyn. Ukrainki w tym wszystkim są bardzo pracowite i pomocne. A Czesi co tu dużo mówić, tworzą czeski film. Czeszki (usunięte przez administratora), że dusi na pół hali. Jak przyjdzie jakaś nowa, atrakcyjna Polka to ma (usunięte przez administratora). Wiadomo włącza sie babska zawiść i nie patrzą czy taka osoba coś umie czy nie i tak zawsze się do niej (usunięte przez administratora). A jak już ktoś jest trochę inteligentniejszy i ma(usunięte przez administratora) się odezwać to nie dość, że się z takiej osoby smieją to bezczelnie pozbywają z diału. Jak to się mówi? Konkurencji trzeba się pozbyć a głupimi lepiej rządzić. Mądry pracodawca wie, że atmosfera w pracy czyni cuda. To nie powinien być (usunięte przez administratora) tylko miejsce do którego ludzie chętnie przychodzą. Pracownik w dobrej atmosferze jest bardziej wydajny co jest z korzyścią dla firmy. Kolejny problem to brak norm i przestoje na linkach które zdarzają się notorycznie. Nie powinno się wyżywać na ludziach że w tym czasie nic nie robią tylko pomyśleć o pożądnych serwisach maszyn. Traktują ludzi oczywiście też tylko niektórych jak nierobów, nie zdając sobie sprawy, że każdy woli pracować bo czas szybciej leci.Reasumując praca jak praca nie jest cięzka i gdyby wszystko działało to normy można zrobić spokojnie. Kobiety zamiast walczyć z zawiścią powinny pomyśleć co zrobić żeby wyglądać jak ten "obiekt złośliwości". W dobie internetu, stylistów, dietetyków, fryzjerek, kosmetyczek itp to nie jest trudne. Mniej donosicielstwa oraz trochę więcej logiki w zarządzaniu łącznie z lepszymi warunkami płaciwymi i mamy firmę idealną.

To jakie wynagrodzenie znajduje się w ogłoszeniu, a jakie otrzymuje się w rzeczywistości? Duża różnica jest między tymi stawkami? Rozjaśnisz to?

Bardzo duża różnica, w ogłoszeniach obiecują gruszki na wierzbie. Agentury starają sie pozyskać pracowników i podają niebotyczne kwoty. Są ogłoszenia na olx można sprawdzić. A prawda jest taka, że 147 koron na godzinie brutto (każda ma tak samo) razy ilość przepracowanych godzin nie da takiej kwoty. Nadgodziny? Nowi raczej nie pracują lub rzadko. Jak VPT Cię lubi to zapyta a jak nie to zapomnij, że zaoferuje Ci nadgodziny bo to przywilej dla pupilków. I nawet jak uda Ci się coś dorobić to wychodzisz tak jak w Pl obecnie z najniższą. O obiecywanych premiach za frekwencje zapomnij bo nie ma czegoś takiego. Za normy też zapomnij. Realny zarobek w dobrym miesiącu to 22000-23000 koron. Przerwy 10 min które powinny być są zabrane, choć to zależy od hali. Na tej gdzie ja pracuję w przerwach odbywają się narady czyli pitu pitu żeby człowiek nie wyszedł z hali. Dlatego jest rotacja, ludzie dostają wypłaty i szukają czegoś innego i odchodzą. Nie warto dojeżdżać taki kawał do pracy kiedy w Polsce zarabia się tak samo lub więcej. Uważam, że firma wpuszczając agentury powinna także kontrolować to w jaki sposób te werbują ludzi do pracy. Ale wiadomo każdy ma to w nosie jeden odejdzie to przyjdzie następny i jakoś to się kręci.

A to możesz napisać, ile faktycznie się tutaj zarabia? Czy jest to jakaś tajemnica i nie można ujawnić widełek wynagrodzenia? Szukam pracy, więc chciałbym się zorientować, jak to mniej więcej wygląda...

Każda agencja ma identyczną stawkę i nie jest ona tajemnicą. Za godzinę 147 kc brutto +dodatki za godziny nocne czy nadgodziny. Agencje w ogłoszeniach obiecują pensje od 35000 kc i to jest wielkie (usunięte przez administratora) Pracujesz 7,5 godziny więc łatwo policzyć podstawę a na nadgodziny to raczej nie licz, choć to zależy jaka hala.Ale nawet jeśli uda sie jakieś zrobić to też nie ma szans na taki zarobek.

Stara wyga Nowy wpis

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Varroc Lighting Systems? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.

Czy pracodawca Varroc Lighting Systems motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

vq

tak. jeśli ludzie są potrzebni w związku ze zwiększoną produkcją zdarza się, że za nadgodziny dostają dodatkowe premie, niestety ostatnie premie okresowe za nadgodziny były w roku 2020

#ona

Absolutnie nie! Na dzień dzisiejszy zabrane nawet przerwy 10 min tylko po to żeby wyrobić normę a to nie możliwe gdyż na lince masz osoby które się dopiero uczą , często brak materiału albo zepsuta maszyna

@#ona

Serio mogą zabrać przerwę? Ludzie wyrazili na to zgodę czy kierownictwo samo tak postanowiło? Rozumiem że ciężko wyrobić normę ale jak się już uda to są wysokie premie? Ile można wtedy zyskać?

zc

Hej o której godzinie są wyjazdy z Wodzisławia? Pytam bo to daleko, ale mysle zeby sie przeniesc

Hej, chce złożyć cv na operatora produkcji. Nie ma jednak narazie oferty ale wiem ze kiedyś taka była wiec pomyślałem ze może jeśli wyślę mimo wszystko to przy kolejnej rekrutacji rozpatrzą ? Ciekawi mnie czy jest może bus pracowniczy ? Jeśli tak to ile się za niego płaci?

Jak długo trwa proces awansu w Varroc Lighting Systems?

Jedyne oferty pracy i to nieaktualne, są w Niemcach, gdzie w 2019 r. otwarto zakład VLS. Ale guglajac w sprawie pracy specjalisty w jakości dostaw zauważyłem ten profil i zaciekawiliście mnie bardzo. Serio opłaca się Wam jeździć do pracy do Czech? To jest jakoś finansowo korzystniejsze niż praca na produkcji po polskiej stronie granicy? Czy chodzi o to, że dojazd jest tutaj lepszy?

Ostatni wpis jest na temat zwolnień masowych, i jak to dalej się potoczyło? Planują przyjąć nowe osoby na produkcję, czy nadal jest obniżona i nie ma na co liczyć? Dostaliście jakieś odprawy? Zaktualizuje ktoś jak praca w firmie teraz wygląda?

Anka

Witam praca jak praca ale nacisk na normy normy gonoc normy a ostatnia sytuacja z powodu obniżenia produkcji zwolnienie grupowe masowe tyle ludzi zwolnić jaka tu polityka firmy skoro norma norma wyroba leci a potem nie ma pracy ? Chore je.... zakład już żaden Polak nie powinien tam iść do pracy czech nie pójdzie a Polak robi normy porażka nie polecam pracy w tej firmie

Rr

Nam Z 2 Linia 3
@Rr

Dlatego ja już sobie powiedziałem NIGDY więcej pracy w CZechach, pracowałem w różnych krajach i okazało się że 10 kilometrów od mojego domu są najgorsze warunki pracy :) Polacy do najgorszych prac, Jedne i te same firmy/agencje pracy, jedne i te same ogłoszenia zawalone na OlIksie od lat to już samo ukazuje jakie to oferty, nic nie warte :)

Barbla
@Rr

Zgadzam się z tą opinią. Polski pracownik traktowany jest jak (usunięte przez administratora). Masz tylko pracować i o nic nie pytaj. W Rychvaldzie zabrali krótkie przerwy i pracujesz 4 godziny w tym upale a polskie pracownice boją się zapytać o przerwę. Totalny wyzysk!!!!

Zbychu
@Barbla

ds12ds

nie myślcie ze bedziecie dostawac tyle co w ogloszeniu, wieczne niezgodnosci z wyplatą bo przeciez do kogo pojdzie sie poskarzyc polski pracownik do czeskiego sadu ? i wynajmie sobie czeskiego tlumacza z czeskim adwokatem ? nie ! wiec wolą non stop zatrudniac nowych pracowników i i dalej nastepnych robic w (usunięte przez administratora)

@ds12ds

Czy na pewno te niezgodności są takie "wieczne"? Bo chyba gdyby tak było to już żaden Polak by pracy się nie podjął a z tego co widzę raczej wciąż na pracę tam jest parcie?

@ds12ds

Rychwald taka opinia?

@Aga

A jakie w sumie inne mogłyby być możliwości?

@Beata

Nowy Jicin A mi konkretnie o Rychwald chodzi

@Aga

Omijaj z daleka.. W umowie pisze 7.5 godz nie więcej niż 37.5 godz. A po szkoleniu wpadają z grafikami od poniedziałku do piątku na 1 zmianę i od razu w piątek kończysz 1 zmianę Zasuwasz na nockę i sobota nocna zmiana 12 godz i oczywiście w niedzielę 8 godz nocki.. Potem 4 dni wolnego i od piątku zaczynasz 2 zmianę na 8 godz, w sobotę 12 godz i w niedzielę 8 godz. Potem 2 dni wolnego i wracasz na rano... Szkoda że nie można dołączyć zdjęcia mojego grafiku.. A zapomniałam ta stawka 134 korony to nie netto Tylko Brutto...

@Ewa

O kurczę faktycznie taki mikro maraton. A to tak dla pewności ile godzin czasu jest między piątkiem a sobotą i potem między sobotą a niedzielą?

prawda
@Ewa

przyjeżdżasz na rano, wstajesz o 3 ciej i odsylają Cię do domu bo jednak masz na południe

Bartek

@Bartek

Strony są zawalone tymi ofertami, bo przemiał ludzi jest ogromny. Z nowo przyjętych osób, duża część rezygnuje w ciągu tygodnia od rozpoczęcia pracy. Zależy na jaką hale, stanowisko, na jakich ludzi trafisz. Ja pracuje bo wypłata niezła, w robocie cały czas coś się robi i działa więc czas nawet nieźle zlatuje, jest darmowy dojazd busem.. To z zalet, wady są takie że jednak się człowiek umęczy i w weekend trzeba odpocząć, dojazdy busem długie więc ostro brakuje wolnego czasu.

Artur
@Janusz

A jeśli chodzi o lampy do lepiej Rychwald? Właśnie czytam sobie ogłoszenia, praktycznie teraz tylko Cromodora Wheels, Varroc. Recra coś ma innego jeszcze ale ponoć ta agencja jest cienka jak wypłata bez premi w eko oknach :)

@Artur

W Rychwaldzie wszyscy mówią że Novy Jicin lepszy pod każdym względem. Rychvald bliżej, ale jeżeli planujesz dojazd busem, to i tak nie jest to 30 minut którym zachęcają w ogłoszeniu (bus zbiera ludzi z okolicznych miejscowości, od pierwszego przystanku wychodzi jakieś 1h40) .. Z tego też co widzę, w Jicinie mają też busy na nadgodziny i 12h zmiany, czego w Rychvaldzie nie ma. Jak nie masz dojazdu a dostaniesz dwunastkę to musisz kombinować żeby się z kimś zabrać.

Joanna
@Janusz

A jeśli mogę spytać to jaka stawka obecnie? Mówisz, że dużo osób rezygnuje i trochę mnie to dziwi, bo nawet nie wygląda żeby warunki były takie złe. Serio aż tak ciężko tam? Po ile godzin dziennie robicie? Zakwaterowanie jest zapewnione przez firmę, a opłaty pobierają tyg. za to?

@Joanna

1. Za dużo czynników ma wpływ na wypłatę, dodając do tego temat lepiej płatnych nadgodzin.. I sam wymiar godzin, bo jest różnica między miesiącem w którym mamy 20 zmian, a takim z 23 dniami roboczymi. Myślę że za miesiąc 21-22 zmiany będzie jakieś 4500 zł do ręki, oczywiście mam na myśli sytuację bez nadgodzin. Z tego co mi też wiadomo, niedługo mają być jakieś roczne waloryzacje stawek, zdaje się od kwietnia. 2. "Serio aż tak ciężko tam?" - Moim zdaniem nie ma tragedii. Dużo osób się zraża początkowo, bo jasne że na samym początku jak się nie ma doświadczenia i wszystko jest nowe, tempo spore to trzeba nabrać wprawy żeby sobie radzić. Jak powtarzam, dużo zależy od tego gdzie się trafi, można mieć mniej/więcej szczęścia, czy to do samych stanowisk czy to do ludzi, kierownictwa. Jednej osobie taka praca gdzie cały czas coś się robi podejdzie, innej nie, myślę że trzeba się przekonać po prostu. 3. "Ile godzin dziennie" - ja jestem na systemie 3 zmianowym - co tydzień inna zmiana (ranne,południowe,nocki) i od poniedziałku do piątku po 8h. Jest też tzw. system ciągły/4brygadowy, odrobinę lepiej płatny. Stawka którą opisałem w punkcie nr 1 dotyczy 3 zmianowego systemu. 4. Nic mi nie wiadomo o dostępnym zakwaterowaniu. Z miejscowości przygranicznych ludzi za darmo zbiera firmowy bus, zakwaterowań nie ma.

@Janusz

Dzień dobry panie Januszu Jest oferta na wózki widłowe na Rychwald, może pan coś napisać czy to coś tam warte na tych wózkach, czy warto startować z agencją Right Indicada ? Trzeba mieć w Czechach uprawnienia UDT

@Robert

Osoby działające na magazynie/wózkach z tego co słyszałem nie narzekają, sama praca sprawia też wrażenie nieco mniej wymagającej niż produkcja. Być może sam kiedyś się skuszę, kiedy załatwię sobie uprawnienia. Co do UDT, myślę że trzeba - trudno żeby jeździć bez. Co do samej agentury - o tej konkretnej słyszałem przede wszystkim złe rzeczy. Do momentu podpisania umowy wszystko sprawnie, a potem człowiek ma problem z załatwieniem czegokolwiek, czy choćby dodzwonieniem się. Swego czasu podpytywałem ludzi o opinie na temat różnych agentur, i wspomnianą przez Pana każdy odradzał. Wydaje mi się że nie można podawać tu w komentarzach nazw, ale z agentur na chwile obecną polecałbym zaczynającą się na literę "D", i ewentualnie drugą, na literę "M". Nie ma tych agentur aż tak wiele, więc kto będzie chciał to zorientuje się które mam na myśli :)

@Janusz

Właśnie też słyszałem aby nie podchodzić do tej co wymieniłem. Ja mam uprawnienia UDT , szukam czegoś ''za miedzą'' ale akurat wszystko co na wózki to od mojego domu daleko, bardzo daleko. Nie będę cisł 65 kilometrów w jedną stronę do roboty bo bliżej już mam do Rybnika czy np Gliwic. Szukam czegoś aby start był od Univaru, czy też swoim autem jeżdzić . Poszukam po tych agenturach

@Janusz

O jak jest darmowy, firmowy bus to na plus. A inne benefity do których dopłaca firma? Można coś dostać dodatkowo czy z tym się nie wychylają?

Wojtek
@Janusz

Delu Work ma pan na myśli ? Nie pracowałem jeszcze przez tą agencję ale dwa razy byłem zainteresowany ofertą. Oni nawet nie zadzwonią tylko przez OlIxa piszą czy smsy,no nie wiem.... mam mieszane uczucia :) Generalnie jak słyszę AGENCJA PRACY to już mnie ścina..... żeby człowiek w Czechach nie mógł roboty na swoją rękę wyrwać? A pepiki już się same nauczyły.... tylko przez agencje i tyle

@Jakub

Karta multisport, ale jeżeli dobrze się orientuje - dla osób które robią pod firmą bezpośrednio. Z agentur jest jeszcze dopłata do stołówki/jedzenia z automatu, koło 50% - podobno zależy to od agentury.

@Wojtek

Tak, z tego co zauważyłem to jest jedna z tych lepszych agentur, podobnie Manuvia. Widziałem że jak ludzie mieli jakieś problemy, to z tymi agenturami szybko potrafili sprawy załatwić, widziałem też agentury gdzie po podpisaniu umowy już kompletnie gdzieś mają pracownika.

Elżbieta
@Janusz

Co z premiami czy też podwyżkami? Jest możliwość negocjacji wynagrodzenia wraz ze wzrostem stażu pracy czy zwiększoną efektywnością?

Gergo
@Elżbieta

A po co mają podwyżki dawać jak na każde miejsce jest 4 nowych, przynajmniej na kilka dni pracy :) a jak otworzą Amazona obok Czeskiej granicy w Gorzyczkach to Czechy przynajmniej cały Univar przeniesie się tam :)

@Elżbieta

1 kwietnia była podwyżka ~10%, ale to zdaje się jakaś coroczna/inflacyjna. Jest premia ogólnie dla wszystkich, ale zależna od wyników firmy - jak produkuje się dużo lamp z defektami, wadami itd, są reklamacje to potrafi tej premii nie być.

Elżbieta
@Janusz

10% rocznie to w sumie niezła kwota, u mnie w firmie nie było tak dobrze. A jak wszystko jest ok na produkcji, to ile tej premii potraficie dostać? :) Co do tych nadgodzin, jak są rozliczane? Płatne jakoś dodatkowo, czy jak normalna stawka godzinowa? No i w sumie najważniejsze pytanie, orientujesz się, czy macie tam w firmie wakaty? Lub czy planują jakies przyjęcia? ;)

@Elżbieta

Cóż, aktualizując dzisiaj swój wpis, nie mam za wiele pozytywnego do powiedzenia. Według umowy, premia miesięczna wynosi 0-22,5% max na zakład. W praktyce od momentu tej 10% podwyżki wypłaty, zakład kroi ludzi na tej premii więc wypłata wcale nie wygląda lepiej, a winę w głupi sposób zrzucają na operatorów. Miesiąc przed podwyżką premii nie dali w ogóle, a w kolejnym miesiącu z łaską 2,70% kiedy wcześniej średnio premia wynosiła 10-11%. Jednym słowem super podwyżka.. A dodatkowo niedawno dowiedziałem się że firma rezygnuje z bonusu frekwencyjnego - czyli bonusu za miesiąc w którym pracownik nie opuści dnia pracy, nie brał wolnego, l4 etc - 800CZK, czyli średnio jakieś ~4% wypłaty. Chyba powoli pora szukać innej pracy.

@Janusz

Panie Januszu, ja i tak podziwiam że pan tam pracuje i to chyba dość długo :) Ja już wyleczyłem się z prac w CZ a mieszkam przy granicy . Tak naprawdę te agencje + czeski pracodawca to kroją ludzi na potęgę. Nie wiem skąd pan jest ale doświadczony pracownik produkcji np w moim okręgu Od Wodzisławia/Żor/Rybnika nie powienien mieć problemów z robotą a jeszcze jak ma uprawnienia na wózki/suwnicę czy inne to i kasa może być fajna. Jest pan fajnym chłopem pomocnym, kto zadał pytannie to fajnie pan wszysto opisał, życzę wszystkiego najlepszego :

@Robert

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Varroc Lighting Systems? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Janusz

Proces różni się w zależności stanowiska na które aplikujesz, i metody. Polacy najczęściej zatrudniają się poprzez agencje, z późniejszą możliwością przejścia bezpośrednio pod firmę, na operatorów produkcji. Etapy? 1. Wysyłasz cv/kontaktujesz się z agenturą 2. Agentura daje znać, kiedy pojedziesz na testy sprawności manualnej do pracy 3. Jeżeli zdałeś testy, to jedziesz z agencją na bezpłatne badania lekarskie. 4. Po przejściu badań podpisujesz umowę, dostajesz ubrania robocze. 5. Dwa dni teorii/bhp i ogólnego zapoznania z zakładem, po których rozpoczynasz pracę. Jak długo trzeba czekać? Krótko. Część nowych pracowników już nie wraca do pracy po pierwszym dniu, część odpuszcza po tygodniu, a również spora ilość odpada po pierwszej wypłacie, co powoduje chroniczne zapotrzebowanie na nowych pracowników. Nowi zostają zatrudnieni nawet do kilku razy w jednym miesiącu.

Magdalena
@Janusz

Ale chyba nie zaskakuje Cię to, jeżeli prawdą jest co tu piszą, że grafik jest prześladowana, a kwota zapłaty okazuje się kwotą brutto... Czy nie zgadzasz się z tym, co tu różne osoby pisały?

@Magdalena

Nie rozumiem zdania "grafik jest prześladowana", zatem żeby odpowiedzieć na to pytanie - proszę, wytłumacz o co pytasz. Z wypłat jestem zadowolony, ale cóż. Nastawiałem się że będę dostawał mniej, jednocześnie mam w głowie te myśl że to praca w której nie wymaga się doświadczenia, wykształcenia, kursów, czy choćby podstaw Czeskiego, i jest to robota fizyczna którą na dobrą sprawę każdy chętny człowiek może wykonywać. Znam w Polsce zakłady, gdzie człowiek urobi się dwa razy bardziej, za połowę wypłaty którą dostaje tutaj. Oczywiście, taka robota fizyczna obciąża organizm, działanie w 3 zmianowym systemie pracy też obciąża, i raczej nikt nie widzi tu siebie pracującego do emerytury. Wszystko ma swoje wady i zalety.. Dla mnie tempo pracy bywa zaletą, bo jak jest dużo do roboty, to czas szybko płynie. Z kolei jako wadę widziałbym spięcia z kierownikami / krzyczenie po pracownikach (co podobno się zdarza), ale mi się taka sytuacja do tej pory nie zdarzyła. Wypłatę uznaje za zaletę, brak czasu za wadę..

@Janusz

Musiałeś znać czeski żeby się przyjąć? Wystarczy komunikatywnie żeby się dogadać? Do zarobków masz dodatek za zmianowość i pracę w nocy? Wiesz może czy jest to doliczane?

@Jakub

Wiele osób które kompletnie nie zna Czeskiego się przyjmuje, i sobie radzą. Języki są na tyle podobne że nie ma z tym problemu, a z upływem czasu człowiek podłapuje słówka i wyrażenia. Dodatki do zarobków są z tego co mi wiadomo zależne od agencji przez którą zostałeś zatrudniony. Jakie dodatki są wyróżnione u mnie - dodatek nocny, weekendowy, za pracę w święta, za nadgodziny, + dodatek stawki godzinowej dla osób pracujących w systemie 4 zmianowym. Jest to doliczane, na pasku wypłaty mam wyszczególnione składniki wypłaty. I tak na przykład zaczynając nocki w niedziele o godzinie 22:00, owe 2h są liczone z bonusem weekendowym. Bonus z nocny z tego co mi wiadomo obowiązuje od 18:00 do 06:00.

Rafał
@Janusz

Dzień dobry, czy do tej firmy można dostać się na wózki widłowe UDT? Mieszkam przy granicy ( 1km od Univaru) szukam czegoś na wózki w Czechach ale zależy mi aby robota była blisko... Do tych felg Mosnow prawie 60 kilosów w jedną stronę to koszmar czasowy .

@Rafał

Musiałbyś poszukać w ogłoszeniach różnych agencji, albo jeżeli znasz język to zapytać w samej siedzibie w Rychvaldzie. Widziałem że są osoby jeżdżące widlakami, podobnie są oferty na pracowników magazynowych, i tzw. "manipulantów" zaopatrujących linie produkcyjne w materiały. Ludzie dość często przychodzą i odchodzą, więc skoro są takie stanowiska, to musi być i rekrutacja.

@Janusz

Dzięki za info. Tu przyjmują tylko przez agencje? Po dłuższym czasie pracy nie można przejść bezpośrednio pod firmę z pominięciem pośredników?

@Jakub

Z Polski wydaje mi się że tylko przez agencje. Z tego co pytałem to podobno minimalny czas po którym można przejść pod firmę to 6 miesięcy, ale jest bardzo wiele osób które robi dłużej, a pod firmę ich nie wzięli.

Witam czy ktoś pracuje pod agencja Delu Work w fabryce Varrok w Nový Jičín ? Bardzo proszę o opinię co do agencji,pracy ,atmosfery itp. dostałem ofertę pracy na Magazynie/Wózku widłowym Dzięki za informację :)

Natalia

Omijajcie z Daleka... W umowie pisze 7.5 godz nie więcej niż 37.5 godz. A po szkoleniu wpadają z grafikami od poniedziałku do piątku na 1 zmianę i od razu w piątek kończysz 1 zmianę Zasuwasz na nockę i sobota nocna zmiana 12 godz i oczywiście w niedzielę 8 godz nocki.. Potem 4 dni wolnego i od piątku zaczynasz 2 zmianę na 8 godz, w sobotę 12 godz i w niedzielę 8 godz. Potem 2 dni wolnego i wracasz na rano... Szkoda że nie można dołączyć zdjęcia mojego grafiku.. A zapomniałam ta stawka 134 korony to nie netto Tylko Brutto... Dzisiaj ludzie po szkoleniu Oddawali swoje wyprawki co dostali od wspaniałego pracodawcy.!! Ja w poniedziałek jadę do Cieszyna do DeLuWork do firmy, rekrutującej niech zeżrą te swoje umowy.. I Zrywam umowę. 3 dni stracone przez (usunięte przez administratora)

Kierownik zmiany
@Natalia

Napisana sama prawda. Leon zawodowiec lub nasz rodzimy Pazura zlecenia może przyjmie od (usunięte przez administratora)

Aga

Witam czy ktoś pracuje pod agencja Delu Work a fabryka Warrok w Rychwald? Bardzo proszę o opinię co do agencji,pracy w Warroku ,atmosfery itp.

DERO

Niezaleznie przez jaka agenture bedziesz paracowac i tak cie zrobia w .... Praca bardzo niepewna dziaiaj jest jutro juz nie ma, pracowałem na zachodzie przez agencje swego czasu ale nigdy nie bylo takiego kombinatorstwa jak w Czechach chore to poprostu a Polakow maja za frajerów. To co sie odwala to jakies wielka porazka Juz naet sie nie chce pisac o proponowanych zarobkach w ogloszeniach tylko po to by zwabic kolejnych frajerów a realia placy sa o wiele nizsze niz przedstawiane w ogloszeniach Jeden wielki szwindel i (usunięte przez administratora) Polakow tam traktuje sie jak smieci niepotrzebne nikomu ktore mozna oklamac i wywalic z dnia na dzien nie placac wszystkiego bo przeciez Polak sie nie upomni bo nie ma do kogo (usunięte przez administratora) SZWINDEL I (usunięte przez administratora)

Opinia

Jeżeli pracujesz pod agencją, wykorzystają Cię jak zwykłe ścierwo. Nie obchodzi ich to, że masz L4 ze szpitala i nie ma Cię jeden dzień. Odradzam!

@Opinia

No a konsekwencja jego jednego dnia to jaka?

Zostaw merytoryczną opinię o Varroc Lighting Systems - Nový Jičín

• Jak się pracuje w Varroc Lighting Systems?

Zobacz opinie na temat firmy Varroc Lighting Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Varroc Lighting Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Varroc Lighting Systems